HOOFDPIJN -f- EN KIESPIJN drijven, doch spoedig daarop viel hij bewusteloos neer. Het publiek hield het voorval aanvankelijk voor een goed geslaagden dressuurproef. fei De rijke goudvondsten in Venezuela In verband met het bericht, dat bij Chicanan in Venazuela een rijke goud mijn is ontdekt, verneemt men uit Caracas de volgende bijzonderheden Een eenvoudig werkman, Fuen mayor genaamd, heeft deze mijn ont dekt. Feuenmayor begon dadelijk te graven en wist binnen 10 dagen een hoeveelheid van 2000 onzen goud te verzamelen. Vervolgens kwamen er nog 12 ande re werkzoekenden ter plaatse aan, die ..binnen korten tijd elk 500 onsen verza melden. Een groot aantal andere man nen, die van de ontdekking gehoord hadden, meldden zich aan. Ook zij wer den tewerkgesteld en hebben in totaal 25000 onsen bijeengebracht. Ondertusschen stroomden van alle kanten de menschen naar deze nieuwe mijn. Meer dan 1000 personen zijn thans reeds gearriveerd, die wachten totdat met de eigenlijke exploitatie wordt begonnnen. Volgens de Venezulaansche wetten behoort een goudmijn aan den ontdek ker. Deze heeft n.1. het recht om de wettelijke verklaring af te leggen, waar door het eigendomsrecht op de mijn wordt gêvestigd. Zijn eigen arm geamputeerd. Te Mendota in den Amerikaanschen staat Illinois kwam de landbouwer Ar- chie Srnih tijdens het werk op het land te vallen, waardoor z'n linkerarm door den tractor, waar hij mee werkte, werd verbrijzeld. Met een mes sneed hij den arm af, liep toen naar de dichtst bij gelegen telefoon, die ongeveer een kwartier was verwijderd, en telefoneer de om hulp. Bij aankomst in het zie kenhuis werd de amputatie voltooid. De doctoren verklaarden, dat Smit'* door zijn energieke daad zijn leven had gered. 't KINDERFEEST. Wij doorleven weer een dier heerlijke uren uit onze jeugd, die als een reine en liefelijke herinnering in de stilte van ons hart zijn weggeborgen. Het groote kinderfeest staat weer voor de deur. AI dwingt ons de ernst van het leven, naarmate wij ouder worden, ook ieder jaar meer onze aandacht, onzen tijd, onze belangstelling te geven aan heel wat gewichtiger en belangwekkender dingen, op den St. Nicolaasavond vergeten wij een oogenblik de werkelijkheid om ons heen, ons werk, onze zorgen en belangen en heel de drukke volle wereld. Voor velen onzer zijn er reeds tal van ja ren verloopen sinds wij kinderen waren. Veel wat toen onze harten bewoog is nu al uit on ze gedachten weggewischt, maar toch kun nen wij ons herinneren, hoe wij met volko men gerustheid aan zaken en personen ge loofden, over de ongerijmdheid waarvan wij nu moeten glimlachen. Wat deden verwach ting en vreugde ons jeugdig hart kloppen Met hoeveel verrukking luisterden wij naar die schoone en vermakelijke geschiedenissen van allerlei denkbeeldige personen, van aller lei onmogelijke voorvallen Welk een vreug de schonken ons zaken, die al haar aantrek kelijkheid voor ons hebben verloren, ja, die thans nauwelijks onze aandacht waardig schijnen. Al dergelijke bijzonderheden her inneren wij ons uit onze eigen jeugdige ja ren, of bemerken wij nog dagelijks bij het jonge geslacht dat rondom ons opgroeit. Wat zeggen ons die herinnering en omge ving Zij zeggen ons, dat de dagen der jeugd een gelukkig, vroolijk deel mogen heeten van het menschelijk leven. O zeker, het jonge leven was voor den een veel somberder dan voor den ander en daar zijn jeugdigen van jaren, die door slechte gezondheid of treurige omgeving zorgen en smarten hebben te dra gen, te zwaar voor zoo zwakke schouders. Voor ieder hebben de dagen der kindsheid tot aan den volwassen leeftijd toe, hun ver drietelijkheden, hun angsten en droefenissen gehad maar toch voor haast allen was de lente tevens een meestal gelukkige tijd, dien men zoo gaarne nog eens zou doorleven voor bijna allen is op het eerste gedeelte hun ner aardsche loopbaan het schoone paradijs gelegen, waarin wij zouden wenschen op eens weer verplaatst te worden. O laten wij nog menigmaal met onze ge dachten in dat heerlijk tijdperk verwijlen. Wij allen, die de dagen der jeugd reeds zijn uitgetreden, laten wij aan hen, die nu nog zijn, wat wij eens waren, hun genoegens noch misgunnen, noch ontrooven. Laten wij hun liefelijke wonderwereld, hun schoone inbeeldingen nooit verstoren, hun geluk niet verbitteren door onze koelheid en onverschil ligheid. Laten wij niet vergeten, dat kinde ren prijs mogen stellen op veel wat ons nietig voorkomt. Is het niet onze plicht lichtstra len te doen vallen op de eerste helft van hun levenspad Ras genoeg vliegt de lente des levens voorbij, al te spoedig wordt menigmaal het frissche groen door de zomerhitte wreed aardig verschroeid of door late nachtvorst onbarmhartig vernield en het eens vervloge- ne keert nimmer weer Een dichter schreef eens naar aanleiding van het St. Nicolaasfeest„O, wel hem, die dit feest nog altijd meeviert met een kinder lijken geest En hij had gelijk. Het St. Ni colaasfeest is een stukje poëzie uit ons leven en deze poëzie mogen wij niet verwijderen. Zij geeft de eigenlijke waarde aan alles wat bestaat. Zonder haar zouden alle bestaande dingen verflauwen. Altijd en overal zal zij noodig zijn, in de blijdschap zoowel als in het leed, aan den huiselijken haard en in het openbare leven. Neem de poëzie van het leven weg, en er blijft een snaar over die niet klinkt. Laat St. Nicolaas voor de ouderen en voor al voor de ouders een blij herdenken zijn, den kinderen een blij herdenken geven. Ge lukkig wie dien terugblik op de dagen zijner kindsheid nog genieten kan. Het heden geeft weinig dagen zoo schoon, zoo zuiver, zoo be minnelijk en verkwikkend, als het verleden ons schonk. BINNENLANDSCH NIEUWS. EEN FANTAST. Vrijdagavond heeft de landbouwers knecht v.d. H., te Rosmalen, bij den bur gemeester te Nieland aangifte gedaan, dat hij door twee gemaskerde mannen was aangevallen, die hem van zijn geld wilden berooven. Onmiddellijk stelde de burgemeester zich in verbinding met de marechaussee te Geffen. Daar het verhaal den brigadecom mandant eenigszins zonderling voor kwam, onderwierp hij v.d. H. aan een scherp verhoor. Al spoedig bleek, dat de boerenknecht den overval had ver zonnen. Er is proces-verbaal tegen hem opgejnaakt. VERSTOORDE JACHTPARTIJ. Een deelnemer gedood. Onder de gemeente Varik (Betuwe) had Vrijdagmiddag een doodelijk onge luk plaats. Een gezelschap jagers be vond, zich in het veld. Een hunner, ir. G. A. de Vries, directeur der Heessel- sche steenfabriek v.h. W', P. de Vries te Rossum, sprong met een pols stok over een sloot. Het geweer, dat niet op rust stond, werd hem hierna aan gereikt door een stokkendrager. Ver moedelijk doordat deze hierbij tegen den trekker heeft gestooten ,is het ge weer, dat met den loop naar voren ge richt was, plotseling afgegaan. De vol le lading trof den heer de Vries in de Dorst. De dood trad onmiddellijk in. UITVOERDER VAN WERK VERSCHAFFING AANGEVALLEN. Ontevreden tewerkgestelden onder Peize en Eelder. Veertig arbei ders geschorst. Om een half uur langer werken. Men meldt uit het Noorden des lands Zaterdagochtend ontstonden op de werk verschaffing Peizer en Eelder Maden bij Groningen eenige moeilijkheden. Den arbei ders, daar te werk gesteld, was medegedeeld, dat zij op Zaterdag tot half elf moesten door werken in tegenstelling van voorgaande we ken, toen om tien uur het werk werd stop gezet. Wegens de kortere dagen in den win tertijd is het gebruikelijk, dat in deze periode des Zaterdags meer uren gewerkt wordt om zoodoende per week 45 uur te bereiken. De arbeiders gingen echter liever in sta king en begaven zich naar de vertrekplaats der autobus. Zij eischten van den uitvoerder bij de N.V. Grondontginningsmaatschappij, dat hij de bussen order zou geven te vertrek ken. Daar de rijksinspectie den vertrektijd op elf uur had vastgesteld, heeft de uitvoer der dit geweigerd de vertrektijd was zoo be paald, dat de arbeiders om twee uur hun woningen konden bereiken. Er ontstond een woordenwisseling. Verschil lende arbeiders namen direct een dreigende houding aan en toen de uitvoerder nogmaals mededeelde, zich te houden aan de orders der directie, werd hij door ongeveer veertig arbeiders aangevallen en vrij zwaar gewond. Een der arbeiders trok een mes en wilde den uitvoerder, die gevallen was, verwonden, doch dit werd door anderen voorkomen. De arbeiders zijn na het gebeurde per bus vertrokken, zoodat een direct onderzoek niet meer ingesteld kon worden. De hoofddaders zijn bekend. De politie heeft de zaak in han den. Oogenblikkelijk zijn alle hierbij betrok ken arbeiders voorloopig door den Rijksin specteur geschorst. HOE STRAMPROY EEN GEMEENTE SECRETARIS BENOEMDE. Zonderling stemmingsuitslagen. Een „vreemdeling in Jeruzalem" be noemd. benige weken geleden moest in de Lim- burgsche gemeente Stramproy een secretaris benoemd worden. Stramproy is geen wereld stad het telt ongeveer 1650 inwoners en de secretaris „geniet" dientengevolge een bezol diging die zonder crisis-korting f 1700— f 2000 bedroeg. Dit is inderdaad een beschei den bedrag, maar op het oogenblik, nu er honderden jongemenschen in de gemeente administratie naar een betrekking snakken, die behoorlijk voor de waarneming van het secretariaat van een kleine gemeente zijn voorbereid, kan men ongetwijfeld zonder ee nige moeite tientallen geschikte candidaten vinden, die voor de betrekking in aanmerking willen komen," aldus lezen wij in het „Weekblad voor den Nederlandschen Bond van Gemeente-ambtenaren, dat verder schrijft Hoe de aanbeveling heeft geluid weten wij niet, wèl weten wij, dat er 18 of 19 sollicitan ten waren, en daaronder gediplomeerden. En vervolgens weten wij, dat toen de raad tot stemming overging, zich een merkwaar dig feit voltrok. Hoe het bepaald gekomen is. blijft in den schoot der goden verborgen. Alle raadsleden van Stramproy toch hebben, als alle raadsleden van alle gemeenten in Nederland, den eed (of belofte) afgelegd, dat zij de belangen van hun gemeente met al hun vermogen zullen voorstaan en bevorde ren. Wij argelooze lieden zijn geneigd om daar uit af te leiden, dat raadsleden, wanneer zij over de benoeming van een gemeente-secre taris moeten stemmen, na ernstig beraad hun stem uitbrengen op den candidaat, van wien zij in gemoede gelooven, dat hij uit de sollicitanten voor de waarneming van de betrekking de meest geschikte is. Toen de raad voor de eerste maal had ge stemd, bleek dat op ieder van de raadsleden één stem was uitgebracht Men kan langs wiskundigen weg aantoo- nen, dat het praktisch uitgesloten is, dat de ze uitkomst op andere wijze is verkregen, dan doordat ieder van de raadsleden op zich zei ven heeft gestemd. Hoe het dan met de secretaris-keuze ver der zou zijn gegaan, weet ik niet. In onzen meer gecompliceerden tijd kijkt men elkaar na die eerste stemming even min of meer ver baasd aan en gaat onmiddellijk tot de door de wet voorgeschreven tweede vrije stemming over. De uitkomst van deze tweede vrije stem ming is geweest, dat een van de beide wet houders, een boer, met vier tegen drie stem men is benoemd. De onderstelling ligt voor de hand, dat niet onmiddellijk na die eerste stemming alle raadsleden een dusdanige fat soensbevlieging hebben gehad, dat zij allen op een ander hebben gestemd. Er is dus geen enkele reden om de moge lijkheid uitgesloten te achten, dat dit raads lid door zijn eigen stem secretaris is gewor den. Van de gemeente-administratie weet deze nieuwe secretaris natuurlijk niets af. Hij is 44 jaar oud en zijn wethouderschap dateert eerst van het vorig jaar. Zelfs als hij zijn be drijf onmiddellijk aan den kant zou doen, zou hij dus vermoedelijk een jaar of zes noo dig hebben, voordat hij de administratie van een gemeente als Stramproy ongeveer zelf standig zou kunnen voeren. Nu kan hij dat zeer zeker niet. Nu geniet hij inkomen voor werk, dat door hem niet of verkeerd gedaan wordt, nu wordt hij betaald voor het dragen van een verantwoordelijkheid, die hij niet dragen kan nu is hij als vreemdeling bin nen den kring, waar hij niet thuis behoort. Alg. Hbld. BOEKBESPREKING „De Wandelaar" Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren de November-aflevering van „De Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore, buitenle ven en toerisme. A. B. Wig;man gewaagt van de geva ren, waardoor het heihaas wordt be- jdreigd, Frans Makkink vertelt van avonturen met vogels, die je in Octo- .ber op Vlieland kan beleven en C. A. Kruis staat stil bij een heel populaire kevergroep de lieveheerbeestjes. Jac. Bouma uit zijn opgetogenheid over den bouw van een wespennest, A. C. de Koek roert het vraagstuk der vallende sterren aan en met K. Norel gaan wij op de Zuiderzee ter ansjovis vangst. G. A. van Schaik heeft genoten van het waterrrijke, vlakke land rondom Ylst, ds. J. I. van Schaik geeft opnieuw een relaas van zijn vogelwaarnemin gen op 'n beroemd vogeleiland, terwijl P. L. Rusticus en G. D. Duursma zich onderscheidenlijk bezig houden met de tuinwerkzaamheden in November en met cactusseen. In de zeer uitvoerige rubriek „Van en voor de lezers" (natuurhistorisch allerlei) schrijft A. B. M. over zeldzame vlindervangsten en Rinke Tolman, de redacteur, over het wondere leven der trmieten, terwijl ook nog langere of kortere stukken zijn opgenomen over blikseminslag, het Oostvoornsche na tuurreservaat, iepenziekte, blauwe dis tels, enz. Het is bijna overbodig mede te dee- len, dat weer alle zorg is besteed aan de zeer overvloedige en op een hoog peil staande illustratie. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. PROVINCIAAL NIEUWS. TWISK. Voor de vacante betrekking van gemeente-veldwachter alhier, heb ben zich niet minder dan 106 sollici tanten aangemeld. Als een teeken des tijds zouden wij hierbij kunnen vermelden dat er on der deze één is met dipl. 3-jarige cursus H.B.S.., dipl. 2de stuurman bij de groo te vaart en dipl. radoiotelegrafist. Eén met dipl. Handelsschool en hoo- gere Handelsschool. Onder de sollicitanten zijn ook 14 maréschaussee's, 10 korporaals bij de militaire politie. En dat op een salaris van f 1030. DE STREEK. Door de schaarschte in bloemkool is gedurende den laatsten tijd de vraag voor binnen- en buiten land heel goed en worden betere prij zen bedongen. Over enkele weken komt echter de Italiaansche bloemkool op de markt, waardoor ons product weer felle concurrentie zal worden aange- daap. MIDDENSTAND in MOEILIJKHEID. De vorige week heeft de Commissie uit de West-Friesche gemeenten te Hoorn een spoedvergadering gehou den met vertegenwoordigers van de Ka mers van Koophandel te Hoorn en Alk maar en van de georganiseerden Mid denstand. De moeilijkheden van den midden stand in de tuinbouwstreken werden uitvoerig beproken. Enquéttes, inge steld naar den omvang der door den middenstand aan de tuinbouwende be volking verleende credieten, maken het waarschijnlijk, dat de vorderingen ten plattelande zeker 2 millioen gul den beloopen; te Andijk becijferde men reeds f 150.000; te Wervershoof ruim f 135.000; alles over de jaren 1930 - '32. De ambachtspatroons ontvangen bijna geen opdrachten meer. Besloten werd, dat de middenstand organisaties haar materiaal zullen uit breiden om vervolgens met voorstellen bij de regeering te kunnen komen. SALARISVERLAGING PROVINCIAAL PERSONEEL De soc.-dem. Gedeputeerden komen op hunne goedkeuring terug. In den loop der vorige maand heb ben Gedeputeerde Staten van Noord holland bij de Staten een voorstel inge diend om op de nominale bezoldiging van elk lid van het personeel der pro vincie, na aftrek van f 1000.-, geduren de de eerstvolgende drie jaren een kor ting toe te passen van zes procent. Dit voorstel was in het georgani seerd overleg voor het personeel der provincie behandeld en daar met meer derheid van stemmen aangenomen. In het college van Gedeputeerden is, na nauwkeurig wikken en wegen van de omstandigheden, algeheele overeen stemming bereikt; van meerder- of min derheid was geen sprake; ook de beide sociaal-democratische leden gingen van het vol lege met het voorstel mede. Daarna ontstond in sociaal-democra tische organisaties oppositie tegen de houding der gedeputeerden, de heeren A. H. Gerhard en A. W. Michels; de op drachtgevers dezer provinciale bestuur ders kwamen tot het besluit dat de le den der Soc.-dem. Statenfractie, de bei de Gedeputeerden inbegrepen, niet Zooals reeds gemeld is door den heer Geel een autobusdienst ingesteld op 't traject Slootdorp-Den Oever. Deze dienst wordt voor de Wieringermeer van veel belang waar besprekingen gaande zijn over aansluiting met de andere bushouders naar de stations V. Ewijcksluis, Anna Paulowna en Den Helder. Voor bewoners en vreemdelin gen een pracht verbinding dus. voor de verlaging der loonen mochten stemmen. De gevolgen van dit votum kwamen reeds tot uiting bij het op 8 November jd. gehouden afdeelingson- derzoek der provinciale begrooting. En in de Statenzitting, 120 December a.s. beginnende, zullen de soc.-dem. le den van het dagelijksch bestuurscolle ge de redenen uiteenzetten waarom zij verplicht werden, te stemmen tegen het loonsverlagingsvoorstel, met hunne instemming door het dagelijksch pro vinciaal bestuur ingediend zullen spoedig bedaren door Mijnhardt's Poeders Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. GEMEENTE WIERINGEN. Kisten met gereedschappen ont vreemd. Van de timmerlieden C. E. en C. A. zijn hun gereedschappen-kisten met inhoud uit een in aanbouw zijnd huis van den heer Wildenberg in de Belt ontvreemd. De kisten heeft men later gevonden, doch de gereedschap pen waren er uit. Van de ontvreemding is aangifte ge daan bij brigadier Bergsma alhier. Kerkelijke Mutatie's. Het Kiescollege der Herv. Gem. te H.-hoef heeft den heer J. Bos- ker Sr. herbenoemd tot ouderling en den heer D. Blaauboer tot diaken. In de bestüande vacature voor ouderling werd de heer M. Minnes gekozen. Te Oosterland zijn de heeren Sj. Gorter en Jb. Kool herkozen, als ouderling en diaken. „Helpt Elkander." In de onderlinge Vee- en paarden Verz. Mpij „Helpt Elkander" werden in de afd. rundvee van 39 deelhebbers voor een bedrag van f 56.197.50 ingeschreven. Af gekeurd waren 4 stuks ter waarde van f 590.- Commissarissen bepaalden de daarvoor te heffen premie over het tijdvak 20 Mei20 Nov. 1932 op f 0.80 per f 100.- verzekerd be drag. Zuiderzeewerken. Daar de weg Wieringen- Friesland over de afsluitdijk thans geheel gereed gekomen is en de toegangswegen zoo wel te Wieringen als Anna Paulowna in een snel tempo worden aangelegd of verbeterd zal binnenkort het weggedeelte Gasthuisweg- Sluisweg voor het verkeer worden afgesloten in verband met het maken van de opritten naar de afsluitdijk. Het verkeer zal dan over een thans in aanleg zijnde noodweg nabij de werkhaven worden geleid. GEMEENTE ZIJPE. DIENSTPLICHT. Nadere inlevering van Rijksgoederen. De Burgemeester van Zijpe (N.H.) roept ieder der hieronder vermelde dienstplichtige op om op het tijdstip en de plaats, achter zijn naam vermeld, te verschijnen om inge volge art. 41, vierde lid, der dienstplichtwet de hem verstrekte rijksgoederen alsnog in te leveren. de Boer, Nicolaas, lichting 1917, 24 Regt. Infanterie, op 14 December 1932, 9.30 voorm. Schagen, (in het Raadhuis.) De goederen zullen in ontvangst genomen worden door den indeelingsdistrictcomman- dant of een ander daartoe aangewezen offi cier. Zoolang de groot-verlofganger bij de inle vering van goederen aanwezig is, staat hij onder de bevelen van de autoriteit, die met het in ontvangst nemen van goederen be last is. De dienstplichtige moet bij de inlevering verschijnen in burgerkleeding. Onder verant woordelijkheid van den dienstplichtige kan de inlevering namens hem door een ander geschieden. Van de inlevering wordt in het zakboekje een aanteekening gesteld. Voorts wordt verwezen naar den inhoud van de vorige oproeping tot inlevering. Gevolgen van nalatigheid. Wie voor den tweeden keer tot inlevering van goederen is opgeroepen en aan deze op roeping niet voldoet en evenzoo degene, wiens goederen niet in den vereischten staat verkeeren, kan voor den tijd van ten hoogste twee maanden in werkelijken dienst worden opgeroepen (art. 42, 2e lid, der dienstplicht wet.) Wie zich niet onderwerpt aan een hem op gelegde straf of niet voldoet aan een oproe ping voor den werkelijken dienst, kan aan gehouden en naar de plaats van bestemming overgebracht worden. Daartoe zijn bevoegd o.a. de marechaussee, de militairen der poli- tietroepen en de ambtenaren van rijks- of gemeentepolitie (art. 42, 3e lid, der dienst plichtwet). De dienstplichtige, die niet aan een oproeping voor den werkelijken dienst voldoet, stelt zich bovendien bloot aan be straffing. Zijpe, 22 Nov. 1932. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. MARKTBERICHTEN. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 25 Nov. 1932. Op de he den gehouden kaasmarkt waren aan gevoerd 70 stapels, wegende 80.000 Kg. waarvan de prijzen als volgt: Fabrieks kaas 45 stapels Kleine f 28; 6 stapels Commissie f 27; 3 stapels Middelbare f 27; Boerenkaas: 3 stapels Kleine f 26; 13 stapels Commissie f 28. Alles met rijkjnerk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 25 Nov. 1932. Op de he den gehouden Graanmarkt waren in totaal 778 II.L.'s aangevoerd, als 45 II.L. tarwe f 3.60 -- f 4.50; 100 H.L. rog ge f 3,25 264 H.L. gerst chav. f 4.50--f5; 87 H.L. haver f 5—f 6; 84 H.L. boonen w.o.: bruine boonen f 10 f 15, citiroen boonen f 17— f 24; duivenboonen f 8.75 f 10 witte boonen f 20.50, oude f 15; 20 H.L. kanariezaad f 5.50; 16 H.L. mos terdzaad, prijs niet genoteerd; 12 H.L. koolzaad f 14.0; 43 H.L. karwijzaad f 18 f >20 23 H.L. blaauwmaanzaad f 40— f 42; 79 H.L. erwten, w.o. groene erw ten (kleine) f 11 f 15, groene erwten (groote) f 18 f 25; grauwe erwten f 8— f 22; vale erwten f 18—f 21. Alles per 100 K.G. Handel goed. j.1. Zaterdag vierde de Wed. Niesse-Brouwer, Dijk 33 Anna Paulowna, haar 90ste geboortedag. Juffrouw Niesse verkeert nog in een beste gezondheid, en zij doet nog dagelijks een steekje naaiwerk. Zij is in haar leven op lange na niet van rampen gespaard gebleven. Zij ver loor bijna al haar kinderen op een leeftijd van 20 tot 30 jaar. Het heeft haar op haar feestdag niet aan belangstelling ontbroken.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2