HING .BLACKBIRD BIJ PIJNEN PEPERMUNT en vele ongesteldheden, zullen U de hiei genoemde genezende en pijnstillende Mijnhardt's Poeders spoedig helpen Mijnhardt's Hoofdpijnpoe ders Kiespijnpoeders. \terkoudheidspoe- ders Hoestpoeders Rheumatiekpoeders Maagpoeders Pijnstillende poeders -- Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. den zich direct per trein huiswaarts begaven. De boot, welke te Vlaardin- gen ligt, zouden zij nog wel komen ha len. Staking bij de werkverschaffing Onder de arbeiders, werkzaam bij de werkverschaffing aan den Doode Vliet te Gorinchem, is staking uitgebro ken. Eenige arbeiders waren in den loop van deze week geschorst, omdat zij minder op hun kar hadden geladen dan per contract is overeengekomen De andere arbeiders hebben toen be sloten o,m het werk neer te leggen. De Minister heeft een onderhoud gehad met B. en W. van Gorinchem, terwijl laatstgenoemden eenige conferenties inzake deze kwestie met de arbeiders organisaties hebben gehad. Deze lever de geen resultaat op, met het gevolg, dat de arbeiders het werk hebben neer gelegd. De brief met f 20.000. De drie gearresteerden in Win schoten vrijgelaten. De drie personen, die in verband met de vermissing van 'n brief met f 20.000 ter beschikking van de justitie waren gesteld, zijn weer op vrije voeten ge steld. Een moordaanslag te Heerlen. Een 51-jarige mijnwerker uit Valken burg, ofschoon gehuwd en vader van drie kinderen, had al een twaalftal ja ren een verhouding met een 32-jarige vrouw uit Heerlen. Men was eindelijk zoover gekomen, dat men besloot de eerste vrouw voor te stellen tot echt scheiding over te gaan, waarna de man met de Heerlensche vrouwzou trouwen Daartoe was hij Vrijdagmorgen vroeg in Heerlen gekomen. Hij zou eerst naai de vrouw toegaan, terwijl zijn eigen vrouw hem achterna zou komen. Aan het station zouden alle drie elkaar dan treffen en over de echtscheiding praten Zoo ver kwam het echter niet. Tegen acht uur, toen de man en de Heerlem schc vrouw wat waren gaan wandelen weigerde deze vrouw in de Laander- straat met den man verder mee te gaan. Er ontstond een hevige woorden wisseling de man trok een mes en viel de vrouw aan, die een groot aan tal steken in borst en onderlichaam opliep. Enkele chauffeurs liepen toe om de vrouw te ontzetten, die hevig bloedend neerviel op het trottoir. In de Stationsstraat werd de man, die door was geloopen, door een agent aan gehouden en? naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar hij na ver hoor werd opgesloten. De vrouw werd naar hctSt. Jozephziekenhuis overger» bracht. Haar toestand is levensgevaar lijk. Beslag op ruim drie ton aan waarden Omdat het bestuur van den Grooten Vcenpolder in de gemeente Weststel- lingwcrf (Fr.) niet voldeed aan het ver zoek van de Coöperatieve Zuivelbank te Leeuwarden om t^^f^njpig van geleende gelden heefl^J|^^^ik beslo ten beslag te leggen op de inschrijvin gen op het Grootboek der Nationale Schuld ten name van dezen polder tot een bedrag van ongeveer 330.000 gul den nominaal. Een aanvraag tot be slaglegging is reeds ingediend. ZWENDEL MET PRIKPLANKEN. De politie te Groningen heeft beslag gelegd op vier koffers, in elk waarvan zich een prikplank bevindt, met. een z.g. Puzzle, die zóó ingewikkeld was, dat er van oplossen geen sprake kon zijn. De uitvinder van dit raadsel had vier colporteurs in zijn dienst gesteld, die met hun prikplankkoffer voor één dubbeltje, waarmee het, dan kans had op een serie fraaie prijzen en boven dien op een groot aantal prullen. De ervaring leerde de colporteurs echter spoedig dat de mooie prijzen nooit ge prikt werden wel nu en dan een van de onbeteekenende prijzen. Dit stuitte deze menschen (wcrkloozen die blij waren geweest met het baantje) tegen de borst, vooral omdat die dubbeltjes kwamen uit de zakken van arme men schen. Toen zij bovendien nog moeilijk heden met hem kregen over de beta ling der toegezegde provisie, deden zij aangifte bij de politie. Tegen den uitvinder, iemand uit de Roomstraat te Groningen, is pro cesverbaal opgemaakt wegens overtre ding der Loterijwet, terwijl bovendien overwogen wordt of een vervolging we gens oplichting dient te worden inge steld. BUITENLANDSCH NIEUWS. Arend op de gemzen jacht. Een paar dagen geleden heeft een jachtopziener in het Marulgebergte in Tirol bij Innsbruck waargenomen hoe een groote arend op buit uittoog. De reusachtig groote roofvogel had op een rotswand een gemzengeit gezien met twee jongen. Plotseling dook de roof vogel met groote snelheid omlaag en treek tusschen de geit en de jonge gemzen neer De drie verschrikte die ren stoven uit elkaar. Dit scheen ech ter juist de bedoeling van den arend te zijn geweest zijn list was met succes bekroond de jongen waren van hun moeder gescheiden. Dreigend vloog de roofvogel achter de kleine gemzen aan, die angstig van rotspunt op rots punt sprongen. De roover bleef steeds achter hen, wachtend op een gunstig oogenblik om zijn prooi te grijpen. Het was een opwindende jacht, die zeker vijftien minuten duurde. Einde lijk slaagde de arend er in een van de jonge gemzen tegen den rotswand te dringen. Voordat hij echter zijn prooi had kunnen bemachtigen, schoot de jachtopziener hem neer. De arend had een vleugelwijdte van 2/20 meier. EEN MENSCH IN EEN KOOI. In het Wtarschausche voorstadje Brodno vond de politie in een paarden stal in oen kooi opgesloten een circa 30 jaar ouden volkomen verwaarloos- len man. Het bleek dat de man door ijn eigen vader op deze zonderlinge .vijze werd gevangen gehouden. De kooi vas zóó klein, dat de ongelukkige iet eens languit in kon liggen, liet deck dat .inen te doen had met een achterlijk kind, dat van zijn jeugd af in dien kooi was opgesloten geweest. De vader had geen geld gehad den jongen in een inrichting te doen opnemen en daarom zelf op deze wijze hem onscha delijk gemaakt, want de jongen had herhaaldelijk aanvallen van woede, ge durende welke hij alles wat in zijn be reik kwam, kort en klein sloeg. In kleine auto alleen door de Sahara. Donderdag is te Algiers een jonge Zweedsche dame aangehouden, die als gevolg van een weddenschap alleen, slechts vergezeld door een 15-jarigen inboorling, in een kleine auto van 16 P.K. van Kenpa was gereden. In Nige ria was de Zweedsche, mevrouw Diek- son genaamd, dikwijls gedwongen ge- ruimen tijd te wachten totdat de in boorlingen een brug hadden gelegd over de gezwollen rivieren. Bankoverval te Reykjavik. Voor de eerste maal sedert menschen heugenis heeft op IJsland een bank overval plaats gehad, imeldt V. D. 's-a- vonds omstreeks vijf uur verscheen 'n tweetal jonge lieden in het visscherij kantoor, dat ondergebracht is op de derde verdieping van de Deensche Rijksbank. Alleen een bejaard ambte naar was aanwezig en bezig met het uittellen van. loongelden. De roovers wierpen hem een regenjas over het hoofd, sloegen hem tegen den grond en bonden hem vast. Nadat zijn familie tot 's-avonds acht uur tevergeefs op hem had gewacht, begaf de zoon zich naar het kantoor, waar hij zijn vader bewus teloos vond. De kas met 2100 kronen bleek gestolen. De roovers zijn ontkomen zonder herkend te zijn. Hoe men in Sovjet-Rusland leven moet.. De „Izwestia" publiceert een brief van een arbeider aan de Moskousche Moletowfabriek No. 2, waarin een beeld gegeven wordt van de wijze waarop in Rusland geleefd wordt. „Een jaar geleden werkte ik nog te Klin, schrijft de arbeider. Begin 1932 werd ik naar Moskou overgeplaatst en aan de fabriek no. 2 tewerk gesteld. Ik heb een gezin een vrouw en 2 kin deren. Het bestuur van de fabriek wees mij een kamer aan het station Oeclitomskaja aan. In Klin kreeg mijn gezin levensmiddelen in voldoende hoeveelheid en ik had geen reden om mij te beklagen. Nadat ik naar Moskou verplaatst werd, kreeg ik dezelfde hoe veelheid levensmiddelen als elk ander arbeider, maar mijn gezin krijgt sinds dien minder voedsel. Intusschen heb ik te Moskou een bende familieleden aangetroffen ooms, tantes enz. Zij handelden op de volgende wijze: tegen het einde van het kwartaal meldden zij zich op de een of andere fabriek als arbeider aan, werkten er 3-5 dagen, kregen een bewijs, dat zij fabrieksar beider waren, dat bewijsje stelden zij den bestuurder van het huis waar zij woonden ter hand en kregen zoodoen de recht op levensmiddelen volgens de schaal voor fabrieksarbeiders. Daarna verlieten zij de fabriek, voerden twee en een halve week letterlijk niets uit, bezochten alleen maar kroegen. Wan neer ik bij hen kwam en mij over hun levenswijze verbaasde, dan lachten zij mij uit. Zij zeiden verwijtend „Je weet niet, hoe men onder het Sovjet regime leven moet." Deze woorden krenkten mij, ik voelde mij misdeeld. Ik dacht dan bij mezelf waarom ben ik de mindere van anderen, vooral van anderen, vooral van zulke „levens kunstenaars" als al die familieleden van mij? En dan dacht ik verder zoo ik werk meer dan zij, ik verzuim geen enkelen dag op de fabriek, ik heb deel genomen aan den burgeroorlog aan den kant van de Sovjets, en ondanks dit alles hebben luilakken, nietsnutten het beter dan mijn gezin, krijgen zij voldoende levensmiddelen en mijn ge zin te weinig." Merkwaardige kolonie aan den rand van Buenos Aires Werkloozen helpen zichzelf. Dat de bevolking van een geheele stad werkloos wordt, is helaas meer voorgekomen. Dat werkloozen met ei gen middelen een heele stad opbou wen, komt zeldzamer voor. Dit nu is gebleken voor de poorten van Buenos Aires en de kolonisten hebben voor hun kolonie den passenden naam „W'erk- loosheidsstad" uitgezocht. In rond 700 „één-gezins-huizen" en „villa's", zooals de werkloozen hun pri mitieve huutten noemen, huizen hier meer dan 1500 menschen, die in de stad noch werk noch onderdak kon-» den vinden. Het zijn voor het meeren- deel buitenlanders, op de eerste plaats Duitschers, Italianen, Slaven en Grie ken, die zich het braakliggende land aan den rand der grootstad hebben toegeëigend en er een „stad" hebben gebouwd. Bouwkundig bezien schijnt hier een grenzenloos individualisme te woeden, slechts getemperd door de bewuste of onbewuste herinneringen, welke de leden der verschillende naties hebben bewaard omtrent^, den bouwstijl in hun landen. Hiervan zijn wel sporen terug te vin den in het „ontwerp" hunner armza lige hutten. Op deze wijze worden vaak gedroomde wenschen verwezenlijki als carricaturen van zichzelf. Uit het afval der nabije grootstad, uit deksels van kisten, gegolfd plaat ijzer, conservenbussen en oude petro- lumkannen, zijn de hutten in „Werk- loosheidsst.ad" opgebouwd. De stad heeft zelfs een hoofdplein, welke een Duitsche stratenmaker, die eens voor man was bij groote wegwerken in Eu ropa, geplaveid heeft. Deze Duitscher voorzoover hij geen betaald werk vind, binnenkort ,met behulp zijner lotgenooten een wandelweg rondom „Villa Desocupacion" (zoo heet de stad in het Spaansch) aanleggen. Het moeilijkste voor de werkloozen is de levensmiddelenvoorziening van hun stad. Strategische genieën onder hen hebben de bevolking op colonnes ingedeeld, aan wie bepaalde wijken van Buenos Aires als arbeidsterrein zijn toegewezen. Tweemaal daags gaan de colonnes van huis tot huis levensmiddelen te verzamelen. Zij kennen in Buenos Ai res „goede", „middelmatige" en „slech te" straten. De handigsteii worden naar de slechtste straten gestuurd, om dat zij het eerst zelfs daar eenige gif ten weten op te halen. De verzamelde lvensmiddelen worden dan in gelijke porties tweemaal per dag verdeeld. Onder de werkloozen heerscht een bijna ontroerende solidariteit. De Itali- aansche kapper knipt kosteloos het haar van den Oostcnrijkschen fabrieks arbeider, de Duitsche slotenmaker maakt voor zijn Ilongaarschen buur man uit oud ijzer scharnieren voor zijn deuren. „Werklooshcidsstad" bereidde de stedelijke overheid van Buenos Aires aanvankelijk veel zorg. Men kon de wcrklooze buitenlanders niet op staats kosten naar huis sturen, omdat er geen geld was. Toen de kolonie zich steeds uitbreidde, liet men haar door politiepatrouilles bewaken, daar men ongeregeldheden vreesde. De werk loozen bleken echter volkomen vreed zame menschen te zijn, zoodat men de politie kon terugtrekken. Een groot probleem, de vocdingskwestie, is nog steeds niet afdoende opgelost. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Stagnatie in Slootdorp. Maandaga vond verkeerden velen in Slootdorp in ongerustheid, omdat hun familieleden niet met de bussen waren meegekomen uit Friesland en Groningen. Later bleek, dat de bushouders ze hadden laten staan, of niet hadden gezien en zoo moest een expresse bus nog laat o- ver den afsluitdijk, doch het was na de daarvoor vergunning gegeven tijd en eer dat dit in orde was, was het al laat gewordenl Eindelijk .arriveerden de achtergebleven schapen en werden met vreugde ontvangen. Uitvoering. De tooneelvereeniging T.O.V. te Slootdorp zal op Zaterdag 14 Januari a.s. in Hotel Smit een openba re uitvoering houden. Een uitgebreid voordrachtenprogramma, dat van het begin tot het einde vermaakt, zal wor den afgewerkt. Na afloop is het bal. vrij, woning aanwezig, vr. moet mee werken, ind.tr. 1 Febr. a.s. Voor West - Indië: bekw. metaal draaiers, tevens bekend met fraisert, bo ren en schaven; moeten de Engelsche taal machtig zijn, leeftijd 25 a40 jaar, ongch., minstens 3 j. praktijk na leert. GEMEENTE WIERINGEN. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Bioscoopzaal Kossen. Inplaats van Zondag, zal nu a.s. Zaterdagavond de voorstelling plaats hebben. Dit wel om bijzondere redenen. Op dien datum toch was de beroemde film „De We vers" vrij en de heer Kossen is er in ge slaagd dit meesterwerk te kunnen hu ren. Extra vermelding verdient dat ook werkloozen van de film kunnen genie ten, want de hr. Kossen geeft deze vrij entrée. Duitsche gasballon gedaald. Dezer da gen werd door den heer Sikkelerus in den Grasweg alhier een gasballon ge vonden met een briefje er aan in het Duitsch geschreven, dat de eigenaar graag zou willen weten, waar de bal lon zou worden gevonden. De heer S. voldeed aan het verzoek en ontving nu het volgende schrijven: Aan het mooie Holland Ik heb uw brief ontvangen met groo te vreugde. En daarom ben ik ook blij, dal ik u eenige woorden kan terug schrijven. Uw schrijven ontving ik op 17 December. De ballon heeft 600 K.M. afgelegd, en ik deel u mede, dat er 'n bericht over in de krant heeft gestaan. Deze zend ik hierbij. Hopende, dat u 't lezen kunt. Hartelijke groeten Robert Frand, Strasbourg. ARBEIDSBEURS. Geplaatst binnen de Gemeente: 1 schilder, 1 landarb. Staan nog ingeschreven 1 visscher, 469 landarb., 5 timmerl., 1 machin., 1 dienstb., 1 smid, 2 schilders, 1 transp. arb., 4 opperl., 1 waker, 1 metsel. 1 loodg.halfw., 1 bakscliipper. Aanvragen arbeidskrachten buiten Anna Paulowna: voor azijnfabriek 1 azijnmaker, dad., loon pl.m. f 30.- pre week voor onb. tijd; moet gewerkt heb ben in de zuurkamer. 2 arbeiders, die bekend zijn met veeverzorging en mei ken, man en vrouw zonder kinderen, ten hoogste f 50.- p. mnd., 1 L. melk p.d. zwart brood, aardappelen en stoken BURGERLIJKEN STAND van 19 tot en met 31 December Geboren: llinderkien, d.v. M. Iioogak ker en van G. Moorlag; Johanna, d.v. G. v.d. Male en A. J. Schipper. Ondertrouwd: S. C. Tijsen en G. Bos- ker. Gehuwd: S. Boerman en M. Klein; A. L. Bruynooge en T. Nieuwenhuizen; J G. Blom en G. A. Metselaar; C. Metse laar en G. Ivooy. Overleden: J. Koning, vr. 83 j. Wed van M. Vrone; Simon Zomerdijk, 8 mnd., z.v. S. Zomerdijk en G. Modder Albert de Vries, 7 j. z.v. B. de Vries en I. Bugel. V.C.J.B. Vrijdag 6 Januari Oosterland Doopsgez. Jongerenkring Vrijdag 8 uur Jubileums-avond Bouwat. Zooals reeds is gemeld, zal de bekende veree- niging „Bouwat" Zaterdagavond a.s. haar 5-jarig bestaan feestelijk herden ken in de zaal van Klein te Oosterland. Ieder heeft daar toegang en kan ge nieten van het zeer omvangrijke pro gramma door het actieve bestuur sa mengesteld. Een speciale revue, het be kende duo Dirk, en bovendien de har monica-virtuoos Jst. Bakker stellen u borg, dat het een avond van genot zal zijn. Na afloop zal een speciale bus naar Hippo en Westerland rijden. Uitvoering „Zang- en Vriendschap. Men meldt ons dat bovengenoemde vereeniging Zaterdag 28 Januari een uitvoering zal geven in de concertzaal Concordia (e Ilippolptushoef. Een ope rettegezelschap zal zijn medewerking verleenen. J. V. O.-Berichten. Zondag 8 Januari a.s. beginnen de Zondagmiddagbijeen komsten weer. Bijeenkomst voor leden en adsp. om half drie in de Vonk. Die; middag zal ook verder worden afge sproken omtrent gymnastiek e.d. Deze week nog geen gymnastiek. 1933 De leuze moet vandaag wel wezen: „In 't nieuwe jaar, een nieuw geluid"! Of hebben somb're toekomstbeelden Het nieuwe jaar alweer verbruid Kom, zet nu die Vlietersluiting Die zeegrasgroeierij uit 't hoofd; Laat ons1 dan eens gaan bekijken Wat het nieuwe jaar belooft 'k Toon U hier een bonte staalkaart ('k Wed dat U straks watertand) Denk eens aan de fijne wegen Over 't heele Wierinkland Vreemdelingen niet te tellen Drukte op den Afsluitdijk (Zelfs de Kroonprins komt weer neuzen in zijn oude Keizerrijk Dan de nieuwe A.T.O.-bussen Friesland is de naaste buur Misschien nog wel de nieuwe spoorlijn! Naar Mokum reizen in een uur Verder staat ons nog te wachten: (Met 1 April een goede mop Avonden met bal besloten Volgen elkander wel weer op Van 't Zomer in het laatst van Juli Volop weer de Kermisvreugd Tulen, paling, oliebollen, Zure haring, al geneugt Zwemmen in de Normervennen! Oever, IJaukes, zeg maar waar; Schaatsenrijden dezen winter Anders aan het eind van 't jaar 't Wachten is op 't Kampioenschap Van Succes; van 't jaar of nooit (Ook al was de laatste indruk dat j'er met de pet naar gooit Wieringers, ik wensch U allen, Bakkers, slagers, kruideniers, Een goed nieuwjaar en onze visschers: Zegen met „de formeliers." NIEK. (Nadruk verboden.) C. HOOGVORST KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59, MODERNE TUINAANLEG. Overal te onthielen. Beleefd aanbevelend. Aan den oproep voor deze lezing was door een 20-tal personen, dames zoo wel als lieeren, gehoor gegeven. Precies te 8 uur opende de hr. Velt- man, Voorz. van de Afd. der S.D.A.P., van welk lichaam deze lezing uitging, de bijeenkomst, waarna de hr. Tor het woord verkreeg. Deze zette op zeer duidelijke wijze uiteen, op welke manier de fiscus aan de contanten probeert te komen en te vens werden verschillende uitleggin gen gedaan van de zeer omvangrijke wetsartikelen, welke door de meesten der aanwezigen zoo niet waren te be grijpen. Na eerst de afd. Personeele belas ting te hebben behandeld, werd ook de Inkomstenbelastting onder de loupe genomen. Toen werd gepauzeerd en vervolgens gelegenheid gegeven vragen te stellen. De hr. C. Nannis, het woord verkrij gende, zegt geen vraag aan spr. te heb ben, doch een raadgeving aan de aan wezigen. Spr. moest de ambtenaren aan vallen. Hij had het aan den lijve onder vonden bij reclameering door een Amb tenaar bang te zijn gepraat, waaraan spr. zich echter niet had gestoord, zeer tot zijn geluk, daar zijn reclameering inderdaad resultaat opgeleverd had. De hr. Nannis wilde den aanwezigen de raad geven, om, indien zij te hoog mochten zijn aangeslagen, te reclamee ren en zich niet te laten afschrikken door den Ambtenaar, welke deze recla me moet behandelen en misschien pro beert u daarvan te doen afzien. De heer Tor besprak ten slotte nog, wat men van de inkomsten als geoor loofd mag aftrekken en welken weg men moet bewandelen voor eventueele reclame. De voorz. dankt dan de hr. Tor voor zijn lezing en wenscht hem geluk in z'ri nieuwe standplaats. De heer Tor antwoordt hierop dat hij dankbaar is voor het aandachtig ge hoor, maar tevens voor de prettige ma nier, waarop hij als ambtenaar met de burgerij heeft gewerkt en hij besluit dan ook met de wensch uit te spreken, den aanwezigen geen vaarwel maar 'n tot weerziens te kunnen toeroepen. SCHAGERBRUG. Maandagmorgen omstreeks 8 uur werd de brandweer al hier opgebeld. Het bleek dat in de boer derij, bewoond door den heer Rampen te Burgervlotbrug brand was uitgebro ken. Bij aankomst der spuit was het huis reeds geheel in vlammen opge gaan, zoodat hare taak zich alleen be paalde tot het nablusschen vanhet hooi enz. Het vee kon gelukkig tijdig wor den gered. De brand schijnt ontstaan te zijn door een gebrek aan de schoor steen. De koeien zijn ondergebracht, bij den heer P. de Boer, en als bijzonder heid deelde men ons mede dat 30 jaar geleden de koeien van deze zelfde boer derij ook bij denzelfde heer De Boer werden ondergebracht, toen deze hof stede ook door brand werd verwoest. MARKTBERICHTEN. Alkmaar E Jan: Op de heden gehou den veemai'kt waren aanvoer en prij zen als volgt: 60 vette koeien 110 a 220; 11 Vette kalveren 40 a 80; vette kalve ren per kg. 70 a 90 ct.; 27 Nuchtere kal veren slacht 6 a 16; 399 Vette Varkens zware per kg. 28 a 31 cent; handel goed GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. Aanrijding. Zater dagmiddag had alhier op de ons allen bekende viersprong bij de groote brug een aanrijding plaats tusschen de luxe auto van de firma Schmalz te Sc'nagen en de transportauto van den heer Lak te Eenigenburg. De hr. De Jager, verte genwoordiger der firma Schmalz, kwam uit de richting Schagen, de hr. Lak uit richting St. Maartensbrug, zoo dat laatstgenoemde aan de J. de voor rang had moeten geven. Materieele schade was gering; persoonlijk werd niemand gekwetst. OÜDESLUIS. Vrijdagavond werd in het café „Spoorzicht" te Oudesluis een lezing gehouden door den heer Tor, o- ver het onderw erp Belastingen. «k. VYLKENHsUDLRS BOSKER's Boekhandel, H.Hoef. Met de heerlijke, opwekkende eigenschappen van het edele natuurproduct en onder controle van het laboratoriumDr. van Hamel Roos Harmens, Adam.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2