hij do tasch had reed hij er snel mede weg in de richting van Tuindorp. De dame riep zoo hard als zij kon „Houdt hem, houdt hem, hij heeft mijn tasch". Dit werd gehoord dooi' een juist voorbij rijdenden loopjongen. Deze begreep terstond wat er aan de hand was. Hij zag den dief die de tasch onder den arm geklemd hield, wegrijden. Zonder zich te bedenken zette hij hem achter na. Bij de fabriek Inventum keerde hij jammer genoeg om, om de politie van Bilthoven te waarschuwen. Deze stel de onmiddellijk een onderzoek in, ter wijl de Biltsche en de IJtrechtsche poli tie gewaarschuwd werden. Het onder zoek heeft tot dusver geen resultaat gehad. Het bedrag van het gestolen geld is naar men mededeelde onge veer f 230 Utr. Dgb. BUITENLANDSCH NIEUWS. De rijke nee! uit Amerika. Te Lodz in Polen ontving de 60-jaii- ge Davidowitz dezer dagen bericht van den Amerikaanschen consul, dat een neef, die ca. 30 jaar geleden naar Ame rika was geëmigreerd, hem een erfe nis van 75 millioen dollar had nagela ten. Davidowitz verkeerde den laatsten tijd in armelijke omstandigheden. Toen hij het nieuws vernam, bleef hij urenlang bewusteloos liggen. Uit den dood herrezen. Een ongewone gebeurtenis heeft zich voorgedaan in het Tsjeclio-Slo- waaksche dorpje Mal. Men had daal een oude boerin opgebaard, die schijn baar na een lange ziekte was gestorven Verwanten en vrienden waren in de sterfkamer bijeen om de overledene de laatste eer te bewijzen, toen men op- jens een zwak stemgeluid hoorde klin ken uit de nog niet gesloten lijkkist Van schrik vluchtten alle aanwezigen naar buiten. De schijndoode was er in middels in geslaagd overeind te komen en uit de kist te klauteren. Waggelen sleepte zij zich voort lot aan de voor deur van haar woning en smeekte haar wat water te geven. De verwan ten, die van hun schrik waren beko men, haastten zich aan haar verzoek te voldoen. De inmiddels ontboden ge neesheer verklaarde dat men inder daad met schijndood had te doen ge had. Vrouw doodt haar man. Tijdens een huiselijke twist heeft een vrouw in het dorpje Besne bij St. Na- zaire haar man met een ijzeren staaf op het hoofd geslagen, zoodat hij een schedelbreuk kreeg, aan de gevolgen waarvan hij is overleden. Het echtpaar had 15 kinderen gehad, waarvan er 11 nog iu leven zijn. De vader, die bijna doorloopend dronken was, bemoeide zich nooit met vrouw en kroost, zoodat de vrouw slechts door hard Werken het noodige voedsel voor haar kinderen kon krijgen. De dronkaard was boven dien in hooge mate jaloersch en her haaldelijk ranselde hij zijn vrouw of de kinderen af. wanneer hij beschonken thuis kwam. Ditmaal had de man zijn vrouw weer van alles en nog wat naar liet hoofd geworpen en uit zelfverdedi ging heeft zij den ijzeren staaf gegre pen. met het reeds genoemde noodlot tige gevolg. Geen land van belofte meer. Amerika is niet langer het land van belofte uit officieele gegevens blijkt zulks niet altijd duidelijk, maar uit particuliere mededeelingen kan men soms de wonderlijkste conclusies trek ken. Zoo vernam een particulier uit Detroit, dat deze grooto industriestad geen huren meer kan betalen en dat de huisheeren de wanbetalers bij. bos jes op straat laten zetten. Er zijn ieder oogenblik relletjes en oproertjes «Ie laatste weken telde men verschillende dooden, onder wie een politie-man, ten gevolge van het onderdrukken van uilspattingen. In de parken van Detroit staan nu enkele groote tenten, welke de autori teiten van de soldaten „geleend" heb ben en daarin worden zij, die er het al lerergst aan toe zijn van de rondzwer vende dakloozen, ondergebracht. Vroeger was het idiaal van ieder die naar Amerika trok een eigen huisje of een eigen autotje dat kunnen de kleinere werknemers en ook reeds veel werkgevers zich tegenwoordig wel uit het hoofd zetten. Organisaties ter be strijding van alle crisisellende zijn er officieel niet - wel van kerkelijke of particuliere zijde - dus worden de Ame rikaansche toestanden nog veel slech ter dan de Europeesche. Of zooals een Amerikaan het zelf uitdrukte „Beter met een fiets in Holland dan met een auto in de United States". PROVINCIAAL NIEUWS. EXECUTORIALE VERKOOP. Boeren verhinderen een ver kooping. Donderdagmiddag had de afslag toewijzing en combinatie plaats van de executorialen verkoop ten overstaan \an Notaris H. J. van der. Veen te Schagerbi'ug en in tegenwoordigheid van den Pl.v. Kantonrechter te Scha gen Mr. D. Breehaart te Callantsoog *>n huis en erf te Lutjewinkel groot *4 are en twee perceelen bouwland iovviinieilw £e4)OUW(4 Ilu'8 met groo- pfworirftuur on bouwland nabij Lut- Bij denzanien groot iI04'70 H A - Tuinto„wVien heer A-Wit, aldaar. dorp aanwen1.'™ !fde" ™"de bet café „Cérès1"® te, Nl0l'",'\ Nie" op de tafeltjes in 'ar de verkooping plaats had, biljetten hadden gelegd van de volgende inhoud „Executie Van een nijveren bou wer, die zijn leven in noesten vlijt op zijn bedrijf heeft gesleten, worden he den op last van zijn hypotheekgever de bezittingen verkocht. Na een leven van harden arbeid staat voor dezen man slechts armenzorg of ontbering open. D a t land- en-tuinbouwers zijn wel licht ook uw vooruitzichten. D a a o m besloten de georganiseer de land- en tuinbouwers tegen deze daad te protesteeren en een boycot uit te spreken over den kooper dezer plaats. Deze boycot wordt gesteund door de organisaties ter plaatse en omgeving. Vandaag hij - morgen gij, land- en tuinbouwers Biedt en koopt daarom niet. De toeslag dezer verkooping vindt plaats op Donderdag 22 September te Schagen in „Cérès". Wij wekken ieder op om mede te de- monstreeren tegen deze executie. Komt daarom allen Donderdag naar Schagen in de „Cérès". West-Friesche boeren en tuinders in uw eigen belang moet deze actie sla- gen. Toen niettemin geboden werd door een der aanwezigen, namen de demon stranten een dreigende houding aan. Buitenstaanders wisten erger te voor komen. Het was dus te verwachten, dat bij de toewijzing Donderdag j.1. veel pu bliek aanwezig zou zijn. Ook de heeren Zwagerman c.s., leden van de Tuin- oomvvereeniging N.-Niedorp en O. wa ren wederom aanwezig en verspreid den alsvoren bovenaangehaalde biljet ten, welke wel een contrast vormden net de schetskaartjes, welke door den ifslager er naast werden gelegd. Een viertal Rijks- eij Gemeenteveld wachters waren eveneens aanwezig. Na lezing der voorwaarden vroeg de ïotaris of een der aanwezigen nog iets 0 vragen had. Een der aanwezigen stond toen op ui vroeg wie bij aankoop dezen armen mden man uit het huis moest zetten, waarin hij zijn leven lang gewoond heeft. De Notaris antwoorde hierop de xooper. Daarop riep de vrager de aanw ezi gen toe „Denk er om menschen, wie dit spul etje koopt moet dezen armen man. Jie zijn leven lang hard heeft gewerkt ui geploeterd voor een stuk brood, er lit zetten". Hierop begon de verkooping. Door .iet publiek werd niet geboden of ge- nijnd en een daverend applaus steeg iederen keer op, wanneer de afslager iet traditioneel „gebleven" uitriep. Na afloop dankte de heer Zwager- nan van Nieuwe Niedorp de vrienden, lie aan dit succes hadden medege werkt en spoorde hen aan bij eventu ele volgende verkoopingcn tG demou- streeren. Spreker sprak ook nog een boycot •lit over den Notaris, die zich tot de zen verkoop had geleend. De notaris vroeg hierop, of hij ook nog iets mocht zeggen en deelde ver bolgens mede, dat alles is aangekocht loor den 2en hypotheekhouder, den •leer A. Schene, en dat de heer Wij op iet bedrijf mag blijven zitten voor ntin- ler huur dan de hypotheekrente be- 1 raagt. Het bleef na afloop nog eenigen tijd li en cm „Cérès" rumoerig. Of de tuinbouwers in ieder opzicht Ie belangen van den verkooper hebben gediend, mogen wij wel betwijfelen. Een hoogere verkoopprijs (het ge- ïeel is spotgoedkoop verkocht voer 12.457.--) had toch zeker meer kans gegeven, dat de eigenaar nog een ha ag saldo had overgehouden. Do opmerking over het boycotten an den notaris vonden wij en met ons oei anderen al heel onsympathiek. De notaris wordt toch door het ge zocht aangewezen zich met den ver hoop te belasten en zoo neen, wat dan .iog het is toch liet beroep van den ïotaris Naai men mededeelde moet de heer Zwagerman later hebben toegegeven deze opmerking niet te hebben mogen uiten. Wat dan weer veel goed maakt. Alkm. Crt. HET LEGER DES HEILS. (stichter William Booth.) Wat zal het Leger des Heils kunnen doen liet Leger des Heils ziet zich op het oogenblik geplaatst voor de vraag, hoe het mogelijk zal zijn te beantwoorden aan het steeds dringender en veelvul- diger beroep, dat wordt gedaan op zijn hulp, terwijl velen mcenen hun bijdra gen te moeten inkrimpen of intrekken. Indien instellingen als het Leger zicli genoodzaakt zouden zien hun Tehui zen te sluiten, zou dit, vooral thans, voor de samenleving zeer bedenkelijk zijn. De Toe vluchten voor Dakloozen zijn overvol, maar haar inkomsten loo pen. evenals die van de Landkolonie te Lunteren en die der Tehuizen voor Vrouwen en Kinderen sterk terug. Groote menigten voelen onder den hui- cligen druk meer dan voorheen de be hoefte aan geestelijken steun en bemoe djging, zooals het Leger die biedt. Een dringend beroep op de hulp van haar vele vrienden acht het Leger des Heils derhalve noodzakelijk, en daar om beveelt het zijn van 1 tot 15 October te horiden Nationale Aanvrage met bij zonderen nadruk bij het publiek aan. Wellicht zal het niet mogelijk zijn groote bijdragen te geven, doch indien een grooter aantal personen dan tevo ren een kleine bijdrage schenkt, zal dit een afdoend tegenwicht kunnen vor men. Meer dan ooit is het echter thans ge- wenscht, dat de gevers er op toezien, dat hun voor het Leger des Heils be stemde bijdragen niet in verkeerde handen komen nog steeds is de waar schuwing, in Januari van dit jaar ge publiceerd door het „Centraal Archief en Inlichtingen Bureau voor Maat schappelijk Hulpbetoon in Nederland" tegen personen en groëpen, die gemak kelijk met het Leger des Heils worden verward, van kracht. Alleen omtrent gelden, die gegeven worden aan col lectanten, voorzien va,v een Volmacht op naam, geteekend „»oor Komman- dant B. Vlas, kan men zeker zijn, dat zij de beoogde bestemming zullen he reiken. GEMEENTE WIERINGEN. INTIEMEN „T.O.V."-AVOND. De Vereeni- ging van Zuiderzeepersoneel „T.O.V." heeft Zaterdagavond een intiemen avond gehouden in „Concordia" te Hippolytushoef. Deze zoo populaire ontspanningsvereeniging ziet evenals de vereeniging van M.U.Z.- personeel haar einde naderen, afgezien of de Zuiderzeewerken door zullen gaan, zal de ze vereeniging op den duur voor Wieringen verloren gaan. Aanvankelijk had men zich deze avond gedacht, als een avond, waarop de toonee1- club van „Harmonie" nog eens zou optreden, aldus Ir. Ringeling, de Voorzitter van T.O.V. in zijn openingswoord. Een noodlottig ongeval aan het dochtertje van den Heer C. J. Bosker overkomen, was het gevolg dat van deze plannen niets kon den komen. Spr. kon gelukkig mededeelen dat de toe stand van Truusje Bosker vooruitgaande was. evenals van het medebestuurslid de heer J. J. Bosker, welke een ernstige operatie heeft ondergaan. Ten slotte zijn alle moeilijkheden weer overwonnen, en kon deze avond toch door gaan. Een daartoe weer speciaal benoemde Com missie had voor een keurige versiering der zaal zorg gedragen, in Japansche stijl, welke met de vele lampioens een aardig effect gaf. Onder het bal werd een en ander met ge kleurde schijnwerpers belicht. Het programma vermeldde het optreden van het bekende gezelschap Johan en Tula Smidt- di Vista. Het optreden van dit echtpaar is een groot succes geworden, de heer Smidt heeft zich doen kennen als een rasartist, welke met het grootste gemak ieder type uitbeeldt, wat dui delijk uitkwam in de transformatie-comedie „Johan." Doch ook zijn uitbeelding in de ..Zeeman en de mismaakte", was een vol maakt zeemanstype, in zijn vrouw heeft hij een waardig partnerin. Dit beschaafde gezelschap heeft den gehee len avond de toeschouwers op onderhoudende wijze bezig gehouden, wat na ieder optreden met een daverend applaus werd beloond. Het slagen van een „T.O.V."-avond is moeilijk denkbaar zonder de medewerking van het orkest van den heer Der Kinderen, vandaar dat het dan ook aanwezig was en niet meer in het progrdmma staat vermeld, doch de „T.O.V."-leden waren er ook en dit wordt ook niet in het programma vermeld, waarmede wij maar.zeggen willen, dat dit gezelschap een deel van „T.O.V." is gewor den. Den geheelen avond heeft dit orkest, on vermoeid gezorgd voor de stemming, en zelfs toen bij de feestgangers een neiging ontstond van inzinking, was van vermoeidheid bij de orkestleden nog niets te bespeuren. Deze avond is tevens nog een bijzondere avond geworden. Het is een bekend feit dat deze ontspan ningsvereeniging nimmer op een hoogte had kunnen komen als zij nu staat, indien zij de leiding van haren voorzitter Ir. Ringeling had moeten missen. Voor het vele wat hij voor T.O.V. steeds heeft gedaan, heeft men hem tenslotte eens in het openbaar willen dankzeggen, Wat met de aanbieding van een cadeau en bloemen gepaard ging. Na de pauze, verscheen de Heer A. J. Koop, Secretaris van „T.O.V." voor het voetlicht met de mededeeling, dat hij voor een oogen blik de leiding over nam van Ir. ingeling en verzocht tevens de heer en mevr. Ringeling op het tooneel te willen komen. Namens de „T.O.V."-leden sprak de Heer Koop de volgende rede uit Hooggeachte Heer en Mevrouw Ringeling. Wij staan nu midden op onzen vierden avond. Drie hebben wij reeds achter den rug en veel hebben wij genoten, doch steeds hadden wij het gevoel, dat er iets aan ontbrak. En terecht Mijnheer Ringeling, wy allen hadden steeds een onuitgesproken gevoel van dank baarheid jegens U. Wat hebben wij aan U, mijnheer Ringeling, al niet te danken Gaan we eens terug tot de oprichting van onze „T.O.V." Wat was er niet te overwinnen, voordat we zoover waren Hadden wij U, mijnheer Ringeling, niet in onze gelederen ge had, dan was ook T.O.V. er niet geweest. En wat hebt ge U geen moeite getroost om alles voor elkaar te houden. Om al de moeilijkhe den op te sommen, die ge voor ons uit den weg hebt geruimd, om alle groote- en kleine geschillen-'op te noemen, die ge voor ons steeds met een vroolijk gezicht en altijd tot aller genoegen voor ons hebt opgelost, zou deze avond te kort zyn. Door U kwam het, dat door onze vereeniging met nog geen vijftig leden meer dan 1200 gulden per jaar kon worden uitgegeven voor ontspanning. Hoe dikwijls zat onze vereeniging niet in zak en as om de financieele moeilijkheden op te lossen Altijd gaf U, mijnheer Ringe ling, raad en steun. U was het ook, die het geld in het laadje wist te brengen, verzon steeds nieuwe middelen. Mijnheer Ringeling, hoe een prachtige voldoening was het niet voor U om in Den Haag een subsidie voor ontspanning voor Uw personeel te verkrijgen. Veel moeite en inspanning heeft het U gekost, maar het kwam en weinigen onder ons waren hierover zoo gelukkig als U. De toezegging was er nauwelijks, of U was het, die al weer nieuwe plannen had. Mijnheer Ringeling, U was het, die onze avonden steeds zoo uitste kend deden slagen, niet enkel omdat ge op deze avonden altijd op een onvolprezen wijze de leiding had, neen ook omdat U zich voor lien tijd altijd al geheel gaf, om de noodza- ONS SLOOTDORP. Opening van het Ho tel-Café-Restaurant „Smit." Wij behoe ven hier niet te klagen, dat hier half v\ erk wordt gedaan in de Wieringer- ineer. Telkens en telkens weer wordt er iets „voltooid" en als dit is geschiedt mag worden geconstateerd, dat het is gegaan, „vlug en goed". Slootdorp vooral wordt langzamer hand geheel „in de kleeren" gestoken en het is alles naar „de laatste snit" Zoo was onze beeldspraak Zaterdag avond toen we het aan alle zijden uit stralend licht van Hotel- Café- Restau rant „Smit" tegemoet traden en op vriendelijke wijze in het mooie gebouw werden binnengeleid. \\V waren een beetje laat, doch had den volstrekt niet de gedachte, dat we nauwelijks een plaatsje zouden kun nen krijgen en we waren derhalve ver rast, dat zoo'n groote menigte belang stellenden de vóór- en achterzaal vulde dat de ober eenigen tijd noodig had voor ons enkele stoelen te reserveeren. De stemming was er reeds in. De vele palmen, planten en bloemstukken, die in de zaal waren aangebracht ga ven reeds een. warm aangenaam gevoel en het moet. den heer en mevrouw Smit wel goed gedaan hebben, dat die ge schonken bloemstukken getuigden hoe hun ondernemingsgeest door het pu bliek op prijs werd gesteld. Dit werd dan ook door den conferen cier in zijn openingsrede naar voren gebracht hier was durf en onder nemingsgeest voor noodig op deze wij ze zulk een bedrijf in exploitatie te brngen maar de eerste avond is reeds een succes en spreker is er van over tuigd, dat het een succes zal blijven. Het „lang zullen ze leven" aan het slot van zijn rede aangeheven, werd door kelijke wijzigingen aan te brengen, beslissin gen te nemen, geldmiddelen te verzinnen en dergelijke. Hoevele avonden voor dien tijd kwam ge dan niet plotseling bij een of ander lid om hem nog iets te doen herinneren, wat nog voor „Tov" in orde moest worden ge bracht. Ik kan zoo wel doorgaan, maar wil kort zijn en kan niet beter zeggen alsdat U, mijnheer Ringeling was de ziel van TOV. TOV was Uw vereeniging. Vandaar dan ook. dat wij allen voelen, dat wij U, mijnheel Ringeling, veel verschuldigd zijn. Wij zijn niet in staat om U ai de moei te en drukte te vergoeden, die U zich voor ons hebt getroost. Maar toch mijnheer Ringeling willen wij allen uiting geven aan het diepe gevoel van sympathie voor zoo 'n voorzitter. Het is daarom, dat al onze leden zich gedwon gen gevoelden U een tastbaar bewijs van vriendschap en dankbaarheid aan te bieden. Het behoeft nu niet meer stil gehouden te worden, dat ik tijdens mijn vacantie in Den Haag door TOV-leden werd opgebeld, teneinde eens te gaan spreken met den Heer van Mastenbroek over een cadeau voor U, onzen voorzitter. Deze teekenaar, natuurlijk ook vriend van U. wilde hieraan gaarne me dewerken en stelde een teekening beschik baar. Bijzonder sympathiek van den Heer Van Mastenbroek was het, dat hij een be langrijk deel der kosten voor zijn rekening nam.Hij zegde mij toe. dat mocht deze teeke ning niet naar Uwe smaak zijn, hij gaarne bereid is de fam. Ringeling eens te ontvan gen teneinde een ander exemplaar uit te zoeken, mocht U ook dan nog niet slagen, zoo is hij gaarne bereid een door U aan te ge ven onderwerp in teekening te brengen. Mijnheer Ringeling, namens de geheele TOV spreek ik hierbij de wensch uit. dat U vele jaren in vreugde naar dit cadeautje zult opzien. Wy allen hopen, dat U dit een plaats in Uw woning zult geven, daar waar U het dikwijls zult zien, opdat by U steeds de ge dachte aan TOV zal worden opgewekt als een gedachte aan een goeden vriend. Wij kozen dezen avond uit, omdat dit een intiemen avond is. Als afscheidsavond willen wij het niet beschouwen. TOV zal nog wel eenigen tijd onder Uw leiding voortbestaan. Mochten wij in latere tijden toch uit elkaar gaan. dan zullen wij allen en wij hopen ook U. mijnheer de Voorzitter er steeds met vreugde aan terug denken. Wij door TOV aan U en U aan Uwe vereeniging. TOV wordt wel zeer terecht op Wieringen de vereeniging van Ir. Ringeling genoemd. Dan wilde ik nog even het woord richten tot mevrouw Ringeling. Ook gij hebt recht op onze dankbaarheid. Denken wij eens aan de vele avonden, dat wij bij U vergaderden en U dan alleen zat, alsook aan de avonden, dat Uw man er voor TOV. dus voor ons op uit was. Dit is de vierde avond en geen dezer avon den kon U maar eenigszins beslag op Uw man leggen. Voor U was dan bijna geen tijd. Steeds hebt U, mevrouw, er aan medegehol- pen, dat Uw man zich zoo volledig voor TOV kon geven. Ook gij, mevrouw, hebt recht op onze oprechte dankbaarheid. Wij zullen het dan ook zeer op prijs stellen, wanneer ge dit kleine bewijs van sympathie in ontvangst zult willen nemen. Dan wilde ik U nog even vertellen, dat er zelfs nog een bedrag van overschoot. Wij meenden dit niet beter te kunnen besteden, dan hiervoor een kleine verrassing te koopen voor onzen vriend en medelid Jan Bosker die ook dezen avond door ziekte niet kon ver schijnen. Vanavond staat naast zijn bed een heerlijken fruitmand, hem door TOV aange boden. Jan Bosker, door allen een spoedige beterschap toegewenscht. Ik eindig nu me' een driewerf gezamelijk hoera. Met een daverend applaus werd de rede van den Heer Koop onderstreept. Het cadeau bestond uit een orgineelen ets van den kunstschilder van Mastenbroek die heel veel onderwerpen, betrekking hebbende op de Zuiderzeewerken in teekening heeft gebracht. De aan den heer Ringeling geschonken ets stelt voor het maken van een stuk dijk op den achtergrond ziet men de kranen en werk tuigen liggen, op de voorgrond ligt een grondzuiger. Een prachtige bloemenmand voor Mevr. Ringeling vergezelde dit zeer toepasselijke cadeau. Ir. Ringeling welke zichtbaar ontdaan is over deze onverwachte huldiging, dankt zijn leden voor dit prachtige bewijs van vriend schap. Dat dit is gekomen is het bewijs dat men alle aanwezigen spontaan meegezon gen. Hoewel was aangekondigd, dat reeds dadelijk met het bal zou worden be gonnen, was dit in bet begin door de „volte" niet mogelijk, 't Was ook niet noodig, want het was reeds een genot te luisteren naar het mooie orkest, ge vormd door de heeren Koning, Jo Man- neveld, J. N. Bruul en Batavier, bier in Holland's Noorden wel bekend ö.ls bet Jazz-band orkest „Batavier". Was dit dus flink „in orde", ook de conferencier, de beer Souflet uit Rot terdam, was goed op dreef en tusschen vroolijke kwinkslagen, die geregeld een daverend gelach ontlokten, waren zijn liedjes geschikt, om door allen te we den meegezongen en zoo was dan dik wijls de geheele zaal „in actie". Zoo vloog de avond voorbij en wij had den de volle overtuiging, dat de heer en mevrouw Smit tact hadden het be drijf te leiden en zich spoedig ook vele vrienden wisten te verwerven. Toen eenige bezoekers waren vertrokken, kwam er ook ruimte om het bal in ie leiden waaraan vanzelfsprekend door een groot aantal danslustigen werd deelgenomen. Wij mochten intuschen miet den heer Smit de andere gedeelten van het ge- houw inspecteeren, o.a. de keuken en de slaapkamers, waarbij ook een bad kamer niet ontbrak. Niets dan lof mogen wij hierover uiten, en de vele vreemdelingen, die Je Wieringermeer zullen bezoeken, zullen zich in Hotel „Smit" wel „thuis" ge voelen. Naast onze felicitatie aan den onder nemer, willen we ook ons compliment brengen aan den architect Peters en" den aannemer J. C. Klein, voor het mooie, dat zij hier hebben gewrocht. niet louter voor dienstzaken met elkaar te maken heeft. Ik ben blij dat men mijn werk apprecieerd en het spontane deelnemen van al mijn menschen stemt mij tot groote vreugde. Ik heb wel eens tegen mij zelf gezegd, dring je de menschen niet te veel op Jan, willen zij nu altijd wel, wat jij je in je hoofd haalt. Spr dacht echter steeds aan de woorden van den ouden Heer Ir. Wortman, die eens tot spr. heeft gezegd, denk er om dat je men schen zich ook eens ontspannen kunnen. Ten slotte leer je op avonden als deze de menschen, waar je dagelijks mee werkt weer eens van een andere zijde kennen, wat ook wel eens goed is. Nogmaals ik dank jelui hartelijk, ook na mens mijn vrouw. De burgemeester van Wieringen, den edel- achtbaren heer L. C. Kolff, welke als genoo- digde op dezen avond aanwezig was, nam, nu men toch aan het speechen was, de gele genheid waar om namens de vele genoodig- den, „T.O.V." dank te zeggen voor het vele mooie wat zij steeds heeft gebracht. Ir. Ringeling dankte voor de woorden van lof die ook van officiëele zijde zijn gebracht, een bewijs dat „T.O.V." een goede naam op Wieringen heeft gekregen. Hierna werd het programma verder afge werkt, waarna het bal aanving, waar weer een zeer gezellige stemming heerschte. Verschillende attractie's w.o. prijsdansen, brachten de noodige afwisseling. Als altijd was hierbij Ir. Ringeling weer in topvorm. Het was weer niet vroeg, of eigenlijk wel vroeg, toen men aan ophouden dacht. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde de Suc- cessers hare eerste competitiewedstrijden, geteisterd door buitengewoon slecht weer, harde wind was het parool. Succes III speelde om 12 uur tegen Oude- sluis II en dit was voor S. een zacht kostje, want O werd met een groote nederlaag naar huis gezonden. 7—1 was de uitslag, dus dit is voor S. III een mooi begin en naar het spel te oordeelen zullen wel meerdere overwinnin gen volgen. Om ruim 2 uur speelde Succes I tegen Pet ten I. Deze wedstrijd is door menigeen ont zettend tegengevallen. Nu zullen we echter op de voorgrond stellen, dat de harde wind veel goeds van het spel in de war schopte, doch het wegwerken en mistrappen van de beide elftallen liet veel te wenschen over. Het was danook zichtbaar dat de Successers de laatste weken weinig getraind hebben, want er werd over alle kanten zeer los ge speeld. Na de toss brengt S. de bal aan het rollen. Petten heeft de wind in den rug er. neemt de bal direct over en doet eenige aan vallen doch deze loopen op niets uit door veel te lang te treuzelen en bovendien het zeer slechte schieten van de voorhoede. Op een gegeven moment denken we dat Petten de leiding zal nemen daar de linksbinnen geheel alleen voor S.-doel komt te staan, doch Smit weet op 't juiste moment in te grijpen en trapt de bal weg. Nu begint Suc ces er wat beter in te komen en na een mooi- en aanval weet de S.-midvoor een prachtige goal te maken 1—0. Kort hierop weet Succes de leiding te vergrooten met een niet al te mooi punt 20. Nu is Petten weer eens in den aanval en wordt Piet eens even aan de tand gevoeld en een goed gericht schot wordt ingezonden, doch Piet laat de bal uit de han den glijden, waaruit een strubbeling voor het S.-doel ontstaat, welke echter op niets uit loopt. Een corn op S.-doel wordt net op het kantje af misgekopt. Succes weet intusschen no. 3 in het net te deponeeren, waarna de rust ingaat. Na de thee heeft Succes het windvoordeel en is steeds in den aanval, doch 't Pettentrio: backs en keeper weten steeds op het juiste moment in te grijpen en haar doel schoon te houden. Toch weet Grootemaat nog een goal voor Succes te maken doordat de bal uit de ver uitgeloopen keeper zijn handen glijdt 40. Petten houdt echter hardnekkig vast en weet zelfs de eer te redden, 4—1, welke wel verdiend was. Succes II bracht het er minder goed af in Den Helder tegen Helder 3, en verloor met 4—3. Cursus te Oosterland. Bij voldoen de deelname zal in de school te Ooster land een cursus gegeven worden in Fransch, Duitscli en Engelsch, ook voor volwassenen.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2