„Zij" Crème dragen om te komen tot veredeling van het varkensras. Wij maken in N.-H. geen slecht fi guur, wanneer wij de marktberichten nagaan, kunt ge zien dat in Alkmaar en Purmerend de hoogste prijzen wor den gemaakt. Er moet echter meer uniformiteit worden gebracht in het ras. Men onderscheidt 3 rassen bij de varkens, n.m. het veredeld Duitsch landvarken, het Deensche landvarken en het groot Yorkshire varken. De uitkomsten van verschillende selectiemesterijen heeft uitgemaakt, dat voor onze bodemgesteldheid het groot Yorkshire varken, het beste te teelen is Dit varken heeft alle goed eigenschap perf in zich vereenigd, men kan er een goed bacon van maken doch ook voor mesten leent zich dit varken uitste kend. Spr. gaat vervolgens omstandig in op de voordeelen, die een goede teelt van dit ras oplevert. Om te komen tot 'n goed ras zal men echter op Wieringen een andere dan de thans gevolgde weg moeten inslaan De voeding vooral in de jeugd is een belangrijke factor, het dierlijke eiwit, zal meer in het voedsel moeten worden toegediend, eiwit is vleesch en vleesch moet gij op uw varkens hebben. Als u veel meel geeft krijgt u veel spek. De beste deelen daar krijgt u het best voor betaald. Spr. verduidelijkt met teekeningen en verschillende citaten, zijn uiteen zetting ten aanzien van voeding en re sultaat bij afslachten. Om te komen tot verbetering" van het ras, zal een kern moeten worden ge vormd van menschen die zich met energie op de fokkerij willen toeleg gen. Men zal lid moeten worden van het groot Yorkshire stamboek te Alk maar. waarvan men dan erkend stamboekmateriaal van kan betrekken Het oude materiaal zal zoo langzamer hand moeten afvloeien en geleidelijk aan zal nieuw bloed moeten worden in gebracht. Men moet iemand hebben die veel voor de fokkerij voelt en toch buiten het veehoudersb^drijf staat, waar men een stamboek beer kan stationeeren. Deze persoon moet de administratie van het aangeboden dekmateriaal bij houden. De kosten die een n ander met zich meebrengt wegen ruimschoots tegen de kosten op. Spr. kan niet te veel met nadruk er op wijzen dat de door hem aangegeven weg in het belang van de boer is. Men zal echter een daad moeten stellen, en die daad moet vanavond» nog uitge voerd worden, U zult een fokvereeni- ging moeten stichten, die tot doel heeft zoo langzamerhand uw oud materiaal op te ruimen en nieuw er voor in de plaats te brengen. Na de lezing van de Heer Keijzer, volgt eenige gedachtewisseling- waaruit blijkt dat de kat uit de boomkijkers overheerschend zijn en het resultaat was echter dat uit de vergadering en kele stemmen op gingen, die van oor deel waren-dat het ras der varkens op Wieringen nog heel wat verbetering behoeft, iets waar de spreker reeds in zijn rede steeds iets van liet doorsche meren. Besloten werd om over enkele weken nog eens bij elkaar te komen, teneinde te trachten tot oprichting te geraken van een fokvereeniging. Nadat de Heer O. J. Bosker. de beide sprekers dank heeft gebracht, wordt de vergadering gesloten. hoogte met margarinefabricage. In West-Indië bekw. ketelmakers, ma chinebankwerkers, pijpfitters. acety leen lasschers- electriciens, electro- monteurs timmerlieden, schilders, sto kers, machinisten voor ijsfabrieken, moeten de Eng. taal machtig zijn, leef tijd 25-40 jaar, ongeh. Vrouwen: 1 assistente, optische artikelen b.m bandages voor dad. f 70 per mnd.; 2 naaisters voor de knoopsgatenmachine tevens b.m. het opteekenen der knoops gaten loon eerste week f 6 daarna f 12 per week 1 broekennaaister loon f 12 per week in accoordwerk tot f 14 per week 2 overlocknaaisters f 2.50 tot f 3 per dag 4 beretnaaisters f 2.50 tot f 3 per dag verder dienstbode en keuken meid. Fokstier aangekocht. De heer P. Veer dig te Oosterland, heeft van de Direc tie van de WV-Meerpolder aangekocht een IV2 jarige fokstier, afkomstig van de fokkerij van den Heer P. Jonges, Benoemd Rijkswaterstaat. Bij KB. is aan den Technisch Hoofdambenaar van den Rijkswaterstaat A. Vreugdenhil te Amster dam met ingang van 1 Januari 1933 eervol ontslag uit 's-Rijksdienst verleend. In zijn plaats is benoemd de technisch Ambtenaar van den Rijkswaterstaat W. E. Coumou te Middelburg, vroeger te Wieringen J.V.O.-berichten. Donderdag bijeenkomst meisjes- adspirantengroep Westerland. Vrijdag half acht voor allen gymnastiek. Zondagmiddag kwart voor drie voor allen bijeenkomst in de Vonk. Zuiderzeesteunwet. Tegemoetkoming wegens waardevermindering. De Directeur van den Rijksdienst Zuiderzeesteunwet heeft er nog maals de aandacht op gevestigd, dat aanvra gen om tegemoetkoming wegens waardever mindering, welke bij den rijksdienst inkomen na 31 December 1932, buiten behandeling blijven. Om te voorkomen, dat de behandeling van een aanvrage noodeloos vertraging onder vindt, is het noodig lo. dat de verschillende vragen op het formulier volledig en nauwkeurig worden in gevuld (eigendommen welke niet in het aan vraagformulier zijn vermeld, komen niet voor tegemoetkoming wegens wegens waarde vermindering in aanmerking) 2o. dat bij de aanvrage worden overge legd alle in het bezit van den aanvrager zijn de kadastrale extracten, eigendomsbewijzen, bewijzen van teboekstelling in het scheepsre gister en door een beëedigden meter afgege ven getuigschriften van inbranding en de kwitanties voor de kooppenningen betreffen de de onroerende goederen en schepen, waar voor tegemoetkoming wegens waardevermin dering wordt gevraagd. Bouwplannen. Voor rekening van den Heer D. Oden zal aan den Mekkenstuinweg een garage worden gebouwd door den aannemer J. C. de Vries. Voor den Heer J. Metselaar Nz. wordt aan de Zeestraat te Den Oever een woonhuis gebouwd door den aannemer S. Blaauboer. werkt zacht en weldadig Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 203045 en 75 cent. Doopsgez. Jongerenkring. Vergade ring Donderdag a.s. 's avonds 8 uur. Optreden Kees Pruis. Naar wij ver nemen zal Kees Pruis met zijn gezel schap Zaterdag 12 November a.s. optre den in „Concordia" te Hippolytushoet. Zuiderzeewerken. Woensdag 2 No vember a.s. zal de heer W. Verkerk, gids bij de Zuiderzeewerken, in de can- tine te Den Oever een lezing met licht beelden houden over de Zuiderzeewer ken. Aanvang half acht. Toegang vrij. ARBEIDSBEURS WIERINGEN. Geplaatst van 14 t.m. 27 October 193i2 10 grondwerkers, 1 dekknecht, 3 losse arbeiders. Staan nog als werkzoekenden inge schreven 56 grondwerkers, 1 vuurwerker, 1 bak kersknecht- 2 kantoorbedienden. 2 loop jongens, 1 machinist, 1 schilder. Buiten Wieringen kunnen nog ge plaatst worden Mannen 1 bekw. botonwerker voor dadelijk, loon nader overeen te komen 1 prima vak man voor stoffeerderij, in staat leiding te geven aan ongeschoolde jonge krachten, voor fabricatie van scharaf- fia-matrassen, loon nader overeen te komen 1 bekw. glassnijder b.m. glas in lood zetten, loon nader overeen te komen 1 mandenmaker (pakwerk) voor dadelijk, loon per stuk, ongeveer f 5 per week pl. kost en inw oning; 1 za delmaker voor dadelijk, f 25 per week voor vast 1 bekw. glas in loodzetter voor dadelijk voor pl.m. 3 mnd.- 55 ct per uur 2 bekw. glazenm akers voor dadelijk voor pl.m. 3 mnd., 5<5 ct. per uur 1 bekw. gereedsc hapmaker- stëmpelsnijder, 65 ct, per uur 1 bekw. zilverdraaier 65 a 70 ct. per ufur; bekw. of aankomende isoleerclers, l<oon naar bekwaamheid 1 bekw. horlogema ker voor klem werk, voor dadelijk, Ion nader overeen te komen 1 bekw. pianohersteller tevens stemmer* enpne- amatieker, f 36 per wee.k In Engeland lNederh bedrijfsleider -volkomen op de BINNENLANDSCH NIEUWS. VREESELIJK VERKEERSONGEVAL. Vier menschen verdronken nabij Ilpendam. Op den weg tusschen Purmerend en Ilpen dam heeft Zbndagmiddag een ernstig auto ongeluk plaats gehad, waarbij vier personen om het leven zijn gekomen. De heer J. Smit uit Hillegersberg was met zijn auto op weg naar zijn woonplaats in zijn wagen zat. behalve zijn echtgenoote en zijn veertien jarige zoon, de heer P. Hellingman uit Rot terdam. In de beruchte bocht nabij de Vurige Staart onder de gemeente Ilpendam is de auto geslipt. De wagen reed eerst tegen een van de langs den weg staande boomen e: sloeg daarna over den kop in het Noordhoi landsch Kanaal. Eerst ongeveer twee uur la ter, om plm. kwart vóór 7. kon het voertuig worden opgehaald de vier inzittenden had den zich niet uit den wagen kunnen bevrij den en zijn verdronken. Hoe het ongeluk geschiedde. Toen het ongeval geschiedde, begon het reeds donker te worden. Het was regenachtig weer en de weg met asphaltbedekking was glad. De plaats waar de auto het water inreed, is bij de automobilisten die den weg kennen, beruchtin betrekkelijk korten tijd is dit reeds het vijftiende ongeval, dat hier gebeurd. Weliswaar is tot dusver nog nim mer een auto te water gereden, doch herhaal delijk komen de auto's tegen de boomen te recht, waarbij somtijds de slachtoffers ern stig gewond werden. Voor hen, die den weg niet kennen, is de weg hier des te gevaarlij ker. De bocht, van Purmerend komende kort vóór de Vurige Staart, is betrekkelijk flauw. Elke aanwijzing ontbreekt echter zelfs zijn op de boomen geen witte banden geschilderd, zooals in vele bochten het geval is. Op den weg was het Zondagmiddag niet druk. Dicht bij de plek, waar de auto in het Noordhollandsch Kanaal terecht kwam, staat de boerderij van den landbouwer J. de Ruy- ter. Deze zat in huis en hoorde plotseling een geweldige slag. Hij snelde naar buiten, doch zag aanvankelijk niets. Hij liep over den weg en zag toen den auto, die met zooveel lawaai in het water was terecht gekomen, langzaam wegzinken. Doordat zich onder den kap nog lucht bevond, duurde het eenigen tijd voordat het voertuig geheel onder water was verdwenen. De auto was over den kop geslagen en lag eenige meters van den kant in het ongeveer 3 meter diepe kanaal. De ats, waar de auto lag, was duidelijk te zien, want de lichten brandden nog, deze wa ren naar den wal gekeerd, zoodat het voer tuig eenmaal geheel over den kop geslagen is. De heer J. de Ruyter hoorde uit den wagen een vreeselijk gegil en geschreeuw van de in doodsgevaar verkeerende inzittenden. Alleen kon hij echter niets doen en daarom ging hij onmiddellijk hulp halen. Eenige automobilis ten, die langs den weg kwamen, reden onmid dellijk naar Ilpendam en Purmerend om po litie en autoriteiten te waarschuwen en zelf liep de heer de Ruyter naar eenige buren om te trachten met hen iets voor de drenkelin gen te doen. Met touwen trachtten zij den auto, die intusschen onder water was verdwe nen, op te trekken, hetgeen echter niet ge lukte. Onder water was het stil geworden, de wei nige omstanders, die het eerst ter plaatse waren, begrepen, dat hier dooden te betreu - ren waren. Hoeveel slachtoffers er zouden zijn, zou echter eerst later blijken. Na korten tijd kwam zoowel uit Purmerend als Ilpendam hulp opdagen. Uit Purmerend kwam een kraanwagen, waarmede onmiddel lijk pogingen in het werk werden gesteld den auto te lichten. Het duurde echter geruimen tijd voordat men daar in slaagde. Toen de gezonken auto halverwege was opgetrokken, bleek, dat een der inzittenden half uit het portier hing. Men trachtte hem er verder uit te trekken, doch dit «.gelukte niet. Evenmin konden de andere ^..chtoffers worden be vrijd. Eerst moest de wagen geheel worden opgehaald. y Op de plaats van het ongeval waren behal ve honderden nieuwsgierigen aangekomen de burgemeester van Ilpendam, de heer A. Pee reboom, de politie van Ilpendam, den heer J. J. C. Donker uit die gemeente, de politie van Purmerend en verder de artsen F. A. W. Meijer, dr. A. van der Werf en dr. Reitsma uit Purmerend. Ook een ziekenauto werd gerequireerd. Het reddingswerk werd ernstig bemoeilijkt door het groot aantal nieuwsgierigen, die al len trachtten te helpen en daardoor het lich ten van den gezonken auto eerder bemoei lijkten dan het werk bevorderden. De politie had het terrein niet afgezet, zoodat iedereen opdrong. Toen de wagen was gelicht werd eerst een ongeveer veertienjarige jongen uit het voer tuig gehaald. Daarna konden twee mannen worden bevrijd en tenslotte een vrouw. De vier inzittenden bleken allen overleden te zijn. De lijken werden in den gereedstaanden ziekenauto gelegd en naar het Gemeentelijk Ziekenhuis te Purmerend overgebracht. INBRAAK IN EEN STATION. Gestolen f 500 a f 600. Een kast met f 2000 kon niet geopend worden. Maandagnacht hebben dieven zich toegang verschaft tot het station der Nederlandsche Spoorwegen te Meppel. De buitendeur werd vermoedelijk met een valschen sleutel geopend, waarna de inbrekers gemakkelijk het plaats- kaartenkantoor konden bereiken De brandkast is op een wijze, die geen en kel spoor van braak achterliet, geopend Vijf a zes honderd gultien werd gesto len. De dieven wisten vermoedelijk, dat de loonen zouden worden uitbe taald. Het bedrag van f 2000 hiervoor bestemd, bevond zich evenwel in het bovenste gedeelte van de brandkast, dat niet geopend kon worden. Elk spoor van daders ontbreekt. Boter smokkelen bij Nijmegen. Een partij in beslag genoen. Nederlandsche douane-beambten heb ben Donderdagavond j.l. in den Ooypol der, ter hoogte van de Groenlanden, bij Nijmegen, aangehouden drie man nen die per rijwiel ieder ongeveer 100 pond margarine vervoerden, afkomstig uit Duitschland. Twee van de smokke laars wisten te ontkomen. De derde Van Eek genaamd, uit Leuth- werd gearre steerd. De smokkelwaar en de rijwie len werden in beslag genomen. Het smokkelen van boter en marga rine begint de laatste dagen ook in de omgeving van Nijmegen groote afme tingen aan tencmen. Tot nu toe beperk te het zich tot kleine hoeveelheden voor eigen gebruik, die de grensbewo ners over de grens'brachten. Het is de eerste aanhouding mot een partij van eenige beteekenis. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. AUTOBUS IN DE WIERINGERMEER. Op 26 October is een voorloopige autobusdienst ingesteld voor de Wieringer- meer. Voorloopig rijdt slechts een van de lijnen die in het definitieve plan zijn opgenomen. De thans ingestelde dienst geeft een rechtstreeksche verbinding met den polder, aansluitende op de treinen uit Schagen. Te Schagen aan het station staat een bus naar Kolhorn, die de polderbezoekers aldaar tot aan den rand van de Meer brengt. Onmiddellijk aansluitend vertrekt van daar een tweede bus, die over Middenmeer en Slootdorp naar Wieringerwerf (de Terp) rijdt. Wanneer men b.v. om 8.50 uit Alkmaar'vertrekt b'ereikt men Middenmeer reeds om 9.45, dus binnen het uur De bus vervoert dagelijks als vaste klanten de schoolkinderen van Wieringerwerf en voorzooveel noodig Middenmeer naar de school te Slootdorp. VOORLOOPIGE DIENSTREGELING IN DE WIERINGERMEER. geëxploiteerd door de N.V. HOLLANDSCHE AUTOBUS ONDERNEMING Hoofdkantoor te Noord Scharwoude. in aansluiting met de Autobusdiensten van KOLHORN en SCHAGEN v.v. Treinverbindingen Station Schagen Vertrek trein Alkmaar 7.16 8.50 10.50 14.47 16.47 17.54 Aankomst trein Schagen 7.54 9.11 11.19 15.15 17.20 18.13 Vertrek Bus van Schagen 8.00 9.12 11.20 15.30 17.25 18.16 Kolhorn 8.20 9.35 11.40 16.00 17.50 18.40 Middenmeer 8.30 9.45 11.50 16.10 18.00 18.50 Slootdorp 8.40 9.55 12.00 16.20 18,10 19.00 Wieringerwerf 8.45 16.25 Z.N. A.Z. Z.TT. Wieringerwerf 8.50 16.25 Slootdorp 9.00 10.00 12.10 16.30 18.10 19.05 Middenmeer 9.10 10.10 12.20 16.40 18.20 19.15 Kolhorn 9.20 10.20 12.30 16.50 18.30 19.25 Aankomst Bus te Schagen 10.05 10.40 13.00 17.15 18.55 19.45 Treinverbindingen van Station Schagen Vertrek trein Schagen 10.14 11.19 13.08 17.21 19.10 20.16 Aankomst trein Alkmaar 10.42 11.42 13.38 17.51 19.40 20.40 Z.N. A.Z. Z.N. Verklaring der teekens Z.N. A.Z. TREURIGE DOOD. Een 63-jarige vrouw in een beekje gevallen en verdronken Zondagmorgen vond de heer Van der Wielen, wonende aan de Laaghuis- straat te Venlo, in het achter zijn woonhuis gelegen beekje het lijk van zijn 63-jarige echtgenoote. Bij onder zoek bleek, dat de vrouw voorover in het water gevallen was, toen zij in de beek. groente afspoelde. Meisje in vlammen omgekomen Omstreeks half zes Vrijdagmorgen was de caféhouder P. Schouwenaar te Hansweert bezig met benzine aftappen, waarin hij werd bijgestaan door zijn 15-jarige dochter Marie. Waarschijnlijk heeft het meisje haar vader bijgelicht met een kaars of Jamp althans de benzine in het vat vatte vlam en een ontploffing volgde. Het vat was geplaatst in een klein gebouw tje achter het café een voormalige hak kerij. De vlammen van de brandende benzine deelden zich direct aan de om geving en in een oogwenk stond het ge bouwtje in lichte laaie. Het was onmogelijk voor heide per sonen om door de deur een heenkomcij to zoeken. Door het wegslaan van een paar dakpannen wist de man zich uit het brandende gebouwtje te redden. Marietje Schouwenaar kwam in de vlammen om. Haar vader werd met hevige brand wonden overdekt opgenomen. Dr. Nieuwenhuizen uit Kruiningan ver leende de eerste geneeskundige hulp. De toestand van den man is ernstig. Zijn overbrenging naai- het ziekenhuis te Goes was noodzakelijk. De motorspuit van Hansweert slaagde er in na een half uur den brand te bedwingen. Het gebouwtje was afgebrand. Zondags niet. Alleen Zondags. TARIEVEN. Schagen Kolhorn Middenmeer Slootdorp Wieringerwerf Aanwijzingen van de zijde van Passagiers welke volgens hunne meening tot verbetering van deze dienstregeling kunnen leiden, worden gaarne ingewacht bij de N.V. HOLLANDSCHE AUTOBUS ONDERNEMING te Noord Scharwoude. Telefoon Broek op Langedijk No. 89. JongeÜngsvereeniging. De Jongelings nier< Door verschillende leden werd 55 65 70 15 25 30 15 25 10 vereeniging opgericht door Ds. Finken- sieper, zal VVoensdag 2 Nov. a.s. verga deren in het lokaal te Middenmeer des avonds om half acht. De daaropvolgen de Woensdag wordt vergaderd in de ca^ techisatiekamer van de kerk te Sloot dorp. Allen hartelijk welkom. De nieuwe Busdienst. Wij zijn ver hevigd over de autobusdienst, die thans hier is ingesteld. Naar men ons meldt zal ook spoedig een zijlijn Slootdorp - De Haukes in werking komen. Uit het voorloopig verslag Tweede Ka ren van een auto zonder de noodige zorg in acht te nemen. Bij de uitspraak zei de rechter dat het beter zou zijn, als de menschen van vrijage in de au to's afzagen. De agent, die den offi cier bekeurd had, had n.L geconsta aangedrongen op beschikbaarstelling van meer woningen voor groote gezin nen, terwijl tevens het verzoek werd ge uit, 0111 geen verdere uitbreiding te ge ven aan het type woningen met slechts één kamer-keuken en irtet kleine slaap kamertjes. Verscheidene leden zouden gaarne worden ingelicht om^rept de grondsla gen, die worden gevolgd bij de- aanwij zing der bewoners voor de dorpen in de Wieringermeerpol,der. Deze leden meen den te weten, dat voor een dei* dorpen hij voorkeur groote gezinnen worden aangewezen. aan. en natuurlijk ^tappen vlo chaul- feuis. Het eind van het liedje is het zelfde als van alle vorige Duizenden Amerikanen die 's nachts langs stille wegen moeten rijden, heb ben revolvers op zak. Maar ze kunnen teeril dat hij reed met een snelheid meestal niet gebruiken, omdat de van 90 K.M. per uur met een arm om bandieten hen voor zijn. Het eenige wat BUITENLANDSCH NIEUWS. GEVAARLIJKE VRIJAGE. Een zeeofficier, die geplaatst is.bij de luchtvaartafdeeling te Gosport, is de zer dagen, naar de N. R. C. meldt be boet met vijf pond wegens het bestu- de leest van een jongmeisje geslagen. Volgens de woorden van den agent zat hij het meisje te knuffelen en te kus sen en slingerde de auto vervaarlijk over den weg, zoodat de' politie-agent geen kans zag hem te passeeren. De of ficier had trouwens 't gordijntje voor de achterruit laten zakken. Hij minder de zelfs geen snelheid bij het snijden van bocht. Toen de politie-agent hem inhaalde zat het meisje op zijn schoot. De zeeofficier verdedigde zich met ie zeggen dat hij wel 120 K.M. kon rijden met een varken op zijn schoot. Op zijn rit met het meisje had hij niets gedaan dat hem belette te sturen. Toen het meisje op zijn schoot zat had hij beide handen aan het stuur. AUTOBANDIETEN. Mooie meisjes hebben de voor keur. Het is bekend, dat de autobandieten: plaag in de Vereenigde. Staten een schrikbarenden omvang heeft aangeno men en het is te betreuren dat men er nog slechts weinig aan heeft kunnen doen om deze plaag doelmatig te be strijden. Amerika is nu eenmaal het land van de lange afstanden en overal zijn donkere stille wegen, ver verwij derd van stad of dorp. Dat is de reden, aldus de New-Yorksche correspondent van de „Manchester Guardian", dat de autobandiet zijn misdadig bedrijf straf feloos kan uitvoeren. Gewoonlijk gaat hij als volgt te werk: hij geeft door armzwaaien te kennen, dat hij graag mee wil rijden. Het „lift- giving" is in Amerika veel en veel meer gebruikelijk dan in Europa, ook al we gens de lange afstanden. Wanneer de automobilist stopt en den wandelaar opneemt- voelt hij een oogenblik later den loop van een revolver in zijn ribben Goedschiks of kwaadschiks moet de automobilist geld en horloge afgeven en bovendien nog toezien dat de ban diet in zijn auto wegrijdt. In enkele staten hebben de politie-autoriteiten voor de automobilisten een verbod uit gevaardigd om onderweg onbekenden in hun auto op te nemen. Maar de bandieten zijn zoo slim om hun politiek te wijzigen en zetten nu allerliefste juffertjes aan den kant van den weg. Bezwijkt de weekhartige chauffeur voor haar lieve stem en mooie oogen, dan is de kans groot dat hij vijf minuten later voetganger is zon der cent op zak De heeren bandieten zitten intusschen ook niet ledig. Zij trekken uniformen van de politie aan en houden auto's helpt en waar dé politie dan ook al mëe bezig is, al gaat het veel en veel Ie langzaam, is de verlichting van de buitendraaien. Mocht een andere auto voorbijkomen, dan zien de inzittenden wel dat een auto langs den weg Haat, maar zij denken dat deze een, panne heeft en rijden door. De politie wil nu agenten op motorfietsen laten parroul- leeren langs de buitenwegen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Arbeidsbeurs. Geplaatst binnen gem. 8 landarb. Staan nog ingeschreven 1 visscher, 30 landarb., 5 timmerl., 1 machin., 1 dienstb., 1 smid, 4 schil., 1 transp.-arb. Door gesloten afsluitboom gereden. Zondagavond ongeveer kwart voor tien werden de boomen van de bewaak te overweg nabij station Anna-Pau- lowna, zooals voor elke trein, gesloten, waarbij nog in 't middpi i£ aangebracht een verlicht stopbord Toen kwam van richting Kleine Shiis in razende vaart een luxe auto bestuurd door den heer Jb. Vlaming. Vermoedelijk -heeft deze niets gemerkt van de gesloten boo men, want zonder vaart te verminde ren reed de auto tegen de boomen. De auto was zwaar beschadigd, even als de afsluitboom, doch de heer V. had zich gelukkig niet bezeerd, maar zal zich zeker nog wel te verantwoor den hebben voor het zeer onvoorzichti ge rijden en de niet geringe verobrzaak te schade dooi- hein aangebracht. J)e spoorwegovergang wordt nu wegens afwezigheid een der boomen door spoorwegpersoneel persoonlijk bewaakt De groote avonden van den Bond voor Staatspensionneering op Zaterdag en Zondag a.s. in de zaal van de Heer W. Kossen, Spoorbuurt naderen snel en wij roepen ieder toe houd die avon den vrij Medewerking verleenen het gezelschap „Jasper en Marijke" Te vens wordt vertoond het propaganda- filmwerk „Oud en Arm", een speciaal prachtwerk voor dergelijke avonden. Men leze vooral advertentie in ons volgend nummer. Breezand. In de sloot. Maandag ge raakte in de vrij scherpe bocht, Vanaf de Kleiweg Breezand naar den Middenweg een vischventer- de hr. Simons, met zijn driewieide fiets in den wegsloot. Hoe wel hij zelf een nat pak opliep, bleven de bokkings en zure haring Van het zwemmen vrij

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2