KING PEPERMUNT PARIJSCHE MODEBRIEF. EN DE GEDACHTEN WAREN.... Van 't Oude in 't Nieuwe jaar. Met de heerlijke, opwekkende eigenschappen van het edele natuurproduct en onder controle van het laboratorium: Dr. van Hamel Roos Harmens. Adam. die, gelijk dat in liet verbodsland ge- bruikelijk is te doen, in de rivier Hanger valt dan het andere. Ook de j bontkragen zijn heel dikwijls niet 'jneer op den mantel vastgemaakt. Met goed zichtbare knoopen. van wit of verguld metaal, worden ze bevestigd. Dikwijls doen zulke gouden knoopen, b.v. op donkerbruin glanzend bont, •heel leuk en decoratief. De zoozeer geliefde lichte garnee- ring op donkere japonnen wordt op het oogenblik bij voorkeur van Nvit j fluweel genomen, liever dan van wit satijn. Men rnaakt er kraag, revers en i ceintuur van en voert er bovendien j dikwijls het voorgedeelte van de bolaro mee, in dien deze aanwezig is. Dat istaat zoo aardig, wanneer even een 'puntje opwipt. In plaats van gewoon wit fluweel heeft men ook pluche stof fen die bont imiteeren. Die leenen zich tot allerlei versieringen, terwijl men er ook geheele mantels en andere kleedingstukken van maakt, zooals bolero's, vestjes, korte jasjes enz. Bij een fluweelen japon draagt men soms geen langen mantel, maar een Wieringermeer, Slootdorp. K. Numan, St. Maarten B. 114. Metse la£fr. Zaak overgegaan aan K. E. Nu man. Gebr. P. en A. Boll, Alkmaar. Oude gracht 112. Stucadoorsbedrijf. De ven nootschap wordt met ingang van 1 Ja nuari ontbonden. Beide vennooten lreden als vereffenaar op. Het bedrijf wordt voortgezet door den vennoot A. Boll. Opheffingen A. J. v.d. Kamer, Alk maar, Oudegracht 132, Veehandel. werd geroepen. Het gevolg was dat kort C de hengelaars op dien dag met ^een kan. Drthejft zeer w^halve mou flinke vangst naar huis gingen, welijks hadden zij den hengel in het water geworpen, of ze hadden ook al een visch te pakken. Het nieuws werd mouwen te zien komen. Het bovenge deelte is gedoft, terwijl de geheele on dermouw smal en aansluitend is gehou e,v 7H al hn, kolnar* dcn- Een rood fluweelen japon met een snel verbreid, en de heeren hengelaarsi a~trflkan manteltie is zeer chic schoten van alle kanten toe om ook 'n:fwart astrakan manteltje is zeer cmc, deel van den buit machtig te worden. [hoewel een geheel zwart ensejmble En ze hadden eveneens succes. In nuch eveneens heel fijn is. De combinatie teren toestand zwommen de visschen van zwart is bliPa nog mooie heel voorzichtig om het lokaas heen. ,maar >eeft het nadeel dat men met of beten maar heel traagjes toe. Thans ma.itelt^ nicd zoo d.kwijis aan schoten ze, zonder tegenstribbelen, hun ongeluk tegemoet. Domme visschen Of er geen menschen zijn die even dom doen als deze visschen een oogenblik genot roekeloos zich in allerlei gevaar begeven We denken bijv. aan het gebruik van alcoholhou dende dranken. Gevaren die men in nuchteren toestand vermijdt, zoekt men dan op, en men beklaagt het zich te laat. Maar ook menschen zijn soms even dom als visschen. Keurencombinaties van mantels en japonnen. Ik zqg een beeldigen visitemantel van blauw fluweel met een grooten kraag en manchetten van grijs astra kan. Om de taille was twee maal een breede satijnen ceintuur gewonden, die op zij met lange slippen afhing. In Holland komen zulke hyper-elegante kleedingstukken eigenlijk zoo weinig te pas. Op straat kan men er niet mee loopen en slechts bij zeer zeldzame ge legenheden kleedt men zich voor het bezoekuur buitengewoon elegant. En tenslotte worden er in Holland min der bezoeken gemaakt dan in Parijs, waar omstreeks Nieuwjaar het maken van visites aan de orde van den dag i dragen en dat dit bovendien zeer be smettelijk is. Een alleraardigste combinatie ver krijgt men, als men b.v. een zwart wol En voor'^en JaPon me^ roode en witte wol bor- duurt en er een rooden mantel bij kiest in de tint vn het borduursel. Om meer eenstemmigheid te krijgen, dient de mantel met zwart gegarneerd te worden, het beste met kraag en man chetten van zwart astrakan. Een derge lijke ensemble is vroolijk en vlug, en kan, tenminste wanneer men de tint rood niet te opvallend neemt veel ge dragen worden. Schotsche stof is ook nog altijd in de mode. Wte zagen er snoezige toiletjes van en ook japonnetjes met een effen schouderstuk in een der tinten van het Schotsch. Houdt men van ensembles, zoo kiest hierbij een mantel eveneens in de tint van het schouderstuk. We zagen ook mutsjes met een Schotschen rand, waarbij een sjawl en taschje paste van dezelfde stof, ja zelfs een paar hani- schoenen met Schotsche kappen. WILHELMINE. Het nieuwe ensemble, met den drie kwart langen mantel, die tot even bo ven de knie reikt, zal bij ons meer in den smaak vallen. Verschillende van dit soort costuums zijn van witte en zwarte diangonaalstof vervaardigd, waar bij een felgekleurde, dikwijls roo de blouse hehoort. Een kleine sjawl van dezelfde stof is om den hals ge legd en op de blouse van voren vasi- geknoopt, waarbij het eene eind iets Oude Jaar op zee. Op de donkere brug van het vrachtschip, dat moeizaam door de woelige zee voort- ploegde, stonden de beide officieren bij den kapitein. De wacht was juist verwisseld de twee de stond nog even met den eersten stuurman te praten. Het was middernacht en na de acht glazen, welke de man, die den roertorn had, zoo juist had geslagen, was het oude jaar uitgeluid. Toen de nieuwe wacht huiverend aan dek was gekomen en de man aan het roer werd vervangen,had de roerganger het stereotype koersgebrabbel gemompeld en er een „veel heil en zegen" achter laten volgen. De stuurman had even verwonderd geke ken en toen met een „van 't zelfde" geant woord, waarna de man het trapje naar dek afstommelde. Vlak daarop was de kapitein bovengeko men. *k Heb wat in mijn hut ziten lezen, stuur. Op Ouwe jaarsavond denk je wat meer, dan eigenlijk voor een zeeman wel goed is. want hoe meer je denkt, hoe meer je voelt, dat je vanavond wat mist, wat een ander voor het grijpen heeft. Als je aanstonds de Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. In dc week van 20 tot en met 27 De cember werden in het Handelsregister te Alkmaar o.m. de volgende opgaven ingeschreven Nieuwe zakenEenheidsprijzenwin- kel. J. G. Schutz te Alkmaar, Houttil ?0. Winkel in huishoudelijke artike len en galanteriën. Wijzigingen Drogisterij Hollaar- Boon. De Rijp, Rechterstraat 41 en 42. De gevolmachtigde L. A. J. C. Hollaar is uitgetreden. R.K. Coop. Boerenleenbank W. A. Schagen, Hoogzijde C 4. De heer S. Stam, lid R. v. T. is benoemd tot be stuurder. Benoemd tot lid R. v. T. J. P. Schilder. Uitgetreden best. A. C. Ranke. Herm. de Haan, Alkmaar, Lange- straat 23. Winkel in heerenmodearti kelen. Fil. gevestigd te Den Helder, Koningstraat 92. Beheerder van het filiaal P. J. de Haan. K. Breed, Zijpe, Petten, Hazepoïder L. 23. Café. Zaak overgegaan aan Jb. Bellis. S. Kaag, Heiloo, Rijwielpad D. 34. Kleinhandel in vakkleeding, manu facturen enz. De handelszaak wordt voortgezet als een vennootschap on der den naam fa. de Wit en Kaag, tevens handelende onder den naam fa. Wika. Vennooten J. B. de Wit en S. M. M. Kaag. T. Bouwman, Zijpe, Oudesluis H. 33 Broodbakkerij. De heer T. Bouman uitgetreden door overlijden. De han delszaak wordt voortgezet door Mw. Wed. C. Bouwman-Galis. J. Geertsma-. Boomsma-L. Booms ma (maatschap) Sneek. Schilderbe- drijf. Filiaal gevestigd te Wieringen, BUITENLANDSCH NIEUWS. In krater af daald. De geleerde Arpad K .ner is in den krater van den kaan Stromboli afgedaald, waar hij 'zich drie uur heeft opgehouden. Voor dit doel was hij ge heel in een asbestpak gekleed en droeg hij een stevigen helm, teneinde hem te beschermen tegen vallende stukken lava. Achter hem sleepte een 300 meter lang asbesttouw, waarin de electrische draad was geborgen, die zijn lamp voedde. Toen hij terugkwam was hij volkomen uitgeput en kon hij slechts de woorden uitbrengen „Het was vreeselijk.". Hierop viel hij in een diepen slaap. Door het ijs gezakt. In een dorpje onder den rook van Berlijn waren drie kinderen aan het schaatsenrijden op een meertje. Plot seling zakten er twee door het ijs, een 13-jarig meisje en een 10-jarige knaap Het 9-jarig zusje beproefde onmiddel lijk de beiden te redden en slaagde er inderdaad in het 13-jarig meisje weer op het ijs te trekken. De verongelukte was reeds bewusteloos. Het knaapje was inmiddels onder het ijs geraakt en is overleden. Het meisje kon in het leven worden gehouden. heer Bol and verzocht hun toen, hem naar het kantoor te willen volgen. Op een onverwacht oogenblik brachten de mannen he,m met een revolver enkele slagen op het hoofd toe, waarop de aan gevallene bewusteloos ineenzakte. De heer Boland had echter nog om hulp kunnen roepen. Toen huisgenooton kwamen toeloopen, namen de man nen de vlucht. Zij werden achterna gezet door een aantal omwonenden en door de politie uit Dinxperlo. De vier onverlaten waren echter spoedig over de Duitsche grens, welke op ongeveer 150 jneter afstand van het dorp ligt, verdwenen. De Duitsche grenspolitie en Duitsche douane-ambtenaren zijn daarna op onderzoek uitgegaan. In den loop van den avond hebben zij op aanwijzingen, welke zij van de achter volgers ontvingen, twee mannen aan gehouden, die waarschijnlijk tot de vier indringers behooren. Zij zijn op gesloten in 't bureau van de Duitsche grenspolitie, waar zij aan een verhoor zijn onderworpen. Voor zoover men heeft kunnen na gaan, hebben de overvallers geen ge legenheid gehad eenig geld te ont vreemden. De heer Boland kwam spoedig weer bij kennis. Hij had vleeschwonden in het gelaat. Alg. Handelsbl. GEMEENTE WIERINGEN. BINNENLANDSCH NIEUWS. wacht hebt overgegeven, ga dan even mee naar beneden. 'k Heb een kleine verrassing voor je als het tenminste lukt. Samen waren ze daarna de steile brugtraj" afgegaan. In de kaartenkamer hadden ze nog even in de kaart gekeken en toen had de ouwe gezegd Naar de marconi-hut, stuur. In de hut van den marconist, waar het ko per van de toestellen gezellig glansde in het licht van een bureaulampje, was het behaag lijk warm. De marconist, een jonge kerel, koptelefoon nog op, was met zijn toestellen bezig, wees even op twee stoelen voor zijn bezoekers. Toen zette hij de telefoon af. Wel Vermeer, deed de „ouwe" gemoede lijk, heb je onzen vaderlandschen zender al te pakken De marconist glimlachte. Al een 'uur, kapitein, maar de jaarwisseling is er nog niet. Een tien minuten geduld er het zal in Holland middernacht zijn. De zen der komt vrij goed door. 't Valt me mee. Het telegram heb ik vanavond vóór zevenen ver zonden. Dat is er dus lang en breed. Drie mannen zaten in de kleine marconi- hut. Zij luisterden naar de geluiden, welke de koptelefoons overbrachten. Duidelijk klonk Een pseudo grenskommies. Op den nabij Yenlo gelegen grens- weg Kalsenkirchen—Bregell werd Za terdag een vrachtautobestuurder uit Ameren aangehouden door een per soon, die zich als douanebeambte voor deed. De auto werd geheel doorzocht en alle papieren werden zorgvuldig gecontroleerd. In de brieventasch werd een bedrag van 300 gulden aan papiergeld gevonden. De douane-be ambte zeide dit verdacht te vinden en verzocht den chauffeur hem te vol gen naar het douanekantoor te Kal senkirchen. Het geld hield de beamb te zoolang bij zich. Inderdaad leidde de man zijn arrestant naar het kan toor te Kalsenkirchen. Hij verzocht den chauffeur in de gang even te wach ten tot hij terug kwam. Maar de man kwam niet terug. Vermoedelijk heeft hij door een achterdeur het gebouw weer verlaten. Lijk van meisje aangespoeld. Maandagmorgen is op het strandje aan den Oranjedijk te Vlissingen het lijk aangespoeld van een naar schat ting 20-jarig meisje. De politie vervoer de het naar de algemeene begraaf plaats. Hier bleek spoedig, dat het slachtoffer niet uit Vlissingen afkom stig was. 's-Middags werd aangifte ge daan, dat een dienstbode niet in haar betrekking te Middelburg was terug gekeerd. De familie, wonende te Croe- de, werd gewaarschuwd. De ouders herkenden hun dochter. De politie heeft op het lijk beslag ge legd, teneinde een onderzoek te doen instellen naar de doodsoorzaak, daar misdaad niet uitgesloten is. MISLUKTE OVERVAL. Op het kantoor der Rotterdam sche Bankvereeniging te Dinx perlo. Woensdagavond om zeven uur is het rustige grensplaatsje Dinxperlo in opschudding gebracht door een over val op het bijkantoor van de Rotter- Üamsche Bankvereeniging. Op het genoemde tijdstip vervoeg den zich vier mannen, waarschijnlijk Duitschers, aan de woning van- den correspondent der Rotterdamsche Bankvereeniging, den heer Th. E. Bo land, in welk perceel tevens het bijkan toor der Bank is gevestigd. De heer Boland deed zelf de voordeur open. De mannen gaven hem te kennen eei aantal Marken te willen wisselen. De ster was de N.V. P. Daalder's aanne mingsbedrijven te Alkmaar voor f2776 2o. Het onderhoud van rijkswerken in het Zuiden en Oosten Wieringer meer. Laagste inschrijf ster in massa de N.V. P. Daalders Aanneminsbe- drijf te Alkmaar voor f 31209. 3o. Het onderhoud Westelijke rand werken Wieringermeer. Laagste in schrijver C. de Wit Pzn. te Kolhorn f 2867. 4o. Het onderhouden gedurende 1933 van 1, Wieringermeerdijk met toe- behooren, 2 de IJsselmeerdijk, van den proefpolder van Andijk met toe- behooren. Laagste inschrijfster in mas sa N.V. P. Daalders Aannemingbedrijf te Alkmaar f 18348. Enkhuizer Almanak. Als iets nieuws kan vermeld worden dat in de nieuwe uitgave der bekende Enkhuizer Alma nak thans zijn opgenomen de getij- tafels aan de afsluitdijk Den Oever- Friesland en wel voor Den Oever en Cornwerderzand. Candidaten voor de Zesdaagsche Donderdagavond 8 uur arriveerden te Hippolytushoef een zoontje van den heer C. Veerdig te Zutphen, en zijn vriendje, die 'smorgens te zes uur van daar waren vertrokken en zoo lustig peddelende per fiets de 200 K.M. af stand in een dag hadden afgelegd. Wel wat stijf, doch niets vermoeid, kwamen ze hier aan en werden de ou ders per telefoon met hun welstand op de hoogte gesteld. Kerstfeest in „Rehoboth." Tweede Kerstdag 's middags half vijf, had in bovengenoemd gebouw de Kerstfeestviering plaats met de kinde ren der Zondagschool onder leiding van den Eerw. O. Deen. Toen de ruim 50 Zondagscholiercn om de mooi ver sierde en verlichte Kerstboom ge plaatst waren, vulden ouders en be langstellenden het gebouw, ja zelfs was er plaats te kort. Geopend werd met het zingen van Ps. 89 7, gebed en voorlezing van Lucas 2. De Kerstge schiedenis werd door den heer Deen op een voor de kinderen zeer duidelij ke wijze verteld en ook bleek uit de ant woorden der kinderen dat zij wisten wat reeds lang voorspeld was aan- ande het Kindeke dat te Bethlehem zou geboren worden. Nadruk werd ge legd op de nederige geboorte van de Zaligmaker der wereld en zoo kan ie der zonder schroom tot Hem gaan. Voor afwisseling werden door een tweestemmig meisjeskoortje enkele Kerstliedern gezongen, terwijl ook de kinderen onder gemeenschappelijk ge zang werden getracteerd. Hierop volgde nog een mooie Kerst vertelling over „De Kerstboom uit den hemel" wat door allen met groote be langstelling werd gevolgd. De kunst van vertellen bleek de heer Deen wel te verstaan en zoo zag men bij het ein de der vertelling in veler oog een traan Ongemerkt was het al ruim half ze ven en ging men eindigen. In het slotwoord bracht de heer Deen dank aan allen die door aanwezigheid en zij die door hun offervaardigheid door zoo ruim op de Kerstlijst te tee kenen, hadden medegewerkt tot 't sla gen van dft heerlijk feest. Gesloten werd met dankgebed en het zingen van Gezang 96. Daarna hadden de klei nen hun cadeau in ontvangst te ne men en gingen allen voldaan huis waarts. DE AFSLUITDIJK. En het autoverkeer. De A.N.W.B. en de Iv.N.A.C. hebben aan den directeur-generaal der Zuider zeewerken gevraagd, of gedurende de auto-tentoonstelling van 27 Januari tot en met 5 Febr. a.s. de Afsluitdijk niet voor eenig verkeer met personen auto's met ten hoogste zes zitplaatsen zou kunnen worden opengesteld. De directeur-generaal heeft daarop geant woord, dat hij dienaangaande met het oog op het winterseizoen geen enkele toezegging kan doen. Verder heeft hij medegedeeld, dat de definitieve open stelling van den weg in verband met het verbreeden van den toegangsweg in Friesland nog niets met zekerheid is te zeggen. Aanbesteding. Vanwege den direc teur-generaal der Zuiderzeeewerken is aanbesteed lo. Het onderhoud gedurende het jaar 1933 van het dieselgemaal Le- mans nabij Den Oever (Wieringen) met de daarbij gelegen schutsluis dienstwoningen enz. Laagste inschrijf de stem van den omroeper,die in hun taal het nieuwe jaar had ingeluid. Hij had woor den geuit aan hen, wier arbeid verhinderde, dat zij in den familiekring den avond door brachten, aan de machinisten, die voortjoe gen op de treinen, aan de seinhuiswachters, de telefonisten en de telegrafisten, de zeelie den Stom hadden de drie mannen geknikt. Toen had de omroeper een reeks telegram men voorgelezen, welke waren ontvangen. Hier een telegram van de officieren en de bemanning van het stoomschip „Mar burg", varende in de Oostzee. Zij wenschen familie en bekenden een gelukkig Nieuwjaar. De marconist glimlachte, de kapitein keek den stuurman aan. Deze zette de koptelefoon af. Aardig, kapitein, verdraaid aardig Wij hebben het hier gehoord en ik weet zeker, dat mijn vrouw ook aan den luidspreker heeft gezeten. Dan hebben we toch even gespro ken met elkaar, al is het maar via den om roep. Zij stonden op, gaven elkaar zwijgend de hand. In de koptelefoons pruttelde nog de stem van den omroeper Dames en heeren, hier een telegram van de officieren en de bemanning van GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Spoedig zal de klok verkonden Dat de laatste levensstonden, Van 't verleden jaar vergaan. Dan mag men aan 't verleden denken En het Nieuwe toe gaan wenken Brengt u ons Heil voortaan Met de laatste klokkedreunen Hoort men 't stervend jaar nog kreunen Over deez' vergankelijk' aard De wensch en hope is in ons harte Dat 't Nieuwe ons voor groot're smarte En Nieuwe zorg bespaart Familie, vrienden en bekenden Doe d' vrede's-wapenrusting aan. De dagen die zoodra gaan lengen Mogen ons herleving brengen, Wil met blijde IIoop het jaar ingaan. Wat heenging gaf in het leven Voor velen dagen om te beven En heden nóg, toen 't ons verliet. Maar wil daar niet te zwaar aan denken 't Nieuwjaar kan zegen schenken Vergeet uw God en Schepper niet. Wat zal het immers ons nog bat Om over Crisis veel te praten, Daarmee verlicht g' uw zorge- Het devies vree - geloof e Doet ons tot „moedig voc Vertrouwen in 't nieuw ïJfT* f Maar 'k wil nu niet gaan zedepreken, Want, heb 'k me zelve wel bekeken, Dan dwaal ik van m'n heilwensch af! Men kon mij uit den boom niet zagen Waarvan men dichters wilde vragen Zij zijn het „koorn", ik het „kaf". Ik denk nog even aan 't verleden Om dan een Nieuw jaar in te treden En hoop dat zij het nu verstaan Zeg Politieken, geldmagnaten, Het volk begint u meer te haten Naarmate gij zoo voor blijft gaan. 't Wordt 'n jaar met Februari Toen gingt ge met een groot hilarie Als gezanten van den Staat Naar Genève. Van uw daden Kwam nog niet veel goeds te stade, 't Wordt tijd dat ge naar huis toe gaat Geen Staatsman met de grootste gave Kan de wereldvrede staven Als men elkander niet verstaat. Oprechte trouw moet eerst geschie den De haat en wangunst moeten vlieden Dat dit in 't Nieuwjaar zoo gaat 1 Daarop wil ik mijn wensch besluiten Mijn beste wensch aan allen uiten Familie en bekende-schaar Dat 't Nieuwjaar ons vrede geve Gezondheid en een vroolijk leven Welvaart aan ons al te gaar. Een abonné te Breezand. OP OUDEJAAR KWAM 'T VOOR ELKAAR. Deze leek maar een doodgewone Oude jaarsavond te zullen worden. De wereld zelf vertoonde zich al weken lang in een gelijk matig grijs, eigenlijk zonder koude, met wat nattigheid en weinig wind. Het kon evengoed November of Februari zijn. De uren vergleden, zooals op andere da gen. Hij schreef 's avonds wat nota's, de ge bruikelijke briefjes met gelukwenschen aan familie. (Alweer zoo'n plichtpleging, maar je kon je daaraan niet onttrekken, zei zijn moe der,) een kaartje voor de patroons en een prentkaart voor zijn neefje, dat zoo op hem gesteld was. Aan Rie dacht hij nog een oogenblik. Haar ook iets sturen Nee, hij vertikte het. Ze zou misschien denken, dat hij graag terug wou. En dat was misschien wel zoo, maar ze moest van haar kant Tegen halftwaalf was de correspondentie klaar. Hij ging een luchtje scheppen en met een naar de post. De bus was vlakbij, het straatje om, wat verder. Hij wist, dat hij on willekeurig toch nog even langs Rietje's huis zou wandelen. Zijn tred inhoudend, gluurde de jongeman naar het bekende raam. Er was rood schemerlicht op en beneden door de deur met die grappig ronde glaasjes viel een streep oker geel. Plotseling schoof die lichtstreep breed uit en een rank meisjesfiguur verscheen op den drempel. Zij stak 't parmantig neusje in den wind, trachtte met behulp van de moeilijk doorgebroken maan het uur van de hooge wijzerplaat op den kerktoren af te lezen, vader Tijd, zag het blijkbaar, verleende hof felijk assistentie, en liet het kalm halftwaalf slaan. Toen glipte ze weg, de zijstraat in, vermoedelijk ook naar de post. Dit alles had de jongeman in ernstige ver wikkelingen gebracht, daar hij iets voelde van een kans, van een naderend herstel. Zijn verstand stribbelde nog wel even tegen, doch het besluit van zijn hart stond vast. Hij volgde Bij de postbus ontmoeting, verwondering, schuchterheid, durf, hoop en tenslotte spoe dig zekerheid. Een half uur later sloeg de torenklok op nieuw en weer hief Rietje het fijne gezichtje omhoog. Ik wil de klok zien, fluisterde ze. 't Behoeft niet, antwoordde de vriend, 't Oude jaar is uit, wij staan juist in het Nieuwe en voor alles krijg je nu van mij een Nieuwjaarskus. Zij aanvaardde het geschenk met een ge lukkigen glimlach.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2