VERF FABRIEK J. BEÏEMA, F uw verven skt SpOOr'S geraspte Zwitsersche Kaas rechtstreeks fe. J. BENEMA, Woning Inrichting z op de manden zat, met zijn hoofd in aanraking kwam met dwarsliggers van een viaduct der Nederlandsche Spoor wegen nabij de markt. De chauffeur, die niet wist dat de man boven op den wagen zat, reed gewoon door en werd er op de markt opmerkzaam op ge maakt, dat er bloed van zijn wagen liep. Bij onderzoek bleek, dat B. boven op de manden met een ernstig ver minkt hoofd lag. Per politie-brancard is de ongelukkige in stervenden toe stand naar bet ziekenhuis vervoerd. MALAISE. De directie der N.V. Halbertsma's Fabrieken voor boutbewerking te Grouw (Fr.) die met een zeer talrijk personeel werkt, heeft aan het werk volk in zijn geheel meegedeeld, dat zij door de malaise, vooral in het zuivel bedrijf, genoodzaakt is, met voorstel len te komen tot loonsverlaging van 10 of 5 percent. Bij een loonsverlaging van 10 percent zonder, bij een van 5 per cent met tijdelijk ontslag aan een ge deelte van het personeel. Van de zijde der betrokken organi saties worden beide voorstellen bestre den. VERDUISTERING DOOR EEN RIJKSONTVANGER. Voor de rechtbank te Maastricht heeft terecht gestaan H. H., rijksontvanger te Geleen, 56 jaar, ter zake, dat hij zich omstreeks 3 December 1929 ongeveer f 56,30 omstreeks 5 Juni 1930 ongeveer f 44, omstreeks 22 December 1931 onge veer f 200 en omstreeks 1 Januari 1932 ongeveer heeft toegeéigend, sommen die hem waren betaald geworden door verschillende personen ter voldoening van door hen verschuldigde belasting. Het O.M. eischte zes maanden gevan genisstraf. WIELRIJDER GEDOOD. Door een autobus overreden. Te Klazieneveen is de arbeider A. Visser die zich per rijwiel naar de werkverschaffing in het Witteveen be gaf, door een achterop rijdende auto bus, die arbeiders naar de werkver schaffing vervoerde, gegrepen en ern stig verwond. Bij aankomst te Emmen bleek hij reeds overleden te zijn. AUTO-BOTSING. Twee dames zwaar gewond. Dinsdagnacht tegen twaalf uur is een uit Amersfoort komende auto, be stuurd door een Utrechtschen student, op den Amersfoortschen straatweg bij uil da ANNA-PAULOWNA. Grondverf SO et. per K.G. •tandvarl 76 Aanbevelend, WiERINGEN WORDT PER AUTO AFGEVENT Herinneringen uit een schemerig verleden ii. 1892. De volgende voorstelling zou te Anna Pau- lowna aan de Kleine Sluis plaats hebben. Daar in Hotel Veerburg (bestaat geloof ik nog) op de bovenzaal zou deze tweede ex peditie worden gepleegd. U kunt me geloo- ven, als ik zeg, dat het geheele spoorwegper soneel bestaande uit chef, assistent, arbeider, ploegbaas, voor deze voorstelling een levende reclame vormde, vooral als Donderdags de Markttrein naar Schagen liep en al wat Boer was of er mee te maken had, te markt ging, dan vlogen de strooibiljetten over het perron. Men sprak nergens anders over als over die groote voorstelling in hun Dorp door hun plaatsgenoot die 'n et in de Wieringerwaard zoo best deen haad (die het in de Wierin gerwaard zoo best gedaan had). Het gevolg? Volle zaal, veel gelach, en weer had ik (in mien oogen) een kapitaal verdiend, en wederom was Moeder in actie, sorteerde, telde en borg de schat weg Dat ze hieraan goed deed heb ik later ondervonden. Aan de Ewijcksluis was ook een gelegenheid zij het dan ook op klei nere schaal. Het was (misschien nog) een herberg met gelag opkamer. De opkamer was voor tooneel bestemd. Om dit het Publiek duidelijk te maken, werd er een gewoon raam gordijn voor gehangen als scherm, en klaar was kees. De kastelein zijn naam was geloof ik Kees Smit. Het tooneel Neen veelei- schend was het publiek niet. Vergelijk de te genwoordige toestand er eens mede. Een re vue monteeren kost tonnen gouds. Vroeger kwamen er ook wel tonnen aan te pas, n.I. die met een paar planken er over heen voor tooneel moesten dienst doen. Mijn personeel bestond uit mezelf. Ik was voordrager, too- neelknecht, directeur in een woord, het was je reinste Eenmansscene. Eigenaardig was dat ik zelf voor het ophalen en zakken van Soesterberg tegen een rechts van den weg stilstaande auto gereden. Een da me, mej. Ledeboer uit Soesterberg, die juist uitstapte, kreeg hierdoor een vrij zware beenwonde en de dame uit de Utrechtsche auto, mej. Haman uit Ut recht, vloog door de voorruit, waardoor zij een hersenschudding kreeg. De da mes zijn naar het ziekenhuis „De Lich tenberg" overgebracht. Haar toestand was Woensdag redelijk wel. Beide au to's waren onverzekerd. De Utrecht sche auto, welke slechts zes weken oud was, werd zoodanig beschadigd, dat zij moest worden weggesleept. Motorrijder overreden. De arbeider A. de Geus van Enkhui zen, op weg naar zijn werk, is met zijn motorrijwiel nabij Medemblik in bot sing gekomen met een personen-auto. De motorrijder was dadelijk dood. VECHTPARTIJEN TE BOSKOOP. Een doode, twintig gewonden. Woensdagmiddag is het te Boskoop hij de werkloozendemonstratie tot een hotsing met de politie gekomen. Deze botsing ontaardde spoedig in een for- meelen veldslag, welke een noodlotti- gen afloop kreeg. Een der demonstran ten werd gedood en een en twintig min of meer gewond. Bovendien telde de politie twee gekwetsten. De ernstige gebeurtenissen, welke zich afspeelden, vinden haar oorzaak in een conflict met de plaatselijke werk verschaffing, die uit het aanleggen van een plantsoentje bestaat,. De hierbij ver diende looncn bleken zeer laag te zijn en in afwachting van een nieuwe regeling hadden B. en W. besloten het werk stop te zetten. De geringe ver. diensten wekten begrijpelijker wijze veel ontstemming onder de Boskoop- sche werkloozen. Een aantal conferen ties werd gevoerd en ook Woensdag morgen vond er weer een plaats. Bij de demonstratie, die hierop volgde, is een inwoner van Boskoop door de poli tie uit de zich voor het raadhuis bevin dende volksmenigte gehaald en meegts nomen naar het politiebureau, waar op hij na verhoor na eenige uren in vrijheid werd gesteld. Deze arrestatie heeft veel wrevel gewekt en oru daar aan uiting te geven werd Woensdag middag in het gebouw „Ons Huis'' te Boskoop een meeting gehouden. Bij de Boskoopers voegden zich een hon derdtal uit Gouda overgekomen per sonen. In de vergadering werd een motie inzake de werkverschaffing en de arre- stati aangenomen en besloten deze aan den Burgemeester aan te bieden. Hier toe verzamelde zich om ongeveer vier uur een groote menschenmenigte i on dom het pleintje voor het gemeente huis aan de Zijde. De menschen werden tot doorloopen aangemaand en daarop verdeelden zij zich in twee groepen; de eene trok naar den Koninginneweg en daar is het tot een bloedige botsing gekomen. De poli tie bediende zich van gummistok en klewang, terwijl de werkloozen zich van op een in de nabijheid bevindend bouwwerk aanwezige steenen voorza gen. Te midden van een luid rumoer ontstond een verwoed gevecht tusschen de politie en de werkloozen. De politie trad hierbij zeer krachtdadig op, doch de demonstranten lieten zich evenmin onbetuigd. Het eerste slachtoffer. Plotseling zakte een der oproerige elementen in elkaar. Het bleek een uit Gouda overgekomen persoon te zijn en wel de 26-jarige J. de Jong, woonach tig aan de Boelekade aldaar. Hij bleek een steek in de hartstreek gekregen te het scherm had te zorgen Het ophalen was geen bezwaar dat ging vóór dat ik op het tooneel kwam, maar het laten zakken terwijl ik, het eenige personeel nog op het tooneel stond, daar was meer strategische overden king voor noodig maar.ik vond de op lossing. Bij het laatste gedeelte van mijn voor dracht zorgde ik aan de, laat opzeggen, touw kant te staan, rolde al gesticuleerende het gordijn los, en als 't laatste woord gesproken was, dacht ik „laat vallen je anker" en het gordijn viel. Het was een bijzondere gecom pliceerde manipulatie, zoo zelfs, dat ik bij een der nummers het touwtje los liet en het heele „zwikkie" op mijn hoofd terecht kwam. Een onbedaarlijk lachsucces volgde, daar men dacht, dat dit bij het grappige nummer hoorde. De voorstelling slaagde, niettegen staande al deze primitieve toestanden, vol doende, en waar nu de Polder vrijwel afge graasd was, kregen wij, dat is te zeggen, het personeel van vader en ik, hoogmoedsbevlie gingen en werden de omliggende plaatsen als „goudvelden" ontdekt. Het gevolg was een tournee met veel ups en downs. Mijn stroop tocht bleef voorloopig beperkt tot boven Alk maar. Mijn koopmansgevoel bracht mij er toe, om uit Alkmaar 'n orkest? (piano en vi ool) te engageeren, en niet meer van de Ma rinestaf, dit was goedkooper, want als de voorstelling afgeloopen en het eventueele bal na teneinde was, ging de familie Crefeld, mijn orkest weer wandelende naar huis toe, ten minste als de plaats onzer misdaad niet verder als een slordige V/s uur van huis ver wijderd was. Wij bewerkten in een paar maanden Kolhom, Barsingerhorn, Zuid- en Noord-Scharwoude, Oude- en Nieuwe Nie- dorp, Schagerbrug, St. Maarten, enz. enz. Wel merkwaardig is het dat ik in die Vrij- buiterstijd nooit naar Texel trok. Als Mari neman zeker uit antipatie voor zeewater. Mijn voorstelling was in die dagen aldus saamgesteld. Dit, mijn allereerste program ma was voor alle voorstellingen gelijk, wel te verstaan waar het een eerste optreden gold. Voor de curiositeit laat ik hier de eerste pers- beoordeelingen over deze primitieve voor stellingen volgen, evenzoo de Heldersche Cou ranten bij mijn vertrek uit Den Helder. Uit deze Heldersche verslagen leest U de verwon dering over mijn snelle verkleeding. hebben en gaf na een tiental minuten dei\ geest. „Tel." GEMEENTE WIERINGEN. Aanbesteding Kaasvervoer. Woens dag 9 Juni j.1. werden in hotel Lont de inschrijvingsbiljetten geopend van de aanbesteding van kaasvervoer per auto door de besturen der vier kaasfabrie- ken te Wie ringen. Ingeschreven werd door KI. Volder (Anna Paulowna vooi f 14.- per 1000 stuks; dj# is de prijs waar voor ook de vorige vervoerders het de den.) C. Huijbers en N. Scheltus voor f 12.50; C. P. de Haan en A. Poel voor f 12.40; P. Wiegman Dz. voor f 12.-; C. Everts voor f 11.50; Gebr. Kaan voor f 11.-; J. Poel Az. voor f 9.43. Gegund aan den iaagsten inschrijver. Paardenkeuring. Het bestuur van de afdeeling Wieringen van de Holland sche Maatschappij van Landbouw dringt er bij de paardenfokkers op Wie ringen nogmaals met klem op aan met de paarden ter keuring te komen. SUCCES NIEUWS. Zondag a.s. speelt Suc ces I haar eerste wedstrijd voor het Schager beker-tournooi en krijgt op bezoek M. F. C. I uit Medemblik, welke ook speelt in de le kl. N.H.V.B., dus ongeveer een gelijkwaardige tegenstander. Het verliezende elftal valt di- lect uit, terwijl de winnaar uitkomt in de volgende ronde. Dus Successers doe je best om niet direct uitgebekerd te geraken. De wedstrijd vangt aan om half drie. De leden en Donateurs worden er op at tent gemaakt dat de jaarvergadering Zater dag a.s. wordt gehouden. Voor agenda zie men advertentie in dit nummer. Voor Zondag 19 Juni staat weer iets bijzon ders op het programma. Dan zal een vetera nen-wedstrijd gespeeld worden. De bedoeling is om een veteranen-elftal van Den Oever te laten spelen tegen een veteranen elftal van Hippolytushoef. De wedstrijd vangt aan om half twee. nieuwe tijd. Degene die in het veteranen elftal van Den Oever wil spelen kan zich hiervoor opgeven bij den heer S. Bruulvoor het elftal van Hippolytushoef bij den heer Nieuwbuurt, liefst die de laat ste jaren niet of weinig gevoetbald hebben. Men geve zich hiervoor spoedig op bij boven staande adressen. Voor het winnende elftal zijn elf gedenkspeltjes beschikbaar gesteld zoodat een ieder van het winnende elftal een gedenkspeldje krijgt. Na deze wedstrijd speelt Succes 2 een wed strijd tegen Forward I van Hoorn. Voor na dere bijzonderheden over deze wedstrijden komen wij volgende week terug. Voor deze laatste wedstrijd is een fraaie beker beschik baar gesteld. De muziekvereeniging Harmonie zal het een en ander opluisteren. De opbrengst van deze wedstrijden zijn bestemd voor de veree- niging van T.B.C.-bestrijding „Herwonnen Levenskracht". Hopende dat het publiek in groote getale dien dag naar het Succester rein gaat. De leiding dien dag is in handen van het plaatselijk comité van Herwonnen Levenskracht. Visch om het scheppen. De visch, die vroeger de Zuiderzee optrok, loopt thans tegen den afsluitdijk vast. De visch tracht alsnog een toegangsweg te zoeken en zoo komen geweldige scho len geep, haring en ansjovis voor de spui- en schutsluizen, alsook in de werkhaven te Den Oever. Jong en oud is met hoekjes aan het visschen en in minder dan geen tijd heeft men een flinke „zooi. In de werkhaven was de ansjovis zoo sterk vertegenwoordigd dat men kon ze wel met een emmer op scheppen. Echter men laat ze maar zwemmen, want de ansjoop is geen cent waard. Wel een droevige tijd Marsch en Concert. Zóndag a.s. te ongeveer kwart voor vier zal de mu ziekvereeniging „Harmonie" een marsch door Hippolytushoef maken H. <J. TER HALL J'. v.in IILH iicLUlK op Zondag 27 December a. s. de* j«onJ. 'e 8 uren. in bet lokaal tan den Hr. BOON,.te Wieringervaard. -~W 0 PROGRAMMA. O 1 De familie Krent op rei*, van II. J. m Hall Je- 2 Een lastig geval, van IV. v*n ZciiLkn. 3. De ReeltcerkoorU. Parodie, Van H. J. Ttr. Hall Ja. 4. De man. dievan W. vaü Zowt.i:*. b. Een gewichtige rol, van Willem va.s Kobhab. PA VZE. G. Cupido' Comische scène, van Pnipeas. 7 De hlosophische Orgeldraaier, sccne. ven H. J. ier IIaIA Jr, 8 Hel militair crescendo, van II J. Tra Ham. Ju. 9. De bedelaar, scrue.-van II. J. teb Hall Jr. öSTa. afloop Bal. Plaatsen zijn le bespréken aan hel lokaal ƒ.0.10 ENTREE: fO.49 Heer: fOS5 Damc. Orehcsl van den Selder. Een der eerste programma's van Henri ter Hall, die zoo'n heelen avond dan vulde en achter af, bij het „Bal", in dé muziek meespeelde. Wieringerwaard. J.1. Zondag genoten wij hier het voorrecht uwen plaatsgenoot den heer H. J. ter Hall Jr, in ons midden te zien. In het lokaal van den heer J. Boon gaf deze gunstig bekende declamator eene serie keurige voordrachten ten beste. Dat men hier van de talenten des hee- ren Ter Hall groote verwachtingen had, dat bewees de talrijke opkomst van het belangstellend publiek, waarin de heer ONS W1ERINGERMEERHOEKJE. sen zijn te 7V& en te 9 uur. Onder beide H. Missen zal gaarne gelegenheid gege ven worden o,m te Communiceeren. Tevens wordt aan belanghebbenden meegedeeld, dat óók in de week gele genheid bestaat om de H. Mis bij te wo nen en te Communiceeren, en wel in de woning: Brink 2. Ingang glazen zijdeur, (dus niet aanbellen s.v.pl. Voorloopig zal deze H. Mis zijn te 6 uur. P. BRAAK pr. Aanbesteding Wegen, De Direc teur-Generaal van Zuiderzeewerken te Den Haag heeft aanbesteed het aan leggen van steenslagwegen in de sec ties E en F. van den Wieringermeerpol der. Ingeschreven werd door 33 aanne mers, waarvan de hoogste was G. Ver berg te Groningen voor f 126.700.00 en de laagste C. Dekker te Veere voor f 91107.00. De raming was f 135.000.00 WIER1NGERMEERPOLDER. KERKDIENSTEN SLUIS I. ZONDAG 12 JUNI. R. K. KERK 7.30 en 9 uur v.m. H.H. Mis. Voorganger Z. Eerw. Pastoor Braak. GEREFORM. KERK Voorm. 10.30 uur. Voorganger cand. J. L. Wie- lenga te Kolhom. NED. HERV. KERK Nam. 3.30 uur Voorganger Cand. K. O. Finkensieper. KERKBERICHT. Door de vestiging van verschillende katholieke gezinnen in den polder, zul len voortaan des Zondags 2 H. Missen noodig zijn. Zoolang de eigen kerk nog niet gereed zal zijn, zullen deze H. Mis- en vervolgens een concert geven in de groote danstent van den heer C. Schel tus op het terrein van den heer Dekker. Onmiddellijk na het concert vangt het bal aan tot 'savonds 10 uur. Politie: Gevonden een damesbont en een grijze ceintuur. Inl. b.d. Gem. Bode V.V.M.P. Woensdagavond werd op het terrein van Wieringerwaard de tweede jubileum-nederlaag-wedstrijd gespeeld tusschen Wieringerwaard en V.V.M.P. Deze wedstrijd werd ver diend met 4-2 door Wieringerwaard ge wonnen. (Met rust was de stand 2-1 voor V.V.M.P.) GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking. Ingekomen P. Ger- rits van Wieringen Mej. A. Kuik van Gas- selte W. Heuvelman van Emmen J. Busch- Witvoet en gez. van Dubbelman Mej. M. C. Boter van Leiden J. Kuik van Gasselte F. Petter van Giethoorn. Vertrokken G. v. d. HeerVeenstra en gez. naar Bergen M. C. v. Oudenaarde en echtgen. naar Hoogwoud Mej. C. C. Jansen naar Alkmaar E. Roelofs-de Vries naar Voor burg Th. J. van Diepen naar Amsterdam P. K. Pala naar Rotterdam. BURGERLIJKE STAND Geboren Albertje, d.v. R. Janssen en B. BultEvertje, d.v. R. Janssen en B. Bult Hendrik Marinus, z.v. W. M. schouwenaar en J. Lobezoo Jan Comelis, z.v. D. A. Groen- leer en G. Kooij. Getrouwd G. Bakker en G. van Zandwijk. Overleden P. H. -F. Roosen, oud 1 jaar en 11 m. E. Janssen, oud 2 dagen. Goed afgeloopen. Donderdagmorgen ter Hall zich mocht verheugen. En die verwachtingen, wij willen het hier ter stond constateeren, zijn in geene deele teleurgesteld, zoo mogelijk nog overtrof fen. Vooral na de pauze had de heer ter Hall veel succes, 't Waren meer bijzon der „De filosophische orgeldraaier", „Het militair crescendo" en „De bede laar", die aan het auditorium herhaalde lijk daverende toejuichingen ontlokten en die de lachspieren soms zoodanig in beweging brachten, dat de declamator soms vijf minuten moest pauzeeren, al vorens zijne voordracht te kunnen ver volgen. „Jongen, jongen," hoorden wij een der aanwezigen zeggen, „dat wordt een bes te hoor - wij zeggen „het is een beste" en denkende aan het genotene, roepen wij den heer ter Hall gaarne een „tot weerziens" toe Heldersche en Nieuwedieper Courant. Anna Paulowna. Zondag 28 Februari, des avonds 7l/t uren, gaf onzen plaatsge noot den heer H. J. Ter Hall Jr., zijne aangekondigde voordrachten. De bovenzaal van het Veerburg alhier, was weldra te klein, om het talrijk opge komen publiek te kunnen bevatten. De verwachting was dan ook zeer hoog ge spannen. Dat de heer Ter Hall een ta lentvol Declamator is, en zeer veel voor de toekomst beloofd, bewees zijne voor dracht „De Reciteerkoorts." Met dit num mer had hij een uitmuntend succes. Niet minder bijval verwierf hij met „De Phi- lósophische Orgeldraaier" en „Op Afbe taling." Opmerkelijk was het hoe snel de heer Ter Hall van costuum wist te verwisse len en zijne grimeering verdient algemee- ne bewondering. Wij wenschen onze plaatsgenoot elders niet minder succes als hier. U diene te weten dat verschillende mijner voordrachten „in rok" werden opgediend, maar de rest in Costuum. Hm, Hm Deze costuums waren nu niet wat je noemt „kost baar". Ik had de geheele „Garderobe" van een Oud Tooneeldirecteur, die met zijn tent de kermissen bezocht en met mij al bijzonder sympatiseerde, voor een Rijksdaalder ge GROOTE KEUZE in AMEUBLEMENTEN, STOELEN 2 TAFELS z BLOEMENTAFELS w C0C0SL00PERS N WOLLEN LOOPERS H VLOERKLEEDEN I THEEMEUBELS U DRESSOIRS LEDIKANTEN BEDDEN DEKENS VLOERZEIL. GROOTE KEUZE in de N 73 N N O Spoorstr. hoek Koningstr. DEN HELDER. j.1. liep een zoontje van den heer Th. Koning in de Nieuwe weg achter een vrachtauto. Toen de wagen flink gang begon te krijgen, wilde het ventje los laten, maar tot zijn groote schrik zat zijn mouw vast aan een ketting van de Iwagen. Een heel stuk werd de arme jon gen meegesleopt, doch nabij de B.K. bemerkte gelukkig de chauffeur wat er gaande was, en stopte onmiddellijk. Het ventje was danig overstuur, doch het had weinig letsel bekomen. Voor de kinderen de zooveelste les ga nooit achter auto's hangen. Een meevaller in de crisistijd Twee jonge mannen, wonende aan de Spoorbuurt ongeveer, kregen van daag de heugelijke tijding, dat ze van de Staatsloterij hadden gewonnen f 4200.-; ieder dus 'n sommetje van f 2100.- in de portemonnaie; dat is toch zeker een boffer bij al de malaise. Schoolfeest. Naar we vernemen, zal het jaarlijksche schoolfeest gehou den worden 23 Juni a.s. Ook dit jaar zal het uitstapje weer met autobussen gemaakt worden. Van Ewijcksluis. Concert en Bal Zondag a.s. zal de Harmonievereeni- ging „Concordia" van Breezand een concert geven aan de Van Ewijcksluis in de zaal van den heer Waiboer. En na afloop daarvan zal bal worden ge- houden. Voor Van Ewijcksluis en Om streken staat dus een gezellige mid dag te wachten. kocht. Daar was het Rok-costuum onder be grepen. Ook eenige Sminkbenoodigdheden en één, zegge één pruik! Dit heele gedoetje ver pakte ik in een oude scheepskist (ook al weer voor een kapitaal gekocht) en daarmede was mijn uitrusting compleet. Vooral toen ik bij het eindigen mijner diensttijd mijn uni form omruilde voor een paar zeer ouderwet- sche en veelgekleurde komische jassen, broe ken en vesten, was ik what you call aange kleed. Als ik nu in een der door mij te bewer ken dorpen arriveerde, was mijn eerste werk het billard, wat gewoonlijk op het tooneel stond, naar achter te transporteeren en daar op dan mijn costuumschat uit te stallen naar volgorde van het uit te voeren programma. De kastelein kwam gewoonlijk wel even Kayken, maar dat viel zoo'n nuchter mensch bar teugen zoo'n ouwe rommel(Wat zou ik deze rommel nu nog eens graag willen zien.) Toen boer- en landbouwer het te druk kre gen en te vroeg op moesten, dan dat zij onze voorstelling konden bezoeken, verliep mijn standje en het „interen" begon. Mijn kapi taal slonk angstvallig en toen na een voor stelling te Heiloo een zekere Baron van Pitius (onbekende adel,) mij voorstelde niet meer naar Anna Paulowna terug te keeren, maar een Enkele reis naar Amsterdam te nemen, was ik na de verzekering van deze kunstbe schermer dat Amsterdam voor mij het beloofde land beteekende en hoe heel Am sterdam er naar zou snakken om mijn voor drachten te savoureeren, er onmiddellijk voor te vinden, en ging niet meer Noordwaarts maar Zuidwaarts en keerde Anna Paulowna na een verblijf van drie maanden snood mijn artistieken rug toe. Vaarwel mijn dier baar ouderhuis Naar roem en rijkdom Met deze illusie vervuld ging ik op reis. De ontnuchtering zou niet lang op zich laten wachtenWel is waar had de Baron er al spoedig voor gezorgd dat ik in „De Veree- niging", een der toentertijd grootste café Chantant in de Warmoesstraat zou debu- teeren, wat dan ook gebeurde. Hierover later meer Ik wil U nu eerst nog eenige aardige voorvallen uit mijn amateurs leven vertellen, en wel uit de jaren 1880'92. Deze herinne ringen zijn mij te dierbaar om ze niet aan de vergetelheid te ontrukken. HENRI TER HALL.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2