C. HOOGVORST GEMEENTERAAD WIERINGEN. KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG. Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. rondom Berlijn vormde zich veel ijs en op verscheidene plaatsen moesten ingevroren zwanen uit hun netelige po sitic bevrijd worden. Tengevolge van deh stabielen weerstoestand is verdere daling der temparatuur niet uitgeslo ten. liet heeft bijna nergens gesneeuwd KONIJNENPLAAG IN NIEUW-ZUID-WALES. De regeering van Nieuw-Zuid-Wales heeft besloten 200.000 pond sterling beschikbaar te stellen voor de bestrijding van de konijnen- plaag op het platteland. Er zijn zooveel ko nijnen dat zij een bedreiging voor de land bouwers vormeh en hun het leven bijna on mogelijk maken. Op een landgoed werden in één week niet minder dan 35.000 konijnen gedood en op een ander landgoed, waar twee nachten lang Jacht op de schadelijke dieren werd gemaakt, werden 11.000 exemplaren gedood. De regee ring wil de plaag bestrijden door het plaatsen van netten en de nettenfabrieken hebben op het oogenblik druk werk. In één fabriek is het aantal arbeidskrach ten gedurende de afgeloopen vijf maanden verdrievoudigd, ten einde de groote orders van regeering en particulieren te kunnen af werken. KAMEEL ALS HUISDIER Een landbouwer te Naestved maakt volgens V.D. ernstig propaganda voor de invoering van den Aziatlschen kameel als huisdier bij de Deensche landbouwers. Hij motiveert dit aldus dat de Aziatische kameel veel sterker en vlijtiger is dan het paard en uitsluitend op hooi en stroo kan leven. In Canada heeft men reeds goede ervaringen met den Aziatl schen kameel opgedaan en vooral in de schra le heidestreken van Zuid-Denemarken zou de kameel naar zijn meening goed werk kun nen doen. DE ONRUST IN SPANJE. 10.000 bommen. Uit Medina Sidonia in de provincie Cadiz wordt gemeld, i9 het daar weder om tot botsingen met de politie geko men. In verband hiermede is een poli tiemacht van 500 man geconcen treerd, die er in slaagde een troep van 400 bewapende opstandelingen het bergland in te drijven, waar zij verde digingsstellingen betrokken. De daden van sabotage bij de spoor wegen houden aan. Wederom zijn ver scheiden treinen ontspoord, waarbij groote materieele schade is aange richt. Het totaal aantal der bommen, die bij de omwentelingspoging zijn ge worpen, wordt geschat op tienduizend. Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. In de week van lOtot en met 16 Jan. 1933 werden in het Handelsregister te Alkmaar o.m. de volgende opgaven ingeschreven. Nieuwe Zaken Consumptiehandel „de Eendracht" Alkmaar, Oudorperd. 26. Kleinhan del in consumptieartikelen. Eigenaar A. B. J. Muller. Wijzigingen W. Twerda. Anna Paulowna, Molenvaart 207. Brood-, koek-, en banket bakkerij. Uitgetreden eigenaar W. Twerda. Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. Be treft kantoor Den Helder. Benoemd tot bij zondere procuratiehouder van kantoor Den Helder H. Boonstoppel. D. Olij. Alkmaar, Langestraat 30. Sigaren- handel. Uitgetreden eigenaar D. Olij. Nieu we eigenaar A. Olij, welke de handelszaak voortzet onder denzelfden handelsnaam. J. Steeman. Castricum, Overtoom 21. Brand stoffenhandel. Handelsnaam gewijzigd in Steeman's Kolenhandel. Kaashandel Maatschappij „Gouda" N.V. Wolfpad Alkmaar. Kaashandel. Statuten ge wijzigd. Zie bijvoegsel Ned. Sts. crt. van 27 December 1932 No. 251. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt thans f 3.000.000.-., waar van geplaatst en gestortf 1.936.000.-. Fa. S. Manheim en Zoon. Den Helder, Ko ningstraat 3941. Handel in huishoudelijke artikelen. Bovengenoemde vennootschap is ontbonden. De handelszaak wordt door M. Manheim voortgezet. Opheffingen: P. Baas. Alkmaar, Heilooër- dijk 50. Kleinhandel in groenten en aardap pelen. GEMEENTE WIERINGEN. Procesverbalen. Door de Rijksveld- wacht zijn opnieuw ecnige verbalen ge maakt tegen diegenen, die weigeren zich aan het waterleidingnet van het P. W. B. aan te sluiten. Spoedeischende vergadering van den Ge meenteraad op Maandag 16 Januari 1933, des namiddags 3 uur. Aanwezig 10 leden de heer Oden was we gens ongesteldheid afwezig. Na opening van den voorzitter, leest deze het schrijven voor van Gedeputeerde Staten, waarin zij mededeelen op welke gronden zij bezwaar maken tegen goedkeuring van de le suppl. begrooting dienst 1931. Op deze begrooting komt een post voor van f 495.53 welke gemaakt is, om toeslag te geven aan werkloozen op hunne uitkeering in den winter 19301931. Op grond van het feit, dat in dat tijdvak te Wielingen geen crisis-werkloosheid heersch te, meenen Ged. Staten en ook de regeering de rekening niet te kunnen goedkeuren. De voorzitter, stelt voor om de post ad f 495.53 deshalve van deze begrooting te schrappen, wat den heer J. Bosker doet uit roepen ,,'t is wat mooishet geld is toch uitgegeven." Aangezien er geen andere mogelijkheid bestaat om de rekening goedgekeurd te krij gen, wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. Vervolgens wordt de gemeenterekening dienst 1931 en rekening der zeegrasexploitatie dienst 1931—1932 aangeboden. Voor het nazien der rekening worden door den voorzitter aangewezen, de heeren J. Bosker, Th. Boersen en J. Doves. Voorzitter hoopt binnen 14 dagen met de rekening klaar te zijn. Ingekomen was nog een schrijven van het instituut voor blinden te Bussum, waarin zij de medewerking vragen van de Gemeente, voor het plaatsen van een zoontje van den heer Pruimeboom in dit instituut. Dit Jongetje kan wegens zijn slechte ge zichtsvermogen het onderwijs niet volgen op de O. L. school. In overleg met de ouders en het onderwij- zendpersoneel, biedt dit instituut aan, deze jongen het lager onderwijs te geven en ver volgens een handwerk te leeren, waardoor hij later in zijn eigen onderhoud kan voorzien. Het instituut biedt vervolgens aan de Jon gen te kleeden, als de Gemeente bereidt is het verpleeggeld van f 300.- te betalen. De ouders dragen de kosten van het halen en brengen tijdens vacantie enz. B. en W. stellen voor dit verzoek in te wil ligen in het belang van het kind. Z. h. st. goedgevonden. Ingetrokken wordt nog een raadsbesluit, waarin besloten was tot verkoop van een stuk grond aan de Zwinstraat aan den heer Hekman. De heer Hekman zag van deze aan koop af. De voorzitter stelt voor om geen rondvraag te houden, doch de heer P. Kooij, zou gaarne nog iets willen zeggen. De Heer P. Kooij merkt op dat nu de vorst in is getreden er in de Commissie voor de werkloosheid, wel weer gevallen zullen ko men te behandelen om steun, welke niet ge geven zal mogen worden omdat deze men- schen niet in de werkverschaffing zijn gaan werken. Spr. vraagt of de voorzitter niet van oordeel is dat men zich onmiddellijk met de regeering in verbinding stelt, teneinde mogelijk nog een regeling te maken, dat ook deze men- schen geholpen kunnen worden. De voorzitter zegt dat de meeste leden wel niet zullen weten wat de heer Kooij bedoelt; daarom zal spr. het voorstel even toelichten. In de week voor Kerstmis zijn een aantal menschen bij de M.U.Z. ontslagen, welke in afwachting dat de werkzaamheden weer zou den beginnen zich niet voor de werkverschaf fing hebben aangemeld. Voor een deel zou den deze menschen dan ook weer te werk gesteld worden, als nu niet juist de vorst in was getreden. Om niet het persoonlijk contact met hun werkgevers te verliezen hebben zij dan ook een afwachtende houding aangenomen, want eenmaal in de werkverschaffing werkzaam, gaat dit contact spoedig verloren. Deze menschen mogen wij geen uitkeering ?even, aangezien zij zich niet hebben aan gemeld voor de werkverschaffing hadden zij b.v. j.1. Zaterdag maar een schop in de grond gezet, dan vielen zij wel onder de re geling, welke de regeering heeft getroffen bij uitvriezen. Spr. voorziet dan ook veel moeilijkheden, indien deze menschen komen om steun en wij moeten de voet schrap houden door te wei geren, en voelt dan ook zeer veel voor het voorstel van den heer Kooij, om de regeering in te lichten over de mogelijkheid om voor deze menschen ook nog een regeling te tref fen. Wordt goed gevonden. Hierna sluiting. Uitslag veiling. Uitslag veiling van een woonhuis aan de Beltstraat, groot 275 aren, eigenaar den heer P. Jz. Met selaar j.1. Zaterdagevond door notaris Obreen in 't lokaal v. d. heer S. Veerdig gehouden. Ook hier weinig belangstel ling en werd 't pand opgehouden voor i 2240. Gabaretavond „Apollo". Zondagavond gaf de muziekvereeni- ging „Apollo" een cabaret uitvoering in de concertzaal van den heer Jurri Lont. Voor deze avond bestond een enorme belangstelling en de zaal was dan ook geheel met belangstellenden gevuld als de voorzitter van „Apollo" de heer Koorn de feestavond opent. De heer Koorn brengt in zijn openings woord hulde aan de heeren Jac. en C. Bakker die op het concours te Haar lem een 1ste prijs wisten te behalen. Spreker eindigt zijn openingswoord met het geven van 'n overzicht van het programma voor deze avond. Na het openingswoord van de voor zitter speelt de muziekvereeniging „Apollo" onder leiding van de Direc teur de heer Glabbeek een viertal mu zieknummers. Het muzikale gedeelte van het programma werd besloten door de heeren Jac. en C. Bakker, die een langdurig applaus in ontvangst moesten nemen. Na de .muziek is het de beurt van het Duo Dirk met hun voordrachten, ter wijl eenige dames het voordrachten programma met eenige kleine voor drachten besluiten. Om alle nummers nauwkeurig te beschrijven zou te veel zijn, want „Apollo" boodt haar bezoe kers deze avond een bijzonder groot programma aan. Het programma werd besloten met eenige liedjes gezongen door den heer Joh. Glabbeek, waarvan het liedje „Tante je rokken zijn te kort" zeer in de smaak van de aanwezigen viel en het refrein van dit liedje werd steeds onder groote vroolijkheid mee gezongen. De heer Koorn brengt dank aan al len die hebben medegewerkt tot het doen slagen van deze avond. De avond werd met een gezellig bal onder leiding van den heer. Joh. Glab beek besloten. Zangvereeniging „Excelsior". Het bestuur van de Zangvereeniging „Ex celsior" heeft besloten in overleg met de directeur de Heer Joh. Ay om een kinderkoor op te richten. De kinderen kunnen zich als lid opgeven bij één der bestuurleden van Excelsior". Gezon gen zal worden in de zaal van den heer Tijsen te Den Oever. NAAR CONCOURS. Onze muziekvereeni- .Harmonie" heeft besloten deel te nemen aan het in de tweede helft van Juli te Heiloo te houden nationaal Concours. De vereeniging zal dan uitkomen in de eerste afdeeling. POLITIE. Bij iemand vermist een schaap. Gevonden een kindertaschje en een Lips sleuteltje. Inl. bij Gem. bode. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I op een hard gevroren veld een competitie wedstrijd tegen Wieringerwaard I. W. speel de met eenige Invallers. Succes was ln goe de vorm en vond in W. dan ook geen zware tegenstander. Met rust was de stand dan ook 50 voor Succes. In de tweede helft wist Succes de W.-keeper nog 5 maal te passee- ren, zoodat de eindstand 100 was voor S. De kansen voor Succes I voor 't kampioen schap worden steeds grooter. S. moet nog 3 wedstrijden spelen en behoeft hier slechts één wedstrijd van te winnen, om de begeer lijke titel te behalen. Succes 3 speelde thuis tegen Helder 5 en verloor met 42. Maximim-snelhefd Oosterland De aanvulling der motor- en rijwielveror dening waarbij ook voor de kom van Oosteitland een maximum-snelheid is bepaald (25 Km.) en waaromtrent op 20 December j.1. ontvangstbericht van Ged. Staten werd ontvangen, is na af kondiging in werking getreden op 16 Januari. V. C. J. B. Oosterland. Vrijdag 20 Jan. a.s. bijeenkomst. Doopsgezinde Jongerenkring Vrijdag 8 uur. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. STEEDS ACTIEF. Naar men ons meldt heft de firma H. J. en H. Naastepad te Anna Paulowna de autobusdienst WieringenHel der van de firma Prins te Den Helder overge nomen. Dat hierdoor deze dienst in goede handen is gekomen behoeft geen betoog. Controle I Weest op U hoede, seint De Bilt, doch dit geldt vooral voor au tobezitters, dat hun nummerplaten enz. aan de voorschriften voldoen. Voor fietsrijders is belastingplaatjes, een onmisbaarheid doch ook reflectors enz. mogen bij avond niet ontbreken. We vernemen dat door de politie een scherpe controle hierop wordt gehou den. Spoorbunrt. Arme kleine. Zondag ge raakte het ongeveer lV^-jarige kind van den heer Bor met haar handje tusschen de deur bekneld, terwijl andere kinde ren deze deur dicht duwden. Een der vingers werd zoo verwond, dat Dr. 01- ree het rondom moest hechten. Op hol. Doordat het paard schrok, geraakte dezer dagen, paard en wagen van den heer V. op hol. De wagen werd nog al beschadigd, hoewel het paard spoedig werd gegerepen, zoodat verde re ongelukken uitbleven. Arbeidsbeurs. Geplaatst (buiten Gem) 1 landarb. Cult. Mij. Staan nog inge schreven (Met inbegrip van 30 bij werkversch. geplaatsten) 489 landarb., 4 timmerl., 1 dienstb., 2 smeden, 1 visscher, 4 schil ders, 2 transp. arb., 2 opperl., 1 waker, 1 metsel., 1 loodg. halfw., 1 bakschipper Aanvragen om arbeidskrachten bui ten de Gemeente Voor lederwarenfabriek, een fijnle der-bewerker-modelleur, dad. f 27.50 p. week. Voor Nederland, uitgezon derd provincie Z.H., voor den* verkoop van tech. zeep voor fabrieken, groote inrichtingen benevens voor persoon lijk- en huish. gebruik, provisieloon Voor Hotel, een zaalchef, voor 1 Febr. a.s. Een directeur-secretaris' voor een in te stellen dienst voor maatschappe lijk hulpbetoon, arbeidsbemiddeling, werkloosheidsverzekering en werkloo- zenzorg, salaris f 2600.-- tot 3270.- per jaar pl. kindertoeslag. PRACHTIGE RECLAME. Van Douwe Egberts tabaksfabriek, koffiebranderijen, theehandel N.V. te Joure (Fr.) en Utrecht ontvingen wij een vijftal sprookjes-kleurboeken, n.1. Klein Duimpje, Sneeuwwitje, De ge laarsde Kat, Roodkapje, Asschepoes- ter, welke tegen inzending van 100 punten per sprookje, voor de verbrui kers van D.E.-artikelen verkrijgbaar gesteld worden. Deze punten zijn ver pakt bij D. E.-koffie, -thee en -tabak. De tekst werd geschreven door de bekende sprookjes-vertelster, mevr. Antoniette van Dijk, terwijl de heer M. Gütschmidt de illustraties teekende. Druk en teekeningen zijn fraai uit gevoerd, en voor de kinderen zullen de ze sprookjesboeken een zeer welkom bezit zijn, temeer, waar de plaatjes nagekleurd kunnen worden. GEMEENTE ZIJPE. Schagerbrug. Zondagavond 1.1. gaf het alhier bestaande kinderkoor, onder leiding van Mej. Sluis van Schagen, ha re eerste uitvoering, in het lokaal van den heer Modder. Daar wij voor deze uitvoering geen uitnoodiging hadden ontvangen laten wij hier een verslag volgen wat ons van bevriende zijde werd verstrekt. Opgevoerd werd „Goudmuiltje", zangspel in 2 bedrijven, door M. A. Brandts Buijs. De rol van Goudmuiltje werd ver vuld door Betsy Brak, Prins was Kees Thomas, Elfenkoningin was Lyda van Veen, en Heksenkoningin was Neeltje Klamp. De overige kinderen vervulden de rollen van Elfen, Dwergen en Hek sen. Het geheel werd uitgevoerd onder pianobegeleiding van Mej. Sluis. De eerstgenoejnden vervulden hunne rol len op schitterende wijze, terwijl de overige kinderen met de zang hun uiter ste best hebben gedaan, zoodat het ge heel zeer goed tot zijn recht kwam en het publiek dankbaar was voor het ge- gevene. De mimiek der kinderen liet niets te wenschen over, terwijl costu- meering goed verzorgd was en de aan kleeding van het tooneel niets te wen- ONS Filmavond te Slootdorp. Woensdag a.s. 18 Januari zal er een filmavond gehouden worden uitgaande van de N.C.G.O.V. (Nat. Christel. Geheelont- houdersbond), des avonds te 7.30 uur in het gymnastiek-lokaal te Slootdorp. Behalve natuur- en andere opnamen komische films wordt een drama in 5 acten vertoond „de Zonden der Vade ren". Deze voorstelling is a f 0.25 toe gankelijk voor personen boven 14 jaar Des namiddags om 4.30 is er een kin dervoorstelling in dezelfde localiteit. toegankelijk a f 0.10 per kind. De film „Het vermiste kind" is de hoofdschotel, daarnaast draaien nog eenige kleinere films. Een. „toffe avond". De uitvoering van het Eerste Slootdorpsche Tooneelgezel- schap „T. O. V." was „tof" (met een f) in den rechten zin van het woord. De zaal van hotel Smit was Zater dagavond tot in alle hoeken gevuld, men mag zeggen „stampvol", want ruim 300 belangstellenden waren op gekomen. Geen wonder, dat mevr. Theunisse in haar openingswoord daarover haar genoegen uitsprak en hoopte, dat de vereeniging er in zou slagen aller ver wachting te bevredigen. Nu, daarin zijn de medewerkenden in allen deele geslaagd. De voordrach- schen overliet. Mej. Sluis kan op een goed geslaagde avond terugzien, daar de eerste indruk alhier een zeer goede is en de kinderen tusschen de bedrijven zeer rustig waren. Aan het einde dankte Mej. Sluis het publiek voor hun onverdeelde aan dacht en de kinderen omdat ze zoo hun best hadden gedaan. Spreekster deed een beroep op de medewerking der ou ders om hun kinderen als lid dezer zangklasse te laten deelnemen aan de wekelijksche repetities. Wij eindigen dit verslag niet alvo- een woord van hulde te brengen aan Mej. Sluis voor hare voortreffelijke lei ding, waaraan het zoo goed slagen de zer avond te danken is. BINNENLANDSCH NIEUWS. AUTO OP HOL. Er heeft zich Zaterdagochtend te Utrecht een eigenaardig gevSl voorgedaan, aldus meldt het Utr. Dgbl. Een bewoner van een Zuid-Hollandsche gemeente, die zich Zater dag te Utrecht bevond, in verband met den marktdag, had zijn auto neergezet in de Kor te Elisabethstraat. De eigenaar had zich de stad in begeven en kwam kort daarna wederom terug, om weg te rijden. Hij stelde daartoe de electri- sche starter in beweging, maar slaagde er niet in hiermee de motor op gang te krijgen. Hij stapte den wagen weer uit en trachtte toen door aan den achterkant te duwen, de auto in beweging te krijgen. Plotseling sloeg de motor aan en daar deze in zijn eerste ver snelling stond, schoot de wagen met een ruk vooruit, stak den rijweg van de Elisabeth straat over, en reed het magazijn van den heer Groenhof binnen, die daar een zaak drijft in rieten meubelen enz. De auto drukte de geheele winkelpui in en kwam nagenoeg in haar volle lengte in de étalagekast te staan. Alleen de beide achterwielen, bleven hangen achter den hardsteenen rand, waarop het étalageraam steunt. Een groot deel van de uitstalling werd ver nield de glasscherven vlogen links en rechts in het rond, en veroorzaakten natuurlijk een groot lawaai. Men kan zich indenken dat de heer Groenhof en zijn huisgenooten een ang stig oogenblik beleefden. De heer Groenhof stond juist ter hoogte van de toonbank, toen plotseling de auto naast hem kwam te staan. De verkeerspolitie verscheen met den po- litiefotograaf en maakte van de situatie een opname. Aangezien het geval zich afspeelde omstreeks het middaguur van twaalf, kan men zich wel voorstellen dat in de drukke Elisabethstraat nog al eenige consternatie ontstond. Men mag inderdaad van een won der boven wonder spreken, dat de auto bij het stuurloos oversteken van de Elisabeth- str.aat en het oprijden van het trottoir, aan niemand eenig letsel heeft veroorzaakt. De auto zelf was eenigermate ingedrukt aan de radiator en stond bezaaid onder zwa re glasscherven. De wagen kon op eigen kracht en bestuurd door zijn eigenaar ach terwaarts de winkelkast weer uitrijden, om daarna onder toezicht van de verkeerspolitie naar het hoofdbureau te rijden voor controle. Candidaatstelling voor de 2e Kamer. Het referendum voor de samenstel ling van de Vrijzinnig-Democratische candidatenlijsten voor de Tweede Ka mer heeft, naar de Vrijzinnig-Demo craat meldt, den volgenden uitslag op geleverd Kieskringen Helder, Haarlem en Utrecht: jnr. H. P. Marchant 2. Mr. P. J. Oud 3. F. E. H. Ebels 4. mevr. mr. B. Bakker-Nort 5 Th. M. Kete laar 6. mr. A. M. Joekes 7. Jan Schilthuis ;8. D. Kooiman 9. M. M. Cohen; 10. L. Willemsen 11. mr. L. G. van Dam 12. dr. A. van Raalte 13. K. Steyn 14. J. v.d. Brink, 15. P. van Mever 16. W. van Driesen 17. W> K. D. Lustig 18. mej. mr. Ada Goudsmit; 19. P. Kostelijk Pz.; 20. Ant. Hofkamp. Vrachtauto onder een trein. Twee jongemaaiLen gedood. De chauffeur zwaar gewond. Maandagmorgen zijn op den onbe- waakten overweg te Schalkwijk twee menschen om het leven gekomen, ter wijl een derde met zeer zware verwon dingen naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht is vervoerd. Omtrent de toedracht van het ge beurde schrijft men, dat omstreeks tien uur een vrachtauto uit Ameide, ten van de dames Rikaart en Loozen en van de heeren Loozen, Bakker, Rolié en Kuiboer verwierven allen een dave rend applaus. Het verdere gedeelte van den avoild werd aangevuld met liedjes gezongen en moppen getapt door den heer Theu nisse. Ook deze ontpopte zich als een eerste klas cabarettier, die de gezellig heid er in wist te houden. Het was een pracht avond, en een woord van hulde mag zeker aan de leden van de jeugdige tooneelvereeni- ging niet worden onthouden voor al les wat is gepresteerd. Laten we ook mevr. Erlachen niet vergeten, die onvermoeid en op uitne- nemende wijze alle voordrachten op de piano begeleidde. Een druk en gezellig bal vormde het slot van deze succes-avond. Hoog bezoek. Maandag brachten de leden van den Zuiderzeeraad een be zoek aan onzen polder. Eerst werd de opbouw van Middenmeer in oogen- schouw genomen, en na een rondwan deling door de gebouwen-complexen, werd de koffie gebruikt in de cantine. Daarna arriveerde het gezelschap te Slootdorp en hier werd met groote be langstelling een en ander bezichtigd. Na de lunch in hotel Smit te hebben gebruikt werd de reis voortgezet naai den afsluitdijk Wieringen-Friesland. waarin de chauffeur en twee jonge mannen waren gezeten, den overweg, die op de grens der gemeente Schalk wijk en Houten ligt, naderde. Juist was een trein gepasseerd en meende de bestuurder, de spoorbaan veilig te kun nen oversteken, toen van den tegen- overgestelden kant een trein naderde, die met volle vaart op den wagen in reed en deze eenige tientallen meters meesleurde. Een der jongemannen werd onmiddellijk gedood, de ander, wien beide beenen en een arm werd af gereden, leefde nog enkële oogenblik- ken, toen dr. H. Jansen uit Schalk wijk de eerste hulp verleende, maar stierf nog voor hij kon worden opge nomen. De chauffeur, een 49-jarig expe diteur uit Ameide, werd met zware hoofdwonden naar Utrecht vervoerd. Men vreest voor zijn leven. De treinen loop ondervond een uur vertraging. DE HONDERDDUIZEND SPEENVARKENS. In een der Amsterdamsche huishoudscho len zijn proeven genomen met het bereiden van speenvarkens. Het beestje, dat twintig pond woog, leverde zestien pond bruikbaar vleesch op. Er werden drie bereidingsmetho den toegepastbraden met pure reuzelbra den met reuzel en margarine-melange, en kop en pootjes in de erwtensoep. De proeven waren hoogst voldaan en Am sterdam zal komenden Maandag beginnen met de distributie van speenvarkens onder de werkloozen. Verwacht wordt, dat andere gemeenten het voorbeeld van de hoofdstad zullen volgen. DE DIPHTHERIE TE WERKENDAM. Er is te Werkendam aangifte gedaan van negen nieuwe gevallen van diptherie twee volwassenen en zeven kinderen. De scholen blijven voorloopig tot 1 Februari gesloten. De inspecteur van de volksgezondheid uit Nijmegen zal naar Werkendam komen tot het verrichten van inentingen tegen diphthe- rie. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Schagen. In het afgeloo pen jaar zijn 5.289.136 eieren ter veiling aangevoerd, die een totale som ople verden van f 162.900.54. In 1931 be droeg de aanvoer 5.192.115 eieren en de opbrengst f 228.211.13. Ondanks een stijging van aanvoer van bijna 100.000 eieren daalde de op brengst met ruim f 65.000. De Veemarkt. ALKMAAR, 16 Jan. 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt 72 Vette koeien f 75 f 240, handel matig 11 Vette kalv. f 40-f 90, vette kalv. p. K.G. 70—90 cent, 35 Nuchtere kalv. (slacht) f 6— f 16; 367 Vette varkens (zware) per K.G. 27-31 cent. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 13 Jan. 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 84 stapels, wegende 73.55 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt Fabriekskaas Kleine 1 25.50 Commissie f 30. Alles met rijksmerk. Handel matig. "DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 13 Jan.1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in to taal 643 H.L.'s aangevoerd, waarvan de prijzen en aanvoer als volgt 85 tarwe f 3.40 - f 3.50 124 rogge f 3.75 111 gerst chav. f 3.50 - f 5.-; 120 haver f 4.75 f5.10 87 boonen, w.o. paardeboonen f 6.25 bruine boonen f 4 f 10.50; ci- troenboonen f 15 f 17 duivenboo- nen f 8.50 - f 9, witte boonen f 14 f 18 45 karwijzaad f 12 f 21, tuinboonen f 20 f 23, 71 erwten, w.o. groene erw ten (kleine) f 12 f 13.25, groene erw ten (groote) f 17 grauwe erwten f 9— f 17 vale erwten f 18f 24. Alles per 100 K.G. Handel stug. MARKTO VERZICHT der Torlje week Inge- tonden door Jac. Knoop, Makelaar ln aard appelen, Groenten en Fruit, Nassankade 158, telef. 81431 Amsterdam. De handel in aardappelen is thans op het doode punt gekomen, de geheele week door,

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2