ECHT EN GOED reeds werd geschreven, de door het Rijk ondernomen Zuiderzeewerken oorzaak waren van vestiging dier ar beiders in hunne gemeenten en dus van die gemeenten niet verlangd kan worden, dat zij, nu die arbeiders werk loos zijn geworden, de daaruit voort vloeiende gevolgen voor haar rekening nemen. Afgezien van de daarin gelegen on billijkheid moet dit laatste ook volko men uitgesloten worden geacht, al leen ai op grond van den financieelen toestand der betrokken gemeenten, die hierboven reeds zeer ongunstig werd genoemd. De bevolking dezer gemeenten toch bestaat voor het overgroote deel uit veehouders, landbouwers en tuinders, personen dus, die hun bestaan moeten vinden in bedrijven, welke wel het ergst onder de heerschende crisis heb ben te lijden en van wie dus 'geenszins kan verwacht worden, dat zij in staat zullen zijn de zeer zware offers te brengen die van hen zouden worden verlangd, indien ook maar een eetiigs zins beduidend gedeelte van de kos ten der voorziening in de werkloosheid der ontslagen Zuiderzeewerkers ten laste hunner gemeenten zouden komen Zonder overdrijving kan worden ge zegd, dat zelfs een verdubbeling der thans geheven wordende belastingen, gesteld dat zij practisch uitvoerbaar ware, de meesten dier gemeenten niet in staat zou stellen behalve in de noo- den van hare „oosrpronkelijke" inwo ners, nog in die der „van buiten ge komen" Zuiderzeewerkers te voorzien, vooral niet waai- deze laatsten uiter aard tot de blijvend werkloozen zou den gaan behooren. Het is op grond van het vorenstaan de, dat ondergeteekenden zich veroor loven Uwe Excellentie beleefd, doch met den meesten aandrang te verzoe ken. wel te willen bevorderen dat de Rijksregeering in ernstige overweging neemt op welke wijze zou kunnen wor den voorzien in de noodlottige gevol gen, die voor de randgemeenten van de Wieringermeer uit het reeds verleen de of spoedig te verleenen ontslag aan zeer groote getallen Zuiderzeewerkers dreigt voort te vloeien. v Ondergeteekenden verklaren zich gaarne bereid het vorenstaande aan Uwe Excellentie of aan door Haar aan te wijzen ambtenaren of commissiën nader mondeling toe te lichten en zou den het op hoogen prijs stellen daar toe in de gelegenheid te worden ge steld, dit laatste eventueel zeer spoe dig, zulks in verband met hel hoogst dringende karakter der onderwerpe- lijke aangelegenheid, waarop zij zich veroorloven met nadruk te wijzen. De Burgemeesters van Medem blik en Hoogwoud, (geti.) Chr. Peters, (get.) Hoogenboom Bij het baden en zwemmen verdronken Te Wijk bij Duurstede is de 33-ja rige stuurman van de stoomboot „Scho terland" bij het zwemmen in de rivier de Lek verdronken. De stuurman dook van de boot af, doch kwam niet meer boven. Zijn lijk is nog niet gevonden. -- In de Henricusput te Oostburg (Zeeuwsch Vlaanderen) is de 15-jarige Petrus Roets bij het zwemmen ver dronken. -- Nabij Herwijnen in de rivier de Waal is bij het zwemmen de 18-jarige zoon van P. K. verdronken. In het Merwedekanaal te Amster dam, 500 M. voorbij het zwembad, is een 40-jarige man bij het zwemmen verdronken. In de Schie nabij de Melkmarkt te Rotterdam zijn 2 mannen bij hei zwemmen verdronken. Zekere J. M. Grunt, wonende in de Vinkenstraat, was met een vriend te water gegaan. Laatstgenoemde miste na cenigen tijd zijn vriend G. Daar diens kleeren nog aan den wal lagen en G. nog steeds niet kwam opdagen, waarschuwde de vriend de politie. Toen de agenten aan het dreggen waren gegaan, hoeden zij op een afstand van 50 M. een man schreeuwen. Toen zij zich naar hem hadden begeven, vernamen zij van hem, dat een vriend, met wien hij aan het zwemmen was, even tevoren plot seling was weggezonken. De agenten zijn toen op bedoelde plaats gaan dreg gen en wisten dezen drenkeling, den 29-jarige P. J. Langenberg uit de Aert van Nesstraat op te halen. Zijn levens geesten bleken reeds geweken te zijn. Men is daarop verder gegaan met dreggen naar G. wiens vermissing de aanleiding was geweest, dat men was gaan dreggen. Hoewel men den geheele avond hiermede doorging, was het lijk van G. nog niet gevonden. In een poel verdronken. Te Axel is Dinsdag een 12-jarige jon gen in de „Kleine Krak", een stilstaand water, bij het baden verdronken. De jongen was te ver gegaan en kon niet meer terug; hulp was eerst na tien minuten ter plaatse. Nog een half uur heeft men getracht, de levensgees ten bij den drenkeling op te wekken, doch het leven bleek reeds geweken te zijn. Bij het baden verdronken. Dinsdagmiddag is de 18-jarige O. Mo lenaar, die gelogeerd was te Zwolle, bij het baden in de Vecht verdronken. Te Wkgeningen is Dinsdag de 38-ja- rige heer J. Borghuis, die met zijn ge zin te Wageningen gelogeerd was, bij het baden in den Rijn verdronken. SLAPENDE TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Dinsdagnacht is te Baambrugge verdron ken de 16-jarige Johannes Portier, wonende te Schalkwijk, die met een vriend, eveneens uit Schalkwijk afkomstig, aan den dijk van den Amstel was gaan uitrusten. De jongens zijn op den dijk gaan slapen. J. Portier is daarbij in het water gevallen en verdronken. De politie steh een nader onderzoek in. ZIJN OUDERS VERDRONKEN. Maandagmorgen is te Brugge een auto met drie personen door een brugleuning in de vaart gereden. De auto zonk spoedig geheel onder water. Een duiker slaagde erin een jongen te redden. De auto met de lijken der beide ouders is bovengehaald. Waaghalzerij met den dood bekocht. Woensdagmorgen omstreeks 10 uur is de 45-jarige Hh. de Koovel, wonen de Graaf de Bloystraat te Gouda, va der van 4 kinderen bij het zwemmen in plas Elfhoeven bij den Platteweg on der Reeuwijk verdronken. De man kreeg het warm, trok zijn kleeren uit en begaf zich. hoewel hij niet kon zwemmen, te water. Hij kwam niet meer boven. De andere roeiers, die evenmin konden zwegimcni, wisten niet hoe hun metgezel te redden. Het lijk is later opgehaald en naar een ziekenhuis in C-mda overgebracht. BINNENLANDSCH NIEUWS. ERNSTIG ONGEVAL IN EEN IN AANBOUW ZIJNDEN WATERTOREN. Dinsdagavond omstreekshalf acht is een 17-jarige bouwvakarbeider uit Hilversum, toen hij den in aanbouw zijnden watertoren te Laren bezocht, door een misstap gevallen in een tien meter dieper liggend reservoir. Het kostte zeer veel moeite hem weer boven te krijgen. Dr. Holtman, die gewaarschuwd was, constateerde een hersenschudding en breuken in beide knieën. De jongeman is r.aar hel St. Jans ziekenhuis te Laren over gebracht. Zijn toestand ^s ernstig. Verlaging Spoorwegtarieven? .,De Maasbode" verneemt, dat de di rectie van de Nederl. Spoorwegen sinds eenigen tijd de mogelijkheid over weegt, om door middel van een veria- ging der tarieven het personenvervoer te stimuleeren. De directie zou reeds in overleg zijn getreden met den mi nis ter. Het geld in de bedstede. In een woning aan de Willemstraat te Amsterdam is uit een geldkistje, staande in een bedstede, een bedrag van pl.m. f 100 ontveemd. Kind verbrand door kokend vet. fe Herveld (Betuwe) heeft een twee jarig kind in een onbewaakt oogen- blik een pan met kokend vet over het lichaam gekregen. De kleine is kor ten tijd later aan de brandwonden be zweken. Rijwieldieven gearresteerd. Gevecht met een politie-agent. Twee personen hadden bij een rij wielhandelaar in Haarlem-Noord fiet sen gehuurd, doch deze niet terugge bracht en ook niet betaald. Dinsdag avond laat zag de rijwielhandelaar zijn fietsen voor een café staan. Hij wilde ze meenemen, hetgeen de beide personen hem beletten. Er ontstond een vechtpartij, waarbij een ruit van het café werd ingeslagen. Een agent van politie, die een der mannen wilde arresteeren, werd in het gezicht gesla gen. Hij liet dientengevolge zijn arre stant Jos, die op een fiets sprong en weg reed. Aan de sommatie van den agent om af te stappen gaf hij geen ge volg, waarop de agent 6 revolverscho ten loste. Hoewel de vluchteling een schot in een zijner beenen kreeg, wist hij te ontkomen. Later zijn beide perso nen aangehouden. Tegen een is proces verbaal opgemaakt. BRUTAAL, MAAR OOK DOM. Twee rijwieldieven gesnapt. Dinsdag vervoegde zich aan het hoofdbureau van politie te Tilburg en zekere C. M. uit Amsterdam. Hij vertelde, dat hij aan een rijwielhande laar daar ter stede een rijwiel te koop had aangeboden. Deze had het geen zuivere koffie gevonden en had een bewijs gevorderd, dat het rijwiel niet was gestolen. Om zoo'n vreemdsoortig bewijs kwam de man nu bij de politie aankloppen. Deze laatste vond het ge val nogal vreemd en de man werd eens nader aan den tand gevoeld. Eerst verklaarde hij de fiets al een jaar te bezitten, doch toen de politie uit het taschje van de fiets een weg- gcldkaart haalde ten name van iemand uit Raamsdonkveer, wijzigde de man zijn verklaring en zei de fiets dien zelfden dag te Breda te hebben ge kocht. Inmiddels kwam de politie ter oore, dat ook nog een ander persoon bij be doelden rijwielhandelaar een fiets te koop had aangeboden. Ook deze man werd opgehaald en toen kwam spoedig aan het licht, dat de fietsen dienzelfden dag te Breda waren gesto len. Beide rijwieldieven zijn naar Breda overgebracht. Zij bleken pa» eenigc da gen geleden te zijn ontslagen uit het Huis van Bewaring te Zutfen. zijn Poeders alleen, wanneer zij de handtee- kening dragen v. den fabrikant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kiespijnpoe ders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. gemaskerde roovers. Inbraak bij een alleenwonende oude vrouw. Te Stuivezand onder Made (N.-Br.) is door een tweetal gemaskerde perso nen ingebroken^bij de 80-jarige alleen wonende wed. mej. v. G. Terwijl de eene de oude vrouw in bedwang hield maakte de andere inbreker zich mees ter van het aanwezige geld, een bedrag van f 85. De politie stelt met behulp van poli tiehonden een onderzoek in tot nog toe echter zonder resultaat. SMOKKELEN IN HET GROOT. Smokkelauto in beslag genomen Een der laatste nachten hadden de belastingambtenaren te Goirle zich bij de Belgische grens opgesteld teneinde een verdachte Chevrolet-vrachtauto te kunnen aanhouden. Op een gegeven oogenblik naderde inderdaad 'n vracht auto met groote vaart. Aan het bevel tot stoppen werd niet voldaan, waar op een verder op opgestelde ambte naar zijn karabijn op de voorbanden richtte en ze beide doorboorde. De au to stopte toen. maar toen de kommie zen ter plaatse kwamen, waren de in zittenden in de duisternis ontkomen. De wagen bleek geheel als smokkel auto te zijn ingericht; de cabine was van zware ijzeren pantsers voorzien In den wagen vonden de kommiezen 1600 K.Gt gesmokkelde suiker. Nog denzelfden nacht werd een in val gedaan in de woning van den café houder Martens, te Goiiie. De caféhou der, alsmede zekere De Waal en Van Bergeijk uit Wijk en Aalburg werden aangehouden. Auto en smokkelwaar zijn natuurlijk in beslag genomen. OVERBODIG Jantje moest vóór hij ging slapen Altijd bidden van z'n Ma Jantje bad dan voor zichzelve Voor z'n zuster. Ma en Pa. Op een avond werd ons Jantje Weer dooi- Ma naar bed gebracht Met z'n handjes saamgevouwen Bad hij Lieve Heer heel zacht, Om vergeving voor z'n zonden, Voor het heil van Pa en Ma Maar z'n zuster werd vergeten Jantje liet het na. Waarom bidt je niet voor Annie? Vroeg Ma, schuddend met haar hoofd O, zei Jan, dit is niet noodig Want die is nu Coch verloofd de V. BUITENLANDSCH NIEUWS. Meisje ontvoerd en vermoord. De heer v. K., chef bij een firma te Batavia, heeft naar Aneta meldt, eer 16-jarig meisje, genaamd Blonk, even als hij lid van een sportclub, ontvoerd. Na deze ontvoering heeft hi| met een revolver een moordaanslag op het meisje gepleegd. Zoowel het meisje als v. K. werden dood gevonden. Het dra ma speelde zich Dinsdagmiddag 12 uur af ter hoogte van Pasanggrahan, af deeling Karang Awoe aan den weg tusschen Palaboean Ra toe en Tjiso- lok. Het meisje had eenige dagen gele den zonder toestemming de ouderlijke woning verlaten, waarvan de toegang aan v. K. was ontzegd, v. K. zal te Soe- kaboemi worden begraven, terwijl te Meester Cornelis het stoffelijk over schot van het meisje is ter aarde be steld. De vrouw en twee jonge kinde ren van den heer K. waren kortgeleden naar België vertrokken. Twintig zwaargewonden bij een tramongeluk. Op lijn D van de Weonsche tram is Dinsdagavond een ernstig ongeluk ge beurd. Van een tramwagen was een passagier afgesprongen, die achter de tram om den weg overstak. Van tegen overgestelde kant kwam een andere tram aan, waarvan de bestuurder, om een aanrijding te voorkomen, krachtig remde. Juist op deze plaats echter be vindt zich een wissel, hetgeen tot ge volg had, dat de motor- en aanhang wagen uit de rails vlogen. De motor wagen reed over het trottoir tegen een tuinmuur aan, die instortte en gedeel telijk door het dak van den tramwagen sloeg. De aanhangwagen vloog tegen een pilaar, die omviel. De bestuurder van de tram werd vreeselijk verminkt. Vijf andere personen werden zoo zwaar gewond, dat aan hun herstel wordt ge twijfeld. Onder de 14 overige gewon den bevindt zich ook de man, die de eerste oorzaak van het ongeluk was. Tragisch. In de buurt van Verdun heeft een 11-jarige knaap zijn schoolkameraad in het water geworpen, zoodat deze verdronk. Hij bekende zijn daad aan zijn moeder, die hem gebood zijn mond over het gebeurde te houden. Toen echter het lijk gevonden was, liet de moeder zich door haar zoon naar de plaats brengen, waar de daad was ge schied. Hier sprongen beiden te water, zoodat ook zij verdronken. Giftmengende Hongaarsche Boerinnen. In de buurt van de Hongaarsche stad Szolnok, waar voor enkele jaren het groote proces gevoerd werd tegen boe rinnen, die haar familieleden met ar senicum om zeep hadden geholpen, zijn thans weer drie boerinnen gearre- sterd die het, volgens haai* bekentenis ditmaal met asperine hebben gepro beerd, waarvan zij haar slachtoffers groote hoeveelheden te slikken gaven. ONTSNAPT AAN DEN DOOD. Mijnwerker valt 800 voet, doch zijn overjas werkt als parachute In een der Engelsche kolenmijnen heeft dezer dagen een mijnwerker een sensatie beleefd, wellicht eenig in de geschiedenis van het mijnwezen. De man is namelijk in een mijnschacht gevallen en acht honderd voet jn de diepte gestort, zonder eenige andere kwetsuren dan een paar schaafwonden aan zijn beide beenen. Zijn gelukkige ontsnapping aan een afschuwelijken dood heeft de man le danken aan het feit, dat hij in een schacht viel, waarin een opwaartsche luchtstrooming lieerschte, tengevolge waarvan zijn overjas zich \iitspreidde en dienst deed als parachute. Hij slaag de erin, den kabel te grijpen, waar langs de liftkooien geleid worden en daalde aldus in „vol plané" naar den bodem van den put. Dam doorgebroken. In den nacht van Maandag op Dins dag is nabij Bergisch-Gladbach een dam doorgebroken, waardoor 20.000 M3 slijk en water kon wegstroomen. De weg Keulen-Olpe is over een langen afstand overstroomd, evenals een lo- caalspoorlijn en het dal tusschen Ober en Unter-Eschbach. Een boerderij werd vernield. Stoomschip gezonken. Bemanning omgekomen. Een stoomschip van de „Compagnie Générale Aeropostale", (Frankrijk) hetwelk den dienst tusschen Natal en Dakar onderhoudt en Zaterdag te Da kar zou aankomen, is volgens een om vangen bericht tijdens een storm ver gaan. De bemanning, bestaande uit den kapitein en 21 koppen, zou den dood in de golven gevonden hebben. ALCOHOL EN ARBEID. In een radio-toespraak in Sovjet-Rusland wees een spreker onlangs op de schade die het alcoholgebruik doet aan de arbeidspres taties. Als bewijs haalde hij het geval aan van de fabriek Colomensky bij Moskou, waar 17500 arbeiders aan het werk zijn met het vervaardigen van spoorwegmateriaal. De fa briek bestaat uit twee afdeelingen, waarvan de productie afzonderlijk wordt berekend. De eene afdeeling bevat de werklieden die sterk drinken. De andere bestaat uit matige arbeiders, waarvan slechts een minderheid alcohol gebruikt. Aan het einde des jaars heeft men geconstateerd dat de afdeeling der aan den drank verslaafde arbeiders een verlies aanwees van 45000 werkuren in ver gelijking met die der nuchtere werklieden. Die tijd zou voldoende zijn voor het vervaar digen van 28 spoorwagens. LINDBERGH HEEFT EEN ZOON. Dinsdagmorgen is mevr. Lindbergh bevallen van een zoon. Moeder en kind maken het goed. De bevalling vond plaats in het landhuis Ilopewell van de moeder van Lindbergh, waar ook de ontvoering van het eerste kind van Lindbergh, Charles, heeft plaats ge had. Detectives bij baby Lindbergh. Naar thans bekend wordt, heeft men de geboorte van den jongen Lindbergh geruimen tijd geheim gehouden. Detec tieves, die politiehonden bij zich heb ben, hebben het landhuis in een wijden omtrek afgezet. Op telefonische oproe pen wordt niet geantwoord. Nogmaals wordt verzekerd, dat moeder en kind het goed maken. Een eigenaardige vertraging. Een trein in Brazilië is onlangs ver over den tijd binnengekomen; de -re den van deze vertraging was dan van bijzonderen aard. Het is bekend, dat verschillende rupsensoorten iu groote zeer ordelijke groepen voorttrekken op r.oek naar geschikt voedsel. Zoo'n groep had nu ook zijn weg over de spoorbaan genomen en dat op 'n plaats waar deze toch reeds belangrijk steeg. De wielen sloegen door, aangezien de massa platgedrukte rupsen een weeke brij vormden, ondanks 't, feit, dat men voortdurend zand strooide. In verband met dit alles moest het treinpersoneel twee uur lang ingespannen werken om het ongeveer V/o K.M. lange gedeel te van den spoorweg te krijgen, waai de rupsen overheen waren gegaan. Een vlinderregen in Arezzo. Een eigenaardig verschijnsel heeft zich in Arezzo voorgedaan. Millioencn grijze vlindertjes zijn gedaald in de straten der stad. Deze vlinders behoo ren tot de familie der Micropi dotteris. zijtak van de familie der geoetridis. Deze vlindertjes bezitten niet genoeg kracht om te vliegen en laten zich me devoeren dooi- de luchtstroomingen. De vlinderregen was zoo intens, dat de reinigingsdienst er bij te pas kwam om de lagen, die de diertjes vormden van de straten te verwijderen. wordt gebruikt, natuurlijk alleen in zorgvuldig afgepaste hoeveelheden en na een grondig onderzoek door een arts. Deze medicijn kan onder bepaal de omstandigheden een groote gene zende, versterkende en voedende wer king uitoefenen en wordt den laatsten tijd meer en meer gebruikt. Het wordt gereinigd en al dan niet verdund inge nomen of geinjecteerd. Innemen is niet in alle gevallen mogelijk 't heeft ten gevolge, dat de huid beter met bloed wordt verzorgd en daardoor be ter werkt. De resultaten zijn meestal beter, wanneer het zeewater wordt toe gediend door onderhuidsche inspui tingen. Het is opvallend, hoe goed de weefsels het zeewater opnemen. Wel treedt tengevolge der inejeties dik wijls een lichte koorts op, doch in de gevallen, waarin deze behandeling wordt toegepast, is dit zelfs gewenscht Soms treedt ook ongeveer veertien da gen na de injectie een algemeene re actie op, die verscheidene dagen duurt Zeewater heeft goede resultaten gege ven bij maag- en darmstoringen, tu berculose van beenderen, klieren, huid en longen. Bij eczeem houdt liet vochtig worden van de betrokken huid vlakte dikwijls reeds na de eerste of tweede injectie op; hierbij wordt de dosis op minder dan 30 kubieke c.M. bepaald. Bij bloedarmoede ziet men het haemoglobine-gehalte van 't bloed snel stijgen, terwijl in gevallen van krop. hardnekkige uitslag, haaruitval e.d. verrassende resultaten worden be reikt, wanneer dagelijks twee eetlepels zeewater in een bord soep worden ge bruikt. Ongetwijfeld hebben naast het keukenzout vooral andere mine rale zouten in het zeewater deze gun stige resultaten tenge\olge. GEMEENTE WIERINGEN. Benoemd. Met ingang van 1 Sept a.s. is benoemd tot brugwachter tevens duiker bij de Rijks Waterstaat, stand plaats te Den Oever, de heer Job. v.d. Ende, thans duiker bij van der Tak's Bergings Mij. te Rotterdam. Verloting „Bouwat". Naar wij ver nemen is de verloting voor „Bouwat" vastgesteld op 15 Oct. a.s. in 't Café van den heer Alb. Klein te Oosterland. Concert „Harmonie'*. Men deelt ons mede, dat dë Muz. Ver. „Harmonie" Dir. de heer P. Kreijger te Den Helder O]) Donderdag 25 Aug. a.s. wederom een volksconcert in hare muziektent te II.-Hóef geeft, waarbij o.a. de con- coursnummers van Mei j.l. ten gehoore zullen worden gebracht. PROVINCIAAL NIEUWS. Ons Lichaam en onze Gezondheid. De geneeskrachtige werking van zeewater. Het is zeer weinig bekend, dat zee water ook inwendig als geneesmiddel De Streek. Ter illustratie, dat hét In den tuinbouw alhier wel bedroevend slecht is, diene liet volgende De om zet aan de veilingsvereeniging „De Tuinbouw" bedroeg op 9 Aug. 1930 f 1514.848, 9 Aug. 1931 f 997.590, 9. Aug. 1932 f 717.969. Bovenkarspel. Op de 9e bollenvei- ling van de Bloembollenveilingsvereeni ging „Wlestfriesland" bedroeg de aan voer ongeveer 10 millioen stuks. Er was minder belangstelling. De handel was goed, hoewel de prijzen w7eer iets lager waren. Oude Niedorp. Ingevolge de crisis- zuivelwet is in deze gemeente over een 86-tal veehouders met een bezit van 756 melkgevende koeien f 1701 aan toe slag uitgekeerd. Oudesluis Alhier bestaan plannen om een reisje te organiseeren voor de ouden van dagen te Oudesluis en om geving Het is te wenschen dat voor dit mooie doel de giften rijkelijk zul len binnenvloeien en dat de autobe zitters hun wagens beschikbaar willen stellen, dan staat den ouden van «bi- gen een mooie dag te wachten. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking. Ingekomen: J. van Veen van Em- men; Mej. A. M. C. Hëijligenberg van Den Helder; C. Maliepaard van Eind hoven; B. Hummel en gezin van Den Ham; Mej. E. N. Rijnberg van St. An- naland; J. Dekker van Anloo; J. Beets van Heerhugowaard. C. L. de Winter van Bennebroek. Vertrokken: J. B. Bos naar Haar lem; mej. P. K. M. van Dijk naar Den Helder; Wed. A. Vader-Groet naar Alk maar; mej. C. M. Zijdewind naar Heerhugowaard; M. Amat en gez. naar Den Haag; mej. S. Schenk naar Ilaar- lem;_H. Juurlink naar Medemblik. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Johannes, zoon van J. Hoogeboom en E. A. Tool; Jacob zoon van P. Kapitein en M. de Jong; Corne- lia Bregita dochter van VV. Stam en C. de Wit; Rinskje, dochter van J. Bos en A. Nijenhuis; Helena Christina Ma ria, dochter van M. v.d. ^fugt en C. H. van Zoel.tf: Gijsbertus, zoon van P. Rentenaar en G. Koppel; Cornelis zoon van N. Glasbergen en J. Doef; Catha- rina, dochter van J. van Dalen en C. Dorrepaal. Ondertrouwd: B. J. Bonte en J. Ogier A. Huigen en J. Plagmeijer Getrouwd. J. N. Leijen en J. C. Pen- nekamp; J. L. Asselman en J. Otten. Overleden A. C. Geertsema, oud 68 jaar A. Borst, oud 19 jaar. VRAAGT S POOR /GESTAMPTE N U IS J ES

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2