geen enkele inspecteur van politie iets bijzonders kunnen opmerken. Aan boord bevindt zich noch opium noch rookgerei. Die zijn den vorigen avond reeds in een waterdichten zak ergens in zee neergelaten een groote kurken plaat toont de plek aan, waar dit is ge schied. De vaartuigen stevenen er op aan, halen den zak op en de opvaren den -- vele jonge mannon en meisjes kunnen zich aan het rooken overgeven. Het is het laatste snufje van snobis me, dat volgens Geo London reeds ge vaarlijke proporties heeft aangenomen PASSAGIERSBOOT VASTGERAAKT Op een plaat voor Breskens. Een man door een vuurpijl ge dood. -- Nog meer dooden Het Belgische stoomschip „Joyce", dat met ongeveer 135 passagiers aan boord op weg was van Antwerpen naar Zeebrugge, wilde weggcns het onstui mige weer de haven van Breskens bin nenloopen, doch is daarbij op een plaat vastgeraakt. De positie was toen zeer slecht. De golven sloegen over het dek, het watei stond tot in de machinekamer. Drie sleepbooten vertrokken ter assistentie; aan de „Hoek-van-IIolland" gelukte het, de booten behouden de haven van Breskens binnen te brengen, nadat door den vloed en den Westenwind het vaartuig vlot was gekomen. Man gedood. Tijdens het reddingswerk is een doodelijk ongeluk gebeurd. De heer Louis Verhelleweg uit Brai- ne 1'Alleud in België werd door ?cn vuurpijl, die van de „Hoek-van-Hol- laud" was afgeschoten om verbinding te krijgen met de „Joyce", in de borst getroffen. Dr Broodman, uit Bresk\is, constateerde, dat hij vrijwel op slag moet zijn gedood. Menscben te water. Ook zijn twee menschen in de co 11 si er natie over boord gesprongen om zich zwemmend te redden. Zij konden door een der booten spoedig opgepikt wor den. Daar men naderhand nog twee zw nu vesten heeft zien drijven wordt ver moed, dat er waarschijnlijk meer lie den over boord zijn geraakt. Die 11 )fi- ten dan zijn omgekomen. Controleeron kon men dit nog nioi De pasagiers, allen Belgen, heb bui in den namiddag per auto en tra'm hun reis vervolgd. GEMEENTE WIERINGEN. Haisvl ij ttentoonstelling „V o l k s 0 n d e r w ij s 3. 4 en 5 September. De afd. Wieringen 'van de vereeniging: „Volksonderwijs" heeft haar j aarlij ksche tentoonstelling van huisvlijtartikelen, welke op de diverse cursussen vervaardigd zijn, dit jaar gehouden in de danstent van den Heer Scheltus. Door de beschikking te hebben over deze tent, verkreeg men een groote expositieruim te, wat het overzichtelijk gedeelte ten goede kwam. De bewering, dat men tegenwoordig niet meer voor huiswerk en handwerken voelt, wordt gelogenstraft door het plaats hebben van deze tentoonstelling. Het groote aantal inzendingen, houtsnij- en figuurzaagartike len, alsmede de pracht collectie diverse hand werken en teekeningen op deze tentoonstel ling, waren het beste bewijs, dat jong en oud, op Wieringen nog druk aan „Huisvlijt" doet. „Volksonderwijs" kan zich er op beroemen dit in hooge mate aan te moedigen. Jaarlijks worden diverse wintercursussen geopend, voor jongens en meisjes, welke onder leiding van beproefde leerkrachten bezig worden gehouden. Teneinde dit steeds aan te moe digen, wordt dan na afloop der cursussen een tentoonstelling gehouden van de vervaardig de werkstukken. Allerlei factoren werkten dit jaar er aan mede (of tegen) dat de tentoonstelling wat later werd gehouden als aanvankelijk de be doeling was. De tentoonstelling. Bij een rondgang door de zaal valt het den bezoeker op dat er naar gestreefd is om de inzendingen zooveel mogelijk overzichtelijk op te stellen. Aparte tafels voor de cursisten zijn ingeruimd. Het werk van Westerland cn Hippo is gescheiden gehouden, ook het werk van particulieren is op aparte tafels gerang schikt. Een keur van divers houtsnij- en fi- guurwerk valt te bewonderen, terwijl de meis jes met handwerken niet achter zijn geble ven. Vele inzendingen van volwassenen vol tooien het geheel, waaronder werkstukken waar een paar jaar aan gearbeid is. De prach tige vogelvoliëre mag hier dan ook wel apart vermeld worden. Het werk van de jeugd is echter hoofdzaak, en hier waren heel mooie werkstukken bij. Ook het teekenwerk was van sommige a.s. Rembrandt's de moeite waard. Voor schoolkinderen was nog een rubriek' veldbouquetten opengesteld waar een flinke stand voor ingeruimd moest worden. Het houden van dergelijke tentoonstellin gen is in den regel weinig lucratief, zoodat men naar middelen om moet zien, om de tentoonstelling ook financieel fce doen slagen. Op bescheiden wijze is ruimte gereserveerd, voor diverse attractie's. Zoo was er een touw- trektent, men kon er ballen en plaatgooien, raden naar de naam van een pop, hoeveel krenten een brood bevat, een sjoelbak, ter wijl tevens nog een Amerikaansche verkoo- ping zal worden gehouden. De prijzen welke hier gekocht en gewonnen konden worden zijn, door middenstand en particulieren ge schonken. Liefhebbers van een dansje op een dans- vloertje onder de vroolijke tonen van een strijkje konden hun hart ophalen, zelfs een theetent ontbrak niet. Hier had men een rustig zitje, en kon men zich laven aan een kopje thee of glas limonade, hetwelk werd geserveerd, door de „Wieringer schoonen." Dan was er nog een keurige stand van den Heer J. J. Bosker, waar de verschillende ge reedschappen en incrediënten verkrijgbaar zijn, benoodigd om te huisvlijten. De financieele baten (men ziet V.O. is nog al optimistisch) zullen voor een deel worden afgedragen aan de vereeniging voor t.b.c.- bestrijding. Aan de voet van dit verslag hopen wij te kunnen vermelden, of de tentoonstelling in derdaad goed geslaagd is. De officieele opening. Zaterdagmiddag werd de tentoonstelling in tegenwoordigheid van een vrij talrijk ge zelschap, waaronder verschillende onderwijs krachten, door den Edelachtbaren Heer L. C. Kolff, Burgemeester van Wieringen geopend, met de volgende rede Dames en Heeren, Het verheugde mij deze tentoonstelling te mogen openen, en ik bewonder de moed van het Bestuur van V.O. om in dezen tijd, ten toonstellingen te durven organiseeren. Hier is veel werklust voor noodig, doch ook veel geld. Aan het eerste heeft het ze nooit ontbro- in het belang van het O. L. onderwijs. Doch het geld speelt in den regel een zwaren rol. Het is dan ook zeer prijzenswaardig van het bestuur dat een deel van de eventueele baten zullen komen aan hen. welke voor hun gezondheid een verblijf moeten door maken in een sanatorium. Ik hoop dan ook dat de belangstelling bui tengewoon groot moge zijn, opdat het bedrag zoo groot mogelijk zal zijn. Het doel van deze tentoonstelling is, de re sultaten te laten zien welke zijn verkregen op de verschillende cursussen. Een soort on derlinge wedstrijd wie het mooiste werk heeft gemaakt. De kinderen vinden dit altijd prettig en het is tevens een prikkel voor hen. Toevallig ben ik hedenmiddag ook jurylid geweest. Het is uitgesloten dat allen een prijs kunnen krijgen. Critiek zal dan ook wel niet uitblijven, want de één vindt dit of dat weer mooier als de ander. Het werk van de jury was niet gemakkelijk, en zij die geen prijs hebben behaald zullen door het succes wat anderen hebben, aange moedigd worden om volgend jaar beter voor den dag te komen. Over het algemeen is het meerendeel der Inzendingen heel mooi te noemen, en een groote belangstelling overwaard. Op het oogenblik werkt het weer niet erg nee, ik hoop echter dat de tentoonstelling noge slagen. Allereerst in het belang van /olksonderwijs en ten tweede voor de t.b.c.- patiënten. Ik verklaar hiermede de tentoonstelling /oor geopend. (Applaus.) De voorzitter van „Volksonderwijs", de heer Corn. J. Bosker, bracht de Burgemeester dank voor zijn bereidwilligheid om de ten toonstelling te openen. Bovendien werd de dames- en heeren Jury leden hartelijk dank gebracht voor het be- oordeelen der werkstukken. Moge het publiek in ruime mate opkomen, soodat deze tentoonstelling een succes zal worden voor het doel wat wij beoogen. (Applaus.) De bekroningen. Voor de opening hebben de verschillende jury's de inzendingen beoordeeld en be kroond. Bij onzen rondgang konden wij con- stateeren dat hun taak inderdaad niet ge makkelijk is geweest. Oppervlakkige beschouwing kan soms ma ken dat men zegt, heeft dat groote stuk maar een derde prijs, en dat kleine stuk een eerste. Bovendien ontving ieder kind nog een ver snapering bij den ingang der zaal. Des avonds had de Amerikaansche Ver kooping plaats. Het meerendeel der verkoopstukken waren schenkingen, zoodat V.O. hiervan een aardig bedrag binnenkreeg. De verkooping nam een groot deel van den avond in beslag. 1 Te elf ure werd de tentoonstelling gesloten' door den Voorzitter van „Volksonderwijs." Veel woorden van dank werden gebracht, aan allen die het welslagen van deze tentoon stelling hebben mogelijk gemaakt. De vele helpsters en helpers stuk voor stuk te bedan ken is onmogelijk. Volksonderwijs heeft weer mooie dagen gehad. Hopelijk heeft het ook weer propaganda gegeven voor het werk van de vereeniging. Hiermede behoort deze tentoonstelling weer tot het verleden. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Loop der Bevolking. Ingekomen: O. Bredow, uit Duitsch- land; Mw. C. Hoogmoed uit Anna Pau- lowna; J. Voos, uit Eenrum; J. Tonnis, uit Wildervank; Mw. M. Pijpker, uit Vlagtwedde; J. B. Wiggelaar en gezin uil Zijpe; P. Bons en gezin uit Slie- drecht; J. Takes uit Zutphen; D. Eijkel boom, uit Vlissingen; Mw. A. Knol uit Doniawerstal; Mw. M. A. Beek uit Am sterdam; Mw. A. Lossie en Mw. G. Dek ker uit Schagen; Mw. H. de Voogd uit Beerta; Mw. G. Gijsel uit Barsinger- horn; A. Dijkstra uit Aengwierden; .1. A. van Rijsbergen uit Süedrecht; .1. Delger uit Finsterwolde; E. Sehröter uit Breslau, Duitschland; L- Montulet, uit Rotterdam; Mw. S. C. Bolijn, uit Dordrecht; J. Bult uit Sclieemda; J. Groos en echtg. uit Haarlem; E. v.d. Ploeg uit Leeuwarderadeel; Mw. R. Zanko, uit Sterkrade-Oberhausen in Duitschland; P. van Rossum, uit Alk maar; C. Schrier uit Kruiningen; D. Oosterveld uit Schagen; Mw. H. M. Pee man uit Schagen; Mw. M. Wit uit Wie ringerwaardMw. T. v.d. Plas uit Vel- sen; P. de Jonge, uit Groede. Vertrokken: IL Huls, naar Vlagtwed de; M. Berme en gezin naar Rotterdam P. Oosterhof en gezin naar Weststel lingwerf; G. Poppen en gezin naar Nieu we Pekela; V. Verboven en geziii naar Barsingerhorn; J. L. Waaijenberg naar Ede; W. Meijer en gezin naar Gorssel; K. Hulscher naar Alphen a.d. Rijn; R. Deen en echtg. naar \Vipschotep; H. Bruinenberg en gezin naai- Zwolle; F. H. de Jong naar Medemblik; H. S. Mo- lema naar Sclieemda; A. J. Knipmeijer naar Medemblik; Tj. de Vries, naar Me naldumadeel; K- de Weert, naar Oost- stellingwerf; M. Kuik, naar Tubbergen; S. Juisting en echtg. naar Krommenie; W'. van Roeden naar Schoterland-Hee- renveen; Mw. G- Bontkes naar Gronin- H. J. Hoi Opening Hotel-café-restaurant. De afwerking van 't hotel-café-restaurant te Sloot dorp is thans zoover gevorderd, dat het binnen enkele dagen zal wor den geopend. Wij wenschen den eige naar den heer Smit veel succes. Gezellige Avonden. Wederom werden in de cantines in onzen polder gezelli ge avonden georganiseerd. Maandag had een orchest, waarbij harmonica en slagwerk, veel succes in de cantine te Slootdorp. Dinsdag heeft een soortgelijke uitvoe ring plaats in de cantine te Midden- meer en Woensdagavond zal een herha ling volgen te Slootdorp. Luxe auto te water. Hebben wij voor kort melding gemaakt van het veron gelukken van een autobus in het ka naal te Middenmeer, thans ging zoo waar een luxe auto, waarin vier perso nen, onder soortgelijke omstandighe den kopje onder. Wederom werden de inzittenden gelukkig gered, doch laat het een leer zijn toch voorzichtig te zijn bij de pont en er niet af*te rijden voor het sein wordt gegeven. Wanneer dan echter deskundig uitgelegd wordt. dat het kleine stuk vlekkeloos is afge-Kro|, naar Almelo; Mw. D .verkt, terwijl het groote vele fouten heeft, h dan moet men het werk van de jury bewonde- v tl- Heyden naar Oosteihout, ren. Hij of zij mag zich dan teleurgesteld naar OoststellingweifG. Eltze naa voelen, maar zal tenslotte toch moeten toe- Duitschland; J. Meyer naar Rossum. geven dat het om het mooiste en best afge-f werkte werkstuk gaat, De jury was als volgt samengesteld Mevr. Kolff-Van Heurn, Mevr. Kat en mevr. Hoekstra, afd. handwerken. Mej. Gr. Bosker en de Heer C. Hoogvorst, afd. bloemeninzendingen. De Heeren L. C. Kolff, Ir. J. C. N. Ringe ling en J. J. Bosker afd. houtsnijden, figuur zagen en teekenwerk. De uitslag was als volgt Houtsnijden en figuurzagen. Cursus Hippolytushoef. (Houtsnijwerk.) Ie prijs, theeblad, G. Bras 2e pr. Barome ter, J. Kingma 3e pr. kapstok, W. Hollander. Cursus Westerland. (Houtsnijwerk.) Ie pr. pïjpenrek, S. Grin, 2e pr. Barometer, dezelfde 3e pr. theedoekrek, dezelfde. Cursus Westerland. (Figuurzagen.) Ie pr. Lucifershanger, D. Grin, 2e pr. Sche merlamp, G. van Zijl, 3e pr. schemerlamp, D. Grin. Teekenwerk. Cursus Hippolytushoef. Ie pr. Oude Volendammer, Coos Nicolai, 2e pr. vogel, L. Eggink. Cursus Westerland. Ie pr. Terug van de markt, P. Dirks, 2e pr. Boerderij, L. Bood. Handwerken. Cursus, Hippolytushoef. Ie pr. Kussen, Coba Kolff, 2e pr. Kussen, Annie Minnes, 3e pr. Nachtzak, Tr. Lont Md. Bestuursprijs voor handwerken aan de jon ge j. G. Jongkind Sd. Inzending veldbouquetten. (Schoolkinderen) le pr. Jan Oldersma, 2e pr. Jan Kuut, 3e pr. Cees van Vegten, 4e pr. Piet Rotgans, 5e pr. Geertje Jongkind. Bloemstukken, le pr. T. Asjes, 2e pr. G. As jes. Houtsnijden en figuurzagen. Particulieren. Houtsnijden, le pr. Kop van Troelstra, P. de Vries, 2e pr. Jac. Oudt. Figuurzagen, le pr. Volgelvoliëre, J. Stoop. 2e pr. Hanglamp, Bram de Ridder. Inzending schilderijen. C. Rump, Eervolle vermelding. Bestuursprijs Penteekening aan S. As jes Pz. Diversen, particulieré verschillende inzen dingen. le pr. Wieringer aakje, S. Tijsen (v. Ewijcksluis.) Haakwerk, particulieren. Burgerlijke Stand: Geboren. Jantina, d.v. II. Luikens en K. Doldersum; Grietje Geertruida, d.v. B. H. Fledderman en C. J. Vogel; Sita Anna, d.v. C. Duijnker en A. Lont; A- driaan Nicolaas, z.v. K. Kikkert en A. Grin; Simon, z.v. S. de Vries en M. Po- let; Johanna Catharina, d.v. M. Hooge- sleger en M. Vermeulen; Maarten Her man, z.v. D. Baijs en E. IJ. Hippler; Ei- se. z.v. Kuiper en D. Danker; Anna Hin Jrika7ö/V. H. Stubbe en T. H. Jonk; Jo- kannes Dionisius z.v. C. J. v.d. Made en Verbiest; Gerardus Johannes. z.v. T. E. Conijn en,A. Poppen; Tannetje. d.v. A. P. Hoogesteger en M. v. Bloemendal; Pieter, z.v. J. Rotgans en N. Bakker; F.ngelber, z.v. T. Barelds en G. W. Kos ter; Adriana Maria Jacoba, d.v. J. Mus tors en C. J. de Grecf. Ondertrouwd: J. Voos en P. Luikens; J. van Mook en G. G. Mostert; R. de Ja ger en G- Burczek; J. H. Navis en T. v. Keulen; P. A. Steigstra en S. Ligtendag M. Mulder en M. Kop; S. Halfweeg en N. de Jongh. Gehuwd: J. Bult en W. Koning; S. Bakker en J. Ansema de Vries; K. II. de Vries en M. Omis; W. Tijsen en S C. Bolijn; P. Keijzer en S. Hidden; J. F. Steigstra en T. van Stipriaan; J. Win kels en P. Bouman; H. J. Huting cn J. Krommedam; J. H. Navis en T. van Keulen; J. van Mook en G. G. Mostert; J Voos en F. Luikens; R. de Jager en G. Burczek. Overleden: Als levenloos aangegeven kind van J. J. Bosker en Tr. Bakker; G. Takes, oud 47 jaren, echtgen. van A. de Wit; H. Sportel, oud 50 jaren, wedu we van K. Koning; J. R. Breet, oud 3 ja ren, zoontje van Jan Breet en Gr. Bak ker; Als levenloos aangegeven kind le pr. mevr. Haremaker, 2e pr. Neeltje Tij- van D. C. Kooij en H. P. van Dijk. Als Borduurwerk particulieren, le pr., kussen. Neli Lont, 2e pr. kussen Koos Halfweeg. Luxe werk, particuliere inzendingen. le pr. Mevr. Koorn-Berkemeier 2e pr. Mevr. Geel-Keesman. Kunsthandwerk, particulieren. Eervolle vermelding Smyrna karpet, mevr. G. de Haan-Bosker. Het bezoek kan Zaterdag bevredigend ge noemd worden. Het mandoline orkest „Oefe ning Kweekt Kunst" had een concert aange kondigd en voerde een aantal nummers uit onder leiding van den Heer P. Jongkind. Dat dit zeer op prijs wei'd gesteld door V.O. be hoeft geen nader betoog. Zondag is een dag van groote drukte ge weest, het was op sommige uren zelfs eivol. Van de dansvloer werd natuurlijk een druk gebruik gemaakt, doch de tentoonstèlling trok toch de grootste belangstelling. Maandagmiddag werden de prijzen uitge reikt, terwijl de verlaagde entréeprijzen voor schoolkinderen tusschen 4 en 6 uur er voor zorgde dat de geheele schooljeugd vertegen woordigd was. levenloos aangegeven kind van S. Wa- gemaker en G. Koorn. Zuiderzeesteunwet. Belangliebben den worden er aan herinnerd, dat aan vragen om uitkeering wegens waarde vermindering ingevolge art. 8a van het Zuiderzeesteunbesluit bij den Rijks dienst moeten worden ingediend uit- terlijk op 31 December 1932. Men zal dus goed doen thans formulieren in te vullen, die ter gemeentesecretarie ver krijgbaar zijn. Het Zeegrasbedrijf. Zooals bekend is, zijn de resultaten van het zeegrasbe drijf dit jaar zeer slecht, zoowel met ge maaid als gevischt zeegras. Daar de meeste pachters van dijksperceelen nu niet in staat zullen zijn de pachtsom men te voldoen, heeft het bestuur van de visschersvereeniging D.E.T.V. zich met een verzoek om pachtvermindeirng tot don minister van financiën gewend en dit verzoek ook mondeling toege licht bij den heer ontvanger der regi stratie en domeinen. Het gemeentebestuur van Wieringen heeft eveneens hierover gegevens ver strekt aan genoemden ontvanger, waar uit o.m. blijkt, dat de oogst van ge vischt zeegras dit jaar niet veel grooter zal zijn dan 1000 pakken van 100 kg. te gen minstens 5000 pakken in andere ja ren. Voor het gemaaide zeegras van Wieringen zijn deze cijfers rond 2000 en 6000 balen. Meerdoro factoren ma ken den toestand voor de visschers nog ongunstiger, o.m. de lagere prijzen en het vrijwel waardelooze gewas. Het ge meentebestuur ondersteunt dan ook 't verzoek van D.E.T.V. en schrijft o.af., dat de visschers, zelfs als zij geheel van betaling werden vrijgesteld, dit jaar nog niet hun brood met de zeegrasvis- scherij zouden kunnen verdienen. De oorzaak van de slechte resultaten is te zoeken in een ziekte, die dit jaar het gewas heeft aangetast. Het z.eegras wordt zwart, gaat rotten, slaat voor den normalen tijd los en zinkt naar den bo dem. Deze ziekte heeft vrijwel alle wierwaarden in de omgeving van Wie ringen aangetast. Het gemeentebestuur heeft zich te vens gewend tot den Rijksdienst voor de Zuiderzeesteunwet, om te komen lot eon onderzoek of deze ziekte is ont staan door factoren, die samenhangen met de afsluiting Doopsgez. Jongerenkr. Vrijdag 8 uur. Nieuwe straatweg bij Den Oever. Het leggen van een nieuwe straat weg vanaf de jneelmolen van Bakker buiten Den Oever om naar den Dijk Wieringen - Friesland werd bij onder- handsche inschrijving gegund aan den heer W. Hermans Jz. te Den Oever. Deze weg zal ongeveer in twee maan den tijd gereed zijn en zal het verkeer zeer ten goede komen. Het slechte wegdek. Tengevolge van den zeer slechten toestand, waarin de Gemeenelandsweg verkeert, is het voor do bestuurders bijna niet mogelijk meer de auto's op den weg te houden, 't Achterste gedeelte van de wagen snoeit op de kammen en gaten geregeld om. Zoo is Zondag ook weer een auto in de z.g. Westeling in een greppel ge raakt waarbij een der inzittende da mes vrij ernstig werd gewond. Aanbesteding. In 't Café van den heer S. Zomerdijk te Den Oever werd door den architect de heer ten Hoeve voor rekening van den heer D. Dz. Tij sen j.1. Vrijdagavond aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis annex schoenmakerij met inbegrip van schilderwerk, water- en lichtleidingen, aan de Zwinstraat aldaar. Iugeschre ven werd door de heeren P. Bakker Evz. voor f 4640, Gebr. Hege- man id. f 4380, Juisting id. 4080, J. C. de Vries id. f 4075, D. Bakker en Zoon id. f 3880, Gebr. Boersen id. 3590, W. Hermans id. f 3440. Aan den laag sten inschrijver gegund. Moedercursus. Met genoegen maken we melding van het symphatieke be sluit van onze Afdeeling „Het Witte Kruis" om weder een Moedercursus te doen houden, tenminste als de deelna me voldoende is. Wij twijfelen er ech ter niet aan of vele dames zullen gaar ne van de gelegenheid deze nuttige les sen te kunnen volgen, gebruik maken. Laat men zich dan spoedig opgeven, (zie advertentie.) SUCCES-NIEUWS. Zondag j.1. kwamen drie drie J.V.C. elftallen uit Julianadorp op be zoek. Om 11 uur speelden de Succesads. tegen J.V.C.-adsp. en wisten met 42 te winnen. Voor rust hadden de S.-adsp. reeds een 2—0 voorsprong. Na de pauze wisten beide nog 2 maal te doelpunten, zoodat het einde kwam met een 42 overwinning voor de S.-adsp. Om 12 uur speelde Succes 4 tegen J.V.C. 2. Dit kond de Successers lang niet bolwerken en bracht J.V.C. een 60 overwinning. De S.-keeper had niet erg zijn dag. Om 2 uur kwamen Succes 3—J.V.C. I in het veld voor de naderlaagwedstrijden van Succes 3. J.V.C. kwam niet erg sterk voor den dag. Er moes ten zelfs enkele spelers van J.V.C. 2, welke reeds een wedstrijd gespeeld hadden, mee doen. Succes 3, welke een goede wedstrijd speelde, wist een 50 overwinning te behalen. De stand was begonnen met 11, zoodat de uitslag werd 61 voor Succes. De laatste voor de nederlaagwedstrijden is Schagen n, deze komt 18 September op bezoek. Zondag a.s. 11 September speelt Succes I een vriendschappelijke wedstrijd tegen Scha gen I in Schagen. Dit is een mooie oefenwed strijd voor de a.s. competitie. De wedstrijd vangt aan om half drie, vertrek half twee. Supporters kunnen zich hiervoor opgeven bij de Secretaris Kerkplein 10. Vergadering N.H.V.B. Op de Zondag j.1. te Alkmaar gehouden Algemeene Vergadering der Noord Hollandsche Voetbalbond is onze voorzitter, den Heer D. Oden gekozen als be stuurslid van bovengenoemden bond. Deze vacature was ontstaan wegens periodiek af treden van den Heer J. Vlam uit Den Helder, welke niet meer herkiesbaar was. Voor deze vacature waren drie candidaten gesteld, n.L de Heeren J. Jansen, H.R.C., J.B. te Helder en D. Oden door Succes. In de eerste stem ming werden uitgebracht 161 geldige stem men, waarvan 67 op Jansen, 40 op J.B. en 53 op D. Oden. Na de pauze had er een herstem ming plaats tusschen de heeren J. Jansen en D. Oden. Hiervan werden uitgebracht 148 geldige stemmen waarvan 72 op J. Jansen en 76 op D. Oden, zoodat den heer Oden benoemd was, welke zijn benoeming aannam. Voor waar een mooi resultaat om in onze gemeente een zetel te vinden voor het bondsbestuur. We zullen hopen dat de heer Oden zijn taak zoo serieus mogelijk aanpakt. POLITIE. Verloren een gouden damesring. Gevonden een nummerbord van een auto. Inl. bij den Gem. bode. EEN MOOI SUCCES. Naar wij vernemen werd j.1. Zaterdag uitspraak gedaan inzake een. reeds eenige maanden loopend beroep. Ingesteld bij den Raad van Beroep der Direc te Belastingen te Alkmaar. Het betrof hier een principieele questie welke is ontstaan door den aard der Zuiderzzeewerken en zich voordeed bij onzen plaatsgenoot J. T. Het beroep werd geheel behandeld door het Administratie-kantoor de Graaf alhier, dat het genoegen had zich volkomen in het ge lijke gesteld te zien. Voor den betrokkene een mooi voordeel, nu hij een aardig bedrag aan betaalde belasting terugontvangt, n.1. zijn geheele aanslag over het verloopen belastingjaar. Tooneelclub Den Oever. Voor de op te rich ten tooneelclub hebben zich al enkele leden opgegeven. Echter worden gaarne nog meer deren ingeschreven en opgaven kunnen wor den gedaan bij de heeren D. Bakker Ez.. Corn. de Haan Gz.. en V. Bakker Dz., allen te Den Oever. Overplaatsing. De Texelsche Cn. schrijft Naar we vernemen zou de heer H. Ran, postbode alhier, 1 Oct. worden overgeplaatst naar Wieringen. PERSBERICHT. Ccntingenteering van danies-Con- fectie, kousen, tapijten, garens en huishoudgoed. Heeren import eurs van katoenen, zijden en kunstzijden dames-confectie kousen, tapijten en aanverwante arti kelen, katoenen garens, tafel- en ser vetgoed, handdoeken en ander huis houdgoed, die omtrent de contingentee- ringsbepalingen van deze artikelen nog geen inlichtingen inwonnen, worden geraden zich hiervoor te wenden tot het secretariaat der Kamer van Koop handel en Fabrieken, Oude Gracht 182, te Alkmaar. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Uitgesproken Faillissementen. G. J. Steenvoorden ,los werkman» vroege)1 Schorweg, thans Hyacinth- straat 13, Breezand, gem. Anna Pau- lowna arr.-rechtb. Alkmaar, 25 Augs. 1932 rechter-comm. mr. Wl A. Ubbens cur. mr. H. Thv A. van der Loos, Keane inerstraatweg, '29, Alkmaar. Correspondentschap Arbeidsbemiddeling Anna Paulowna. Geplaatst binnen de Gem. 5 landarbei ders. Staan ingeschreven 51 landarb., 1 machin., 5 timmerl., 1 opperm., 1 motordr., 1 transportarb. Erand. Door het terugslaan der mo tor geraakte in het laatst der vorige week een 8 cyl. „Cadilac" - auto van de heer D. de Graaf in diens garage in brand. Vermoedelijk heeft onder de wagen wat benzine gelegen en dit vlam gevat. Dadelijk duwde de heer de Graaf de wagen uit de garage en met een groo te hoeveelheid zand, wist men het vuur meester te worden. De wagen werd aan motor en motorkap nog al beschadigd. Brand. Zaterdagmorgen vroeg is een houten loods, eigendom van den lir. Oorschot in den Meerweg door onbe kenden oorzaak afgebrand. Enkele ma terialen in de loods, o.a. een nieuw rij wiel, werden mede een prooi der vlam men. Het succes van Jan Overweg. Zondag trad de harmonica-virtuoos Jan Over weg op in de lunchroom van den heer Schrama. Er was veel belangstelling en het telkens herhaald applaus be wees, dat men van de mooie muziek genoot. Een drenkeling. Zondagavond ge raakte een luxe auto van den heer V. in de Midden vliet. Persoonlijke onge vallen hadden hierbij niet plaats. De wagen werd later gelicht.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2