BIJ S. COLTOF. KANAALWEG DEN HELDER. C. HOOGVORST DAMES en HEEREN koopt uw dan werkt het ook billijk, de kooper houdt rekening met al zijn onkosten, dus ook met ijs. Zij, die geen ijs noodig heben kunnen moei lijk voor de gemaakte kosten aangesproken worden. De wenschelijkheid van de aanschaffing van een ijsmolen wordt mede nog besproken. De aanschaffingskosten zullen worden on derzocht. Tevens zullen voorzieningen worden ge troffen, dat de boekhouder aan de afslag zijn werk ongestoord zal kunnen verrichten. Hierna sluiting. R.K. Volksbond, afd. Wieringen. Bovenge noemde Bond heeft Zaterdag 21 Januari haar jaarsvergadering gehouden in het lokaal van den heer S. A. Veerdig. Ongeveer 8 uur opende Voorzitter, de heer A. Zwanink deze goed bezochte vergadering met den Christelijken groet en sprak de wensch uit, dat gezien de belangrijkheid van de agenda in goede stemming mag worden afgewerkt, waarna de notulen door den Sec retaris den heer heer P. L. Vroone werden voorgelezen, die met een kleine opmerking werden goedgekeurd. Vervolgens werd het jaarverslag voorgele zen wat zeker de moeite waard was dit aan te hooren. Immers viel er uit op te maken de vele werkzaamheden en de vooruitgang die dit jaar door de af deeling zijn gepresteerd, eveneens werden de jaarverslagen van de on- derafdeeling voorgelezen, die allen blijk ga ven van vooruitgang. Jammer dat het verslag niet was binnen gekomen van onze mooie onderafd. Brand- stoffenspaarkas, die toch zulk mooi werk verricht. Alle verslagen werden goedgekeurd met een woord van dank aan den secretaris. Hierop volgden nog enkele ingekomen stuk ken die meer van huishoudelijken aard ble ken te zijn. Bij monde van den heer J. Huibers werd verslag uitgebracht namen de Controle-com missie, dat de boeken en bescheiden bij de verschillende penningmeesters in de beste orde waren bevonden en adviseerde de reke ningen goed te keuren. De heer J. Glim, penningmeester, deed daarna rekening en verantwoording. De ont vangsten waren dit jaar met inbegrip van f 16.90 vorig saldo f 501.57 de uitgaven wa ren f 460.90 zoodat er op heden in kas is f 40.67. De penningmeester had een woord van dank in ontvangst te nemen voor zijn keu rig beheer. De begrooting werd vervolgens in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 392.76. Dan volgde bestuursverkiezing. Aftredend waren voorzitter A. Zwanink, penningmeester J. Glim en 2de secretaris J. Koster daar er echter geen candidatenlijsten waren binnen gekomen, konden deze heeren zich beschou wen als herkozen te zijn. Deze wenschen ech ter liever een vrije stemming om de leden nogmaals in de gelegenheid te stellen om nieuwe bestuurders aan tafel te brengen. Eveneens waren er 2 vacatures, wegens be danken van den secretaris P. L. Vroone en wegens vertrek van den heer M. R. Bouma, 2de voorzitter. Het stembureau werd gevormd door de heeren N. Boersen en H. Boersen. Bij de eerste vrije stemming verkregen de aftredende bestuursleden de overgroote meer derheid, zoodat deze herkozen zijn en hunne benoeming aannamen. Bij een 2e vrije- en een herstemming werden als nieuwe be stuursleden gekozen de heeren A. Vroone en K. de Ridder, die hunne benoeming onder voorwaarden aannamen, zoodat dat dan weer een voltallig bestuur is gekozen. Dan volgde verkiezing van een voorzitter uit voltallig bestuur. Met bijna algemeene stemmen werd de heer A. Zwanink herkozen, die zijn herbenoeming onder applaus aannam. Dan volgde benoeming voor een lid van de controle commissie aftredend was de heer J. Huibers, niet herkiesbaar. Benoemd werd de heer M. de Haan, die eveneens zijn benoe ming aannam. De G. A. sprak hier een woord van dank aan de herkozen en nieuw gekozen bestuurs leden en hoopte dat er op een pretige samen werking gerekend mag worden. Vervolgens sprak Z. Eerw. een woord van dank aan den Secretaris P. L. Vroone, die thans van de bestuurstafel heen gaat. Veel hebt u gedaan voor onzen bond, nooit was het u te veel. Als er werkzaamheden van u gevraagd werden, nooit werd het door u op de lange baan geschoven, maar aanstonds werden de zaken door u afgewerkt, hetzij schriftelijk of persoonlijk. Wij zien u dan ook noode heengaan, maar het is niet anders het heeft ons niet mogen gelukken om u op uw besluit terug te brengen. We hopen als de gelegenheid zich later weer voordoet, dat u zich dan weer beschikbaar zal stellen. Hierop dankt de secretaris de G.A. voor zijn mooie woorden tot hem gesproken en sprak eveneens een woord van dank aan het bestuur voor de gezellige samenwerking. De rondvraag leverde niet veel meer op en het was reeds laat geworden zoodat de voor zitter de vergadering sloot met den Chris telijke groet en den beste wensch uitspreken de voor het jaar 1933. IJswcdstrijd „IJsclub Westerland." Zondag middag werd op het Boezemmeer door ijsclub Westerland een hardrijderij voor mannen gehouden. 26 deelnemers kwamen aan de start. Na spannende ritten waren de prijswin naars als volgtle prijs f 25.- Jn. Mulder te Den Oever 2e pr. f 15.-, Alb. Russelman, Westerland 3e pr. f 10.-, A. Kramer 4e pr. f 5.- D. Kooij Mz. te Westerland. Er was zeer veel belangstellend publiek het ijs was eigenlijk voor zulk een volksmassa nog te zwak en derhalve kwam op de tyj ba nen veel water te staan. „Herwonnen Levenskracht." Zaterdag 4 Februari a.s. wordt op de bo venzaal van den heer S. A. Veerdig de propa gandafilm van Herwonnen Levenskracht op het witte doek gebracht. De film welke uit 5 acten bestaat is voor alle Katholieken vrij te bezichtigen. Zondag 5 Febr. hoopt men bij toestemming de film ook voor anderen nog maals te vertoonen. R.K. Volksbond, afd. Wieringen. Zondag 12 Februari a.s. houdt bovenvermelde afd. haar tweede feestavond in 't café (bovenzaal) van den heer Veerdig. Door de tooneelveree- niging „St. Hippolytus" zal worden opgevoerd: „Truusje Meijer" vroolijk spel in drie bedrij ven door Jan Grosfeld en Leo Post. Kinderen, w^est voorzichtig. Vrijdag avond waren eenige meisjes nabij het postkantoor te Hippolytushoef aan 't sneeuwballengooien. Op 'n gegeven oo genblik kwam een der meisjes, het 14- jarig dochtertje, Letty, van notaris O- breen snelloopend achter een aldaar staande autobus vandaan, en zag daar door niet, dat er een auto van de ande re zijde kwam. De chauffeur, de heer S. Halfweeg, remde onmiddellijk, doch kon niet verhoeden, dat de wagen door de gladheid op zij schoof en met het meisje in aanraking kwam, dat zich aan de bumper had vastgegrepen. Dadelijk werd het kind naar de ou derlijke woning vervoerd en genees kundige hulp ingeroepen. Deze consta teerde, dat de verwondingen gelukkig niet van ernstigen aard waren. Het on geluk is dus wonderbest afgeloopen. Politie: Verloren twee kinderhand- schoenen, een portemonnaie inh. f 2.- en een rijwielplaatje. Bij iemand ver mist een schaap. Inl. Gem. Bode. HET VERKEER OVER DEN IJSELMEERDIJK. Zoolang de weg op den afsluitdijk van het IJselmeer tusschen Den Oever en Kornwer derzand nog niet voor het verkeer in zijn vollen omvang kan worden opengesteld, zal tot nadere aankondiging van heden af een beperkt verkeer als hierna omschreven op dien weg worden toegelaten, echter geheel op eigen risico van de weggebruikers. Het verkeer op den weg zal slechts worden toegestaan tusschen zonsopgang en zonson dergang, doch niet langer dan van 7 tot 19 uur. Toegelaten worden voetgangers, fietsen en motorfietsen, voertuigen en auto's zonder aanhangwagens met geen grooter wieldruk dan 1200 K.G. en met niet meer dan twee assen. Voetgangers en fietsers hebben vrijen toe gang motorfietsen, voertuigen en auto's worden uitsluitend toegelaten tegen betaling van een bijdrage ten behoeve van het Natio naal Crisiscomité. Personen, die krachtens de door hen bekleede ambtelijke functies aan spraak meenen te kunnen maken op vrijen toegang, kunnen zich tot het verkrijgen hier van schriftelijk wenden tot den directeur- generaal voornoemd. Gewaarschuwd wordt tegen de aanwezig heid van zachte bermen langs de verharding en tegen plaatselijke gladheid van den weg, door de aanwezigheid van mosgrond tenge volge van nog in uitvoering zijnde grondwer ken. De timmerliedenstaking opgeheven. Naar wij vernemen is Zaterdag j.1. de timmerliedenstaking opgeheven. In de gehouden vergadering der stakers, waar een hoofdbestuurslid van de Ned. Bouwvakarbeidersbond aanwezig was is men lot de conclusie gekomen, dat de actie welke was ge \oerd, om het landelijk contract door de patroons geteekend te krijgen, niet het gewenschte resultaat heeit gehad zoodat tot opheffing der staking werd besloten. Maandagmorgen hebben enkele sta kers zich in laten schrijven bij de ar beidsbeurs of reeds aanmeldingen oij de patroons zijn gedaan om weer erug te komen kon niet worden {mede gedeeld. Wij hebben bij één der aannemers geïnformeerd of weer kans op plaat sing was, doch in verband met de in gevallen winter, was daar voorloopig nog geen kans op. De timmerlieden zullen nu als werk loos lid voorloopig nog uitkeering ont vangen van den Bond. De „Jonge Spelers." De Afd. Wie- ringen van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling" organiseert Zater dagavond 28 Jan. a.s. een tooneela- vond waarvoor het de „Jonge Spelers" onder leiding van Ben Groeneveld heeft uitgenoodigd. Dit gezelschap heeft den laatsten tijd veel van zich doen spreken, wat men in den goeden zin van het woord dient op te vatten. De tallooze critieken, welke wij van dit gezelschap onder de oogen kregen, gaven ons de indruk, dat spel en regie op een hoog peil staat. Ook het stuk, wat a.s. Zaterdag in „Concordia" te H.hoef wordt opgevoerd „De Matrozen van Cattaro", een historisch drama, wordt in tooneelkringen algemeen be schouwd als een van de beste stukken die na den oorlog zijn verschenen Wij twijfelen dus niet of het gezel schap zal ook te Wieringen wel groote belangstelling trekken. Voor bijzonder heden raadplege men de advertentie, welke in dit nummer is opgenomen. Doopsgezinde Zusterkring Dinsd. 8 u. Verrassende ontdekking. Een kind je van den heer L. Wieringa te H.hoef was is den laatsten tijd geregeld on wel. De huisdokter werd er bijgeroe pen, die constateerde, dat er iets aan het maagje mankeerde. Dit werd leeg gepompt, en wat vond men Zeven schroefjes van een mecanodoos, die 't kind had ingeslikt. 't Blijkt dus, dat zulk speelgoed ook nog gevaarlijk kan zijn. Ingezonden Stukken KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG. Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik u nogmaals een kleine plaatsruimte in uw blad, voor een aanvulling op hetgeen ik verleden jaar September had gevraagd, n.1. medewerking van de D.E.T.V. en het gemeente-bestuur om pacht-ver- mindering of een -eheele kwijtschel ding van pachtbetaïen voor de wier- perceelen. Nu is daar dan ook wel door vereenigingen- en' Gemeente., in gewerkt, maar dat liep niet van een leien dakje. De Heeren moesten eerst de kat eens uit de boom kijken wat de verpachting zou opleveren. Nu, dat viel de Heeren wel niet mee, want in 1929 bracht deze ruim f 8000 op en in 1933 slechts om en nabij een f 100 En die geringe opbrengst kwam dan nog wel doordat er nog wat grasper- ceelen aan verbonden zijn want was het alles steenglooiing geweest, zou hot geen f 100 opgebracht hebben, dus de resultaten waren nul. Thans vraag ik dus nu geen pacht- vermindering om 'n reden zooals bij het eene of andere bedrijf dat door een crisis of malaise te lijden heeft, of dat de wier laag in prijs of geheel waardeloos is, zoodat wij wierdrogers en maaiers er geen brood mee kunnen verdienen, welnee, dat is het niet Wij zijn geheel gedupeerd wij zijn liet voor eenigen tijd werkloos, maar wij zijn in dit opzicht voor altijd broo deloos gemaakt. En dat komt uitslui tend door de droogmaking der Zuider zee. Dus inplaats wij nu nog pacht moe ten betalen, zou het billijker zijn, dat de Regeering een geldelijke steun toe kende, want de ramp, die ons door de Regeering door de Zuiderzeewerken is bezorgd, is niet te overzien. In de eerste plaats is de wier geheel vrij. En zoo zullen daar nu op volgen: de kruikels paling en wat er meer van kan komen, komen. Bij voorbaat mijn dank, De Zuiderzeevisscher S. Wieringen, Jan. 1933. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. PERSBERICHT. We herinneren ons van enkele jaren terug een tenger meiske, dat met een hoogroode kleur de deur van een herberg achter zich dicht trok. Het kind droeg een mandje onder den arm, waarin ze „iets" voor vader had moeten ha len. Naar ze ons vertelde, hadden drinkende mannen daarbinnen haar allerlei dingen ge zegd en gevraagd, die ze thuis niet durfde over-vertellen „Anders zou moeder niet wil len, dat ze meer ging, envan vader moest ze toch „Haal je dan wel vaker bier voor vader vroegen we. „Ja, of anders m'n broertje, zei het kind oprecht. ,,'t Moest toch niet mogen riep toen een daarbij aanwezige dame in begrijpelijke ver warring. En die damehad gelijk ,,'t Moest toch niet mogen, dat kinderen vrij alcoholische dranken kunnen gaan koo- pen Ja, dat konden we toen nog zeggen, maar nu niet meer Want wéten wel alle ouders, dat zulks sinds 1 April j.1. werkelijk niet meer mag Dat de nieuwe Drankwet in artikel 54 uit drukkelijk verbiedthet verstrekken van ALLE alcoholhoudende dranken aan perso nen beneden 16 jaar Leest goed het verstrekken. Dat is dus niet enkel het verkoopen, maar ook het ge ven Ook het laten drinken, daar, waar de drank ten verkoop aanwezig is. Meer nog. Bij koninklijk besluit tot uitvoe ring van enkele artikelen der drankwet wordt aan de winkeliers, in wier winkels zwak-alco- holische dranken te koop zijn, de verplich ting opgelegd, duidelijk leesbaar te vermel den, dat ook daar aan personen beneden be neden 16 jaar niet mag worden verkocht. (Art. 39.) Het komt dus hierop neer,'dat geen enkele drank, die ook maar eenigen alcohol bevat, door kinderen mag worden gehaald. Noch in een vergunning, noch in een slijterij, noch in een café, noch in wat voor winkel ook. ,,'t Moest niet mogen", zeiden we vroeger.. Nu „mag" het dan werkelijk niet meer. Doch, werken nu alle goedwillende ouderen ook met den Wetgever, die 't verbiedt, mee Nu metterdaad van boven af het voorbeeld van kinderbescherming ook in dezen vorm, gegeven wordt, nu dienen toch ouders en overheden te volgen. Niet enkel door geen pogingen aan te wenden tot wetsovertreding in deze, maar zeker ook door practisch de lijn dóór te trekken en te redetieeren „Als de alcohol zóó gevaarlijk is, dat de Wetgever zich verplicht acht, alle ook zwak-alcoholi- sche dranken wettelijk buiten het bereik der kinderen te houden, dan is het toch minstens wel gewenscht, dat alle ouders er voor waken, dat hun kinderen volkomen alcoholvrij wor den groot gebracht." Niet enkel de gezinnen der Drankbestrij ders dus absoluut alcoholvrij, maar ALLE gezinnen. Zoo goed als ook de wettelijke be veiliging zich tot ALLE kinderen uitstrekt. BINNENLANDSCH NIEUWS. DE VERNIETIGING VAN TUINBOUW PRODUCTEN. Er zijn in het afgeloopen jaar flinke hoe veelheden groenten enz. naar den meststapel gebracht, omdat de prijzen daaldesn beneden den minimum-prijs. Blijkens het jaarverslag der groenten veiling te Naaldwijk zijn in het afgeloopen jaar ver nietigd 22.626 stuks bloemkool28.155 K.G. dubb. boonen 62.670 krop sla 168.549 K.G. tomaten. HET VERWERKEN VAN FRUIT TOT WIJN. De proeven die in het laboratorium te Wa- Slootdorp. Oprichting Mondharmo nica-club. Alhier is opgericht een Mondharmonica-club met aanvanke lijk 20 deelnemers. Al is het aantal vereen igingen zeer groot, voor ons nieuwe dorp, voor een muzikale club draagt het meerendeel der bewoners zeer zeker een warm hart. Moge de club in alle opzichten flink slagen en het succes zeer spoedig ge zien en gehoord worden. Een Propaganda-avond. Zaterdag avond werd door de Afd. Kolhorn van den Bond voor Staatspensionneering een propaganda-avond gehouden in Ho tel Smit te Slootdorp. De zaal was zeer matig bezet, hetgeen jammer was voor het doel, maar ook voor de medewer kenden in het tooneelspel Een, die vergeten werd", een stuk, spannend van inhoud, dat op uitnemende wijze werd vertolkt. Na het laatste bedrijf werden nog een paar taarten verloot. De gelukkige winnaars waren Mej. Al- berda te Slootdorp en de hr. D. \Vage- maker te Kolhorn. In de pauze werd nog rondgegaan bij de aanwezigen, of zij zich als lid van den Bond wilden opgeven. Hier bleek geen animo voor te bestaan. Ook dit was jammer, en we hopen, dat in den loop der tijden meer sym- phatie te Slootdorp zal komen voor 't geningen genomen worden tot verwerken van druiven, appelen enz. tot wijn en sappen, hebben tot nu toe gunstige resultaten opge leverd. Voornamelijk uit Limburg en Gelderland zijn flinke partijen appels van goede kwali teit verwerkt tot sappen, waarvoor reeds een afzetgebied is gevonden. Aan de veilingen in genoemde streken is in het afgeloopen jaar pl.m. 3 millioen K.G. appels voor de verwer king verkocht, zoodat wel een beteekenende afzet wordt verkregen. Naar aanleiding van de resultaten heeft de Provinciale Organisatie van veilingen in Limburg besloten, om ook voor dit jaar nog een subsidie van 500 te verleenen voor de voortzetting van de proeven. STAGNATIE DOOR HET IJS. Veerdienst Enkhuizen Stavoren gestaakt. De veerdienst EnkhuizenStavoren wordt heden gestaakt in verband met den ijsgang. HeerenveenLeeuwarden gestremd. Door het ijs heeft men den stoombootdienst van Heerenveen naar Sneek en Leeuwarden moeten staken. Kanalen gestremd. De Drentsche hoofdvaart en het Noord- Willemskanaal zijn door het ijs gestremd. Onbewaakte Overwegen. Een ongeluk te Heiloo. Op den onbewaakten overweg na bij Ileiloo heeft Zondagmorgen de trein, die te 9.40 te Heiloo moet aan komen een vrachtauto gegrepen. De 20-jarige Th. Vreeker uit Lim- men was met een vrachtauto op weg naar de R. K. kerk om zijn zuster en eenige kinderen te halen. De weg loopt hier evenwijdig met den spoorweg en het schijnt, dat V. den sneltrein, die dicht achter hem naderde, niet heeft opgemerkt. Ongeveer 40 M. voordat de trein, die hier een snelheid van tus schen 80 en 90 K.M. per uur heeft, den overweg zou passeeren, draaide V. met de auto op de spoorlijn. De bestuurder van den electrischen trein trachte nog, nadat hij tevoren signalen had gegeven, door krachtig remmen een ongeluk te voorkomen. Dit was ech ter niet meer mogelijk. In bijna onver minderde vaart greep de trein het voertuig dat in ontelbare brokken vloog en over een afstand van onge veer 50 M. werd meegesleurd. Tusschen de overblijfselen van de auto vond men spoedig het deerlijk verminkte lijk van Vreeker, die op slag moet zijn gedood. Tengevolge van de hevige botsing braken ook de voorruiten van den electrischen trein tengevolge waarvan ook de bestuur der van den trein wonden in het ge laat en aan handen opliep. Dr. Cohen uit Heiloo verleende de eerste hulp. Na geholpen te zijn kon de bestuur der later den trein naar Alkmaar rij den. Intusschen waren de reizigers echter uitgestapt en naar het station Heiloo geloopen vanwaar zij met een anderen trein de reis naar Alkmaar voortzet ten. De trein waarmede de botsing ge schiedde had anderhalf uur vertraging IN BRAND GERAAKT. Een oude vrouw overleden. Bij het vullen van de kachel is de 72-jarige weduwe Wiegmina Zondagavond te Zuidla ren in aanraking gekomen met het vuur. Haar kleeren vatten vlam. Zij liep naar het achterhuis, waar de buren haar lijk eenigen tijd later verkoold terugvonden. JONG MEISJE ONDER DEN TREIN. Zaterdagavond is de veertienjarige dienst bode Hissink uit Gaanderen, die van haar betrekking naar huis ging, niet in de ouder lijke woning aangekomen. Nadat men den geheelen nacht gezocht had is het meisje Zondagmorgen bij de spoorbaan van den onbewaakten overweg te Gaanderen gevonden. Het bleek, dat het meisje door den trein, die om half negen van Winterswijk kwam, bij den onbewaakten overweg is ge grepen en gedood. Zij had een zware hoofd wonde. Haar fiets is op eenige meters afstand ge vonden. mooie doel dat de Bond beoogt: „Een onbezorgden ouden dag voor hen, wiens levenszon ondergaat. Oprichting Ger.-Tehuis Kampbewo ners. Dank zij het initiatief der Ker- keraad Ger. Kerk te Slootdorp, is voor de kampbewoners een tehuis geopend in de Ger. Kerk. Dat hiermede in een behoefte is voorzien bewijst de op komst welke alleszins uitnemend ge slaagd mag heeten. Ter afwisseling en doorbrenging der avonden wordt lec tuur beschikbaar gesteld, schaak-, dam- en dominospel alsmede een kop koffie. Een prachtig geslaagd stuk werk waarvoor een woord van lof ver dienen de daarvoor benoemde func tionarissen, die hierin een werkzaam aandeel hebben getoond. Filmavond te Slootdorp. De filma vond welke Woensdag j.1. alhier door de Nat. Christel. Geheelonthouders- bond in het gymnastieklokaal werd georganiseerd, is in alle opzichten uit nemend geslaagd. De belangstelling was groot. Des middags waren 90 kin deren en des avonds 158 ouderen aan wezig. Bij klein en groot voldeden de filmen uitstekend en het resultaat is, dat te Slootdorp een correspondent schap van de N.C. G. O. V. is opge richt. BUITENLANDSCH NIEUWS. Ruwe Huid PUROL Ruwe Honden doos 30 cent. Ruwe Lippen \m Apoth en Dr0B EEN BELANGRIJKE AANHOUDING. Smokkelen in biervaten. Een ambtenaar van de Duitsche douane te Kleef heeft in samenwerking met eenige grensbeambten een belangrijke aanhouding verricht. Het was den ambtenaar reeds meermalen opgevallen dat de Kleefsche agenten van een bierbrouwerij te Essen zooveel bier aan de grens transporteerden. Het gebeurde vaak dat de vrachtauto der firma, die of vier ma len per week naar Hommersum, een grens- plaatsje reed, en daar bij een Nederlandsche herberg bier aflaadde. De grensbeambten vonden hier niets verdachts in. Den genoem den ambtenaar kwam het echter ten slotte ter oore, dat aan de biervaten op een bijzon dere wijze gezaagd werd. Toen ging hem een licht op. Toen de vrachtauto nu weer eens van de grens kwam, werd hij aangehouden en de biervaten werden in beslag genomen. En toen bleek, dat de beide firmanten en een chauffeur en nog een vierde man de vaten een operatie hadden doen ondergaan^ Zij hadden voorzichtig een hoepel verwijderd en daar de vaten doorgezaagd. Daarna werden de deelen door middel van klemmen weer aan elkaar gemaakt en ten slotte werd de hoepel weer om den ton gelegd. De vaten leken dus geheel normaal, zoodat niemand eenigen argwaan koesterde. Aan de grens werden de vaten met smokkelwaren gevuld en dan naar Duitschland gebracht. Bij de aanhouding vond men zeven vaten, die in totaal 132 kg. tabak bevatten. Het spreekt van zelf dat de handige heeren smokkelaars werden aangehouden. DE GRIEP („THE FLU"). Aangezien de griep in Dusseldorp steeds verder om zich heen grijpt, hebben de dis trictartsen geadviseerd, alle scholen voor den tijd van 21 tot 28 Januari a.s. te sluiten. Het onderwijs te Dusseldorp zal derhalve pas op Maandag 30 Januari hervat worden. Het aantal griep-gevallen te Siegburg en omgeving is zoodanig toegenomen, dat thans alle scholen gesloten zijn. Bij de plaatselijke ziekenkas worden dagelijks gemiddeld 130 nieuwe patiënten aangegeven. In vele gezin nen zijn vier of vijf personen ziek en dik wijls is het geheele gezin door griep aange tast. Naar schatting is op het oogenblik 40 a 50 der bewoners lijdend aan griep. Nog steeds grijpt de influenza ook in Enge land om zich heen en maakt op vele plaat sen slachtoffers. In het politie-district van Bowstreet zijn 40 politieagenten ziek, zoodat verschillende zittingen van de politie-recht- bank moesten worden geschorst. In Oxford moesten gepensionneerde agenten de plaats innemen van zieken. Verschillende voetbalclubs hadden groote moeite om een behoorlijke ploeg bij elkaar te brengen. In sommige zaken is slechts één klein deel van het personeel aanwezig, ter wijl in de buurt van Swansea in een aantal dorpen voor de winkels mededeelingen han gen „Winkel gesloten allen te bed met in fluenza." Ook zijn vele scholen gesloten. Te Taunton zijn alle doodgravers ziek en moest een oproep worden gedaan om vrijwilligers voor dit werk. Thans gaat ook in Frankrijk de griep veel om. In het bijzonder in de Noordelijke pro vincies zijn zeer veel ziektegevallen. Bij de groote bedrijven, in kazernes en scholen zijn vaak meer dan 60% zieken. Te Rijssel zal heden en voorloopig slechts twee malen de post kunnen worden besteld. Te Nancy zijn alle scholen voor middelbaar en hooger on derwijs gesloten. Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. In de week van 17 tot en met 23 Jan. 1933 werden in het Handelsregister te Alkmaar o.m. de volgende opgaven ingeschreven. Wijzigingen G. Stam, Den Helder, Koningstraat 89. Winkel in Manufac turen. De handelszaak wordt voortge zet door Mevr. M. Stam-Veer, onder denzelfden handelsnaam. Jb. de Jong v.h. Mijlhoff, Alkmaar, Laat 14. Bodedienst op Amsterdam. L'itgetreden eigenaar Jacob de Jong De handelszaak wordt voortgezet door een vennootschap onder firma onder den handelsnaam firma Jb. de Jong, voorheen Mijlhoff. Vennooten W. Zimmer en H. Bruintjes. N.V. Handel Mij. Dros en Co. Texel, Weverstraat 4. Aan het adres Stee nenplaats 6 te Den Burg is een win kel in huishoudelijke en luxe artike len, tevens sigarenmagazijn geves tigd, onder den handelsnaam „Dros' Magazijn".

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2