WIERINGER COURANT GEMEENTERAAD ANNA PADLOWNA. TWEEDE BLAD. VRIJDAG 30 SEPTEMBER No. 77. EINDE ZOMERTIJD. In den nacht van Zaterdag 1 op Zondag 2 October, eindigt de zomertijd en zullen de klokken gedurende één uur moeten worden stil gezet. Openbare Vergadering van den Raad der Oem. Anna Paulowna op Woensdag 28 Sept. 1932 nam. 3 uur. Alle leden waren aanwezig. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna hij het woord gaf aan den secretaris tot het lezen van de notulen der vorige vergadering deze werden onveranderd goedgekeurd Mededeelingen a. de verordening vastgesteld ingevolge de Winkelsluitingswet is goedgekeurd bij Kon. besluit d.d 25 Aug. 1932, no. 18. b. het besluit tot wijziging van het besluit tot het aangaan van een tijdelijke geldlee- ning. is goedgekeurd door Ged. Staten d.d. 14 Sept. j.1., no. 100. c. de op 30 Aug. j.1. vastgestelde supple- toire begrooting is door Ged. Staten goedge keurd d.d. 1 Sept. j.1. no. 93. d. tot 2e Ambt. ter Secretarie is benoemd Mej. A. C. Haringhuizen te Wieringerwaard. welke 15 Sept. j.1. haar functie heeft aan vaard e. de levering van brandstoffen voor de o.l. scholen en het raadhuis is bij inschrijving gegund aan J. Muntjewerf, alhier Deze mededeelingen worden allen voor kennisgeving aangenomen. De heer Smit wenschte te weten of de Raad met de benoemingen van een ambte naar niets heeft te maken er zijn hier men- schen die deze benoeming betreuren, omdat er in onze Gemeente jongelui genoeg zijn uit armoedige gezinnen die hiervoor benoemd hadden kunnen worden. Voorz. Neen. deze benoeming gaat buiten den Raad om. 3. Benoeming personeel voor het vervolg onderwijs. School I 18 leerlingen, benoemd de hee- ren 't Hart en Hameling School II 11 leerlingen, benoemd de hee- ren de Vries en de Wilde School ril 16 leerlingen benoemd de heer v. Dijck. De Voorzitter deelt aan den Raad mede. dat hij de eed in handen van den Commis saris der Koningin heeft afgelegd, wegens zijn herbenoeming als Burgemeester in deze Gemeente. 4. Voorstel tot oninbaarverklaring en be handeling van verzoeken om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld. Wordt goedgekeurd. 5. Verzoek van S. J. Kroon om een voor schot tot het bekomen van een plaatsje inge volge de bepalingen van de Landarbeiders- wet. Wordt goedgekeurd. 6. Om overeenkomstig art. 37. 4e lid dei- Woningwet te bepalen dat een plan van uit breiding in voorbereiding is. De heer Kuiken waar dient dit alles voor0 Voorz licht een en ander aan den heer Kuiken toe. 7. Voorstel tot wijziging van de rekening voor het jaar 1930. Wordt goedgekeurd. 8. Vaststelling der gemeenfcebegrooting voor het jaar 1933 met bijbehoorende begroo tingen van grond- en electriciteitsbedrijf en goedkeuring der begrooting van het Burger lijk Armbestuur. De Voorz. heeft een van de heeren hier over ook een beschouwing te geven. De heer Dekker Mijnheer de Voorzitter. Noodgedwongen in deze crisistijd, wenschte ik in hoofdzaak in bespreking te brengen punt 9 van de begrooting Ondersteuning hehoeftigen. Ik heb dit punt al eens eerder naar voren gebracht, n.1. dat behoeftigen in sommige gevallen wel wat zuinig bedeeld worden wij moeten onze goedkeuring hier aan geven maar ik zal, wanneea- deze daling in toekenning van levens-onderhoud zoo doorgaat, mijn goedkeuring hier niet meer aan kunnen geven En dan de Werkloozen Wij vinden in de begrooting bedragen, ik hoop dat dit begin-bedragen heeten te zijn 1 Uit de pers heb ik gelezen dat B. en W. met het Polderbestuur overeenkomsten hebben verkregen. Het ligt toch in de bedoeling weer drie werkdagen cn drie uitkeeringsdagen in toepassing te brengen, dit zal wel de bedoe ling zijn van B. en W. en dan zou ik met aandrang willen verzoeken dat B. en W. aan dringen om menschen van 60 en 65 jaar in de steunregeling te doen vallen. Ik vind het een onbillijkheid dat deze menschen er niet bij zijn. Do heer Kuiken vraagt Het woord. Geachte vergadering hot is nu weer juist eon jaar geleden, dat wij de be grooting gehad hebben en het zal weer een heel werk zijn, deze begroo- tiug weer sluitend te maken. Maar ik hoop dan toch, ai is er wel eens ver schil van meening, dat wij in deze tij' den, met do geheele medewerking van den Raad. deze begrooting tot een goed einde zullen kunnen maken. De heer Smit. Mijnheer de voorzitter ik zit nu een jaar in do Raad en het be valt mij heel goed, maar wat mij niet. bevalt, dat is het zaken doen van ons bestuur. Ik wil nu eens spreken over algemee no toestanden. !e<ler heeft daarvan te lijden, ook het liem. bestuur, de finaii- tiöu zijn onder nul gedaald en ik meen mijnheer de voorz. dat de zaken van de atgeloopen jaren Voorz. I' moet hij de begrooting 1033 blijven. De heer Smit. Dan zal ik over dit jaar spreken. Kr is niet al te zoinig met de centen ojnge&prongen, om dan met de deur in huis te vallen. De bloembollen veiling f 30.000 hypotheek. Ik zie op de begrootiug voor deze veiling- f 1500 af lossing en f 1500 rente Lk geloof niet dal er een van de heeren zal zijn die er twee kwartjes voor geven" wil. 't Is eeu strop l Grondbedrijf dit. is ook al niet veel beter. Als deskundige heeft de heer Lubbert geadviseerd, dat het best is, maar het is strop op strop En de steun voor de Bloembollen Waar voor is die er Was er vroeger altijd sprake van een ,12e raadslid, nu zit er in Breezand ook een 12e raadslid, dat is pastoor Verhoeven. En als wij zulke zaken blijven doem, dan geloof ik' dal onze Gemeente ga.uw op de flesch zal raken. Spreker nmemt verschillende be dragen op uit de begrooting, ik aar,©et eerst nog zien, daft d'io ontvjangsteu er komen, en daarom zullen wij zeer zui- nig moeten omspringcivmet de finan- ticn. Wij zijn er hier mee klaar met al die piejassen in Breezand De heer Raven. De begrooting is nu wol in moeilijke tijdsomstandigheden klaar gemaakt maar ik zou "B. en W in overweging willen geven een lee ning te sluiten, om dan van die druk van het Rijk af te kunnen komen. Er wordt wel eens gesproken over poli tiek in verschillende dingen. Maar de Regeering is het, die hier het meest aan doet, en de arbeiders raken hier door diep in de put. Er wordt veel tegen keetwoningen gedaan, om deze in alle opzichten te verbieden. Maar ik hoop dat B. en W. hier nog veel meer op zullen toezien. Voorz. Wenscht nog iemand 't woord hierover Dan dank ik de heeren voor hun beschouwingen in dezen. Wat nu betreft de woorden van den heer Dek ker mijnheer Dekker, onze armen lijden geen armoede, wij zorgen daar wel voor, 1" kunt gerust zijn en wat be treft werkloozen; ik heb een brief van het Polderbestuur ontvangen, waarin wordt gesproken, om de bermen van de wegen af te graven tot een lengte van pl.m. 30 K.M., waarvoor een be drag genoemd wordt van f 6000 aan loonen, onder voorwaarde, dat het wordt uitgevoerd onder leiding van hot Dag. Bestuur van Anna-Paulowna Polder, en de Gemeente dan 50 pCt. toezegt. En dan de nieuw te maken teerweg tot de Grasweg toe ik hoop dat dezen ook in eigen beheer zal wor den uitgevoerd dus wel werk in zicht voor de menschen. Ook heeft de heei; Dekker gevraagd of de regeling van 3 dagen werken en drie dagen trekken weer gehandhaafd zal worden. Zeer zeker! En wat betreft steunregeling in yerband niet art 10, dat is al in behan deling bij het Ministerie. Ik dank de heer Kuiken voor de woorden, dat hij hoopt dat de laad aan deze begroot ing rustig moet doorwer ken en in algeheele samenwerking met elkaar. Dat is zeker wel noodig heeren, en nu tenminste. Het bevalt de heer Smit goed in den Raad, dat doet mij plezier Maar het zaken doen van 't Dag. Bestuur bevalt hem niet. Dat zal zijn oorzaak wel vin den, dat U er in een slechte tijd is in gekomen. En wat het twaalfde lid te Breezand betreft, daar zou ik liever niet op doorgaan. Laten wij zoo zuinig mogelijk doen om rond te komen on ze begrooting geeft daarvan wel blijk Wat de keeten betreft, er zullen er wel vrij komen, maar wij willen hier toch de hand aan houden en opnieuw bewo nen verbieden. De heer Kuiken. Mag ik nog even wat over die keeten zeggen Ik heb een keet gezien, waarin vier vertrekken en die er veel beter uitziet dan menig an dere vaste woning. W ij kunnen er die menschen toch niet uitzetten Voorz. Heeren, laten wij hierover niet verder doorgaan, het is wetsbepa ling en wij mogen geen vergunning geven. Na nog een over en weer praten van Kuiken tegen Weth. Keuris over de keet bewoners, meende de Voorz. te moeten aansporen om te beginnen met de behandeling der begrooting. De heer Smit. Ik had een vriendelijk verzoek aan U, dat u niet met een snel trein gaat over deze begroot ing, en een en ander dus punt voor punt kalm na gaan Ik hel) den tijd al wordt het elf uur. Eerste halte De heer Komen wil liet presentiegeld van de Raadsleden terug gebracht zien van 5 op 4 gulden in ver hand met de tijdsomstandigheden. De heer Smit vindt dit een eigenaar dige manier van bezuinigen van Ko men. Ik vindt, dat wij op de kosten van vergaderen heter kunnen bezuini gen, zooals aankoop sigaren. Laat ie der zijn eigen rookgerei maar meene men, en als ei- wat af moet dan ook van do W ethouders. Hel komt de Raads leden toe. De lieer Raven kan met liet voorstel van Komen mee gaan. Onze fractie be schouwt dit niet als vergoeding yoor werkverzuim, maar alleen zijn presen tiegelden voor het bekostigen voor lid maatschappen, lectuur enz., in verband met het raadslidschap. De heer Kuiken wil verminderen op een rijksdaalder per keer dat is f 2.50. Als je die nog op eeu achtermiddag bin uenhault, dan is 't mij genoeg Wij moeten er maar wat voor over hebben ook, de Wethouders van f 400 op f 200 de raadsleden van f 5 op f 2.50 per keer Dus van alles de helft af, alles moet minder, dus wij ook. De heer Dekker meende dat het' be drag gehandhaafd dient te blijven, als arbeiders is dit noodig. De heer v.d. Berg kan met het voor stel Komen ook niet mede gaan. De heer Keuris zet dan nog uiteen* dat die presentiegelden nog lang niet overvloedig zijn. Er zijn vele uitgave»», die hiervan gedaan moeten worden, althans voor ouze fractie. Men zou kun nen zeggen dat behoef je niet te doen, maar wij doen dit in het belang van de Gemeente om er uit te leeren. En de heer Kuiken wenschte dan de Wethou dersgeldcn met de helft te verminde ren. Een Wethouder moet zijn taak naar behooren kunnen vervullen en om dezen tijd is het werk heusch niet minder aJs voorheen J De Voorz. Dc heer Komen stelt voor om te verlagen ook de heer Kuiken. Ik zou daar niet voor wezen, een lid van den Raad, die zijn zaken naar bfir hooren wil doen, moet dit behouden. Ik adviseer' dus tegen verlaging der pre sentiegelden; en dit geldt zeker voor de wethouders. Het dag. Bestuur vergadert gemiddeld 3 maal per week. De hr. Komen. Ik waardeer ten volle het werk van elk raadslid en hoorde ook van den heer Dekker z'n opoffe ring hiervoor. Persoonlijke schade mag er nie.t uit voortvloeien en daarom trek ik mijn voorstel in. Voorz. En de heer Kuiken De hr. Kuiken. Ik trek het ook in. Bij post no. 20: onderhoud en aan koop meubelen, informeert de heer- Kuiken of deze p(jst dit jaar niet ver vallen kon Voorz. 't Is maar een raming; als 't niet noodig is, wordt het niet gebruikt. De hr. Kuiken: Reis- en verblijfkos ten, kan daar niets van af Allles kan toch minder; men behoeft toch altijd niet te dineeren i Eenige stemmen: Nee, we nemen de stikkebuul mee De lir. Smit. Ik ben het niet geheel met Kuiken eens maar zou deze post toch met honderd gulden verminderd willen zien. Ik maak hier een voorstel van mijnheer de voorz. De hr. Keuris. Hoe moet men dan naar elders komen als men geroepen wordt 1 Stem. Op de fiets of wandelen De Voorz. Wordt het voorstel Kuiken ondersteund neen wordt het voor stel Smit ondersteund eenige stem men ja Na stemming werd dit voor stel verworpen met 8 tegen 3 voor. De Voorz. gaat verder met post voor post tot. post 29. telefoonkosten. De heer Kuiken wenschte ook hierop te bezuinigen. De Voorz. merkte op, dat de telefoon in huis juist geen pleziertje is, maar misschien wil de heer Stammes den heer Kuiken wel eenige inlichtingen geven De heer Stammes gaf de noodigc in lichtingen wat de heer Kuiken tevre den stelde. De hr. Smit wil bezuinigen op onkos ten stembureau. De Voorz. Waarop w il u bezuinigen die 14.00 moet blijven De hr. Smit. Dan op de consumptie, daarvan zou ik dan 30 gulden af vil len doen. De Voorz. Wat wil u dan voor een lid van het stembureau geven De hr. Smit. Vier gulden. De Voorz. Dus samen 34 gulden, wordt dit door de heeren ondersteund? De hr. Kooi n. Ik wil die heele post dus 82 gulden schrappen. Voorstel Smit wordt met 7 tegen 3 stemmen aangenomen, het voorsiel Koorn wordt met 8 tegen 3 verworpen. Post ambtenaren-bezoldiging, vindt de heer. Kuiken, daar kap wel wat af, of geheel weg,-als je de begrooting goed inkijkt dan w alg je er soms van, ze hebben allemaal goed salaris, waar om moeten al die postjes apart betaald worden De Voorz. Deze salarissen worden door Ged. Staten vastgesteld. De hr. Smit. De kosten woonwagen kamp vind ik te laag, er is nog geen waterleiding. De Voorz. Dat kan niet, dat zou veel geld kosten, ze kunnen water aan het Raadhuis halen. De hr. Dekker. Ik zou het toch ge- wenscht vinden, als dit water wat dichter bij te krijgen was. Voorz. zegt toe dit eens te zullen on derzoeken. De hr. Kuiken. De onderhoudskosten, burgemeesterswoning, kan daar geen f 100.- van af Voorz. Wou U het verlagen De In*. Kuiken: Och nee, laat maar zoo De heer Smit Van kosten vergade ringen wil ik f 100.- aftrekken; laat ie dereen zijp eigen sigaren dan maar meenemen. Voorz. Die sigaren worden niet al leen door de raadsleden opgerookt; er zijn ook nog commissievergaderingen, en men presenteert toch al eens een si gaar. De hr. Smit. Ik stel tocli yoor f 100.- er af 't wordt verworpen met 6 tegen 5 st. De hr. Koorn wil de vergoeding voor de rijwielen der politie op de helft ge plaatst zien, dus van f 50 op f 25.- De hr. Raven voelt hier ook voor. De politic nok 'n motor en ook: de rijwielen zijn niet zoo duur meer! De heer Keuris heeft nu al meerma len gehooid, dat 'n abonnement op eon rijwiel f 35.- per jaar kost. Spr. zou dus deze post op f35.- willen terug brengen 't Voorstel Koorn wordt verworpen, dat van den heer Keuris aangenomen. De heer Smit wil de post politiecur- sus heelemaal schrappen en ook de gra tificatie van een politieagent. Voorz. Daar zal ik mij beslist tegen verzetten. Die cursussen zijn nuttig en ook die gratificatie is noodig Dc hr. Smit: Ik kan dwalen; mijn vraag is of het kan De hr. Smit: Is liet niet mogelijk de post bijdrage vleeschkeuringsdienst Den Helder jijet f200.- te verminderen en dit over te 6rpngen pa?ir tjp T.B.C.- best rijding De hr. Kuiken. Is het nu de bedoe ling om in den vervolge de gelegenhe den op de kermis aan te besteden cn verpachten De Voorz. Ik weet niet of deze Ge meente hiervoor wel in aanmerking kan komen, maar een bioscoop van Schinkel zou ik hier op de kermis niet graag missen, daar gaat iedereen naar toe, jong en oud. Dc hr. Smit. Mijnheer de Voorzitter, ik meen dat wij puur afdwalen laten wij Schinkel's bioscoop straks maar bekijjken bij de ontvangsten. De \ooyz. Dus ik mag dit zoo onge- veer bschouwen, dat ik tot de orde ge roepen wotflt De hr. Smit. Bij het vervolg onder- wijs staat een post als beloon ing ad f 750 dat is een uurloon van f 1.75 dat moesten wij terugbrengen op f 1.25 per uur dit is genoeg naar mijn mee rling, dan zou hierop f 300.-- op terug geschreven kunnen worden en dan is het verschil met het.loon van een arbeider nog groot. De Voorz. Als die onderw ijzeres dit werk goed zullen doen, en dat doen ze, dan is er behalve het werk in de school veel meer werk buiten de school aan dit onderwijs en U moet een gewone arbeider niet op een lijn plaatsen met leeraren. De hr. Smit. Ik wil een voorstel ma ken om liet op 125 te brengen. De hr. Stammes. Als wij dit nu zou den besluiten dan kunnen de onder wijzers zeggen wij doen het niet. De Voorz. Ik heb wel zooveel ver houwen in de onderwijzers, dat ze het zeker voor minder zouden willen doen, misschien wel voor een gulden ze vinden het werk te mooi. De hr. Keuris. Er is toch overleg ge pleegd met de onderwijzers De hr. Smit. Ik doe dit voorstel. De Voorz. Wordt dit ondersteund De hr. Kuiken. Ja. In stemming werd dit voorstel ver worpen met 8 tegen 3 stemmen. De hr. Koorn. Die kosten van schooi baden, is dat niet wat hoog 440 gul den Ik vind de kinderen zijn om te loeren in de school. De Voorz. Ik dacht als er nu een post op de begroot ing mooi is, dan ts het wel deze, dc voorziter leest hierop een schrijven voor, welke hij dezer da gen mocht ontvangen van het Hoofd der school, den heer 't Hart, waarin deze liet uitkomen dat de kinderen dit. jaar met het mooie weer, zoo genoten hebben onder de bekwame leiding van den badmeester, die zeer tevreden is over zijn zwemleerlingen. Hij vindt het nu jammer, dat zij dit jaar geen di ploma hebben kunnen zwemmen, om dat het nu te guur werd. Dus 'n vol gend jaar maar iets eerder. De hr. Smit: Ik krijg 1111 weer een schrille tegenstelling. De Inspecteur spreekt, dat het nuttig is voor de kin deren om te zwemmen, maar de in specteur spreekt niet, dat het noodig is van kleeding en voeding voor arme kinderen; dit bedrag is verlaagd ge worden bij verleden jaar. En dan de post R.H.B.-school, die is met f 750.- verhoogd! Zijn hiervoor zooveel leerlin gen Voorz. Ja, en ik vrees, dat het nog meer zal worden en voorz, zet vervol gens uiteen, voor wie 011 hoe deze gel den gebruikt worden, De hr. Smit: de uitgave aan Sport- vereen, en A.L.E.G.O., die zou ik ook met f 50.- verlaagd wenschen te zien. Op verzoek van den voorz. zet de hr. Stammes een en ander uiteen, en de post blijft gehandhaafd. De hr. Smit: f (20.000 subsidie aan 't. Burg. Armbestuur vind ik tc laag; ik zou die post willen verhoogen met f750. Voorz. W aar wilt u dan dit bedrag van afnemen De hr. Smit Ik w ou dit afnemen van: „450 menschen die gebruik maken van den vuilnisophaaldienst Voorz. Nee, laat u dit maar zitten dat komt straks met de ontvangsten De hr. Dekker: Ik zou van die post „Armbestuur" ook wel wat willen zeg gen, maar dtrn liefst in comité. Hierop wordt besloten in comité te gaan, waarom de voorzitter verzocht, dat het publick zich van dc tribune zou verwijderen. Hierdoor ontstond een klein intermesso Een bezoeker ot luis teiaar-spreker, de eenige die er was, wou eerst even aan den Raad en Voor zitter vriendelijk verzoeken of ze hem van de zwarte lijst af wilden balen, waarop de Voorz. hem antwoordde dat hij hier niets te verzoeken heeft. De ge meente politie verzocht hem daarop be leefd heen te gaan, waaraan hij dan ook gevolg gaf, en uit dankbaarheid hiervoor liet hij 'n uur later een doos jodekoeken bezorgen voor de leden van den Raad,, wat natuurliijk niet werd geaccepteerd. Na heropening der Vergadering. I)e hr. Smit. M. de voorz., ik geloof, dat er voor de werkloozen nog al wat in het zicht is 1 Voor?, Ja zeKer, er is uitzicht. De hr. Dekker zegt, dat hij indertijd over de belooning van den agent der ar beisbemiddeling heeft gesproken, dat deze diende verhoogd te worden. Spr. ziet echter, dat het nog hetzelfde is ge bleven. Voorz. Wij mogen niet hooger, het Rijk noemt maar 300.- en wij geven 500.— Electriciteitsbedrijf. B. en W. wenschen geen loonsverlaging voor te stellen, doch een tijdelijke toepassing van pensioenbijdragen. Smit Ik kan mij er niet mede vereenigen en meende dat de Voorzitter er ook niet voor te vinden was. De lijnwerkers krijgen ook geen overwerkuren, die ze vele malen hebben. Voorz Als de regeling bij de Prov. anders wordt, dan kunnen wij dit ook weer wijzigen, 't Js tijdelijk Keuris Ik wil. de vergadering er nog wel op attent maken, dat het minimum op het oogenblik op deze begrooting is bereikt, en meen dus dat het goed is dit even te moeten zeggen, omdat er nog al eens fantastisch wordt gesproken maar als ze de begrooting zouden zien, zouden ze wel anders praten. Komen Zou willen vragen of er misschien goedkooper stroom komt. Voorz. het wordt in de Provincie al reeds behandeld. Inkomsten. Smit Zou de bedragen van leges wat hooger willen zien. De heeren Smit en Kuiken schatten het huis van de Burgemeester op 40.000, waar om zij gaarne het bedrag van huur met 200 verhoogd zagen Voorz. Als het 40.000 is, dan zou ik er nog maar wat meer voor rekenen. Ged. Sta ten hebben dit vastgesteldHet zou zeker lager moeten zijn. Wilt u er een voorstel van maken. SmitJa. maar dan de Secretariswoning ook met f 100.verhoogen. Het voorstel wordt niet ondersteund. De kermis onder 't nies De Heeren Smit en Kuiken zouden het op prijs stellen om van de staanplaatsen der kermis wat beter te worden, en dan die in richtingen in den vervolge te verpachten. Voorz Dan komt er hier geen een meer Ik waarschuw u daar wel voor. 't Voorstel werd ook verworpen met 9 tegen 2 stemmen. Voor Vuilnisophalenbetalen Smit Als we nu eens 5 cent per week de menschen hiervoor lieten betalen. Voorz. Dus per emmer, dan moet ik 10 cent betalen. Ik heb twee emmers. SmitNee per klant. Voorz. Ik sta hier niet onsympathiek te genover. Laten wij dit in B. en W. verder be spreken. Wordt goedgevonden. Rezelman Zou het niet goed zijn het be drag rente- en geldleening Bloembollenvei ling te verhoogen met de rente van het vorige jaar, zijnde f 1350. Voorz Die blijft toch achterstallig, de rente voor 1933 staat er op. maar wij zullen dit toch wel niet krijgen. Tenslotte wordt dan de Gemeentebegroo- ting voorloopig vastgesteld op een bedrag van f 240.208.38 met een post voor onvoorziene uitgaven van 3505.97. RONDVRAAG. De Heer Komen wenscht den Voorzitter geluk met zijn herbenoeming tot Burgemeester en hoopt dat hij door Gods gaven de kracht en gezondheid zal hebben om tot een volgende periode het ambt tc vervullen en dan onder betere omstandighe den als op heden (applaus.) Voorz. Ik dank U voor uw vriendelijke woor den en den Raad voor het applaus, en dank tevens voor de prettige en aangename samen werking. Ik dank ook de Pers voor de onpartijdige en sympathieke wijze waarop zij haar werk verricht, en doe een beroep op aller medewer king in de komende moeilijke jaren. Ook hoopt de Voorz. weer op de steun der amb tenaren, die mij tot nu toe zoo onverdeeld is gegeven. Stammes Mijnheer de Voorzitter, ik wensch te bedanken als lid van den Raad. Ik heb hierop reeds het vorige jaar al op gezin speeld als ik mij hier soms niet meer thuis zou gevoelen, dat ik zou bedanken. Welnu die tijd is reeds gekomen. Voorz Mijnheer Stammes Ik heb er al leeds eerder van gehoord, maar ik had toch gedacht, dat u op dat besluit was teruggeko men en het spijt mij zeer dat u nu officieel bedankt.Hoe lang u precies lid van den Raad is, weet ik niet, maar zeker een 15 jaar, waar van u, en dat weet ik wel, 8 jaar aan deze kant van de tafel heeft gezeten. Toen heeft u veel gedaan als Wethouder, het spijt mij ontzettend, mijnheer Stammes en ik dank u van harte voor alles wat u heeft gedaan voor de Gemeente en hoop toch dat u weer eens hier zal terugkomen. Stammes Ik dank u voor uwe sympathie ke woorden en ook de leden van den raad voor hun prettige samenwerking. Smit. Mijnheer de Voorzitter, mag ik ook nog een paar woorden zeggen, dit naar aan leiding van het bedanken van den heer Stammes. Mijnheer Stammes, bij de verkie zingen zijn er wel eens praatjes rondgestrooid maar het spijt mij toch, dat ik u verkeerd heb geschat Ik zit hier nu een jaar maar u is een prettig en opgeruimd man om me de samen te werken, en daarom spijt het mij dat u zich hier niet meer thuis gevoeld. Voorz. Dan zal ik deze vergadering slui ten heeren. maar hoop toch den heer Stam mes hier weer eens terug te zien. GEMEENTE ZIJPE. St. MAARTENSBRUG. Voor de grootc handicapdraverij alhier op Dinsdag 4 Oct. a.s. zijn niet minder dan 32 paarden inge schreven waaronder de beste dravers uit ons land. Jeugdherberg „De Zevensprong te Petten. Op de te Petten gehouden vergadering werd besloten tot de oprichting van de Pette- ner Jeugdherbergstichting, om te komen tot een nieuwe jeugdherberg te Petten. Als voorloopig bestuur werden aangewezen de heeren H. S. Eriks, oud burgemeester van Petten, H. Jansma. technisch ambtenaar en Wim Wiese. Volgens het op de vergadering uit gebracht verslag bleek, dat dit jaar de oude J.H., ondanks haar zeer primitieve inrichting toch nog een 1600 overnachtingen boekte. VERVOLGONDERWIJS. Het vervolgonder wijs aan de Openbare Scholen in onze ge meente zal dezen winter gegeven worden tr Petten, Burgerbrug. st. Maartensbrug Oudesluis, terwijl voor Schagerbrug 't Zand geen voldoend aantal leerlingen zich hebben aangemeld. BURGERLIJKE STAND Zijpe van 23 t.m. 29 Sept. 1932. Geboren Gerardina Klasina Hendrik» d.v. Gerardus Hermanus Stein en ElisabeVh Jo- hanna Maria Dorrestijn Justus, z.v. Karei Seidenstiker en Berendina Petronella van Rooij Nicolaas. z.v. Mattheus van Westerop en Johanna Maria Hommert. Ondertrouwd Geene. Getrouwd Klaas Kuit, 37 jaar, smid te Wieringen, en Dieuwertje Mosk, 25 jaar. zon der beroep, te Zijpe. Overleden Willem Sentenie, 89 jaar. we duwnaar van Anna Nooij Levenloos aange geven kind van Niklaas Snip en Janneke Schuil. MARKTBERICHTEN. Eierveiling, Helder, 29 Sept. 1932. Aange voerd 9287 stuks Kipeieren. Prijzen als volgt: 52—54 Kg. f 4.20 55—57 Kg. f 4.00 a 4.40 58—60 Kg. f 4.00 a 4.60 61-63 Kg. f 4.50 a 4.70 6467 Kg. f 4.60 a 4.70 Kleine Eieren f 2.80 a 3.50. 295 Eendeieren. Eierveiling Schagen, 29 Sept. 1932. Aangevoerd 46000 Kipeieren Prijzen als volgt 55—57 Kg. f 4.10 a 4.60 58—60 Kg. f 4.40 a 4.80 61—63 Kg. f 4.50 a 4.90 64—67 Kg. 4.70 a 5.00 Ongewogen Wit f 4.00 a 5.00 Ongewogen Bruin f 4 40 a 5.00 Klein f 2.50 a 2.90 1600 Eendeieren f 2.50 a 2.70. Schagen. 29 Sept. 1932. Op de heden gehovr den weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 18 Paarden f 150 a 350 6 Stieren f 80 a 160 37 Geldekoeien (mag.) 100 a 1.50 75 Geldekoeien (vette) f 150 a 250 21 Kalfkoeien f 150 a 200 3 Pinken 40 a 80 26 Graskalveren f 30 a 40 26 Nucht. kalv. 5 a 18 429 Schapen (vette) f 12 a 18 392 Lammeren f 8 a 13.50 6 Bokken en Geiten f 2.50 a 8 52 Varkens (mag.) f 8 a 9 47 Varkens (vette) per Kg. 26—29 cent; 15* Biggen f 5 a 9 46 Kippen f 0.40 a 1,75 Eenden 20—60 centHanen 25—75 cent.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 3