Zomeruitverkoop Herman üypels HEEREN BAA! ZATERDAG 2 Juli DEN HELDER. VREEST GEEN EXAMEN ECHTE FFÜESCHE 20-50 ctjperons - V /Mttpuntai aa. rvorftiackAmUwtrk at Kopawcric en bediening schijnen te behoeven, zoodat ook hier liet begrip „sluiting vrijwel illusoir is. BOERDERIJ AFGEBRAND. De bliksem ingeslagen. Tijdens het hevige onweer, dat Dins dagavond in de omgeving van Bat li- men woedde, sloeg de bliksem in de boerderij van G. Dijkink te Espclo m de gemeente Holten. Iloewcl het gc- lieele gezin zich in het vertrek bevond, waar liet vuur insloeg, werd niemand gedeerd. De ontstane brand greep ech ter zoo snel ojn zich heen, dat van de levende have slechts een paard kon worden gered. Negen varkens en een groot aantal hoenders kwamen in de vlammen om, terwijl de inboedel me de geheel verbrandde. Het vee be vond zich in de weide. Huis en inboe del waren verzekerd. kuur duurde veertien dagen en de andere bijna een half jaar. Bij de laatste moest voor al worden vastgesteld of de bereikte resulta ten duurzaam waren. Bij de beide kuren kwam men tot de verrassende conclusie, dat de vorming van maagzuur hoofdzakelijk zoutzuur niet alleen niet verminderde door het zoutarme dieet, doch dat in tegenstelling- met wat men algemeen aannam zelfs nog meer zoutzuur werd afgescheiden. Om een verhoogde afscheiding van zautzuur te be reiken, zijn volgens de klinische proeven reeds groentensappen en versch fruit vol doende. Bij dezelfde proeven bleek, dat de instelling van het organisme op het zout ar me voedsel reeds in betrekkelijk korten tijd mogelijk is, voornamelijk op grond van het interessante verschijnsel, dat als gevolg van de verminderde uitscheiding van zout een zekere zoutreserve ontstaat. BUITENLANDSCH NIEUWS. DE NOORDZEEKUST IN BEWEGING. Reeds geruimen tijd houdt de Duitsche wetenschap zich bezig met een kwestie, die ook voor ons land misschien van beteekenis is. Men heeft n.1. geconstateerd dat de Duit sche Noordzeekust den laatsten tijd geregeld verzakkingen vertoont. Al verzakt de kusu slechts in een zeer langzaam tempo, is het toch de moeite waard er de noodige aandacht aan te schenken. Er is een onderzoek inge steld door deskundigen. Men wil op verschil lende plaatsen van de kust vaste punten ma ken in den vorm van dijken. Reeds thans is te constateeren dat de daling van de kust aanmerkelijk is afgenomen. Op drie plaatsen in zee voor de kust heeft men overblijfselen van menschelijke nederzettingen dateerend van voor onze tijdrekening gevonden. EEN FIETSBALLON. De uitvinder Jean Cambissoe op Korfoe hetft een toestel gedemonstreerd, dat het ie mand mogelijk maakt, hangende aan een ballon zich door de lucht te bewegen. De „vleugels" bestaan uit twee met zeildoek be spannen draagvlakken, waarmede de „vlie ger" kan manoeuvreeren. HOE LANGER HOE DWAZER. Hét wereldrecord voor het zitten op een paal is verbeterd. De nieuwe kampioen is ons zekere Willi Rickert. die te Neumünster 50 dagen en 3 uur op een paal heeft gezeten. Een menigte van eenige duizenden was ge tuige van het naar beneden komen. Rickert was zoo uitgeput, dat hij niet meer van een ladder gebruik kon maken, doch door een luik in het dak naar beneden moest worden gehaald. EEN BUITENKANSJE Een Engelsche visscher heeft op 26 mijlen afstand van de Noordkust van Engeland .een kabaljauw gevangen, waarvan hij in de maag een gouden ring met een briljant vond. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Veel of weinig zout in het eten. Langen tijd zijn de medici het oneens ge weest over de vraag, of het organisme zich beter bevond bij voedsel waar veel. of bij voedsel waar weinig zout in was gedaan. Met name vroeg men zich daarbij af. of een be perkte toevoer van zout wellicht ten gevolge kon hebben, dat de maag minder maagzuur afscheidde. Door klinische proeven is op de ze vraag thans een antwoord gegeven. Men nam de proeven in twee groepen de eene Herinneringen uit een schemerig verleden 4. MIJN AMATEURS JAREN IN DEN HELDER! De Hollandsche kunstenaar, Deze Kunstenaar is inderdaad, Een Kunstenaar in het kwardraat Hij toont de kunst, om kunst te geven! En ook de Kunst, de Kunst te... .leven! Zooals men zich zal herinneren, nam ik dan al spoedig deel aan de functies van ver schillende vereenigingen. En dat waren er vele. Hun aantal was zelfs omgekeerd even redig aan de grootte van de gemeente die ze herbergde. Daar waren er „Vaderland en O- ranje.", „Harmonie", „Entre nous," „Ont waak bijtijds," „Volksbijeenkomsten," „Matro zen en Mariniers vereeniging", „Vroolijk Sa menzijn," Korporaals vereeniging „gezellig Samenzijn." en nog wel veel meer. Ik ben n.1. de andere doopnamen vergeten. Geen wonder, want voor geheugenkunstenaar ben ik niet in de wieg gelegd. Toch gold voor mij toen de leus Er kan nog meer bij Im mers deze vereenigingen met hare uitvoerin gen vormden voor mij een groot arbeidsveld. Het klinkt misschien vreemd als ik vertel dat ik heele dagen vurig studeerde en wel rollen, voordrachten, en bruilofstverzen, en het allerminst muziek. Maar ja, mijn ijver en ambitie ging in eerste plaats uit naar een plaats op de planken. Een plaats vóór de planken in de orkestbak, alias den loopgraaf begon voor mij heel wat minder bekoring te krijgen. Alleen als het kermis was, en de opera van Kees van der Linden in de groote kermistent voorstellingen gaf, of wel als ,Xe Gras, en Haspels" met hun vermaard too- neelgezelschap de tent bespeelden, ja, dan zat ik in het orkest om zoogenaamd mede te werken. Ik herinner mij nog als de dag van gisteren, hoe ik een opera-voorstelling bijnabedierf. Het was geloof ik „Catha- rina en Lambcrt" of misschien ook wel „Leiden's Ontzet" van Cornelis van der Lin den. De ouverture begint met een trompet signaal en wij moesten f blazen op een A-trompet. Ik was echter zoo snugger die lamme f op een B-trompet uit te kraaien. Hoe dat klonk, en hoe Van der Linden, die zelf dirigeerde keek. en hoe mijn collega eer ste trompet mij een blauwe scheen trapte laat ik aan de fantasie over. Laat het genoeg zijn te zeggen, dat op mijn medewerking geen prijs meer werd gesteld. Toch kwam ik REGEN. Wfeet ge hoe lang hel. duurt, voordat een regendruppel uit de regenwolken, die zich gemiddeld op 1500 M. hoogte bevinden, op aarde is gevallen Een paar seconden of hoogstens een ;mi- nuut? Het lijkt er niet naar De tijd hangt af van den diameter van den druppel. Bedraagt deze 0.1 m.M. dan heeft de druppel een uur en achttien minuten noodig om van de wolk op jaarde te komen. Is de doorsnede nog kleiner, zooals bij een heel fijnen mot regen het geyal is, dan duurt het 5 uur 12 minuten. Zoo'n druppeltje wordt dus b.v. 's morgens om 8 uur gevormd en komt 's middags om ikwaï t over eenen op aarde aan. Het vreemde verschijnsel, dat het regent. Onze vangt aan DES NAMIDDAGS DRIE UUR. COLBERT C0STUMES vanaf f 7.80 REGENJASSEN „3.60 DEMI SAISONS „6.70 JONGENS PAKJES 1.35 Gestreepte en flanel broeken 1.26 KLEEDING NAAR MAAT EXTRA KORTING. Overhemden 1,", 1,38, 1,«, l,88, 2,18. DASSEN 17ct., 32 ct., 44 ct. PYAMA's 1.98 HOEDEN en PETTEN vanaf 39 ct. ONDERGOEDEREN vanaf 98 ct. (borstrok of pantalon.) Uw reis en Uw moeite worden dubbel vergoed Wanneer U bij ons Uwe inkoopen doet. de volgende avond weer met mijn instrument aanzetten, en bovendien met een gezicht of er niets gebeurd was. Wijlen Orelio had me echter in de gaten. Hij liet mij door met de woorden „Je gaat naar binnen, kruipt in de orkestbak, maar als je het hart in je lichaam hebt mee te blazen, vermoord ik je Ik heb de wijste partij gekozen en niet meegeblazen. Wel heb ik genoten Ik kon alles lekker gra tis zien zonder op mijn trompet partij te let ten. Ook tooneelvoorstellingen waren voor ons jongeren altijd een evenement, vooral als Willem van Zuilen speelde Levendig herinner ik mij nog de Rantzau's met Gebr. Haspels en Willen van Zuilen. Dan de stuk ken van Rosier Faassen, als Anne Mie, Pla- tijn en Co., Zonder Naam, Zwarte Griet, De Koopman in oudheden, en meer zulke stuk ken uit de oude, maar toch lang beroemde doos. Ik voor mij schat ze hooger dan de zoogenaamde high-life-society-stukken-zon- der-inhoud en door ledepoppen, zoo uit de etalage van een confectie magazijn gevlucht, gespeeld. Ach, die heerlijke romantiek waar is ze gebleven Neen, dat waren tooneelstuk- ken die men nooit vergeet. Zoo was „Janus Tulp" voor mij eten en drinken om het maar eens populair uit te drukken. In een der Hel- dersche vereenigingen, hebben we later dit aar dige stuk van de toen zoo populairen en be gaafden schrijver Justus van Maurik ook opgevoerd, en meermalen was ik „Barend. Al spoedig' zette ik mij aan 't schrijven van voordrachten. Hierdoor werd ik geïnspireerd door de groote toenmalige komieken, die Den Helder kwamen bezoeken. Als „Stroober" met zijn specialiteiten in Tivoli werkzaam was, dan was Nico de Haas, die groote Holland sche karakterkomiek de man. die op ons werkte als een magneet. Na de voorstelling schreef ik geestdriftig op wat deze prachtko- miek had gelanceerd. Plagiaat of Auteurs recht bestond er nog niet. Wie van het tegen woordige geslacht heeft hem nog gezien en van zijn spel en liedjes genoten Wie van de ouderen herinnert zich zijn voordracht „Een mensch zonder geld", „De Bedelaar", ,,Hop-salderiere", waarbij je je tranen zat te lachen De Hollandsche variété sterren wa ren in die dagen wel Nico de Haas, Henri Strous, Chrétienni en Michel Solser. Hun komst in Helder waren onvergetelijke gebeur tenissen en zeker heeft hun werk wel een zeer groote invloed op mijn ambitie voor het tooneelleven gehad. Het vereenigingsleven bloeide en groeide er. Er waren nog geen vereenigingen, die lotsverbeteringen ten doel hadden, alle betoogden uitsluitend ontspan- terwijl de zon schijnt, is daarmede te vens verklaard; voordat de regen de aarde heeft bereikt, is de wolk al ge heel opgelost, dan wel een groot stuk verder gedreven. Bij een stortregen is het weer geheel anders gesteld. Deze druppels hebben een doorsnede van V2 tot 3/4 c.M. en vallen in drie minuten uit een hoogte van 1500 M. op aarde. De tijden loopen dus sterk uiteen en dat komt, omdat de druppels al naar hun grootte met zeer verschillende .snelheden vallen. Tengevolge van gfen weerstand der lucht vallen de regendruppels n.1. niet met een steeds toenemende snel heid, die zij tot het laatst toe behou den. Zij vallen dus eigenlijk in het geheel niet zij zweven naar beneden, waarbij ei een zeker evenwicht bestaat tus- schen hun gewicht vil den weerstand der lucht. Wordt de doorsnede en daarmede hot gewicht echter grooter, dan valt hij voortdurend sneller. Een druppel met een diameter van 0.1 mM. valt slechts 30 c.M. per seconde; bij een diameter van 1 m.M. valt hij 4 en bij een diameter van 4 m.M. zelfs 8 M. per seconde. De kleinste regendruppels vallen met een snelheid, die slechts 1/5 be draagt van die, waarmee soldaten in rustig tempo marcheeren, terwijl een stortregen naar beneden komt met een snelheid als van een spoortrein. GEMEENTE ANNA PAUL0WNA. Loop der bevolking. Ingekomen: O. Sebenga van Smal- lingerland. mej. M. J. Vermeulen van Wieringen; mej. L. Arts van Nieuwe Niedorp. Vertrokken: S. Wiersma naar Win kel; Th. R. Rothrókel naar Mahr-Neu- stadt (Duitschland). Burgerlijke Stand: Geboren: Wietze, zoon van J. v.d. Wal on S- Elzinga; Helena Alida, doch ter van J. Halfschepel en A. A. van Gei ven; Maria Hendrika, dochter van J. P. de Goede en A. A. Timmer; Jaco- bus Cornelis, zoon van Th. S. F. de Ko ning en M. S. Zwirs. Getrouwd: P. W. Quax en M. L. Wit te; J. Kindt en B. Cornelissen; K. Ros sen en A. E. Cornelissen; J. Mul en C. M. Zasburg. Breezand. Bericht van Inzet van de op 28 Juni 1932 bij opbod gehou den veiling te Breezand gem. Anna Pau lowna t.o. van notaris F. J. M. Pinster te Schoorldam. Perc. 1, huis en erf gr. 5.50 A. f 3550.-.-. Eigendom v.d. lieer S. Esseveld te Breezand. Perc. 2, schuur en bollen land gr. 12.36.71 H.A. f 6000.-; Perc. 3, bollenland gr. 2.43.60 H.A. f 6000.-; Perc. 4, bollenland gr. 5.02.50 H.A. f 12500.-; Perc. 5, huis met schuur en erf gr. 17.60 A. f 980.-; Perc. 6, bollen land gr. 2.31.72 H.A. f 1710.-; Perc. 7 bollenland gr. 2.52.68 H.A. f 1870.-, al les a.d. Kleiweg te Breezand. Eigend. van de fa. Wilden Esseveld Bros te Sassenheim. Perc. 8 bollenland en bouvvl. gr. 2.31.90 H.A. f 5000.-; Perc. 9, huis, schuur en bollenland gr. 2.54. 20 H.A. f 7500.- gelegen a.d. Meerweg te Breezand. Eigend. v.d. heer G. P. Bionkhorst te Heemstede. De toeslag, comb. en eindtoewijzing blijft bepaald op Dinsdag 12 Juli a.s. n.m. 3 u. n.t. in het koffiehuis van den beer Jb. Borst te Breezand. Voor de perc. 1 tot en met 4 en 8 en 8 en 9 ruime hyp. beschikb. ningswerk. De eene slaagde hierin beter dan de andere, maar alle waren het nuttige in stellingen voor de vele jongelui en niet min der voor de ouderen en zelfs bejaarden die geen ander vermaak hadden dan de feest avonden hunner vereenigingen. Natuurlijk gingen de uitvoeringen niet altijd geheel naar wensch, maar tevreden konden we toch wel zijn. Reeds vertelde ik dat onze onvergetelij ke Dorus Rijkers voorzitter was van de „Harmonie." „Harmonie"-feesten waren al tijd iets bijzonders. De meeste leden en me dewerkers waren vlsschers en reddingboot bemanningen, en meermalen kon daardoor een uitvoering niet doorgaan als het storm achtig weer was. Dan moesten het bestuur en de medewerkende leden op den dijk blij ven, op hun post, voor het geval er iets ge beurde zeker. Feestjes waren hun héél wel kom, maarmenschenplicht ging voor. Dat hééft toen op mij, voor wie zoo'n feest avond een groote gebeurtenis was, een die pen indruk gemaakt. Volgens overlevering is het eens gebeurd dat na de voorstelling met het „Bal-na" het bestuur uit rijden ging. De ONS WIERINGERMEERHOEKJE. SLOOTDORP. Men verzoekt ons mede te deelen, dat te Slootdorp de Christelijke Vrou wen en Meisjesvereeniging iedere Donder dagavond vergadert van acht toe tien uur in 't gebouwtje van Maatschappelijke belangen (Kerkstraat). Allen, vrouwen en meisjes bo ven de veertien jaar, zijn hartelijk welkom. SLOOTDORP. Predikantsbenoeming. Wij lezen in „Ons Godsdienstig leven" Maandag j.1. berichtte Ds. J. C. Fischer te Jukwerd, dat hij de benoeming tot hulppre diker in de nieuwe Ned. Herv. Gem. in de Wïeringermeerpolder heeft aangenomen. We mogen wel verklappen, dat deze aan neming is mogelijk gemaakt geworden door den flinken financieelen steun van het Prov. Bestuur der Vrijz. Herv. in Noordholland en van de Alg. Propaganda Commissie. We kunnen tevens mededeelen, dat Ds. Fi scher zijn intrede voorloopig heeft vastge steld op 21 Aug. v.L. SLOOTDORP. Oprichting Evangelisatie- Vereeniging. Maandag j.1. is een Evangelisa- tievereeniging Wieringermeer opgericht met op dezen eersten avond 34 leden. Het Bestuur is samengesteld als volgt Finkensieper, voor zitter Top, 2e voorzitter Van Laar, Secre taris Bakker, penningmeester en Steinvort, 2e Secretaris. Slootdorp. Een Concert. Woensdaga vond was het een ongewone drukte en buitengewoon gezeilig in Slootdorp- De Zangvereeniging „Apollo" van Wier inger waard gaf n.1. onder leiding van haar directeur, den heer J. van Ham een concert op het plein voor de R. K. Kerk. De directeur maakte voor af zijn excuus, dat dit concert zonder toestemming van de directie van de Wieringermeer plaats heeft. Men had 't niet geweten, dat dit moest worden aangevraagd. Spr. hoopte dat de di rectie dit excuus zou willen aanvaarden omdat met dit concert slechts goede bedoelingen werden beoogd. Toen klonken de liederen en ik ge loof dat alle bewoners van onze polder allengs samenstroomden, om hier van te genieten. Het programma, dat werd afgewerkt bestond uit 6 nummers, n.1. Zomer op 't Land, van J. Paardekooper Voorjaarsverlangen van J. Bas; 't Haas ke van N. Zijderlaan; Schaamt u Niet In de Sloot. Vermoedelijk door bet losschieten der handrem, geraakte 'n groentenauto van den heer B. aan den Grasweg in een gelukkig drooge sloot. Met veel moeite gelukte het een voor bijgaande auto en een paar toegescho ten mannen het vehikel weer op den weg te brengen. Afscheid. Zaterdagavond te 8 uur zal de heer Dekker afscheid nemen als gemeenteopzichter van het Dag. Be stuur en leden van den Gemeenteraad. Postduivensport „Altijd Verder." Wedvlucht vanaf Chartecurouse. Af stand 712 K.M. Duiven los 6 u. 20 m. In concour waren 40 duiven. Zondag 21 thuis, of geconstateerd. De eerste duif geconstateerd 5 11. 26 ,m. 50 sec.; de laatste duif 6u. 14m. 34s. De prijzen vielen als volgt: Gebr. van. Steijn 1, 2, en 5.; W. Blaauboer 3; Jb. Cornelissen 4 en 9; N. Spigt 6; G. de want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. voorzitter zou sturen, maar kon dit blijkbaar beter te water als te land want het heele zaakje kwam in het water terecht. Onze Do- rus moet dit buitengewoon leuk hebben ge vonden. Voor dezen oude waterrat was dit waterballet het schoonste einde der feeste lijkheid. Een onuitwischbare herinnering, bewaar ik van de „Matrozen en Mariniers Vereeniging Gezellig Samenzijn". Dit was de oorspronkelijke naam, maar de leden onder elkaar, spraken van G. S. en als men vroeg wat dit beteekepde kreeg men ten antwoord: „Geen gesalemander." Ook deze vereeniging had mijn medewer king gevraagd en wel als regisseur. Ze zou den, ter viering van het eenjarig bestaan, opvoeren een drama in ik-weet-niet-meer- hoeveel-bedrfjven „Het Slot Loevenstijn." Van deze opvoering vergeet ik van mijn le ven niet het gevecht tusschen de aanvallers en verdedigers van het slot. Nu, wilde het toeval dat de aanval aan de mariniers en de verdediging aan de matrozen was opgedra-1 gen. Op de repetities hield ik mijn hart al vast, want de mariniers waren toen aan boord van het oorlogsschip de natuurlijke vijanden van de matrozen. Het gevecht om het slot werd zoo natuurlijk mogelijk gele verd. Alleen de wapens waren van meer mo dern maaksel dan uit den tijd van Loeven stijn, maar het gevecht was volkomen in stijl en natuurgetrouw, echt Hoe ik, als re gisseur ook den strijd trachtte te temperen, en mijn best deed, het walletje bij het schuur tje te houden, alles was tevergeefsch. De zeldzame gelegenheid was er, en ze lieten deze niet ongebruikt voorbij gaan. Er werd zoo verwoed aangevallen en verdedigd, dat de stukken er af vlogen, en ik inderhaast het scherm moest laten zakken, om een einde aan de kloppartij te maken. Daarna kwamen wij handen te kort om bloedneuzen te stel pen en blauwe oogen te behandelen. Niette genstaande deze hardhandige vertolking bleef de stemming gezellig en voortreffelijk. Ze hadden hun hart eens opgehaald en het publiek had nog nooit zoo'n tooneelspel ge zien, dat immers géén comediespel was. Op zoo'n groot stuk volgde gewoonlijk een blij spel. Ook dit was in orde. Den titel ben ik glad vergeten, maar wel weet ik, dat het ein digde met een zoogenaamd diner. Er stond een reuze Karbonade op tafel en daar geen der matrozen of mariniers tot de orde dei- vegetariërs behoorden, keken ze allen met schuine oogen naar dat hartige stuk varken. Geen wonder dat ze er fel op gebrand wa ren, want de Marine had het laatst gegeten om half 5 hetgeen bestond uit koffie (water) en kommiesbrood Daarna moesten ze voort tot den volgende dag zeven uur, op welk uur ze hun ontbijt kregen, bestaande uit.gort. Na deze uiteenzettingen kan men zich den ken, dat genoemde karbonade zich mocht verheugen in de algemeene belangstelling der min of meer hongerige spelers, die dan ook allen een afwachtende houding aanna men, om zoodra het scherm was gevallen, een frontaanval te doen op de vurig begeerde van Friesemaker en Herders, Hij is geboren van Röntgen en ten slotte: Veedrijven, van Hubert. Gedurende de zang was het ademloos stil, maar dan klonk het hartelijk applaus, als bewijs hoe de toehoorders hadden genoten en hoe dit concert werd geappresieerd. Zeker het was 'n heele opoffering voor directeur en leden hier naar Sloot dorp te komen, maar ze zullen dan ook zelden dankbaarder publiek hebben gehad. De heer v. Ham dankte na het laatste nummer voor de aandacht en hoopte dat er misschien inwoners van dit nieuwe dorp genogen zouden zijn zich als werkend lid bij de zang aan te slui ten. Ze zouden welkom zijn. Nog lang werd nagepraat over dit concert en algemeen de wensch uitge sproken, dat de heer van Ham en zijn gezelschap nog eens spoedig weer zou den komen. Het werk Afgeloopen. De Heide maatschappij heeft haar werk hier in de Meer voleind en zal zich dus terug trekken. Een massaontslag aan de ar beiders, 'n 700 man, is het gevolg, die nu vanaf Zaterdag zonder werk ko men. Het is toch te hopen, dan op een, of andere wijze maatregelen kunnen woiden genomen. dat de menschen weer aan de arbeid komen. Aanbestedingen. De directeur-gene raal der Zuiderzeewerken heeft aanbe steed het aanleggen van klinkerwegen in het noordelijk gedeelte van sectie II. in de Wieringermeer. Laagste in schrijver was O. Bosker Jzn. te Wie- ringen voor f 57.300. KERKDIENSTEN SLUIS I. ZONDAG 3 JULI 1932. R. K. KERK 7.30 en 9 uur v.m. Hü. Mis. Voorganger Z. Eerw. Pastoor Braak. Beide H. Missen gelegenheid tot communicee- ren. GEREFORM. KERK Nam. 3.30 uur Cand. Wielenga te Kolhorn. NED. HERV. KERK Voorm. 10.30 uur. Voorganger cand. K. O. Finkensieper. Boe 7 en 8; B. Geerings 10. 2 Juli. In korven Jonge duiven voor Dordrecht Zaterdagavond om 5-6 uur. 5 Juli. In korven oude duiven voor Limoges van 8 - 9 uur. De secr. N. P. van Steijn. POLDERSCHE KERMIS. Onze lage advertentie - tarieven ge ven U voor nwe zaken een pracht gele genheid uw reclame in dit blad te plaatsen. Geeft tijdig uwe advertentie op bij A. van Zandwijk, KI. Sluis. GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke Stand Zijpe v 24 - 30 Juni Geboren: Jannie Genie, d.v. Reijerl Slikker en Elisabeth Dekker; Gerardusjj Cornelis, z.v. Petrus Adrianus de W,it f en Gertruda Zomerdijk. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Cornelis Dignum, 23 jr.,1 landbouwer en Anna Johanna Koor-J tens, 28 jr., beiden te Zijpe. Overleden: Antje Slikker, 75 jr. ochtl genoote van Jan Slot; Elisabeth Bak-1 leer, 51 jr., echtgenoote van MaartjeJ Vriendtjes (overleden te Alkmaar). varkens Tantalus kwelling, maarde ac-j teur wikt en de schermophaler beschikt Ook deze, een matroos, voelde het water zijn mond komen, en had in de gaten gek gen, hoe zijn kameraden over de karbonadi dachten. En nu zag men gebeuren dat het] scherm half zakte, toen bleef steken, en 1 man aan het touw doodkalm het geuri_ stuk krulstaart in beslag nam en daarna zijn] taak aan het doek voleindigde. Dat de go< chemerd in notime verdwenen was en het nakijken hadden, snapt men wel. In dezej jaren waagde ik mij meermalen aan hel| schrijven van tooneelstukken als „Hoogmoi komt voor den val" een blijspel in drie bed; ven. „Het Complot" in twee, en de „Neven" eveneens in twee bedrijven. Deze kunst werken werden opgevoerd en behaalden inj derdaad succes. Ze zijn echter verloren gaan. Of dit voor de vaderlandsche toonei kunst een verlies is geweest, geloof ik nie^ Dat is dus een troost al is ie schraal (Het gevecht op het slot Loevenstijn.) HENRI TER HALLf

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2