elke Meetel Hoed Cadeau De Bijenkorf d CADEAU EXTRA LAGE ÜITVERKOOPSPRIJZEN. gegaan, wat voor Forward een geweldi mooie prijzen. De burgerij heeft een prachtig ge versterking betcekende. Ook de be kende midvoor Toon Freeze was hier bij. Deze midvoor beschikt over een ge weldig schot, dus heeft de Succes-kee per Zondag hun maar in de gaten te houden, hetgeen hem echter wel toever trouwd is. Voor den winnaar van dezen wedstrijd is een fraaie beker uitgeloofd terwijl het verliezende team een kleine re beker ontvangt. De prijzen voor de ze wedstrijden zijn te bezichtigen in de etalage van den heer Nieuwbuurt. Als men de prijzen ziet zal het werke lijk een aansporing zijn voor de jon gens om Zondag extra hun best te doen We raden nogmaals ieder aan om Zondag deze prachtige wedstrijden te gaan bezoeken. De opbrengst van dezen middag is ten bate van de vereeniging T.B.C.-bestrijding „Herwonnen Levens kracht. Succes II gaat Zondag op bezoek naar Nieuwe Niedorp I voor het Scha- ger beker-tournooi en zal dus ook lang geen gemakkelijke taak hebben. Het elftal vertrekt om 1 uur. Da derde Jubileumwedstrijd van V.V. M. P. tegen B.K.C. eindigde na een span nonden wedstrijd in een gelijk spel 2-2. Met rust was de stand 2-0 voor BKC. Woensdag a.s. speelt V.V.M.P. tegen J.V.C. te Julianadorp. Uitreiking prijzen Concottirs „Westfriesche Bond van Harmonie en Fanfarekorpsen". Een waardig sluitstuk op het in Mei gehouden Concours, is Woensdagavond de feestavond geworden, welke de. Mu ziekvereeniging „Harmonie had gear rangeerd in de concertzaal „Concordia." Hoofddoel van dezen avond was het uitreiken der prijzen, terwijl „Harmo nie" tevens een concert zou aanbieden. Naast dit officieele gebeuren, is men er echter in geslaagd een dermate ge zellige sfeer te scheppen, dat men bij het sluitingsuur maar noode naar huis Aanleiding tot feestvieren was er voor „Harmonie" dan ook alleszins. Men mag gerust zeggen dat zij de ver eeniging is welke zich in de sympathie Van de geheele bevolking mag verheu gen. Jaren lang, en nog steeds, is zij voor een groot deel menschen de vereeniging geweest, welke er voor zorgde dat af wisseling werd gebracht in de sleur van het dageljjksche leven. Vooral toen Wielingen nog eiland was. Het wel en wee van „Harmonie" is dan ook vaak een onderwerp van be lang in de dagelijksche gesprekken. Het floreerde de laatste jaren niet erg en dat verdroot menigéén. Zeer begrijpelijk is het dan ook, dat men, nu de vereeniging wat nieuw le ven is ingeblazen, verheugd is over het laatste concours, waar de resulta ten van dien aard waren, dat er aan leiding was om feest te vieren. Het was niet overvol in „Concordia", doch met de temperatuur die er heerschte was dat geen bezwaar. Als de heer C. .T. Bosker, voorzitter van „Harmonie", nadat oen pittige marsch was uitgevoerd, zijn openings rede uitspreekt is een groot aantal vrienden van „Harmonie" gezeteld, en worden aldus verwelkomd. Hooggeachte Dames en Heeren Het is mij als voorzitter van „Har monie" een bijzonder genoegen V te verwelkomen. Al hadden wij ons het bezoek wat grooter verwacht, te rekenen naar het aantal uitnoodigingen wat is verzonden, toch zijn wij niet ontevreden. Immers op de uitnoodigingen stond alleen maar uitreiking prijzen, en Con eert „Harmonie" dat is ook de hoofd beeld gegeven van het saamhoorigheidsge- voel wat onder hen leeft. Spr. dankt vervolgens de verschillende Commissies, welke voor de goede organisatie van het concours noodig waren. Ook de lei ders (sters) van de kinderspelen en de ver schillende vereeniging en, welke er voor ge zorgd hebben, dat op de tusschendagen ook iets op het feestterrein te doen was werden hartelijke woorden van dank toegeroepen. Nergens hebben wij te vergeefs om mede werking aangeklopt. Het eere - comité noem ik het laatst, hoe wel het echter het eerst genoemd zou moeten worden. Velen noemen zulk 'n eere-comité 'n ornament. Vele malen is 't dit alleen maar doch deze maal is dit niet het geval De belangstelling welke de dames en hee ren tijdens de concoursdagen hebben getoond is boven alle lof. Aan deze dames en heeren voor hun daad werkelijk medeleven onze hartelijke dank. Het concours is prachtig geslaagd en mocht zich steeds in een groote belangstelling ver heugen. Het is geen „strop" geworden; veel Is er niet over, doch de hoofdzaak is, dat het goed geslaagd is. applaus.) „Harmonie" gaf hierna een tweetal muziek nummers ten beste en vervolgens werden de prijzen uitgereikt door burgemeester Kolff. Het is mij een groote eer, aldus de Edelacht bare heer Kolff, de uitreiking der prijzen te mogen verrichten. Ik maak tevens van de ge legenheid gebruik om U te danken voor de vriendelijke woorden tot mijn broer gericht, waarmede is bewezen, dat de Wieringers hem nog niet vergeten zijn. Met des te meer genoegen reik ik de prij zen uit, daar mij bekend is dat op dit con cours zware eischen werden gesteld, zoodat zij voor de volle 100 procent zijn verdiend. Met eenige toepasselijke woorden overhan digde de Heer Kolff aan de afgevaardigden de door hen behaalde prijzen, waarvan de woordvoerders met eenige korte woorden hulde brachten aan Harmonie voor de prach tige organisatie van het concours. Het aanhechten der prijzen aan het vaan del van Harmonie had hierop plaats. Met een bijzondere felicitatie aldus de Heer Kolff kan ik Harmonie deze prijzen overhandigen, met zeer veel moeite en hard studeeren onder de eminente leiding van den Heer Kreijger, hebt gij U. tot deze hoogte op weten te werken. Niet alleen dat een eerste prijs is behaald, doch ook een prijs voor het hoogst aantal punten van de eerste dag, is door Harmonie behaald. Mijnheer Bosker, tot slot nog een persoon lijk woord tot U. Het Concours is prachtig ge slaagd, doch dat het zoo goed slaagde is voor een groot deel te danken aan uw onvermoei de ijver en werklust die gij in dienst hebt ge steld van uw vereeniging. Cornelis Bosker mijn oprechte dank. (Daverend applaus.) De Heer C. J. Bosker dankt de heer Kolff voor zijn verdienstelijke woorden, en verzoekt hem namens de vereeniging de dank aan het Gemeentebestuur over te willen brengen voor de steeds ondervonden medewerking, Ook dank ik u voor de waardeerende woor den gericht tot onzen directeur, welke toch in zoo"n korte tijd, het corps op hoog peil heeft gebracht. Moge dat steeds zoo blijven. Zich tot de corpsleden richtende, zegt de Heer Bosker Jongens eigen roem ruikt wel niet lekker, maar jelui hebt je best gehou den. (Applaus.) Hiermede was het officieele gedeelte af ge loopen en werd nog een klein programma af gewerkt. Allereerst werden nog een tweetal muziek nummers uitgevoerd door „Harmonie." Vervolgens werd door Mej. Cath. Metselaar, in samenwerking met een zestal dames een aardige voordracht ten beste gegeven. Een klucht in één bedrijf gespeeld door een 3-tal geroutineerde krachten van Harmonie en een voordracht van den C. Gorter zorgde voor de noodige lachlust, terwijl de Heer J. J. Bosker eenige expirementen van zijn ma gisch kunnen gaf, en waar hij wondergoed mee slaagde. Ir. Ringeling, hoewel als gast aanwezig, wist men over te halen om het bal te leiden, wat dan ook onder deze gerenomeerde lei ding voortreffelijk slaagde. In het sluitingswoord, deelde de Heer Bos ker nog mede dat een schrijven was binnen gekomen vanden Heer W. Bruul, voorzitter van den Bond, waarin deze zijn spijt er over uitdrukte, hedenavond verhinderd aanwe zig te zijn, wegens dienstzaken. v.V. Feestavond Centr. Bond van Trans- is wil men ook verzoeken om geduren de het zomerseizoen sommige zaken les Zondags van 'smorgens 9 tot 'sa- vonds 9 te mogen openhonden. Dit be treft sigaren, sigaretten, koek, chocola le en suikerwerken, fruit, visch, prent briefkaarten en verkoop van onalcoholi sche dranken. Tc Texel heeft men een dergelijk verzoek samengesteld en er wordt besloten, dat het bestuur hier al (lus zal handelen. Kortere openstelling Postkantoor. De 2de morgenbestelling uitgevallen Men is hevig verontwaardigd over deze maatregelen, die groot ongerief veroorzaken en ons terugvoeren naar den oertijd. Algemeen zijn de leden van oordeel dat de uFfïn van openstel ling weer opgevoerd dienen te worden en de 2e ochtendbestelling weder er in gebracht. Besloten wordt een telegram aan de betreffende autoriteiten te zen den en ook de Kamer van Koophandel verzocht zal worden om medewerking Op voorstel van den heer J. C. de Haan wordt nog besloten aan het P.E. N. te verzoeken om een billijker vast rechttarief per M2 voor nieuwe percee- lcn of voor oude perceelen die van eige naar of bewoner veranderen. Hierna sluiting. Openlucht - samenkomst. Wij vesti gen de aandacht op de openluchtsa menkomst der nutozending op Zater dagmiddag 18 Juni a.s. nam. 4 uur op bet Kerkplein te Hippolytushoef. Sprekers en een zangkoor zullen zich doen hooren. Zie advertentie. BEKENDMAKING. CRISIS-ZUIVELWET 1932. Burgemeester en Wethouders van Wieringen roepen de melkveehouders in deze gemeente op zich op één der werkdagen van de volgende week (behalve Zaterdag) des namiddags tusschen 2 en F> uur ter ge meentesecretarie te vervoegen, ten ein de in ontvangst te nejnen de ingevolge art. 122 der Crisis-Zuivelwet 1932 toe te kennen uitkeering, welke wordt bere kend naar een bedrag van f 0.75 per melkgevende koe per week over ir totaal 3 weken. Daarbij zullen enkele opgaven moe ten worden verstrekt betreffende het aantal melkkoeien, melkproductie in de week van 12-18 Juni 1932 en over het geheele jaar 1931, boter- en kaas productie, alsmede over de wijze van afzet van al deze artikelen. Het is gewenscht, dat de veehouders zich persoonlijk aanmelden. Valsche opgaaf is strafbaar volgens art. 225 van het Wetboek van Straf recht. Wieringen, 16 Juni 1932. Burgemeester eri Wethouders voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. KERKDIENSTEN SLUIS I. ZONDAG 19 JUNI 1932. R. K. KERK 7.30 en 9 uur v.m. H.H. Mis. Voorganger Z. Eerw. Pastoor Braak. Beide H. Missen gelegenheid tot communicee- ren. GEREFORM. KERK Nam. 3.30uur Voorganger cand. J. L. Wie- lenga te Kolhom. NED. HERV. KERK Voorm. 10.30 uur, Voorganger Cand. K. O. Finkensieper. Sloctclorp. Een eerste Steenlegging. Ook de zakenhuizen komen thans in ons dorp in wording. De „handelswijk" is omtrek postkantoor en daar wapper de dan ook Woensdagmorgen de Hol- landsche driekleur, want de eerste steenlegging voor de eerste particulie re onderneming, het hotel-café-restau- rant van de combinatie J. C. Klein-M. Minnes-T. Takes-B.H.Kraan zou heden plaatsvinden. Als vertegenwoordiger van de Wieringermeer-directie was aan wezig de heer De Bruijn (secretaris); verder merkten we op Jhr. Six, direc teur van de Amstelbierbrouvverij, Nota ris Obreen van Wieringen en de hee ren H. A. J. Baanders, Jan Baanders en Johan Peters van het architecten-bure au Baanders en Peters (Amsterdam- Weeringen) die het plan hebben ontwor pen en onder wiens leiding de bouw wordt uitgevoerd. Jhr. Six voerde het eerst het woord. Spr. legde de nadruk op de belangrijk heid van deze gebeurtenis. Immers, hier in dit nieuwe gebied spreekt alles van energie en vernuft, waar voor kort de golven nog spoelden, zien wij nu 't wuivende graan, is nu een dorp verre zen en ontstaat nu het eerste particu liere bedrijf in het bouwplan van de Wieringermeer: Deze zaak getuigt van durf en ondernemingsgeest der Wierin ger combinatie en ik hoop dat de hee ren er in de toekomst de vruchten van mogen plukken. De bouw is niet ge ring, het wordt een behoorlijke zaak, en het is mij, aldus spr., in mijn func tie bekend, wat er aan zulk een bedrijf vastzit. Het vereischt stoere werk kracht en een voortdurend willen. Spr, spreekt de wensch uit, dat de eerste steenlegging een voorteeken moge zijn van de bloei en groei der onderneming. (applaus.) Door Annie Minnes en Kees Takes een dochtertje en zoontje van twee der ondernemers werd nu de eerste steen legging verricht. De eerewijn werd daarop gedronken en architect Baanders houdt dan een korte felicitatie-speech. Spr. zegt de eerste steenlegging is een oud gebruik en waar dit door de jeugd wordt ge daan, geeft 't vertrouwen, en in het vei trouwen ligt de toekomst, ook voor de ze onderneming. Spr. wenscht de jeugd die de plechtigheid heeft verricht, als ook de heeren zelf van harte geluk. (applaus.) De heer Minnes brengt, mede namens zijn medeondernemers een woord van dank uit voor de belangstelling, in zon derheid aan de Wieringermeerdirectie. Spr. zegt: wij hebben een aangename, maar moeilijke taak op ons genomen en we hopen haar met succes te kun nen volbrengen. (applaus.) Na deze plechtigheid werd een rond rit door de Wieringermeer gemaakt en de situatie te Sluis III (Middenmeer) opgenomen, waar ook door deze com binatie een dergelijk bedrijf zal wor den gesticht, waarna ten slotte in Ho tel Lont te Hippolytusho.ef de lunch werd gebruikt. IN DE UITVERKOOP Als een speciale reclame geven wij vanaf heden bij EEN MOOIE NAAR KEUZE. Trots deze reclame noteeren wij Spoorstr. hoek Koningstr. DEN HELDER. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. I ZONDAG 19 JUNI 1932. N'El). HERV. GEM. Den Oever nam. 2l/« uur Ds. Van Beek. j Kapel Den Oever vm. 10 u. de hr. Franck EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. j GEREFORM. KERK. H.-hoef v.m. 10 en n.m. 3 uur dienst. Den Oever v.m. 10 en nam. 3 uur dienst GEMEENTE ZIJPE. zaak van dezen avond, wij waardeeren portarbeiders. 0 Zatcrda 28 Juni des Het dan ook ten zeerste dat zij die hier .>v(mds 8 uur zal in de zaal van den hr. aanwezig zijn, hier dan ook alleen o;m zijn gekomen. Het programma wat U zoo juist is uitgereikt vermeldt nog wel meerdere zaken, doch moet als bijkomstigheid beschouwd worden. Een woord van bijzondere welkom roep ik toe onzen burgemeester en zijn echt- genoote, welke steeds de warme belangstel ling hebben getoönd voor „Harmonie." En wat ons tevens zoo goed aandoet, is het feit, dat vanavond aanwezig is een broer van de heer Kolff met zijn vrouw, welke na lange jaren In de tropen te hebben vertoefd, een gedeelte van zijn vacantietijd op Wierin gen komt doorbrengen, en hier mee heeft bewezen dat hij Wieringen en Harmonie niet heeft vergeten. Hij heeft hier zijn jonge ja ren doorgebracht, en zoo juist werd mij nog verteld dat hij menig robbertje heeft „geknokt" vroeger met zijn kornuiten, een bewijs dat de Wieringers hem ook nog niet vergeten zijn. Ook Ir. Ringeling met zijn echtgenoote een bijzonder woord van welkom. Vervolgens richt spr. zich tot de afgevaar digden van de vereenigingen uit Winkel en Scha gen, welke de reis naar Wieringen heb ben gemaakt om hier aanwezig te zijn. Dat niet meerdere vereenigingen zijn ge komen, komt misschien voor een deel door een abuis in de verzending van de uitnoodi gingen. En als wij dan een overzicht geven van het verloop van het concours, dan moeten wij allereerst spreken over de financieele zijde hiervan. Dit is immers de spil waar alles om draalt. Angstvallig trekt men zijn rug op, wanneer de dubbeltjes aan de orde komen. Toen „Harmonie" het Concours kreeg toege wezen was dit één van de belangrijkste ken. En wanneer we niet op de volledige me dewerking van de burgerij hadden mogen rekenen, was het houden van een concours een onmogelijkheid geweest. De gulle wijze waarop werd ingeteekend voor het garantiefonds overtrof onze .ver wachtingen. De uitkomsten van het concours zijn van dien aard dat wij het fonds niet behoeven aan te spreken, wat niet wegneemt dat wij dankbaar zijn voor de verleende steun. Ver volgens danken wij de schenkers tvan de vele Jurrie Lont te Den Oever een'openbare feestavond worden gehouden van ge noemden Bond. Voor dezen avond heelt de Centrale Bond de medewerking van de snarenzangers uit Botterdam, terwijl de avond met bal zal worden be sloten. Middenstands vereeniging Wieringen. Vergadering op j.1. Donderdagavond in hotel D. D. Lont. Xa opening door den voorz., den hr. :C. J. Bosker, deelde deze mede, dat we geus een ingekomen schrijven der Ge nerale Commissie Zuiderzeesteunwet om een commissielid aan te wijzen voor de plaatselijke commissie voor het be palen der waardevermindering der ne- venbedrijven door het bestuur der Mid denstand werd aangewezen de heer B. Kat. Tevens zal deze commissie advies uitbrengen over waardevermindering van schepen netten, enz. Door de Vis- schersvereen. D.E.T.V. en „Visschersbe langen te Van Ewijcksluis zijn ook le den hiervoor aanbevolen. Wie benoemd ..ijn, is nog niet bekend. Een schrijven van het administi'atie- Ikantoor P. de Graaf alhier, waarin hij 'zijn kantoor aanbeveelt,, wordt gelezen en voor kennisgeving aangenomen. Omtrent het marktwezen wordt .me degedeeld, dat men van de veehouders van het Oostdeel geen medewerking ontving en men zich voor oprichting je (gons de gemeente niet verantwoord 'achtte. De winkelsluitingswet. Vele klachten worden geuit tegeno ver deze wet. Nu met de zomertijd heeft het publiek 'savonds geheel geen gele genheid tot koopen; 8 uur sluiten is te vroeg; Men wil een verzoekschrift rich ten tot de desbetreffende autoriteiten om gedurende den Zomertijd het slui tingsuur op 9 uur te stellen. Waar hier veel vreemdelingenverkeer BURGERLIJKEN STANB der gemeente Zijpe van 1016 Juni 1932. Geboren Foppe, z.v. Arie Eriks en Reins!- na Alberta BuijlJacob Philippus, z.v. Ger rit Witsen en Welhelmina Bos. OndertrouwdCornelis Dignum, 23 jaar, landbouwer en Anna Johanna Koortens, 28 jaar, beiden te Zijpe. Getrouwd Maarten IJff, 27 jaar, winke lier. te Harenkarspel en Anna Dekker, 25 j., te Zijpe. Overleden Neeltje Quak. 33 jaar, ongeh. Trijntje Boender 80 jaar, echtgenoote van Arie van Scheijen. .KOEGRAS. Woensdag had de publieke aan besteding plaats door den architect, den heer Chr. Dekker te Schagen van het bouwen ee- ner boerderij nabij de Kooij in het Koegras, voor rekening van den heer A. Noot te Bar- singerhorn.Ingeleverd werden de volgende biljetten J. Offenkamp, Haarlem f 9390 G. Hoorns man, Julianadorp f 8949 W. Uiterdijk, Scha gen, f 8920 Jb. van Stipriaan, Schagen f 8869 Jb. Schoen, Stolpen f 8859 S. v. Scheijen, Koegras f 8646 J. Toes, Groote Keeten f 7600 R. Eizinga, Helder, 7450 Ge broeders Boekei, Oude Niedorp f 7385 J. Hoep, Breezand f 7197 Gebr. Veeter, Scha- gerbrug f 6923. Gunning aangehouden. Het hotel-café-restaurant te Sloot dorp in losse schets. MARKTBERICHTEN. De eerste steenlegging door Annie Minnes van het Hotp', te Slootdarpi- Haar partner Kees Asjes wacht tot 't zijn beurt voor do troffel zal zijn. Eierveiling, Helder, 16 Juni 1932. Aange voerd 22081 Kipeieren De prijzen waren als volkt 52—54 Kg. f 2.50 a 2.70 55-57 Kg. f 2.70 a 2.90 58-60 Kg. f 2.90 a 3.30 61-63 Kg f 3.30 a 3.40 64-67 Kg. f 3.50. 943 Eendeieren f 1.30 a 1.50 50 Kalkoen eieren f 5 a 6. Eierveiling Schagen. 16 Juni Aangevoerd 130.000 Kipeieren. Prijzen als volgt5557 j Kg. f 2.90 a 3.00 58—60 Kg. f 2.80 a 3.30 I 61—63 Kg. f 3.00 a 3.50 64—67 Kg. f 3.50 a 3.80 Ongewogen Wit f 2.70 a 3.30 Ongewo- gen Bruin f 2.90 a 3.70. 2700 Eendeieren f 2.00 a 2.10 5 Kalkoen eieren f 5.10. Schagen, 16 Juni 1932. Op de heden gehou den veemarkt waren aangevoerd 5 stuks paarden f 125 a 200 28 gelde koeien (mag* f 120 a 160 31 idem (vette) f 180 a 270 20 kalfkoeien f 130 a 200 10 Pinken f 40 a 75 58 nuchtere kalveren f 3 a 10 50 idem (vette) f 10 a 16 22 overhouders f 10 a 16 230 lam meren f 6 a 11 4 bokken en geiten f 6 a 12; 51 varkens (mag.) f 7 a 16 42 id. (vette) per Kg. f 0.30 a 0.32 228 biggen f 4 a 8 ko nijnen f 0.55. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Breezand. Muzikale Marsch. Het Chr. fanfarecorps „Soli Deo Gloria" zal Nadat de eerste steenlegging is ge schiedt wordt wordt het glas geheven Zaterdagavond 18 Juni een marsch ma ken langs de Molenvaart van de Zand- vaart tot de KI. Sluis en terug. Afmarsch te 7 uur. fien concert. Zondagavond van 8 tot 10 uur geeft de jnuziekvereeniging „Concordia" van Breezand een concert aan de KI. Sluis voor het raadhuis.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2