TWEEDE BLAD. VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1932 No. 69 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN RADIO PROGRAMMA ■WIERINGER COURANT PARIJSCHE MODEBRIEF. KLEEDING VOOR NAZOMER EN HERFST. Teere valenciennes - toiletjes. Veel bolero's. In het kleine propvolle voorstadstuintje was het vandaag werkelijk niet om uit te hou den. Ondanks dat alle ramen tegen elkaar openstonden, stoofden we van de hitte. Dat was nu de heerlijke zomerwarmte waarna we den geheelen zomer vergeefs verlangd had den en die we nu zoo geconcentreerd kregen, dat we er nauwelijks meer van genieten kon den. Ik keek eens tersluiks naar mijn mede reizigsters. Voor zoover ze niet dik onder de poeder zaten, zagen ze er uit, alsof ze zoo juist haar hoofd onder de kraan hadden ge houden. In straaltjes liep het water naar be neden, De poedergezichtjes waren nu werke lijk smakelijker om aan te zien. dan de „na tuurlijke" gezichten. Al vormden zich ook hier en daar boven op de poeder vochtige pareltjes of baande zich een ondeugend druppeltje een weg door de geurige „meel"-laag. Meestal houd ik er niet van om reeds aan den nazomer te denken, zoolang de echte, eigenlijke mer nog niet geheel is afgeloopen. Maar op het oogenblik doe ik het met genoegen. Nu de toppen der boomen door geen windje worden be wogen, lijkt mij een frisch koeltje een van de meest begee- renswaardige dingen dezer wereld. En nu zelfs mijn dunste japonnetjes aan mij vastplakken, alsof ik in suikerwater heb gebaad, schijnt het mij zeer aangenaam een weinig te huive ren en daarvoor een dikkere japon te moeten aantrekken, is de mensch dan nooit tevreden Of is het veeleer de schuld van moeder natuur zelf die ons altijd van het goede te veel of te weinig geeft De japonnen, die er op het oogenblik het luchtigst en koelst uitzien, zijn de snoezige Valenciennes-toiletjes voor jongemeisjes. Ze bestaan uit niets anders dan mousseline en een groote hoeveelheid teere, luchtige Valen- ciennes-kantjes. Deze zijn in strookjes onder elkaar gezet en vormen de mouwtjes, het schouderstuk, den kraag, soms zelfs den ge heelen rok. Ik zag een schattig japonnetje van lichtroze voile met witte Valenciennes gegarneerd en een bouquetje veelkleurige bloempjes aan de taile. Een japon als een lentebriesje Maar alleen geschikt voor een teer, fijn poppetje. Een stevig meiske, als Hollandsch welvaren, moet er zich maar niet in vertoonen. En nu iets over de nazomer-toiletten. „Hoe kun je op het oogenblik toch over dikke ja ponnen schrijven," zucht Simone, die in een gemakkelijken stoel tegenover mij zit. „Ik word al ziek alleen bij de gedachte er aan." „Wacht maar, Simone", denk ik, „zoodra de hittegolf voorbij is, ben je met je vrouwe lijke natuur de eerste om naar een dikkere japon om te zien. En dan ben je wat blij, wanneer mevrouw Mode de noodige voorzor gen heeft genomen en je iets aardigs kan aanbieden." Natuurlijk zijn het in de eerste plaats weer bolero's die we aan het ein de van den zomer zien verschijnen. Hoe heben we ooit zonder bolero's kun nen leven We dra gen ze bij avond en middagtoilet, bij huisjaponnen, man telpakken, blouses, bij onze nachtja pon zelfs. Ik vrees dan ook dat het einde van de bolero nabij is. Het gaat met kleedingstuk- ken als met men- schen. Wanneer men het toppunt van zijn roem be reikt heeft, moet men plaats maken voor een ander. Maar zoover is het toch nog niet met de bolero. Verder zien we korte jasjes, hoog opgeknipte rokken, nauw en aanslui tend tot de knie- en, blouses met schootjes en breede cein- I tuurs, sterk getailleerde mantels, op zij met een enkele knoop gesloten. Ook veel japon nen en mantels met een contrasteerend bo- 1 vengedeelte, zooals we reeds den vorigen win- ter droegen. Opvallend is b.v. een grijs wollen mantel I met een schouderstuk en mouwen van zwart mollebont. Als versiering veel stiksels. Kra gen, manchetten, revers, zakjes alles met een overvloed van stiksels gegarneerd. Men „teekent" op deze wijze ook wel een breede ceintuur op mantel en japon, terwijl men, om in stijl te blijven, ook den hoed of het mutsje van stiksels voorziet. En tenslotte blijven ons de gezellige, kleu- j rige sjawls en dassen ook gedurende de herfst maanden trouw. Hoed of baret in overeen stemming met de sjawl, het taschje, en soms ook de ceintuur, zal in in den nazomer en het tusschenseizoen veel gezien worden. WILHELMINE. schijnlijk is. In de aanhoudende moei lijkheden met buitenlandsche betalin gen en bij de staatsfinanciën te kam pen hebbende "Hlebiteurlanden is de ontspanning nÖg zoo gering dat bepaal de tendenzen in de richting van verbe tering nog niet te verwachten zijn Toch zou men kunnen zeggen, dat het economisch leven der wereld zich nu gereed maakt het dieptepunt der cri sis te overwinnen. Over de conjuctuur in Duitschland wordt opgemerkt, dat ook het beeld der effecten- en goederenbeurzen aldaar zich geheel gewijzigd heeft. De omzet, ten op de effectenbeurs zijn gestegen, de snel reageerende goederenprijzen hebben hun daling gestaakt, doch in de credietsituatie is weinig verande ring gekomen. Aan de goederenzijde blijven de dalende tendenzen over- heerschen. Productie, goederen-omzet en werkgelegenheid blijven slecht. De grondslagen voor een verbetering in Duitschland zijn op gi ond der ervaring thans nog niet te wachten. Een stijging van kapitaalinvesteering op particulier initiatief is nog niet te wachten onder de huidige omstandigheden en de af zet van verbruiksgoederen en de ex port kan door het dalende volksinko men en verminderde internationale „Konkurrenzfahigkeit" eerder nog da len Waanneer 't economisch leven dei- wereld echter aan zichzelf overgele verd blijft, kan voorloopig slechts in het gunstigste geval geen verdere da ling van productie en afzet verwacht worden. De wereldconjuctuur eind Augustus. De crisis op een keerpunt Tee kenen van verbetering in Enge land en de Ver. Staten. liet Instit. für Konjukturforscing geeft de volgende samenvatting over de wereldconjuctuur op einde Augus tus. Hoewel de productie en de omvang der zakeii nog verder ineenschrompe len, treden van de geldzijde voor het eerst teekenen van een verandering op De wereldprijzen stijgen bijna alge meen. Ook de indexcijfers der groote handelsprijzen in de Ver. Staten en En geland hebben sedert 1 Juli 'n stijgende tendenz. De grondstoffen voorraden ne men in het algemeen niet meer toe, de teruggang van den wereldhandel ge schiedt in langzamer tempo, de om vang is waarschijnlijk zelfs stabiel ge bleven. De vermindering der vertrou wenscrisis en de voortschrijdende liqui dit iet der banken heeft de ruimte op de geldmarkten zoover vergroot, dat thans ook middelen naar de kapitaal markten vloeien teeken hiervan is de stijging der obligaties en aandelen koersen. In de beide Angelsaksische landen heeft de ontspanning reeds zoover voortgang gemaakt, dat een bepaalden invloed op de tot nu toe nog inkrimpen de productie in afzienbaren tijd waar BINNENLANDSCH NIEUWS. NIKT REDDEN OP ZONDAG Discussies in den ge.neeute- taid van Zouteiande. Ir den gemeenteraad van Zoir.e'an- df kwum aan de orde een verzoek van reemc'eüngenverkeer om een bijdrage in de kosten van aanschaffing vrn reddingsmiddelen. B en W. stelden voor f 25 te verleenen. Een de? leden was van meening, dat de zee te Zouteiande niet gevaarlijk is. Bovendien kon de vereenignig zelf best de kosten betalen. Een der andere leden had principi eel bezwaar tegen inwilliging van het verzoek, omdat volgens hem de Zon dag op het strand ontheiligd wordt. De burgemeester (staatk. geref) be streed deze meening. Het ging volgens hem niet aan, zulk een standpunt in Je nemen. Ook op Zondag moet hulp worden verleend aan menschen, die in nood verkeeren, al zijn ze langs eeri, zondige weg in nood geraakt. Toch staakten over het voorstel van B. en W. de stemmen, zoodat de zaak in de volgende vergadering weer aan de orde komt. BELASTINGVERHOOGINGEN. Ook Zeeuwsche gemeenten moe-ten meer besteden aan steungelden. Verschillende dorpsgemeenteraden in Zeeland moeten er de laatste weken toe ove?-gaan de belastingen aanmer kelijk te verhoogen. Ook daar nemen de uitgaven voor werkloozenzorg in die mate toe, dat ze uit de tegenwoor dige belastingen niet te financieeren zijn. Zoo besloot de gemeenteraad van Wemeldinge het aantal opcenten op de grondbelasting (gebouwd) van 40 op 50 te brengen, die op de gemeentefonds belasting eveneens van 40 op 50, die op het personeel van 70 op 80, terwijl te vens besloten werd (20 opcenten te hef fen op de vermogensbelasting. De gemeenteraad vah Nieuw-en-Sint Joosland verhoogde het aantal opcen ten op de personeele belasting van 100 op 175. v ZIJN ZWAGER GEDOOD. Een veete beslecht, Woensdagmorgen omstreeks tien uur heeft een 39-jarige koopman zijn 41-jarigen zwager den zeeman G. P. Heldei's, uit de Rotterdamsche straat, tijdens een woordenwisseling in die straat met een dolkmes een steek toe gebracht. Helders zakte op straat in elkaar. Het gebeurde was zóó snel in zijn werk gegaan, dat de voorbijgangers er niets van merkten, zoodat de dader de vlucht kon nemen. De getroffene is naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel vervoci'd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Ongeveer een uur na de daad is de koopman naar het politiebureau aan de Meermanstraat gekomen, waar hij zich heeft aangegeven. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Er bestond tusschen de beide man nen reeds geruimen tijd een veete. Woensdagmorgen hadden zij elkaar in de Rotterdamsche straat ontmoet en Helders zou zijn begonnen te tarten. Hierop heeft de koopman zich zóó op gewonden, dat hij zijn mes heeft ge trokken, waarmee hij zijn zwager heeft gestoken. De koopman is in verzekerde bewa ring gesteld. Van een schommel gevallen. De heer H. Kramer te Jourc bracht Maandag met zijn echtgenoote en groot gezin een bezoek aan Gaasterland. Ter wijl de ouders in café Jans te Rijs za ten, speelden de kinderen in den tuin. Het 11-jarig dochtertje speelde op een schommel, doch viel er af, en bleef be wusteloos liggen. Kort daarna over leed het kind. DE STAKING IN DE KOOPVAARDIJ. De „Volendam" vertrekt niet. De „Volendam" van de H. A. L., die Don derdagnacht naar Amerika zou moeten ver trekken, kon niet uitvaren, omdat er niet voldoende voor gemonsterd was. Men heeft de reizigers, die de Nederlandsche deelnemers aan de Olympische spelen zouden tegemoet reizen, naar de Harwich-lijn te Hoek van Holland verwezen. Woensdag is het s.s. „Hoogland" van de Scheepvaart- en Steenkolen Mij. binnengeko men. De kapitein wilde onmiddellijk na aan komst monsteren, maar de bemanning wilde eerst over|eg met de organisatie plegen, waar na zij van boord is gegaan en niet heeft ge monsterd. GEMEENTE WIERINGEN. Nieuwbouw. Voor rekening van den heer P. Sz. Kooij te H.-Hoef zal door den aannemer den heer J. C. Klein een burgerwoonhuis worden gebouwd aan den Gemeenelandsweg op 't land van mej. de wed. E. Hellingman. Koninginnedag te Den Oever. Schoolfeest Op het terrein achter de ZATERDAG 3 SEPTEMBER Golflengte 1875 M. V. A. R. A. 8.457.00 Ochtend-Gymnastiek. 7.30—7.45 Ochtend Gymnastiek. 8.00—9.15 Morgencncert. V. P. R. O. 00—10-16 Morgenwijding. t.a.r.a. 10.16 Uitzending voor arbeiders in de Conti- ne bedrijven. 12. Middagconcert v.h. VARA-Septet 2.00 n.m. Kwartiertje voor het Instituut voor Arb. Ontwikkeling. 2.15 n.m. V.A.R.A.-Mandoline-Ensemble. 2.30 n.m. Arbeiders Sport. Chr. Geudeker 2.45 n.m. V.A.R.A.-Mandoline-Ensemble. 3.00 n.m. E.N.T.O.V.A., S. Lantinga „De Bloe mententoonstelling in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam." 3.20 n.m. V.A.R.A.-Mandoline Ensemble. 3.30 n.m. Uit de Roode Jeugdbeweging Nico Bloemendaal. 4.30 n.m. S.D.A.P.-kwartiertje, over de afge loopen week door Jan Oudegeest. 5.01 n.m. Vooravond Concert door een Ensem ble uit het VARA-Orkest. 5.30 n.m. „De vrouw die nooit te laat komt." 5.45 n.m. Orgel, viool en cello. 7.00 n.m. Vrijdenkers Radio Omroep vereen. 6.30 n.m. Kinderuurtje. 8.00 n.m. Zaterdagavond - programma. 11.00 n.m. Persberichten Vaz Dias. 11.00—12.00 Qramafoonmuzlek. Huizen. Golflengte 296 M. K. R. O. 8.15—9.30 Morgenconcert. 10.30 Gramofoonmuzlek. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door pas toor L. H. Perquin. 12.60—1.30 Lunchmuxlek. oJ.v. Pr Luiten Christelijke school te Den Oever waren in verband met de verjaardag van H.M. de Koningin wedstrijden voor de jeugd georganiseerd. Aan deze wedstrijden namen pl.m. 180 kinderen deel, die allen na getrac- teerd te zijn, voldaan naar huis gingen. Feestavond. Woensdagavond vond in het Christelijk Tehuis voor Zuider- zeewerkers een feestelijke bijeenkomst plaats ter viering van de verjaardag vanlI.M. de Koningin. Voor deze avond was de medewer king verkregen van het Zangkoor „Land in Zicht", Directeur de Heer Juisting, terwijl de feestrede werd uit gesproken door den Heer O. Deen. Door de aanwezigen wordt allereerst het Wilhelmus gezongen waarna de avond ,met gebed werd geopend. Als de Heer Robbers het openingswoord uitspreekt is de zaal geheel met belangstellenden gevuld. In zijn openingswoord heet spreker de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder het zangkoor en allen die medewerken om deze avond te doen slagen. Spreker memoreert dat het voor de Christelijke school een dubbele feestdag is daar vandaag de nieuwe hoofdonderwijzer de Heer Steenbergen geinstalleerd is, en de Heer Robbers heet dan ook de Heer en Mevrouw Steenbergen op deze avond hartelijk welkom. Na het openingswoord van den Hoer Robbers, is het woord aan den Heer O. Deen voor het houden van zijn rede In zijn rede wijdt spreker in het bijzon der uit over vaderlandsliefde en dat God, Nederland en Oranje één zijn. Spreker eindigt zijn rede met God te danken dat Hij ons het huis van Oran je schonk. Door het zangkoor "Land in Zicht" werden vervolgens eenige liederen l"n gehoore gebracht waaj-na de Heer Ede- ma voordroeg „Een Probaat middel!" Na de voordracht van de Heer Ede- ma speelden de dames Klieft begeleid door den Heer Robbers (orgel) een num mertje viool. Het zangkoor vervolgt het program ma met eenige nummers waarvan het lied Middernacht op schitterende wjj- ze werd ten gehoore gebracht. Door Mej. Schuif wordt voorgedra gen „Een hevig avontuur van tante Meintje", waarna door de aanwezigen wordt gezongen Wij leven blij, wij leven vrij. Aan het"eintje van het programma brengt de Heer Franck dank aan al len die hebben medegewerkt voor het doen slagen van deze avond. De avond werd met gebed besloten. Militaire Vooroefeningen Voor ge noemde oefeningen hebben zich thans 19 dienstplichtigen van de lichting 1934 zich opgegeven. De keuring van deze dienstplcihtigen zal plaats vinden tc Den Helder en wel in het tijdvak van 10-24 September a.s. bUCCES-NIEUWS. Zondag a.s. ko men drie elftallen uit Julianadorp op bezoek. Om 11 uur spelen de Succes adsp. tegen de J.V.C. adspiranten. Om 12 uur speelt Succes IV tegen J.V.C. II en om 2 uur zal Succes III den strijd aanbinden tegen J.V.C. I voor de neder laag-wedstrijden van Succes III. Dit beteekent voor Succes III weer aan pakken daar J.V.C. over een goed elftal beschikt. houwer. 2.00—2.30 Gramofoonmuzlek. 2.304.00 n.m. Kinderuurtje door Mevr. So- phie Nuwenhuis van der Rijst en Mej Lidwina Diepenbrock. H. I. R. O. 4.00 n.m. Uitzending voor den Algem. Ned. Vrouwen Vredebond. 4.30 n.m. Uitzending voor de Theosofische Vereeniging. 5.155.30 n.m. Sportpraatje door S. P. J. Borsten. 5.35 Vooravond concert 6.056.25 Journal. Weekoverzicht, door Paul de Waart, redacteur van „De Tijd." 7.107.30 n.m. Gerh. Krekelberg „Limburg's Schoonheidsconumenten." 8.0011.00 Concert KJl.O.-Orkest. 9.009.15 n.m. Microfoon-Feuilleton door E. Hoornik. 9.30 Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.00—12.00 Gramofoonmuslek. ZONDAG 4 SEPTEMBER 8.158.30 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Klee- rekooper. 9.01 Voetbalmededeèlingen en Postduivenbe- richten. 9.05 Tuinbouw-halfuurtje door S. S. Lantin ga. „Lelies en Pioenen." 9.30 Zondagmorgentoespraak door G. J. Zwert broek. V. P. R. O. 10.00 Kerkdienst uit het gebouw der Ver. van Vrijz. Hervormden, Utrecht. A. V. R. O. 12.1—12.30 n.m. Dr. J. D. Bierens de Haan „Spinoza." 12.301.00 n.m. Gramofoonmuzlek. 1.00—2.00 n.m. Aansluiting met het Concert gebouw te Amsterdam. 2.00—2.20 AVRO-Boekenhalfuur. 2.303.10 n.m. Hockey-wedstrijd Nederland Britsch-Indië. (Eerste helft.) 3.104.30 n.m. Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. 4.30—5.00 n.m. Draverijen te Groningen. V. A. R. A. 5.00 n.m. Dilettantenuurtje. 6.00 Voordrachtavond door het VARA-orkest 6.30 Literair halfuurtje A. M. de Jong 7.00 n.m. V.A.R.A.-Septet. A.VJLO. 8.018.15 Nieuws- en Sportberichten van van Vaz Diaz. 8.15- Omroeporkest Nico Treep. 9.009.20 n.m. „De meneer van de leestafel." 9.45 Het omroeporkest Nico Treep. 10.0010.20 n.m. De beroemde Fransche Chansonniere Lucienne Boyer zingt. 10.1011.00 n.m. Kavacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN. Golflengte 296 M. H. C. R. V. 8.30—9.30 Morgenwijding. K. R. O. 9.5011.20 Pontificale Hoogmis uit Essen op gedragen door Z. Excellentie den Apos- tolischen Nuntius Cesare Orsenigo. 12.00—1.30 Lunchmuxlek door KJt.O. trio. 1.30—1.50 n.m. J. M. van Sas Woekerbestrij- dingswet. 2 .102.30 n.m. Dr. R. Post„Geschiedenis der pausen in de 6e en 7e eeuw." 2.304.00 n.m. Harmoniecorps „De Genie- muziek." 4.00—5.00 n.m. Ziekenlof uit Bloemendaal. N. C. R. V. 5.00—5.20 n.m. Gewijde muziek. 5.507.45 n.m. Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Amsterdam Z. K. R. O. 7.458.10 n.m. H. Hermans „De liefde voor het vaderland." 8.10 Voetbaluitslagen R.K. Vederatie. 8.30 Concert. 9.10—9.20 n.m. Vaz Dias. 9.15—9.35 n.m Interview met Dr. W. G. N. Van der Sleen. 9.30—10.30 n.m. Vervolg concert. 10.4011.00 Epiloog door het Klein Koor. MAANDAG 5 SEPTEMBER HILVERSUM Golflengte 1875 M. V. JL R. A. 6.457.00 Ochtend-Gymnastiek. 7.307.45 Ochtend-Gymnastiek. 8.00 Gramofoonmuzlek. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Voordracht door Kees Bakker. 10.40 Vara - Mandoline-ensemble 11.30 De Lakschoenen. „Schets in één bedrijf. 12.20 Middagconcert door het VARA-Septet oJ.v. Is. Syl, afgew. door gramofoonmuz. 2.15 Nederlandsche schrijvers en dichters 3.10 Kamermuziek. 4.20 n.m. Na schooltijd. Knutselwerkjes. 5.00 n.m. Gramofoonmuzlek. 5.45 n.m. Voordracht door Adol Bouwmeester. „Wat de tuinman niet begreep." 6.15 Vooravond-Concert. 6.45 n.m. Orgelspel. 7.15 n.m. W. Graadt van Roggen De 27ste Nederlandsche Jaarbeurs. 7.20 nam. VARA-Orkest. 8.05 n.m. Officieele opening van het Interna tionaal Spinozaïstisch Congres. 8.30 n.m. Concert. 8.45 n.m. „Vrienden zooals er meer zijn." 10. 0 Concert. 10.30 Persberichten Vaz Dias. 11.0012.00 Gramofoonmuzlek. N. C. R. V. 8.008.15 Schriftlezing. 8.30 Concert. 10.3011.00 Korte Zlekendlenst. 11.0012.00 Solisten-concert. 12.302.00 n.m. Orgelconcert door Jan Zwart. 2.002.35 n.m. Uitzending voor scholen. 3.153.45 Cursus knippen en Stoffeeren. 4.00—5.00 Ziekenuur. 5.006.! 0 Concert. 6.30—7.30 n.m. Vragenhalfuurtje. 7.458.00 n.m. Persberichten van het Ned. Christ. Persbureau. 8.0010.00 n.m. Uitvoering in de Westerkerk te Enkhuizen door het Engelsch Leger des Heils-Muziekkorps. 10.3011.00 n.m. Gramofoonmuziek. DINSDAG 6 SEPTEMBER HILVERSUM Golflengte 1876 M. A. V. R. O. 8.01- J Gramofoonmuzlek. 10 - 10.15 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonmuziek. 11.0012.00 Orgelconcert door Willem Zon derland. 12.302.00 Middagconcert. 2.30Middagconcert. ö.OO Gramofoonmuziek. 3.30—4.30 Aansluiting van „De Nieuwe Kar- seboom", Amsterdam. 4.30 - 5.30 Kinderuur. 5.306.15 Dansmuziek door Kovacs Lajos. 6.30 n.m. Concert. 7.30—8.00 n.m. Dr. M. Th. Hillen „De Griek sche Mythologie." 8.019.00 Orgelconcert door Pierre Palla. 9.009.10 n.m. Radiotooneel„Een nachte lijke onderneming." 9.3010.00 Voortzetting Concert. 10.1510.30 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. 10.30 Concert (vervolg.) ll.OOn.m.12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN Golflengte 296 M. K. R. O. 9.30 Concert. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door L. H. Perquin. 12.302 Middagconcert. 2.00—3.00 Vrouwenuurtje door mej. Lauwere. 3.004.00 n.m Gramofoonmuziek. 4.304.45 Gramofoonmuziek. 4.30— n.m. K.R.O. Kunstensemble. 7.10—7.30 n.m. Spreker Dr. P. J. M. van Gils. 8.0111.00 n.m. Gevarieerd avondprogramma

Wieringer courant | 1932 | | pagina 3