t)e arbeiders deelden mede, de patronen te hebben gevonden, toen zij b\j het weghalen van eenige balken, plotseling een wolk zwa velachtig gas inademden. De politie stelt een onderzoek in, hoe de patronen hier zijn gekomen en met welk doel ze apart zijn ge legd. BLIKSEM INGESLAGEN IN GROEP VOETBALLERS. Twee dooden, zes gewonden. Tijdens een demonstratie van politieke sportverenigingen is Zaterdagmiddag te Detmold een ernstig ongeluk gebeurd. Tijdens de sportfestiviteiten barstte namelijk een hevig onweer los tijdens hetwelk de bliksem insloeg in een groep voetballers. Twee hun ner werden gedood, zes zwaar gewond. ZWAAR WEER BOVEN IIET RIJNLAND. Boven Fettweis en Buben heeft zich Zater dagmiddag een zwaar onweder met hagelslag ontlast. De velden waren ver in den omtrek met een dikken laag hagel bedekt en gelij ken hier en daar op uitgestrekte meren. De oogst werd volkomen verwoest. De schade is nog niet te overzien. DRIE TOERISTEN VAN 800 METER HOOGTE NEERGESTORT. Bij de Grossgloeckner in Zuid-Beieren zijn Zaterdagmorgen drie toeristen van een hoog te van 800 meter neergestort en waarschijn lijk om het leven gekomen. Zij zijn vermoe delijk Duitschers. Een hulpexpeditie is on derweg. WOLKBREUK BOVEN BEIEREN. Boven Garmisch-Partenkirchen heeft Za terdagmiddag een zware wolkbreuk groote verwoestingen aangericht. De Laine is buiten zijn oevers getreden. Op de spoorrails stond 30 c.M. water. Door de modder werkten de wissels niet meer. Bij Griesen werd een sig naal omvergeworpen. Van het station Par- tenkirchen konden geen treinen vertrekken Met auto's wordt de dienst gaande gehouden. 5 DOODEN BIJ AUTO-ONGELUK IN POMMEREN. Zondagmorgen is een autobus in het dorp je Karwen (Pommeren) op een onbewaakten overweg door een goederentrein gegrepen. Vijf inzittenden werden op slag gedood. Een nieultv synchronisch muziek- toestel beproefd. In het Romeinsche Augusteo is een origineele machine beproefd, n.1. een synchronisch muziekapparaat, dat in staat is het orkest te vervangen bij de opera-uitvoeringen. De bezoeker van de opera gaat hoofdzakelijk voor de zangers en voor de handeling naar de uitvoeringen, terwijl liet geluid zijn oor streelt, doet. hij zijn oogen genieten door de handeling, door de kleeding en het decor, die alle een schijn van werke lijkheid hebben te geven aan de opera. Voor de provincie is het orkest, ge woonlijk te duur. Men heeft daarom gedacht niet het geluid der zangers tc synchroniseeren, maar liet dure orkest De machine, die een vinding is van de heeren Ferruci en Murgi voldeed uiter mate. De orkestmuziek wordt de zaal ingezonden door electro-magnetische luidsprekers en versterkers, er voor zorgdragend, dat het timbre van het orkest bedriegelijk wordt nagebootst. Zoo gaat de taak van de muziek over naar de industrie. Het behoeft geen betoog, dat dit niet beteekent, dat in de groote opera-uitvoeringen de orkes ten gaan verdwijnen, maar voor uit voeringen in de provincie bijvoorbeeld belooft de uitvinding een algelieele om mekeer. De aanvaring van de H. 15. De „Prague" in het ongelijk gesteld. De Belgische raad van onderzoek voor de scheepvaart heeft uitspraak gedaan inzake de aanvaring, eenigen tijd geleden, van de visschersbool de H. 15 uit lleist door de „Prague" van de Great Eastcrn (de Hoek van llol- land-lijn). Bij die aanvaring kwamen vier van de vijf opvarenden van de H. 15 om het leven. De raad gaf als zijn oordeel te ken nen, dat de oorzaak der aanvaring' te wijten was aan de overdreven snel heid van de „Prague" gezien de weers gesteldheid tijdens het ongeval (het mistte zwaar) op een plaats waar ge woonlijk verscheidene schepen varen. Sandino weder in actie. De Nicaraguaansche opstandelin genleider Sandino, die zich de laatste weken tamelijk rustig had gehouden, nadat hij. zooals men weet, herhaalde lijk tegen de Amerikaanschc en Nicara guansche troepen een verwoede gue- rilla had gevoerd, doet weer van zich spreken. Een bende opstandelingen, welke onder zijn bevel stond is nabij .Tinotoga in gevecht gekomen met oen afdeeling regeeringst roepen. De strijd droeg een zeer bloedig karakter; vijf en zeventig personen kwamen er bij om het leven. Tenslotte slaagden de regeeringstroepen er in, de opstandc lingen terug tc drijven. Sandino zelf schijnt weer ontkomen te zijn. Graanmakelaar verdwenen. Een der firmanten van de groote graanmakclaarsfirma Gebr. Riese te Breinen, Ernst Riese, is sinds eenige dagen verdwenen. Men veronderstelt, dat hij met medeneming van circa 70.000 mark naar het buitenland, ver moedelijk Nederland gevlucht is. Men gelooft., dat Riese ongeveer 50.000 mark verduisterd heeft, terwijl een bank. die, naar beweerd wordt, met 50.000 mark bij die firma gc-interesseerd was, eveneens benadeeld is. Er is een bevel tot zijn arrestatie uitgevaardigd. De recherche heeft ontdekt, dat de voortvluchtige 'n buitenlandschc pas heeft laten opstellen. Jong Engelsch auteur overleden. Ronald Mac. Kenzie, en jong au teur, wiens eerste stuk „Musial Choirs" thans met veel succes wordt opgevoerd in het Critierion Theater te Londen, is bij een auto-ongeluk in de omgeving van Beauvais om het leven gekomen. Dramatisch bergingsengelutk. Nabij den zeeoever van Dzjibocti is sinds vijf jaar een schip gezonken, de „Fontaine bleau" van de Messageries Maritimes. Gedurende al dien lijd heeft men tevergeefs gepoogd, het vaar water, dat hier 12 meter diep is van het wrak te,verlossen, dat op één kant ligt en daarom grooten hinder ver oorzaakt aan de scheepvaart. Een jong Italiaansch ingenieur Ot- torino Rebecchi heeft de laatste vier maanden op zijn beurt een poging in liet werk willen stellen. Geholpen door een anderen ingenieur en een duiker had hij boven het wrak een cementen platvorm doen bouwen, dat rustte op een cementen paal versterkt door groo te stalen kabels. Dat platvorm was in staat een 400 ton zand op te nemen, dat. als tegenwicht moest dienen bij het oprichten van het schip volgens zeer nauwkeurige berekeningen. Hon derd en meer ton balen zand waren reeds op het platvorm gebracht en een andere honderd ton lagen gereed. Inge nieur Rebecchi had reeds een opwaart- sshe beweging van 14 graad vastge steld en doen vaststellen, als resultaat van het gewicht op het platvorm. Eens bevond de ingenieur zich tus- schen de balen met zand om een in spectie uit te voeren, toen één der dik ke stalen kabels, die de cementen paal vasthielden brak. De catastrofe was on midellijk. Geheel het verrichtte werk verdween in zee, de maker ervan met zich sleurend in de diepte. Rebecchi verdween in den kolk die het plotse ling verzinken van het materiaal ver oorzaakte op een moment, dat de jon ge ingenieur reeds het. succes in het ge laat kon blikken. Zijn lijk werd door een neger-visschcr gevonden. Doodelijk ongeval in de bergen. Zondagmorgen vertrokken de 47-ja- rige Dr. 'Guido Graf Luxburg en de 35- jarige Franz Heinrich Afhing, beiden uit Munchen, voor e.en bergtocht op den „Wilden Kaiser". Bij het beklim men van den noordwestelijken berg wand gleden zij vermoedelijk af en stortten naai- beneden. Beiden waren, toen een hulpexpeditie ter plaatse kwam, reeds^'overleden. Gratieverleening aan twee ter dood veroordeelde moordenaars. De Hongaarsche Rijksr.egent I-Iorthy heeft Zaterdag den beiden ter dood veroordeelde moordenaars Johan Lo- rincz en Joseph Szdelacsek gratie ver leend en de doodstraf veranderd in een levenslange tuchthuisstraf. Gezin door paddestoelen vergiftigd Zondag heelt de uit zes personen bestaande familie van den mijnwerkei Krahl uit Neu-Serbitz bij Teplitz bij den maaltijd zelf geplukte paddestoelen gegeten. In den loop van den nacht de den zich bij alle leden van het gezin zoo ernstige vergiftigingsverschijnse len voor, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd, waar reeds drie hunner zijn overleden, terwijl de andere drie met den dood worstelen. Slechts een twaalfjarig kleindochtertje dat de paddestoelen niet had willen eten omdat zij bitter smaakten, bleef gespaard. 't WOORDENBOEK. Het gesprek liep over boeken Over Koenen's woordenboek, Met z'n vele duizend woorden Kleine Jan zat in een hoek. Ik zou wel eens willen weten Aldus boomde Oome Piet Waar-ie al die woorden haalde Toen-ie 't eerste drukken liet. Ja vond vader voor den drommel Da's geen makkelijke vraag Met sloeg hij het laatste restje Van een borrel in z'n kraag. Wel, Oom, dat is heel eenvoudig Kwam plots Jan de kleine guit Ruzie met z'n vrouw, begrijpt U 't Eene woord lokt 't and're uit. dV. BINNENLANDSCH NIEUWS. WERKWILLIGE JONGEMAN LASTIG GEVALLEN. Door stakers achtervolgd. In zijn angst zich zelf zwaar gewond. Een twintigjarige arbeider, die bij de scheepswerf en machinefabriek van P. Smit Or. te Rotterdam werkt, werd Zaterdagavond toen hij op den Groenen Hilledijk met zijn meisje wandelde, door een groot aantal sta kers van die fabriek gevolgd. De jongeman nam de vlucht en liep om zich te beveiligen een winkel binnen. De ei genaar, vreezende dat de woedende stakers bij hem den winkel zouden binnen dringen, verzocht den jongen weg te gaan, waaraan hij voldeed. Opnieuw zette hij het op een loo- pen, waarbij de stakers hem bleven achter volgen. In zijn angst liep de jongen naar het huis van zijn meisje, waar hij een ruit van de deur stuk sloeg, teneinde spoediger binnen te kunnen komen. Hij werd daarbij zoodanig door glasscherven gewond, dat hij later naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Ver schillende pezen van zijn rechterhand waren doorgesneden, zoodat hij zijn leven lang in valide zal blijven. Auto in liet water gestort. Een familie verongelukt; moe der en dochter zwaar,, vader en zoon licht gewond. Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor een reed de heer Van den Berg uit Arnhem met zijn auto over den Rijkstraatweg bij De Vink. De weg wordt daar ter plaatse verbreed even als een brug. Bij het passeeren van dit bruggetje moest de auto enkele boch ten nemen. De wagen is toen tegen een houten hulpleuning gereden, van vijf meter hoogte in een uitgediepte kuil gestort en daarna in 't water terecht gekomen. Eenige arbeiders, die daar werkzaam waren, hebben hulp ver leend, alsmede eenige passeerende doctoren. Mevr. v. d. Berg env haar dochtertje die in de auto zaten, werden zeer zwaar gewond. De heer v. d. Berg en zijn zoontje zijn er tamelijk goed afge komen. Allen zijn naar het St. Elisa- beth-gasthuis overgebracht. Inbraak i'K een kerk. In den nacht van Woensdag op Don derdag is ingebroken in de Ger. kerk te Bodegraven. Men heeft een glas-in loodraam stuk geslagen, teneinde in de kerk te komen, waar men de busjes voordo Zending heeft opengebroken. Vervolgens hebben de inbrekers de deur geforceerd, die toegang verschaft naar de consistoriekamer. Daar zijn al le kasten opengebroken. Ongeveer 2 gulden wordt vermist. Daarna zijn de indringers naar een bergplaats ach ter in do kerk gegaan, waar een fiets van den koster is medegenomen. Onder zijn paard gevallen. Toen de landbouwer W. D., te Lage Mierde (N-Br.) zijn paard uit de weide haalde, kwam hij te vallen. Het dier viel boven op hem. Een been van den man werd totaal verbrijzeld. In zorg wekkende!! toestand is hij naar het. Ziekenhuis te Tilburg overgebracht. EEN KOFFIE-BELASTING Eenige jaren geleden is de Regee ring gekomen met plannen een köffie- belasting in te voeren. In handels en ook in scheepvaartkringen ontmoeten die plannen zoodanig verzet, dat zij werden teruggenomen. Thans verluidt dat zij opnieuw vasten vorm hebben aangenomen en de ,-Wekelijksche Uit- lotingscourant" weet zelfs te .melden, dat bij de indiening van de Rijksbe- grooting in September a.s. zal worden voorgesteld tot de heffing ervan over te gaan. Is het blad wel ingelicht, dan zal deze belasting dertig cent per pond bedragen. Aannemende, dat tengevolge van de ze belastingheffing het verbruik met 100.000 balen vermindert, zal toch zoo berekend het blad, bruto nog ongeveer 18'i' millioen gulden uit deze belasting worden verkregen^ Door den bliksem getroffen. Tijdens een kort, doch lievig onwe der, dat zich Vrijdagmiddag boven Nieuwenhoorn ontlastte, werd een in de w eide loopend paard van den land bouwer Emmerzoel dooi- liet hemel vuur getroffen en gedood. Van den landbouwer Trouw werden eenige op het land staande tarweschooven ge troffen, waardoor zij in brand geraak ten. Voorts werden langs het Voorn- sclie kanaal zes telegraafpalen getrof fen en ernstig beschadigd De bui werd voorafgegaan door een hevigen wind hoos, die de garven over het veld joeg en eindigde met zwaren regenval. Het onveilige zwembad. Twee dieven eindelijk gesnapt. De daders van de vele diefstallen in kleedkamers in 't zwembad „De Wil genpias" te Rotterdam zijn Zaterdag namiddag aangehouden. Een politie agent stelde een onderzoek in, in het kleedkamertje van twee jonge mannen tegen wie hij verdenking koesterde en vond daar tal van gestolen voorwer pen. Bij zijn terugkomst werden de jongelui aangehouden. Gouden horlo ges. gouden en zilveren potlooden, vul penhouders enz. werden bij hen gevon den. Zij moeten echter veel meer ge stolen hebben dan het gevondene, daar ei' iederen dag gedurende de laat ste maanden aangiften van diefstallen gedaan werden die nooit ontdekt zijn De aangehoudenen, twee jongelui van 20 en 23 jaar, waren in het bezit van tientallen door hen nagemaakte sleu tels van cabines, zoomede van loopers Ook hadden zij een lijst van hokjes, waartoe zij zich toegang konden ver schaffen. GOEDE VANGST. De laatste maanden werd te Woen- scl herhaaldelijk ingebroken, zonder dat men de daders te pakken kon krij gen. Thans is de 17-jarige J. M. gearre steerd, die heeft bekend op 10 plaat sen te hebben ingebroken. Het mecren- deel van de ontvreemde goederen is in beslag genomen. Kritieke toestand van het mijnbedrijf. Naar aanleiding van de halveering van het Belgische invoercontingent voo!' steenkolen, gaat de „Limb. Koe rier" den invloed van dezen maatregel op den toestand van de Nedcrlandsche mijnen na. liet blad deelt daaromtrent het volgende mede De uitwerking van dezen Belgischen maatregel heeft zich nu reeds doen ge voelen. Bestond de gegronde verwachting, dat na het massa-ontslag op de Oranje Nassaumijnen op 1 Aug. zou kunnen worden volstaan met het inleggen i'an één verzuimdienst per week, deze verwachting is niet verwezenlijkt. Vorige week moesten op de Oranje Nassau-mijnen reeds twee verzuim- diensten worden ingelegd en Woens dag is op de Oranje-Nassau III en IV wederom niet gewerkt. Ongunstig werkt op den toestand ook in de Zwitsersche maatregel tot beperking van den köleninvoer, die aanvankelijk voor Nederland een voordeeligen kant had, doch die thans zeer nadeelige gevolgen heeft. In verband met al deze feiten vestig de men andermaal onze aandacht op de schriele houding van de Nederland- sche Regeering, ten aanzien van de overslagtarieven voor de kolentip te Maasbracht, terwijl voorts er op weru gewezen, dat de conferentie die de Re geering tegen Woensdag 17 Augustus heeft bijeengeroepen, vermoedelijk zeei- weinig resultaat zal hebben, daar verschillende electriciteits- en gasbe drijven er inmiddels toe zijn overge gaan langdurige leveringscontracten af te sluiten met buitenlandschc mijnon dernemingen. Voor het mijnbedrijf moet de toestand als hoogst kritiek worden gekenmerkt. Vijf gewonden bij een ongeluk op den Haarlemmerweg. Tegen acht uur Zondagavond heeft op den Haarlemmerweg bij den Zuider molen, onder de gemeente Haarlem- merliede, een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Op dat tijdstip naderde in volle vaart uit de richting Amsterdam een auto, bestuurd door den caféhouder Ilagen- stein aldaar, die plotseling de file, waarin hij reed, op zij schoot-en tracht te de voor hem rijdende wagens te „snijden". Deze manoevre mislukte evenwel, daar op dat moment, even eens uit de richting Haarlem een per sonenauto kwam aangereden, welke ook een aantal auto's wilde voorbijrij den. Een botsing was toen niet meer te vermijden. Met een hard klape vlo- gn de beide auto's op elkaar. Een der de auto, komende uit Amsterdam en bestuurd door den heer Kuip, die ach ter eerstgenoemde auto reed, botste te gen de op elkander gereden auto's aan De auto uit Haarlem, waarin de fami lie Pauli uit Amsterdam gezeten was werd vrijwel geheel in elkaar gedrukt. De vijf inzittenden, de heer en me vrouw- Pauli, hun zoon en dochter en een vriendinnetje van laatstgenoemde werden allen gewond. Omstanders en passeerende automobilisten schoten van alle kanten te hulp. Onder hen waren de doktoren Kuiper uit Half weg en Binnendijk uit Amsterdam, die toevallig voorbij kwamen. Later verscheen ook Dr. Bau,man uit Half weg ter plaatse. De geneesheeren leg den het eerste verband, waarna de ge wonden zijn overgebracht naai- het Ma- ria-Zie ken huis te Haarlem. Alle vijf personen kregen min of meer ernstige hoofdwonden. Mevrouw P. had bovendien een wonde aan een der handen, de heer P. Jr. heeft een loopen, terwijl het dochtertje waar schijnlijk een der beenen heeft ge kneusd. Van de beide andere wagens kregen de bestuurders de eenige inzit! end on vrijwel geen letsel. De auto van den caféhouder is eveneens geheel ver nield, terwijl de derde auto slechts licht aan den voorkant werd bescha digd. Het verkeer op den Haarlemmerweg heeft wel een uur vertraging, gehad. Om de ziekenauto's uit Haarlem te kunnen doorlaten, heeft de politie'hel verkeer uit de lichting Halfweg stop gezet Ook de Haarlemsche motorpoli tie verleende assistentie, evenals de eerste hulp-dienst. Roeiboot overvaren, door motorboot De familie Scheepstra te Heeren veen. bestaande uit vader, moeder en twee kinderen, zou met de schoon moeder van den heer S. en twee kindo ren een dagje op het water doorbren gen. Nog maar net was men Zondag morgen te ongeveer 8 uur met een roei boot in de Heerensloot vertrokken of van de richting Heerenveen naderde de motorboot van den heer U. de J. In plaats van rechts te passeeren, voer de motorboot recht op de roeiboot, aan met het gevolg dat deze werd overva ren en onmiddellijk zonk. Van de in zittenden geraakten zes in de zeer die pe sloot, terwijl een der meisjes op een schip wilde over springen. De moeder van den heer S. en zijn echtgenoote wisten zich aan de motor boot vast te grijpen, maar van de drie kleine kinderen van 3, 4 en 5 jaar wa ren twee reeds in de diepte verdwe nen. De heer S. mocht liet genoegen smaken de oudste te grijpen en aan een schipper over te reiken, terwijl de heer Wind, die het ongeluk hoorde ge beuren, uit huis kwam snellen, gekleed te water sprong en een tweede kind op het droge bracht. Het derde van de kinderen, dat reeds onder de motor boot was geraakt, werd eveneens nog door den heer S. op het droge gebracht terwijl eenige andere personen, die te hulp kwamen snellen de moeder en echtgenoote op den wal brachten. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. Omtrent de oorzaak van het ongeval verneemt „De Courant", dat de heer De J. zijn motorboot nog maar pas had. liet sturen van de boot ge schiedde eerst op meer ouderwetsche wijze met een helm hout, doch nu had hij een motorstuur aangebracht, waar door hij in de war was geraakt. In plaats van af te sturen had hij recht op de roeiboot aangestuurd. Verdere drooglegging der Zuiderzee gewenscht. Het lid van de Tweede Kamer de lieer Peereboom heeft den minister van Waterstaat gevraagd Is het den minister bekend, dat ten gevolge van de afsluiting dei- Zuider zee, het visscherijbedrijf aldaar, en met name dat der Urker visschers, den ondergang nabij is? Weet de minister, dat aan deze vis- scherbevolking, dupe geworden van de afsluiting, waardoor en ten gevolge waarvan zij thans vrijwel zonder eeni- gerlei inkomsten is, tot op heden gee nerlei schadeloostelling is verstrekt, dan alleen een geringe crisissteun Is de minister niet van meening, dat indien de afsluiting van de Zuiderzee niet spoedig wordt gevolgd door een verdere droogmaking, er voor de vis- scherijbevolking niet maar alleen een crisissteun, maar een werkelijke scha deloosstelling noodig is wegens brood- berooving? Is de minister niet van gevoelen, dat een wekelijksche vergoeding van hoog stens 5 gulden per gezin (bij uitzonde ringsgeval een enkele maal 10 gulden) naar schijnbaar willekeurigen maat staf gegeven, aan visschers en andere van hun brood verstokenen, als kui pers, garnalenpellers enz., geschonken geenszins een schadeloostelling moet worden geacht als waarop deze opzet telijk van hun brood verstoken vis- schersbevolking recht heeft te ont vangen? Acht de minister het niet een dub bel zwaar lijden, hetgeen met name de bevolking van Urk drukt, nu deze bevolking niet maai- alleen de nadee lige gevolgen eener langdurige crisis heeft te dragen, doch bovendien de daarbij komende ellende en het gevoel van onrecht aan de visschersbevolking, vanwege, de regeering, aangedaan? Wil de minister eenigerlei toezegging geven, dat het leed aan de Zuiderzce- visschers, met name de Urker vis schers aangedaan, spoedig daadwerke lijk zal worden verzacht, door het ver strekken van een uitkeering, die ge lijk, althans evenredig kan worden geacht, met de derving hunner inkom sten, die zij hebben te lijden, door de gedwongen stillegging van hun be drijf ten gevolge van de afsluiting dor Zuiderzee? Wil de minister bevorderen, nu de afsluiting der Zuiderzee 'n feit is ge worden, dat ook de verdere droogleg ging spoedig ter hand worde genomen? Gevaarlijke gerookte paling. Weest voozichtig in deze war me dagen. Te Glanerbrug verkocht Zondag een vischventer uit Enschede een groote hoeveelheid gerookte paling. Later in den avond werd de geneesheer hij een zestal personen geroepen, die van de visch gegeten hadden en bij wie vrij zware vergiftigingsverschijnselen wer den geconstateerd. De visch is in be slag genomen en naar Utrecht opgezon- 'den. Ook in Enschede waren verschillen de personen na het gebruik van visch van denzelfden koopman onpasselijk geworden. Onfortuinlijke verhuizing. Nog voordat de inboedel uitge pakt was, is alles verbrand. Zaterdag vestigde zich in perceel Verlengde Dalweg 40 te Baarn een uit Amsterdam komende familie. Toen de nieuwe bewoner Zondagmorgen half zeven bezig was met een spiritus brander, viel deze om, met het gevolg dat de inboedel vlam vatte. De grooten deels nog in kisten gepakt staande in boedel werd daarbij een prooi der vlani men. De motorspuit der gemeente ver richtte zooveel mogelijk 't blusschings- werk. Het huis brandde geheel uit. Paard in een spiegelruit. Consternatie op een mooien Zondagmiddag in het rustige Meppel. Zondagnamiddag omstreeks zes uur kwam het paard van den landbouwer Drogt te Meppel in de Molenstraat al daar in aanraking met een auto, waar door het dier op hol sloeg. Plotseling brak het eenspan, waardoor het voer tuig bleef staan. Het paard holde ver der en vloog door een ruit van een ga rage. Hevig bloedend zonk het neder om later weer op te staan en door een ander ruit te vliegen, waardoor een pees werd doorgesneden. Op advies van den veearts werd het dier afgemaakt. Het ongeval verwekte op den rust.i- gen Zondagmiddag groote consternatie Ongeluk te H.-H.-Waard. Tijdens een voetbalwedstrijd van de plaatselijke vereeniging S.V.V. kreeg 'een der spelers een bal zoodanig tegen zijn hoofd, dat hij bewusteloos viel. Pas laat in den avond kon de jongen naar huis worden vervoerd. MET HET HOOFD TEGEN DEUR GEVALLEN Kindje slachtoffer. Een tragisch ongeval heeft zich Zaterdag afgespeeld in een gezin aan de Abcoude straat te Rotterdam. De moeder, die even uit moest voor een boodschap, had haar zoontje van negen maanden met een band aan een keukenstoel vastgebonden. Toen zij terug kwam vond zij haar kind dood naast den stoel hangen. Het knaapje bleek van den stoel te zijn afgegleden en met het hoofd tegen een deur post te zijn terecht gekomen. Een boerderij in asch gelegd. Zondagmiddag is in de Westen op Texel de hoeve „St. Joseph" van den heer M. Kuip door hooibroei afgebrand De huisboedel kon grootendeels nog gered worden, doch de motorbrand weer kon niet verhoeden, dat de hoeve geheel in asch werd gelegd. Verzeke ring dekt de schade.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2