Waarschuwing/ SpOOr'S geraspte Zwitsersche Kaas Koopt goon losse Asplrin-fabletten, het kan minderwaardige en voor de gezondheid schadelijke namaak of waardelooze vervalsching zijn. P Aspirin-tabletten worden alleen door de Bayer-fabrieken in den handel gebracht en wel uitsluitend in: origineel pekking ile oranjeband-buisjes ver van 20 tabletten a 70 cent origineele oranje-zakjes verpak king van 2 tabletten a 10 cent. Alleen deze origineele ver pakkingen van BAYER waar borgen echtheid en zuiverheid. Weigert namaak en losse tabletten. Wilde zegt woordelijk „Hier moet halt worden geboden en plaats worden gemaakt voor een man, die buiten het parlement boven de partijen staat en die ons gemeenschappelijk vertrouwen in hooge mate geniet. Dit kan in den huidigeu toestand onze kroonprins zijn Daarom roep ik hem toe „Neem de leiding op u Het Duitsche volk ver keert in den grootsten nood". Spuitende petroleumbron in Amerika veroorzaakt paniek. Te Hobbs in Nieuw-Mexico begon Dinsdag-nacht eensklaps een midden in de stad gelegen petroleumbron ten gevolge van plotselinge drukverhoo- ging te spuiten. Dè olie spoot over een groot gedeelte der stad en veroorzaak te onder de bevolking een paniek. Aan gezien een enkele vonk een ramp kon veroorzaken, moesten alle vuren cn lichten gedoofd worden en mochten zelfs geen motoren worden aangezet. Vele bewoners verlieten hun huizen en brachten hun bezittingen in veilig heid. BINNENLANDSCH NIEUWS. ZIJ HAD IETS VERGETEN Het gebeurde dezer dagen in een schouwburg waar de danseres La Ar- gentina dien avond zou optreden. De tooneelgarderobe werd nagekeken. Daar ontdekte La Argentina tot haar groote ontzetting, dat een costuum mankeerde. Een costuum, dat drin gend noodig was voor het programma, van dien avond. Het was reeds twaalf uur- De mid dagluchtdienst uit Parijs was ver trokken. Geen tijd verliezen, vlug de K.L.M. opbellen^ dat was de eerste ge dachte. Een vliegtuig werd gecharterd, een 9nelle luchttaxi van de Lignes Far man, voor welke maatschappij, zooals men weet, de K.L.M- hoofdvertegen woordigster is. Prompt op tijd was het danscostuum ter plaatse DE AFSLUITDIJK. Wordt dezer dagen berijdbaar. Het Hbld. schryft Er hadden ons onrustbarende geruchten bereikt over de Zuiderzeewerken De uitwa teringssluizen bij Den Oever zouden niet kunnen worden geopend wegens den sterken stroom uit het Marsdiep, de dijk zou al min of meer zijn aangetast en daarom, na het eerste bericht over de aanstaande berijd baarheid, als verkeersweg nog niet worden geopend. En men zou daarom het droogma ken van den N.O. polder nog niet aandurven Wij zijn eens op kondschap uitgegaan er hebben, te bevoegder plaatse, het volgende vernomen. Met de sluizen heeft men inderdaad een zekeren tegenslag gehad doch slechts in zoo verre als een zeker grondverloop waarop men had gerekend (plaats en aard is ons precie3 aangewezen maar dat is zonder teekening niet weer te geven) doch dat men eerst lang zamerhand had verwacht, zich nu reeds en vrij snel, heeft voorgedaan. Dientengevolge moesten zinkstukken die mettertijd zouden worden aangebracht, nu reeds worden neer gelaten en nadat dit is geschied, heeft men verder geen last onderv.nden. Dit heeft be trekking zoowel op de sluizen bij het Korn- werderzand als op die bij Den Oever. Dat de dijk als rijweg nog niet bruikbaar is verklaard (de aankondiging daarvan is o- verigens niet van het Departement uitge gaan ze moet op een gerucht hebben be rust), is een gevolg hiervan, dat de breede bermen weerszijds van den rijweg (die geheel gereed is) nog bestort worden (door de (M.U.Z.) met klei. Dit geschiedt met groote grijpers en die kletsen heel wat van de klei over het rij vlak dat daardoor gevaarlijk glad wordt. Zoodra dit eenigermate is verholpen aat zal dezer dagen het geval zijn zal de rijweg worden opengesteld voor het autover keer maar dan nog op eigen risico (van glij den) van de automobilisten en vermoedelijk tegen een kleine vergoeding ten bate van het Crisiscomité. Wat den N. O. Polder belangt, daaromtrent is nog geen beslissing genomen. Men bere kent nog, of het werk onder de tegenwoor dige omstandigheden financieel te verant woorden ware en wacht dus, „voorshands" zooals de regeering mededeelde, nog wat af. Wijzigingen in de Kantons Noordelijk Noord-Holland. Hoe de indeeling zal zijn als de voorgestelde kantongerechten van Schagen en Medemblik zullen zijn opgeheven. Zooals men weet zijn bij de Tweede Kamer wetsontw erpen ingediend, die beoogen nieuwe vaststelling van het rechtsgebied en de zetels der rechtban ken en kantongerechten, behoorende tot de vijf gerechtshoven hier ie lan de. Wij laten hier volgen de wijzigin gen in de overblijvende kantons ii Noord-Holland zooals die zullen wor den uitgevoerd als de hier genoemde wetsontwerpen wet zullen zijn gewor den. Het kanton Alkmaar krijgt de ge meenten Assendelft en Krommenie van het kanton Zaandam, de gemeen ten Heemskerk, Wijk aan Zee cn Duin en Beverwijk van het kanton Haarlem de gemeenten Jisp en Wormer van het kanton Purmerend, alsmede het kan ton Schagen, met uitzondering van de gemeenten Callantsoog en Anna Pau- lowna. Het kanton Den Helder krijgt de gemeenten Callantsoog en Anna Pau- lowna van het kanton Schagen, doch staat de gemeente Wieringen af aan het kanton Hoorn. Aan het kanton Hoorn worden toe gevoegd de gemeenten Wijde W|ormer, Purmerend, Edam, Middellie, Kwa dijk, Beemster, Oosthuizen cn Warder van het kanton Purmerend het gehee le kanton Medemblik en de gemeente Wieringen van het kanton Helder. Waschlijn onder stroom. Vrouw bewusteloos geraakt. Toen Zondagmorgen een vrouw, wonende Zuiderstraat te Helmond, eenig waschgoed van den ijzeren wasch draad wilde gaan nemen cn met den draad in aanraking kwam, sloeg zij bewusteloos tegen den grond De wasch lijn bleek onder electrischen stroom te staan. De vader van de vrouw snel de toe en sloeg met een bijl den draad stuk, waardoor deze stroomloos werd. (Na circa vijf minuten kwam de vrouw weer tot bewustzijn. Het ongeval heeft gelukkig geen ernstiger gevolgen gehad Aanbesteding Zuiderzeewerken. Door den directeur-generaal der Zui derzeewerken zijn de volgende werken van dezen bekenden artist weer te geven. Welnu daar gaat hij dan De Maasbode De humorist Kees Pruis heeft het jeugdige, lachgrage publiek op on derhoudende wijze bezig gehouden met tal van liedjes en grapjes. Zijn optreden werd op hartelijke wijze gewaardeerd De Telegraaf Hier oogstte Kees Pruis met aanDasieea zijn cabaret vele lauweren van een stampvol- a- De aanleg van een verharden weg, le zaal'een rijwielpad en een aarden baan als Het Volk Het optreden van Kees Pruis gedeelte van den rijksweg no. 9, tus- de inderdaad populaire liedjeszanger, 't Is'schen den Koningsweg en den Lonje- een vreugde hem weer eens te hoorenIweg op Wieringen, met bijkomende Koos Speenhoff over Kees Pruis (O.H.C.) werken. Laagste inschrijver was de Kees Pruis, met zhn mooie stem. helderen Ny Ritumenwee" te Utrecht voor kop, eenvoudige manieren en aardige liedjes, i* ^9"9r>V is een onzer beste volkszangers. Zijn lichte luim en zachte ernst weten zijn gehoor te be- maken van het oostelijk ge- koren. Van zijn eerste optreden af heb ik dcelte van 't Amstelmeer-kanaal, met hem voorspeld, dat hij zijn doel zou bereiken: daarover te bouwen bruggen en bijko- dat is het geven van ^voudige, gevoelige .mende werken. Laagste inschrijfster ONS WIERINGERMEERHOEKJE. kleinkunst aan hen, die- glimlachen zoo hoog rioödig hebben. De Zaanlander Als een bewijs dat deze attracties door het publiek op prijs worden gesteld en voor de populariteit van hoofdpersoon Kees Pruis, getuigde het lang voor acht uur uitverkochte huis. Alkmaarsche Courant Voor een uitver kochte zaal is gisteravond in de Harmonie Kees Pruis met zijn gezelschap opgetreden en dit buitengewone succes bleek aan 't slot welverdiend, want de aanwezigen hebben zich uitstekend geamuseerd en het geheele pro gramma is uitstekend in den smaak gevallen. Kees Pruis deed de aanwezigen tranen la chen. Stella Seemer, die opnieuw de gunst van het publiek won door haar beschaafd optreden, haar keurige duidelijke uitspraak en haar goeden zang. De geroutineerde Piet Hesse toonde zich in zijn volle kracht Willem Ciere, bekwaam accompagnateur. een groote factor van het succes Gezien bovenstaande lof uit vele bladen behoeven we zeker een bezoek aan den Kees- Pruis-avond in „Concordia" te H.-hoef niet nader aan te bevelen. Ook hier en in den om trek is deze populaire artist trouwens wel bekend. (Zie advertentie in dit nummer.) Algemeene ledenvergadering „Bouwat" in het Calé van den heer Klein te Oos- .was Wi. If 58.800. Aafjes te Assendelft voor c. de aanleg van een den 'genaamd Zuiderknelweg, klinkerweg, in sectie M. van de Wieringermeer. Laagste schrijfster was de N.V. „P. Daalder's Aannemingsbedrijf" te Alkmaar voor f 27.659. Recreatie-werk Wieringermeerpolder. Woensdagavond gaf de Ned. Vereen, t. afsch. v. alc. dr., wederom een avond voor de kampbewoners, tevens voor de bewoners van Slootdorp. Na een openingswoord van den Heer Roode, bracht de heer Dumont, zich begeleidend op zijn luit, eenige ern stige liedjes, waartusschen een cause rie gehouden werd welke door zijn geestigheden de lachlust opwekte. Hierna trad de Amerikaansche goo chelaar op (de heer Joh. Brandsma uit, Hallum Fr.), die door zijn werke lijk verbluffende staaltjes de zaal in verbazing bracht. De heer Dumont gaf nog eenige vroo lijke liedjes t«?n beste, waarvan de re freinen gezellig meegezongen werden door de aanwezigen, waarna dé heer Brandsma nog eens optrad en onder groote hilariteit verrassende trucs volbracht. Gezien de stemming in de zaal, welke zich herhaaldelijk uitte in een kracli- tig applaus, mogen we gelooven, dat deze avond wederom schitterend ge slaagd mag heeten. De gymnasriek- zaal, welke zich bij uitstek leent voor een dergelijke avond, was bijna geheel bezet, zoodat er ongeveer een 150 men- schen wareh. Het was vooral door medewerking van mej. Olster en den Heer Mulder welke laatste geheel belangeloos en op keurige wijze voor een podium gezorgd had, dat de voorbereiding voor dezen avond vlot van stapel liep, we brengen hen dan ook van af deze plaats nog eens onzen dank namens de N.V. Benoemd. Bij Koninklijk besluit is, met ingang van 1 October 1932, A. D. van Eek, te Beverwijk, benoemd tot bouwkundig-hoofd-ambtenaar in vas ten dienst bij den dienst voor het in cultuur brengen vair drooggemaakte Zuidezeegronden- tér standplaats Alk maar. ri. den lieer v. Meurs en stelt de heer Lam mes nieuw benoemd hoofd der O.L. school ie OoSterland als opvolger van den heer v. Meurs voor. Voorz. spreekt den wensch uit dat de heer Lammes de voetsporen van den heer v. Meurs terland Woensdag 12 October 7.30 uur zal drukken. De lieer Lammes dankt Wat vorige week Donderdagmiddag gebeurde bij den Zeekrijgsraad te Nieuwediep. (historisch) A dG. In het herfstige weer stapte Donder dagmiddag j.1. een klein manneke met rassche schreden over de Buitenhaven Een ieder opmerkzame voorbijganger zal gedacht hebben „Nou, nou, dre heeft er ook den gang in". Wanneer wij dit mannetje blijven volgen zien wij dat hij bij een steenko- lenbergplaats blijft staan, vervolgens een matroos aanspreekt en vraagt waai de Marine-bakkerij is. De matroos cluidt hem aan dat hij zoo en zoo moet loopen, geeft aanwijzingen tot en iner.. Het mannetje, laten we het Snor noe men, vervolgt zijn weg, totdat hij arri veert op de aangeduide plaats. Daar opent hij schuchter een deur, kijkt om zichtig in de nu te voorschijn tredende ruimte, twijfelt nog een ietwat. Doch de redding is nabij een bejaard mans persoon, gekleed in manchester-broek en blauwe kiel, sloft naar hem toe, neemt hem op en vraagt wat hij mot Snor verzoekt hem thans of hij een ze keren Hansen even kan spreken. De man fronst gewichtig het voorhoofd, verwijdert zich en komt even later weer terug, knikt toestemmend en zegt „Volgen maar". Voorop de slof- GEMEENTE WIERINGEN. KEES PRUIS en zijn Ensemble komen Za terdag 22 October in de „Concordia"-zaal van den Heer S. Halfweeg te Hippolytushoef. Gaarne voldoen wij aan het verzoek om eenige persuitreksels omtrent het optreden De heer M. Bosker Voorz, opent de vergadering met een welkom aan 17 aanwezige leden. Spr. vangt aan met de teleurstellende mededeeling dat van een der leeraren n.1. den heer van Meurs bericht is ontvangn dat hij als leeraar van „Bouwat" door vertrek naar elders (de heer v. Meurs is gede tacheerd naar den Wieringermeerpol der met standplaats De Haukes Red.) tot zijn spijt moet bedanken. Voorz. stelt voor den Heer v. Meurs een aan denken aan „Bouwat" te schenken buiten bezwaar der kas, waarmede al le leden accoord gaan. Geen nieuwe leden hebben zich aangemeld. De ver kochte loten van de ten bate der kas georganiseerde loterij worden afgere kend. Van de 1200 loten blijken reede pl. 900 stuks te zijn verkocht en de se cretaris de heer Oudt twijfelt niet ol de resteerende 300 exemplaren zullen nog worden verkocht. Evenals de vori ge loterij kan ook thans wederom van een groot succes worden gesproken on geacht het nog niet verkochte aantal. Als de heer van Meurs de vergadering binnenkomt richt de Voorz. persoon lijk het woord tot hem. Spreker brengt den heer v. Meurs dank voor den steun als leeraar en tevens voor de vele dien sten daarbuiten aan „Bouwat" bewe zen- Spr. hoopt dat de heer van Meurs een prettige herinnering aan „Bouwat" meeneemt en overhandigt den Heer v. Meurs een souvernir daarbij er aan herinnerende dat ook Mevr. v. Meurs gaarne in de hulde van „Bouwat" wordt betrokken. De heer v. Meurs dankt voor het zijn vrouw en hem aan geboden souvernir bestaande uit zilve ren servetringen. Spr. heeft niet de bedoeling het contact met „Bouwat" geheel te verbreken doch hij moest voor het leeraarschap bedanken aan gezien hem daarvoor in zijn nieuwen werkkring niet voldoende tijd restte. Gaarne stelt hij zich zoo gewenscht nog eens beschikbaar voor het leiden eener excursie naar de werken in den Wieringermeerpolder of op ander ge bied. Spr. dankt tenslotte voor de zoo prettige samenwerking en spreekt de beste wenschon voor „Bouwat"'s toe komst uit. Voorz. dankt voor de toezegging van Ier daarachter Snor. Men loopt een gang door. Erg stil is het hier, denkt Snor. Voor een dubbele deur wordt halt gehouden, de Manchesterbroek stopt, tikt beleefd aan. De deur gaat geheimzinnig open en Snor hoort zich toeroepen „Ga je gang maar"- Even daarna sluit de deur zich achter hem en ontdekt Snor, dat deze deur be waakt wordt door een barsch uitzien- den sergeant der Koninkl. Marine. Snor wordt een beetje nerveus, loert eens rond. Een groote zaal, met banken en stoelen, verderop een soort toonbank daarop een groen laken en waterka raffen. Hé- wat is dat denkt hij, het lijkt wel een rechtszaal. Snor wil iets vragen aan een sergeant, doch net opent zich een tegenovergestelde deur en daar treden eenige officieren in groot ornaat, zwaar kletterend met de sabels, de zaal binnen. De sergeant wijst Snor gebiedend met de hand een plaats aan. Snor kijkt smeekend om zich heen, doch geen der aanwezigen belooft hem uit deze situatie te redden. Daarom gaat hij maar zitten en wacht afEen wit-gebefte verschijning treedt nader het blijkt de president der rechtbank te zijn n-1. van de Zee krijgsraad. Weer opent zich een deur en er wordt een matroos le klas naar voren geleid. De zaak wordt behandeld Het blijkt dat deze jongeling tijdens een kamerwacht met zijn bajonet een kastje van één zijner kameraden heeft geopend en daaruit een bedrag van zes guldeh heeft ontvreemd. Het is een zeer ernstig feit, althans te oordee len naar de strenge blikken des Hee- ren Rechter. Iemand die op wacht staat om de Staatseigendommen en die van zijn kameraden te beschermen en in plaats daarvan het tegenoverge stelde doetEen zware straf zal het gevolg zijn van dit vergrijp. Doch de advocaat van het slachtoffer staat op en verdedigt hem met hand en tand. Hij betoogt, dat hier eigenlijk niet ge sproken kan worden van benadeeling van den Staat (in welk geval de straffen strenger zijn) doch dat het hier een ci viele j^uestie geldt. Inderdaad voelen de Heeren gezworenen de waarheid van deze woorden. Zij zullen clementie gebruiken eisch 14 dagen petoet met ontslag uit den mil. dienst. Deze zaak is hiermede afgeloopen en van de thans komende pauze wil Snor ge bruik maken weg te komen. Daarom staal hij op, en wil den Heeren aan den groenen tafel verzoeken weg te mogen gaan helaas elke poging tot interrumpeeren wordt onderdrukt. De President legt het stilzwijgen op aan hem, die het waagt de stilte te verbreken, met een Zwijgen, mond houden" Snor is geheel uit het veld geslagen en laat zich op de bank terug zakken, berust gelaten in zijn positie. Het tweede geval komt op de proppen Een matroos heeft lawaai gemaakt in een winkel in de Spoorstraat en had den winkelier eenige onaangename tenslotte „Bouwat" voor de sympa tliieke wijze waarop door zijn aanstel ling als leeraar van „Bouwat" zoo spoedig na zijn komst te Wieringen vertrouwen in hem is gesteld. Deze aan steling acht spr. zeer vereerend en hij hoopt zijn beste krachten aan de ver- eeniging te geven. Hoewel niet terzake dienende wil Spr. daar hij vooreerst geen gelegenheid ziet dit te doen hij de zen de bevolking van het Oostelijk deel van Wieringen speciaal den Heer M Bosker dank zeggen voor de voorko mende wijze waarop spr. en zijn vrouw bij hun komst te Wieringen door hen zijn tegemoetgetreden, het geen ten zeerste werd gewaardeerd. De Heer Bosker verzoekt den secre taris den heer Oudt de vergadering verder te willen leiden daar hij in ver band met een blijde stonde te zij nen huize thans verder den avond in familiekring zou wenschen door te brengen. De heer Oudt leest vervolgens het Jaarverslag voor hetgeen tot geen op- of aanmerkingen aanleiding gaf en waarvoor den Secr. dank wordt ge bracht. De penningmeester de heer J. J. de Jong geeft vervolgens verslag der finantiën over het afgeloopen cur susjaar. Het batig saldo bedraagt f 58.63. Ook hem wordt dank gebracht voor het accurate beheer der geldmid delen. De wnd. Voorz. vraagt vervolgens de leeraren wanneer en op welke avon den zij zich hadden voorgesteld de nieu we cursus te doen aanvangen. De heer Steinmetz antwoordt daar op en stelt voor met 2 leeraren 2 avon den per week les te geven n.1. Dinsdag voor de le en 3e klasse en Donderdag voor de 2e en 3e klasse. Voor de 3e klasse bestaat aldus gelegenheid ont- stanen achterstand in te halen. Na eenige discussie wordt de le les vastge steld op Woensdagavond 26 Oct. op welken lesavond de 2e weekavond zal worden vastgesteld. Aan de rondvraag komende ver- zoekt een der leden nog eens een schrij |0ok te' W ielingen het aantal door deze rectie's nabij W/ieririgen om bij be hoefte aan wakers zoo mogelijk deze uit Bouwatleden te kiezen. De heer Oudt zegt toe daaraan te zullen vol doen. Niets meer aan de orde Zijnde wordt de vergadering met dank voor de op komst gesloten. Medegedeeld wordt nog dat de verlo ting a.s. Zaterdagavond 8 uur plaats zal hebben. ,-: r Een zeer belangrijke avond voor de Landbouwers en Veehouders. De crisis heeft wel in groote, mate onze land bouwende bevolking getroffen, non groot percentage van de boerenbedrij ven zijn niet meer rendabel, ja talrijk zijn reeds de gevallen, waarhij de ar moede voor de deur staat. Met alle mo gelijke middelen wordt getracht «in te grijpen en talrijke crisiswetten zijn in het leven geroepen Om kunstmatig eenige opleving in markten en prijzen te brengen. Wat men echter soms met het eene wint, verliest men weer met het andere talrijk zijn de vergaderin gen en raadgevingen daaruit voortge sproten, maar met dat alles is gebleken hoe moeilijk het is uit - deze chaos te geraken. Voor velen is het zeker Wel kom, dat de secretaris van het hoofd bestuur van de IIoll. Mij van Land bouw, ir. T. P. Heuisman, zich de moei te wil getroosten te Wieringen in Ho tel Lont op Woensd'ag 19 October een uiteenzetting te houden over den toe stand, wat reeds is gedaan door hoofu- bestuur en regeering en hoe de resul taten van een en ander zijn. Vanzelf sprekend is hier ook de gelegenheid inlichtingen te bekomen en vragen te stellen betreffende de crisiszaken. Wij behoeven zeker bij de landbouwers en veehouders deze vergadering niet aan te bevelen. Hier geldt het aller eigen en algemeen belang Woensdagavond 19 Oct. present te zijn. Iepenziekte. Door den boschwachter van het Staatsboschheheer, den Heer Van den Bre.mon, alhier gestation- neerd, wordt in den laatst en tijd op verschillende plaatsen een onderzoek ingesteld naar het voorkomen van de z.g. iepziekte. Naar wij vernemen, ven Xe richten aan aannemers en Di- 'ziekte aangetaste boömen aanzienlijk- woorden toegevoegd. De straf is hier lichter f 10.— boete. Nog eens probeert Snor een uitweg te vinden, doch het Noodlot is tegen hem. Hij denkt aan thuis, aan zijn werk, dat nu moet wacli ten. Hoe zal dat afloopen, overpeinst hij bij zich zelf. Alweer wordt rechtge sproken de derde verdachte wordt binnen gevoerd- Het is een korporaal. Men heeft hem beschuldigd van een zeden-questie. Hoewel buiten onzen vriend Snor geen menscli verder aan wezig is dan de Krijgsraad en betrok kenen, vindt één der officieren het tijd worden ook eens zijn mond open te doen. Hij rijst van zijn zetel en vraagt met een Haagsch accent „Mijnheer de President, leent deze questie zich niet beter met gesloten deuren te worden behandeld De President kijkt den vrager eens aan, zegt vervolgens -,Naar mijne meening is zulks niet noodzakelijk, aangezien wij hier allen met groote mannen bij elkaar zijn". Snor ontwaakt en spitst zich de ooren Wat zei daar de President ,Wij zijn hier slechts met groote man ncn onder elkaar En daar ben ik ook bij. Hij draait zijn hangsnor op, tracht de puntjes van zijn knevel zoo lang mogelijk te maken. Snor beseft dat er een krijgshaftig gevoel in hem gaat ontwaken Doch aan zijn mijmerijen komt ook een einde, daar de zaak voortgezet wordt. Als de rechter uitgesproken is, verzoekt de korporaal, die geen advo caat heeft, of hij nog eenige woorden tot zijn verdediging (mag zeggen. Het wordt toegestaan en thans hooren wij een speech van een kwartier lang. Met documenten en woorden tracht de verdachte zijn onschuld te bewijzen. Een advocaat zou het hem niet verbe terd hebben. De Heeren luisteren aan dachtig Als het pleidooi beëindigd is, wor den de hoofden bij elkaar gestoken. Op een gegeven teeken staat men op om zich in de Paadkamer te begeven Van dit oogenblik maakt Snor gebruik om naar den Sergeant te loopcr en hem le beduiden, dat hij gekomen was om zekeren Hansen uit de Marine-hak kerij ;.e spreken. De sergeant staat per plex en tracht zijn houding te redden met e r „Wat drommel wat doe je hier dan Dat wist Snor ook niet Hij was hierheen gevoerd en kreeg geen gelegenheid dit misverstand op te helderen. De deur wordt nu snel geopend en Snor vliegt naar buiten, waar de vrij heid hem toelacht. Spijtig bedenkt de sergeant dat hij in den waan was ge weest Snor een genoegen te hebben ge daan hem toe te laten bij de rechts zitting, daar er o.a. ook een verdachte Jansen gehoord zou worden. Het was dan toch logisch geweest dat Snor fa milie van verdachte moest zijn en meestal mocht die erbij zijn. Ja, het kan nu eenmaal verkeeren

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2