1/2 pand KEG's KOFFIE Op ieder Ier kennismaking, een pakje KEG's Maïzena HANDLEIDING GRATIS. zijn na vele jarèh op Wieringen hun broo d te hebben verdiend worden zij thans gevoegd bij het leger van werkloozen. Onze Bond heeft zich met een adres tot de regeering gewend om de Zuiderzeewerken voort te zetten, maar hierop is nog geen antwoord daar het nog in behandeling moet komen. Spreker geeft vervolgens een overzicht van het Programma. Na het openingswoord van den Heer Bons zingt Mej. Tine Nijman een drietal liedjes waarvan het liedje „Snoepwinkeltje" zeer in de smaak van de aanwezigen viel. De Heeren van der Horst en Rouge zingen achtereenvol gens „De Malaise", „Gerrit is Politieagent", en „De Bult" tekst en muziek van den Heer Adriaan Rouge. Het refrein werd steeds door de aanwezigen onder groote vroolijkheid mee gezongen. Hierna komt de Heer R. Laan, hoofdbe stuurder aan het woord en begint zijn rede ongeveer als volgt Waarde Vrienden. Op dezen avond is het mij vergund een kort woord van propaganda tot U te spre ken. In alle landen neemt de werkloosheid toe, ook in ons land waar thans circa 300.000 werkloozen zijn. De Zuiderzeewerken heeft gelukkig duizenden brood gegeven. De Neder landsche Regeering gaat bezuinigen en de Zuiderzeewerken zullen worden stopgezet. Onze bond heeft een spoedtelegram aan de Regeering gezonden waarin zij aandringt om de werken voort te zetten, dit telegram moet echter nog in behandeling bij de Twee de Kamer komen. De Regeering laat wel een nieuwe kruiser bouwen in dezen tijd nu onze vertegenwoordigers te Genéve en te Lausan- na aan de ontwapeningsconferentie deelne men. De President van de Vereen. Staten Hoover heeft aldaar een voorstel gedaan om de uitgaven van leger en vloot met 1/3 te ver minderen wat een beteekenis van belang is in dezen tijd van groote werkloosheid. Ons land leeft op het oogenblik ongeveer 1/7 deel van de steunregeling. Minister Ruys de Beerenbroek wou onlangs de steunrege ling verlagen om zoodoende in de bouwvak ken loonsverlaging te krijgen. Onze Bond telt thans 40.000 leden. Door de kracht van onzen Bond is in vele bedrijven loonsverlaging voorkomen. Dit bewijst ook de staking iu de Rijnvaart. tOver genoemde staking wordt door spr. uitvoerig gesproken.» Aan het eind van zijn rede wekt de Heer Laan de. nog niet georganiseerde arbeiders op om, lid te worden van de Centralen Bond van Transportarbeiders. De Snarenzangers vervolgen het program ma met eenige liedjes waarvan het laatste liedje, getiteld „Wat te doen" met een lang durig applaus wordt beloond. Door bovenstaand gezelschap werd als laatste nummer van het programma nog een revue opgevoerd. Deze revue werd in drie gedeelten weergegeven. Het eerste gedeelte speelt zich af in een politiebureau te Rotter dam waar twee ijverige ambtenaren van de wet een overtreder die zonder rijwielplaatje op zijn rijwiel reed tot levenslang veroordee- len. Het tweede gedeelte speelt zich af op straat waar twee kruiers bezoek krijgen van de Vrede doch spoedig weer ruzie hebber- Het laatste gedeelte van deze revue laat in het kort zien hoe het er in den oorlog toe gaat. Op het tooneel is een prikkel- draadverspeiring opgesteld waarachter een soldaat staat voorzien van een gasmasker en handgranaat. Op het moment dat hij de gra naat weg zal werpen wordt hij door den vij and doodgeschoten. Er gaat een rilling door de zaal en velen" zijn blij als door de snaren- zangers nog een vroolijk liedje ten gehoore wordt gebracht. De Heer Bons dankt allen die hebben medegewerkt voor het doen slagen van de zen avond. In hel bijzonder dankt spr. de Heer Laan voor zijn redevoering en de Sna renzangers voor het programma dat zij de zen avond hebben, afgewerkt. Spr. vraagt vervolgens all&>5&fcdjewerking om ook het bai te doen slggen. De avond werd daarna met bal beslagen. •J^F.O.-berichten. Donderdag meisjes- adsp.-groep te VVesterland. Vrijdag gymnastiek, half a>cht, voor jongens en meisjes (gecombineerd). Zondag per bus naar de provinciale bijeenkomst te Alkmaar. Vertrek tien uur a half elf de deelnemers krijgen hiervan nog na der bericht.. Nieuwe deelnemers kun nen zich nog spoedig bij het bestuur op geven. Zeegrasmaaien. M.i.v. 27 Juni is het seizoen voor zeegrasmaaien geopend. Dit jaar zal echter op de Zaterdagen niet mogen worden gemaaid. Vischakten voor de afgesloten Zuider zee. Zooals reeds is gepubliceerd, is voortaan voor het visschen op de afge sloten Zuiderzee een vischakte van f 7.50 noodig. De Rijksdienst Zuiderzeesteun- wet heeft thans bekend gemaakt, dat wanneer dit moeilijkheden oplevert voor hen, die een geldelijke tegemoet koming ontvangen, vanwege den Dienst een voorschot beschikbaar wordt ge steld, te verrekenen met de geldelijke tegemoetkoming. Waar de meeste vis- schers, die een akte moeten aanschaf fen, geen steun ontvangen, heeft deze hulp voor de Wieringer visschers vrij wel geen beteekenis. De grief, dat de vischers, die reeds door de afsluiting gedupeerd zijn, thans ook nog extra moeten betalen, blijft bij hen bestaan. Bouwplannen. Bouwvergunningen zijn aangevraagd door C. de Haan Jzn. voor een woonhuis aan den Slingerweg aannemer P. Portegijs door W. H. Wiese te Rijswijk voor een landarbei derswoning en landbouwschuur aan den Polderweg, architect Chr. Dekker te Schagen; door M. Kaptein tot het op richten van een garage aan de Klieft- straat, aannemers Gebr. Boersen. Hinderwet. De N.V. Texas Company heeft vergunning gevraagd voor het op richten van een benzinebewaarplaats met pomp aan de Hofstraat voor het perceel J. de Krijger. Winkelsluiting. Het bestuur der mid denstandsvereeniging heeft zich thans met een adres tot den gemeenteraad gewend inzake de winkelsluiting. Er wordt verzocht te bevorderen, dat het sluitingsuur gedurende den zomertijd op de eerste vijf werkdagen zal zijn om negen uur. Verder wordt in ver band met het vreemdelingenverkeer voor den Zondag gevraagd om vrijheid van verkoop van rook- en foto-artike len, brood, koek, banket en suikerwer ken, fruit, visch, prentbriefkaarten, tabak, sigaren, sigaretten en alcohol vrije dranken, alles voor de Zondagen tusschen 1 Juni en 15 September. Boopsgez. Zusterkring. Dinsdag avond 8 uur Zusterkring. Doopsgez. Jongerenkring. Vrijdag avond 8 uur Bespreking bijeenkomst van Texel, Helder en Alkmaar op 10 Juli. Baldadigheid. In den nacht van Vrij dag op Zaterdag hebben te Den Oever verschillende baldadigheden plaats gehad, welke naar men vermoed zijn gepleegd door ontslagen arbeiders van de Zuiderzeewerken. Bij diverse keeten zijn ruiten inge gooid, de poortjes van de Genie- en Dit ectiekeeten waren gesloopt, ter wijl een haspel met kabel voor de elec- triciteitsvoorziening, op zoodanige wij ze in de schutssluizen voor de ebdcuren was gegooid, dat de scheepvaart coni- gen tijd was gestremd. Door den duiker, de lieer Joh. v.d. Ende, van, van der Taks bergingsbe drijf, werd dit „klosje" draad wat plm. 1500 kilo woog weer spoedig boven water gebracht. De politie stelt een onderzoek in. Prijzen behaald. De Gemengde Zang- vereeniging „Zang en Vriendschap" directeur de Heer Jb. I. Hovenier, behaalde op het concours van de N.'-H. Zangersbond te IJmuiden in de tweede afdeeling een tweede prijs met 295 punten. De Gemengde Zangvereeniging „Excelsior" te Den Oever directeur de Heer Joh. Aij, behaalde op dezen wed strijd in de derde afdeeling (onbe- kroond) een derde prijs met 231 pun ten. Vergadering „Voorwaarts". Bovengenoemde vergadering vond Zaterdagmiddag in de zaal van den Heer Alb. Klein te Oosterland plaats. Aanwezig zijn zeventien leden. De secretaris de Heer Hekman heet de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de nieuwe leden. Uit het ver slag van den secretaris blijkt dat de vereeniging thans een en dertig leden telt. Door de vereeniging is dit jaar een uitvoering en een balavond in de zaal van den Heer Alb. Klein te Oosterland gegeven die beide druk werden be zocht. Door het eerste elftal zijn thans vijf wedstrijden gespeeld waarvan er twee werden gewonnen, eenmaal werd gelijk gespeeld. De twee andere wed strijden werden met sprekende cijfers resp. tegen V.V.M.P. en Succes ver loren. De Heer Hekman deelt vervolgens mede dat de voor Zondag vastgestelde» wedstrijd tegen Trekvogels geen door gang kan vinden, daar hij Zaterdag morgen afbericht heeft gekregen, dit is de tweede maal aldus de Heer Hek man dat door Trekvogels een dag voor de wedstrijd wordt afgeschreven. Met algemeene stemmen wordt be sloten niet meer tegen Trekvogels te spelen. Bestuursverkiezingen. De Heer Molema treed af als lid van de Elftalcommissie, in zijn plaats w ordt gekozen de Heer Jorna, die zijn benoeming aanneemt. De Kascommissie wordt als volgt gekozen de Heeren Velt, Overvelt en Oersel. De kas sluit met een batig saldo. Door het bestuur zal getracht wor den een trainer te krijgen vooo twee maal per week. De voorzitter verzoekt de leden bij het trainen aanwezig te zijn in voetbaltenue. Rondvraag. De Heer J. Hidden vraagt of het be stuur al tot een accoord is gekomen met den Heer Jan Tijsen betreffende de koop van de voetbal. De secretaris deelt mede Veertien dagen geleden is door hot bestutir van den Heer Jan Tijsen een nieuwe voet- ibal gekocht voor de somma van f 7.— Tijsen, aldus de Heer Hekman deelde ons mede dat genoemde bal bij een der schoenmakers te Den Oever was ge maakt, later bleek dat het een fabrieks bal was. Reeds de eerste avond was de bal stuk en zoodanig dat hij niet meer gerepareerd kon worden. In een onder houd wat wij hadden met den lieer Tijsen, verklaarde hij zich bereid een nieuwe bal te geven, doch het is nu reeds veertien dagen geleden en on danks onze waarschuwingen nog geen bal. Het bestuur zal zich thans schriftelijk tot den Heer Tijsen wenden. De Heer Dokman heeft destijds twee advertenties in de Wieringer Courant gezet voor oprichting van de Vereeni ging. Spreker vraagt of de vereeniging ook bereid is de kosten geheel of ge deeltelijk te vergoeden. De vergade ring besluit de kosten hiervan door dc vereeniging te betalen. De Heer Molema vraagt of het ter rein deze week kan worden gemaaid. De voorzitter deelt mede dat er maat regelen zullen worden genomen. De Heer Overvelt vraagt of het niet mogelijk is om het door een der leden te laten doen, tevens zou hij gaarne willen zien dat er iemand werd aange steld om het terrein voor de wedstrij den in orde te brengen. Het bestuur deelt mede hier geen be zwaar tegen te hebben waarna de Heer Molema zich bereid verklaart tegen een kleine vergoeding dit op zich te nemen. Na de rondvraag sluit de voorzitter met een woord van dank de vergade ring. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I een thuiswedstrijd voor het Schager beker- tournooi tegen Beemster I (2e kl.) Evenals voorgaande wedstrijden was Succes weer in topvorm en kwam dan ook wederom met een groote overwinning van 9—1 uit den strijd. INGEZONDEN STUKKEN. Den Oever, Wieringen Juni 1932. M. de Redacteur. Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruimte voor onderstaande. Samenspraak tusschen G. Baijs te Den Oever en zijn vriend Jan, over het verplaat sen van een waterplaats, die vlak voor G. Baijs zijn glazen van Gemeentewege is geplaatst. JAN Goeden dag vriend Baijs, hoe gaat het0 Ik ben nog maar eventjes overgewipt. BAIJS Redelijk Jan. doch ik vind het wat warmpjes, hoe gaat het U JAN Nu zoo U zegt, het was mij ook wel iets te warm vandaag. BAIJS Ja en dan is het niet erg frisch over de weg bovendien dat stof dat opge jaagd wordt door al die auto's, dat is erg on gezond voor de menschen heb ik wel eens gehoord, en ik geloof dat het waar is ook. JAN Nu, als dat zoo ongezond was dan zou de Gemeente of het Rijk wel middelen vinden om daar verbetering in te krijgen want er wordt al zooveel geld uitgegeven ter bevordering der gezondheid, dus dan zou men daar ook wel verandering in brengen. BAIJS Dat zeg je nu wel, maar men is op dat gebied niet altijd evenredig, want om nu maar iets te nemen ziet gij die waterplaats daar, vlak voor mijn glazen JAN Dat stinkhoek bedoelt U, dat daar staat BAIJS Ja, dat is een waterplaats die daar van gemeentewege gezet is, omdat men meende dat hier erg behoefte aan zoo'n ding was en dat bleek ook, want het had zulk een toeloop, dat de buitenkant van dat ding somtijds ook in gebruik wordt genomen. JAN Maar nu maak je daar zeker een lolletje van Baijs, want dat gaat toch lijn recht tegen de zedelijkheid in BAIJS Nee ik scherts niet Jan ik spreek de volle waarheid. JAN Maar Baijs, dan zou ik dat ding toch verplaatsen. Ik weet wel, dat als men zuik een pronkstuk bij mij voor de glazen timmerde, dat het er geen twee dagen stond. Ik nam een moker en ik sloeg het aan gru- zelment, zoo een ding bij je huis is toch wel ten nadeele van je gezondheid, en dan mag het daar toch niet blijven staan. BAIJS Ja Jan, dat is wel zoo, maar men mag zijn eigen rechter toch niet wezen, want als gij het aan gruzelement sloeg, dan denk ik dat gij uw handen leelijk branden zou, want wat van de gemeente is, daar moet je de handen afhouden Anders komt het niet goed,.... al is het tenkoste van je gezond heid. JAN Nou man, dan schreef ik even een brief naar B. en W. met verzoek om dat ding van standplaats te doen veranderen, en ik twijfel niet of je verzoek zou ingewilligd wor den dat moest je toch al lang gedaan heb ben. BAIJS Heb ik al gedaan, jonge maar ik kreeg een klein briefje terug, met de mede- deeling dat de ergste grief wel wezen zou de vuilheid, en nu verzochten B. en W. of ik mij wilde verplichten om die waterplaats dagelijks schoon te houën, tegen vergoeding natuurlijk. En welke vergoeding denk je dat men mij had toegedacht JAN Nou, misschien honderd gulden per jaar als men zoo een stinkhok dagelijks moet schoon houden, dan moet men wel twee gulden per week hebben dacht ik. BAIJS Dat meen ik ook. Honderd gulden was niets overbodig, want als men dat pre sentje van B. en W. stankvrij wil houden, dan moet men het drie maal daags reinigen; dus dat was dan nog maar tien cent voor iedere keer. JAN Als men zoo begint te rekenen, Baijs, dan is het dunk mij nog te min BAIJS Zoo moet je toch rekenen, men moet becijferen wat men per dag verdiend. JAN Gelijk heb je, maar nu heb gij nog niet gezegd wat B. en W. je wilden geven. BAIJS Ik wil je wel zeggen, dat je met je raderij wel 'n ietsje te hoog bent, ik zal het je dan maar zeggen Ik kreeg bericht van B en W. dat ik, indien ik dat vuile ding wilde schoonhouden, de som van tien gulden per jaar kon verdienen, dus 2 3/4 cent per dag, dus dat was per elke reinigingskuur nog geen cent, ik heb voor dat welgemeende aan bod maar vriendelijk bedankt. JAN Maar Baijs, bezitten die menschen dan heelemaal geen schaamte BAIJS Och schaamte zullen die Heeren wel bezitten maar als het een Jan Hagel en een Jan Rab betreft, dan is die schaamte nu juist niet van een erg hoog gehalte JAN Nu Baijs dat geloof ik ook Maar er is toch denkelijk wel een andere plaats voor dat ding BAIJS Ik heb die Heeren geschreven in dien zij niet wisten waar zij die kajuit moes ten plaatsen, zij het maar aan mij moesten overlaten want ik wist het wèl JAN En wat antwoord heb je daar op ge had BAIJS Heelemaal niks Zij hielden zich denkelijk aan de spreuk vastAl wat de Heeren wijzen, moeten de gekken prijzen JAN Dat zou ik ze aan d'r verstand brengen ik schreef dadelijk naar de gezond heidscommissie BAIJS Daar zeg je zoo watdat zal er ook nog wel van komen denk ik. JAN Ik deed dat, als ik jou was, nog zoo spoedig mogelijk, want met deze warmte is het bij je huis haast niet te houden van de stank je doet tenminste zeer wijs, als je de deur maar gesloten houdt. BAIJS Ik hou mijn deur al zooveel moge lijk dicht Jan maar dat is juist niet bevor derlijk voor mijn handel. JAN Dat is het zeker niet Baijs, want aan zien doet gedenken. BAIJS. Jan ik heb gedacht, dat indien de gezondheidscommissie er niks van wil weten, om dan even bij de Schoonheidscommissie aan te kloppen want zulk een monument is juist geen sieraad voor de Noorderweg. JAN Dat moet je doen kerel En kan ik je met raad en daad behulpzaam zijn dan heb je maar te spreken, want het wordt tijd dat die geursalon daar vandaan gaat. BAIJSWel vriend, dan zullen wij het hierbij maar laten en ik dank je voor je aan geboden diensten. Tot ziens dan. Nogmaals dank voor de plaatsing. G, BAIJS, Noorderweg 27. Den Oever, Wieringen. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Ministerieel bezoek aan den Wieringermeerpolder. Zaterdag j.1. brachten de ministers van Binnenlandsche Zaken en Water staat, jhr.Ch. de Ruys de Beerenbrouck en mr. P. J. Reijmer, vergezeld van den directeur-generaal van den rijks waterstaat, dr. ir. J. Ringers, een be zoek aan den Wieringermeerpolder, ilwaar onder leiding van de directie van den Wieringermeerpolder ir. F. P. Mesu, Alphonse Roebroek en S. Sme ding, de in aanbouw zijnde dorpen, ver schillende landbouwbedrijven, gebou wen, alsmede diverse proefvelden wer den bezichtigd. De eerste aardappelen. Gisteren wer den aan dc echtgenootc van den Minis ter van Waterstaat de eerste aardap pelen uit den Wieringermeerpolder aangeboden. Bestuur „Witte Kruis". In cle vorige week gehouden bestuursvergadering van Witte Kruis en Wijkverpleging zijn de functies der verschillende be stuursleden als volgt verdeeld K. O. Finkensieper, voorzitter,; G. Schoorl, 2de voorzitter; H. E. J. Harshagen, se cretaris; Mej. N. Olsder, 2de secreta resse; H. v. 't Woudt, penningmeester; Dr. Hoogkamer en Z. E. II. Braak leden De Hervormde Kerk in de Wieringermeer. Geachte Redactie! Vriendelijk verzoek ik l' mij eenige ruimte te willen geven voor een ant woord op een bericht, voorkomende in de Wieringermeerbode van Dinsdag 21 Juni j.1. en handelende over de benoe ming van een hulpprediker. W'at vanaf November 1930 door Land in Zicht en den heer Finkensieper voor vele arbeiders en anderen van verschil lende gezindte, doch allen tijdelijk ver blijvenden, is gedaan, verdient zeker waardeering. Doch de hulpprediker is benoemd voor de Gemeente, die nog maar in het begin van haar wording is. Die tijdelijke bewoners zijn weg, of gaan straks weg, op zeer enkele uitzon deringen na. Van een voortzetting van den begonnen arbeid kan niet gespro ken worden, omdat er tot voor zeer kort in werkelijkheid nog geen Gemeen te was. In Maart dezes jaars waren er 3, in begin Mei nog slechts 5 attestatieën door Ned. Hervormde lidmaten inge diend. Terzelfder tijd waren er een 17- tal blijvende Hervormde gezinnen, in meerderheid niet orthodox. Eerst na 1 Juni is de stroom van nieuwelingen begonnen, en deze stroom zal voorloo- pig wel blijven vloeien. Op 13 Juni, den dag der benoeming, waren pl.m. 170 Hervormde personen, groot en klein, in de Wieringermeer gevestigd. Op dienzelfden datum hadden van die personen niet meer dan 19 zich als lid maat laten inschrijven, wel een af doend bewijs, dat de nieuwe Gemeente zich nog vormen moet. En dan zouden de op het allerlaatste oogenblik ingediende lijsten moeten bewijzen, dat er een orthodoxe meerder heid zou zijn Twee der lijsten zijn ge- teekend door R. Katholieken, Gerefor meerden en onkerkelijken, en door tij delijke arbeiders, die allen straks ver trekken. Wie verder weet, hoe op den dag vóór de benoeming door den ortho doxen consulent buiten weten van den Kerkeraad (het Class. Bestuur) op een samenkomst van burgers na de ortho doxe godsdienstoefening voorlichting is gegeven en inlichtingen zijn ver strekt over de kerkelijke aangelegenhe den, inlichtingen, waartegen van ver schillende zijden protest is aangetee- kend, wie dat weet, komt wel wat sceptisch te staan tegenover de 3de lijst, die den heer Finkensieper aanbe veelt en waarop 55 Hervormden heb ben geteekend. Meerderen van deze onderteekenaren zijn eerst na 1 Juni in den Polder komen kijken, terwijl anderen nu reeds hebben erkend, dat ze eigenlijk niet goed hadden begrepen, waarom het ging. 't Is zeer begrijpelijk, dat het Class. Bestuur aan geen der lijsten, ook niet aan die van vrijzinnige zijde, een be slissende beteekenis voor de benoe ming heeft toegekend. Wel is mij in den laatsten tijd door tot oordeelen be voegden meer dan eens verzekerd, dat er op het oogenblik eer een vrijzinnige dan orthodoxe meerderheid is. Daar momenteel de richting der Ge meente absoluut niet vaststaat, heeft het Class. Bestuur van Hoorn gemeend tot hulpprediker tc moeten benoemen Ds. J. C. Fischer te Jukwerd. Deze is ruim 6 jaar dienstdoend predikant in de Hervormde Kerk en heeft tot nu toe twee gemeenten gediend tot zeer groo te tevredenheid van hare kerkeraden en leden. Waar de Heer Finkensieper goed werk heeft verricht buiten de Kerk, daar heeft Ds. Fischer dit ge- laan binnen de Kerk, in kerkelijk ver hand, waardoor hij zeker ook een be hoorlijke ervaring voor den gemeente- arbeid verkregen heeft. Hij is ten vol le bevoegd, ook bevoegd tot de bedie ning van den 11. Doop en het H. Avond maal, wat met een Candidaat tot den 11. Dienst niet het geval is. Wanneer de nieuwe Gemeente zich na verloop van tijd heeft gevormd en geconstitueerd, zullen niet alle leden, maar de stemgerechtigde lidmaten in lo gelegenheid worden gesteld om een eigen kerkeraad te kiezen en het be stuur der Gemeente, ook het recht van beroep, van het Class. Bestuur over te nemen. Alles overeenkomstig (le Ker kelijke wet. Dan zal moeten blijken, van welke richting de meerderheid is. Wie de schuld draagt van den losge- bioken richtingstrijd Wanneer het waar is, dat de rechtschen zich alles mogen veroorloven en op alles beslag mogen leggen, dan hebben de vrijzinni gen en liberalen, dan heeft ook het» Class. Bestuur hier de schuld. Maar wanneer waar is en dat zal wel waar zijn dat de vrijzinnigen ook rechten hebben en nog niet alles be hoeven te slikken, wat hun wordt voor gezet, dan hebben de rechtschen de schuld. Zoo staat de zaak. DIXI. Het komt mij voor, dat de verheuge nis van Ds. Van Lunzen over de heslis sing van Classicaal Bestuur niet on verdeeld is en hij nu als DIXI een deel van die bittere nasmaakdruppels in ellenlange artikelen op mij wil over gieten. Ik moet m'n bericht rechtvaardigen, al zal het dan met weinig woorden zijn. Immers, de heer DIXI cijfert de lijsten totaal weg en ook de meeste bewoners; dan blijft er al niet veel meer dan een leege Wlieringermeer over. Doch laat ik mij even vasthouden aan de zinsnede van den heer DIXI: „twee der lijsten zijn geteekend door R. Katholieken, Gereformeerden en onkerkelijken." Is dit niet een teeken van echt Christelijken geest (ook bij de onkerkelijken); is dit geen voorbeeld van saamhoorigheid onder het groepje, dat tot nu elkanders lusten en lasten droeg, een saamhoorigheid, die de heer DIXI zich misschien niet kan in denken En dit groepje wilde ook door hun handteekening blijk geven, dat zij waardeering hebben voor het werk en den persoon van den heer Fin kensieper en hem daarom graag als hulpprediker zagen benoemd. Kan dit nu niet logisch zijn Dat ik er op wees, dat die eenheid nu dreigt vernietigd te worden is wer kelijk niet overbodig. En dat men dit betreurt is een gedachtengang, die bij bet grootste deel der Wieringermeer- bewoners leeft en ik misdeed er niets aan dit in de Wieringermeerbode te vermelden. Vaste Medewerker te Slootdorp. Schatten van schoonheid sluimeren in Uw huid. Gelaatsmassage met Purol wekt ze tot nieuw leven. Een handleiding voor gelaats massage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 30 ct., tube 80 ct.) Alleen bij Apoth. en Drogisten. VLIEGONGcLUK TE VAALS. Toestel uit Den Helder neergestort en in brand gevlogen. Twee dooden. Maandagmiddag is te Vaals een noodlottig vliegtuigongeluk gebeurd. Drie militaire vliegtuigen uit Den Hel der verschenen omstreeks een uur boven Vaals en maakten eenige evolu ties boven het vliegterrein aan het Bosch. Plotseling scheen aan een der motoren van een der vliegtuigen wat te haperen, zooda.t dit neerstortte. Een der inzittenden sprong uit het vliegtoestel, doch geraakte er onder. De andere was in het vliegtuig vastge bonden en kon niet meer los komen. Toen het vliegtuig tegen den grond sloeg, ontstond een ontploffing, waar door brand ontstond. Het geheele vliegtuig werd in vlammen gehuld-

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2