DINSDAG AUGUSTUS 1932 No. es NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ADELDOM OF LIEFDE S. COLT O F KANAALWEG 145-154-155 DEN HELDER. We JAARGANG WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hippolytoshoef Wierlngen. Telefoon Intercomm. No. 19. advertentibn Van 1—5 regelj 0.5G. Iedere regel meer f o.IOl BOLIVIA EN PARAGUAY. Geen oorlogsverklaring, wel oorlogsdaden. De nationalistische stemming in de Zuid- Amerikaansche republieken Bolivia en Para guay neemt bedenkelijk toe. In beide kam pen weerklinkt de leuze, dat de eigen oorlog een recht'vaardige zaak is. De vrouwen zijn in geestdrift ontvlamd en melden zich voor den krijgs- en den Rooden Kruisdienst. De mannen nemen in massa vrijwillig dienst en zelfs de schooljongens verdringen zich voor de recruteeringsbureaux. Het oorlogsenthou- siasme. opgewekt door allerlei vaderlandslie vende leuzen, beheerscht de bevolking van de beide landen en als voor een pleziertocht trekken de troepen tegen elkaar op. Tot dusver is het echter nog niet tot krijgs verrichting op groote schaal gekomen. Er vielen nog geen 200 dooden. Het blad „La Nacion" te Buenos Aires pu bliceert een officieel Boliviaansch communi qué dat zegt, dat een zwaar artilleriebom bardement is begonnen in den sector van Pilcomayo in het gebied van den Gran Chaco. Hoewel Bolivio noch Paraquay een oorlogs verklaring hebben afgekondigd, gaan beide landen voort met molibilisatie. In de hoofdstad van Paraguay gaat het Roode Kruis nog steeds voort met het uitrei ken van gasmaskers onder de burgergevol- king. De regeering laat groote hoeveelheden dezer maskers vervaardigen. De Boliviaan- sche vlieghaven is slechts vier vlieguren van Asunción gelegen. Burgers melden zich aan voor den krijgs dienst. Te Puerto Nuevo moest de politie honderden burgers van de vaartuigen, waar mede de troepen naar de grens zouden va ren, verwijderen. Honderden jongemenschen belegeren als het ware het ministerie van oorlog. Zij dringen er op aan, instructie te ontvangen in schieten. Kinderen trekken door de straten onder het zingen van vader- landsche liederen. Te La Paz, de hoofdstad van Bolivia, vreest men, dat een eventueele oorlog zal lei den tot een versperring van de Boliviaansche grens door de naburige neutrale staten, het geen een zeer gevoelige maatregel zou zijn, aangezien Bolivra dan geen toegangsweg naar de zee zou hebben, terwijl Paraguay ie der oogenblik toevoer kan verkrijgen via de Paraguay-rivier. Practisch zou een dergelijke stap der staten, wordt beweerd, een steun aan Paraguay beteekenen. DE LAATSTE BERICHTEN. De chef van de vierde Boliviaansche divi sie meldt uit Tarya in Zuid-Bolivia, dat in den Pilcomayo sector aan de Gran Chaco— grens een hevig artilleriegevecht heeft ge woed. De Boliviaansche artillerie heeft de stellingen der Paraguanen met zwaar ge schut bestookt en naar de chef van genoem de divisie mededeelthet bombardement lieeft volledig succes gehad. Het bericht is in Bolivia met groot enthousiasme ontvan gen. EEN VROUWEN-BATALJON Vrouwen met kapmessen. De Daily Herald meldt uit Buenos Aires, dat de vrouwen in den staat San José het eerste Paraguaansche amazonenbataljon heb ben gevormd, dat uit wil trekken naar de Boliviaansche grens. De dames zijn gewa pend met lange kapmessen. De recruteering van het amazonenbataljon wordt georgani seerd door den meisjesbond, bestaande uit kleinkinderen van officieren van het oude Paraguaansche leger. Zij hebben gezworen geen poeder, geen schmink, geen lippenstift of andere cosmetische middelen meer te ge bruiken, zoolang de Gran Chaco niet weer in handen van Paraguay is. De Daily Herald verneemt eveneens uit Buenos Aires, het het ingrijpen van Enge land, Frankrijk en Duitschland, Italië en de Vereenigde Staten te La Paz, in de hoofdstad van Bolivia, groote verontwaardiging heeft gewekt. De Boliviaansche pers schrijft, dat het aanvaarden van het arbitragevoorstel ge lijk staat met het opgeven, der souvereine rechten op den Gran Chaco. In Argentinië heeft men de hoop nog niet opgegeven, dat een oorlog vermeden zal kunnen worden. Ar gentinië acht zich sterk genoeg om dien in vloed te kunnen uitoefenen. ALS MEN AAN EEN WERELDOORLOG DEELNEEMT. De oorlogszuchtigen moeten ten overvloe de nog eens een les in 't geheugen worden geplant en wel dit Donderdag achttien jaren geleden is Groot Brittannië den oorlog ingegaan. Gedurende het laatste weekeinde zijn te Thiepval en Arras gedenkteekenen onthuld ter nagedach tenis van de 100.000 man, die in onbekende graven in deze beide streken rusten, waar mede de lijst van graven op de oorlogsvelden, waar meer dan een millioen Britten zijn ge vallen, is voltooid. Thans worden nog iedere week de overblijfselen van ongeveer 20 ge sneuvelden gevonden op de voormalige slag velden in Frankrijk en Vlaanderen, waar zij dan worden ter aarde besteld op een der 925 oorlogskerkhoven der rijksoorlogskerk- hovencommissie. Behalve deze een millioen Britten die gesneuveld zijn werden tijdens den oorlog twee millioen Britten gewond. Talloozen hiervan lijden nog steeds. Tot hen behooren zes duizend die opgenomen zijn in speciale tehuizen voor geesteszieken, terwijl 30.000 slachtoffer zijn geworden van chroni sche neurasthenie. ZAL HET HELPEN? Intusschen worden van alle kanten met ijver pogingen in het werk gesteld om de vechtersbazen uit elkaar te houden en wer- kelijken strijd te voorkomen. Genève vooral is ook in actie gekomen. De voorzitter van den raad heeft beide regeeringen herinnerd aan haar belofte, tijdens het conflict van 1928 aan Briand gedaan, niet tot wapenge weld haar toevlucht te nemen, doch zich te gedragen volgens haar verplichtingen als lid van den Volkenbond. ROKKEN. Groote maten. Aparte modellen. BINNENLANDSCH NIEUWS. Vechtende vrouwen. Tc Amersfoort zijn Dinsdagavond in een café op den Ilof twee vrouwen schoonzusters, met elkaar aan het vechten geraakt. De eene bracht haar schoonzuster jnct een knipmes twee steken toe in borst en schouder. De wonden waren niet ernstig op het politiebureau heeft een gemeentege neesheer ze verbonden. Tegen de da- deres is procesverbaal opgemaakt. Door een stier aangevallen. Mej. M. v. Falier te Haarsteeg (N.-Br.) is in een weide door een stier aangevallen. Het woedende dier ver wondde haar aan beenen en onderlijf waarna zij bewusteloos bleef liggen. Na eenigen tijd hebben voorbijgan gers haar gevonden. De toestand van de vrouw is zorgwekkend. VONDELING. De gemeente-politie te Haastrecht heeft Donderdagavond een, naar schat ting, vierjarig kind gevonden. Het jongetje deelde mee door zijn vader te zijn achtergelaten. De kleine is op bet politiebureel onder gebracht. Omtrent zijn herkomst tast men nog in het duister. Het jongetje spreekt een Duitsch accent met een Poolschen tongval. FEUILLETON. No. 15. „Ze zijn van hem. Dezen jas droeg hij, toen wij den laatsten keer samen thee dron ken. Mijn oom en mijn nicht kunnen dit ge tuigen. Maarwat is er gebeurd? Spreek tochen help mijik word anders krankzinnig „Blijf bedaard, mevrouw de gravin het geval is zeker ontzettend, maar wij moeten de zaak kalm behandelen.blijkbaar werd de graaf overvallen en vermoord. Waarom de misdadiger het lijk niet evenals de kleeren in de groeve wierp, maar blijkbaar ergens an ders verborg, is zeker zeer raadselachtig. In ieder geval is het nu tijd, dat de politie van het gebeurde in kennis wordt gesteld. Ik be treur slechts, dat dit niet dadelijk geschiedde het onderzoek zou dan onmiddellijk grom diger begonnen zijn De gravin sprong plotseling op. „Maar hoe riep zij, „u zegt dat deze moord voor acht dagen moet zijn gepleegd en de ambtenaar in Wildon beweert toch, dat mijn man om 8.55 met den trein naar Graz is gegaan Als hij vermoord was, kon hij toch niet naar Graz reizen „Datzelfde heb ik ook vanaf het eerste oo genblik gedacht. Intusschen spreken deze kleeren al te duidelijk. Zonder jas kon hij toch ook niet reizen. En hoe kwam dat bloed aan zijn kleeren Wie loste het schot Daar entegen weet ik zeer zeker, dat de moorde naar die mevrouw Walker ombracht, onge veer op den verdachten tijd denzelfden weg aflegde. Hij kwam met bloed bevlekt en ont daan op het station aan, beweerde te zijn aangevallen, en reisde ongetwijfeld met den trein van 8.55 naar Graz. Pas daar ben ik zijn spoor kwijtgeraakt. De ambtenaar van het station beweert, dat de graaf een donkeren overjas aanhad. Hier is geen overjas bij. Als in den strijd de jas met bloed bevlekt werd, moest de overjas dit nog erger zijn maar waar is die geble ven Het is toch niet aan te nemen, dat de moordenaar zich de moeite gaf, om het lijk jas, vest en das af te doen en het later den overjas weer aan te trekken. De zaak is zeer raadselachtig en wordt slechts duide lijker, als men aanneemt, dat de spoorweg beambte zich in den dag vergist. Misschien ging de graaf des Donderdags ook naar de stad eh droeg hij toen een donkeren over jas „Des Donderdags was mijn man ongesteld en ging hij na de thee dadelijk naar bed." „Ik heb aan Eckert gevraagd, of hij den graaf, dien hij immers kent, des Vrijdags in den avondtrein waarmede hij reisde gezien heeft? Hij ontkent dit.... misschien is mijnheer de graaf toch Donderdags zon der uw voorkennis op reis gegaan „Dat houd ik voor onmogelijk. Hij ontbeet Vrijdagochtend met ons, zooals gewoonlijk." „Hij zou een vroegen trein genomen kun nen hebben. Al moet ik vreezen, uw gevoel te kwetsen, mevrouw de gravin ik moet toch zeggen, dat een man zooals mijnheer de graaf redenen kan gehad hebben, om zon der uw medeweten naar de stad te gaan." „U vergist zich." „Hebt u zijn kamerdienaar al onder vraagd Die zou allicht weten, welke kleeren de graaf Vrijdag aanhad De gravin staarde angstig voor zich uit, blijkbaar dacht zij over iets na. „Neen zei ze eindelijk kortaf. „Ik wilde tot nu toe alle verdenking voorkomen. Maar nu, dat zie ik wel in, moet er iets gedaan worden Ik verzoek u, Jan zelf te ondervra gen en dan ook spoedig de aangifte te doen." Weer staarde zij peinzend voor zich uit. Langs de trap der eerste verdieping kwamen Herbert en Rita van Sydow. Noch de gravin, noch Hempel merkte hen op, zoozeer waren zij in het raadselachtige geval verdiept. AFD. MANTELS. COSTUUMS. BLOUSES. AFD. COMPLETE MEUBILEERING Reclame eiken slaapkamer f 75. Zeer mooie slaapkamer f 89. Hyper modern. Aupings Deventer matrassen 2 p. f 10.50 AFD. STOFFEERING, LINOLEUM. Vloerzeilen, karpetten, vitrages, divan- tafelkleeden, loopers, enz. ZONDAGS TOT 2 UUR GEOPEND. Fruituitvoer naar Frankrijk beperkt. Met ingang van heden Met ingang van heden worden de volgende artikelen gebracht onder de uitvoercontingenteering naar Frank rijk tafelperen, tafelappelen, prui men, kersen, aardbeien, roode en witte bessen, zwarte bessen, kruis bessen. West-Friesland vraagt crediet. De tuinbouw verkeert in den alleruitersten nood. De Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland, het Kon. Ned. Landbouw- Comité en de Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond hebben een telegram aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid gezonden, waarin zij constateeren, dat de tuinbouw, meer in het bijzonder West-Friesland in den alleruitersten nood verkeert, zoo zelfs dat geen middelen meer aan wezig zijn voor het noodzakelijke le vensonderhoud. Zij verzoeken de steunverleening aan den tuinbouw onverwijld toi stand te brengen en in ieder geval onjniddellijk over te gaan tot uitbeta ling van het aan de Noord-Holland- sche bedrijven verleende crediet. Van rijdende tram gesprongen. Het slachtoffer beide beenen afgereden. Zaterdagavond omstreeks halfzeven begaf de 37-jarige heer V. M. Wl. v.d. Voort, bedrijfschel' bij de firma Bahl- mann en Co., te Nijmegen, zich per tram naar zijn woonplaats te Beek. Bij de halte Pietersberg sprong hij uit de rijdende tram, met het gevolg, dat hij kwam te vallen en door den volg- wagen werd gegrepen. De ongelukki ge werd ongeveer dertig jneter mee gesleurd en bleef daarna zwaar ge wond liggen. Beide beenen waren on der de knieën verbrijzeld. Di1. Koch uit Beek verleende de eer ste hulp, waarna de heer v.d. Voort naar het Canisius-ziekenhuis te Nij megen werd vervoerd. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Conlfict tusschen Bloembollen- veilingen en kooplieden. Boycot van veilingen. Tusschen enkele droge bloembollen veilingen en de bloembollenhandela ren is een conflict ontstaan, hetwelk zijn oorzaak vindt in het feit, dat verleden week op de veiling te Boven- karspel aan een Fransch importeur van bloembollen gelegenheid gegeven werd bollen te koopen. De Ned. Bond van Bloembollenhan delaren achtte zich door deze behan deling benadeeld omdat zijn leden de afnemers in het buitenland bedienen en door rechtstreekschen verkoop aan buitenlanders de beteekenis van den exporthandel verloren gaat. De veilingvereeniging te Bovenkarspel plaatste zich anderzijds echter op het standpunt dat de veiling een pu blieke verkoopgelegenheid is, waar jnen iemand zonder meer niet kan weigeren. Het gevolg van een en an der is geweest dat de kooplieden de veilingbanken verlieten en gezame- lijk besloten de veiling te boycotten zoolang aan buitenlanders verkocht werd. Donderdag vroegen de bollenkoop- lieden aan de bollenveiling te 's-Gra- venhage het woord en wenschten de meening van het bestuur dier veree- niging te weten indien een soortge lijk geval zich aldaar zou voordoen. Van bestuurszijde werd toen medege deeld, dat het veilingsbestuur zich dan op hetzelfde standpunt zou moe ten stellen als Bovenkarspel. De koop lieden waren over dit antwoord weinig te spreken en enkelen vroegen zich zelfs af of het in dat geval niet beter zou zijn de veiling direct te verlaten. Zoover is het echter niet gekomen, omdat andere kooplieden een' derge lijk handelwijze voorbarig vonden. Zoodra aan de veiling te 's-Graven- zande echter aan buitenlanders zal verkocht worden zoo vernamen we uit exporteurskringen gaat ook daar ter plaatse boycot in. „Als men aanneemt, dat de graaf toevallig den moordenaar van mevrouw Walker ont moette en misschien aan hem iets bijzonders opmerkte," zei Hempel, „en hem ondervroeg, dan zou het motief gevonden zijn en het ge val werd hierdoor, al was het het nog niet duidelijk, toch begrijpelijker." Nu richtte de gravin plotseling haar hoofd op. Zij scheen een besluit te hebben geno men. Terwijl zij Hempel vast aankeek, zeide zij met groote kalmte en beslistheid „Indien mijn man werkelijk vermoord is, dan kan slechts één de moordenaar zijn zijn broer of diens zoon Niemand anders zou eenig belang kunnen hebben bij Demeters dood, Doe uw onderzoek in die richting en ik sta er voor in, dat een van die twee in den nacht van Vrijdag op Zaterdag hier is geweest Een dubbele gil onderbrak het gesprek. De Gravin en Hempel verschrikten en keerden zich om. Aan den voet van de trap stonden Herbert en Rita en keken doodsbleek naar de spreek ster. In het volgende oogenblik wankelde Rita en zou gevallen zijn, als Herbert haar niet ondersteund had. De gravin sloeg een raad- selachtigen blik op die twee, waarin bezorgd heid en bevrediging te lezen was. Toen ging zij naar Herbert. „Laat je door mijnheer Hempel meedeelen, wat er gebeurd isik ben te ontdaan, om er nu nog verder over te spreken," zei ze koel en ging langzaam de trap op. Toen zij haar kamer binnenkwam en de kamenier haar om haar ontdaan gezicht bezorgd tegemoet liep, sloeg zij plotseling, zonder geluid te geven, bewusteloos tegen den grond. Herbert bracht eerst Rita, die met een we- zenloozen blik voor zich uit staarde en ieder oogenblik in zwijm dreigde te vallen, naar haar kamer terug en droeg aan het kamer meisje de zorg voor haar op. Toen keerde hij naar Hempel terug, die hem met het voor gevallene bekend maakte. De laatste woor den der gravin, die zoon vreeselijke verden king op haar zwager en haar neef wierpen, BUITENLANDSCH NIEUWS. GRETA GARBO. Zij keert naar Hollywood terug. Wij hebben Vrijdag een bericht ont leend aan „Dagens Nyheter", waarin werd medegedeeld, dat de schoone Zweedsche filmster plannen koesterde aangaande een eigen filmstudio in haar vaderland. „Comoedia", die ook van berichten in dezen geest melding maakt, weet evenwel met stelligheid te verzekeren, dat de fil,mkoningin reeds in Sep tember naar Hollywood terug zal keeren. Zij heeft een nieuw contract geteekend voor den tijd van drie jaar. De dollars die zij op reis in haar tasch je heeft meegenomen (tot een bedrag van anderhalf millioen gulden) moe ten dus klaarblijkelijk slechts als va- cantiepenningen dienst doen. Microfoons in de Kinderkamer. Sedert den dood van den baby van Lindberg, is in de Vereenigde Staten het aantal ontvoeringen van kleine kinderen en de pogingen hiertoe sterk toegenomen. Thans wordt het idee ge propageerd om aan de wieg van zul ke babies, die bloot staan aan het ge- vaar •van ontvoering, microfoons te monteeren, die verbonden zijn met een krachtige» versterker, waardoor elk geluid in de kinderkamer door luid sprekers in het geheele huis hoorbaar wordt gemaakt. Nood onder de Vlaamsche Hotel houders. Zij vragen de regeering om steun Op de Vlaamsche kust (België) kla gen de hotels en restaurants steen en been. Nooit werd nog zulk een slecht seizoen beleefd. Een afvaardiging van hotelhouders heeft zich tot dr. Renkin den eersten minister, gewend om over den nijpenden toestand bespre kingen te voeren. De belanghebben den vragen speciale maatregelen, tot zelfs invoering van een moratorium, daar de meeste hotelhouders hun ver bintenissen niet meer kunnen nako men noch hun hypothecaire intres ten en belastingen betalen. Oude granaat in schoorsteen. In een gemeente in Noord-Frankrijk is een granaat ontploft, die nog uit den oorlogstijd stamde en in een schoorsteen terecht was gekomen. De ze schoorsteen was jarenlang niet gebruikt. Thans was echter weer vuur aangemaakt, waarop een ont ploffing volgde. liet huis werd gedeel telijk verwoest, terwijl bewoners ernstig gewond werden. Ontzettend familiedrama. In het Bessarabische dorp Skulany heeft zich een ontzettend drama afge speld. Een der bewoners had zich met zijn vrouw naar een bruiloft begeven en zijn drie kinderen, een dertienjari ge dochter en twee zoons van 12 en 15 jaar, thuis achtergelaten. Bij het spe len kregen de broers twist met el kaar. De oudste broer nam een hamer en sloeg zijn jongeren broer dood. Hun zuster werd door het gebeurde krankzinnig. Toen de ouders terug keerden en het doode kind vonden, stierf de vrouw. De oudste zoon, die in tusschen gevlucht was, werd later in een vijver bij het dorp verdronken ge vonden. Vijftienmillioen frans verduisterd. Parijsch bankbediende gearre steerd. De justitie arresteerde een zekeren Georges Fernique, employé bij den financieelen inlichtingendienst van een groote Parijsche bankinstelling onder beschuldiging van misbruik van vertrouwen. Hij zou een bedrag van 15 millioen francs hebben verduis terd. werden volstrekt niet besproken. Voor Hempel het kasteel verliet, riep hij in tegenwoordigheid van Herbert den kamer dienaar van den graaf bij zich. Jan was een man van ongeveer veertig jaar, tien jaar al in dienst bij den graaf en niet bijzonder ver standig. Maar hij maakte den indruk, dat hij een eerlijk en betrouwbaar persoon. „Kan u zich nog herinneren," zoo begon Hempel het gesprek, „hoe laat mijnheer ver leden Vrijdag het kasteel verliet Jan dacht eventjes na. „Vrijdagavond Toen verliet mijnheer de graaf het kasteel volstrekt niet. Hij gevoelde zich onwel en ging vroeg naar bed." „Hoe laat „O, dadelijk na zessen. Hij klaagde over hevige hoofdpijn, waaraan hij dikwijls leed." „U moet u toch vergissen. Mijnheer de graaf reisde Vrijdagavond naar Graz." „Pardon, mijnheer dat was Donderdags.' „Ik dacht, dat hij Donderdags ongesteld was. Tenminste dit zei de gravin." „Zeer juist. Mijnheer de graaf klaagde al voor de thee over hoofdpijn en ging dadelijk daarna naar bed. Maar om zeven uur belde hij, en toen ik binnenkwam, stond hij geheel gekleed in de kamer, met zijn kleine gele reistasch in de hand. „Het viel mij daar juist in, Jan, dat ik nog naar Graz moet. Een mijner vrienden reist met den nachttrein naar het Zuiden en ik moet hem eerst nog spreken. Waarschijnlijk kom ik met dienzelfden trein terug. Je be hoeft intusschen niet op te blijven, maar zorg dat ik mijn avonddrank vind, als ik thuiskom. Ik wensch ook niet, dat de dames iets van mijn reisje vernemen." „Weet u bepaald zeker, dat dit Donder dags was „Heel zeker. Het was mijn verjaardag en wij vierden dien een beetje in de keuken. Bovendien kan de keukenmeid Rika en ook de kamenier van de freule het getuigen, want aan die twee vertelde ik dat de graaf op reis was, de anderen dachten dat hij sliep." „Hebt u nog bemerkt, wanneer de graaf te rugkwam „Neen. Maar hij moet wel al met den nachttrein gekomen zijn, want hij stond 's morgens op den gewonen tijd op." „Herinner je je ook, hoe mijn vader dien avond gekleed was vroeg Herbert. „Ja, hij droeg een donker pak en daarover heen zijn zwarten overjas." Herbert keek Hempel aan. „Dus is dit toch waar Deze knikte en wendde zich weer tot den kamerdienaar. „Zou u dien overjas even hier willen bren gen „Dat is helaas onmogelijk, want de graaf bracht dien niet mee terug. Hij vergat hem in de restauratie zooals hij zei, toen ik den jas miste bij het kleerenschoonmaken en ernaar vroeg." Weer keken Hempel en Herbert elkaar aan. „Dat is vreemd", zei de eerste. „Vergist u zich niet „Neen. Ik zou den overjas anders immers hebben moeten vinden „Hoe was het Vrijdag Kan de graaf toen ook geen beterschap van zijn hoofdpijn be merkt hebben en later toch zijn weggegaan?" „Dat is mogelijk. Ik ging vroeg naar bed, omdat ik den nacht tevoren slecht geslapen had. „Was het bed Zaterdags gebruikt, toen u in de kamer kwam „Ja." „Wat dacht u wel, toen u den graaf zelf niet zag „O, niets bijzonders. Mijnheer de graaf stond dikwijls vroeg op en maakte dan een morgenwandeling. Ik behoefde nooit vóór acht uur in zijn kamer te komen. Later ver telde de gravin mij, dat hij op reis was." „Bevreemdde dit u niet Zoo zonder eenige toebereidselen Zonder dat er over gespro ken was „Neen. Mijnheer de graaf was zeer plotse ling in zijn besluiten. Het gebeurde dikwijls, dat hij onverwacht op reis ging." Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 1