VEE-GENEES- WIIIOK imm Ambachtsschool Abonneert II op dit blad JET GROENE KRUIS" OPNIEUW: ZOU HET NU HEUSCH ZOO MOOI ZIJN Ruwe handen FLINKE DIENSTBODE VISSCHERSFONDS ALGEMEENE VERGADERING ONGEHUWDE SCHOENMAKER, Verkrijgbaar DROGISTERIJ KOOS VISSER DUITSCH MEISJE CONSULTATIE - BUREAU WITTE KRUIS WIERINGEN. AANGIFTE van NIEUWE LEERLINGEN J. SCHOORL Pz. SCHAGEN tel. 82 elke dag weer aan, was er niets geen vraag voor aardappelen, zelfs Zeeuwsche en Bon ten en Blauwen waren bijna niet te verkoo- pen, terwijl anders voor deze soorten nog ge regeld goede vraag was. Voor Eigenheimers Blauwe Eigenh. en Bevelanders niets geen vraag.. Grove Bonten en Blauwe poters zijn aan geen hooge prijzen gezocht. Uien en Wor telen zijn zeer moeilijk te verkoopen met re gelmatig terugloopende prijzen. Heden 16 Ja nuari 1933 werden de volgende prijzen ge maakt. Zeeuwsche Bonten f 1.30 a 1.80 ld. Blauwen f 1.30 a 1.80 ld. Eigenh. f 0.80 a 1 ld. Bonten en Blauwe poters f 0.90 a 1.10 ld. Bevelanders f 1 a 1.10; ld. Blauwe Eigenh. f 1 a 1.10 Spuische Eigenh. f 0.90 a 1.10 ld. Eieenh. Poters f 0.90 a 1 Drentsche Ni^uwl. Zand aard f 1.75 a 2 Hillegommerzand (Blank) f 1.75 a 2 Ypolder en Haarl.meer Bevelanders f 1 a 1.20 Noord Holl. Eigenh. f 1 a 1.10 ld. Blauwen f 1 a 1.10 Flakkee- sche Eigenh. f 0.90 a 1 ld. Poters f 0.90 a 1 Texxelsche Roodster f 1. Ons Lichaam en onze Gezondheid. De techniek van het hoesten. In de „Deutsche medizinische Wo- chenschrift" heeft dr. Lohfeldt het over de techniek van het hoesten. In de eerste plaats wordt er veel te veel gehoest, zegt hij. Men kan veel meer, dan men gewoonlijk aanneemt, het er gerlijke en pijnlijke hoesten nalaten. Maar er zijn menschen, die moeten hoesten, zij, die een ontsteking,bronchi tus of asthma hebben. Doch ook dezen kunnen er zelf veel aan doen. Om nu aan de weet te komen, hoe men het moet aanleggen om minder of in het geheel niet te hoesten, moet men eerst weten, wat hoesten eigenlijk is. Hoesten ontstaat, doordat het strot tenhoofd zich luchtdicht afsluit en zich dan explosief opent, doordat tenge volge van de afsluiting onder druk ge brachte lucht plotseling ontwijkt. Die druk wordt nog verhoogd door een ge- lijktijdigen stoot van het middenrif. Om dit te onderdrukken bestaan er twee middelen 1. dat men het strot tenhoofd belet, zich te sluiten en 2, dat men als het gesloten is, het belet, zich plotseling te openen. De tweede methode kent ieder en wordt vaak toe gepast b.v. in den schouwburg of een concertzaal. Men „knijpt" en slaagt er zoodoende in, een groot gedeelte van de geruischvolle luchtstooten te onder drukken. Maar men kan het strotten hoofd slechts een kort oogenblik geslo ten houden, want lucht heeft men noo- dig. De methode van dr. Lohfeldt bestaat nu hierin, dat men bij het uitademen een toonlooze „S" zegt, waarbij het strottenhoofd geopend (moet blijven en bij het inademen niet één langen teug haalt, doch een groote reeks korte en snel op elkaar volgende teugjes. Door een combinatie van deze beide metho den kan men het tot een virtuoziteit in het onderdrukken van hoesten bren gea. Maar af en toe zal het toch noo- dig zijn. Men moet er echter naar stre ven, alleen dan te hoesten, als dit wer kelijk verlichting kan geven. Men moet daarom, als het slijm zich reeds heeft vrijgemaakt en dicht genoeg bij den uitgang gekomen is, diep inade men, het strottenhoofd sluiten en dan plotseling zooveel mogelijk openen en de lucht er met een langen onafge broken stoot doorjagen. Wie zich zoo oefent zal ook bij chronische ziekten van de ademhalingsorganen, zijn keel niet overmatig martelen. Tweede open brief aan Piet de Graaf naar aanleiding van zijn artikel „Iets nieuws op het gebied van hy pothecaire Credieten." Beste Piet. Mijn oprechten dank voor je zeer uitvoerig antwoord op mijn eersten brief. Maar Piet, ik ben niet overtuigd, m.a.w. dankbaar maar niet voldaan Ik apprecieer jou goede bedoelingen om mij de elementaire begrippen van hypothecair crediet bij te brengen. Je schrijft, beste vriend, dat in het buitenland nogal veel lief hebberij voor dat soort ondernemingen is, en dat 80 tot85 procent van de bevolking in een eigen huis woontje had er gerust 100 van mogen maken, want je verwaarloost de ove rigen deze zullen wel ondergebracht zijn in huizen die het gemeenschappelijk bezit van een natie uitmaken, n.m. kazernes, gevange nissen, krankzinnigengestichten enz. Je had wat mij betreft niet op een procent of wat te kijken dat doen ze bij dat soort maatschappijen niet, als er reclame gemaakt moet worden voor de „goede" zaak. Ik wil je er echter op wijzen, dat in de lan den die jij opnoemt, de toestand nog veel beroerder is als in het nuchtere „achterlijke" Holland. Je wilt je belasten met de doorzending van een abonnement voor eenige vakbladen, zoo dat ik mijn algebraïsche kennis wat kan ver rijken. Tot mijn spijt moet ik je mededeelen dat ik daar niets voor voelik wil gaarne in jou mijn meerdere erkennen op dit gebied. Doch ik houd mij liever aan de lectuur, ge schreven voor de eenvoudigen van geest. Ik heb b.v. een boek op mijn plank staan van den Amerikaansche schrijver, Upton Sin clair, de titel luidt „De Wildernis" (1), daarin worden o.m. ook „Crediet-ondernemingen" beschreven, wat neer komt op de geraffineer- ste oplichterij. Zie, dat is kost die ik begrijpen kan die Sinclair is een man die je op populaire wijze het „systeem" van crediet-ondernemingen bij kan brengen, iets wat jij waarschijnlijk niet kuntje schrijft tenminste dat je dan „droog" zoudt worden, en droge lectuur vind ik vervelend. Dus alsjeblieft geen vakbladen, Piet. De onvergeeflijke flater, Piet, die ik jou aanrekende, heb ik dus zelf begaan, schrijf je, want ik heb vergeten te lezen wat er ver der stond. Wat daar verder stond, waarde Piet, had ik echter wel gelezen, maar had absoluut geen zin op mijn betoog ik kwam alleen maar op tegen de onhoudbare stelling, dat jij iemand 20 jaar lang rente laat beta len, zonder één cent aflossing, waar tegen over je iemand stelt die een renteloos crediet heeft, dus alleen maar aflossing betaalt. Wat die meneer de J. nu heeft berekend met be hulp van samengestelde interest was van minder belang. En ook, beste Pieter, heb je mijn vriend Jansen zijn tweede hypotheek betwist, waar voor hij netjes, trouw rente en aflossing be% taalt, twintig jaar lang Wie zal dat geven in dezen tijd, roep je vol pathos uit. Het ge val Pieterse wint het praktisch in belangrijk heid van Jansen, want deze behoeft maar f 400.- te hebben gespaard, en kan dan f 3600 krijgen op zijn eerlijke gezicht, nota bene, zonder betaling van rente, en dat kan wel, in dezen tijd Beste Pieter, ik wist heel goed dat mijn vriend Jansen, zijn tweede hypotheek heel moeilijk zal kunnen krijgen in dezen tijd, maar in den kern beruste het op een tot nog toe gevolgd systeem n.m. rente en aflossing. Mijn bedoeling was echter van jou aan de weet te komen, waarom Pieterse wel slaagt, en op welke grondslag deze credietgeving be rustte. Je schreef toch zeker, dat het een geheel nieuw systeem was Waarom moet nu juist het beschrijven van de voorwaarden tot deelname aan een derge lijke onderneming „populair" zijn, en het principe waarop dit systeem berust „droog" Waarom laat je ons nu in het onzekere Piet? Er waren te Wieringen onlangs een aantal nieuwe burgerwoonhuizen te koop Pietmen had f 500.- noodig om een dergelijk huis in huurkoop te krijgen, maar in het wekelijks of maandelijks bedrag wat men moest beta len Piet, was rente en aflossing berekend, hij of zij die nu hier iets voor gevoelde moest dus f 500.- hebben, die ook bespaard zijn op de één of andere wijze, (eventueel geleend) maar een dergelijke transactie is een vrijwel ingeburgerd systeem, maar dat van jou is fonkelnieuw en wekt door de betrouwbaar heid waarmede het wordt voorgesteld, de grootste twijfel op. Je schrijft nu wel dat je niet de bedoeling had, deze maatschappij aan te bevelen, en je zoudt gaarne willen dat de regeering er zich mee bemoeide, of verzekeringskamer. Maar ook de regeering weet blijkbaar nog geen raad voor renteloos crediet. Daarom schreef ik, dat je er de crisis mee op kunt lossen Piet, want de regeering heeft pas een millioen of wat beschikbaar gesteld voor bouwcredieten, zij het dan voor wonin gen die verhuurd moeten worden, maar de regeering of gemeente heeft voorloopig het onderpand aan woningen. En mag ik je in dit verband wijzen op de huisjes volgens de landarbeiderswetook daar moet men f 400.- hebben bespaard dan kan van ge meentewege worden geholpen, maar niet renteloos, Piet. Ik ben het volkomen met je eens Piet, als het soliede is opent het perspectieven, maar voorloopig wil een ieder nog rente voor zijn geld hebben, en dat zal bij jou maatschappij ook wel zoo zijn. Op de één of andere wijze zal zij dan toch aan haar trekken komen, wat door de deelnemers moet worden betaald, vooral als men nagaat dat daar nog van le ven moeten de directeuren, inspecteuren, agenten en wat meer aan dergelijke onderr nemingen vast zit. In het „Volksblad" van 12 dezer Piet, las ik dat er nog meerdere twijfelaars zijn, die ook niet gelooven in dit soort ondernemingen. Die meneer W. J. L. te Zaandam wordt in dat blad op meer dan duidelijke wijze 'n te- genmeening verkondigd. Ik laat het hier volledigheidshalve in zijn geheel volgen als volgt door een redacteur beantwoord W. J. L. te Zaandagi. Volgens het pros pectus is de door u'genoemde onderne ming de eerste op dit gebied in Neder land. Als het zaakje goed gaat zal zij niet de eenige blijven, reken daar maar op. De bewuste onderneming heeft ten doel het verstrekken van rentelooze en onop zegbare hypotheken en vertelt, dat hier aan ten grondslag: ligt de solidariteits- gedachte. Waarschijnlijk die van de heeren oprichters van deze Naamlooze Vennootschap in oprichting. Begrijp nu toch eens één ding Die menschen zijn toch niet bij elkaargekomen om u en een ander, dien zij volstrekt niet ken nen, goed te doen en het leven op de een of andere wijze aangenaam te maken Ze zijn bij elkaar gekomen om, waar tegenwoordig zooveel geprobeerd wordt om het goede publiek de duiten uit den zak te trommelen, ook eens een poging te wagen wat te verdienen. Iemand, die u een rentelooze onopzegbare hypotheek belooft, belooft iets, dat hij onmogelijk kan nakomen, tenzij hij er een foefje op verzint. Ik wil u morgen met genoegen een gouden horloge verkoopen voor een kwartje mits u mij voor mijn zilveren potlood vijftig gulden geeft. Een rente looze onopzegbare hypotheek kan niet anders beteekenen dan absoluut eigen dom. Waarom men dan woord hypotheek gebruikt is ons een raadsel. Het zou ook onmogelijk zijn om onopzegbare hypo theek te geven, omdat een huis vandaag wel de helft waard kan zijn van wat het gisteren waard was en een serieuze hy potheekgever dan natuurlijk, wil hij geen gevaar loopen zijn geld kwijt te raken, gedeeltelijke aflossing moet vragen. Uit het voorbeeld van afrekening van een verleende rentelooze en onopzegbare hypo theék, dat u insloot, blijkt al voldoende waar het heen moet. Een deelnemer wenscht f 5000. Daarvoor begon hij f 300 extra te storten en betaalt -maandelijks f 10. Nemen wij aan, (zoo staat er heel voorzichtig het is dus lang niet zeker en er zullen wel weer fraaie condieties aan verbonden zijn) dat de deelnemer in het vierde contract jaar in aanmerking komt voor toekenning van de door hem aangevraagde leening, b.v. na 40 maan den, dan is de afrekening Toegekend bedrag f 5000. Te betalen 2 provisie als bijdrage in de administratiekosten f 100. Rest te ontvangen f 4.900. De hypothé caire schuld van dezen ondernemer is dus groot f 5000, hiervan af gespaard 40 x f10 40, extra gestort f 300 f 700, blijft f 4.300. Over de rente, welke die f 700 in die vier jaar heeft opgeleverd spreken de heeren maar niet. Maar nu komt nog weer eens een verplichte stor ting in het reservefonds a 3 van f 5000, dat is f 150, zoodat de hypothé caire schuld wordt f 4.450. De deelnemer betaalt nu iedere maand f 25, waarin be grepen is f 2,08 als. administratiekosten, dus zijn f 25 wordt maar f 22,92. Hij be taalt deze per jaar twaalf maal, de rente steken de heeren in den zak ofschoon hun hypotheek renteloos is en na onge veer zestien jaar is de deelnemer eigenaar Als u ons vraagt zouden wij van deze onderneming, die schermt met Twent sche Bank, met notarieel proces-verbaal enz. enz. niets moeten hebben. Wanneer u een verzekering sluit bij een soliede levensverzekeringmaatschappij komt u later veel beter weg. Uit het antwoord van dezen redacteur blijkt wel, dat ook hij getroffen is van de betrouwbaarheid dezer instellingen. Beste Piet ik ga nu eindigen, trek je terug in je studeervertrek met.je vakbladen en ver tel me terzijner tijd de uitkomsten, inzake rentelooze en onopzegbare credieten. Inmiddels nogmaals je toegenegen Th. J. VAN VEGTEN. (1.) Uitgave Wereldbibliotheek, Amsterdam. MIJN OOM UIT AMERIKA. Een oom in Amerika is zoo goed als klinkende munt. Alle menschen, die in Amerika wonen, zijn rijk. Ze hebben daar de dollars maar vpor het opschep pen. Waarin of waarmee mijn oom dol lars schepte, wist ik niet. Het was voor mij voldoende, van hem te veronder stellen, dat hij millionnair was. Dat is Doos 30 en 60ct. toch wel het minste, wat men van een oom, die in Amerika woont, mag ver wachten. Het feit, dat ik in Amerika een oom bezat, werd natuurlijk alom besproken - Zeg, zeiden ze tegen me, heb jij een oom in Amerika r Ja, antwoordde ik. - Een rijke oom - Naar Amerikaanschen maatstaf, gaf ik ten antwoord (want ik hoiwi niet erg van opscheppen) is hij eigen lijk niet erg rijk. Men schat hem op ongeveer twee millioen. -- Guldens -- Neen, dollars. -- Bliksiekaters riep men uit. Dan schuift-ie zeker zoo nu en dan wel eens wat af - Och, zei ik, dat zou-ie natuurlijk met alle plezier doen, als ik hem vroeg Maar ik doe zoo iets uit principe niet. Het maakt geen goeden indruk. - Dat is zoo, viel men mij bij. Ten slotte erf je toch alles, is het niet Van dien tijd af behandelen de /men schen mij met respect. Men groette me op straat en inviteerden me allerwegen Iwoe dagen later stond ik aan het station, om oom Albert af te halen, 'lot mijn grenzelooze verbazing stapte uit een coupé derde klasse een oud manne tje, dat er zoo haveloos uitzag, dat niemand hem een gulden zou hebben geleend. - Bent u oom Albert - Ja, ik ben het. - Hier, zei oom Albert, terwijl hij op een tasch van groen zeildoek wees, die hij in de hand droeg. - Is dat alles - Alles. Ik ben namelijk arm en oud. Maar ik dacht zoo, dat ik in Hol land nog een neef had, een aardigen jongen, die me wel bij zich zou nemen en voor me zorgen. En hier ben ik nou. - Om 's-hemels wil, oom, spreek niet zoo hard. Als men het hoort, is het met mijn prestige en mijn crediet gedaan. Ik zette mijn oom in een taxi, stopte hem in bed en dacht er ernstig over na, hoe ik het sprookje van mijn rijken oom in stand kon houden. - Begrijpt u, zei ik den volgenden morgen tegen oom Albert, mijn maat- schappelijken stand en mijn crediet verlangen, dat u rijk bent. U hebt milli oenen in Amerika belegd. Tegelijkt?i- tijd bent u echter zoo aartsgierig, dat u slechts onder de voorwaarde, dat ik uw eenige erfgenaam zou worden, mor me overeengekomen, dat ik tot uw dood u gratis verzorg Hebt u me be grepen Oom Albert snapte het. Ook de men schen begrepen me, toen ik zuchtend vertelde, dat mijn Amerikaansche oom de geïncarneerde gierigheid was, een vrek van het zuiverste water. Het erg ste is, zoo besloot ik, dat ik me in alles moet schikken, anders onterft hij me, -- Nu zei men, troost je er mee, dat hij oud en gebrekkig is en het niet lang meer zal maken. Oom Albert denkt er heelemaal niet aan dood te gaan. Hij wordt integen deel van dag tot dag opgewekter en kwieker. Bovendien is hij thans zelf aan het sprookje van zijn millioenen gaan gelooven en dreigt me om den haverklap met volslagen onterving wanneer ik eens niet zijn wil doe. Er rest me niets anders dan toe te geven. Want ik kan mijn oom uit Ame rika ter wille van mijn maatschappe lijken stand en mijn crediet niet missen SCHAPENINVENTARISATIE OP TEXEL. De resultaten van de inventarisatie van den schapenstapel op Texel, in verband met eventueelen steun aan de schapenfokkers, zijn thans bekend. Van de 449 schapenhouders in de bakermat van het beroemde Texelsche Schaap zijn op gaven binnengekomen. Hun bedrijven zijn In totaal 8247 ha groot en hun aantal schapen bedraagt niet minder dan 39.210. Een fuifnummer dat niet betaalde. De rechtbank te Weenen heeft den jongen graaf Zichy wegens het niet voldoen aan zijn caiérekeningen tót G maanden en zijn vriend tot li maanden gevangenisstraf veroordeeld. De pas 24-jarige graaf is in weerwil van zijn jeugd reeds twee keer rijk gehuwd ge weest, maar hij heelt de bruidschatten van zijn heide echtgenooten reeds ge heel verkwist. Dorp door mieren in gevaar gebracht Een dorp bij Bordeaux wordt met den ondergang bedreigd door een soort mieren, die de huizen aanvallen. Heeds verscheiden woningen heeft men moeten ontruimen, daar zij ge vaar voor instorting opleveren. Terug naar den vrijhandel I Verzoek aan de regeering van België uit de kringen van vischhandelaren. Nu de contingenteering van boter en vleesch weldra tot het verleden zal be- hooren, begint men ook in de kringen van den vischhandel in België de trom te roeren voor afschaffing van de in- voercontingenteering voor visch. L'As- sociation professionel des poisoniers Beiges heeft dezer dagen langdurig met het ministerie van Zeewezen ge confereerd. Zij heeft voorgesteld onverwijld tot den vrijhandel terug te koeren, daar bij invoerbeperking alleen 'n kleine groep van importeurs gebaat is. De contingen teering leidt er toe, dat de aanvoer van visch uiterst onregelmatig verloopt en dat dientengevolge de prijzen aan al te sterke schommelingen onderhevig zijn. De reeders en de visschers, te wier behoeve de contingenteering werd in gevoerd, zijn er nog even slecht aan toe als vroeger. Zij werken nog steeds met verlies. Zijn wij wel ingelicht dan voelt men in regeeringskringen niet veel voor een wijziging van den tegenwoordigen toestand. ACHTERVOLGING van TWEE INBREKERS. Vrijdagnacht betrapten twee agenten op de Prinsengracht te Amsterdam twee man nen, die een hek, toegang gevende tot de ach terzijde van een perceel in de Vijzelstraat, hadden verbroken. Toen zij zich ontdekt zagen namen zij de vlucht. Tijdens de achtervolging loste een der verdachten een schot, waarop een der agenten eveneens een schot loste. De man, die geschoten had, werd, op het Anjstelveld gegrepen. De andere verdachte werd later eveneens aangehouden, hij had zich onder een auto verborgen. Beide verdachten waren in het bezit van een dolkmes. POSTWISSEL VERVALSCHT. De Amsterdamsche politie is- op zoek naar een man, die zich heeft schuldig gemaakt aan vervalsching van een postwissel. De man had zich op zijn eigen naam een postwissel van f 1 doen aanbieden dit bedrag veran derde hij in 50, waarna.hij, in overeenstem ming met de waarde, op het formuleer een gebruikte postzegel bijplakte. Bij een winke lier in de Hartenstraat kocht hij vervolgens een koffer van f 19 ter betaling daarvan hij den postwissel aanbood. De winkelier nam den^>ostwissel aan en betaalde den man f 31 terug. Bij de aanbieding van den postwissel op het postkantoor is het bedrog ontdekt. 1K&S. DE ZUIDERZEEWERKEN DIENST DER GENIE. Aanbesteding. De chef van het technisch bureau van den inspecteur der genie te 's-Gravenhage zal op Maandag 6 Februari 1933, te 11 uur, in zijn bureel te 's-Graven hage, in het openbaar aanbesteden Bestek No. 51. Het bouwen van verdediglngs werken als gevolg van de afsluiting van de Zuiderzee (achttiende gedeeltehet maken van granaatvrije werken van gewapend beton c.a. op het Kornwerderzand). Raming f 297.000. Inlichtingen zullen gegeven worden op 30 Januari 1933, om 11 uur, in voornoemd bu reel, alwaar het bestek van 20 Januari 1933 af en het proces-verbaal van gegeven inlich tingen van 31 Januari d.a.v. af ter lezing zul len liggen. GEVRAAGD tegen 17 'Maart a.s. in Hotel LONT Hippolytushoef. TE WIERINGEN. op Zondag 22 Januari a.s. des namiddags te 2 1/2 uur in het lokaal van den heer S. Veerdig. AGENDA 1. Opening, Notulen. 2. Rekening van den Penning meester. 3. Verslag van de Vischafslag. 4. Periodieke verkiezing. Aftre- c dende bestuursleden Jb. Bak ker Cz„ K. de Haan en Jac. Kaptein. 5. Rondvraag, sluiting. Namens het Bestuur, De Secretaris, s. P. DE VRIES. of waterhuid „EXTRA," cent per speciaal voor dezen tijd. VAN DE DENNEBOOM. No. 1. Verstopping bij koeien. No. 4. Uierziekte of wrang. No. 7. Diarrhee bij kalveren. No. 10. Oploopen van wind bij koeien. No. 12. Niet herkauwen bij koeien No. 40. Poeder tegen kwade melk. No. 77. Witvuil bij koeien. No. 16. Hoesten bij paarden. No. 49. Huidziekte bij koeien. SPENENZALF 35 cent per V<, Vï pondsbus. SPENENVASELINE, in bussen en los uitgewogen. Ontsmettingsmiddelen, als Lysol - Creoline - Carbol - Bacillol - Pyoktannin. UIERSPUITEN, Melkpijpjes - Melkcatheters. Serum- en Cultuurspuiten. Alle serums en Culturen voor Runderen, Varkens en Pluim vee, bij CENTRAAL DROGIST Hoogzijde 115, Schagen. Verbinding gezocht met die bereid is zich in de WIERINGERMEER te vestigen. Werkplaats wordt ter beschikking gesteld. Brieven onder letter S. aan het Bureau Wier. Crt. H.-hoef. DE OUDERWETSCHE LIKDOORN TINTUUR HELPT DIRECT a 35 CTS PER FLACON Beltstraat, Wieringen. Specialiteit in GEREEDSCHAPPEN. LAGE PRIJZEN. P. JONGKIND - Haukes. zoekt voor haar vriendin een BETREKKING, Liefst voor direct, te Wieringen. Brieven onder letter S. aan het Bureau van dit blad. ZITTING Donderdag 19 Jan. 1933 Dr. DE GROOT (1—2uur.) voor DEN HELDER en OMSTREKEN. eiken WOENSDAG en ZATERDAG gedurende de maand JANUARI van 1.30 tot 3.30 uur n.m. in het schoolge bouw aan de Laan No. 16. Schoolgeld van f 4.- tot f 62.- per jaar, naar gelang het inkomen der ouders. ONVERMOGENDEN, die aan de eischen voor toelating voldoen, worden kosteloos geplaatst. Bij de inschrijving moet een geneeskundige verklaring worden overgelegd, waaruit blijkt, of de leerling al of niet voor het gekozen vak geschikt is. Formulieren hiervoor zijn aan de school verkrijgbaar. Tevens behoort bij de inschrijving het laatste belastingbiljet te worden medegebracht. OPLEIDING WORDT GEGEVEN IN Metaalbewerking, Electriciensvak, Timmeren en Meubelmaken. Inlichtingen verschaft de Directeur. Beëedigd Makelaar en Accountant. Opmaken van alle onderhand- sche akten, als Schuldbekentenis sen, Huurcontracten, Huurkoop- contracten, Koopakten van Huizen en Landerijen, alle akten noodig bij regeling van Nalaten schappen (Inventaris, Successie- Memorie, Akten van Boedelschei ding, vestiging van Vruchtgebruik of Erfdienstbaarheid), Akten van Taxatie, Vennootschapscontrac ten enz. Administratiën. Belasting Zaken. VLOTTE AFDOENING TEGEN BILLIJK SALARIS. Eiken Donderdagmiddag van 2 6'/» uur zitting in Café N. KOK, Nieuwstraat te Hippolytushoef. EENIGST ERKENDE WAPEN HANDEL. Zorg voor uw veiligheid. REVOLVERS BROWNING GEWEREN AMUNITIE. (Alarmpistolen, vrij van bon.) P. JONGKIND - Hauke».

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3