BIJ HOESTEN en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen Mijnhardt's Hoestpoeders. Grieppoeders. Hoofdpijnpoeders. Verkoudheidspoeders. Kiespijnpoeders. Maagpoeders. Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. 2.50 perc. 48, van paal 194 tot 195, laatst aan D. Verfaille voor f li, nu aan denz. voor f 0.50 perc. 49, van paal 195 tot 196, laatst aan J. Rotgans Ez. voor f 56, nu aan denz voor f 2 perc. 50 van paal 196 tot 197, laatst aan J. Rotgans Ez. voor f 31, nu aan denz. voor f 0.50 perc. 51, van paal 197 tot 198, laatst aan P. Poel voor f 37.50, nu aan J. Rot gans voor f 1 perc. 52, van paal 198 tot 199 -f 61 M.. laatst aan H. Stadig voor f 85, nu geen bod. De Molgerdijk en de Nooroeverdijk, in 4 perceelen, als perc. 53 De Groene Molger dijk en de kade rondom de perceelen A 2404 en 2405, van het begin der kade bij paal 197 A 44.50 M., tot paal 199 A 72.50 M., met de belendende sloot, laatst aan M. Heijboer Mz. voor f 67.-, nu aan M. Heijblok voor f 17 perc. 54, het ged. van den Molgerdijk tusschen de palen 199 A 75.50 M. en 205, alsmede de daar langs gelegen sloot, laatst aan J. Bak ker voor f 260, nu geboden f 8, doch niet toe gewezen perc. 55, het ged. van den Molger dijk en den Noorderoeverdijk, tusschen de palen 205 en 210, laatst aan N. Metselaar voor f 275, nu geen bod perc. 56, het ged. van den Noorderoeverdijk van paal 210 tot de schering aan het einde van den dijk bij paal 211 -f 66.40 M. De binnenberm van den dijk is bij het perceel niet inbegrepen. Laatst aan S. Lont Cz. voor f 75, nu geen bod perc. 57 de noordelijken havendam van de nieuwe buitenhaven te Den Oever van de oostelijke grens van perceel 56 tot den kop van den dam, laatst aan J. Keijzer voor f 221.75, nu aan A. de Wit voor f 5 perc. 57a, de ooste lijke leidam van de voorhaven te Den Oever, vanaf het worteleinde tot den kop van den dam, vroeger niet verpacht, nu aan S. de Wit voor f 5 perc. 58, Den Oever en Stonteldijk, van het Zuiderhoofd tot 45 M. bewesten paal 24, met inbegrip van den daarbij behooren den binnenberm en van het kadastrale perc. sectie A, no. 2480, laatst aan J. Bakker Sz. voor f 2, nu aan denz. voor f 1 perc. 59, De Normerven met Buitenveld, laatst aan C. Lont Vet voor f 201, nu aan J. Numeijer voor f 35.25; perc. 60, het hooge terrein aan de zuid zijde van de spoorwegingraving te Wester- land, met de strooken ter weerszijden van den daarlangs gelegen verkeersweg, laatst aan D. van Duin voor f 81, nu aan N. Mul der voor f 31.25 perc. 61, de ingraving door het Westerlan der klief met bovenberm, van paal 106 75.50 M. tot den Noordgeesterweg laatst aan N. Mulder voor f 31, nu geen bod; perc. 62, de ingraving door het Westerlander- klief van den Noordgeesterweg tot het einde bij de afwateringssloot naar het woudstrand. laatst aan E. Baijs Jz. voor f 76, thans geen bod perc. 66, de Balgdijk tusschen paal 124 -f 50 M. en den Koegraszeedijk, met inbegrip van de aansluitende terreinen ter weerszijden van de Westelijke voorhaven der sluis en van den omgelegen Koegraszeedijk. laatst ver pacht aan A. Pranger voor f 100, nu aan D. Pranger voor f 80 perc. 67, de taluds van de cphooging voor den verkeersweg vanaf den Stoomweg tot Balgzandbrug en met. inbegrip van de bermen van de gedeelten Balgweg ten Noorden en ten Zuiden van den verkeersweg van 74 tot 3.42 M.. uit het midden van den duiker in dezen weg liggende, laatst aan P Landman te Breezand voor f 15, nu geen bod perc. 68, het terrein gelegen langs den toe gangsweg naar de keersluis nabij de Oost pont bewesten den Lotweg, in den Anna Paulownapolder, grootte ongeveer 1.80 H.A laatst aan J. de Boe te Anna Paulowna voor f 226.nu aan C. de Boe voor f 102 perc. 68a, de perceelen nabij Nieuwesluis. voor zoo ver zij gelegen zijn ten zuiden van de zuide lijke draadschering, langs den nieuwen ver bindingsweg aldaar, met bermen van den weg, laatst aan J, Kistemaker te Kolhom voor f 61, nu den zelfde voor f 41 perc. 69, terrein gelegen in den Waardpolder, benoor den den weg langs de Noordzijde van het Kolhornerdiep, laatst aan P. Koomen Jz. voor f 275, nu aan S. Breebaart voor f 30. De vogelarij op het strand van en rondom Wieringen perc. 70, van de Noordzijde van den afsluitdijk door het Amsteldiep, Oost waarts langs het Noorderstrand tot het eerste houten hoofd achter Noordburen, laatst A. Keijzer voor f 3.85, en aan P. Ruiter Jz. voor f 2,-, nu aan J. Kort voor f 2 perc. 71 langs den Rinkewielsdijk, van het eerste houten hoofd achter Noordburen tot den Noorderha- vendam bij Den Oever, laatst aan J. Kort en C. Ruijter Pz. voor resp. f 0.50 en f 1, nu aan C. Ruiter voor f 0.50. De perceelen 1 tot en met 17, 63, 64 en 65. buiten beschouwing laten, bracht bij de vori ge verpachting, dus 3 jaar geleden, op f 8511,80 en nu f 1064.85. Dit zeer groote ver schil is wel te wijten aan de mindere op brengst der perceelen waar het zeewier werd gevischt. Uitslag verloting Anna Paulowna-Wieringen Zaterdagavond had in het café van den Heer W. Kossen aan de Spoorbuurt de trek king plaats van de verloting ten bate der tuberculoise bestrijding. Op de volgende num mers zijn prijzen gevallen Lotnummer 76 105 147 182 212 247 404 447 786 893 1071 1390 1504 1821 1916 2049 2079 2185 2191 2312 2391 2457 2809 2913 3047 3217 3323 3375 3601 3762 3796. Het rijwiel is gevallen op No. 2913. SUCCES-NIEUWS. Zondag had Succes I op bezoek het zwakke elftal Helder 3 en het was dan ook voor de bezoekers een zeer slechte middag en werd haar dan ook een zeer zwa re nederlaag toegebracht. Succes trapt af en het spel is nog maar nauwelijks enkele mi nuten oud of Werelds weet de score voor Suc ces te openen, met een niet onhoudbaar schot 10. Achtereenvolgens worden door de Successers 4 corners op H.-doel genomen welke echter geen gevaar opleveren. Succes is voortdurend in het offensief en thans is het de Succes-midvoor die een harde schui ver inzendt doch deze komt net tegen de paal en Grootemaat zorgt voor de rest 2—0. Thans weet Helder ook eens een doorbraak te for- ceeren, welke op een corner uitloopt, welke ook op niets uitloopt. Een keihard schot van Kuiper weet de H.-keeper op prima wijze te stoppen. H. weet een doorbraak te maken en snelt vliegensvlug op het S.-doel af en een goed schot wordt ingezonden. De S.-keeper is echter op z'n post en weet de bal te bemach tigen, doch komt tegelijker tijd door de glad heid van 't veld te vallen en laat de bal rol len, De H. mannen zijn er als de kippen bij en schieten precies tegen de liggende keeper. Ook deze gevaarlijke aanval loopt op niets uit. Albert weet even hierna 30 te maken, waarmee de rust ingaat. De tweede helft is nog geen minuut oud of het is Koorn welke de score opnieuw voor Succes opent 40. De H. voorhoede werkt zeer hard doch speelt zonder verband. Ook ontbreken de goede schutters. Intusschen maakt Albert er 50 van. Even later wordt door Succes een corn op H.-doel genomen welke prachtig in de goede richting wordt gekopt doch de H.-keeper staat precies op de goede plaats en redt schitterend, 't Ver dere verloop der wedstrijd is meer een eenzij dige wedstrijd daar Succes doorloopend in den aanval is en weet de stand dan ook op te voeren tot 90. De H.-voorwaartschen braken nog wel eens door doch geraakten voor doel steeds de kluts kwijt. Succes n was naar B.K.C. (met een heele serie invallers) en verloor wederom met 53. Succes 4 bracht het er beter af bij BJC.C. 3 door een pracht overwinning van 60. De S.-adsp. speelden tegen Helder c en wist eveneens een goede wedstrijd te spelen en won met 31. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. Zaterdag 18 No vember 1.1. hield de afd. „Zijpe-Omstre ken" van de Hol 1. Mij. van Landbouw een buitengewone algclmeenc vergade ring in het lokaal van Mej. de Wed. J. Broer, welke bijeenkomst door 10 le den werd bijgewoond. De Voorzitter, de heer Rezelman, o- pende met èen woord van welkom de vergadering en sprak zijn voldoening er over uit, dat verschillende personen aanwezig waren, welke men anders niet op deze vergaderingen ziet. Spr. deelde mede, dat deze vergadering was uitgeschreven met het oog op de bui tengewone alg. vergadering v.d. Holl. Mij. van Landbouw te houden te Den Haag. Hierna las de secretaris, de hr- E A. Lindenbergh, de notulen, welke ou der dankzegging werden goedgekeurd. Verder deelde de Voorzitter mede, dat het aantal leden voor het pachtbu reau op verzoek met 2 personen was uitgebreid, n.l. met de heeren J. Ram pen en H. Over De commissie bestaat nu naast deze twee personen, uit de heeren K. Winkel, II. Rezelman en P. Vries. Verder deelde de hr. Rezelman ime- de, dat de Landbouwwintercursus te Sint Maartensbrug, is aangevangen met 16 leerlingen. Aan den leeraar de zer cursus is op zijn verzoek een de monstratietafel verstrekt. Voorz- deelde mede, dat de heeren C. v.d. Sluijs, D. Jon ge jan en A. Appel, we der als commissie van toezicht voor de ze wintercursus waren benoemd. Vervolgens werd medegedeeld, dat de in September gehouden tentoonstel ling een nadeelig saldo heeft opgele verd van f 297.01 L». De voorz. zegt, dat er stappen zijn gedaan bij de gemeente om steun voor deze zaak. Mocht zulks niet gelukken, dan vreest spr. het erg ste voor het voortbestaan dezer ten toonstelling. Hierna kwam de agenda van de te houden vergadering te Den Daag ter tafel. Het doel dezer vergadering is om de verschillende bezwaren na te gaan, welke zich openbaren bij de tar- ,wcwet, de crisis-zuivelwet, de schapen houderij, Varkenswet en vele andere wetten, welke aan de crisis hun ont staan te danken hebben- De Voorz. vraagt of het de goedkeu ring der vergadering kan wegdragen, als de secretaris, de hr. Lindenbergh, met spr. mede gaat als afgevaardigde naar Den Haag. Niemand der aan wezigen bleek hiertegen eenig bezwaar te hebben. De voorz. zegt, dat op de alg. vergade ring te Rotterdam verschrikkelijk is „gekankerd" tegen de varkenscrisis- wet, wat blijkbaar eenig nut heeft afge worpen, daar nadien de toestand iets is verbeterd. De voorzitter deelde mede dat het de bedoeling is van de te houden vergade ring om te weten hoe de werking is van de verschillende crisiswetten en Spr. vraagt daarom de meening in de ze, van de aanwezigen. Spr. noemt b.v- de onvoldoende steun die de crisiszui- velwet brengt en vraagt of bij de aan wezigen hiertegen bezwaren bestaan. De heer G. van der Sluijs zegt dat deze wet niet iedereen zal bevredigen, maar toch veel verbetering brengt. De voorzitter zegt dat als men ziet wat de regeering doet voor de werk- looze arbeiders en daartegenover stelt de hulp die zij brengt aan de boeren, men niet anders dan zeer ontevreden kan zijn. De heer S. de Lange is van oordeel dat deze wet eerst eens een jaar in werking moet zijn, voor men een alge meen oordeel kan uitspreken. De heer G. van der Sluijs merkt op, dat, afgescheiden van te lage üitkee- ringen, dat deze wet toch een zegen voor de zuivelbereiding kan worden genoemd. De heer Hopman acht de uitvoering dezer wet zeer moeilijk en daarom is spr. van oordeel dat het niet goed zou zijn, de wet zonder meer te ver- oordeelen- De varkenscrisiswet lokt veel bespre kingen uit en de heer C. van der Sluijs verstrekt de noodige inlichtingen. De Schapenwet en Aardappelwet, wiens werking men nog jniet kent, passeeren onbesproken de re- |vue. I Bij de bespreking over het punt ere dietverstrekking aan den landbouw, izegt de hr. G. v.d. Sluijs van meening te zijn, dat men de regeling hiervan ge rust aan de regeering kan overlaten. De Voorz. gelooft ook wel, dat men zeer voorzichtig te werk zal gaan, daar iedereen, zoo goed als wij allen, weten, dat geheele families financieel aan el kander afhankelijk zijn. Bij de rondvraag brengt de hr. Hop man een klacht naar voren over de hoo ge tarieven van het waterleidingsbe drijf. Voor w ie het gebruiken moet voor zijn vee, is het veel en veel te duur- Na eenigc discussie werd besloten dat de afdeeling deze klacht zal over brengen bij het'P^ov. Waterleidingbe- drijf te Bloementn.al. Verder zegt de hr. Hopman, dat de Bond van Coop. Vereenigingen 'n film heeft laten vervaardigen, betrekking hebbende op Landbouwcoöperatie in 't algemeen. Deze film wordt aangekocht door de Holl. Mij. van Landbouw, en spr. zou gaarne zien, dat de afd. pogin gen deed, dat de film hier werd ver toond. Voorz. doet toezegging naar. een en ander te zullen informeeren. De hr- S. de Lange, zegt bericht te heb ben ontvangen van zijn benoeming als bestuurslid van de afdeeling. Spr. da kt voor dit bewijs van vertrouwen en zal deze benoeming ook aannemen, maar toch had hij liever gezien, dat men voor het bestuur jonge personen koos, wat spr. meer in het belang der Afd. acht. De hi'. G. v.d. Sluijs vraagt medewer king van de afdeeling voor het volgen de: n.l. te probeeren bij den betrokken Minister om een toeslag te mogen ge ven aan arbeiders, welk geld nu als steun wordt gegeven, en deze arbei ders te werk te stellen bij landbouwers, of veehouders, welke zelf onmachtig zijn een arbeider het volle loon uit te betalen- Het zou Rijk en Gemeente niets meer kosten en de boeren waren geholpen, terwijl de arbeiders met de toeslag en een gedeelte loon van de werkgevers, in staat werden gesteld 'n goed loon te verdienen. Wij, als gemeen te hebben hiervoor alle pogingen ge daan. maar het mocht ons niet geluk ken. Als het nu geprobeerd wordt langs den weg der organisatie, b.v. het Neder landsch Landbouw Comité, is er mis schien meer te bereiken. Voorz. zegt toe, pogingen in dien geest te zullen aanwenden. De hr. G. v.d. Sluijs bespreekt de hoo ge vastrecht - tarieven bij het Electr- bedrijf, welke worden geheven naai de oppervlakte der gebouwen, welke men opmeet bij verhuizing. In vele ge vallen is dit vastrecht veel te hoog en spr. geeft de aanwezigen den raad, als 'n. dergelijk geval zich voordoet, hiero ver persoonlijk bij het Prov. Electr. Be drijf een klacht in te dienen. Dit is nu eens niet het werk voor de afdeeling, maar moet persoonlijk geschieden en spr. geeft den zeer ernstigen raad de zen weg te volgen. Hierna bespreekt de hr. G. v.d. Sluijs het nut en de noodzakelijkheid voor o'e veehouders en landbouwers om zich aan te sluiten bij de afdeeling. Als men 'n voorbeeld neemt aan de georganiseer de arbeiders, welke langs den weg der organisatie veel bereiken, moet iedere boer toch wel tot de overtuiging komen dat ook zijn plaats is in de organisatie, als men iets wil bereiken- Hoe groote) deze is, hoe meer kracht er van uit kan gaan. Nu vooral is dat noodig De Voorz. zegt, dat b.v. de leden der zuivelfabrieken in de eerste plaats aan gespoord kunnen worden als lid van de Afd. toe te treden. Hierna wordt gesloten met 'n woord van dank voor de aangename en geze! lige besprekingen. BÜITENLANDSCH NIEUWS. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. WIJNEXPORT BEGINT AL. Fransche zorgen over mildere handhaving van den wijnex port in Amerika. Men zou zoo denken, dat juist Frank rijk, het uitvoerland van wijn en cham pagne bij uitnemendheid, de democra tische overwinning in Amerika in vel band met de mildere handhaving der prohibitie zou toejuichen. Dat gebeurt uan ook wel. Maar de Franschen be ginnen er over na te denken, of ze wel, zelfs wanneer zij den wijnexport naar Amerika in aanmerking nemen, goede zaken zullen doen bij de afschaffing van de prohibitie- Over het algemeen is men in Frank rijk van meening, dat de verzachting der prohibitie in Amerika aan de bier en wijn uitvoerende landen maar wei nig voordeel zal brengen. Misschien is het groote Amerikaansche toeristen verkeer een grooter voordeel dan af schaffing der prohibitie. Deze zorg kan men begrijpen, als men bedenkt dat Frankrijk reeds ten gevolge van zijn geografische ligging de meeste Amerikaansche toeristen binnen zijn landspalen krijgt. Wei kan men niet beweren, dat de Amerikanen louter naar Europa komen, om er in onbeperkte mate van den alcohol te ge nieten, maar het is toch wel zeker, dat een groot percentage van een „glaasje*1 houdt. Zoo gauw als men nu in Ame rika zelf voor betrekkelijk weinig geld goede bieren en wijnen zal kunnen ver krijgen, zouden deze Amerikanen wel eens plotseling de schoonheden van hun eigen land kunnen ontdekken; de reiskosten sparen en hun vacantie liever in hun eigen land doorbrengen. De Gemeente-avond, uitgaande van de Hervormde Gemeente te Wieringer- mcer, zal inplaats van Dinsdag 22 No vember, plaats hebben Dinsdag 29 No vember a.s. des avonds halfacht in het gymnastieklokaal te Slootdorp. Ds. J. C. Fischer- Ds. K. O. Finkensieper. Een aanstaand vertrek. De Heer Wie linga cand. t.d. H. Dienst der Geref- Kerken, alhier, heeft het beroep als pre dikant naar Arum aangenomen. Den heer Wielinga, die van het begin af zooveel wel en wee in de Wieringer- meer heeft mee gemaakt, en bij ieder is bemind, ziet men hier noode vertrek ken. Bijbellezing Slootdorp. Aangezien de Gemeenteavond niet zal plaats heb ben, zal heden Dinsdagavond te kwart voor acht bijbellezing gehouden wor den in de catcchisatiekamer te Slc-o - dorp. Ds. K. O. Finkensieper. Pas Op 1 Jullie scheuren onze armen uit het lid Rijdt er alreeds 'n paar Zaterdagen een gratis autobus (bekostigd door de Medemblikker win keliers) naar Medemblik, dat was den Schagerhandelaars zeker al te machtig en een doorn in het oog- Dezen laten nu ook Zaterdagsmiddags een bus vanaf Ten overstaan van de honderddui zenden Amerikanen, die jaarlijks naar Europa komen en door middel van de hotelindustrie reusachtige bedragen in de Europeesche landen, verteren, schijnt liet dan ook werkelijk de vraag, of Europa op den duur goede zaken zal maken met het uitvoeren van alcohol naar Amerika. Frankrijk komt van alle Europeesche landen op de eerste plaats in aanmerking verlie zen te lijden Het inzicht in die twee kanten van het alcoholvraagstuk is echter nog geen gemeengoed geworden. Yoorloo- pig registreert men overal met vreug de de eerste Amerikaansche alcohol- bestellingen. Vele van deze bestellingen behooren echte!' in het rijk der fabels of zijn althans vrijblijvend. Maar er zijn ook meldingen van werkelijke koopcontracten. Het alcoholbedrijf met Amerika heeft tot dusver hoofdzakelijk dezen vorm aangenomen, dat Amerikaan sche groote firma's zich verzekerd heb ben van optie op aanwezige voorra den, om voor het geval van opheffing 'der prohibitie aan de behoefte te kun nen voldoen- In sommige ,gevallen worden ook reeds koopcontracten gesloten. Een groote Amerikaansche firma heeft b.v. reeds groote massa's Franschen wijn gekócht en is met het transport naar Mexico begonnen. De wijn wordt in Mexico dicht bij de Amerikaansche grenzen opgeslagen. Buitendien moetf de vertegenwoordiger van een groot hotel te New-York van een Italiaan- sche hotelmaatschappij een groot sor timent der edelste jaargangen uit alle landen hebben gekocht, om zoo spoe dig mogelijk den gasten niet alleen ge wone wijnen, maar de edelste mer ken en jaargangen te kunnen voor zetten. Koudegolf in Chicago. Chicago werd Donderdag geteisterd door een koudegolf die tegelijk met 'n sneeuwstorm uit het Noorden kwam. De geheele Ohiovallei werd met sneeuw bedekt. Ook in Wlinconsin en Minnesota heerschte groote koude en bijna tot aan de Rio Grande heeft het gevroren. In Illinois, Indiana, Michi- gan en Ohio is reeds zooveel sneeuw gevallen, dat het verkeer op tal van plaatsen erdoor belemmerd werd. Dit is de Vroegste winter, dien men zich van vele jaren herinnert. Uit den trein gesprongen. De onvoorzichtige oude vrouw overleden. Even voorbij het station Wchl wilde een 70-jarige vrouw, die per abuis in den trein was blijven zitten, uit den rijdenden trein springen. Zij kwam daarbij te vallen en geraakte onder do wielen. Beide beenen werden haar af gereden. Even later is de vrouw over leden- PROVINCIAAL NIEUWS. Onveilig Schagen. Toen de cchtge- noote van den lieer K., wonende in de Veldstraat te Schagen dezer dagen on geveer half negen op weg naar huis 'n donker gedeelte van het Noord passeer de, werd zij 'savonds aangesproken door een circa 50-jarig persoon, die haar vanaf de markt was gevolgd. De man trachtte haar hierbij te mo- lestèeren. De jonge vrouw verweerde zich dapper, waarop de onverlaat haar neersloeg- Zij wist echter te ontkomen en vluchtte weg. De man achtervolgde haar, doch juis* op het moment, dat hij de vrouw had ingehaald kwam van den anderen kant een auto aan. Het hel dere schijnsel was oorzaak, dat de man ijlings de vlucht nam per rijwiel, het welk hij bij zich had en den Ilalerweg inreed. Met gescheurde kousen en een Slootdorp naar Schagen en ierug rij den, en <le bewoners hier mogen zon der te betalen dat ritje meemaken. Het zal nog zoo worden dat de chauf feurs elk aan 'n arm van ons staan te trekken: „Komt vooruit, met mij naar Medemblik" of: „Kom, schiet op, in mijn karretje mee nasur Schagen Laten de Wieringermeerbewoners e- veu nadenken, dat er in Slootdorp en Middenmeer ook nog winkels zijn Een Reuze - succes. De ontspannings club „Tot Ons Vermaak" hield j.1. Za terdag, haar eerste uitvoering in Hotel Smit te Slootdorp. De zaal was in alle hoeken bezet, toen de voorzitster den avond met 'n hartelijk welkom open de. De verwachtingen waren hoog ge spannen, en men is niet teleurge steld. De afwisselende voordrachten ga ven te zien, dat er hier te Slootdorp goede rocitoerkrachten schuilen- De zaal daverde soms van het gelach. Na afloop werd met een gezellig dansje besloten Wijziging autobusdienst Geel. De hr. Geel verzoekt ons de aandacht op de gewijzigde dienstregeling-advertentie te vestigen. De eerste dienst is ver vroegd met hel oog op arbeidersvervoer geschaafd hoen kwam de vrouw hevig ontdaan thuis. Het blijkt thans, dat het; reeds meer dere keeren is voorgekomen, dat jonge meisjes in dit donkere gedeelte van 't dorp zijn lastig gevallen. De politie heeft de zaak in- onder zoek. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Arbeidsbemiddeling Anna Paulowna. Geplaatst (binnen Gem.) 24 landarb. Staan nog ingeschreven 1 visscher, 64 landarbeiders. 5 timmerlieden. 1 machinist, 2 dienstboden. 1 smid. 4 schilders, 1 transport arbeider, 1 opperman. 1 waker. Aanvragen om arbeidskrachten buiten de gemeente boerendienstbode. goed kunnende melken, loon n.o.t. k., kost en inwoning, aan biedingen schriftelijkkinderjuffrouw R.K., geschikt om met kinderen om te gaan, gene gen enkele huishoudelijke bezigheden te ver richten, indiensttreding n.o.t.k., f 30 tot f 35 per maand en kost en inwoning. Een succesvolle avond. Zondag j.1. gaf de R.K. Jongens Tooneelvereeniging uitgaande van de „Maria Congregatie" onder leiding van den Zeer Eerw. Heer Pastoor Van der Eem, een uitvoering in de zaal van don hr- Bor, Spoorbuurt De opkomst was enorm groot. Opge voerd werd het tooneelwerk „De loog van Mijnheer Pastoor". Dat een en ander goed voor het voet licht werd gebracht, bewees het dave rend applaus na ieder bedrijf. In de pau ze en tijdens rot bal zorgde de bekende Band o.l.v. Nol Rijkers voor gezellige muziek. Kortom: 'n pracht avond. Een Uitvoering te Van Ewijcksluis Naar wc vernemen zal Zondag a.s. de Mandolineclub „Kunst en Eer" met me dewerking der Moiidorgelclub „De Tan go" heiden van hier, een uitvoering ge ven in de zaal van den heer Waiboer te Van Ewijcksluis GEMEENTE WIERINGEN. Zoo gaan we verder van huis. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn de ruiten ingeworpen bij den heer Jan Leen te I lippolytushoef, terwijl de be woners afwezig waren. Waar L. als timmergezel aan het werk is gebleven, brengt de publieke opinie deze steenengooierij in verband inet de staking. Wij hopen van beter, waar dergelijke dingen niet anders als remmend kunnen werken op de pogin gen tot toenadering, welke dezer dagen zouden plaats hebben, nu het hoofdbest. v.d. Bouwvakarb. Bond heeft toege stemd zonder 't hoofdbest. te vergade ren met de patroons. DOOPSGEZ. JONGERENKRING Vrijdagav. 8 uur. POLITIE. Gevonden een kleine strijk plank. Inl. bij den Gem.-bode. MARKTBERICHTEN DE KAASMARKT. ALKMAAR, 18 November 1932 Op de heden gehouden kaasmarkt waren aan gevoerd 74 stapels, wegende 83404 K.G. kaas, waarvan de prijzen als volgt Fabrickskaas 44 stapels Kleine f 29 7 stapels Commissie f 28, 2 stapels Mid dclbarc f 28, Boerenkaas: 7 stapels kici- nc f 20.50, 14 stapels Commissie f 28. Alles met rijksmerk. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 18 Nov. 1932. Op de he den: gehouden graanmarkt waren in totaal 1064 II.L.'s aangevoerd als 32 II.L. tarwe f 3.25 - f 3.75, 96 H.L. rogge f 3.60 - f 4., 298 H.L. gerst chav- f 3-75 -f 5, 298 II.L. haver f 5.50 - fö.25, 16 H.L. boonen, w.o. bruine boonen 1' 13 - f 15, citroenboonen f 18 -- f 22, duiven boonen f 8.25 -- f 10, witte boonen f 17-- f 20, 1 II.L. geel mosterdzaad f 22.50, 65 II L. karwijzaad f 18.40 -- f 18.50, 4 H.L. blaauwmaanzaad f 36 f 41, tuinbooncn f 12, 164 H.L. erwten w.o. groene erwten (kleine) f 8.60 - f 13-50, groene erwten (groote) f 19 f 24, gr. erwten f 9 - f 20. vale erwten f 15.75- f 22.50. Alles per 100 K.G. Handel goed Alkmaar, 21 Nov. 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 75 Vette koeien f 85 a 225; handel redelijk; 15 Graskal veren f 20 a 28; 8 Vette kalveren f 40.- ji 75.-, vette kalveren per Kg. 0.80 a 1-10 26 Nuchtere kalv. slacht f 6 a f 20; 630 Vette varkens (zwaar) per Kg. 27 a 30 cent; handel goed.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2