NMM Bij Ruwe Gesprongen Handen In het belang van een veilig verkeer zullen de automobilisten dus goed doen, ernstig rekening te houden met de mogelijkheid van grondvorst en daarnaar hun snelheid en remmen te regelen. In ieder geval zal jnen er voor moeten waken, plotseling en sterk te remmen, aangezien dat de slipkans aanzienlijk verhoogd. IJS IN GRONINGEN. De scheepvaart in de buurt van Gro ningen ondervindt nu reeds veel last van de vorst, die Zaterdagnacht onge veer 5 a 6 graden is geweest. Het Daiu- sterdiep en het Boterdiep liggen reeds dicht, zoodat daar de vaart gestremd is. Op de andere kanalen veroorzaakt het drijfijs den schippers veel opont houd. De Lemmerbooten, de Hunze- booten en de West-Winschoter Expc ditiet-onderneming varen allen nog De wijken in de provincie liggen alle dicht. De ijsbaan te Helpman werd Maandag middag reeds opengesteld. Vorst en werkverschatling. Zondagnacht heeft het in Friesland 8 a 9 gr. Fahrenheit gevroren. De zeil vaart is door 't ijs gestremd, de stoom vaart nog niet. Op sloten en vijveis kon al schaats gereden worden op de grootere kanalen is het ijs daar voor nog te zwak. Alle rijkswerkverschaffing in Fries land is door de vorst stopgezet. ONDER STEEN BEDOLVEN. Een mijnwerker overleden. In de ondergrondsche werken van staats mijn Wilhelmina is de houwer J. Camps door vallende steenen bedolven en gedood. De ge troffene was 36 jaar oud, gehuwd en vader van drie kinderen. Hij woonde te Heerier baan. ONTWAPENEN De „Nederlander" (Chr. Hist.) schrijft „In het verdrag van Versailles is Duitsch- land „ontwapend" d.i. het heeft een leger, dat slechts geschikt is voor het vervullen van een politie-taak. De bedoeling alhans de in woorden uit gedrukte bedoeling was dat de andere mogendheden geleidelijk en allengs tot een zelfde laag-gelegen peil haar weerfnacht zou den doen dalen waarmee dan de ontwape ning over de gansche linie bereikt zou zijn. Er bleven legers en er bleven wapens tot weerloosheid ging men niet over. Maar leger en wapens zouden niet meer ten oorlog kun nen dienen. Het voordeel van dezen opzet is, dat rpep in cijfers kan uitdrukken, wat „ontwapening" beteekentalthans voor zooveel betreft de sterkte van de landmacht. Wanneer men toch de tegenwoordige be volking der „ontwapende" landen Duitsch- land, Oostenrijk, Hongarije en Bulgarije sa men telt èn vervolgens nagaat, hoe talrijk bet leger dezer staten is, dan blijkt, dat zij 0.213 percent van de bevolking onder de wa penen hebben. Dit is dus de ontwapeningssterkte. Hoe ver zijn de staten van Europa reeds in de richting van dit cijfer gevorderd Een statistiek over de achttien landen brengt zeer ontmoedigende feiten aan het licht. Zestien van de achttien landen zijn boven en de meeste zeer ver boven het cijfer, dat eens bereikt zal moeten worden. Om de laagste en de hoogste gegevens te verstrekken Denemarken heeft met 8.093 man vredes-sterkte landmacht er nog 549 te veelItalië moet 462.28 man zou er 371.149 moeten afschaffen om tot de „ontwapening" te komen. Met Frankrijk staat het weinig be ter dan met Italië en zóó maar voort. Twee landen echter zijn reeds meer dan „ontwapend." Het eene is Noorwegen, dat voor politie-leger 6.158 man zal mogen hou den en dat maar 5.731 vredes-sterkte heeft. Het andere land isNederland. Had het 16.869 man, dan was het volgens Versailles „ontwapend" het heeft echter 16.293 man Wil men dit cijfer zich herinneren, ais e weer gezegd wordt, dat Nederland „in de richting der ontwapening" zou moeten gaan, gelijk ons telkens wordt voorgehouden Gaan „in de richting der ontwapening" Enwe zijn er al over heen Gehuwd Arie Kant en Margaretha Man- neveld. Overleden Een als levenloos aangegeven kind van Adrianus Hoek en Jantje Jonker. GEMEENTE WIERINGEN. PROVINCIAAL NIEUWS. EEN VERDACHTE BRAND TE BARSINGERHORN. Twee boeren gearresteerd. De rijkspolitie uit Schagen heeft in samen werking met de gemeentelijke politie te Bar singerhorn een boer en diens schoonvader ir. arrest genomen. Zaterdag 1 October was te Barsingerhom de boerenplaats, bewoond door dien boer, af gebrand. Omtrent de oorzaak en het verloop van dezen brand heeft de politie een onder zoek ingesteld. Naar aanleiding van dit rap port heeft majoor Holema uit Schagen op last van den officier van justitie te Alkmaar den boer en zijn schoonvader een verhoor afgenomen, hetgeen aanleiding gaf tot de arrestatie. Beide verdachten behooren tot den gegoe den boerenstand. NOORD-SCHARWOUDE. Donderdagmiddag 1.1. zoit men de haan van de toren van Noord- Scharwoude verwijderen. Toen men deze naar beneden liet, brak een der katrollen zoodat het gevaarte naar beneden stortte, na eerst nog op de goot te zijn gevallen. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij niet voor. BURGERLIJKEN STAND HARENKARSPEL over de maand Nov. 1932. Geboren Joukje Pietje d.v. Sipke Sloter- dijk en Meintje Westerkamp Theodorus Martinus z.v. Petrus Bruin en Lucia Alida Kraakman Pieter z.v. Arie Pankras en Kaat je Noordstrand Maria Wilhelmina d.v. Cor- nelis Kramer en Catharina Bruin. Ondertrouwd Geene. H.-Hoef. Men deelt ons mede dat de heer P. S. de Jong onderhandsch heeft aangekocht van de heer Jn. Huijbers de aan he,m behoorende en bewoonde boerenbehuizing met aanbehooren aan de Ivliefstraat alhier. Strenge vorst. De streng ingetreden vorst heeft de schelpvisscherij geheel doen stilliggen. Ook begint zich Hier en daar op zee al grondijs te vormen Mede is de vorst voor vele grondwer kers bij diverse Zuiderzeewerken een strop, daar alle werken bijna er door stilliggen. Uitvoering Excelsior Den Oever. Bo 'vengenoemdc uitvoering zal plaats vinden Zondag 18 Dec. a.s. in de Zaal van don lieer Jurri Lont te Den Oever Het programma bestaat uit zang, too- neel en bal Inlijving. De dienstpl. der lichting 1933, bestemd voor het 21 Heg. Infan terie te Amersfoort, le ploeg, moeten op Donderdag 16 Februari 1933 voor eerste oefening opkomen dit zijn D. Garrelts, J. Huisman, G. Klasens, P. Kooij, E. Kuiper, S. Tijsen en C. Verfail le. De dienstpl. F. v.d. Schuur, bestemd voor het 12 Reg. Inf., moet op 20 Mrt.' opkomen te Groningen ;de dienstpl. M. Tijsen, bestemd voor Reg. Wielrij ders (te Den Bosch) op 20 Maart te Haarlem de dienstpl. T. J. Visser, bestemd voor Reg. Jagers (te Den Haag) op 20 Maart te Haarlem de dienstpl. Jb. Smit, bestemd voor Reg. Kust Art., op 16 Janugri te Den Helder Herhalingsoefeningen. De vqflgende dienstplichtigen der Zeemacht zullen in 1933 moeten deelnemen aan de her halingsoefeningen: J. Tijsen op 2 Janu- S. Lont (schoolc. Torpedisten te Gorinchem) op 1 Mei S. Gorter en S. P. Halfwt-eg op 12 Juni S. C. Tijsen op 23 October. Werkverschatling. In de afeeloopen week hebben zich opnieuw een aantal arbeiders voor de werkverschaffing aangemeld. Tengevolge van do ingeval len vorst zijn thans echter ook de werk zaajnheden in de werkverschaffing stopgezet. Voor deze groep van arbei ders zal daardoor ook de door den Mi nister vastgestelde regeling voor vorst uitkeering gaan werken, OP THEEVISITE BIJ DE SOC. DEM. VROUWENCLUB. Feestelijke bijeenkomst in da cude school te Hippolytushoef, Zondagmiddag hield de Soc. Dem. Vrouwenclub, afd. Wieringen een pro- paganda-vergadering, met een eenigs- zins feestelijk karakter. Als spreekster was uitgenoodigd j mej. M. Krul uit Schagerbrug, terwijl een groepje A. J. C. ers uit Den Helder, voor muziek, zang en dans zouden zorg dragen. Bovendien werd thee met koek geserveerd, waarbij de verslag gever niet werd vergeten. Voor zoover dit nog mogelijk is, had men getracht de bouwval, wat eens school was, voor de Wieringerjeugd, een gezellig aanzien te geven. Ondanks dat de kachel rood gloei end stond, bovendien was het lokaal geheel gevuld met dames-publiek, was het ijzig koud in het lokaal, wat aan alle kanten, waar ,men ook ging zitten allernaarst toclute. Ongeveer 50 a 60 dames waren aan wezig, toen mevr. Kooy-Eising, met een kort woord van welkom, in het bij zonder tot de spreekster en de A. J. C. de vergadering opende. Allereerst krijgt mej. Krul het woord tot het uitspreken van een rede. Mej. Krul,, zegt allerminst verwacht te hebben, dat zij vandaag weer in school zou zitten, daar zij er de geheele week reeds in staat. Zij zal echter trachten op een een voudige wijze uiteen te zetten het le vensdoel van de Soc. De.m. Spr. gaat hiervoor eerst terug naar den tijd van onze moeders en groot moeders zij schetst de opvattingen welke in dien tijd heerschten ten op zichte van de positie van de vrouw. De strijd voor verbetering van de rechten der vrouw heeft wel eenige verbetering gebracht, doch is nog lang niet ten einde wij staan pas aan het begin. Do vrouw beeft bij de wet nog maar hitter weinig rechten de spr. toont dit met tal van gegevens aan. Spr. gaat uitvoerig in op de wereld- chaos die wij thans beleven, en wijst er op, dat de fascisten in hun program, de vrouw alleen maar erkennen als een nuttig wezen tot het voortbrengen van soldaten. Zoo wordt het hoogge- roemd moederschap door het slijk ge sleurd. Dat dit alles zoo is, is voor een groot deel ook onze schuld, al hebben de heerschers natuurlijk de allergrootste schuld. Doch de arbeidersvrouwen nemen nog veel te weinig notitie van hetgeen rondom hen gebeurd. En op huisbezoek komt nog veel te veel het gezegde voor, o, voor politiek heb ik geen tijd hoor. De vrouwen die dit zeggen hebben echter nergens tijd voor, hoe moet het dan met onze ijve rige werkers voor de beweging gaan, die overdag hun werk hebben en toch altijd nog tijd over hebben om op stap te gaan voor hun partij of vakbona. Men behoeft altijd geen redevoerin gen af te steken op vergaderingen, liet. is echter al meermalen gebleken dat de eenvoudigste de beste propagan diste was. Spr. eindigt met een opwek king tot aansluiting bij de vrouwen club, en werkt vooral voor de krant. Mej. Krul, droeg vervolgens nog een*| paar gedichten voor, waarna werd thee gedronken. Vervolgens was het woord aan de A. J. C. die op prettige wijze, de aanwe zigen bezig hielden, met liederen, ge dichten, tooneel en dans, voor zoover dit mogelijk was in de primitieve om geving. liet ontbrak de J. C. niet aan bij val voor het gebo< de, wat dan ook ten volle verdiend Om halfzes was deze gezellige bijeen ko,mst. ten einde, welke met woorden van dank aan de spreekster en de A. J. C. door mevr. Kooy-Eising werd gesloten. BOUW VERDEDIGINGSWERKEN ALS GE VOLG van de AFSLUITING der ZUIDERZEE. Uitslag aanbesteding bestek No. 182 Genii 16e Gedeelte het maken van paalfundeerin gen en van granaatvrije werken alles van gewapend beton c.a. bij Den Oever. Besteding 12 Dec. 1932 te 's-Gravenhage. Raming f 354.975. De volgende biljetten waren ingekomen Cement Cement Nederl. Buitenl. ONS WIERING ERMEERHOEKJE M.U.Z. A. B. M. J. de Vries Steenbeek Geerdink Holl Beton Tubantia Schrale van Hoek Geveke v. d. Velde en de Jong 338.900 Mij. Geels van Leeuwen Boersma Bataafsche Aann. Mij Kuipers Strijland Visser en Smit 338.430 340.800 344.400 348 000 355.435 Zuiderzeeraad maakt inspectietocht over afsluitdijk. Maandag 12 Dec. j.1. bracht de Zuiderzeeraad een bezoek aan de Zuiderzee werken. O.a. werd een tocht over den afsluit dijk gemaakt per autobus. Werkloosheid. Door het gemeente bestuur is heden het volgende tele gram verzonden aan den Minister van Binnenl. Zaken „Door vorst werkzaamheden Zuider zeewerken en Wieringermeer gestaakt Groot getal arbeiders daardoor werk loos. Door slechte verdiensten zonder financieel weerstandsvermogen, dus clirpct ten jaste dey gemeente. Finan ciën gemeente hij aanhoudenden vorst ontoereikend. Verzoeke dringend am- woorcl op brief 5 December inzake steunregeling". BURGERLIJKE STAND van 1 tot en met 10 December 1932. Geboren JacoU, z.v. J. Huitema en A. Knol Ariena, d.v. Y. J. Roode en M. M. A. Langereijs Jan, z.v. J. Kom duur en J. Bloemberg Wilhelmina, d.v. B. v. Leeuwen en G/ W'. ten Wolde; Tonnis, z.v. J. Boven en A. de Groot Grietje, d.v. A. de Vries en G. Gnodde. Ondertrouwd: J. Lont en G. de Haan L. L. Zeeman en T. Jongejan S. Boer man en M. Klein. Gehuwd S. Rotgans en M. Doesburg Overleden Als levenloos aangege ven kind van C. Wiegman en N. Doves SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes II een competitiewedstrijd tegen H.R.C. 3 te Den Helder. H. staat als no. 2 op de rang lijst en verwacht werd dat het een zware wedstrijd voor S. II zou worden. Doch S. was er op voorbedacht en trok deze keer eens geheel volledig er op uit, wat nog maar en kele malen in dit seizoen gebeurd is. Hierdoor beschikte S. dus over een behoorlijk elftal en er werd dan ook flink partij gegeven. Na een heftige strijd, waarin S. dan ook lang niet de mindere was, wisten zij het tot een gelijk spel 22 te brengen en wisten zij H. dus een kostbaar puntje af te snoepen. De andere aangekondigde wedstrijden gin gen allen wegens de vorst niet door. St. Nicolaas Reclame Gebr. Vroone. Het getal waarnaar moest worden ge raden om een groote doos 'bonbons, (waarde f 8.-) te winnen en welk getal door burgemeester Kol ff was gesteld op 512, werd door niemand genoemd. Mej. M. Hollander - Butter, Klieft- straat H.hoef, had 511 geraden en deze werd dan ook de mooie doos toegewe zen. Doopsgez. Jongerenkr. Vrijdag 8 uur. Uitslag aanbesteding. De levering en dekking van 10 landbouwschuren en een proefboerderij in den Wieringer- ineeipolder is gegund aan de firma R. J. Wortmann, Veendam voor de som van f 19997.-- Verslag vergadering Chr. Boeren- en Tuin- dersbond, Afd. Slootdorp. Daartoe uitgenoo digd door de Afd. C. B. en T. B. Slootdorp trad j.1. Zaterdagavond op in het gymnastiek - gebouw de heer C. v. d. Heuvel, lid der Twee de Kamer der Staten-Generaal Nadat de Voorz., de heer van 't Woud, opent met ge bed en las Ps. 125, daarna de aanwezigen hartelijk verwelkomende, inzonderheid den spreker van don avond, begon de heer v. d. Heuvel zijn onderwerp „Vragen over de Wie- ringermeer." Vooraf gaf spr. zijn blijdschap te kennen over de goede opkomst en de betoonde activi teit der bewoners, waar reeds door dezen een flinke vereeniging der C. B. en Tuindersbond is opgericht. Spr. gaf eenige theoretische be schouwingen over de Wieringermeer en prees het Waterbouwkundig bedrijf, waarbij de in poldering van onze Noord- en Zuid-Holland- sche polders bij deze technische prestatie nog in het niet vallen. Om niet te veel af te dalen in de theoreti sche beschouwingen gaf spr. eenige beschou wingen over het toekomstig aan d zee ont trokken land. Waar reeds in vele kringen ae huidige polder wordt genoemd de 12e Nederlandsche provincie, zijn er eveneens vooral de laatste dagen stroomingen merk baar, die de eventueel drooggelegde polders willen rangschikken en voegen bij de naast- bijgelegen provincie's. Dit laatste verdient volgens spr. eenige be denkelijke overweging. Dit grootste werk zal nog eeuwen de aandacht trekken voor een uniforme regeling en hierom acht spr één provincie het meest gewenschte. Een provin ciaal bestuur is gewenscht. omdat onze wet geving voor Waterstaat wordt uitgevoerd door de Prov. Staten en derhalve borden doorgegeven aan de eventueel opgestane wa terschappen. Spr. noemt met vele voorbeel den het nut van één provincie voor het nieu we gebied, fiscaal, finantieel en practisch. Later nog te geringer kosten door de geogra fische ligging. Voor vorming van gemeenten is men alsdan beter in staat een gemeente te vormen naar willekeur. Moeilijker is het met de Waterschapsbelangen Het waterschaps recht. „Wie water deert, moet ook het wa ter keeren" zal voor het nieuwe gebied het best zijn te aanvaarden. Met eventueel groo te rampen zou de Staat toch hulp moeten verleenen. De taak van het waterschap zou dus zijn loozing water, onderhoud dijken en wegen. Spr. komt tot het puntde uitgifte dei- gronden, waarvoor een viertal mogelijkheden bestaan en welle verkoop, 2e gewone pacht, 3e erfpacht, 4e exploitatie van Staatswege. Te vroeg loslaten aan particulieren der droogge- legen zeebodem acht spr. een groot gevaar en werkt steeds remmend op vlijt en energie. Noodzakelijk vindt spr. dat de grond niet eerder wpr$t uitgegeven, in welken vorm dan ook, dan pa behoorlijk cultuurrijp en ontzild te zijn. Het bodemgebruik waar deze gegevens in practijk worden gebracht komt elk ten goede. Spr. besprak de voor- en nadeelen van verkoop der gronden. Voor de niet kapi taalkrachtigen is het zeer gewaagd al zijn ze in bezit van de onmisbare deugden, vlij energie, spaarzaamheid en theoretisch onder legd, doordat zich alle ongewenschte toestan den zouden kunnen voordoen. Het stelsel van verpachting zou kunnen doch de termijn- pachting is altijd gevaarlijk door prijswisse- ling der producten. Spr. wenscht geen ver koop en liefst ook geen verpachting voor te staan al zou het zijn, dat de proeven werden genomen met de bovengenoemde vier, me thoden. Een ander geval is de Staatsexploi tatie. Spr. illustreerde met vele voorbeelden en practische opmerkingen dat Staatsexploi tatie ook hier niet bestendigd mag blijven wegens de vele gevaren welke ook dat stelsel in zich herbergt temeer waar hier tegenover staat dat velen bij een rendeerende uitkomst zeer zeker ook gaarne zelf een bedrijf zouden willen exploiteeren. Hoe of wat er ook zal staan te gebeuren, aangaande de methode van uitgifte, de volksvertegenwoordiging zal zich hierover straks hebben uit te spreken. Thans bepleit spr. de mogelijkheid van erf pacht met verhandelbare erfpachtsbrief cf wisselende kanon. Hoewel in agrarische kringen deze metho de nog onbekend is, veelal zal erfpacht bij een wisselende kanon vele bezwaren weg nemen. Het benoodigd bedrijf kapitaal kan voor het overgroote deel worden aangewend ten eigen bate voor cultiveering en bebou wing der bodem. Spr. noemt de diverse ka- non's der erfpachtsregeling, doch acht de eeuwigdurende erfpacht de meest voordee- ligste en gewenschte om hooger koopprijzen! der erfpacht te vermijden en alzoo loopt van geslacht op geslacht. Behalve de definitieve voorziening moet ook worden gezorgd voor het moment der eerste periode der droogleg ging, Een overbevolking meent spr. moet wor den voorkomen. Komende tot de gedachte hoe hoog het percentage der bevolking in de drooggelegen polders zou mogen worden op gevoerd, noemde spr. als voorbeelden de Haarlemmermeer en Noord-Beveland. Als norm meende inleider te moeten blijven bij één inwoner per H.A. of 150.000 inwoners voor de geheele polderserie bij landbouw en tuinbouw iets hooger. Spr. noemde zich een groot voorstander te zijn voor blijvende droog legging omdat naast werkgelegenheid ook de behoefte, aan Cultuurgrond wordt onder vangen. Ziende op de geestelijke verzorging drong spr. sterk aan om paraat te staan ook in dit nieuwe gebied voor de Christelijke be ginselen. Voor ons Prot. Chr. Volksdeel is ook hier een roeping weggelegd. Een vasthouden van de Goddelijke geboden zij en blijve ook hier het parool tot heil voor onze natie. Nadat de Voorz. de spr. hartelijk dank bracht voor de leerzame rede op bevattelijke wijze uitgesproken, en eenige vraagstellers een voldaan antwoord ontvingen, ging de heer van den Heuvel voor in dankgebed en sloot de in alle opzichten goed geslaagde vergadering. Bijtijds gebluscht. Zaterdagavond ont stond een begin van brand in het ar beiderskamp te Slootdorp. Door bet flinke optreden'der arbeiders wist men het vuur spoedig meester te worden. Geen post. Dinsdagmorgen kwant de eerste postbus van Den Helder voor Wieringen en Wleringermecrpoldei niet aan, wegens de gladheid van. den weg. Wel verwonderlijk, want de bus sen van andere ondernemingen arri veerden allen op tijd. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. verordening is bepaald op f 2220 - c. na gehouden aanbesteding is de le vering van schoolbehoeften in 1933 op gedragen aan Graf. Kunstinrichting S. Bakker Jz. te Koog Zaandijk en de be- noodigdheden voor het handwerkonder wijs aan de firma J. en H. C. Voorthuij zen te Breezand. d. bij brief van den Minister van Bin nenl. Zaken dd. 27 Oct. is medegedeeld, dat de steunregeling geldig wordt ver klaard, voor de in deze geineeute woonachtige bouwvakarbeiders, e. procesverbaal van gehouden opne ming van boeken en kas van den Ge meente - Ontvanger. L nieuwe beschikking van Z.E. den Mi nister van Binnenl. Zaken betreffende subsidie in de kosten van werkver schaffing, waarbij het basisloon is ge steld op 30 cents per uur. g. ingekomen is de begrooting voor de Warenkeuringsdienst voor 1933. h. tot tijdelijk onderwijzeres aan de o.l. school I is benoemd Mej. H. Mal let, in de plaats van Mej. J. ter Brugge, die door een ongeval verhinderd haar betrekking te vervullen. 4. Benoeming van twee leden Burger lijk Armbestuur wegens periodieke af treding van de heeren Jb. Jonker en J. Lindenbergh. Dubbeltallen: 1. Jb. Jonker, 2. C. Kossen. 1. J. Lindenbergh 2. J. Bergman. 5. Verzoeken om ontheffing van aan slagen in het schoolgeld. 6. Benoeming van een lid der Commis sie tot Wering van Schoolverzuim we gens bedanken van den hr. J. L. Wil- lemsen. Aanbeveling: 1 E- Ligteringen 2. D. I. J. Huijg. 7. Voorstel om onder Intrekking van I vroeger genomen besluit te besluiten lot het aangaan van een geldleening van f 132000.- a pari, af te lossen in 40 jaren, tegen een rente van 5 proc. 8. Voorstel tot hernieuwde vaststelling der begrooting dezer gemeente voor jaar 1933, in verband met door Ged. Staten gemaakte opmerkingen. 9. Voorstel tot het aangaan van een geldleening van f 27000.- tot bestrijding van de ten laste dezer gemeente ko mende kosten der wegenverbetering, voor zooveel die kosten niet uit den ge wonen dienst zijn bestreden, en de af lossing dier leenipg over 15 jaren, zoo danig te verdoelen, dat in elk jaar een nagenoeg gelijk bedrag aan rente en af lossing zal moeten worden betaald. 10. Voorstel om toe te stemmen in een roijement eener 2e hypotheek op een perceel van nu wijlen Wed. Rozelaar, |eerder Wed. van Eek daarop geplaatst ten behoeve dezer gemeente in ver band met het aandeel van M. J. B. van Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna-Panlowua op Woensdag 14 December 1932 des na middags te twee uur ten Raadhuize. Punten van behandeling 1. Installatie van den hr. H. Jonker. 2. Notulen. 3. Mededeelingen: a. door Ged. Staten goedgekeurd: 1. het besluit tot wijziging der begroo ting van het grondbedrijf over 1931. 2. het besluit tot van kracht verklaring van de beheersverordeningen van bet grond- en electriciteitsbedrijf tot 1 Ju li 1933; 3. de suppl. begrooting 1932 vastgesteld op 27 October j:l: 4. het besluit tot het aangaan van een geldleening ten behoeve yan het. Elec triciteitsbedrijf. b. bij brief van het Dag. Bestuur van den Anna Paulownapolder is bericht, dat het aandeel dezer gemeente in de uitkeering ingevolge de wegenbijdrage Eek (voor rekening der gemeente te Zutphcn verpleegd) in de bezittingen zijner moeder. 11. Rond v mag. De Burgemeester van Anna Paulowna,. LOVINK. ARBEIDSBEURS ANNA PAULOWNA.. Geplaats geene. Staan nog ingeschreven1 visscher, 30T landarbeiders, 5 timmerlieden, 1 maehln., 1 dienstbode, 1 smid, 1 transportarbeider. 4 schilders, 3 opperlieden, 1 waker, 1 metselaar, 1 loodgieter-halfwas. Buiten Anna Paulowna kunnen geplaatst worden 2e kapper, dad., loon n.o.t.k. met kost, voor vast, reiskosten worden bij niet aanneming vergoed, moet goed kunnen sche ren bedrijfsleider waschinrichting dad.. loon n.o.t.k., moet beslist bekend zijn met het bedrijf keukenmeid met Januari of later, aanvangsloon f 30 tot f 35.- met kost en inw. moet goed burgerpot kunnen koken, leeftijd pl.m. 40 jaar, hulp van tweede-meid, moet zelfstandig kunnen werken dienstbode R.K., bekend met burgerpot koken, dad., pl.m. f 250 per jaar met k. en inw., reisk. worden bij oproeping vergoed, het gezin bestaat uit man, vrouw en 6 kinderen van 2 tot 9 jaar oud. A BRAND. Maandagavond j.1. is de boerderij eigendom van den heer Alb. Kaan Jz. in de Middelweg, Oostpolder afgebrand. Het vee wist men te redden, tevens een "koolschuur en een strooschelf enz. wist men van den brand vrij te houden. Door de vrij sterke Oosten wind lag de boerderij in een oogenblik tijd aan de grond. De motorbrandspuit was spoe dig ter plaatse, doch kon aan de boerderij weinig meer uitvoeren en hield al 'het' andere als koolschuur etc. in bewaking. Zooals we vernamen is de oorzaak onbekend. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. De zangvereeniging- „Kunst na Arbeid" alhier zal Zondag 18 Dec. een uitvoering geven in het Hotel „Het Wa pen van de Zijpe." Naast de zangnummers, zal een blijspel, „De Aardschok" worden op gevoerd. SCHAGERBRUG. Dubbel 40-jarig jubiltaru. Onze, bij iedereen zeer bekende station chef, den Heer H. Stip, hoopt op 2 Januari den dag te herdenken dat hij voor 40 jaar geleden in dienst trad bij de Ned. Sporen. Tevens is het echtpaar Stip dien dag 40-jaar getrouwd. Wij gelooven dat het hun dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE (N.H.) doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 2 Novèm- ber 1932 is vastgesteld de volgende verorde ning Verordening tot aanvulling der Veror dening tot afwijking van bepalingen der winkelsluitingswet 1930 (Staatsblad no. 460) voor de gemeente Zijpe N.H. Artikel I. Na artikel 4 van de Verordening tot afwij king van bepalingen der Winkelsluitingsweb

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2