Falcon- en Loden jas 23e JAARGANG DINSDAG 22 NOVEMBER 1932 No. ©2 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN BIJ SC O L T O FKANAALWEG DEN HELDER. GERECHTIGHEID. ■WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hlppolytushoef Wierlngen. Telefoon Intercomm. No. IS. ADVERTENTIiN Van 16 regeu Iedere regel meer f o.sa f 0.10. r DAMES en HEEREN koopt uw DE WERKLOOSHEID. Er wordt op het oogenblik ernstig over gedacht ter bestrijding van de werkloosheid de werkgelegenheid te verminderen door een verkorting van den arbeidsdag. Men wil niet meer de 48-urige werkweek, maar de 40-urige, om op die wijze tal van nieuwe krach ten aan het productie-proces te kun nen doen deelnemen. „Ons Noorden" (R.K.) wijst er op, dat aan dit stelsel zeer groote bezwaren kleven, vooral in de tegenwoordige tijdsomstandighe den, nu we overal een streven zien om de daling van de productiekosten ie verminderen, gepaard gaande met een daling der loonen. Invoering van de 40-urige werkweek zal en moet leiden tot een verhooging van de productiekosten en tot een nog verdere daling van de loonen, die nu reeds in de meeste bedrijven niet al leen aan den zeer lagen karn zijn, maar zelfs reeds beneden het recht vaardig minimum. Immers invoering van de 40-urige werkweek met behoud van het loon is een onmogelijkheid, zelfs de heer de la Bella heeft dit in Genève toegegeven Moet het echter geschieden met een vermindering van weekloon met een zesde deel, dan wordt het alleruiter ste bestaansminimum van tal van ar beiders ernstig bedreigd. Nu wordt daartegenover wel gesteld, dat de Slaat op deze verminderde loonen een toeslag moet geven en hij dit gemak kelijk kan, omdat bij invoering van de 40-urenweek minder aan werkloozen- uitkeering gegeven moet worden- Maar ontkend kan ook niet worden, dat we een zeer eigenaardige proce-du- re .krijgen, indien de Staat een toeslag moet geven op een normaalloon, om dat de werkgever niet in staat is een behoorlijk loon uit te betalen. Dit is ook niet in het belang van de arbei ders, want op die wijze krijgt de over heid directen invloed in het loonvraag stuk en zal zij daarin een woord heb ben mee te spreken. Een ideale toe stand voor de arbeiders lijkt het 't blad dit niet. Het wil het blad intusschen voorko men, dat er ook nog een andere weg is met veel minder bezwaren, om toch hetzelfde te bereiken als met de in voering van een 40-urige werkweek, n.1. wanneer we er in slaagden ver korting van de werkgelegenheid te zoeken, niet in het aantal weekuren, maar in het aantal personen, dat aan het productieproces deelneemt. Dezer dagen is bij Kon. Besluit de toelatingsleeftijd voor de lagere school met een half jaar verhoogd. Wanneer we dit nu eens een jaar maakten en den leerplicht zoodanig regelden, dat dieven. Toen werd de auto in bewe ging gebracht en verdwenen ze over de brug te Keizersveer. Dit is nu de derde koe, die in enkele weken tijds is gestolen. De politie heeft van de daders nog geen spoor- Aardappelschilsters bij h^t leger. Het Tweede Kamerlid, de heer K. ter Laan, heeft aap den Minister van Defensie de volgende vragen gesteld Is het juist, dat van eenige wedu wen, aardappelschilsters bij het 16e re giment te Amersfoort, sedert 1915 op elke 15 cent van haar loon 1 cent is in gehouden voor hot plakken van rente zegels Is het verder juist, dat aan deze werkvrouwen, die om gezondheidsrede nen ontslag moesten nemen, meege deeld is, dat zij in geen enkelen vorm voor uitkeering van rente in aanmer king komen -- Zoo ja, wil dan de Minister de noodige maatregelen gelasten, waar door aan deze vrouwen wordt verze- de jeugd een jaar later aan het produc tieproces deelnam dan nu het geval is. Dan zou men op die wijze toch reeds een groot aantal jeugdige arbeiders van de markt verwijderd houden. We schatten dit aantal voor één jaar op 100.000 personen. Daarnaast zouden we ook het ann- tal arbeiders naar boven willen afron den en een wettelijken maatregel wil len, waarbij aan arbeiders boven de 60 jaar wordt verboden loonarbeid te ver richten- Het blad gelooft niet ver mis te tas ten, wanneer het beweert, dat wanneer we op die wijze het aantal arbeiders verminderen, we het werkloosheids- jkol.d wat haar toekomt vraagstuk een heel eind opgelost heb ben. Natuurlijk kan men die 60-jarigen niet zonder meer aan den dijk zetten en moet er voor gezorgd worden, dat die menschen, wanneer ze zelf niet in de gelegenheid zijn geweest om voor hun ouden dag te zorgen, behoorlijk!^ van twee paarden, kunnen leven. I <s Middags om 4 uur had de zoon van Maar we hébben nu reeds een ouder-sjager uit Medemblik drie paarden domsrente en we behoeven het be- uit hct ]and gehaald, waarvan hij er staande slechts uit te breiden, om hier pen vast had> en de twee andere los in te voorzien. Zeker, dit zal ook geld 'achteraan. Deze losse paarden zijn weg kosten, maar toch veel minder dan de 'geioopen en werden 's avonds gezien bestaande werkloosheidsuitkeeringen, |VÓÓI. den trein van Medemblik naar waarvan de Staat niet af is, ook al is Doorn. Van Oostwoud tot Zwaagdijk de crisis voorbij. Bovendien, wanneer jwaren (le beesten niet van de iijn weg er gesteund moet worden is het toch te krijgen, zoodat de trein zeer veel ver veel voordeehger voor den Staat, dat" traging had en de reizigers de aanslui hij oude 60-jarige menschen, die geen .ting te Hoorn misten- De paarden wa- kmderen meer te verzorgen hebben, ren wegens de wildheid 's nachts niet dan jonge kerels met kleine kinderen vangen, doch Vrijdagmorgen zijn ze Ierwij] het ook maatschappelijk veel i0nder de gemeente -YVognum gevan- minder ernstig is, dat oudere perso nen zonder werk dag werd bericht ontvangen, dat 150 tewerkgestelden voor den tijd van drie weken geschorst zullen worden, tenzij de aanstichters bekend gemaakt wor den. De leiding van het comité van te werkgestelden heeft er thans op aan gedrongen, dat de betrokken perso nen zichzelf aanmelden, teneinde te voorkomen, dat 150 personen worden gedupeerd. BUITENLANDSCH NIEUWS. TWEE PAARDEN OP STAP Posteeren zich op de spoorlijn en veroorzaken groote vertra ging. De reizigers van Medemblik-Hoorn izijn Donderdagavond de dupe gewor- ik 1 loopen, dan jonge kerels in de volle kracht van hun le ven. gen. BINNENLANDSCH NIEUWS. FEUILLETON. VERDUISTERING Een financier te Utrecht aan gehouden op vermoeden van verduistering van f 12.000. Te Utrecht is aangehouden de direc teur van een kleine financieele instel ling op vermoeden dat hij zich schul dig gemaakt zou hebben aan verduis tering ten bedrage van f 8000 aan effec ten en f 4000 aan contanten. De ver dachte beweert, dat hij tot een trans actie gemachtigd was en hem dus geen verduistering kan worden ten laste ge legd. De politie houdt hem evenwel in voorloopig arrest. Koe uit de weide gestolen. Bij den landbouwer B. de Graaf te Nieuwendijk werd nachts een koe uit de weide gestolen. De eigenaar be merkte onraad en begaf zich naar bui- ten. Tot op zeven meter naderde hij de Onrust onder tewerkgestelden. Een opzichter mishandeld werkloozen met schorsing be dreigd. Te Apeldoorn zijn circa 350 werkloo zen tewerkgesteld aan het graven van een vijver in het gemeentelijk grond bezit „Berg en Bosch". Reeds herhaal delijk zijn daarbij strubbelingen voor gekomen zoo brak eenigen tijd ge leden hier een staking uit- Thans heb ben de aldaar tewerkgestelden zich met een adres tot B. en W. gewend en hierin tal van grieven naar voren ge bracht, waarvan de voornaamste is, dat de werkweek van 50 tot 45V2 uur teruggebracht is. Een evenredige ver mindering van het loon ging hiermede gepaard. Donderdagmiddag maakte een op zichter de arbeiders er op opmerkzaam dat zij hun dagtaak te vroeg beëindig den. Hij werd door een aantal hunner mishandeld, totdat hij door opzich ters en eenige goedwillige tewerkge stelden in bescherming werd genomen Van een en ander werd mededeeling gedaan aan den Rijksinspcteur en Vrij No. 5. Straks zullen mijn koffers gehaald wor den. Het zou kunnen zijn, dat er naar werd gevraagd van wie ze zijn, doe mij dan het genoegen en zeg, dat een locataire van de zooveelste verdieping op reis gaat, wilt u Madame kan er gerust op zijn. Kwel u niet met al die dingen, ik zal zorgen dat nie mand iets van uw heengaan merkt. Goed, ik ben er heel dankbaar voor, ik schrijf u nog als ik terug kom hier zijn voorloopig de sleutels. Wilt u zorgen, dat de kamers geregeld gelucht worden en schoon- gehouden Ik zal het zelf doen, madame. Dank u. Dan zeg ik u voorloopig vaar wel. De conciërge ging en op 't zelfde oogen blik kwam Josephine -terug met een paar pakjes in haar net en een flesch wijn. Wel vroeg Blanche ademloos. Twee agenten in burger staan op de voordeur te loeren. Oh, maar die moeten weg, wij kunnen ze niet gebruiken. Ze zijn toch overtuigd, dat ik niet in huis ben, ze zullen dus waarschijnlijk meer letten op degenen, die binnengaan dan die het huis verlaten. Dat is wel mogelijk, maar ik stel je daaraan niet bloot. Je weet nooit hoe die lui soms achterdocht of een ingeving 'Krijgen Dat zag je straks aan dien agent. H<it had weinig gescheeld of alles was ontdek .t. Maar ze moeten weg. Josephine knikte toestemmend. Zij bleef in gedachten staan en fluisterde toen Blan che iets in. Ja, dat is prachtig, doe datriep deze in de handen klappen. Wat is er Robert. Neen niets, je zult het wel hooren. Zij gaat den weg voor ons vrij maken om heen te gaan. Laten wij wat eten en een glas wijn drinken, terwijl ik voortga met inpakken en jU, wees gereed. Robert schrikte even op, toen hij die woor den hoorde ze kwamen hem zoo bekend voor. En ja, nu wist hij weer, dat ze in snel- schrift op den dorpel van den gevangeniswa gen had gezien Wees gereeddaaraan had hij zijne redding te danken. Terwijl hfj op den rand van de tafel zittend een stuk brood met vleesch at en een groot glas wijn daarbij dronk, vertelde hij i Blanche hoe zijne vlucht in het werk was gegaan. Josephine was intusschen weer naar bene den gegaan. Robert had gelijk gehad met zijne opmer king, dat de rechercheurs eerder zouden let ten op degenen, die het huis verlieten dan op hen die binnenkwamen. Zij was nu al eenige malen vlak langs hen heen gegaan zonder dat zij minste aandacht aan haar hadden geschonken. Maar ieder die binnentrad, man of vrouw, werd met scherpe blikken gemonsterd. Intus schen praatten zij over onverschillige onder werpen en als er iemand naderde in de druk ke straat, die om eenige reden hunne opmerk zaamheid trok, dan zwegen ze plotseling en betuurden hem scherp. Ongeveer een half uur nadat Josephine voor het laatst de deur was uitgegaan weer teruggekeerd zij was niet naar bo ven gegaan maar bleef in de loge van den conciërge babbelen zonder eind kwam van den overkant der straat een man, met lan gen, zwarten weiverzorgden baard, een nauw sluitende gekleede jas en een hoogen hoed. Regelrecht ging hij op het huis af. Doch vóór hij den drempel had overschre den, legde een der rechercheurs hem de IJSBREKER VERGAAN. Dertig opvarenden verdronken. De Sovjet-ijsbreker nr. 9 die op 24 October uit Archangel naar de Pool zee was vertrokken om den Sovjet-ijs breker nr. 8 te zoeken, heeft geen teek<»n van leven meer heeft gegeven, hoewel een radioinstallatie aan boord was. Op 1 November j.1- hebben eenige schepen acht lijken opgevischt, die bleken te behooren tot de bemannnig van ijs- breker nr. 9. Nu nog ruim 14 dagen zijn verloopen, moet officieel worden vastgesteld dat de ijsbreker met dertig opvarenden aan boord is vergaan. Japansch visschersschip vergaan. Vijftig dooden. Het Japansche stoomvisschersschip „Aiseki Maroe" is in een storm ver gaan. Vijftig opvarenden zijn omgeko men. Slechts één matroos kon gered worden na langen tijd in een reddings boot te hebben rondgezworven. Wrak van. een Russisch oorlogsschip gevonden. Het wrak van het in den Russisch-Ja- panschen oorlog door een Japansche mijn tot zinken gebrachte Russische vlaggeschip „Petropawlowsk" is door het Japansche bergingsvaartuig „Ka- taoka" na lang zoeken in de Gele Zee gevonden. In het wrak, dat op een diepte van 90 m. ligt, zou een groot be drag aan gemunt goud, men spreekt van een waarde van bijna 120 millioen gulden aanwezig te zijn- De kapitein van de „Kataoka" wil een poging doen om het goud te bergen. GEMEENTE WIERINGEN. VERPACHTING. JIJ. Donderdag had hotel De Haan te Hippolytushoef door het bestuur der Domeinen de verpachting plaats van de verschillende perceelen voor de jaren 1933—1935. De geheele Balgzzanddijk in 17 perceelen en de perceelen 63, 64 en 65 zijn van de ver pachting uitgesloten omreden deze onder hands zullen worden verpacht. Alle pachtsommen hieronder vermeld, zijn per jaar. De Afsluitdijk door het Amsteldiep in 4 per ceelen als volgt Perc. 18 van paal 85 tot 90, laatst verpacht aan C. Kooij Cz. alhier voor f 40, thans aan G. Lont alhier voor f 4 perc. 19 van paal 90 tot 95, laatst aan P. Mostert alhier voor f 246, thans aan J. Kooij Cz. voor f 10 perc. 20 van dijkpaal 95 tot 100, laatst P. Metse laar alhier voor f 271, thans P. Mostert voor f 10 perc. 21 van paal 100 tot dijkpaal 106 75.50 M., laatst Corn. Kuut alhier voor f 215, nu aan dezelfde voor f 5. De zeewering langs het Westerlanderklief in 5 perceelen als perc. 22 van dijkpaal 106 hand op den schouder. - Volg mij, Rénier. - Hoe kent u mij vroeg de nieuw aange komene verwonderd. Kom, kom, geen praatjes, zei de recher cheur norsch. Me dunkt dat uw naam bekend genoeg is. - Te veel eer, verklaarde de heer, die Ré nier genoemd was. Het is nu geen tijd om gekheid te ma ken, snauwde de rechercheur, ik raad u aan rustig mee te gaan, of wij zullen geweld moe ten gebruiken. Meegaan, waarheen Naar de prefectuur, natuurlijk. Komaan, genoeg getalmd, mengde de tweede rechercheur zich nu in het gesprek, als mijnheer rustig wil meegaan is het goed en anders Hij haalde een paar boeien uit den zak. Loop naar den duivelriep nu de vreem de, wlen het vooruitzicht van een paar ijze ren armbanden in het minst niet aanstond en hij gaf den rechercheur een stoot in de borst, die hem achteruit deed stuiven. Tegelijk greep de andere politieman hem bij de armen, de eerste, die zich herstelde, kwam zijn kameraad te hulp, er ontstond een worsteling, tumult^ een oploop. Josephine en de conciërge kwamen naar buiten om te zien wat er gebeurde, maar Josephine draaide voortdurend zoo, dat zij steeds achter den rug van een ander bleef en de plotseling van zijn vrijheid beroofde haar niet te zien kreeg. Hij stond nu geboeid tusschen de beide re- cherscheurs in, van woede stond het schuim hem op de lippen en zijn oogen waren rood dooraderd. Een auto riep een der agenten, die zich bij de groep hadden gevoegd. Een paar omstanders, waaronder ook Jo sephine, liepen weg om een auto te halen. Binnen een paar minuten stond er een voor, de gevangene er in geduwd, de rechercheurs volgden, de agent nam naast den chauffeur -I- nog 75.50 M. (zuidelijk hek Marineterrein) tot paal 108 -f 30 M., laatst C. Kuut voor f 85 nu dezelfde voor f 5 perc. 23 van paal 108 30 M. tot paal 109 -f 82 M. (oostelijk hek Marineterrein), laatst aan G. Lont Jz. voor f 175,25, nu aan J. C. Kooij voor f 16 perc. 24 van paal 109 82 M. tot paal 111, laatst aan G. Lont Jz. voor f 15, nu aan dezelfde voor f 1.50 perc. 25 van paal 111 tot paal 112, laatst aan J. Kooij Cz. voor f 69, nu aan G. Lont voor f 5.50 perc. 26 van paal 112 tot 113 -f 75 M., laatst aan M. C. Koorn voor f 103, nu aan C. Baijs voor f 16. De Normerdijk, Marskedijk en Rinkewiels- dijk, met aangrenzende perceelen, in 10 per ceelen als perc. 27, het gedeelte van Normei- dijk van dijkpaal 113 75 M., tot paal 120, laatst aan J. Kooij voor f 229, nu aan N. Met selaar voor 53 perc. 28, het gedeelte van den Normerdijk van paal 120 tot paal 125. laatst aan J. Scheltus voor f 150, nu aan N. Mulder voor f 27 perc. 29, het gedeelte van den Normerdijk van paai 125 tot 130, laatst aan D. v. Duin voor f 185, thans aan denzelf den voor f 26 pre. 30, het gedeelte van den Normerdijk en den Marskedijk, van paal 130 tot 135, laatst aan D. Wiegman Pz. voor f 262.75, thans denzelfden voor f 55.50 perc. 31, het gedeelte van den Marskedijk tusschen paal 135 en 140, alsmede het aangrenzende waterrietveld, laatst aan P. de Jong voor f 190.35 nu aan J. Scheltus voor f 53.50 perc. 32, het gedeelte van den Marskedijk tusschen paal 140 en 145, alsmede het aangrenzende water en rietveld, laatst aan A. Keijzer voor f 233.75, thans aan denzelfden voor f 83.35 perc. 33, het ged. Marskedijk tusschen paal 145 en 150, met aangrenzend riet- en water veld, laatst aan P. Doesburg voor f 238.75, nu aan denzelfden voor f 58.80 perc. 34, het ged. Marskedijk tusschen paal 150 en 154 70 M„ met aangrenzend water, laatst aan J. Kort voor f 325, nu aan denz. voor f 35 perc. 35, het gedeelte Marskedijk en den Rinkeweels- dijk tusschen paal 154 70 M. en paal 160 met aangrenzend water, laatst aan C. Ruij- ter Jz. voor f 320, nu aan M. Mulder voor f 40 perc. 36, het ged. Rinkewielsdijk tus schen paal 160 en 164 68.50 M., met aan grenzend water, laatst aan P. Kuut voor f 285.85, nu aan denz. voor f 25.20. De zeewering langs het Hooge land van Stroe, met inbegrip van de achterliggende kade, in 4 perceelen als perc. 37, van paal 164 -*■ 68.50 M. tot paal 169 -+-. 30 M. laatst aan S. de Wit voor f 260, nu aan J. Kuut voor f 35 perc. 38 van paal 169 30 M., tot paal 173 -f 13.50 M., laatst aan J. de Wit voor f 285, nu hoogste bod f 5, doch niet toegewe zen perc. 39, van paal 173 13.50 M. tot paal 174 -f 50 M., tot paal 176 -f 75 M. (einae steenglooiing), laatst aan C. Klein Az. voor f 105, nu aan denz. voor f 26. De Bierdijk in 2 perceelen, als perc. 41, het gedeelte van den Bierdijk en de aanslui tende kade op het hoogeland van Stroe van dijkpaal 178A 3.50 tot dijkpaal 184, voor- veel den dijk betreft, met inbegrip van den Bierdijkerweg, benoorden genoemde kade de buitenberm van den dijk van paal 182 tot laatst aan C. Ruijter Pz. voor f 235, nu aan denz. voor f 25 perc. 42, het ged. van den Bierdijk tusschen paal 184 en 188 60.50 M., met kade naar Vartrop, benevens het aan nemende water en rietveld, laatst aan S. de -aan voor f 260, nu aan A. de Wit voor f 15. De zeewering tusschen Bierdijk en Molger- dijk, in 10 perceelen, als perc. 43, het ged. van de zeewering tusschen den Bierdijk en den Molgerdijk, tusschen palen 188 60.50 M. en paal 190, laatst aan S. Heijblok voor f 95, nu aan J. Heijblok voor f 6 perc. 44, van paal 190 tot 191, laatst aan S. de Haan voor f 30, nu aan A. de Wit voor f 2 perc. 45, van paal 191 tot 192, laatst aan A. de Wit Az. voor f 60, nu aan denz. voor f2 perc. 46 van paal 192 tot paal 193 laatst aan P. Poel voor f 27.50, nu aan A. de Wit voor f 0.50 perc. 47, van paal 193 tot 194, laatst aan K. stadig voor f 55, nu aan D. Verfaille voor f plaats en voort gleed de auto zoo snel als het drukke verkeer toeliet. Wat is er toch vroeg een der omstan ders, die niets van het geval begrepen had, maar toch was blijven kijken. Oh, antwoordde een bakkersjongen, ze hebben de Rénier te pakken. En weldra ging het nieuwtje van mond tot mond „ze hebben de Rénier weer te pak ken." Een oogenblik later kwam een tweede au to aanrijden, die met een gejouw van „je komt te laat, hij is al weg werd ontvangen. De chauffeur keek teleurgesteld, maar Jose phine troostte hem door de te zeggen dat hij misschien toch een vrachtje kon krijgen als hij even wilde wachten. Een van de locatai- res ging op reis en zou misschien van zijne diensten gebruik willen maken. De conciërge bevestigde dit en de chauffeur wachtte. De eerste auto had ondertusschen de pre fectuur bereikt en reed de binnenplaats op. De gevangene werd in tegenwoordigheid ge bracht van inspecteur Bourdon, die zooeven zijn rapport bij den chef had uitgebracht, met de woorden Wij hebben hem, mijnheer En deze plantte als een echo de zegevieren de kreet voort in de kamer van chef de süreté Wij hebben hem, mijnheer Wien Rénier Rénier Oh, ik dacht de oude tante, zei de chef droogjes. De inspecteur werd een tintje bleeker en vroeg wat onthutst Hoe bedoelt u, mijnheer Dat zal ik u straks vertellen. Laat mij eerst de vondst maar eens zien. De gevangene werd binnengelaten, dé bei de recherchers plaatsen zich achter hem, in de hoop op een pluimpje van den chef. Deze zag eerst den gearresteerde, toen de politiebeambten aan en sprak op snijdenden toon Maak oogenblikkelijk de boeien van de zen heer los. De rechercheurs zagen elkaar beteuterd aan. Nu, vlug een beetje De toon waarop dit tweede bevel werd ge geven was van dien aard, dat er geen secon de aarzeling meer mogelijk was. Zoodra de heer met den zwarten baard dc handen weer vrij had, zei de chef tot hem Mijnheer, ik weet werkelijk niet hoe ik u mijne verontschuldiging moet aanbieden voor dit jammerlijk misverstand, dat alleen te wijten is aan de stomme ezelachtigheid van mijne beambten. Ik bid u, schrijf dit vooral toe aan hunne blinde voortvarendheid om een door de justitie veroordeeld en ont snapt misdadiger weer in handen te krijgen en geef mij, als het van uwe goedheid niet te veel is gevergd, een uitvoerig verslag van de wijze, waarop deze betreurenswaardige ge beurtenis zich heeft toegedragen. De vreemde heer, wiens woede over de on dergane beleediging van op de openbare straat als een boosdoener te worden Ingere kend geheel bedaarde, boog om zijne bereid willigheid te kennen te geven Mijn naam is Reynier, verklaarde hij, mijne familie is afkomstig uit Holland, maar ik zelf ben in Frankrijk geboren en onze naam wordt hier steeds als Rénier uitgespro ken. Dit ter voorlichting van uw agent, die anders niet begrijpen zou hoe het misver stand kon ontstaan. Ik ben dokter, en laat in den middag, toen ik juist van het hospi taal St. Antoine terug was, kwam een jonge vrouw bij mij,, die mij verzocht onmiddellijk bij haar meesteres te komen, die vergif had ingenomen. Ik haastte mij naar het opgege ven adres en werd daar door uwe inspec teurs aangesproken, gegrepen en hierheen gebracht. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 1