KING PEPERMUNT C. HOOGVORST EEN KOSTBAAR BEZIT Wat U bijna volbrachtwat U bijna gelukte, dat is waardeloos. Om Uw werk steeds geheel te vol tooien, om Uw energie zoo voor- deelig mogelijk te kunnen be nutten, moet U altijd Jit" zijn. U bereikt dit door het geregeld gebruik van King-pepermunt. echter opnieuw tot heftige discussies. Daar werd behandeld een motie-Ey- king, waarin de raad zijn afkeuring uitsprak over den dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon voor inhou ding van steungelden aan Eyking. Over en weer werden fraaie dingen ge zegd. Tenslotte werd de motie vcrwor pen met 9-3 stemmen, waarna de le den Eyking en Visser uit protest de vergadering verlieten. Een motie van wethouder Steyn, vertrouwen uitspre kende in den dienst van Maatschappe lijk Hulpbetoon, werd toen met alge meene stemmen aangenomen. Ten slotte werd de begrooting vastgesteld- Door zijn hond gered. Bij Rastenburg in Oost-Pruisen viel een boer op den straatweg van zijn fiets en liep zoodanige wonden op, dai hij niet kon opstaan en in gevaar raak te dood te vriezen. Zijn hond, die hem had begeleid, blafte evenwel alle voor bijgangers aan en toen dit niet hielp, rende het dier weg naar een nabij ge legen herberg. Op zijn geblaf trokken een paar mannen er op uit en vonden na anderhalf uur den boer. Hij was reeds geheel verstijfd van koude maar kon in 't. leven worden teruggeroepen. VAN ALLES WAT. BUITENLANDSCH NIEUWS. DOOD GEWAAND. Op onbewoond eiland aangespoeld Zaterdagavond laat viel een 18-jarig leerling van den blauwpijper „Dolius" bij Singapore overboord, zoo verhaalt Reuter. Hij werd door den stroom mee gevoerd in een zee waarin veel haaien voorkomen. Het schip stopte en er werd in het donker naar hem gezocht, doch zonder succes, zoodat Vnen hem als verloren beschouwde. Maar de haaien lieten hem met rust en hij werd aan land geworpen op 'n eiland, waar op zich geen sterveling bevond. Op een naburig eiland zag hij teekenen van leven hij sprong dus weer in zee en zwom in de richting van het twee.de eiland. Onderweg kwam hij langs een Chineesch vaartuig dat hem aan boord nam. Hij wist zijn red ders te bewegen naar de Dolius" te zoeken en hem naar zijn schip terug te brengen. Men stelle zich de verbazing van den gezagvoerder van de „Dolius" voor, die juist het rapport had opge steld van den dood van den 18-jarige, toen deze aan boord klom EEN BEDELAARSPALEIS. Merkwaarige resultaten van een onderzoek. Tweeduizend bedelaars zijn te Lissa bon (Portugal) voor de rechtbank ge daagd, waar zij mededeelingen moes ten doen omtrent hun levensomstan digheden, welke door de politie gecon troleerd werden. Het bleek, dat meer dan de helft nog andere bronnen van inkomsten hadden en bovendien in staat en bekwaam waren om hun brood te verdienen. Teneinde de bedelarij tegen te gaan hebben de autoriteiten een oud paleis buiten de stad in orde gebracht en hier zal aan bejaarde bedelaars voed sel en onderdak worden verstrekt. Het is hun dan echter verboden nog langer te bedelen. BAGGERMOLEN ZOEK. 79 personen aan boord. Naar uit Norfolk (Virginia) wordt gemeld, is de groote baggermolen „Chinock" van het departement van oorlog met 79 personen aan boord, sinds Vrijdag zoek. De baggermolen bevond zich op weg van Philadelphia naar New- York. Men vreest, dat de machine in een hevigen storm is geraakt en is ge kapseisd. Door de kustwacht inge stelde nasporingen zijn zonder resul taat gebleven. Nieuw vliegtuig. De Hongaarsche vlieger Bilher heeft een toestel geconstrueerd, waarbij de vleugels door buizen zijn vervangen. De motoren zuigen de lucht uit de bui zen aan. Bij een hoogte van 40 meter en een snelheid van 57 meter in 23 se conden. Hij meent dat het toestel ge schikt zal zijn om tochten naar de stratosfeer te ondernemen. Treinbotsing. Stoker onthoofd. Een sneltrein van North-Eastern Railway is tusschen Leiccester en Not- tingham in volle vaart in botsing ge komen met een goederentrein. De sto ker, die van de locomotief sprong kwam «met het hoofd tegen den brug terecht en werd gedood. Hij werd let terlijk onthoofd. De machinist en een inspecteur werden licht gewond en konden, na in een ziekenhuis te zijn verbonden, naar huis gaan. Een paar passagiers liepen schrammen op. Eén wagon van den sneltrein ontspoorde en verscheiden wagons van den goede rentrein werden versplinterd. De man en zijn rookgerei. Ziehier de physologie van 't rooken 1. Ilij, die rustig rookt en regelma tig rookwolkjes uit zijn sigaret puft, is een bezadigd, methodisch mensch, op wien men staat kan maken. 2. Ilij die rookt als een locomotief, is een twistappel zonder weerga, een verkwister en een waaghals. 3. Hij, die zijn uitgegane sigaret weer aan steekt, is een vrek of een tactloos man. 4. Hij, die dooi- den neus rookt, is een kibbelaar en speler. 6. Hij, die tijdens het rooken zijn sigaret in de mondhoeken geklemd houdt, is iemand die gebrek heeft aan opvoeding. I 7. Hij, die ze tusschen duim en wijs vinger houdt, is een dilettant. 8. Hij, die ze houdt tusschen wijs vinger en middelvinger, is een aan stellerig en dom persoon. 9. Ilij, die de punt van zijn sigaar afsnijdt alsof het een stuk drop was, is een verstrooid mensch. 10. Ilij, die een pijp rookt, is een egoist, maar hij die heele,maal niet rookt is misschien nog veel erger, want hij is zonder gebreken en men wete toch, dat de kleinste gebreken zeer dikwijls de grootste eigenschap pen vormen. Wij laten de phychologische waar de van deze wereldbeschouwing, voor al aan het slot, voor rekening van „Le Tabac" van Antwerpen. SCHAATSEN. Reeds lang voordat de ijzeren schaat sen in gebruik kwamen, zwierden on ze voorouders over de ijsvlakte, name lijk op koeieribben of schenkels en lang nadat men reeds de kunst vol stond om liet ijzer te smeden, waren nog steeds beenen schaatsen in ge bruik. Nog in de 18e eeuw was hier te lan de het rijden op osseribben iets heel gewoons de boerenkinderen (leerden de eerste beginselen der kunst op deze primitieve schaatsen. En in een ge dichtje, dat in 1841 in den Friesche Volksalmanak verscheen, zegt een Fries nog tot de Groningers „Ik rijd om lijf en leven, En zal op koeieribben zelfs Den beste een les nog geven". In sommige Duitsche streken waren de beenen schaatsen zelfs nog lang in gebruik, toen men ze hier al niet meer kende. Ja, zoozeer was men de beenen schaatsen vergeten, dat hr. C. A. Rethaan Macaré in 1834 door de ge leerden werd uitgelachen, toen hij ver klaarde dat eenige gladgeslepen been deren, die in een vliedberg of terp bij Serooskerke gevonden waren, schaat sen moesten zijn. Later heeft men een groot aantal van die beenen schaat sen uit de Friesche terpen te voor schijn gebracht, ten bewijze, dat reeds onze vroegste voorouders de ijsvlakte benutten om zich snel te verplaatsen. De secretaris van den Engelschen aartsbisschop, Thomas Beckett, Fritzi Stephen, die pl.m. 1180 leefde, schreef, dat in zijn dagen de jonge burgers van Londen zich des winters in grooten getale op het ijs vermaakten. Zij be vestigden daartoe onder hunne voe ten beenderen van de pooten van som mige dieren en hielden stokken in de handen, beslagen met ijzeren punten, waardoor zij even snel als een vogel in de lucht of als een pijl uit een kruis boog voortgleden. Dit was dus niet het eigenlijke schaatsrijden. Dat men echter deze kunst op bee nen schaatsen ook wel verstond, blijkt uit de werken van den Zweed- schen aartsbisschop Olaus Magnus, die in 1566 o.m. schreef: „Er zijn anderen, die effen beenderen van herten of run deren onder de zolen vastmaken, wel ke beenderen om het vet, dat zij be vatten een natuurlijke gladheid heb ben. Daaimede kunnen zij, alleen op glad ijs, zeer snel vooruitgaan en in onafgebroken rit lange banen afleggen. Onder deze lieden treft men er aan, die voor hun genoegen op het ijs rij den om een prijs. De prijzen, bestaan uit zilveren lepels, koperen vaten, zwaarden, nieuwe kleeron en jonge paarden. Gewoonlijk winnen diegenen den prijs, die onder de voeten hebben vastgemaakt hertenschenkels, breed en gelijk geschaafd en gesmeerd met varkensreuzel". Terwijl men in andere landen zich nog vrij lang met beenderschaatsen behielp, kwamen ten onzent al vroeg de ijzeren schaatsen in gebruik, vrij zeker reeds in de 14e eeuw, gelijk wij uit oude prenten kunnen afleiden. Zoo bestaat er een houtsnede uit die eeuw, waarin wordt afgebeeld hoe de maagd KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG. Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. Lydwina van Schifethim in 1395 op het ijs kwam te vallen en daardoor een rib brak. Op dit prentje hebben zij en haar gezellinnen duidelijk ijzeren schaatsen aan. Het kunst rijden stond reeds in de 16e eeuw op hoog peil en dit kon al leen op ijzeren schaatsen worden be oefend. De schaatsenmakers vormden niet* een afzonderlijk gilde, doch waren tot 1551 opgenomen in het gilde van klomp makers, leestenmakers en chirurgijns, allen menschen, die met het mes wis ten om te gaan. ONS WIER1NGERMEERHOEKJE. Ons Lichaam en onze Gezondheid. 's Winters is vet voedsel noodig. Kouvatten is slechts mogelijk, wan neer het organisme op een bepaald moment onvoldoende warmte tot zijn beschikking heeft hieraan kan men tegemoet komen door voedsel te ge bruiken ,met een voldoende hoeveel heid vet. Ook in dit opzicht is over drijving echter schadelijk, want dan wordt de lichaamswarmte voortijdig verbruikt. Verder dient gewaakt te worden tegen het dagelijksch gebruik van vette spijzen, aangezien de maag dan niet meer in staat is om het vet op te nemen. Tenslotte wijzen wij er nog op, dat de onderlinge verhouding tusschen hoeveelheid vetten, koolhy draten en eiwitten slechts binnen be paalde grenzen kan worden gewijzigd. vraagtSPOOR/gestampte HUISJES Bestrijding der Iepenziekte. Op initiatief van het bestuur der polder Wieringerwaard is j.1. Zaterdag in Hotel Igesz te Schagen een vergadering gehouden, waar den Heer Schenkenberg van Nierop Houtvester bij Staatsboschbeheer een in leiding heeft gehouden over de Iepenziekte en haar bstrijding. Voor deze bijeenkomst waren uitgenoodigd de besturen van de Waterschappen uit de kop van Noord-Holland. Genoemde Heer heeft een duidelijke uiteen zetting gegeven over de aard der ziekte, als mede over de middelen tot bestrijding. Aangezien de ziekte hier in den omtrek nog maar sporadisch voorkomt, kan volgens inlei der door krachtig optreden en goede samen werking sterke uitbreiding worden voorko men. Als meest doeltreffende bestrijdings- methode is genoemd het doen vellen van alle aangetaste zieke en stervende boomen, welke dan voor Maart door ontschorsing e.d. i schadelijk moeten worden gemaakt. Het spreekt vanzelf dat daarbij de medewerking van particulieren niet kan worden gemist, doch wanneer de bestrijding niet krachtig wordt aangepakt is er groote kans dat veel meer boomen door afsterving zullen verdwij nen. Waar de overbrenging der ziekte geschiedt door de z.g. iepenspintkever, en deze ook leeft in de schors van gevelde boomen is dus ook het onschadelijk maken van liggend hout van groot belang. Zeer duidelijk heeft inleider één en ander toegelicht, en besloot met de toezegging dat voor het opsporen enz. het Staatsboschbeheer voor zoover mogelijk steeds kosteloos tot voorlichting bereid is, en dat het Iepenziekte Comité te Wageningen ook in die richting werkzaam is, door het beschikbaar stellen van drukwerkjes e.d. Zoo ooit een goed werk gedaan kan wor den tot behoud van het landschapsschoon in onze omgeving, dan is het door gezamenlijk stelling te nemen tegen verdere uitbreiding der iepenziekte. Ingezonden Stukken. Wielingen, Febr. 1933. M. de Redacteur. Mag ik 'n kleine plaatsruimte voor onderstaande Ik las n.1. in een ander blad 'n be richtje over het jagen, of zooals 't be richtje luidt „moorden" op eenden en rotganzen. Of 't nu „moorden" is, Waarom Het is wild Er zijn er in derdaad veel. Maar als er veel visch wordt gevangen, spreekt men toch ook niet van „moorden". Er is echter een ernstiger kant aan en daar kijkt de nieuwtjes-jager over heen. De oorzaak waarom de vogels zoo mak zijn, dat heeft de Staat op zijn ge weten. De dieren zijn verhongerd door dat door het dijken leggen de wier weg is en dat was voor die beesten 't voed sel. De beesten hebben „honger." Doch er zijn ook anderen die door 't vernietigen van het zeegras honger hebben, dat is een deel der bevolking van Wiel ingen en Texel, de zeegras- drogers, Die lijden thans met de een den en rotganzen mee. Ook die heb ben honger. Geen spruitje zeegras komt meer aan. Evengoed wil de Staat nog pacht vangen! Wharvan en waar voor moet dit worden betaald Is het niet hoog tijd dat de Staat aan die menschen eens wat meer aan dacht schenkt Met dank voor de plaatsing, d. W. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking. Ingekomen C. F. v. d. Reep van Hillegom mej. A. Broederz van Wervershoof P. Dissel van Wieringerwaard. Vertrokken Mej. M. Müller naar Bad-Ems (Dl.) mej. A. Andringa naar Zwolle. BURGERLIJKE STAND. Geboren Pieternella, dochter van M. v. „HET WITTE KRUIS". Alhoewel het nog maar zeer korten tijd geleden is, dat in onzen polder „Het Witte Kruis" werd opgericht, de Veieeniging is namelijk nog geen jaar oud, ontwikkelen zich de toestanden in den Wieringermeerpolder dermate snel, dat er ook voor het Bestuur van „Het Witte Kruis" wel eens moeilijk heden rijzen. Deze moeilijkheden zijn echter niet zoo dat zij onoverkomelijk lijken. Maar toch valt het 't genoemd Bestuur vaak niet makkelijk beslui ten te nemen voor oen vereeniging welker leden waarschijnlijk de meeste bestuurders nog niet eens kennen. Het Bestuur als zoodanig is eigen lijk weinig op de hoogte met de men schen en verlangens welke ten opzich te van bepaalde zaken onder de leden leven Het is daarom gewenscht om in het begin van deze maand n.1. 8 Febr. a.s. een algemeene ledenvergadering samen te roepen opdat ook anderer meening gelegenheid krijge zich te openbaren. Het thans zittende voor- loopige Bestuur stelt zich voor gedeel telijk het genomen mandaat ter be schikking te stellen op deze Algemeene Vergadering, opdat vanuit de verga dering de aldus ontstane vacatures aangevuld en desnoods uitgebreid wor den. Talrijke andere zaken vragen echter de aandacht. In de allereerste plaats die der kraamverzorging. Tot nog toe geschiedde deze uitslui tend door de wijkzuster. Deze wijk zuster zal echter in de toekomst dit werk niet meer kunnen blijven doen. Er zal dan gelegenheid moeten wor den gemaakt voor een kraamverzorg ster. Deze kraamverzorgsters werken nergens in Nederland gratis. Tot nog toe deed de wijkverpleegster van onze afdeeling dit wel, omdat vele bewo ners onder minder gemakkelijke om standigheden aankwamen, als tegen woordig. Deze menschen wisten geen weg en moesten toch ook geholpen worden. Het Bestuur meent nu dat deze toc,- stand niet bestendigd worden mag. Het heeft daartoe in een harer verga deringen een weg gezocht om op ge leidelijke wijze een overgang naar den normalen toestand te bewerkstelligen. Natuurlijk zal deze oplossing, van de gegadigden financieele offers eischen. Desondanks meent het Be stuur per 1 Jan. j.1. deze maatregel te moeten invoeren met het oog op boven aangevoerde reden. Het Bestuur van „Het Witte Kruis" heeft daartoe een drietal tariefsklas sen ingevoerd welke het honorarium voor de te verleenen kraamhulp be palen. Aangiften omtrent de gewenschte hulp zullen indien mogelijk, 3 maan den van te voren moeten wor den overlegd bij den heer I Harshagen Brink 49, Slootdorp, Secretaris van de afd. Wieringermeer van „Het Witte Kruis", alwaar ook inlichtingen zijn te verkrijgen omtrent de grootte der tarieven. Het Bestuur v.d. afd. Wieringermeer v.h. Witte Kruis. ZUIDERZEEWERKEN. Aanbesteding. Door den heer Direc teur-Generaal der Zuiderzeewerken werd j.1. Woensdag 1 Febr. te Den Haag publiek aanbesteed Het maken van den onderbouw in gewapend beton van drie ophaalbrug- is een doos of tube „Zij"-Crème. Zij beschermt Uw gelaat even afdoende tegen guur herfst weer of felle winterkou als een warme bont mantel of behogelijke pels het Uw lichaam doet. Wieringen en K. Rezelman. Overleden H. J. v. d. Berg, oud 6 weken. POLITIE. Gevonden 2 zakken cokes een dames- en heeren-portemonnaie met inhoud: een paar dames slobkousen een vulpotlood een autoslinger een vulpenhouder. Verloren twee autodekens twee paar hee ren handschoenen. Verkooping. Dinsdagmiddag had in de Vlas- en Korenbeurs de verkooping bij afslag en eindtoewij zing plaats van de boerderij „Avan ti", aan den Boermansweg, bestaande uit woning, schuren, erf, tuin, wei- en bouwland, samen groot 29.53.70 H.A. en eigendom van den heer M. C. de Graaf. De N.V. Spaar-, Inleg- en Voorschotbank van Eibergen, Neede en Omstreken te Eiber gen werd eigenaresse voor f 29148. Verkooping. De eigendommen van den heer C. Vlaming, gelegen aan de Molenvaart en den Grasweg en bestaande uit een dubbel woonhuis, werkplaats, garage, schuur, erven, wei- en bouwland, groot 2.98.90 H.A., zijn bij verkooping in „De Vlas- en Korenbeurs" voor f 7821.82 overgegaan aan de Betuwsche Hyp. Bank. Bioscoopzaal Kossen. Bioscoop Kos sen kondigt voor Zondag a.s. weder 'n mooi en uitgebreid programma aan Het eerste hoofdnummer „Artikel 232" is een sensatievoJ spoorwegdra ma in 5 acten. In de hoofdrol de beken de filmheld Helen Holmes, en dat zegt genoeg! Het 2de hoofdnummer is een dolkluchtige comedie „Abie 's Rozen" in 7 acten. De komiek Mack Swaen in de hoofdrol is hier op zijn best en doet u tranen lachen. Des middags is het kindervoorstel ling. Zie advertentie in dit nummer. gen nabij Middenmeer. Laagste in schrijver was de heer J. de Vries te Heemstede voor f 43.859. Aanbesteding.. Met ingang van 15 Februari a.s. wordt het schoonmaken en de verwarming der scholen te Sloot dorp en Middenmeer, elk afzonderlijk, tevens van het gymnastiekgebouw te Slootdorp, bij inschrijving aanbesteed. Do inschrijvingen moeten in geslo ten couvert vóór 11 Februari 1933 bij de hoofden der scholen te Slootdorp en Middenmeer worden ingeleverd. Zie advertentie in dit nummer. De Storm. Snel schoot in het begin dezer week de stormwind dooi- onzen polder, vzijn gierend tartend lied spe lend op de telefoondraden en slechts op enkele plaatsen door gebouwen ge temperd. Al is de schade niet heel groot, toch bleven de gevolgen van het woedend element niet uit. Eenige dozij nen dakpannen van de bakkerij en van de Ned. Herv. Postorie te Sloot dorp werden de slachtoffers. Dorschwerktuigen aangekocht. Dooi- de Directie zijn aangekocht "n vijftal dorschkasten met stroopersen. Vermoedelijk zullen dus bij de a.s. oogst - campagne in de Wieringer meer de voorheen uit verschillende deelen des lands komende dorschma- chine-onderncmingen wel niet meer in aanmerking komen en zal zeker 't dorschen nu door eigen personeel wor den uitgevoerd. Het licht daghet Hebben vele bewo ners reeds lang reikhalzend uitgezien naar de zoozeer noodige en begeerde straatverlichting te Slootdorp, thans zijn de palen voor het bovengrondsch lichtnet gearriveerd. Wfanneeer de grond vorstvrij is, zal wellicht met de plaatsing worden aangevangen. Moge een en ander vlug van stapel loopen, want herhaaldelijke vreedza me botsingen op straat zijn door de duisternis dezen winter zeer talrijk ge weest. SPREEKUUR BURGEMEESTER VAN MEDEMBLIK. Het eerstvolgende spreekuur van den bur gemeester van Medemblik te Slootdorp zal inplaats van op Dinsdag 7 dezer gehouden worden op Woensdag 8 dezer. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK (met inbegrip gedeelte Wieringermeer.) van 26 Januari 2 Februari 1933. Geboren Aaltje, d.v. Johannes Cornelis Korte en Catharina Wijdenes Arnoldus Adri anus Marinus Maria, z.v. Jacobus Adrianus van Bavel en Maria Anna Cornelia Mouwen. Gehuwd Jan Wiersma en Jeltje Postma Theodorus Anthonius Heddes en Geesbertha Laarman Harm Oldenburger en Margaretha Ariaantje Hoogland. Overleden Klaas Kruyt, 70 jaar, ongeh. KERKDIENSTEN TE SLOOTDORP. ZONDAG 5 FEBRUARI R. K. KERK Des Zondags 2 H. H. Missen, n.1. te half acht en te 10 uur. Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de H.H. Mis te half acht. NED. HERV. GEM. Slootdorp nam. 2.30 uur Ds. Fischer. Half twaalf Zondagschool. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Middenmeer nam. 3.30 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK Slootdorp v.m. 9.30 uur en nam. 3 uur Ds. Bouwma van Dirkshorn. Bed. H. Avondm. GEMEENTE WIERINGEN. BURGERLIJKE STAND. van 20 Januari t.m. 2 Februari 1933. Geboren Aafje, d.v. Jn. Lont en R. Bo gaard Marinus Johannes, z.v. M. v. Ginne - ken en C. Heijnen Arrien, z.v. R. Doeven- dans, z.v. M. A. Janssen en G. A. A. Keysers Rense, z.v. F. Hoekstra en G. Groenewoud Hendrik, z.v. G. Bakker en N. Jager. Ondertrouwd Th. Boersen en A. Klein A. v. d. Walle en A. Dekker H. Veuger en G. Rotgans. Gehuwd S. Gorter en G. Lont. Overleden Jac. Bakker, m., oud 49 jaar, echtgen. van G. Heijblok. J.V.O.-berichten. A.s. Zondag beginnen de bijeenkomsten weer gewoon. Bijeenkomen drie uur in de Vonk. MARKTBERICHTEN. Eierveiling, Schagen, 2 Febr. 1933. Op de heden gehouden veiling waren aangevoerd 59000 Kipeieren. Prijzen als volgt 52—54 Kg. f 3.10 a 3.30 55—57 Kg. f 3.20 a 3.50 58—60 Kg. f 3.30 a 3.70 61—63 Kg. f 3.50 a 3.80 64—67 Kg. f 3.70 a 4.00 Klein f 2.80 a 3.10. Schagen, 2 Febr. 1933. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt5 Paarden f 100 a 140 6 Gelde- koeien (mag.) f 80 a 140 23 Geldekoeien (vette) f 150 a 225 4 Kalfkoeien f 140 a 250; 52 Nuchtere kalveren f 4 a 14 16 Schapen (magere) f 17 180 Overhouders f 7 a 11; 24 Varkens (vette) per Kg. 28—30 ct. 137 stapel kleine boerenkaas f 23 1 stapel boe- Biggen f 5 a 9 21 Kippen f 0.75 a f 1.50. Hoorn, 2 Febr. 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt4 stapels kleine fabriekskaas f 23 1 stapel kleine boerenkaas f ,23 1 stapel boe ren commissiekaas f 27. Totaal 6 stapels, we gende 4977 Kg. De handel was goed. Eierveiling, Helder, 2 Febr. 1933. Aangevoerd 6214 Kipeieren. Prijzen als volgt52—54 Kg. f 3.50 a 4.50 55—57 Kg. f 3.90 a 4.50 58—63 Kg. f 4.20 a 4.60 61—63 Kg. f 4.50 a 4.60 64—67 Kg. f 5.00 a 5.60 13 Eendeieren'f 3.80.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2