ECHT EN GOED FRISCH EN FRAAI t nieti, Hricsehe Heerenbaai "maar ter kwam een woord van lof toe, voor hun keurig beheer. De ingeko.men stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Tenslotte volgde verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den voorzitter. Bij acclamatie werd deze herkozen en hij liet zich deze benoe ming welgevallen. Bij de rondvraag werd nog in beginsel besloten dezen winter een spreker te doen komen en tevens een filmavond te houden. OUDESLUIS Onze vroegere plaats genoot, de lieer Joch. Kreijger Jzn. slaagde dezer dagen als no. 1 voor het examen van Sergeant Radio-Telegra- list te Tjimahi Ned. Oost-lndië. BINNENLANDSCH NIEUWS. De veiligheid op den weg. Het gebeurde op een warmen mid dag dezer dagen, dat een automobilist alleen gezeten in zijn vierpersoonswa- gen, op een onbescliaduwd landweg getje in de nabijheid van Apeldoorn, gedreven door de goedheid zijns har ten, een moeizaam voortstrompelend oud vrouwtje vroeg Of zij sojns nog ver moest, dat hij haar anders wel even ter bestemde plaats wilde brengen Het vrouwtje keek verschrikt op, mom pelde in het dialect van die streek „Och Heer, tegenwoordig is zelfs een oud mensch pp den weg niet meer vei lig voor die kerels met auto's, en liep. zoo vlug haar beenen het toelieten, naar een dichtbij staande boerderij. De automobilist grijnsde en gaf vol gas. Auto overrijdt een kind. Vierjarig kind te Oldenzaal slachtoffer. Te Oldenzaal in de Bentheimerstraat is een doodelijk ongeluk gebeurd. Daar fietste de 65-jarige Vastert met zijn ca. vier-jarig kleinzoontje, dat achter op het rijwiel zat. Een auto, be stuurd door een slager uit Losser, wel ke laatste in staat van dronkenschap verkeerde, reed hem aan, waardoor deze met het ventje onder dc auto ge raakte. liet kind werd op slag gedood. De ou de jnan werd met een gecompliceerde beenbreuk naar het R.K. Ziekenhuis gebracht. De auto werd in beslag genomen en de dronken chauffeur is door de mare chaussee in arrest gesteld. Ook al een statistiek. Den laatsten tijd is meer dan een maal geschreven over het zingen van liederen tijdens de „ziekendiensten" vanwege de Ned. Chr. Radio-Vereeni- ging. Een „bezwaarde zuster" en de re dactie van een Kerkbode meenden, dat de Psalmen te zeer achteruitgesteld werden. Thans heeft een inzender in „Het Zoeklicht" voor de aardigheid eens gecontroleerd wat bij genoemde diensten wordt gezongen. Het betreft hier de korte ziekendiensten en de ziekenuurtjes. In totaal is er in het tijdstip van 127 Mei tot 26 Juni 56 maal gezongen. De verdeeling was als volgt: 31 Psalmen, 9 Gezangen, 6 liederen uit de bundel van Joh. de Heei, 8 uit den bundel van Van Woensel Ivooy en 2 uit diverse bundels. AANVAL OP EEN VROUW. Slachtoffer zwaar gewond. Dinsdagavond heeft te Nijehorne zijn Poeders alleen, wanneer zij de handtee- kening dragen van den fabrikant A. Mijn- hardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kies pijnpoeders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. Herinneringen uit een schemerig verleden 8a. Boskoop heeft nog meer wederwaardighe den. Gedurende de kermisdagen was er ook werkzaam een gezelschap van Speenhof en Nap de la Mar. Het was in de tijd van zijne „Edel achtbare" en verkeerde dit Gezelschap in de gelukkige positie om overal uitverkoch te voorstellingen te kunnen geven. Wij ga ven in een ander lokaal niet alleen avond maar ook middagvoorstelling. Ons program ma was dan meest gebaseerd op de fantasie der exueutanten. Wij spraken onderling maar een en ander af, en dan werd er een blijspel of iets anders, (in elk geval was het onzin,) gefabriceerd. Bij ons gezelschap was ook een Duet waarvan het mannelijke ge deelte als „Boef" moest optreden In de zaal was het gezelschap Speenhof aanwezig en raakte deze Collega's zoo diep onder de in vloed van het spel dat zij riepen „Ophan gen die boef Nu moet U weten dat die boef een door en door fatsoenlijk en goede sul was. Wij gingen op het oordeel van de Hee- ren in en maakten een strop en onder de grootste hilariteit van het- aanwezige Pu bliek waren wij bijna gepromoveerd tot moor denaars Toen wij de strop om des boefs hals wierpen en de beul aan het touw trek kende onze collega van de grond trok schoot de lus werkelijk dicht en werd het slachtof fer „blauw." Gelukkig zagen wij het gevaar en maakten er een einde aan, tot spijt van de collega's in de zaal die in hun brooddron kenheid dat blauw worden niet zoo erg von den Speenhof vond men moest het maar blauw blauw laten. Dien nacht speelden wij j balmuziek en hoorden buiten op de rivier! ook vreugde klanken. Op een schuit zaten bij Heerenveen een man een moord aanslag gepleegd op een juffrouw. Het slachtoffer zijn vijf diepe messteken toegebracht. Haar toestand is zeer ge vaarlijk. Omtrent de aanleiding tot het drama heeft de dader nog niets losgelaten. Hij is aangehouuen. Be Europeesche verkeersseinen. De A.N.W.B.-Toeristenbond voor Ne derland heeft in een handig formaat een vouwblad uitgegeven, waarop alle internationale waarschuwings- en ver bodsborden voor het autoverkeer in Europa verklaard worden. Bovendien bevat de folder, welke in vier kleuren gedrukt is, de borden uit de belang rijkste landen. Op twee schetskaartjes wordt aangegeven, waar men in Eu ropa links, waar rechts moet houden. Met deze gratis uitgave zal de A.N.W.B de toeristen ongetwijfeld aan zich ver plichten. ONGELUK OP EEN SCHIETBAAN. Jongetje doodgeschoten. Woensdagmiddag had J. C. uit de Heistraat te Helmond zich met zijn zes kinderen naai de schietbaan „De Helmondsche Burger wacht en Vrijwillige Landstorm" begeven, gelegen in de bosschen onder de gemeentp Bakel. Er werd ter gelegenheid van de ker mis een schietwedstrijd gehouden, waaraan C. ook deelnam. Hij had zijn kinderen mee genomen om hen van de straat te houden. Hij bevond zich met zijn kinderen omstreeks halfeen in den schietkuil naast den schiet- berg. Toen er gebeld werd ten teeken, dat het schieten ophield, verliet C. met zijn kin deren den kuil. Plotseling klonk er nog een schot, dat het achtjarig zoontje van C. in het hoofd trof. Het ventje was op slag dood. STAATSLOTERIJ. Bij de derde trekking der tweede klasse van de 460ste Staatsloterij, op W oensdag 10 Augustus 1932, zijn de prijzen van duizend gulden of daar boven te beurt gevallen aan de navol gende nummers No. 20131 een prijs van 20.000 gulden. No. 3339 een prijs van 5.000 gulden. No. 6957 een prijs van (2.000 gulden. No. 8141 een prijs van 1.500 gulden. No. 16233 een prijs van 1.000 gulden MOTORBOOT UIT ELKAAR GESPRONGEN. Een der inzittende dames zwaar gewond. Woensdagmiddag is op de Loosdrechtsche plassen een motorboot met twee dames uit Hilversum door nog onbekende oorzaak uit elkaar gesprongen. Mevr. Ardennen werd overboord geslingerd. Zeilers in de onmiddel lijke omgeving haalden haar uit het water. Zij werd in de R. K. ziekenverpleging te Hil versum opgenomen. Mevrouw Ardennen heeft beide beenen gebroken. De andere inzittende, mevr. Van Gestel, die in het water sprong, kwam met den schrik vrij. De boot, eigendom van den heer Kroy- mans te Hilversum, is geheel verbrand. EEN ONFORTUINLIJKE TOCHT. De „Astrid", die aan den grond liep, voor honderd gulden verkocht. Nu alle pogingen om de „Astrid" vlot te brengen hebben gefaald, is het schip, dat on geveer f 35.000 heeft gekost, verkocht aan den Heer C. Kok te Den Burg op Texel voor f 100. Het vaartuig zal worden gesloopt, waarna de eventueele winst zal wor den verdeeld tusschen den nieuwen eigenaar en de vletterlieden, die gedurende de laatste dagen bij het schip hebben gewerkt. Voor de vorderingen, die de vletterlieden voor vroe gere werkzaamheden hadden, bestaat, naar wij uit goede bron vernemen, voldoende dek king. Twee leden der bemanning bevinden zich nog te Den Helder, doch zouden spoedig per vliegtuig naar Denemarken terugkeeren, waarmede de onfortuinlijke tocht van de Astrid" besloten is. HET VEE IN FRIESLAND. Vele veehouders onttrekken zich uit zuinigheid aan de controle. Blijkens het dertiende jaarverslag van den Gezondheidsdienst voor vee in Friesland drukken de moeilijke tijdsomstandigheden, waaronder het veeteeltbedrijf den laatsten tijd moest worden uitgeoefend, ook dezen dienst. Vooral de t.b.c.-bestrijding ondervond hiervan nadeelen. Het streven om de uitga ven te beperken heeft hier en daar veehou ders doen afzien van de jaarlijksche tuber- culinatie van hun vee. Het is zeer bedenke lijk als vrije bedrijven zich aan het onder zoek gaan onttrekken. In het afgeloopen jaar hebben 240 veehou ders, met ongeveer 10.000 stuks vee, zich ont trokken aan de controle op het voorkomen van tuberculose. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Speenhof, Nappie, piano en pianist, De drie heeren in nachtgewaad gaven een waterconcert. De nachtelijke kermisvierders vonden het reuze leuk De Politie minder enthousiast, noodigde de Nachtegalen be leefd uit om hun concert te staken. Het was de laatste kermisdag, en wij namen de boot van 5 uur om naar Amsterdam te vertrekken. Onze kastelein was niet scheutig met ver- frisschende dranken en vooral „Madera" had de liefde der artiesten verworven. Johan Köh Ier (toen ongeveer 16 jaar oud) kreeg ook ons glaasje, en gezien het nachtelijk uur, werd dit jongmensch al spoedig in Orpheus armen opgenomen. Toen de boot in aantocht was en onze bagage op den steiger stond, werd er overal .gezocht naar dit jongste mitglied Johan was nergens te vinden. Natuurlijk groote angst onder de dames en reeds werd verondersteld dat hij door het glaasje Madera duizelig geworden zou zijn en in de „Gouwe" terecht was gekomen. Toen een der bootknechten, onze grootste costuum kist opnemende, bemerkte dat dé kist niet gesloten was, en het deksel oplichtende, za gen wij Johan netjes dubbel gevouwen op de costuums neergevleid slapende De kist ging zoo aan boord en bij Amsterdam was het jonge mensch geheel opgeknapt Laat ik U nog het een en ander over ama teurs voorstellingen te Amsterdam vertellen! Ons wonen in Amsterdam 1892—1905 bracht ons natuurlijk met verschillende ver- eenigingen in aanraking en zoo ook met verschillende vereenigingen waar de tooneel- kunst ijverig werd mishandeld. Eén vereeni- ging heb ik nooit vergeten De Vereeniging van de Wester Suikerraffineerderij, in de Spaarndammerstraat. De leden waren allen aan de fabriek werkzaam, en als driemaal, overgehaalde Amsterdammers ook beoefe- De School te Slootdorp. Hoewel te Slootdorp alles snel vorderde en voor elkaar kwam liet de school nog even op zich wachten, hoewel ook dit ge bouw gauw uit den grond verrees. In- tussclien dartelden de kinderen langs de huizen in aanbouw, tusschen en op de steenhopen, wipten op karren en bedreven deze vermaken hoofdzakelijk uit verveling. Wc gelooven daarom dat de opening der school -- die een advertentie in dit nummer aankon digt -- met veel plezier door de jeugd zal worden vernomen. Doch met niet minder veel genoegen zullen de huis moeders dit hooien, die liun kroost dan veilig overdag geborgen weten. Al ziet de school, waarvan wij bin nenkort een afbeelding zullen geven, er van buiten sober en eenvoudig uit, binnenin wordt men getroffen door dc prettige lijnen en een vriendelijke herinnering neemt men mee na een rondgang door de in vroolijk frisschc kleuren geverfde localen. Naar wij vernemen zal dc eerste ou deravond op 31 Augustus plaats heb ben. Daarbij zullen allen, die aan de totstandkoming van het schoolgebouw medewerkten, architect, aannemer enz. -- aanwezig zijn. \Vij spreken de hoop uit dat. van de nu zoo keurig nieuwe schoolbanken een flink ontwikkelde Slootdorpsche jeugd zal komen. In deze mooie school omgeving mag men dit met recht ver wachten. Uitslag aanbesteding. Uitslag der j.1. oensdag te Den Ilaag door den heer Dir.-Gen. der Z.-Z.-werken gehouden aanbestedingen. 1. liet maken van 8 brugopritten in de Wr.-Meerpolder. Raming f 40.000, laagste inschrijver de heer O. J. Bos- ker te 1I.-Iloef voor f 29.280. 2. Het onder profiel brengen van een aarden baan en het daarop aanleggen van een betonnenweg tusschen de Kooy en de Van Ewijcksluis met hij- komende werken. Raming f 168.000. Laagste inschrijfster de N.V. Mij. Ne derland te 's-Gravenhage voor f 107.850 3. De aanleg van klinkerwegen in sec tie D. van den Wr.-Meerpolder. Raming f 64.000. Laagste inschrijver P. Daal- der's Aannemingsbedrijf te Alkmaar voor f 44.700. Veel Buitenlanders.' liet is opmer kelijk zooveel Duitschers per fiets via den afsluitdijk dc Wieringermeerpolder bezoeken. Het is een goedkoope en een mooie tocht. Velen hebben een tent achter op de bagagedrager, zoodat ze kunnen kampeeren en zich dus ook ho telkosten besparen Onbehoorlijke chauffeurs. Zij, die per auto de Wieringermeer doorkrui sen, hebben bij ondervinding, dat de wegen mooi, maar niet te broed zijn. Voor passeeren zijn dan ook wissel plaatsen gemaakt, met palen aange duid, welke men reeds in de verte kan onderscheiden. Toch zijn er chauffeurs, die doen. of die plaatsen er niet zijn en woest doorrijden, zoodat een van te genovergestelde richting komende wa SCHOUWSPEL VAN IEDEREN DAG. NIEUWE BEWONERS KOMEN IN DE WIERINGERMEER AAN. In ons vorig nummer hebben we vermeldhoe thans Slootdorp en Midden- meer bevolkt worden. Iede re maal is 't weer een nieuwtje als 'n vrachtauto met verhuisboedel arriveert, en nieuwsgierig is vooral de jeugd en niet minder de Slagersjongeni die straks aan zijn klanten kan ver tellen „Weet u 't al In dat en dat huis is weer 'n nieuwe buurman komen aanzetten. Ook de vele vreemdelingen die hier alle dagen de Wie ringermeer rondtoeren zijn er happig bij om die ver huizingen gade te slaan. Het brengt „leven in de brouwerij." gen maar een goed heenkomen moet zoeken, dat wil zeggen: dat ze groote kans heeft op een basaltblok terecht te komen en averij niet buitengesloten blijft, 'n Paar dagen geleden stond er zulk een auto, wiens as geheel verhu- gen was. We hopen dat nog eens een extra waarschuwing ter harte zal wor den genomen „wacht op de wissel plaatsen De Oogst. liet is mi in onzen polder geweldig druk met het oogsten. Reeds in de verte ziet men het groot aantal korenmijten. Er wordt handig en vlug gewerkt, Met platte wagens, waarvoor 'n tractor staat „aangespannen" wordt het graan van het veld gehaald. De schoven worden langs een transport band van de wagen op de mijt aange voerd en in minder dan geen tijd is 't voertuig gelost, en kan nieuwe voor raad gaan halen. Een en ander trekt natuurlijk veel belangstelling. KERKDIENSTEN te SLOOTDORP. ZONDAG 14 AUGUSTUS R. K. KERK Des Zondags 2 H. H. Missen, n.1. te half acht en te 10 uur. Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de H.H. Mis te half acht. Zaterdagavond van 6 tot 8 uur biechtgelegen heid. NED. HERV. KERK Nam. 3'/ï uur Ds. Enklaar van Den Helder. GEREFORM. KERK (in de nieuwe kerk) 's Morgens half 10, Leesdienst. Nam. 6 uur dienst. EVANGELISATIE 's Morgens 10 uur Cand. Finkensieper, in 't gebouw voor Maatschappelijk werk. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Een droeve stoet. Onder groote be langstelling had heden Vrijdagmiddag de teraardebestelling plaats van het jeugdige slachtoffer van het onlangs plaats gehad hebbende motorongeluk, Mej. A. B. De groote ontroering, die zich van alle op de doodenakker aam wezigen jneester maakte, waarvan ve len hun tranen niet konden weerhou den, bewees wel, hoe Ali algemeen be mind was en hoeveel deernis men had met de diepe smart der ouders, die hun eenigste lieveling thans moesten afstaan. Mogen zij de kracht ontvan gen het zware leed te kunnen dragen. Agentschap Arbeidsbemiddeling. Men verzoekt ons aan werkgevers en werknemers bekend te willen maken, dat wegens vacantie van den agent, men zich vanaf Maandag 15 tot en met Zaterdag 20 Augustus a.s. voor de „Ar beidsbemiddeling ter secretarie der Gemeente kan vervoegen. Heropening „Vlas en Korenbeurs." Het bekende llotel-café-restaurant de „Vlas- en Korenbeurs" is verbouwd en ook inwendig geheel gerestaureerd. naars der uiterlijke welsprekendheid. Ik was uitgenoodigd de uitvoering bij te wonen. Men speelde zooiets van, als ik mij goed her inner, Esmaralda, of de gestolen juweelen." De uitvoering had plaats in het Café, waar de Vereeniging vergaderingen hield. Het too- neel was door de leden zelf gearrangeerd. „Commentaar overbodig." De heeren acteurs waren om de hevige plankenkoorts te be strijden, niet van het buffet weg te slaan, met gevolg dat eenige medespelenden wel wat veel heilig vuur hadden ingenomen. En fin, de voorstelling begon. De zaal gevuld met familieleden en kennissen uit de Spaarn dammerstraat en Jordaan. Allen met handen als presenteerblaadjes klaar om de kamera den welke medespeelden toe te klappen en om eventueel afkeurende critiek uitende bezoe kers, eigenhandig op straat te deponeeren, en daar met hen een vriendelijke confersatie voort te zetten. Het drama voltrok zich op het tooneel, onder hevige spanning en inter rupties van het kunstgenietende publiek. Een tooneel speelde in de Bastille, „Esmaralda" de beeldschoone maagd werd vertolkt door een royaal gevormde dame die in de ware zin des woords uit volle borst haar rol uit schreeuwde. Zij was nu niet wat je noemt slank. Juist het tegendeel deed ons vermoe den dat maagd Esmaralda wel aan het hoofd van een talrijk gezin zou staan. Zij zat dus gevangen in de Bastille. Het decor paste niet nauwsluitend zoodat men vrijwel achter de coulissen kon zien wat daar afspeelde. Aldus de maagd zit in de Bastille op een kist. Op deze kist las men een adreskaart van de Costumier A. Serné Amsterdam. Dit was voor ons een openbaring, maar het kunst zwel gende publiek vond het al lang goed. Nu moet Esmaralda een jammerklacht uitsnik ken over haar verdwenen juweelen, en dan W ie er thans binnentreedt, zal de z; len niet .meer herkennen, zoo piekfijn ziet alles er uit. Wij hebben een kijkje mogen nemen en alreeds den nieuwen eigenaar, den heer Bor ons compliment gemaakt voor zijn ondernemingsgeest. Zaterdag zal de zaak voor genoodig- den, en Zondag officieel worden hero pend. Wij durven te voorspellen dat 't bezoek dan overdruk zal zijn. Ook inzake vreejndelingenhezoek wenschen wij den heer Bor veel suc ces met zijn onderneming toe. MARKTBERICHTEN Eierveiling Helder, 11 Aug. 1932. Aange voerd 15070 Kipeieren. Prijzen als volgt52- 54 Kg, f 3.00 55—57 Kg. f 3.30 a 3.60 58—60 Kg. f 2.90 a 3.80 61—63 Kg. f 3.80 a 3.90 04—67 Kg. f 4.00 Kleine Eieren f 2.50 Eend eieren f 1.90 2.00. Kalkoeneieren f 5.00. Schagen, 11 Aug. 1932. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt10 Paarden f 150 a 3.00 7 Veulens f 60 a 90 18 Geldekoeien (mag.) f 90 a 170 74 Geldekoeien (vette) f 180 a 250 26 Kalf- koeien f 110 a 200 2 Pinken f 60 a 70 50 Nuchtere kalveren f 4 a 12 130 Schapen (vette) f 10 a 14 68 Lammeren f 5 a 9 13 Varkens (mag.) f 10 a 14 97 Varkens (vette) moet zij zich plotseling herinneren, de Casette te hebben medegenomen naar de Bastille, Zij moet deze dan openen, de Casette n.1 en zich a la Gretchen in „Faust" verlusti gen in deze juweelenschat. Esmaralda zat dus op de Costuumkist van Serné in de Bas tille en bemerkt dat zij de Casette vergeten heeft. Zij tracht de menschen achter de coulissen duidelijk te maken dat zij de juwee len niet heeft. Gelukkig was de regisseur daar en op eens zag men door de muur van de cel, daar waar het décor niet aansluit, een flinke hand waarin een sigaren kistje zonder deksel aan Esmaralda geven met de gefluisterde woorden „Hoe ken je nou de juweelen vergeten, stommerd Esme- raldo gaf een sappige gefluisterde repliek, en werd eenigszins blauwrood van woedde toen er in de zaal een hevig gelach ontstond door dat sigarenkistje. De interruptie en repliek van Esmeralda kan ik niet weergeven, maar het was echt Haarlemmerdijks. Een ander bedrijf moet de Maire van Parijs, of een an der dorp, een misdadiger gevangen nemen De acteur die de Maire moest vertolken had zich zelf heel wat moed ingedronken en was tamelijk lustig gestemd. De tooneelkapper had hem een baard omgehangen en een pruik met lange lokken op het hoofd ge plant, omdat de acteur hierop bijzonder ge steld was Boven op de pruik een hoogen hoed. De scène waarin de Mafre zijn plicht moet vervullen wordt voorafgegaan door een moordtooneel waarin de eene Misdadiger de andere doorsteekt, en deze dus gelukkig doodvalt. De Maire heeft met zijn twee tra wanten alleen de moordenaar gearresteerd. Maaronze Maire vond dit blijkbaar te kort, om door zijn vrienden herkend te wor den. Hij plantte zich midden op het tooneel en begon te groeten met uitroepen van „Hoe per Kg. 26 60 cent 253 Biggen f 5 a 9 22 Kippen 5060 centHanen 25 cent. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G. A„ 9 Aug. 1932. Afdeeling eieren 30.963 Eendei eren f 2.35 a 2.60 71.365Kipeieren 70180 Kg. f 4 a 4.80 65-66 Kg. f 3.50 a 3.80 63-64 Kg. f 2:50 a 3.70 60-62 Kg. f 3.30 a 3.60 58- 59 f 3.20 a 3.50 56-57 Kg. f 3.10 a3.30 53-55 Kg. f 2.80 a 3.20 50-52 Kg. f 2.70 a 3 45- 49 Kg. f 2.10 a 2.60 afdeeling Pluimvee Oude Kippen f 0.40 a 1.20 Jonge Hanen f 0.25 a 1.10 Oude Eenden f 0.10 a 0.20 Joh ge woerden f 0.25 a 0.40 Konijnen f fl.20. a 1.50 Kiloprijs Oude Kippen f 0.36 a 0.45 Kiloprijs Jonge Hanen 0.50 a 0.65. Schagen, 11 Aug. 1932. Aangevoerd 89000 Kipeieren. Prijzen als volgt 52e54 Kg, f 2.60 a 2.80 55n57 Kg. f 3.10 a 3.20 58—60 Kg. f 310 a 3.50 61—63 Kg. f 3.30 a 3.80 64-67 Kg. f 3.50 a 3.90 Ongewogen Wlit f 3.00 a 360 On- gewogen Bruin f 3.30 a 3.80. 500 Eend- eieren f 2.20. als een dauwdrop in de zon wordt Uw teint door het dagelij ksch gebruik van „Zij "-Crème. In Prijzen van 20—3045 en 75 cent. vin je me? De kennissen antwoorden ta melijk luidruchtig met uitroepen als „Haar- mop, Baardaap en meer van dat soort complimenten. De regisseur zag men moeite doen om de Maire van het tooneel te krijgen maar had geen kans. Onder dit incident door stak de moordenaar zich zelf en moest ook neerploffen. Er was echter op het kleine en nu propvolle tooneel geen behoorlijk plaatsjs meer om neer te ploffen en toen hoorden wij op de eerste rij zittende genoodigden de volgende dialoog De zich doorstekende moordenaar tot het lijk van zijn Compagnon, „Seg schik 's opHet lijk „Val dood, ik „ken niet meer op sij goan De stervende „Ik lao me soo bofen op je lijk fallen as je „nie op sij skuiftHet lijk: „Dan sel ik „jou 'n oplaoser verkaupe, dat je de m..rd „steekt Het lijk ging echter een weinig achteruit en de tweede doode liet zich neer ploffen. Wij hoorden op eens uit het souf- feurshok een gehuil opstijgen van je welste. De souffleur was nl. door de laars van het tweede lijk min of meer geraakt met gevolg dat dit nuttige lid van het gezelschap niet meer uit het manuscript souffleerde maar een echte Jordaansche dialoog het tooneel opslingerde. Het lijk gaf nog een teeken van leven en blies nog een hartelijk „Stik", als laatste verzuchting, de ruimte in. De Maire werd nu door z'n twee rakkers zelf te grazen genomen en onder gejuich en geroep van de vrienden en vriendinnen in zaal viel het scherm,-maar het succes was groot. Het doek rolde weer op, de lijken werden weer levend, de Maire had hoed en pruik in de hand, waarmee hij stond te applaudiseeren. De lijken lieten zich weer doodvallen, en hiermede was voor ons de meest belangrijke voorstelling geëindigd. HENRI TER HALL.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2