23e JAARGANG DINSDAG 7 JUNI 1932. No. 45 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HET DRIEMANSCHAP. Wlü BREIEN WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hlppolytushoef Wlertngen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIIN Van 15 regels f 0.50. Iedere regel meer f 0.10, HOE DE MENSCHEN HET SCHRIJVEN LEERDEN. n r\RIE vingers doen het, maar het li- chaam en de ziel werken er aan zeiden onze voorouders, en zij wilden daarmee beweren, hoeveel inspanning het hun kostte, de kunst van schrijven onder de knie te krijgen. Het was in den tijd, toen de boekdrukkunst haar eerste triomfen vierde, dat men zich in wijderen kring in het schrijven ging oefenen en dat voor het eerst gesproken kon worden van eigen handschrift. Tot diep in de vijf tiende eeuw bestond er maar één manier van schrijven er was van eenig persoonlijk ka rakter in het schrift nog geen sprake. De West-Europeanen hebben, met menige andere uiting van hoogere beschaving, ook het schrijven van de Romeinen geleerd en het waren in de eerste plaats de geestelijken en de ambtenaren, die. het moeilijke schrif telijke werk moesten verrichten. De vorsten hadden bijna geen van allen zoover gebracht, hun naam onder de oorkon den te kunnen zetten. Zoo wordt van koning Theodorik den Groote verteld, dat hij zich langen tijd moeite heeft getroost om het woord „legi" (ik heb het gelezen) te leeren schrijven en dat hij, toen het hem toch niet wilde lukken, zich eindelijk een soort scha- bloon liet maken, waarin die vier letters wa ren uitgesneden. Bij het zetten van een on- derteekening trok hij dan met de pen de let ters door de openingen na. Ook Karei de Groote heeft het schrijven niet meer kun nen leeren, omdat hij er te laat mee is be gonnen. Hij liet daarom onder iedere oorkon de door een beroeps-schrijver zijn naam Ka- rolus zetten en teekende met eigen hand de letters daarvan een beetje bij. De moeilijkheden, aan het leeren schrijven verbonden, waren in de Middeleeuwen bui tengewoon groot. Men had als voorbeeld bij deze studie het schrift der Romeinen, dat ech ter bijna onleesbaar was en dus niet bijster geschikt voor het doel. Het is te danken aan de groote verdiensten van den geleerde Al ruin, lid van de, door Karei den Groote ge stichte „Academie", dat men zich een andere manier van schrijven aanwende, een schrift met kleinere, maar regelmatiger gevormde letters. Dit mooie, Frankische schrift werd op bevel van keizer Karei op alle scholen in gevoerd het werd gebezigd in het geheele Frankische rijk, zoo ook in een groot deel van Italië, en vond daarna ook navolging in Noor delijk en Oostelijk Europa. Als wij dergelijke middeleeuwsche schrif tures met aandachtbekijken, maakt het op cns den indruk, dat de letters op het perka ment ..gestoken" of geschilderd zijn. Men ge bruikte inderdaad een puntig geslepen stok je, waarmee men in het perkament stak. Bij welke bewerking ook de schilderkunst een voorname rol speelde. Er bestaat uit dien tijd ook veel onregelmatig schrift, want niet alleen de meesters in het schrijven hadden de taak om de handschriften in de kloosters op papier te zetten. Dikwijls gebeurde het, dat dit werk aan een broeder, bij wijze van straf, werd opgedragen. Vele dichters uit de twaalfde en dertiende eeuw konden niet lezen en evenmin schrij ven. Tot deze analphabeten behoorde bijvoor beeld de grootste Duitsche poëet uit de Mid deleeuwen, Wolfram von Eschenbach. Hartmann von der Aue daarentegen prijst zichzelf als„Ein Ritter so gelehret war, dasz er an den Buchen las." Was te langen leste met de grootste inspan ning en onuitputtelijk geduld een werk zijn geheel op schrift gezet, dan drukte de schrijver, of hij, die de laatste hand aan het werk had gelegd, meestal zijn dank uit verzen. Aanvankelijk waren het lofliederen aan God en de Heiligen, later echter uitte FEUILLETON. No. 27. Black hield meer van een Italiaansch sti letto uit de zestiende eeuw. Hij nam het mes uit de schede en voelde of het scherp was. Hij kon ditmaal geen ge bruik maken van het tweede groene flesch- je, want hij had niet meer zooveel van de kostbare stof en hij zou het gif nog noodig hebben. Black wist wel, waar hij Willy Jakobs zoe ken moest. Hij reed eerst naar een klein ca- fétje in het Regentstreet, maar daar was Willy niet. De kolonel reed nog naar eenige andere café's en tenslotte ging hij naar Wil- ly's huis, maar hij vond hem niet en het was louter toeval dat hij den gezochte ont moette op de New Kent Road. Hallo Willy, zei Black. Willy draaide zich met een ruk om. Blijf met je handen van me af, zei hij angstig. Doe niet zoo ideoot, zei Black. Ik wou eens met je praten. Ik heb een taxi op den hoek zien staan. Je krijgt me niet in een taxi, zei Jakobs. Van jou heb ik genoeg. Zooals jij me behan deld hebt Je hebt een groote fout gemaakt, Willy, zei Bei zachtmoedig. Maar enfin fouten ma ken we allemaal. Ik heb er al heel wat ge maakt en jij ook. Ik wou graag met je over zaken spreken. Willy keek den kolonel wantrouwend aan. Even dacht hij, dat hij Black voorzichtig naar zijn borstzak zag voelen. Dus daar zat het tweede fleschje. Black liep al pratende met Willy op. Zij passeerden verschillende straten, tot ze ten slotte in een doodloopend steegje kwamen. Aan beide zeiden bevonden zich blinde mu ren, bij den ingang verspreidde een straat lantaarn een flauw licht. men in een dergelijk geval ook wereldlijke wenschen. Zoo verlangde menige schrijver als loon voor den arbeid, dien hij had ver richt, een lief, aanvallig meisje, terwijl ande ren, meer materialistisch, een flinke geldelij ke belooning vroegen. Een bekend schrijver uit die jaren beklaagt zich erover, dat hij zijn betaling reeds in wijn heeft opgemaakt, waarbij alleen zijn verhemelte en zijn spijs- verteering baat hebben gevonden. Allerlei verwenschingen werden aan het slot der middeleeuwsche handschriften neer gezet aan het adres van de boekendieven, die ook in die jaren reeds het terrein onveilig maakten en een boek als algemeen bezit be schouwden. Men leende boeken van elkaar, meestal met de bedoeling, ze te copieeren en eischte dan wel een gelijk waardig onderpand, maar toch kwam lang niet altijd het uitge leende manuscript bij den eigenaar terug, reden waarom men hem, die het boek had verdonkeremaand, allerlei slechts toewensch- te. Hoe populairder de kunst van schrijven werd, des te meer gebrek kreeg men aan per kament, het eenige gebruikelijke materiaal. Om in dit gebrek te voorzien, maakte men het schrift kleiner en bracht men steeds meer afkortingen aan. Eerst toen het goed- koopere papier werd gefabriceerd en nadat de boekdrukkunst was uitgevonden, heeft men zich steeds meer geoefend in de kunst van schrijven. SPOOR- EN AUTO VERKEER. Het blad „Ons Noorden" betoogt, dat het do,m en dwaas is de ontwikke ling der techniek te willen tegenhou den. Toen 80 jaar geleden de eerste spoor wegen in ons land kwamen, hebben de beurtschippers en jagers tot de Tweede Kamer eenzelfde petitie gericht als nu de spoorwegmannen en terwille van hun bestaan de Volksvertegenwoor diging krachtig geadviseerd geen rinan cieelen steun te verleenen voor den aanleg van de z.g. Rijnspoor, welke Amsterdam en Rotterdam met Keulen zou verbinden. Stel nu eens voor, dat men daarop in gegaan was, dan zaten we nu in Hol land nog met de trekschuit. De veron derstelling alleen is absurd, maar de jagers en schippers van 1858 meenden het ernstig. Het is altijd dom en dwaas de ont wikkeling der techniek tegen te willen houden. De Engelschman Robert Wil- liam Thompson vond in 1895 den lucht band uit. Dat was voor de auto-indu strie in die dagen een geweldige betee- kenis en deze nam een hooge vlucht. De spoorwegen kwamen daartegen in verzet. Men had pas zooveel kapitaal gestoken in de spoorwegen en nu deze en repareeren alle soorten wollen kleeding, kousen en sokken, (ook de allerfijnste.) Voor nieuw werk zijn wij No. 1. ZUIDSTRAAT 19, DEN HELDER. JAAP SNOR, (Let op de Gele Winkel.) P.S. GRATIS neemt elke bode uw bestel ling of reparaties MEDE, ZOOWEL HEEN als TERUG. Willy aarzelde. Hier kunnen we niet door, zei hij. Jawel, zei Black. Ik ken deze buurt heel goed. En nu moet ik je wat vragen Willy. Hij legde zijn hand op den schouder van zijn vroegeren medeplichtige en ging voort Laten we het verleden laten rusten en goede vrienden zijn. Vertel me waarom je het fleschje hebt weggenomen. Black zei het heel rustig zonder stemver heffing en Willy was een beetje uit het veld geslagen. Het is zeker je plan, zei Black, om het fleschje over te geven aan onze vriend Fel- lowe Ik heb het nog niet aan een ander ge geven, zei Willy die erin liep, maar om je de waarheid te vertellen Meer zei hij niet. Black's hand sloot zich om zijn keel. Willy worstelde, maar hij was geheel in de macht van den kolonel. Hond, hijgde Black. Hij schudde zijn hulpelooze slachtoffer heen en weer en toen haalde hij met zijn vrije hand het fleschje, dat hem aan de galg had kunnen brengen uit Willy's zak. Ik zeg je, dat ik je nog heel anders zal behandelen, als je me ooit weer voor de voe ten loopt, zei Black. Hij liet Jakobs los en deze wankelde tegen den muur. Nu, hier heb je het fleschje terug, fluis terde hij, maar ik weet alles wat je ermee hebt gedaan. Zoo. Ja alles, stamelde Willy wanhopig. Mij scheep je zoo niet af. Mijn pensioen wil ik terug hebben en andersik weet genoeg om je voor je leven de gevangenis te laten in draaien. Dat dacht ik al, zei Black. Er schitterde iets in het flauwe licht van de straatlantaarn en zonder een kreet te ge ven zakte Jakobs in elkaar. Black keek rond. Hij veegde het lemmet van het stiletto zorgvuldig aan de kleeren van zijn slachtoffer af en bekeek daarna nauwkeurig zijn eigen handen of er geen bloedsporen op te zien waren. Maar een sti- concurrentie Enfin, het ongelooflijke gebeurde. Men wist in het Lagerhuis een meerderheid te vinden voor de be ruchte „Red Flag Act", de bepaling, dat in Engeland voor elke automobiel een iman met een roode vlag moest loopen. Dat beteekende natuurlijk den dood voor de auto-industrie in Engeland, die zich verplaatste naar Frankrijk en Amerika. De dwaze bepaling was na tuurlijk toch onhoudbaar, na eeuiige jaren moest ze reeds ingetrokken wor den, maar Engeland heeft er zijn auto- mobiel-industrie voor goed door verlo ren aan Amerika en Duitschland, ter wijl Engeland de bakermat van de auto industie is. Het verdrijven van een uit stekende werkgelegenheid voor tien duizenden Engelsche arbeiders, dat is het eenige wat men niet deze dwaze bepaling heeft bereikt. En nu nog- een enkel woord over «le practijk van dit oogenblik. De autobus heeft reeds onbetwist baar aangetoond, dat zij het ideale ver voer is voor kortere afstanden, bijv. wat we bij de spoorwegen kennen als het locaalverkeer. Reeds vóór de komst van de autobus was het z.g. locaal verkeer niet renda bel te maken. Het komt voor, dat men in een half bezetten locaaltrein 1500 K.G. dood gewicht meevoerde per per soon en dikwijls was het nog meer. Bij de Michiline trein-autobus is dit dood gewicht slechts 175 K.G. per passagier. Een locaaltrein heeft 1500 meter noo dig om een snelheid van 70 K.M. te ha len, de Micheline haalt na 500 meter reeds 80 K.M. De remweg van de auto bus bedraagt nog niet een tiende van den locaaltrein. Zoo zijn er tal van economische voor deelen en men kan die in het maat schappelijk leven toch niet ongestraft verwaarloozen, alleen om een aantal personen in dienst te kunnen houden. Die dan natuurlijk hun eigen week loon niet verdienen kunnen, maar on derhouden worden door de gemeen schap, die als belooning daarvoor krijgt een minderwaardig vervoer. Voor veel minder geld zou zij veel beter vervoer krijgen. Moeten nu onze beide spoor wegmannen niet inzien, dat wat zij willen, vechten tegen windmolens is Iets anders is, of de spoorwegen niet veel eerder de bakens hadden moeten verzetten en tijdig hadden moeten doen, wat nu zoo veel particuliere on dernemers hebben gedaan. Nu heeft men eenmaal verkregen rechten, waar aan niet zoo gemakkelijk getornd kan worden. In elk geval, wettelijke maatregelen om het autobusverkeer onmogelijk te maken of minder geld voor wegenver betering en bruggenbouw om op die wijze het autobusverkeer te belemme ren, zijn o.i. ontoelaatbaar en ook dom. Maar wel mag de eisch gesteld wor den dat de autobussen niet onder gun stiger voorwaarden van de zijde van de Overheid geëxploiteerd worden. Gelijke behandeling door de Regee ring van spoor en bus. Maar verder zal men niet kunnen en mogen gaan. BINNENLANDSCH NIEUWS. De kwestie met Sarrasani. Een Groninger expediteur had be slag doen leggen op een groote tent van Sarrasani, omdat hij zijn vervoerkos ten e.d. niet betaald had gekregen. De. onderhandelingen tusschen Sar rasani en den expediteur zijn geëindigd met 'n schikking, zoodat de tent naar Meppel is verzonden, nadat het beslag was opgeheven. De halpverleening aan de melkvee-houderij. Verschenen is het Voorlooplg Verslag van de Eerste Kamer betreffende het wetsontwerp, houdende tijdelijke maat regelen tot hulpverleening aan de melk veehouderij. HAGELSCHADE. Een zware hagelbui heeft Vrijdag zeer veel schade toegebracht aan de vruchten op akkers in de omgeving van Hoedekenskerke. Sommige perceelen werden dermate getroffen, dat de vruchten geheel als verloren moeten worden beschouwd. Vele der getroffen landbouwers zijn niet tegen hagelschade verzekerd. Auto door trein gegrepen. Met den trein, welke Zaterdagmorgen ongeveer half acht het station Heerhu- gowaard .passeert, is een melkauto aangereden. Een melkauto van de De- ka-fabriek te Alkmaar had bij een boer derij op 100 m. afstand van den onbe- waakten overweg nabij het station melk ingeladen en waarschijnlijk heeft de chaufeur wel gelet op den trein van Den Helder, maar niet op dien van Alk maar, die daar bijna tegelijkertijd voor bij rijden. Op den overweg werd de melkauto door dien trein aangereden, waardoor het achterstuk van de auto geheel werd vernield en de bumpers van de locomotief werden gerukt. De chauffeur kwam er met den schrik af. Mislukte verzoening. Een man brengt zijn jonge vrouw zeven steken toe. Te 's-Hertogenbosch ontmoetten el kaar Zaterdagavond een 26-jarig los werkman en zijn 20-jarige jonge vrouw die gescheiden leefden, nabij het Wil- helminaterrein, om te trachten tot een verzoening te geraken. Daartoe is het echter niet gekomen. Een spoorwegar beider hoorde omstreeks 11 uur op die plaats hulpgeroep en naderbij komend vond hij de vrouw zwaar gewond op den grond liggen. Geestelijke en genees kundige hulp werden aanstonds inge roepen. De vrouw werd naar het Groot Ziekenhuis overgebracht, waar gecon stateerd werd, dat zij zeven steekwon den gekregen had. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. De man is in ar rest gesteld. Valsche belasting-aangifte. De officier van Justitie bij de Breda- sche Rechtbank heeft tegen den con- fectie-fabrikant T. v. L. uit Made, we gens het in strijd met de waarheid aangeven van zijn vermogen en inko men, f 5000 boete of 6 maanden hech tenis geëischt. NOORD-OOSTELIJKE POLDER. Wordt het volgende jaar met de drooglegging begonnen Men ipeldt aan de „N. R. C." dat de plannen van de drooglegging van den Noord-Oostelijken polder in het IJsel- meer door den dienst der Zuiderzeewer ken zijn gereed gemaakt en bij de re geering ingediend. W'anneer op de eerstvolgende Staats^ begrooting de benoodigde gelden zou den worden beschikbaar gesteld, zou het volgende jaar met de werkzaam heden voor de drooglegging van dezen polder kunnen worden begonnen. letto maakt slechts een kleine wond. Black wendde zich om, trok zijn handschoe nen aan, en begaf zich op weg naar de taxi die nog steeds op hem stond te wachten. De vrees van sir Isaac. Willy Jakobs lag uitgestrekt op de operatie tafel onder het sterke licht van de electri- sche lamp. Ik geloof niet, dat we nog veel voor hem zullen kunnen doen, zei Gonzales, een slag ader is getroffen en hij schijnt een inwendi ge bloeding te hebben. De beide doktoren hadden Willy onder zocht en Roiccart had al een boodschapper naar de politie gestuurd. Willy was bij kennis gekomen, maar hij was nog te zwak om te spreken. Misschien kunnen we hem wat strych nine geven, dan wordt hij wat sterker en dan kan hij ons misschien vertellen wie het heeft gedaan. Als de politie nu maar gauw komt. Het zal wel een moordaanslag zijn. Kijk, de moordenaar schijnt een stiletto gebruikt te hebben en hij heeft het handig gedaan ook. Een oogenblik later verscheen de politie rechter. Gonzales zette hem met eenige woor den de situatie uiteen. Hij heeft geprobeerd om te spreken, maar ik kon den naam van den aanvaller niet verstaan, zei Gonzales. Kent u dezen man vroeg de politierech ter. Dat wel, maar al heb ik een vermoeden wie den aanval heeft gepleegd, ik heb niet het minste bewijs. Een oogenblik later verloor Jakobs weer het bewustzijn en Gonzales trok zijn collega opzij en fluisterde Ik denk dat Black het heeft gedaan. Waarom zouden we hem niet hier laten ko men We weten dat Jakobs bij hem in dienst was en dat is voldoende excuus. Poiccart haalde een notitieboekje uit zijn zak, hij belde Black op, maar deze was niet BUITENLANDSCH NIEUWS. Nederlandsche auto in Duitschland verongelukt. Op den weg langs het Noord-Kanaal in de nabijheid van Schiefbahn (bij Crefeld) geraakte een Nederlandsche particuliere auto, waarmede bruilofts gasten uit Dusseldorf waren gehaald, aan het slingeren, waarop de wagen tegen een boom reed. Van de zes in zittenden werden 4 licht gewond. De Nederlanders zijn afkomstig uil Nieuwstadt (Limb.). Twee dames, een heer en twee kinderen, allen Peters geheeten, werden overgebracht naar het ziekenhuis Willich te Crefeld. Twee hunner hebben zware, hoewel niet le vensgevaarlijke wonden bekomen. Ook de chauffeur, Schneider genaajnd, be kwam kwetsuren. Het Greta Garbo-mysterie. Heengegaan is zij in ieder geval. De geruchten over de geheimzinnige verdwijhing van Greta Garbo uit Holly wood nemen vaster vorm aan. Het schijnt waar te zijn, dat zij naar Euro pa is vertrokken. Sedert verleden week is haar villa in Hollywood gesloten .en gegrendeld. Haar tegoed op de bank is tot den laatsten cent weggehaald. Haar contract bij de Metro Goldwyn was afgeloopen en is niet vernieüwd. Uit nadere berichten blijkt, dat zij niet naar Zweden is vertrokken, maar dat zij is doorgereisd naar Duitschland De geuite veronderstelling, dat zij, niet tegenstaande zulks is tegengesproken toch voorbereidingen treft voor een huwelijk met den Zweedschen schrij ver Soerensen, die te Berlijn woonach tig is, wordt thans door de Ameri- kaansche berichtgevers bevestigd. In dertijd immers heette het, dat zij, zoo- dra haar contract met de Metro-Gold- wyn zou zijn geëxpireerd, met stille trom zich uit Amerika zou terugtrek ken. Eind Mei had het zullen zijn. Al les komt precies uit. Men verwacht nog slechts een officieele bevestiging van het voorgenomen huwelijk. NOODWEER IN ROEMENIë. Tal van slachtoffers. Het bergachtig gedeelte van de Do- broedja is door een hevig noodweer ge aanwezig. Om kwart vóór twee overleed Jakobs zon der bij kennis gekomen te zijn. May Sandford vernam het treurige nieuws eerst den volgen den middag en ze las juist het bericht in de krant, toen kolonel Black werd aangekon digd. Is het niet vreeselijk, juffrouw Sand ford zei hij. Ik zal natuurlijk moeten getui gen, maar ik zal uw naam in deze zaak niet noemen. Ik moest hem ontslaan wegens on eerlijkheid en het zou niet prettig voor u zijn als u in deze zaak werd betrekken. O neen, alstublieft niet, zei May. Black had direct begrepen, dat de getui genis van May Sandford voor hem zeer be zwarend zou kunnen zijn en hij was bang ge weest dat zij er niet in zou toestemmen zich zelf buiten de zaak te houden. Black voelde zich vrij veilig, want niemand had hem met Jakobs gezien en hij had ook nergens naar hem gevraagd, maar toch had hij het onbe stemde gevoel, dat er een net om hem werd dichtgetrokken. Het liep hem niet mee, want ook sir Isaac scheen weinig zin meer te heb ben met hem samen te werken. De politie had dien dag hard gewerkt en Black had bezoek gehad, waarbij hij langen tijd was on dervraagd. Over de „Vier Rechtvaardigen" maakte Black zich niet druk meer, want hij stelde veel vertrouwen in Farmer en hij meen de, dat hij van de geheimzinnige organisatie althans den eersten tijd niets had te vree zen. Maar het ergste was dat Black zonder geld zat. Op een morgen had sir Isaac hem verzocht in het park met hem een afspraak te maken, Waarom kom je niet hier vroeg Black. Neen, zei Tramber. Ik heb liever dat je in het park komt. Tijdens het gesprek deed de baronet erg vreemd. Het duurde eenigen tijd vóór hij den moed had om de waarheid te zeggen. Hoor eens, Black, zei hij, we zijn altijd goede vrienden geweest en we hebben samen heel wat meegemaakt, maar nu ga ik. wil ik Zeg dan wat je wilt. Nu, om je de waarheid te zeggen, wil ik voortaan liever niet meer met je samen wer ken. De menschen kletsen over mij en ik ge loof zeker dat ik het bij Verlond heb verkor ven omdat jij mijn vriend bent. Juist, zei Black. Dat was een geliefkoosd stopwoord van hem en hij bedoelde er over het algemeen iets zeer onaangenaams mee. Je bedoelt dat het schip zinkt en dat je als een echte rat het schip wilt verlaten Dat is onzin, protesteerde Tramber. Je bent onredelijk. De menschen praten te veel en ik moet langzamerhand mijn toekomst gaan verzekeren. En tenslotte zijn je plan nen leelijk mislukt ook. Je hebt ons allemaal beloofd, dat je een combinatie tot stand zou brengen met Sandford en het wordt niets. Sandford wil een kwart millioen hebben en de rest in aandeelen, zei Black. En je weet dat ik hem dat niet kan geven. Ja, ik weet dat Sandford geen stomme ling is, antwoordde Tramber. En ik wed, dat Verlond zich bij hem heeft aangesloten. Dat is ook geen stommeling. Langen tijd bleef het stil, zoolang, dat sir Isaac den drang haast niet kon weerstaan om hard weg te loopen. Dus je laat me in den steek, vroeg Black met een grijns. Zoo moet je het niet bekijken. De kwes tie is dat ik het niet eens ben met sommige van jouw plannen. Zoo. Maar je bent het wel eens geweest met het geld, dat je van mij hebt gekregen. Toen je me noodig had, was je het met alles eens en ik waarschuw je om voorzichtig te zijn, anders vertel ik de heele waarheid aan Verlond en aan al je vrienden. Niemand gelooft je immers, zei sir Isaac kalm. Je hebt een zeer slechte reputa tie en daarvan is het gevolg dat niemand 1e gelooft. Als puntje bij paaltje komt, dan ge- looven ze toch nog eerder iemand van adel dan een man zooals jij. Black keek zijn compagnon vast in de oo- gen. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1932 | | pagina 1