WIERINGER COURANT TWEEDE BLAD VRIJDAG 9 DECEMBER No. 97. PARIJSCHE MODEBRIEF. SOMS IS DE MODE OOK WEL PRACTISCH. Japonnen voor den middag en den avond. De gezellige wintersche middagen zijn er weer, de uurtjes waarin men thee drinkt, danst, bridge speelt. „Hoe heeft men daar toch tijd voor, zoo midden op den dag," denkt menige bezige huismoeder. Het feit is echter, dat velen zij het ge regeld of slechts enkele keeren per week, daar toch den tijd voor vinden, al moeten we ons dan ook niet verbeelden, dat ze zich daarom zoo veel gelukkiger voelen. In deze namiddag-uren kan men tal van mooie toiletjes bewonderen, die men anders alleen maar in de collecties van de modehui zen ziet. En het prettige is, dat men op deze wijze een kijk krijgt, op al hetgeen de ver schillende toon-aangevende modekunstenaars ons brengen. van de heele zaak geen spaan terecht komt, als de orkanen losbarsten?" Ook somt de heer d. H. het hoog wa ter in Friesland en het peil van het IJ- selmeer op, alsook.de voel besproken „scheuren" in de uitwateringssluizen, als zijn somber bewijsmateriaal van t lijden dat is, en dat komen gaat Minder steekhoudend voor de lezer maakt de heer den Herder zijn materi aal echter, als hij schrijft „De Tele graaf" stuurde zelfs onze ingenieur Vijverberg er op af. Deze ingenieur, die verleden jaar tegenover het Comité tot behoud van de Zuiderzee, gevestigd te Harderwijk, na een driedaagsche on derzoekingstocht, verklaarde, dat hij al de bezwaren van Den Herder had onderzocht en zelfs nog erger had be vonden, en dieswege adviseerde, geeft de heele zaak aan de zee prijs. Die zelf de man zegt nu, dat er aan de sluizen niets mankeert. Is het niet. kras Als een zelfden afvallige beschrijft de heer Den Herder den redacteur van 't Nieuwsblad van Leeuwarden, met wien hij de sluizen bezocht en de scheuren constateerde. „Drie dagen later", schrijft de heer Den Herder, „lazen we het verslag van onze reis in het Nieuwsblad voor Fries land, wat we geheel onderschreven Paf stonden we toen enkele dagen la- Het eerste wat ons opvalt, is de groote verscheiden heid in stoffen. Voor een elegant* japon is men niet meer aangewezen op zijde, fluweel, of|(er tlc Redactie zijn melk optrok 'tl t georgette. Ook al-,jjck op den afsluitdijk dicht ging lerhande wollen ato. It ,J stoffen en zeer soe-1 De heer Den Herdei haalt ook nog pel laken kunnen aan, de bewering, in Duitsche bladen er voor dienen. Voor de vrouw of het meisje, dat haar bezigheden buitens huis heeft, is dat zeer practisch. Want bij de enorme af standen hier, heeft lang niet iedereen de gelegenheid zich eerst te gaan ver- kleeden, alvorens men 's avonds uit gaat. En zoo ge beurt het, dat men reeds 's morgens z'n uitgaansjapon moet aantrekken. Wat een gemak, wanneer deze dan een eenvoudig, niet al te opvallend ca chet heeft en de noodige warmte geeft We zagen in dit genre b.v. een japon van don- kérroode crêpe met een smal biesje wit aan den elleboog en langs den sjaalkraag. Aangenaam doen de vele lichte en frissche kleuren die op het oogenblik gedragen wor den. Prachtige paarse tinten, blauw, groen, koperkleur, waarbij bovendien dan nog zwart en bruin komen. Voor den avond kiest men, behalve wit en zwart, ook veel lavendelkleur, rose, azuurblauw en natuurlijk ook violet. Slank en bevallig is de lijn der japonnen,' zoowel voor den namiddag als voor den avond De taille valt hoog, de japon sluit om de ge stalte tot aan de knieën. Daar beneden krijgt men de noodige ruimte om het loopen te vergemakkelijken en die tevens aan de bc- wegipgen een zekere gratie verleent. Vele avondjaponnen zijn van kant vervaardigd, soms in twee kleuren, roze, groen of paars met zwart, terwijl ook .wit met zwart nog al- tijd liefhebsters vindt. 'In dat geval is het schouderstuk, een dra perie aan den hals of de ceintuur van flu weel of satijn in de contrasteerende tint. Voor zeer gekleede namiddag-uren kan een japon van rood fluweel zeer voldoen. Men neemt b.v. het lijfj^ gekruist en aan de taille gedrapeerd, terwijl de stof op de linkerheup een zeer lange, op de rechter heup een korte punt vormt. Hierbij een lange, smalle mouw met een ballon aan den bovenarm. Zeer fijn en soepel is het mo derne fluweel waarvan men dergelijke fan tasieën kan „dichten" zonder dat het forsch maakt. We zagen ook een snoezig toiletje van roest kleurige crêpe, waarvan de kraag gevormd werd door twee smalle banden boven elkaar, de een bruin, de ander groen. Het effect was alleraardigst, vooral daar deze kleurencombi natie nog eens aan de mouwen werd her haald. WILHELMINE. BOEKBESPREKING De zoo langzamerhand om zijn be strijding van de voortzetting der Zui derzeewerken bekend geworden indus trieel E. den Herder te Harderwijk, heeft thans weer een brochure doen verschijnen, getiteld Dr. Colijn en de N.-Oost-Poldoi> Zonder het boekje te hebben gelezen, zal men begrijpen dat liet tal van heftige aanvallen tegen de verdere inpoldering bevat en sombere voorspellingen omtrent de tot stand ge komen werken. Onder meer schrijft de heer H.: „Reeds enkele malen zijn de bewijzen geleverd, dat met een flinke bries uit het Noordwest, het water in de bocht van Zurich al een halve Meter hooger kwam dan de Noordzee. Dat wijst er op dat we met vliegende Noordwester storm het water in die hoek wel een Meter hooger, dan de Noordzee krijgen. Datzelfde geldt voor de bocht van Wieringen met een Noorder-orkaan, liet is dus zoo goed als zeker, dat jnet een storm als in 1825 het water tegen den afsluitdijk ongeveer 6 Meter hoog wordt opgezweept. Dan gaat, het water ongeveer 1 Meter over de leuning van de spoorbrug. En de vloed van 1570 is volgens de gedenksteen en de vloedka mers te Harderwijk nog 65 c.M. hooger geweest. Is u het met mij eens lezer, geuit, dat de aardschokken in den laat sten tijd in Nederland waargenomen, in verband zouden staan met de droog legging der Zuiderzee. En hij zegt: „In dien de drooggemaakte Wieringermeer polder deze uitwerking al heeft, hoe sterk zullen de aardschokken dan wel zijn als de heele Zuiderzee droog is?" Gelukkig kunnen we als tegenhan ger van deze bewering het volgende be richt vermelden: De Wieringermeer staat er heelemaal buiten. In sommige bladen kreeg de droog legging van de Wieringermeer de schuld van de aardbevingen geluk kig waren er nog, andere bladen die het bericht niet overnamen. Zonder twij fel beteekent het leegpompen van den Wieringermeerpolder een verminde ring van druk op het aardoppervlaK daar ter plaatse en is dit van invloed op de spanningen der aardkorst el ders, doch deze invloed is zoo klein, vergeleken bij de in het gesteente der aardkorst heerschende spanningen, dat het slechts als een secundaire oor zaak van 't optreden van aardbevin gen kan beschouwd worden in dien zin, dat het oogenblik hiervan iets kan vervroegd of vertraagd worden, de primaire oorzaak is de in de aard korst heerschende geweldige span ning, waardoor deze tenslotte op een zwakke plaats met een schok breekt. Het is zeer te betwijfelen dat zij, die thans in de schuld van tien Wieringer meerpolder gelooven, zoo sterk in hun geloof zullen staan, dat wanneer oyer eenigen tijd de waterstand in het IJs- selmeer weer eens zeer hoog mocht zijn, zij zullen aandringen in dezen toestand geen verandering te brengen teneinde hun landgenooten in Noord- Brabant voor nieuwe aardschokken te behoeden. We zullen op de brochure van den heer Den Herder niet verder ingaan. Die er meer van weten wil, kan het werkje bestellen tegen f 0.40 bij E. Schilder, Uitgever, Harderwijk, of bij den boekhandel. nagevorderd worden over de belastingjaren 1932/33 en 1931/32. Als een kennisgeven uit eigen beweging van een te lage aangifte kan de fiscus ech ter niet aannemen, indien er bepaalde feiten zijn, welke er toe leiden dat de fiscus zelf op het spoor der ontduiking zal komen. Dit is b.v. het geval, als de indiening van een me morie van successie te verwachten is. En zulks zal, naar het ons voorkomt, evenzeer het geval zijn, als het hier te lande mocht komen tot de aanneming van een wet op een couponbelasting. De uitvoering van zulk een wet zal den fis cus op het spoor kunnen brengen van ont duikingen met betrekking tot een effecten bezit. Een aanmelding uit eigen beweging is op dit punt dus aan te bevelen, voordat er vrij groote zekerheid ontstaat, dat een wet van deze strekkhig zal worden goedgekeurd. Mini {ter Doimer doet concessies. Rechtbanken te Alkmaar, Al melo en Roermond en acht kantongerechten blijven. Verschenen is de memorie van ant woord, betreffende het wetsontwerp tot nieuwe vaststelling van het rechts gebied en den zetel der rechtbanken en kantongerechten. Zeer uitvoerig gaat «minister Don- enr in op de verschillende grieven, wel ke in het voorloopig verslag ten aan zien van deze aangelegenheid zijn te berde gebracht. Hoewel niet overtuigd, dat hetgeen tegen de opheffing van zeven recht banken en 48 kantongerechten is aan gevoerd, afdoende is, is de minister in- tusschen tot consessies bereid, in het vertrouwen dat ook de leden, die de bezwaren uiten, hunnerzijds niet op een strak standpunt zullen blijven staan. Die bezwaren gelden vooral de rechtbanken te Alkmaar, Almelo en Roermond. De minister wil het voorstel tot op heffing van deze rechtbanken thans terugnemen in de hoop dat de finan- cieele toestand zich niet zoo ontwik kelt, dat spoedig toch weer een voor stel zou moeten worden gedaan tot op heffing ook van deze of andere recht banken. Van de kantongerechten zullen die te Zevenbergen, Wageningen, Groen- lo, Harderwijk, Stcenwijk, Alphen a.d. R., Sommelsdijk, Oostburg en Zaan dam blijven bestaan. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. BINNENLANDSCH NIEUWS. BELASTINGONTDUIKING. Het O.M. bij de rechtbank te Leeuwarden heeft tegen een boekdrukker te Sneek, die 1000 aangaf voor de belastingen, terwijl dit bedrag f 35.000 moest zijn, een maand gevan genisstraf geëischt. FAILLISSEMENTEN. De Arr. Rechtbank te Alkmaar heeft heden de volgende faillissementen uitgesproken G. M. Smits, bakker te Hoorn. R.c. mr. Ub- bens, Curator mr. Eecen N. v. d. Abeele, ar beider en J. v. d. Abeele, klerk-incasseerder te N.-Scharwoude. Ledeboer R.c. en mr. v. Leeuwen coratorN.V. Bloembollenkweekerij en handel H. S. Zwager te Breezand. Krabbe R.c. en mr. Verdoorn, curator. Mr. Wat Sint Nicolaas nog te vertellen heelt. Nu er reeds zulk een goed ver slag van mijn komst in de Wieringer- meerbode heeft gestaan, lijkt het me niet noodig al die prettige dingen, die ik in de nieuwe polder bij de 2e keer, dat ik er kom aangetroffen heb, nog eens op te halen. Maar één ding wilde ik U nog vertei len. St. Nicolaas kon en kan niet steeds alles alleen doen en zoo waren hem dit jaar weer de middelen om met de kinderen een leuk feest te vieren, ruim ter beschikking gesteld. Te ruilm zuli ge misschien vragen. Neen, dat kan niet Altijd is et wel wat noodig. En zoo heb ik eens nage dacht en dit gevonden: In den Zomer is er ook steeds een groot kinderfeest, 't Schoolfeest. Zou het nu niet aardig zijn, wanneer ik, die alleen maar op 5 ,Dec. in Nederland ben, nu alvast alles wat ik overhoud voor dit Schoolfeest geef Dan kunnen de kinderen 2 maa! feestvieren, inplaats van een keer en ook in de Zomer eens aan me denken. 'k Hoop nu maar, dat allen 't met me eens zijn. Tot volgend jaar. St. Nicolaas. Spreekuur. Het spreekuur van den burgemeester van Medemblik tevens lin zijn functie van Secretaris der Af- deeling „Algemeen Bestuur" der Wie- ringermeer-Directie zal, beginnende Vorst en sneeuw in Spauje. In Spanje is reeds vorst opgetreden, die vooral in het Noorden des lands met, zwaren sneeuwval gepaard gaat. In de Pyreneeën vertoonon zich wol ven, die tot dicht bij de bewoonde plaat sen doordringen. Men vreest dat een priester hun ten prooi is gevallen. GEMEENTE ANNA PAUL0WNA. AUTOBUSDIENSTEN OVER DEN AFSLUITDIJK. Gedeputeerde Staten van Friesland heb ben evenals Ged. Staten van Noord-Holland aan de N.V. Algemeene Transport Onderne ming (A. T. O.) te Utrecht vergunning ver leend tot het in werking brengen van een autobusdienst Alkmaar-Leeuwarden over den afsluitdijk met verbod van vervoer van rei zigers in plaatselijk verkeer binnen de pro vincie met uitzondering van den afsluitdijk. De overige ingekomen aanvragen voor auto busdiensten over den afsluitdijk zijn gewei gerd. TEGEN BELASTINGONTDUIKING. Aanmelding uit eigen beweging, voordat het tot invoering van een couponbelasting komt. Een belastingmedewerker v.h. Hbld. schrijft: Enkele dagen geleden is een bericht opge nomen over het kennisgeven uit eigen bewe ging aan den belasting-inspecteur van te lage aangiften van inkomen of vermogen. Er wordt dan alleen nagevorderd over de jaren, waarvoor de termijn van navordering nog niet is verstreken, zonder verhooging en zon der dat een strafvervolging wordt ingesteld. Het aantal navorderingingsjaren is drie of twee. De wet zegt er kan worden nagevor derd, zoolang niet sedert den aanvang van het belastingjaar drie jaren zijn verstreken. Tot 1 Mei 1933 kan dus nagevorderd worden over de belastingjaren 1932/1933, 1931/32 en 1930/31. Op 1 Mei 1933 en vervolgens totdat Vergadering oprichting Harmoni- kaclub. Woensdagavond is men in de zaal van den heer Kassen bijeengeko men, om een poging te doop tot op richting een er Harmonika-ejub. Daar de opkomst goed was te noe men (maar door omstandigheden de heer Zwanenburg die de leicfïng op zich zou nemen, niet ter vergadering kon zijn) besloot men a.s. Maandag nogmaals een vergadering te houden. We wekken Harmonika-spelers ten zeerste op „ga deze vergadering be zoeken Spoorbuurt. Botsing. Hedenmorgen, toen de heer Th. Kos met zijn auto achteruit zij garage uitreed, had deze niet opgemerkt, dat juist voor zijn huis, een auto van dpn heer Korver stond. En de heer Kos botste zoodoen de tegen de stilstaande auto op. Met een paar builen en ontwrichting, liep deze botsing goed af. Waterleidingbuis gesprongen. Dins dag ontstond aan de Molenvaart, on geveer bij den heer Blankevoort, een lok in de waterleidingbuizen die zich onder aan het wegdek bevinden. Het wegdek scheurde, maar spoedig was .men van het prov. waterleiding be drijf er bij om dit euvel te verhelpen. BREEZAND. Aanrijding. Heden Don derdagmiddag ongeveer 2 uur kwam de heer S. Boerman, door den stoom- weg rijden richting Wieringep, toen bij den heer Swaag ongeveer, een von- tersauto van Gebr. Meeldijk stond, waarbij cenige kinderen aan het spe len waren. De heer Boerman gaf flink signaal en verminderde zijn vaart, doch juist toen hij de wagen en de kin deren wilde voorbij rijden, sprong plotseling een 5-jarig dochtertje van den heer K. Spigt, achter de stilstaan de auto vandaan, en hoewel de heer B. geweldig remde moest het kind worden geraakt, en sloeg dit na een geweldige duw van een der bumbers gehad te hebben over de kop de gras kant in, waar het bewusteloos lag en bij het opnemen der kleine werd het ergste gevreesd. Dadelijk heeft de heer A. Meeldijk, ,met de luxe auto van den heer Boerman, Dr. Olree gehaald, die zeer spoedig ter plaatse was en de ze constateerde dat het ongeluk won- derbest is afgekomen, tot groote ge- i uststellling dei- ouders, en den heer Boerman. Loop der bevolking. Ingekomen B. Staal en gez. van Barsingerhorn Joh. de Koning en gez. van Den Helder C. de Boer van Alkmaar. Vertrokken J. L. Voorthuijsen naar Stabroeck (België) J. J. Hoogervorst naar Oegstgeest; J. C. Vorstman naar (aldus schrijft de heer d. H.), dat ei- de aanslag 1933/34 is vastgesteld, kan slechts Haarlem G. Pranger naar Dantuma- Dinsdag 13 December a.s., gehouden worden in het Domeinkantoor, Sloot weg 4, Slootdorp (dus niet in het Ge- Gebouw voor Maatschappelijk werk van 2 - 4 uur. KERKDIENSTEN TE SLOOTDORP. ZONDAG 11 DECEMBER 1932. R. K. KERK Des Zondags 2 H. H. Missen, n.L te half acht en te 10 uur. Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de H.H. Mis te half acht. Zaterdagavond van 6 tot 8 uur biechtgelegen heid. NED. HERV. GEM. Slootdorp n.m. 2.30 uur Ds. Fischer. V.m. 11.30 Zondagsschool. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Middenmeer n.m. 3.30 uur Ds. Finkensieper. C.J.V. „Timotheus." Eerstvolgende verg. a.s. Woensdag 7.30 uur te Middenmeer. Mr. Boors- ma. Onderwerp over 't „Spiritisme," terwijl Ds. Finkensieper de avond verder zal vullen. GEREF8RM. KERK. Slootdorp 9.30 uur Leesdienst. nam. 2.30 uur Ds. v. Meijenfeild van Alkmaar. Middenmeer av. 7 uur Leesdienst. Burgerlijken Stand Medemblik (met inbegrip ged. Wieringermeer.) Geboren Etje en Gerbrechje, dochters v. Jan Ype Holtrop en Dirkje Sikkes Anna Elisabeth, dochter van Frederik Lambertus van der Bom en Anna Dorothea Hallewasse. Ondertrouwd Geene. Gehuwd Berend Wiersma en Grietje van Dijk Geert Jonkman en Zwaantje Doef. Overleden Geene. deel mej. M. C. Hense naar Eindho ven mej. A. C. Nieuwland naar Alk maar mej. N. Kooij naar Rotterdam BURGERLIJKE STAND. Geboren Casper Petrus, z.v. C. A. J. v.d. Meer en P. J. Hoogeveen, Hen- drika, d.v. A. P. Wormsbecher en M. Ellerbroek. Johannes, Cornelis, z.v. J. Glorie en P. B. Rietveld. Getrouwd P. Visser en A. C. Nieuw land. P. Jongejan en T. Griep. II. J. P, Geysen en N. Kooij. Politie. Gevonden Een taseh, waar in een hoed een rijwielplaatje, een portemonnaie met rijwielplaatje. Verloren een autoslinger. Bioscoopzaal Kossen. Wij vestigen de aandacht op het schitterende fil,in werk dat Zondag in bioscoop Kossen wordt vertoond „Avonturiers". Ook het bijprogramma is bijzonder varieerend. Des middags heeft een kindervoor stelling plaats met expres programma, BREEZAND. Uitvoering „Sursum Corda." Een flink aantal bezoekers woonde Woens dagavond in de Gereformeerde Kerk aan de Molenvaart de uitvoering bij van de zangvei- eeniging Sursum Corda. Medewerking ver leende het Chr. Klein Orkest, onder leiding van den heer J, P. Mosk, Na het gezamenlijk zingen van Psalm 98:3, ging ds. S. U. Zuidema voor in gebed, en heette daarna allen welkom. Spr. dankte het publiek voor de opkomst en hoopte dat men een goeden avond mocht hebben. Sursum Corda zong een achttal nummers a capella of met orgelbegeleiding. De zang werd afgewisseld door muziek van een klein orkest. Aan het eind van den avond dankte de heer L. Pieterse de aanwezigen voor de aan dacht, waarmee zang en muziek waren aan gehoord en de beide directeuren voor hun toewijding. Het doel van de zangvereeniging: God te loven en te verheerlijken in het lied, zou men nog beter kunnen bereiken, vervolg de spr., indien Sursum Corda meer leden tel de, waarom hij dan ook opwekte om als lid toe te treden. Na het zingen van Psalm 75:1 werd geslo ten met dankzegging. GEMEENTE ZIJPE. 't ZAND. Men bericht dat met ingang van 1 Jan. 1933 in de plaats van den kommies bij de dir. bel. en accijnzen de heer Tor, welke met dien datum wordt overgeplaatst naar Hazerswoude, te 't Zand standplaats krijgt de heer van Leeuwen, thans te Den Haag. ZUID-ZIJPE. Door de Doopsgezinde Ge meente van Zuid-Zij pe is aan de huurders van weiland en bouwland respectievelijk 50 en 60 reductie verleend. OUDESLUIS. Tot plaatsvervangster van Mej. C. ter Brugge is aan de O.L. School alhier als tijdelijke onderwij zeres aangesteld, Mej. A. de Jong te Den Helder. Verkiezing Notabelen. Bij de gehou den verkiezing te Oudesluis en Bur- gerbrug van twee notabelen voor de Ned. Herv. Gemeente te Zijpe, werden de periodiek aftredenden de heeren II. Rezelman en J. Rampen, beiden te Scliagerbrug, herbenoemd. Schagerbrug. Donderdag hield de biljartclub „Krijt op tijd" alhier in het lokaal van den heer II. L. v.d. Poll een onderlinge wedstrijd. De uitslag is als volgt le pr. E. Rentenaar, 2e pr. J. Meijer, 3e pr. K. Troost, 4e pr. W J. v. Loenen, 5e pr. J. v.d. Oord, 6e pr. T. Langedijk, 7e pr. H L. v.d. Poll, 8e pr. T. Kossen, Extra prijs voor de hoogste sere (32 carambols) kwam in het bezit van den heer T Langedijk. Terwijl de poedel prijs werd gewonnen door den heer II. L- v.d. Poll. BURGERLIJKE STAND gemeente Zijpe van 2—8 Dec. 1932. Geboren Theresia Geertruda, d.v. Jakob Zwemmer en Neeltje Koemeester Geertrui- da Cornlia, d.v. Johannes van Straten en Agatha Maria Half. Ondertrouwd Geene. Getrouwd Nicolaas Haster, 27 jaar, dijk werker en Neeltje Bellis, 27 jaar, beiden te Zijpe. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 11 DECEMBER 1932. NED. HERV. KERK Schagerbrug. Petten en Callantsoog geen d. Oudesluis v.m. 10 uur Ds. Witkop. Sint Maartensbrug v.m. 10 uur ds. Tinholt. Burgerbrug 's avonds 7 uur Ds. Witkop. EVANGELISATIE Breezand, voorm. 10 uur de heer Boon. Breezand n.m. 3.30 uur de heer Boon. GEMEENTE WIERINGEN. ARBEIDSBEURS WIERINGEN. Geplaatst van 1 December t.m. 8 Decem ber 1932 3 grondwerkers, 2landarbeiders, 1 straatmaker. Staan nog als werkloos ingeschreven 1 baksc.hipper, 1 kantoorbediende, 2 opperlie den, 1 metselaar, 3 stokers, 1 ijzer vlechter, 4 metaalbewerkers, 1 loopjongen, 3 timmer lieden, 2 machinisten, 1 stuurman, 1 kraan machinist, 140 grondwerkers. Buiten Wieringen kunnen geplaatst worden: Mannen 1 bekw. chocolatier, vakkennis in het maken van cauverture, het verwerken op overtrekmachine enz., liefst ongeh. voor dadelijk f 25 tot f 30 per week voor cliché fabriek, chemigrafen, loon volgens C.A.O., bij; voorkeur R.K. 1 bekw. machinemonteur, ver trouwd met -het stellen, herstellen enz. van electrische machines, voor dadelijk, loon na der overeen te komen 1 secretaris-penning- meester voor burgerl. armbestuur, aanvaar ding 1 Febr. a.s. jaarwedde f 3400 tot f 3800 per jaar. Vrouwen 1 dameskapster b.m. permanen ten, watergolven, knippen, onduleeren, R.K., voor dadelijk f 18.- per maand -f kost en in woning 1 dienstbode R.K. voor 2 Januari a.s, enz. enz. SUCCES-NIEUWS, 't Programma voor a.s. Zondag 11 Dec. luidt als volgt SUCCES I—M.L.D. I 2 uur. H.R.C. 3—SUCCES 2 11.30 uur. SUCCES 3—H.R.C. 6 12.00 uur. CALLANTSOOG I—SUCCES 4 2 uur. HELDER c—SUCCES a 11.15 uur. Politie. Gevonden een rijwielplaat je in etui. De Ex-kroonprins. De ex-kroonprins van Duitschland is Dinsdag te Doorn aangekomen voor een bezoek aan zijn vader. Dat de kroonprins Wieringen nog niet vergeten is, bleek uit een tele fonische uitnoodiging aan burgemees ter Kol ff tot een bezoek op Huize Doorn. Deze heeft hieraan gevolg gege ven en de kroonprins informeerde tij dens 't bezoek vol belangstelling naar zijn Wieringer vrienden. Hij gaf ten slotte de wensch te kennen volgend jaar nog eens een paar dagen te Wie ringen te komen en dan eerst zijn ou de bekenden weer op te zoeken en ver der al het nieuwe dat daar gekomen is, te bezichtigen. Hij verzocht den burge meester zijn hartelijke groeten aan al le bekenden over te brengen. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 11 DECEMBER 1932. NED. HERV. GEM. H.-hoef 's av. 7 uur Ds. Van Beek. Kapel Den Oever vjn. 10 uur de heer Franck. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. H.-hoef nam. 4.30 uur de heer O. Deen. GEREF. KERK Den Oever v.m. 10 uur Cand. P. Robbers. Den Oever n.m. 2uur de hr. Tollenaar. H.-hoef v.m. 10 uur Preeklezen. H.-hoef nam. 2'/» uur Cand. P. Robbers. MARKTBERICHTEN. Schagen, 8 Dec. 1932. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 2 Paarden f 80 a 120 12 Gel- dekoeien (mag.) f 80 a 140 60 Geldekoeien (vette) f 150 a 260 4 Kalfkoeien f 150 a 220; 44 Vaarzen f 50 a 110 24 Graskalveren f 25 a 50 20 Nuchtere kalveren f 10 a 16 61 Scha pen (vette) f 12 a 19 687 Overhouders f 7 a 12.50 28 Varkens (vette) per Kg. 25 a 27 ct.; 89 Biggen f 4 a 6 23 Konijnen f 1 a 1.75 57 Kippen f 0.60 a 1.50 Eenden f 0.75. Eierveiling, Schagen, 8 Dec. 1932. Aange voerd 45500 Kipeieren. Prijzen als volgt52 —54 Kg. f 3.30 a 3.60 55—57 Kg. f 3.70 a 4.10 58—60 Kg. f 4.30 a 4.90 61—63 Kg. f 4.70 a 5.50 64—67 Kg. f 5.30 a 5.40 On- gewogen wit f 4.30 a 5.30 Ongewogen bruin f 4.50 a 5.40 Klein f 3.00 a 3.30 450 Eendei eren f 3.50 300 Broedeieren f 7.50. Eierveiling, Helder 8 Dec. 1932. Aangevoerd 4514 Kipeieren Prijzen als volgt55—57 Kg. f 3.90 a 4.80 58—60 Kg. f 4.70 a 5.80 61-63 Kg. f 5.40 a 6.00 Kleine eieren f 3.50 a 4.00.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 3