KEGTÜËE IMP SNOR Breil alles Best i'S U VINDT GEEN ^etere: Bevat tevens bons voor enkele praktische chroom silver vlekvrij gebruiksvoorwerpen. Inderdaad een smaakvolle reclame U kunt ze iederen dag gebruiken. Reeds spoedig kan men in het bezit er van komen U hebt5lechts50punten te sparen en U ontvangt reeds een zestal "Theelepeltjes ofvier "Taartvorkjes of een I Th eezeefue. BIJ ISO punten ontvangt U een ppachtig GEttAMERDTiNNEKlThEEBUSjE een kort resumé van het vele werk wat door huisverzorging is verricht. Er werd over 1932 aan 12 gezinnon, 257 heele dagen en 84 korte dagen hulp verleend. Het is nu een jaar geleden dat een vaste verzorgster werd aangesteld, Huisverzorging is over de hiermede verkregen resultaten zeer tevreden. De ledenwerving gaat gestadig door. Dank wordt aan „Het Witte Kruis" gebracht voor de financieele bijstand die Huisverzorging ontvangt. Ook Mevr. de Haan-Bosker wordt dank gebracht voor haar verslag. Bestuursverkiezing. Periodiek moeten aftreden, de hoe reu, H. van Kalsheek, D. Lont en D. Minnes, welke alle met meerderheid van stemmen worden herkozen. De heeren Van Kalsheek en Minnes nemen hun benoeming aan, terwijl de heer D. Lont welke afwezig is, bericht van zijn herbenoeming zal worden ge- gegeven. De heer Van Kalsheek brengt hierop nqg een verslag uit van de 75e algc- meene vergadering, waarvoor hem dank wordt gebracht. Besloten wordt om geen begrooting meer te maken, aangezien liet hoofd bestuur zulks ook niet meer eisclit. Bij de rondvraag, vraagt de heer J- de Haan of het materiaal in goeden staat is. De wijkzuster antwoordt, dat alles in keurige staat verkeerd. Hierna sluiting. Werkzaamheden hervat. Maandag heeft de M.U.Z. wederom een aanvang gemaakt met de werkzaamheden. Bij het werk voor de Genie was reeds een ploeg arbeiders een week aan het werk.. In vele gezinnen zal de oproep om weer aan het werk te gaan veel op luchting hebben gegeven. HUURDERSACTIE. Actie voor verlaging van woninghuren. Zoo noodig huurstaking. Wie nog durft volhouden dat Wierin- gen ouderwets is, niet met de tijd medegaat, bewijst zelf een aartscon servatief te zijn. Want wat nog maar pas in de aller grootste steden heeft plaats gevonden, gaan we op Wieringen ook reeds he ieven, n.1. een huurstaking. In café Schelt us waren Vrijdag avond een aantal vrouwen en man nen bijeen gekomen, om te protestee ren tegen de hooge huishuren op Wie- ringen. De vergadering stond onder leiding van de heer Tillema. Deze nog jonge man in ongehuwde staat, zag in deze actie een mooie ge legenheid om eens „leidertje" te spe len, hij zelf was principieel voorstan der van huurstaking, doch een beetje schipperen ging hem ook niet slecht af, toen later bleek dat de groote meer derheid voor onderhandelen met de huisbazen was, vond hij dat ook wel goed. In de vergadering waren twee stroo mingen, zoodat de noodigc eenheid ont brak. De radicaalste waren voor onmiddcl lijke huurstaking, meer gematigd wa ren zij die, door vorming van een comi té van actie een conferentie met de huisheeren wilde hebben. Eenparig was men van meening dat de huren minstens 30 tot 35 pCt. naar omlaag moeten. Doordat men in wezen reeds verdeeld was, werd eindeloos over hetzelfde doorgepraat. De voorstanders van onmiddellijke huurstaking gaven geen krimp en haal den voorbeelden aan. Voor uitzetting langs gerechtelijke weg behoefde men niet bevreesd te zijn, aangezien de huisbazen veel te chagrijnig zijn om tachtig gulden on kosten te betalen. Mochten sommige er toch toe over jgaan, men zou elkander dan wel steu- Inon. Ook het mislukte bouwplan van de plaatselijke woningbouwvereeniging werd nog in het geding gebracht. (Als of in deze huizen zeker geen huur be taald zou moeten worden Ook deze huizen zouden f4.~ en meer hebben moeten doen, dus waren ook in de 'er- men gevallen voor huurstaking.) Tenslotte werd bij zitten en opstaan besloten om een commissie te benoe men, nadat de heer Tillema ettelijke malen beweerd had, dat hij princi pieel de daadzaak voorstond, hij ver geleek het zelfs met de dienstweige ring. Het benoe,men van een comité gaf ook nog al wat voeten in de aarde, door dat de één voor den ander voor de eer bedankte, ten slotte kwam het dan toch voor elkaar en werden de heeren Tillemema, Van Houten en Véling aan gewezen om met de huisheeren te on derhandelen. In zijn slotwoord .merkte de lieer Tillema nog op, dat hij niet veel ver wachte van de conferentie, over een dag of wat zou wel een beslissing op komen. Zij die inmiddels wilden huur- staken konden dit natuurlijk doen. Gemengde zangvereeniging „Zang en Vriendschap". Dir. Jb. I. Hovenier. Dé openbare uitvoering die boven genoemd gemengd koor Zondagavond in „Concordia" heeft gegeven mag uit stekend geslaagd lieeten, al had de be langstelling van het publiek nog wel wat grooter kunnen zijn. Het gebodene dien avond stond weer op hoog peil, een goed verzorgd vocaal programma werd uitgevoerd. Ondanks dat het wat deprimeerend werkt, als men voor een halve zaal met men- schcn imoet zingen, liepen de num mers er fijn uit. Behoudens enkele nummers welke hij vorige concerten reeds zijn uitge voerd, werd o.m. gezongen het prach tige „Zondagmorgen" van Jac. Bonset. Het is een lust om op het oogenblik de sopraan aan te hooren waar „Zang- en Vriendschap" over beschikt, met dit stemmenmateriaal zal de Heer Hove nier heel wat kunnen bereiken. Menig stad,skoor zal jaloerscli zijn op tleze mooie stemmen. Ilel h(?ele ensemble sluit trouwens goed. De laatste nummers „Zigeuner leven" van K. Scliuman en de „Spijs kaart" van Zöllner werden gezongen met piano-begeleiding. In de pauze tusschen het optreden van bet koor zong de heer J. C. de Haan een paar voordrachten, o.a. het op een zangvereeniging zeer toepasse lijke liedje „Mijn Eerste" van Wish Witte, waarmee hij een groot sucecs oogste. Na de pauze werd een operette opge voerd in één bedrijf „De verloving bij Lantaarlicht" op muziek van J. Offen- bach. Deze operette werd gespeeld door een viertal krachten van de zustervereeni- ging uit N.-Niedorp aangevuld met eenige koorleden van Z. en V. De muziek is in sommige gedeelten nogal eentonig, hoewel in de kwartetten heel aardige momenten waren. Intussclien alle respect voor de vier hoofdpersonen, er is veel te loeren ge weest voor het er in zat. Zoowel zang en parlando zijn zonder haperen naar voren gebracht. Aan het slot moest gebiseerd worden Wederom een zeer goede uitvoering, welke met bal werd besloten. Th. J. v. V. le KLAS REPARATIE INRICHTING vóór nieuw werk zijn wij No. Ivoor alle soorten wollen kleeding, kousen en sokken, (ook de fijnste). Den Helder Zuidstr. 19. (Let op de Gele Winkel). Elke vrachtrijder neemt gratis de pakjes mede. Depót voor H.-hoef C. Duljn- ker, voor Den Oever Jb. Kaleveld. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. C. HOOGVORST KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG. Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. Drie weken meb-de tijd op achter. Aan de klagende Oosterlanderlingen en Muz-parkianen. Beste medeburgers van het verdrukte deel van Wieringen. Dezer dagen werd mij door een van uw hoofdlieden uit uw -dAstrict de vraag gesteld, of het mij niet was opgevallen dat de klok te Oosterland drie weken heeft stil gestaan. Ik moest erkennen dat ik dit geconstateerd had. doch schreef dit stil staan toe, aan over vermoeidheid van het mechanisme. Want het is U toch ook niet onbekend, dat, zoolang het uurwerk in de toren zit, het altijd veel te hard heeft geloopen, en U weet hardloopers 2ijn doodloopers. Ook werd mij de vraag voorgelegd of er niemand in de gemeenteraad over heeft ge sproken. Tot mijn spijt moet ik U mededeelen dat dit tot op heden niet is gebeurd, maar ik moet er aan toevoegen dat men bijna ook geen tijd heeft om raadsvergaderingen te houden, de laatste twee vergaderingen hebben samen een half uur geduurd. Toch worden de belangen van uw district niet verwaarloosd in de vergadering der vroe de vaderen, want als ik mij goed herinner heeft tweemaal de afgevaardigde uit uw district een interpellatie geiiouden, over be langrijke zaken n.1. éénmaal over een ge broken ruit en éénmaal over een verzakte trottoirtegel. U ziet da's niet gering. De raad beslootbinnen zeer korten tijd tot herstel en vernieuwing over te gaan. Ik kan mij levendig voorstellen dat gij met de tijd wilt mede gaan, en drie weken met de tijd op achter is lang geen kleinigheid, zoodat ge wel zeer nieuwsgierig zult zijn in wat voor tijd we nu wel leven. Tot uw geruststelling dient gezegd, het is nog altijd crisistijd, men beweert zélfs dat permanent dit zoo zal "blijven. Hiecrmede zijt ge dus zeker niet ten ajchter geraakt. Verder kan ik U mededeelen, dat onze be roemde nieuwe weg, waar men steeds de tijd mee had, tijdelijk, tengevolge van de dooitijd in het ongereede is geraakt. Ook hierin hebt ge dus nog niets gemist. Vervolgens acht men de tijd gekomen, dat gezien de slechte tijd, (dit was ons pas den laatsten tijd bekend) om een cnisis-comité op te richten, zooals U weet is dit> een tijdelijke instelling, waarvoor men nu pwgt beslag te leggen op den kostbaren tijd vjan de dames van Huisverzorging. We gaan dus een reuzetij d (tegemoet. En als ge nu niet ontijdig hot tijdelijke met eeuwige verwisselt, zult ge misschien de tijd nog beleven, dat hier eindelijk ook eens op tijd wordt gehandeld. Het is voor onze gemeente - ambtenaren, dank zij de werkloosheid een drukke tijd, men moest onlangs, er weder toe overgaan een nieuwe kracht aan te nequen, men heeft het daar zoo geweldig druk, dat men zelfs geen tijd had om een plaatsgenoot hiervoor te vragen, en liet er een van. buiten komen. Een rare tijd v*ndfc U niet Wat nu die Wlok van U bfctreftook hier mede zult ge "van tijd tot t$d, de tijd méé moeten hebben. Is het een droge tijd dan. gaat het wel, maar is het regentijd dan wordt het mis. Uw klok, lioewel een bijzondere klok, kan niet tegen vocht, ze was vastgeroest, vandaar stilstand der tijd. Het bijzondere aan uw klok is n.1. dat zij zich zelf automatisch opwindt, maar ja, wan neer men geen tijd hieeft om zoo nu en dan eens controle uit te oefenen, dan loopt de zaak vast. Ik zou U h.v. om, verbetering in de toestand te krijgen, in overweging kiannen geven, vraagt eeri roestvrij uurwerk a*an, of, en dit is nog vjfel zoo voordeelig vraagt of gij de klok steeds drie weken vooruit mag zetten, dan zijt ge zelfs de tijd vooruit. Gij moet U echter niet zoo spoedig meer verwonderen, de tijd is nu eenmaal wat ver werd. En ai heb je nu je heele leven nimmer met de politie iets te maken gehad, dan kan het je op 'n kwade dag overkomen, -dat de politie als kind in huis bij je raakt, zander dat je, je van eenig kwaad bewust bent. Gij haalt misschien ongeloovig de schouders op, maar de feiten zal ik U gerven. Jarenlang hebben er drie houten -woningen, z.g. Zwitsersche huisjes, te Den Oever ge staan. Deze 2ijn onlangs verkocht, en twee er van naar elders gegaan, het overblijvende huisje werd een 25 meter achter uitgerold in verband met uit te voeren werkzaamheden. Als u nu denkt, dat dat zoo maar ging is u mis, de politie he eft bij de bewoners letterlijk thuis gelegen» omdat wij zooiets van een kee- tenbesluit hebben, waaraan voldaan moest worden. Dat huisje ontsiert in het geheel de omgeving: niet, aangezien het daar alles keet is, mooi en leelijk door elkaar. Maar nu m oet ge op een mooie dag eens naar HIppo k omen en een wandeling door de Koogerweg «ïaken, dan zult U daar aantref fen een aantal mooie woningen, waar men eenige wekejn geleden een woonwagen naast geplakt heefft, daar heeft ach tot nog toe geen autoriteit zich iets van aangetrokken, blijkbaar wegens tijdgebrek. .Dat heeft plaats midden in het dorp notabene, en het plan is dat er nog één bij aaf komen, vanwege de versiering ziet U. Dus beste menschen van het Oostdeel, doe als ik en houdt je aan het „Mfensch erger je niet." Inmiddels tot in een betere tijd, Uw JAN VITHVEGENST. Middenmeer. Enkele weken geleden is hier opgericht een Christelijke Zang vereeniging die de naam draagt „De Lofstem". Er zijn nu reeds meer dan 20 leden. Als directeur hoopt op te ire- don de heer Hovenier van N.Niedorp. De repetities worden gehouden in de Hulpschool, Kanaalzijde, des Zater dagsavonds van half zeven tot half ne gen. Ieder die instemt met grondslag en doel dei- Vereen, volgens het Regle ment en den vastgestelden leeftijd heeft bereikt, kan zich als lid aanmel den. Moge dit Chr. Gemengd Koor, een krachtige vereeniging worden. Het Bestuur bestaat uit de hoeion en dames K. Louwcrse, voorz., Ilart- land, Algem. Adjunct, Boltjes Sccr., Mej. M. Leijten- penn-esse en Mej. Varkevisser. De Zondagschool. Ook doza mag zich in gestadigen groei verblijden Bijna 60 kinderen bezoeken onze Zon dagschool. Verdeeld in twee klassen, gesplitst naar leeftijden, komen ze Zondagsmiddags van half twee tot hali' drie samen, om onderwezen te worden volgens daarvoor vastgestel de Roosters.. Bij gemis aan Christelijk Schoolonderwijs is ze onmisbaar. Vaste benoeming. Mej. C. Rikaart en de heer J. Ilazeloop hebben met 16 Febr. hunne vaste benoeming gekregen als onderwijzeres en onderwijzer te Sloot- dorp. Slootdorp. Jaarvergadering Chr. Boeren- en Tuindersbond afd. W.-Meer Op bovengenoemde datum was de afd. Wieringermeer der C. B. T. B. in het gymnastiekgebouw onder presi dium v.d. waarn. voorz. de heer H. van 't Wout in jaarvergadering bijeen. Deze opent de vergadering met gebod en leest hierna Spreuken 8, heet ver volgens alle aanwezigen hartelijk wel kom. De secretaris, de heer G. Smicl, doet hierna lezing der notulen, welke hier op zonder opmerking worden goedge keurd en vastgesteld. -- Jaarverslag. Hieruit stippen we aan dat een finke groei kan worden gerapporteerd dei- bestaande afdeeling. Aanvankelijk in April 1932 opgericht is de vereeniging thans, uitgegroeid tot 35 leden, terwijl zich dezen avond nog 8 personen lieten inschrijven zoodat dit aantal steeg tot 43 leden. Jaarverslag Penningmeester. De voorz. stelt aan de orde contributie regeling 1932-1933. Werd besloten over 1932 te heffen per lid f 1.—. Voor het loopende boekjaar 1933 is dil bedrag opgevoerd tot f 4.- per lid, waarbij men alsdan gratis ontvangt liet abon nement „De plattelander". Na vooraf eenige zaken te hebben behandeld van huishoudelijken aard, wordt overgegaan tot verkiezing van oen definitief be stuur. Bij de eerste stemming moet een voorz. worden gekozen. Werd verko zen de heer A. de Graaf. Overigens werden verkozen J. A. van Dis, H. ten Have, Th. Oostenburg en II. van 't Wout. Allen namen desgevraagd de benoeming aan. Met de beste wenschon tot het nieuwe bestuur sloot op ver zoek van den voorz. de heer de Graaf met gebed deze goed bezochte en ge animeerde vergadering. Jaarvergadering- Chr. Landarbeidersbond, „Afd. Wieringermeer." Onder voorzitterschap van den heer C. Smit was Vrijdagavond de Chr. L. A. Bond in jaarvergadering bijeen. De opkomst was vrij goed. De Voorz. opent deze vergadering met het lezen van Ps. 121 en gebed. Hierop met de opening voortgaande heette spr. in 't bijzonder welkom het hoofd bestuurslid de hr. Rubber, voorts alle aanwe zigen. Hierna leest de Secretaris de heer Top, de notulen welke onveranderd worden vastge steld en goedgekeurd. Jaarverslag. Hieraan ontleenen we dat de Afd. 2 Juli 1932 is opgericht met aanvanke lijk 18 leden en is uitgegroeid tot 36 leden. SUCCES - NIEUWS. Zondag speelde Suc ces I haar 13e competitiewedstrijd tegen H.R.c. 3 op eigon terrein en moest in H.R.C. haar meerdere erkennen. Na een hardnekki ge strijd verloor S. I met 2—1. Succes speelde met enkele invallers. Voor de aanvtang van de wedstrijd werd aan het Succeselftal eeai pracht bloemen mand oyider oenige toepasselijke woorden door H.R.C. aangeboden, voor de behaalde successen in helt afgeloopen seizoen. Succes II wass op bez-pek naar M.LD. en kon het d,aar ook niet bolwerken en verloor met 3—2. ..Jaarverslag Penningmeester. Inkomsten f 343.93. Uitgaven f 329.82, voordeelig saldo f 22.15. De controle commissie brengt bij monde van den heer Schuitema verslag uit, welke desgevraagd rapporteert dat alles in de beste orde was bevonden. De Voorz. brengt - hierop Secr. en Penningsmeester resp. donk voor de overzichtelijke verslagen en dankt tevens de commissie voor hare bemoeiingen. Verkiezing wegens een vacature in het be stuur, n.1. die van den heer H. Smit. Voorz. heeft gemeend te moeten bedanken om ge zondheidsreden. In de vacature werd gekozen de heer J. Schuitema. Deze neemt desge vraagd de benoeming aan. De heer Rubber, Hoofdbestuurder, hierna het woord bekomend, begon met zijn geluk- wenschen namens het Hoofdbestuur jegens deze jeugdige afdeeling uit te spreken. Spr. had hedenavond hier onder gemengde gevoelens verkeerd, gevoelens van vreugde en ook van weemoed. Wellicht is de weemoed ontstaan door de woorden van den Voorz., die opmerkte dat de groei nog niet in de afd. is zooals die zijn kon. Tot vreugde stemt het echter dat we hier een afdeeling zien die kan terug zien op een verleden. De stemming is niet altijd blijmoe dig volgens spr. in het organisatorisch leven, practisch gezien. Doch men moet niet ont aarden in zwartgallig pessimisme. Blijmoedig stemt de aanwas der Afdeeling. De moeilijk heden onder het oog ziende erkent spr. dat deze hierdoor niet zijn opgelost. Heel het or ganisatorisch bestaan onzer vakvereeniging is een moeilijke geweest. Laat ons aldus spr. voorwaarts gaan in het bewustzijn van het opeischbare recht, Christus Koningschap. Komende tot bespreking werkloozenkas kon spr. niet blijmoedig zich hierover uitlaten. Begin vorig jaar was de toestand verschrik kelijk en moeilijk. Daar komt dit euvel bij dat vele leden meenen dat ze automatisch werkt, alsook zich zelf vult. Over 1931 werd uitge keerd aan 15000 leden f 900.000. Thans over het afgeloopen jaar 25000 leden f 1.500.000. en dit bedrag zal 't volgend jaar niet te ruim zijn door de crisiswerkloosheid. Inkomsten 20.000 leden gemidd. 3e klasse f 0.30 per week maakt f 200.000 per jaar. De regee ring gaf 300% toeslag op de uitkeeringen, doch voor 13 weken, zoodat we f 800.000 slechts beschikbaar hebben en alzoo een te kort van f 700.000. Dit is echtèr niet alles. Tot overmaat van ramp heeft den Minister de subsidie teruggebracht van 300% op 250% maximaal. Met 300% konden we niet rond komen en thans heelemaal niet meer. Deze subsidie is toegezegd onder drie voorwaarden: le alle kassen een wachttijd-uitkeering van af aansluiting vak org. 52 weken, 2e aan 6&- jarigen geen uitkeering te verstrekken en 3e moet men 26 weken onafgebroken tewerk zijn geweest bij of aan een bedrijf. Voorts de vroeglid geworden zijnde personen voor 1 Jan. '32 mogen 10 weken uitkeering trekken, in het tijdvak 10 Jan. 1 Mei 8 weken trek ken en na 1 Mei lid geworden zijnde 7 weken. Voorts is er geconfereerd over de wachtweek. Voert men de 52 weken wachten in dan kan dit beteekenen voor landarbeiders in het bij zonder een wachttijd van V/° jaar en men zoolang moet betalen zonder uitkeering. Spr. hoopt en heeft een stille verwachting dat voor de landarbeiders een aparte regeling wordt getroffen. Wat echter gebeurdde wachttijd wordt verlengd. Illusstreerend over de uit te keeren bedragen, noemt spr. s.v.p. pl.m. f 100.000 per week thans, hetwelk niet valt te onderschatten en is in deze nood dei- tijden toch een mooie tegemoetkoming. Voorts noemde spr. het tot stand komen van het Werkreglement bij Cultuur Mij. Waar veelal een contract meer effect heeft en door beide partijen wordt opgesteld hééft men ook daar dan meer houvast. Spr. kon de houding der Directie inzake de vacantierege- ling geen lof toe zwaaien. Nadat nog vele vragen werden gesteld over de Werkloozenkassen en voorts door spr. er op werd gewezen, dat voor landarbeiders één wachtweek geen zin heeft en derhalve hoopt deze ook, dat ze voor die categorie zal ver dwijnen, hetgeen de Minister principieel ook heeft erkend. Voorts werd in verband met de huidige vorstperiode gewezen door enkele leden op het door de Dir. gegeven ont slag en voorts dat practisch gezien er nog voldoende werk was geweest. De spr. beantwoord deze en soortgelijke vragen afdoende en zegt toe bij de te houden conferentie met de Cult. Mij hierop te zullen wijzen, alsmede op de formuleering Regle ment 1933. Bij rondvraag werd besloten op voorstel Schuitema Ds. K. O. Finkensieper te benoe men als adviseur der Afdeeling. Hierop sloot de heer Rubber de vergadering met dank aan God. Nadat de Voorz. dank had gebracht aan den spr. van den avond en voor de opkomst. BIWNENLAMDSCH NEUWS. BO»fERSMO»CKEL. De controleur van de prisiszuiVelwet heeft te Arnhem na een na een huiszoeking in een huis aan de Spijkerstraat een partij marga rine in beslag genomen. Kort daarop heeft deze ambtenaar een auto aangehouden, waar in 1400 kg margarine aanwezig was. Ook op deze partij is beslag gelegd. ZEILSCHIP OP DE AMER GEZONKEN. Van de twee opvarenden geen spoor. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is op Amer bij den polder De Koekoek gevonden het zeilschip „Onderneming", metende 120 ton, geladen met zand, toebehoorende aan H. van Dongen, te Made, (Noord Brabant.) Twee zoons van den heer Van Dongen, resp. 20 en 21 jaar oud, zouden het schip bren gen naar de haven van Drimmelen. Men heeft van de beide jongens geen spoor ont dekt. De roeiboot hangt nog achter het schip dat op een zandbank zit, en nog gedeeltelijk boven water uitsteekt. De Rijksrivierpolitie is bezig te dreggen. MUUR INGESTORT. Jongen gedood. Vrijdagmorgen is te Utrecht in de Kroon- straat een 14-jarige jongen onder een paar neerstortende muren geraakt. Gedurende het transport naar het ziekenhuis is hij overle den. Het ongeval geschiedde bij het sloopen van een steenen loods, die verbouwd zou worden en waarvan nog twee muren overeind ston den. Eén der bouwers, die met het werk was belast, klom op één dezer muren, die een lengte had van 7 meter, toen hij tot zijn schrik bemerkte, dat deze begon om te val len. Op hetzelfde oogenblik wankelde ook de tegenoverliggende muur, zoodat den man de kans werd benomen op den grond te sprin gen. Heel handig heeft hij echter afgewacht dat beide muren elkander ontmoetten, waar na hij van den eenen op den anderen is over gesprongen en zoo met enkele schaafwon den op den beganen grond terecht kwam. De jongen, die zich tusschen de instortende gevaarten bevond, zag geen mogelijkheid zich te redden en werd onder het puin bedolven. Het was de zoon van een der uitvoerders, die de verbouwing op zich hadden genomen. Daar het ongeluk achter een paar staldeu ren geschiedde, heeft het van de zijde van het publiek weinig aandacht getrokken. DE O. S. P. UIT SPELEVAREN TE AMSTERDAM. Het Hbld. schrijftNa de vrij onbeteeke- nende communistische agitatie van de afge loopen week in onze stad, meende ook een der concurreerende groepen, n.1. de Onafhan kelijke Soc. Partij, iets te moeten doen. Der halve rustte zij Zaterdagmiddag een zolder schuit als de „Zeven Provinciën" uit en be mande dezen bodem met excellenties, plan ters, dominé's, Indische matrozen enz. Men begrijpt wel wat de bedoeling was. Ook waren er opschriften, waarbij vooral het woord „moord" de aandacht trok. Ook hiervan is de bedoeling niet moeilijk te bewijzen. Maar 't was allemaal erg grof en erg minderwaar dig en wat dat betreft kon de O. S. P. de concurrentie met de C. P. II. best aan. De schuit vertrok naar de Kloveniersburg wal en had vooral in de Singelgracht tus schen Munt en Koningsplein veel bekijks. Maar daar eindigde meteen de tocht. De in specteurs van politie De Vries en Van Kleef van het bureau Singel sprongen op een zol derschuit en slaagden erin dit vaartuig dwars voor de imitatie-„Zeven Provinciën" te krij gen. Vervolgens enterden zij het schip der O. S. P.-ers en brachten de bemanning naar het bureau. Daar is tegen drie van de mas kerade-helden proces-verbaal opgemaakt wegens het ongeoorloofd dragen van bepaal de tenues en wegens verstoring van de open bare orde. De lieden moesten allen eerst an dere kleeren aantrekken alvorens zij het bureau weer mochten verlaten. Politie-ruiters hebben inmiddels op het Singel groepen schreeuwers van de O. S. P. uiteengejaagd en 't bleef er geruimen tijd ru moerig in de omgeving op dezen drukken Zaterdagmiddag.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2