„Zij" Crème werkt zacht en weldadig Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 203045 en 75 cent. Honderd millioen Kronen minder ontvangen. Als de opbrengst van den uit voer van Deensche landbouw producten. Op de dezer dagen te Aarhus gehou den vergadering van den bond van landbouwvereenigingen in Jutland heeft blijkens het verslag in „Berlings- ke Tidende" de voorzitter, het lid van het Landsting Hauch, er op gewez'-n dat in weerwil van de vele beperkin gen welke de Deensche landbouwpro ducten op buiten landsche markten hebben ontmoet, met name in de ver- loopen drie kwartalen van 1932, de ex port van vele belangrijke producten is gehandhaafd, van enkele zelfs geste gen. Maar voor de meeste producten is er een prijsdaling ingetreden, die bizonder catastrofaal is geweest voor slachtvee en ossenvleesch. De opbrengst van den landbouwuit- voer was ruim 100 millioen lager dan in hetzelfde tijdsverloop van verleden jaar. PROVINCIAAL NIEUWS. SALARISREGELING BURGEMEESTERS EN SECRETARISSEN. In Noord-Holland 6 korting. De Haarlemsche correspondent van het Hbld. meldt Enkele maanden geleden hebben Ged. Sta ten van Noordholland aan de gemeentebe sturen in deze provincie gevraagd hun mee ning te uiten over een eventueele salarisver laging van burgemeesters, secretarissen er ontvangers. Het voornemen van Ged. Staten was pensioenverhaal toe te passen. De meening van de verschillende gemeen te besturen liepen zeer uiteen. Ged. Staten hebben met het nemen van een beslissing gewacht, totdat een beslissing zou zijn genomen inzake de salarisregeling van het provinciale personeel. Thans is een circulaire aan de gemeente besturen gericht, waarin Ged. Staten mede- deelen, dat het eerste plan voorloopig is te ruggenomen en dat gedurende drie jaar een tijdelijke verlaging op de salarissen van bur gemeesters, secretarissen en ontvangers zal worden toegepast van 6 Echter zal 25 van de jaarwedden tot een maximum van 1000 niet voor verlaging in aanmerking ko men. Als de betrokken functionnarissen meer functies bekleeden zullen de salarissen wor den samengesteld en de korting zal worden toegepast op het totale bedrag. Nader wordt medegedeeld, dat de door Ged. Staten vastgestelde regeling voor bur gemeesters, secretarissen en ontvangers geen hulp van tegemoetkoming ingevolge de Zui- derzeesteunwet vervormd, verplaatst dan wel nieuw opgericht bedrijf, indien bij het verlee nen van de tegemoetkoming er van wordt uitgegaan en zulks ook door den betrokken belanghebbende wordt aanvaard dat uit het te verplaatsen, te vervormen dan wel nieuw op te richten bedrijf voldoende mid delen tot levensonderhoud zullen kunnen wor den verkregen en zulks uit de beschikking, waarbij de tegemoetkoming werd verleend, blijkt e. onvoldoende inkomsten uit een zonder tegemoetkoming ingevolge de Zuiderzeesteun wet vervormd, verplaatst dan wel nieuw op gericht bedrijf, indien de belanghebbende daaruit gedurende een redelijken termijn, welke in den regel op één jaar wordt gesteld, voldoende middelen tot levensonderhoud heeft kunnen verkrijgen f. andere omstandigheden, welke bij de toetsing der aanvrage aan artikel 13 van de Zuiderzeesteunwet er toe leiden om geen verband met de afsluiting der Zuiderzee te erkennen. Artikel 4. Voldoende middelen tot levensonderhoud worden geacht te gaan ontbreken, indien het gemiddelde weekinkomen, waarover de be langhebbende mogelijk nog kan beschikken, daalt beneden N xK gulden per week een en ander berekend op de wijze als in artikel 7 aangegeven. Artikel 5. Geldelijke tegemoetkoming wordt slechts toegekend, nadat de belanghebbende aanne melijk heeft gemaakt, dat hij niet in staat is voor zich en zijn gezin of voor andere perso nen met wier verzorging hij ter beoordee ling van Onzen Minister is belast, voldoen de middelen tot levensonderhoud te verschaf fen en voor zoover hij den leeftijd van 60 jaar nog niet heeft bereikt, dat hij er ernstig naar streeft door aanwending van eigen ar beidskracht zich en zijn gezin die middelen te verschaffen. Artikel 6. De belanghebbende wordt geacht er niet ernstig naar te streven zich de in artikel 5 bedoelde middelen te verschaffen a. indien hij, terwijl arbeid in loondienst voor hem geschikte arbeid wordt geacht, na laat steeds alles in het werk te stellen, om geschikten arbeid in loondienst te verkrij gen b. indien hij, terwijl hij in een eigen op de Zuiderzeevisscherij gegrond bedrijf werk zaam was, nalaat de mogelijkheid van vor- vorming of verplaatsing van dat bedrijf, dan wel de oprichting van een nieuw bedrijf te onderzoeken of indien hij, nadat deze moge lijkheid is vastgesteld, nalaat het noodige te verrichten, om tot vervorming of verplaat sing dan wel oprichting van een nieuw be drijf te geraken c.en in het algemeen, indien redelijke grond aanwezig is om aan te nemen, dat hei niet vinden van voldoende middelen tot le vensonderhoud gevolg is van eigen schuld. Artikel 7. Het bedrag der geldelijke tegemoetkoming wordt, met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 8 en 9, berekend volgens de i formule T N xK (y Ib -f In en O en H en I Ik -f D.) I In deze formule beteekent betrekking'heeft op Amsterdam en "Haarlem. I T het bedrag der te verleenen geldelijke Voor de overige gemeenten hebben Ged.tegemoetkoming in guldens per week Staten een salaris-regeling gemaakt, gekeurd door de Kroon, waaraan de gemeen tebesturen zich dus bij het opmaken der be grooting dienen te houden. De gemeenten zullen dus voor de komende drie jaren de genoemde korting moeten toe passen. inkomen der inwonende kinderen wordt be rekend als volgtbij een werkelijk inkomen van een kind van 12 per week of minder, een vierde van d£t inkomen bij een inko men van meer dan 12 per week, de helft van het inkomen boven f 6 per week naar beneden afgerond tot halve guldens. D het bedrag in guldens per week van dè tegemoetkoming wegens waardevermindering als bedoeld in artikel 6a van de Zuiderzee steunwet, verminderd overeenkomstig het bepaalde in artikel 12 van het Zuiderzee-, steunbesluit. Artikel 8. Alvorens het bedrag der geldelijke tege moetkoming wordt bepaald, wordt vastge steld welk bedrag aan den belanghebbende door de afsluiting der Zuiderzee wordt ont trokken. Het bedrag, dat aan een belanghebbende door de afsluiting V^n de Zuiderzee wordt onttrokken, wordt geacht niet te boven te gaan. f a) voor belanghebbenden van 65 jaar of ouder. die ter beoordeeling van Onzen Minister op 1 Mei 1932 niet als direct ge volg van de afsluiting der Zuiderzee, het Zuiderzeevisscherij bedrijf of een daarop ge grond bedrijf reeds hebben verlaten, 5 per week b) voor niet onder a) vallende belangheb benden f 12 per week indien zij 60 jaar of ouder doch jonger dan 65 jaar zijn f 8 per week indien zij 65 jaar of ouder doch jonger dan 70 jaar zijn f 7 per week indien zij 70 jaar (doch jon ger dan 75 jaar zijn), en f 5 per week, indien zij 75 jaar of ouder zijn c) f 6 per week voor een belanghebbende, die weduwe is en den leeftijd van 65 jaar nog niet heeft bereikt d) f 5 per week voor een belanghebbende, die weduwe is en den leeftijd van 65 jaar heeft bereikt. Artikel 9. Levert de toepassing van de formule voor T een bedrag op, dat kleiner is dan 1.50 per week. dan wordt geen geldelijke tegemoetko ming verleend. In alle andere gevallen be draagt het minimum der geldelijke tegemoet koming f 2.50 per week. Artikel 10. Behoudens bijzondere omstandigheden ter beoordeeling van onzen Minister wor den alle geldelijke tegemoetkomingen tot wederopzeggens verleend. Artikel 11. Geldelijke tegemoetkomingen, welke wer den verleend vóór de inwerkingtreding van dit besluit, moeten daarmede in overeenstem ming worden gebracht uiterlijk vier maanden na de inwerkingtreding. Samenkomst v. d. Evangelisatie „Wieringermeer" Donderdagavond 13 Oct. a.s. 7-30 n-m. wordt een samenkomst gehouden uitgaande v. d. Evangelisatie in de WJieringermeer. Spieker is de Heer J. Kortenhoevc uit Heemstede, die vertellen zal over zijn werk onder de lijders aan vallen de ziekte. Deze samenkomst zal plaats vinden in de Hervormde Kerk te Slootdorp. Stcrtbuiën. Het is alles behalve aan genaam, als men in het Oostelijk ge deelte van de Wieringermeer is, en men wordt dan door stortbuien over goten, zooals Maandagochtend. De zware druppels kletterden zoo op de vette kleibodem, dat we als 'i ware zelf letterlijk in de klei werden gezel. Het water stroomde naar de slooten, die in korten tijd zeker 1 V& voet rezen. Echter de machtige gemalen zorgen wel, dat het overtollige nat spoedig weer verdwijnt. GEMEENTE WIERINGEN. UITVOERING ZUIDERZEESTEUNWET. Zooals den laatsten tijd reeds eenigszins bekend was geworden, bestaat voor de uitvoe ring van art 13 der Zuiderzeesteunwet (de geldelijke, tegemoetkomingen) een nadere regeling bij koninklijk besluit. Wij zijn thans in staat de tekst van dit besluit mede te deelen, dat in den komenden tijd voor de visschersbevolking van groot belang kan wor den. Vele beslissingen die in den loop van dit jaar zijn afgekomen en voor de belangheb benden slecht of niet begrijpelijk waren, vinden in deze bepalingen nadere verklaring Wij voegen hier nog aan toe, dat reeds gebleken is dat onder hen, die met het besluit op de hoogte waren (burgemeesters, leden der plaatselijke commissies enz.) over het algemeen weinig tevredenheid met deze be palingen bestaat en dat pogingen zijn en worden in het werk gesteld, om tot verschil lende ingrijpende wijzigingen te komen. TEKST van Koninklijk besluit van 19 Mei 1932 no. 20, gewijzigd bij Koninklijk besluit van 15 Augustus 1932 no. 30. Artikel 1. In dit besluit wordt verstaan Onder „Onze Minister", Onzen Minister van Waterstaat onder „belanghebbende", den belangheb bende in den zin van artikel 1 van de Zuider zeesteunwet of iemand, die ingevolge ge noemd artikel met belanghebbende is ge lijkgesteld onder „geldelijke tegemoetkoming", eene geldelijke tegemoetkoming als bedoeld in ar tikel 13 van de Zuiderzeesteunwet. Artikel 2. Eene geldelijke tegemoetkoming wordt niet verleend dan nadat is vastgesteld, welke de omstandigheden zijn, die als gevolg van de afsluiting der Zuiderzee het toekennen van eene geldelijke tegemoetkoming noodzakelijk maken. Artikel 3. Het gaan ontbreken van voldoende midde len tot levensonderhoud wordt niet geacht een gevolg te zijn van de afsluiting van de Zuiderzee, indien het een gevolg is van a. ontslag uit vasten of tijdelijken dienst van eenig publiekrechtelijk of semi-publiek- rechtelijk orgaan of bedrijf, behalve wanneer het een nevenbetrekking geldt en mits tevo ren heeft vastgestaan, dat deze dienst ten minste een duur van l'/ï jaar zou hebben b. ontslag uit eenige betrekking, welke geacht kan worden voldoende middelen tot levensonderhoud te verschaffen, hetzij i gens ziels- of lichaamsgebreken, hetzij we gens nalatigheid of Schuld van den belang hebbende c. ontslag uit eenige betrekking, welke ge acht kan worden voldoende middelen tot le vensonderhoud te verschaffen, hetzij gedwon gen, nadat de belanghebbende gedurende 1 Vt jaar werkzaam is geweest, hetzij zonder dat daartoe gegronde reden bestaat, op ver zoek van den belanghebbende d. onvoldoende inkomsten uit een met be- N het bedrag in guldens per week, dat de belanghebbende geacht kan worden noodig te hebben ter voorziening in voldoende mid delen tot levensonsderhoud voor een gezin van ten minste 2 personen zonder kinderen beneden den leeftijd van 14 jaar alsmede zonder kinderen boven den leeftijd van 14 jaar, die door lichaams- of zielsgebreken niet in staat zijn zelf in hun levensonderhoud te voorzien. Voor N. wordt aangenomen a) 20, indien de belanghebbende hoofd van een gezin of kostwinner zijnde, vóór de in werkingtreding van dit besluit eigenaar of hoofd van een grootbedrijf was onder groot bedrijf wordt verstaan een scheepswerf of een door Onzen Minister daarmede gelijk te stellen bedrijf, voor zoover de scheepswerf of hét bedrijf vóór de inwerkingtreding van dit. besluit in hoofdzaak gegrond was op de Zui derzeevisscherij b.) 13, indien hij hoofd van een gezin of kostwinner zijnde, vóór de inwerkingtreding van dit besluit, niet behoorde tot de onder a bedoelde categorie en jonger is dan 65 jaar c) Tl, indien de belanghebbende hoofd van een gezin of kostwinner zijnde 65 jaar of ou der is d) 10, indien de belanghebbende niet is hoofd van een gezin of kostwinner. In de gevallen, vermeld onder b, c en d, wordt, behoudens bijzondere gevallen ter be oordeeling van Onzen Minister voor N aan genomen respectievelijk 11, 9, 8, indien en voor zoolang de belanghebbende zijn woon plaats heeft in een gemeente, welke voor de toepassing van het Bezoldigingsbesluit Burger lijke Rijksambtenaren 1928 behoort tot de derde klasse x het getal, dat aangeeft het aantal kinde ren beneden den leeftijd van 14 jaar alsmede het aantal kinderen boven den 1. v. 14 jaar. die door lichaams- of zielsgebreken niet in staat zijn in hun onderhoud te voorzien een en ander voor zooveel zij behooren tot het gezin vaneen belanghebbende of met wier verzorging deze naar het oordeel van On zen Minister is belast K. in den regel een bedrag van 1 gulden per week, doch in bijzondere omstandigheden een door Onzen Minister te bepalen bedrag per week, dat kleiner is dan 1 gulden y een factor, welke in den regel 1 is, doch in bijzondere gevallen en voor bepaalde groe pen ter beoordeeling van Onzen Minister kleiner dan 1 kan zijn Ib het bedrag, herleid tot guldens per week, van het volle werkelijke of geschatte inko men van den belanghebbende uit eigen be drijf of uit loondienst I n het bedrag, herleid tot guldens per week, van het inkomen niet uit eigen bedrijf of uit loondienst voor zooveel niet verkregen uit de bronnen van inkomsten O, N, I k of D. 0 het bedrag, herleid tot guldens per week, van de uitkeeringen wegens ouderdomsrente ingevolge Invaliditeits- of Ouderdomswet, welke aan het gezin ten goede komen H het bedrag der huurwaarde, herleid tot guldens per week, van het door den belang hebbende bewoonde huis, voor zoover hij dit in eigendom heeft of hij daarover de koste- looze beschikking heeft. Dit bedrag wordt in den regel op f 1 gesteld Ik het bedrag, herleid tot- guldens per week, dat geacht wordt ten goede te komen aan het gezin van den belanghebbende uil de inkomsten van inwonende kinderen. 1 k wordt verkregen door samenstelling van het in aanmerking komende deel van het inkomen van ieder der inwonende kinderen. Het in aanmerking komende deel van het ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Meer werkgelegenheid. Naar aanlei ding van het aandringen van de Ge meentebesturen der randgemeenten van den Wieringermeerpolder om meer werkgelegenheid te scheppen is na ge pleegd overleg met den betrokken Mi nister door de directie van den Wie ringermeerpolder besloten om aan de Noord-Oostelijke kop van de Wieringer meer, in de nabijheid van gemaal Leh- mans dooi werkloozen 400 H.A grond doen bewerken vooi bebossching. Met de uitvoering van don boschaanleg is dc Grontmij belast en een en ander geschiedt onder vverkverschaffingsvoor waarden. Ook zal in het Zuiden van de Wie- ringermeer (in de nabijheid van Aarts woud en Lambertschaag) ondét' lei- li ng van de Heidemaatschappij wor den begonnen met diep-spitten, waar- oij werkloozen uit de randgemeenten srbcid kunnen vinden. DANSCURSUS. In Hotel Smit te Slootdorp zal bij voldoende deelname voor jongelui ge legenheid zijn een 'danscu'rsus të':volgen. (Zie advertentie.) Doopsgezinde Gem. Donderdagavond 8 uur. Zus ter kring SUCCES NIEUWS. Zondag j.1. speelde Suc ces I thuis en kreeg op bezoek Succes 2. Om ruim half drie blaast scheidsrechter Metse laar de elftallen in het veld. Beide zijn vol ledig. Het veld was door de aanhoudende regen nogal glad geworden. S. 2 heeft eerst had windvoordeel en gaat de strijd vrijwel gelijk op en neer. Enkele goede aanvallen van S. I worden op goede wijze afgeslagen. Het was dan ook duidelijk te zien dat S. II het lang niet cadeau gaf. Bij een der aanval len van S. II weten zij zelfs de leiding te ne men 01. Na een half uur spelen maakt de Succesmidvoor gelijk 1—1. Aan beide kanten verkeeren de doelen in gevaar uit een cor ner op het S. n doel weet Gerrit 21 te ma ken. Enkele vinnige uitvallen van S. II vol gen welke echter niets opleveren. Met 2—1 voor S. I gaat de rust in. Na de thee heeft S. I het windvoordeel. Nu denken we dat Succes I het wel gemakke lijk zal krijgen doch S. II zet alles op alles en geeft geen duimbreed toe. De verdediging werkt geweldig, (ze kunnen het toch wel Uit een corner op het S. n doel maakt Rij kers met een harde schuiver 31. S. II geeft de moed niet op en even later maakt de S. II linksbuiten 3—2. Van beide kanten wordt hard gewerkt, soms gaat het wel eens wat hardhandig. Vlak tegen het einde krijgt. S. II nóg een mooie kans om gelijk te maken doch de bal gaat naast. Kort hierop blaast scheids rechter inrukken en heeft S. I haar 3e over winning te pakken. Voor deze twee puntjes is hard voor gewerkt. Volgende week zal het tegen H.R.C. een taaie strijd worden. Beiden zijn nog onge slagen. H. beschikt ook over een uitstekend elftal. Deze wedstrijd zal dan ook heel wat gewicht in de schaal leggen. Wie zal winnen, is nog een groote vraag. Beiden zullen hun huid wel zoo duur mogelijk verkoopen. Succes III speelde ook thuis en kreeg op bezoek D.E.S. I van Barsingerhorn. Voor rust heeft D. het windvoordeel. De partijen we gen vrijwel gelijk tegen elkaar op. De S.-links buiten krijgt eenmaal een prachtige kans om te scoren doch zijn schot gaat langs het doel. Ook de rechtsbuiten geeft een mooi schot doch de bovenlat brengt redding. Een maal weet de S.-keeper op het laatste mo ment de bal nog uit het doel te grabbelen. Bij een strubbeling voor het S.-doel is het een der S.-backs welke keihard in eigen doel schiet en zoodoende D. op goe'dkoope wijze de leiding bezorgd. S. niet ontmoedigd, pakt flink aan, het spant somtijds geducht voor het D-doel. Bij een aanval op het D.-doel gebeurd er iets in het strafschopgebied Scheidsrechter fluit, doch de bal gaat meteen in doel. Scheidsrechter wijst naar het mid den. D. protesteert nog wel maar de scheids rechter blijft bij zijn beslissing en de stand is gelijk 11. Even later is het rusten. Na de thee heeft S. het windvoordeel en hebben zij dan ook het beste van het spel. D. verdedigde echter hardnekkig zoodat er geen doorkomen aan is. Enkele aanvallen van D. leveren ook niets op. Tegen het einde staat bijna het geheele D.-elftal voor het doel. Zij weten doelpunten te voorkomen, zoodat het einde komt met gelijk spel 11, waarmede D. best tevreden kan zijn. De S.-adsp. speelden om half half een wed strijd tegen D.E.S.-adsp. Dit was een pittige wedstrijd. Hier moesten de D. E. S.-ers hun meerdere in de S.-adsp. erkennen. Voor rust wist S. twee maal en na rust ook twee te doelpunten, zoodat het einde kwam met een 40 overwinning voor S.-adsp. Succes zal een maal per week zaal trainen houden en wel des Donderdagsavond in Con- cordia onder leiding van den heer Rijkers. Er wordt Donderdagavond a.s. een begin ge maakt. Aanvang half negen. Laat een ieder die in de gelegenheid is zoo veel mogelijk hier van gebruik maken. Het komt je bij een wed strijd spelen ten goede. Schager Paardenloten. Onze lotendebitant de heer Dolf Vroone had in zijn collectie Schager-Paardenloten op lot nr. 733 een veulen. Gelukkige winnaar was de heer P. Dekker, Caféhouder aan den Kanaalweg te Den Helder, aan wien Vroone het lot ver kocht. Valschheid in geschrifte Door don lieer P. C. Luyt te Westerlana is aan gifte gedaan van valschheid in ge- chrifte door den vermoedelijken dader t. C. te Westerland- Esperanto-cursus. Zondag 9 Oct. is hier aangevangen met de Esperanto cursus. Deze cursus wordt gehouden in de Oude School te Ilippolytushoef er. geleid, evenals de vorige jaren, door den heer C. Govers uit Den Helder. In tegenstelling met vorige jaren wordt thans echter gebruik gemaakt van het meer en meer bekend 'wordende sy steem CHEK- Hierbij wordt de taai ge leerd volgens een directe methode, dus zonder behulp van een studie-boek Hiermede bereikt jnon het groote voor deel dat de leerling direct leert denken en spreken in het Esperanto. Wiel vergt een en ander van leerraar i leerling meer ingespannen aan dacht, doch thuis behoeft men geen las tige gramatica-oefeningen te maken. Daar de cursus toegankelijk is voor een onbeperkt aantal deelnemers heeft het bestuur besloten om het lesgeld tot f 3.50 per volledige cursus per leer ling te verlagen indien 20 of meer le den mochten toetreden. De lessen worden gehouden eiken Zondagmorgen van 10-12 uur, wat voor de meesten een zeer geschikte tijd is. Wij hopen dan ook dat vele deelne mers zich alsnog zullen opgeven. Een ieder is welkom- R.K. VOLKSBOND. Zaterdag 22 Oct. a.s. geeft de afd. van de R.K. Volksbond een feest avond op de bovenzaal van 't Café Veerdig. De tooneelvereeniging St. Hippolytus zal als dan opvoeren „Als de poorten opengaan", tooneelspel in drie bedrijven van Jos Smits en Jac. Braun. De stoombootdienst MedemblikWie- ringenHarlingen wordt met ingang van 17 October a.s. stop gezet. Wanneer de dienst opnieuw wordt ingevoerd, zal men nader aankondigen. „Bouwat" Naar wij vernemen zal de bekende vereeniging „Bouwat" a.s. Zaterdag haar verloting houden bij den Heer Klein te Oosterland. 's Avonds 8 uur staat de toegang voor ieder open, tevens is er dan gelegenheid tot. opga ve van nieuwe leden. Zeer zeker zal er in deze donkere tijden voor een elk die eenigszins ontwikkeld is, de mees te kans tot vooruitgang in de maat schappij blijven bestaan. En als men nu weet dat onze leerarenstaf weer uitgebreid is met 'n prima kracht, dan is er geen twijfel of de toeloop zal dit jaar nog geweldiger zijn dan anders daar de leeravonden nu over twee avon den verdeeld zullen worden, kunt u al len begrijpen, dat het uiterste gedaan zal worden door leeraren en bestuur om de a.s. cursussen weer zoo leer zaam en aangenaam mogelijk te do"n zijn. „Bouwat" begint spoedig net als andere jaren, Oefenen in 't leeren met hare lerraren U moet ook komen, jong of oud Want leeren is 14 karaat's goud Algemeene waterbouw is ons streven, Tot Uw belang wordt het gegeven- K. O. Brand. Vermoedelijk door een ka- chóldefect ontstond j.1. Zaterdagmor gen in de steenen bloembollenschuur met bovenwoning van den heer C- Bra kenhof aan de Kliefstraat brand welke zich ernstig liet aanzien. Door vlug in grijpen wist men met behulp der stoom spuit de brand te blusschen. Brand- en waterschade zijn groot, eveneens 't verlies der groote voorraad bolhui. Verzekering dekt de schade. Politie. Verl. 2 rijwielplaatjes. Gevonden een spiegeltje van een auto en een witte handschoen. Inl. bij den Gem -Bode. jeugd. Begrijpelijk waren we vol belang- telling hoe groot de ambitie van de jongens en meisjes hiervoor zou zijn en tot onze vreugde mogen we melden, dat Zaterdag j.1. te Hippolytushoef zich reeds 21 leerlingen hadden opgegeven. We vertrouwen dat ook te Oosterland i*n Westerland een.flink aantal aan de lessen zullen deelnemen- Nog is er ruimschoots gelegenheid tot aangifte, rt-1. tot 15 October. Ouders en kinderen, denkt er nog eens goed over na hier wordt de gele genheid geboden liet kind na het ver laten der school meerdere kennis bij te brengen. Laat deze gelegenheid niet voorbijgaan. C. J. Bosker, Voorz. Afd. Wi.eringen, Vereen. „Volkonderwijs". GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Nieuw Raadslid. Wegens bedanken van den Heer D. Stammes, als lid van de Gemeenteraad zal, zooals .we verne men, de Heer II. Jonker diens 'plaats als zoodanig innemen. De Heer Jonker is geen vreemde i-n den Baad., en zal zich wel weer spoedig aan de groene tafel thuis gevoelen. Sport. Zondag, onder zeer slechte weersomstandigheden, speelde. B.Iv.C. I Ihuis tegen Petten I gelijk 2-2. Het tweede elftal, dat in Den Helder moest spelen is niet verder- dan de Kooij ge komen. Het slechte weer noopte hun om met een nat pak huiswaarts te koeren. Bond voor Staatspensionneering. in aansluiting op ons bericht in het vori ge nummer kunnen we med,edècl*m lat op de propaganda-avondon van den Bond voor Staatspensionneering afd. Anna-Paulowna op Zaterdag 5 cu Zondag 6 November a.s. de pracht film „Oud en Arm", een echt propa- ga r.dastuk, zal worden vertoond. Te- •s zullen optreden de populaire „Jasper en Marijke", met hun bekende propaganda-voordrachten. Arbeidsbeurs. Geplaatst (binnen Gem 19 landarb. Staau nog ingeschre ven 1 visscher, 23 landarb., 5 timmert. 1 maehin., 1 dienstb., 1 smid, l schilders Aan de Jeugd ligt de toekomst. Reeds hebben we nu in opeenvolgen de artikelen getracht aan te toonen, hoe belangwekkend het is, dat door sa menwerking van het Instituut van Arbeidersontwikkeling, Vereeniging Volksonderwijs, en het onderwijzend personeel der openbare lagere scholen getracht zal worden cursussen te Oos terland, Hippolytushoef en Wlesterland in het leven te roepen voor de rijpere'man, die geruimen tijd in een Hootd-en kiespij^ MIJNHARDTS POEDERS., Doos A5ct Por «tuk 8 ct Bij Uw drogist. BINNENLANDSCH NIEUWS. Zwaar weer langs den IJsei. Zondagmorgen half elf kwam uit het Zuiden op den 'linker IJselocvcr bij Deventer een zware onweersbui op zetten. Dc bui trok tusschen Twello en Deventer, waarbij aan dcti weg naar Twello de fruit- en groent/mkwee kor ij van Jans Spijker door een wind hoos werd getroffen. Daarbij zijn uit zes peppels en twee eiken de kronen gewaaid. Van het dak van het woon huis werden- een-dertigtal pannen af gerukt en van een warenhuis zijn een aantal ruiten vernield. De windhoos stak bij de spoorbrug den IJsel over. Aan de Platvoet, onder Diepenveen, wierp de wind een 'loods en een schutting neer, staande bij de bekende dancing van W. van *t Spij- ker. Van een\ge huizen in de buurt werden pannen afgeworpen, Tterwijl een drietal hoornen ontworteld wer den. De schade is niet bijzonder groot. Boter gekocht voor de Regeering. Te Goes zijn ongeveer 700 kilo boter, die de producenten niet konden ver koopen, opgekocht namens de regee ring. Verschillende prijzen werden be taald, voor de beste kwaliteit f 1.45 per K.G. Kind door een jongen doodgeschoten. Ongeval of misdrijf In het gezin van den werkloozen ar beider Holters in het grensplaatsje Kaledenkirchen nabij Venlo heeft e« u 16-jarige jongen een driejarig meisje doodgeschoten. Het werkluoze gezin bad sedert eenigen tijd bij zich in huis genomen een 16-jarigen broei- van den

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2