De prijs zal nog niet direct op het niveau lis Klaas Grootes 24 jr., .monteur gebracht zijn die men zich voor heeft gesteld doch alle teekenen wijzen er op dat dit bin nen enkele weken wel zoo zal zijn. Er is nog ontzaggelijk veel te doen, b.v. de schapen, daar is nog niet veel voor gedaan, doch het heeft de aandacht. Het is met schapen zeer moeilijk, en men klaagt dan veel dat de handel nog goede prijs maakt, en dat die er goed aan winnen. Doch de export is bijna onmogelijk, wan neer men b.v. weet dat Frankrijk weinig lam meren kon hebben, dit land betaalde een goede prijs, daarentegen andere landen, een slechte. Wanneer de handel nu een koppel koopt, is hier maar een klein percentage voor Frankrijk bij. Zij worden echter ingekocht voor de prijs die men in andere landen kan maken Bovendien zit die vele handel in handen van ongeveer 15 menschen, die de winst dan opstrijken Door middel van een prijsheffing heeft men iets kunnen doen, wat beheerd wordt door de varkens-centrale. Men weet niet goed nog wat men hier mee aan moet. Wij zijn echter overtuigd dat nog lang niet genoeg is gedaan, doch het is ontzaggelijk moeilijk er gaat zooveel studie aan vooraf. Men heeft het middel crediet ook al eens geopperd, doch de boer heeft aan crediet niets, hij moet loon hebben, zoodat hij zich staande kan houden. Spr. besluit zijn rede met een beroep te doen op hen die nog buiten de organisatie staan. De invloed wordt afgemeten naar de organisatie, die men achter zich heeft. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een druk gebruik gemaakt, welke door de spreker werden beantwoord, tot tevredenheid der vragenstellers. Hierna volgde sluiting nadat, dank was gebracht aan Ir. Huisman voor zijn leerza me rede. De heer O. J. Bosker deelde nog mede, dat de rijksveeteelt-consulent binnenkort voor de afdeeling zal spreken. Terwijl de Heer Sijp uitgenoodigd zal worden om over het stam boekvee te spreken Aan de wensch om meer voorlichting voor de veehouders wordt dus door het bestuur zooveel mogelijk gedaan. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 23 OCTOBER. NED. HERV. GEM. Oosterland, v.m. 10 uur Ds. Van Beek. H.-hoef 's av. 7 uur Ds. Van Beek. 28 Oct. 's av. 8 uur Den Oever, Kekhervor ming, Ds. Enklaar (van den Helder. Kapel Den Oever ham. 5 uur de hr. Franck. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef voorm. 10 uur Ds. Haars v. N.Niedorp. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. GBREF«RM. KERK. Den Oever v.m. 10 uur Cand. Robbers Den Oever nam. 2'/» uur Ds. Joh. Meijnen van Den Helder. H.-hoef v.m. 10 uur Leesdienst H.-hoef nam. 3 uur Cand. Robbers. Politie. Verl. een bruine actetasch. Aankomen loopen een Geit. Gev. een rieten koffertje met kleeren. Inl. bij den Gem.-Bode. SUCCES NIEUWS, 't Programma voor a.s. Zondag 23 Oct. luidt als volgt SUCCES I B.K.C. I. Aanvang 2.30 uur. PETTEN I SUCCES II Aanvang 2 uur. SUCCES III H.S.V. I Aanvang 12 uur J.V.C. n SUCCES 4 Aanvang 2 uur. De adspiranten zijn Zondag vrij. De stand van de eerste klasse elftallen zijn volgens 't Alg. Sportblad als volgt Ilendrika Bouwman 521 jr., beiden te Zijpe- Overleden Maaltje Schoen, 66 jr., weduwe van Cornelis Brouwer. Petrus Schouten, 26 jr., ongehuwd. SCHAGERBRUG. Woensdagavond had in het lokaal van den heer H. van der Poll al hier eene vergadering plaats, uitgeschreven door de afd. Oudesluis van de ,.VARA". om te trachten ook te Schagerbrug een afd. van de „Vara" op te richten. In een zeer duidelijk betoog zette de heer Daan Pool, Voorzitter van de afd. Oudesluis het nut uiteen om alhier een afdeeling te vestigen. Vooral de wetenschap dat dj „Vara" de eenige omroepvereeniging is, wel ke steeds strijdende is tegen het „militairis me", het geld en menschenlevens verslinden de monster, moet de menschen doen beslui ten zich bij de „Vara" aan te sluiten, betoog de de spreker, afgezien van het vele en goc de wat de „Vara" daarnaast voor de ontwik keling der massa doet. Allen, die verbetering wenschen in den tegenwoordigen maatschap pelijken toestand, kunnen hiertoe medewer ken door zich bij de „Vara" aan te sluiten, Hierna werden enkele vragen gesteld en in lichtingen verstrekt, met als resultaat dat een afdeeling werd opgericht met aanvanke lijk 20 leden. Een voorloopig bestuur werd benoemd, om de eerste werkzaamheden te regelen, waarna binnenkort wederom verga derd zal worden om een definitief bestuur te benoemen. Nadat een der aanwezigen dank had ge bracht aan het bestuur van de afd. Oudesluis voor het genomen initiatief en de Heer Daan Pool de aanwezigen dankte voor hun belang stelling, werd de vergadering gesloten. St. Maartensbrug. De Vereen. „Nut en Genoegen" alhier heeft, dit jaar 40 jaar bestaan. Dooi' het bestuur wordt afles in bet werk gesteld om dit feest Zaterdag 17 Dec. feestelijk Ie herdenken. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 23 OCTOBER. NED. HERV. KERK Schagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Oudesluis, St. Maartensbrug, Burgerbrug en Callantsoog geen dienst. Petten v.m. 10 uur Ds. Tinholt. DOOPSGEZ. GEMEENTE Burgervlotbrug v.m. 10 uur Ds. v. d. Veen. Oudesluis n.m. 2 uur, Ds. R. van der Veen. EVANGELISATIE Schagen, v.m. 10' !s uur de Heer Heeresma, van Amsterdam. 'saAvonds geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur de heer Boon. Breezand n.m. 3.30 uur de heer Boon. Succes 1 H.R.C. 3 Wieringerwaard 1 B.K.C. 1 Petten 1 Helder 3 Succes 2 M.L.D. 1 4 gesp. 4 3 3 3 3 3 8 punten 6 4 3 3 2 0 0 GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Bioscoop Kossen, Spoorbuurt. Zon dag a.s. zal wederom een prachtwerk op het witte doek verschijnen. liet is de sensatievolle superfilm „Internatio nale Dieven in 7 acten. Het betreft hier de strijd tusschen de New Yorksche po litie en oplichters uit de hoogste krin gen. De film voert ons in ware palei zen, waar de misdaad schuilt, en dan weder worden de bezoekers geboeid door de geweldigste speurzin en ge vaarvolste vervolging door de politie aan den dag gelegd- De bekende stars als Bert Lytell Lilyan Tashman en Gertrude Olmstead waarborgen ons 'n prachtig spel. Ook het bijprograinma is vol van aantrekkelijke variatie. Burgerlijke Stand Anna Paulowna. Geboren Alida Anna, dochter van G. W. Timmer en A. Veen. Getrouwd A. Kranenburg en G. J. v. d. Berg G. Kistemaker en A. W. Kooiman. Loop der bevolking Ingekomen Mej. E. Blako van Budapest (Hongarije) J. A. Ruij- senaars en gez. van Heemstede Mej. M. H. Vleut van Haarlemmermeer J. H. Jansen en echtgen. van Barsingerhorn. Vertrokken P. Swaerts en gez. naar Amsterdam P. Hijman naar Oost- en West- Souburg M. Dijkstra naar Apeldoorn Mej. Gr. de Croos naar Alkmaar G. Buist naar Eindhoven A. Vroegop naar St. Annaland F. Petter naar Giethoorn C. Maliepaard naar Eindhoven. GEMEENTE ZIJPE. BURGERLIJKE STAND ZIJPE van 14 t.m. 20 Oct. 1932. Geboren Cornelia Alida, d.v. Cor nelis Johannes en Neeltje Bleijendaal. Jacobus Johannes, zv. Johannes Groot en Adiiana Maria Oedejans. Lena, d.v. Marinus van Loo en Petronella Ilen drika Johanna Kraak. Grietje Maria, d.v. Bernard Antonie Kuttering en Grietje Bellis- Ondertrouwd Gecne. Getrouwd Jan Dekker, 22 jr., metselaar, te Wieringerwaard en Maartje Veuger 22 jr. te Zijpe. Corne DE ZUIDERZEEWERKEN. ZUIDERZEERAAD. Bij Kon. besluit is aan den heer D. de Boei Dz. te Stompetoren, oud-voor zitter van de Hollandsche Maatschap pij van Landbouw, op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als lid van den tien Zuiderzeeraad' ZUIDERZEEWERKEN. Aanbesteding. Op Woensdag 16 No vember 1932, des voormiddags te 11 uur, zal door den directeur-generaal der Zuiderzeewerken, onder goedkeu ring van den Minister van Waterstaat in liet gebouw der Zuiderzeewerken te 's-Gravenhage, Zeestraat 102, worden aanbesteed het verdiepen en verbroeden van de havens en haventoegangen te Broekerhaven (gemeente Bovenkar- spel) en Wijdenes met bijkomende werken- Raming f 24.000. liet bestek no. 181 Z.W. ligt na 2 No vember ter lezing aan het Ministerie van W aterstaat en aan het bureel der Zuiderzeewerken te 's-Gravenhage, Zee Vtraat 102, en is voorts op franco aan vrage, tegen betaling der aan den voet daarvan vermelde kosten, te bekomen bij de Algemeene Landsdrukkerij te 's-Gravenhage. Behalve voor gegadigden- te 's-Gra- venhage woonachtig, zal de toezending van gewenschte exemplaren geschie den door tusschenkomst van de kanto ren der posterijen ter plaatse, tot wel ke men zich eveneens kan wenden voor hesteling daarvan. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den eerstaanwezend-ingenieur bij de Zuiderzeewerken, ir. J. G. Schilt buis te 's-Gravenhage. De nota van inlichtingen ligt op 9 November ter inzage aan voornoemd bureel der Zuiderzeewerken. werking zouden willen verleenen. De moeilijkheid hierbij is natuurlijk, dat een regeling moet worden getroffen, waardoor het onverkoopbare product als menschelijk voedsel wordt gebruikt, zonder dat de tuin ders of handelaars daardoor beconcurreerd worden. Dit kan geschieden door het product daar te plaatse, waar het tot heden nagenoeg niet komt, of en dan denken we aan onze gestichten en ziekeninrichtingen, aldus de commissie, door in tijden van grooten over vloed het menu eenigszins te wijzigen. Zoo zouden deze inrichtingen b.v. wanneer over 2 of 3 weken eventueel zou blijken, dat de bloemkool onverkoopbaar werd alle twee extra dagen bloemkool op het menu kunnen plaatsen. Het spreekt vanzelf dat het Bureau de bo vengenoemde voorwaarden bij de verstrek king van menschelijk voedsel moet stellen, want door een onoordeelkundige uitdeeling zou de gewone vraagfjn den handel vermin deren, hetgeen vait* nadeeligen invloed zou zijn op het prijsniveau. Het ligt dan ook in de bedoeling van de commissie om het terrein van den handel niet alleen zooveel mogelijk te ontzien, maar ook om zich van de medewerking van den handel te verzekeren, door met den plaatse lijken handel zooveel mogelijk contact te zoeken. JONGEN IN EEN MODDERPUT GEVALLEN. Donderdagmiddag omstreeks 1 uur had te Steenbergen (N.B.) een ongeval plaats waar bij de nog zeer jeugdige A. V. den verstik kingsdood is gestorven. Er waren achter de suikerfabriek aldaar jongens beneden de tien jaar aan het spelen, toen een ervan op het denkbeeld kwam vruchten te gaan plukken. In een onbewaakt oogenblik gleed een der knapen uit en viel in een put, die zich achter de fabriek bevindt. Daar zoo goed als geen water in dezen put aanwezig was, kwam de jongen in de modder terecht, waar zijn broertje hem even daarna dood uithaalde. Waarschijnlijk was hij reeds bedwelmd door de gassen, die uit de modder opstijgen meent de Tel. Oogenblikkelijk werd geneeskundige hulp ontboden, die gedurende langen tijd getracht heeft de levensgeesten weer op te wekken. Suikerbieten-campagne tijdelijk gestaakt., Wegens het slechte weer. Het aanhoudende slechte weer is oorzaak dat gedurende de laatste da gen geen suikerbieten gerooid, kunnen worden. Tengevolge hiervan is de aan voer van bieten aan de suikerfabriek te Halfweg in den laatsten tijd zóó ge- -jü ipiz oipe.iip op p»p 'is.MAwii üuu noodzaakt zag, de campagne stop te zeten. Hierdoor zijn '250 a 300 werklie den -tijdelijk werkloos geworden. Ver moed wordt, dat de fabriek a.s. Maan dag weer gaat werken. ,De Tribune" een kwarteeuw oud. Woensdag verscheen het eerste num mer van jaargang 26 van het Amster- damsche communistische blad „Dc Tribune". Het was een jubileumnum mer, waarin uitvoerig verteld wordt over de ervaringen, opgedaan in de afgeloopen 25 jaren van -,klassenstrijd" Oorspronkelijk was „De Tribune" een weekblad. Sedert cenigo jaren ver schijnt het dagelijks. Poging tot doodslag. Te Dongen is iemand gearresteerd, die den heer Van Schjjndel- eigenaar van den Motorinenst Van Schijndel, met een hakmes had aangevallen. Door een gelukkige omstandigheid kon de slag worden afgeweerd. Het ging hier om een ontslagquaestie. De gearre steerde is voorgeleid voor den officier van Justitie te Breda. BAKKUM. Van de bijna laatste korte haandraverij gehouden Donderdag j.1. alhier, luidt de uitslag als volgt lste prijs Lady-Bond, eigen A. C. v.d. Veen, Haarlem, berijder J v. Leeuwen Jr. 2e prijs Uniform, eigen. Jolt, Borst, Castricum, berijder J. v. Leeu wen Sr. 3e prijs Sister Patriek, eigen F. Klarenbeek, Amsterdam, berijder L. Ensing. 4e prijs Odessa eigen Borst ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Cursufe Algemeene Ontwikkeling. Daar het houden van een landbouw- w'intercursus op moeilijhheden stuit, en het daarom een jaar uitgesteld dient te worden, werd besloten dit jaar een cursus voor algemeene ontwikkeling te houden. Daarom worden belanghebbenden a.s- Maandag 24 Oct. 's-avonds uui in de school te Slootdorp verwacht, om het een en ander nader te hespre ken. Boerenleenbank Wieringermeer. jl.l Maandag werd de eerste algemee ne vergadering in hotel Smit gehouden. Na opening door den voorzitter van het voorloopig bestuur, den heer G. Schoorl werd het concept huishoude lijk reglement voorgelezen en dit, be houdens enkele wijzigingen goedge keurd. Vervolgens had de verkiezing van 'n vast bestuur en raad van toezicht plaats. Tot bestuursleden werden ge kozen de heeren Dr. Hoogkamer, J. G. Addens, Mej. IJ. Olsder, de heeren G. Schoorl en Th. II. Tijsma. Tot plaatsvervangende bestuursle den de heeren Ds. Fischer en O. II. Smith. Tot, leden van den Raad van Toezicht de heeren P. Terwisscha van Schelt in ga, F. J. ter Borgh en Th. List. Nog werd besloten per advertentie 'n oproep te doen voor sollicitanten naar «Ie functie van kassier der bank. Coucert in Holel Smit. Naar men ons meldt, zal de muziekvereeniging „Harmonie" van Wielingen op Zondag middag 30 Oct. te 4 uur een concert ge ven in de zaal van Hotel Smit te Sloot- dorp. Lichtstoring. Vanaf Donderdagmid- lag half vier tot Vrijdagmorgen 7 uur waren Slootdorp en Middenmeer van Iectrische stroom verstoken. Hoe en raar de storing is ontstaan, is ons nog onbekend; maar we weten wel- dat het in alle woningen, maar bovenal in de zaken geweldige stagnatie teweeg bracht. En met verbazing vragen we ons af hoe het toch mogelijk is, da? 't Jen geheelen avond en nacht moest du ren voor de stoornis wa,s hersteld. We hopen tenminste, dat, mocht er onverhoopt weer eens storing komen, het technisch personeel dan wat spoe diger het euvel zal herstellen. KERKDIENSTEN TE SLOOTDORP. ZONDAG 23 OCTOBER. R. K. KERK Des Zondags 2 H. H. Missen, n.1. te half acht en te 10 uur. Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de H.H. Mis te half acht. Zaterdagavond van 6 tot 8 uur biechtgelegen heid. NED. HERV. GEM. Voorm. 10 uur Ds. Fischer. Onderwerp „De Zedelijke grootheid van de zondige Saul." 11.30 uur Zondagsschool. EVANGELISATIE Zondag v.m. 10 uur Ds. K. O. Finkensieper. (in het lokaal te Middenmer.) Nam. 2.30 uur bediening H. Doop in de Ned. Herv. Kerk te Slootdorp, te leiden door Ds. Barger van Hoorn. GEREFORM. KERK Vm. 9.30 en nm. 3 uur Ds. J. H. Donner to Broek op Langendijk Bed. H. Avondmaal en Nabetr. BINNENLANDSCH NIEUWS. IN- EN VERKOOPBUREAU VOOR TUINBOUWPRODUCTEN. De Commissie van toezicht op het in- en verkoopbureau voor tuinbouwproducten is thans samengesteld. Zij bestaat uit de vol gende heeren A. W. Michels. lid van Ged. Staten van N.-H., wonende te Haarlem, voor zitter P. Slot, voorzitter van den Provincia len Veilingsbond, wonende te Broek op Lan gendijk C. Wagenaar Czn., koopman, wo nende te Alkmaar Jac. Groen Azn., voorzit ter R.-K. Dioc. Tuinderbond L. T. B., wonen de te Zuid-Scharwoude K. Kuiper, vice-voor zitter van de Hol l.Mij. van Landbouw, wo nende te Midwoud C. Timmerman, bestuurs lid Chr. B. T. B., wonende te Broek op Lan gendijk, en B. W. A. Muijen, bestuurslid Neutr. Bond van Boeren en Tuinders te Heemskerk. Het dagelij ksch bestuur wordt gevormd door de heeren Michels, Slot. Wage naar. Directeur is P. Klant. Met het oog op de noodige voorbereiding kan de datum van inwerkingstelling nog niet definitief worden bepaald. Voor de eventueel beschikbaarstelling van de tuinbouwproducten als veevoeder blijkt reeds groote belangstelling te bestaan. Voor de beschikbaarstelling als menschelijk voedsel is, naar men schrijft, dit tot heden nog in minder mate het geval. Het zou wen- schelijk zijn, dat allen, die het Bureau hierin kunnen helpen en voorlichten hunne mede 'Castricum, berijder eigenaar Steun aan den tuinbouw. Voor 1932 vijf millioen beschik baar. Naar "De Standaard" verneemt, kan bet wetsontwerp tot steun aan den tuinbouw zeer spoedig worden ver wacht. Het moet in de bedoeling van de regeering liggen om enkel steun te bieden aan voor export geschikte pro ducten. Voor het jaar 1932 zou een be drag van f 5.000.000 beschikbaar wor den gesteld- Smokkelarij van Margarine. In Brabantsche grensdorpen. Groot prijsverschil. Na de groote invoeren van Belgisch brood in de Brabantsche grensdorpen, is thans de voor de winkeliers dier dor pen nadeelige invoer van Belgische ■margarine gekomen zoo meldt „Do Tijd". Door de sterke prijsstijging van de margarine in Nederland is een zeer sterk prijsverschil ontstaan tusschen het Nederlandsche en Belgische pro duct. Terwijl de eerste met ongeveer een gulden per k.g. moet worden be taald doet de Belgische niet eens de helft daarvan. Onder deze omstandigheden is in de smokkelhandel het artikel margarine ontstaan. Massa's kilogrammen Belgi sche margarine vinden in de Zuidelij ke grensdorpen thans hun weg aaar Nederlandsche magen. In vele grensdorpen van het. Brabant sclie land begint de toestand geleide lijk aan tragisch voor den dorpsbakker die doorgaans ook dorpskruidenier is, |te worden. Inbraak in een Gemecntehi&s. Een ware verwoesting aange richt. In den nacht van Woensdag op Don derdag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het gemeentehuis van Heteren. De inbrekers hebben op hun gemak het goheole gebouw doorzocht en van de bureaux en schrijftafels de Jaden opengebroken. Ook een stalen kast was geweldadig geopend. Een be drag van ongeveer twee gulden aan kleingeld wordt vermist- Toen de in braak Donderdagmorgen werd ont dekt, bleek een ware verwoesting aan gelicht te zijn. Alle bescheiden waren uit kasten en laden gehaald en door de lokalen verspreid. Bij het onderzoek dat onder leiding van den burgemees ter, den heer Knoppers, werd ingesteld werden vingerafdrukken gevonden. FAILLISEMENTEN. De rechtbank te Alkmaar heeft heden in staat van faillissement verklaard S. Kroononburg. koopman te Hoorn, met benoeming van jtnr- W. A. l'bbens m mr. Tlio tot rechtercommissaris ei inas te Hoorn tot curator- C. J. Beemsterboer, barbier te Wog- num; rechtercommissaris mr. J. Krab be; curator mr. Prins. \Y. de Bouter, horlogemaker te Eg- mond aan Zee; rechter commissaris mr. Ledeboer; curator mr. Leesberg. L. Liefting, bollenhandelaar te Uut geest; rechter commissaris mr. Ubbens en curator mr. Winkel. Dwang van Regeeringswege. „liet Volk" meldt, dat de drie textiel arbeidersorganisaties een vergadering hebben gehouden over de aangekondig de loonsverlaging der Kon. Stoomweve rij te Nij verdal. De vergadering had in het begin besloten om 'stand te houden maar tijdens de besprekingen werd be kond gemaakt, dat de minister aan hei gemeentebestuur een telegram van den volgenden inhoud had gezonden: Gemeentebestuur Ilelhuidoorn. Arbeiders, die weigeren loonsverla ging K.S.W. Nijverdal te aanvaarden, gelieve u van steunverleening en werk verschaffing uit te sluiten. Op dit telegram hebben de arbeiders besloten de 15 proc. loonsverlaging te aanvaarden. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Platvoeten. Platvoeten kunnen, wanneer zij zich leeds ontwikkeld hebben, door ie der bij zichzelf geconstateerd worden, omdat dan de natuurlijke bocht va de voetzool zoowel in overlangsche als overdwarse richting, verdwijnt. Het hielbeen is dikwijls opvallend sterk buitenwaarts gedraaid. De voortdurende toeneming van do voetkwalen zou niet zoo ernstig wezen als zij nu is, wanneer het publiek er niet zoo onverschillig tegenover stond Pas wanneer de kwaal ernstig is gewor den, denkt men over een inlegzoolljo of oen ander middel, dat vooral een voudig en goedkoop moet zijn. Het ge volg is dat de misvorming van de voe ten voortdurend ernstiger wordt. W neer dan - misschien na jaren genees kundige hulp wordt ingeroepen, is d kwaal reeds zoover gevorderd, dat de behandeling zeer lang duurt. Chroni sche voetkwalen kenmerken zich door een groote hardnekkigheid- De ernst van den toestand blijkt wel uit het feit, dat voetkwalen thans in alle lagen der bevolking voorkomen en voortdurend op meer beroepen overslaan. Zij vormen een ernstig ge vaar voor de volksgezondheid. liet is een schrale troost, dat het in het bui tenland nog slechter gestold is. Laten wij er daarom naar streven, dat reeds bij de eerste verschijnselen van voet zwakte of platvoeten steunzoolen wor den gebruikt, die individueel moeten worden gemaakt naar een gipsafdruk Deze zolen moeten ook in de schoenen gelaten worden, wanneer men niet taal of loopt. Men neme het geval niet f licht op, want menige patiënt heeft zich reeds aan een operatie moeten on- ierwerpen, om niet geheel ongeschikt te worden voor het uitoefenen van zijn beroep. BUITENLANDSCH NIEUWS. POLITIEKE TWIST MET DOODELIJKEN AFLOOP. In een herberg te Pamel (België), was twist ontstaan tusschen aanhangers van twee ver schillende politieke partijen. De twist werd buiten de herberg voortgezet en een van dc twee ruziemakers werd met messteken zoo danig gewond, dat hij korten tijd daarna overleed. TUSSCHEN MOLENSTEEN VERMORZELD. In een molen Dabelof bij Fürstenberg werd een moleid®bknecht door een rad ge grepen. De ongelukkige kwam tusschen de molensteenen en werd vermorzeld. NIEUW RECORD PARACHUTE-SPRINGEN- Uit Moskou word gemeld dat de Russische vlieger Zabeline een nieuw wereldrecord heeft gevestigd in het parachute-springen, zonder gebruikmaken van een zuurstofappa raat. Zabeline sprong van een hoogte van 6200 meter uit een vliegtuig en verbeterde daarmee het record van den Russischen vlie ger Petrof aanzienlijk. Hij kwam na 18 minu ten behouden op den grond, op c.a. 50 K.M. van de plaats, waar hij het vliegtuig had ver laten. Vervolging wegens vergiftiging. Te Johanuesburg in Transvaal (Zd.- Atrika) staat op het oogenblik een vrouw terecht, zekere Daisy de Melker oud 46 jaar, die ervan beschuldigd wordt twee van haar echtgenooten en haar zoon met strychine te hebben ver giftigd. Haar eerste man overleed in 1923, de tweede in 1927, haar zoon die geboren was in 1912- in 1932. Mevrouw l)e Melker huwde in 1931 voor de derde maal met 'n hekend Zuid-Afrikaansch i ugbyspeler. Zij werd gearresteerd nadat de lijken van de drie slachtoffers waren opgegraven en onderzocht. Het proces zal waarschijnlijk langer dan een week duren. GRAANZOLDER INGESTORT. Verscheidene slachtoffers. Donderdagmiddag is te St Gallen (Zwitserland) de zolder van een pak huis van de Kühlhaus A G., waar vee voeder was opgeslagen, tengevolge Van overbelasting ingestort. Beneden wa ren ongeveer 40 arbeiders aan het werk die onder een geweldige hoeveelheid rnais, planken en balken werden bedol ven. Eenigen werden gekwetst, ande ren zijl» gestikt. Tegen den avond waren negen doo- deu en een aantal gewonden te voor schijn gebracht. Op de eerste verdieping van het pak huis waar ongeveer 80 arbeidsters werkzaam .waren, zijn eveneens jneer dan de helft bedolven. De slachtoffers zijn voor het mee-- rendeel vrouwen. GRUWZAME PROEFNEMING. Volgens een bericht in de Bayi*ïsche V olkszeil uiig heeft men een wreedaar dige proefneming gedaan met een groot aantal katten, teneinde de uitwerking te constateeren van een nieuw soort gif gas dat voor oorlogsdoeleinden is ver vaardigd. De katten werden afgezon derd in een goed afgesloten ruimte, waarbij men door dikke glasruiten de uitwerking van het gifgas kon gade slaan. De gevolgen waren vreeselijk. De arme beesten sprongen wild in het rond en trachtten tevergeefs een uit weg te zoeken- Uit mond en oogen weid een slijmerig vocht afgescheiden en men kon zien hoe de arme dieren te vergeefs met hun poolen de pijn, die in hun oogen werd veroorzaakt, tracht ten te lenigen.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 4