C. HOOGVORST KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG. Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. de Regeering dekking dezer hoogere („fabrikage-koston" mogelijk maakt. Zooals Uwe Excellentie bekend is, is een jute-fabriek met 400 werkkrach ten in deze gemeente sinds maanden gesloten, terwijl de beide andere fae brieken slechts op halve kracht kun nen werken. Wij hopen, dat Uwe Excellentie als nog maatregelen zal weten te nemen, om door den hoogeren bietensteun ook de jute-industrie te helpen, het geen o.a. mogelijk zou zijn door de fa- brikage-koston, die door de suiker fabrieken in rekening mogen worden gebracht, niet te verminderen van f 11.50 op f 11, zooals in de bedoeling ligt, doch b.v. op f 11.10". Aldus B. en W. van Goirle die voor hun industrie opkomen (ook in Over ijssel bestaan dergelijke fabrieken^. Tenslotte herinneren wij er aan, dat ook stemmen opgaan, om het gebruik van Nederlandsch bietenzaad voor te schrijven, waarover het lid der Twee de Kamer de heer Bierema vragen heeft gesteld aan den minister, welke laatste daarop een zekere toezegging heeft gedaan voor het volgende jaar. Tarwe-organisaties N. en Z.-Holland. De Tarwe-organisaties voor Noord en Zuid-Holland, hebben den nieuwen toestand besproken, welke is ontstaan door de verhooging van het maalper- centage van 25 tot 35 pCt. Door deze regeling is het mogelijk geworden den toegezegden richtprijs van f 12 per 100 K.G. ook inderdaad te bereiken. Dientengevolge heeft reeds de Centrale Tarwe-Organisatie beslor ten den aan de gewesten toegelaten richtprijs van f 9.75 te verhoogen tot f 11.75. In verband hiermede hebben de gewesten Noord-Holland en Zuid- Holland besloten een nabetaling te doen van in Nrd.-Holland f 2, in Zuid- Holland f 1.90 op de reeds afgeleverde tarwe. Wanneer deze betaling zal geschie den, zal nader worden vastgesteld. De gemalin van den ex-keizer. De gemalin van den ex-keizer is voor een verblijf van ongeveer veer tien dagen naar Berlijn vertrokken. Verduistering De Commissarissen van de N.V. Al- gemeene Begrafenis Onderneming te Schiedam hebben bij de politie aan gifte gedaan van vermoedelijk ver duistering van geldsbedragen tot een totaal bedrag van ongeveer f 800 ge pleegd door D. V., wonende te Schie dam, gewezen directeur van deze N.V. Meisje van haar fiets getrokken. Zaterdagavond j.1. keerde de 21-ja- rige boerendienstbode van O. om streeks half tien terug van een bezoek te Zwolle, toen zij even buiten de stad op een eenzaam weggedeelte weid aangerand door een onbekend geble ven manspersoon. Deze sleurde haar van haar rijwiel en trachtte haar te overrompelen. Hierbij werden haaij kleeren door middel van een mes aan flarden gesneden, terwijl zij velschil lende bloedende verwondingen be kwam. Door Dr. Scheers uit Zwolle werden de wonden gehecht. De mare chaussee stelt een onderzoek in. Communistische reclame op schoorsteen. Dezer dagen kwam men tot de ont dekking, dat op den 53 M. hoogen schoorsteen van het gemeente-zieken huis aan den Zuidwal te Den Haag oen comunistische reclame was aange bracht. Van een hoogte van 30 M. af was met groote letters in zwarte verf tot onder aan toe geschilderd „Leest de Tribune" Het was voor de geheele omgeving: .duidelijk zichtbaar. Bij den nieuwbouw, waar nog wordt gewerkt was een pot met teer achter gelaten. De politie stelt een onderzoek in naar de daders. BUITENLANDSCH NIEUWS. Voor alles vrij verkeer De onachtzaamheid van voet gangers. De door de politic-autoriteiten te Lissabon ingestelde speciale commis sie van onderzoek naar de oorzaken van verkeersongelukken heeft de uit vaardiging van een verordening voor gesteld, waarbij het aan voetgangers wordt verboden tijdens het overste ken van den rijweg met elkaar te praten. Verder dient het volgens de com missie op straat te worden verboden, de straat schuin, langzaam of op een kruispunt over te steken en zich op den rijweg te begeven, zonder eerst te kijken of deze vrij is. De commissie be veelt deze maatregelen aan, daar zij tot de conclusie is gekomen, dat de meeste verkeersongelukken worden veroorzaakt door de onachtzaamheid van de voetgangers. CHILI. BOERDERIJ IN PLAATS VAN PENSIOEN. De regeering van Chili besloot aan uit den dienst getreden officieren van land- en zee macht in plaats van een pensioen een boer derij met stuk land te geven, waarvan de grootte in evenredigheid zal zijn met hun rang. De regeering beschikt op het oogenblik over een groot aantal boerderijen van boeren, die hun belasting niet meer konden opbren gen. Men verwacht, dat ook vele burgerlijke ambtenaren hun pensioen liever in dezen vorm willen hebben, daar de valuta reeds gedeprecieerd is en een nog verdere daling verwacht wordt. Degenen, die hun pensioen op deze wijze ontvangen, worden voor hun verdere leven vrijgesteld van belasting op onroerende goe deren. ZUID - AFRIKA. MOND- EN KLAUWZEER IN TRANSVAAL. Nabij Germiston in Transvaal is mond- en klauwzeer uitgebroken. Tot nu toe zijn 65 runderen aangetast. De autoriteiten hebben maatregelen genomen om verdere uitbreiding der epidemie te voorkomen. Een maand geleden is mond- en klauwzeer uitgebroken in het noordwesten van de Unie van Zuid-Afrika, waarop het gouvernement van Zuid-Rhodesia allen invoer van vee en veeproducten uit de Unie en uit Betsjoeana- land verbood, welk een verbod werd gevolgd door een gelijken maatregel van de Britsche autoriteiten. Weerzinwekkende betooging in het Britsche Rijk. Vasten in een ton. De „Daily Herald" maakt melding van een weerzinwekkende vertooning in Peckham (Londen) waarbij het pu bliek in de gelegenheid wordt ge steld een werkloozen jongen man en een werkloos jong meisje elk in een ton te zien vasten. De jongeman zat er Vrijdag al 8 dagen, het jonge meis je 4 dagen. Zij zitten gehurkt in tonnen, die zoowat 1 m. 35 hoog zijn, elk verlicht met één electrische gloeilamp en voorzien van „raampjes". De tonnen zijn verzegeld er is alleen bovenin een gat voor de ventilatie. Door die „raampjes" zagen de be zoekers het meisje op den vierden dag van haar vasten zitten breien met een treurig, vertrokken gelaat. In een an deren ton trachtte de jongemaji te le zen in een staat van groote zenuw spanning na zijn acht dagen vasten. Den bezoekers werd verzocht bij hun gesprekken met de beklagenswaardige lieden niet over eten te spreken Het dagelijksch rantsoen bedraagt één flesch water. Dit wordt in tegenwoor digheid der bezoekers verstrekt, waar na de tonnen weer verzegeld worden. Als de jongeman 12 dagen en uur gevast heeft, zal hij een nieuw „we reldrecord" hebben gevestigd en een prijs hebben gewonnen van ruim 200 gulden. Het meisje wint, als zij 12 dagen gevast heeft ongeveer 250 gulden Zij vertelde Vrijdag aan een verte genwoordiger van de „Daly Herald", dat zij dien morgen een uur geslapen had, maar dat slapen heel moeilijk ging DE IEPENZIEKTE. Veiling van doode en stervende iepen en het onschadelijk maken van de schors dezer boomen voor 1 Maart a.s. is noodzakelijk In den zomer van 1932 heeft het comité inzake bestudeering en bestrij ding van de iepenziekte in de pers er op gewezen, dat het in verband met de bestrijding van deze gevreesde ziekte noodzakelijk is, de doode en sterven iepen tijdig op te ruimen en de schors ervan onschadelijk te maken door de ze onmiddellijk na de velling te ver branden of, al dan niet met den stam, gedurende ten minste '3 maanden on der water gedompeld te houden. Deze maatregelen dienen te worden getroffen om den iepenspintkevers, die de ziekte overbrengen, zooveel moge lijk de gelegenheid te benemen, zich te vermenigvuldigen. Bovendien worden dan veel kevers en hunne larven ver delgd. De iepenspintkevers planten zich n.1. voort in de schors van sterven de en doode iepen en brengen de ziek te van deze boomen over op gezonde. Gevelde, doch niet ontschorste iepen, zijn in dit opzicht gelijk te stellen met stervende iepen en vormen voor de spintkevers, evenals deze, een bij uit stek gunstige gelegenheid om zich te vermenigvuldigen. Het is derhalve van het grootste be lang, te zorgen, dat er zoo. weinig mo gelijk iepen zijn, waarin de spintke vers kunnen voortteelen dit kan ge schieden door de stervende en doode iepen tijdig op te ruimen en de schors dezer boomen, alsmede die van reeds gerooide boomen, onschadelijk te ma ken. Aangezien de spintkevers de schors reeds vroeg in het voorjaar be ginnen te verlaten, is het noodzakelijk dat deze zoo spoedig mogelijk, liefst vóór 1 Maart, op boven omscheven wijze onschadelijk worde gemaakt. Daar het bestrijden van de iepenziek te een groot algemeen belang is, roe pen wij de medewerking in van alle eigenaren van iepen om na te gaan, of er onder hun boomen mogelijk zijn, die een broedplaats voor de spintke vers zouden kunnen vormen dat wil dus zeggen, of er doode of stervende iepen bij zijn of gevelde iepen aanwe zig zijn, die niet ontschorst zijn. De boomen, die thans stervend of dood zijn, kunnen in wintertoestand veelal gemakkelijk van de gezonde boomen worden onderscheiden, door het In de schors voorkomen van iepenspint kevers. Aan den buitenkant der schors ziet men dan kleine ronde gaatjes, als of er een schot hagel op de stam is ge lost, welke gaatjes door het inboren van de spintkevers zijn ontstaan, ter wijl aan de binnenzijde van de schors dan taflrijke, kronkelende bruine lar- vengangen aanwezig zijn. Het is thans nog niet te laat om deze boomen onschadelijk te maken. Laat een ieder er voor zorgen, zoo mogelijk vóór 1 Maart zijn stervende en doode iepen op te ruimen en de schors er van te vernietigen. Desgewenscht verstrekken het Staats boschbeheer te Utrecht en de Plantcn- ziektenkundige Dienst te Wageningen kosteloos nadere inlichtingen. Helpt allen mede de iepenziekte te bestrijden I I I GEMEENTE ZIJPE. SCIIAGERBRUG. Zaterdagavond j.1. hield de rijvereeniging „West-Friesland" alhier, eene ledenvergadering in het lokaal van Mej. de Wed. J. Broer. In hoofdzaak was deze avond belegd voor het houden van de trek king der verloting, welke gehouden werd ten bate van bovengenoemde rijvereeniging. De Voorzitter, de heer G. Schoorl, heette alle aanwezigen welkom en in het bijzonder den heer D. Jongejans, welke in de laatstge houden vergadering als bestuurslid was be noemd. Spr. uitte den wensch dat de keus, om den heer Jongejans tot bestuurslid te be noemen, eene goede mag blijken te zijn in den toekomst, vooral daar het bekend is dat de heer Jongejans veel gevoelt voor paarden sport. Verder dankte de heer Schoorl de ver schillende dames en heeren voor hun onver moeide medewerking tot verkoop der loten. Spreker hoopte dat enkele leden, welke dit jaar zeer weinig loten hebben verkocht, het volgend jaar meer ijver en energie aan den dag zullen leggen en spr. twijfelt niet, of het zal hun dan gelukken, evenals de anderen een beduidend aantal loten te plaatsen. De heer Jongejans brengt een woord van dank uit voor de op hem uitgebrachte benoe ming en belooft zijn beste krachten te zullen wijden aan de belangen van de rijvereeniging. Hierna ging men over tot de verloting. De 1500 loten waren allen geplaatst. De uitslag was als volgt Lotn. 25 Twee eierdopjes 26 Kistje ta bak; 128 Kaartenstandaard 167 Vulpen en Potlood 224 Schemerlamp 269 Doos Sigaretten 270 Sigarenblaadje 287 Si- garenblaadje 287 Etui met tandenborstel 313 Doos sigaren 327 Bordenkwast 339 Cactuspotje 343 Bloemvaas 428 Flesch vruchten 438 Theezeefje 453 Flesch kersen 455 Stroopkan 456 Siga rettenkoker 522 Vulpen en potlood 553 Melkbeker 604 Tabakspijp 610 Pelikaan; 624 Aschbak630 Toiletspons 648 Toiletzeep 649 Theezeefje 680 Tabakspijp 690 Doos Bonbons 708 Ther- moflesch732: Electr. Theelichtje; 750 Flesch vruchten 781 Sigarendroogflesch 792 Kistje tabak 840 Doos sigaretten 851 Vulpen en potlood 851 Vulpen en pot lood 879 Bloempot909 Fruitstel910 Klokje 921 Doos sigaren 926 Vaasje 933 Bloemvaas 962 Flesch Odeur 967 Presenteerblad 1018 Bloempot1030 Vul pen en potlood 1037 Tabakspot1088 Kistje tabak 1097 Etui met lepels 1099 Aschbak 1127 Sigarenpijp 1132 Peper en zoutstel1140 Bloempot1142 Thermo meter 1154 Wandbord 1158 Eierstel 1163 Sigarettenpijpje 1165 Vulpen en pot lood 1168 Sigarettenkoker 1185 Aschbak 1203 Boekomslag 1204 Cactuspot1227 Bloempot1265 Doos sigaren 1296 Taart; 1302 Salade-couvert1369 Flesch vruch ten 1403 Sigarenstel1407 Gehaakt kleed je 1419 Kistje tabak 1450 Vulpotlood 1458 Melkbeker 1460 Sigarettenkoker 1468 Doos sigaretten 1474 Doos sigarèn 1481 Presenteerblad 1491 gebreid kleedje; 1499 Rijwiel. Als bijzonderheid vermelden wij dat de hoofdprijs is gevallen op het hoogste num- mer op een na. SCHAGERBRUG. Vorige week was hier een z.g. bal-avond. Een der dames-deelneemsters, welke even buiten de balzaal zich -op het erf begaf, geraakte door onverklaarbare oorzaak in eenbeerput en zakte tot haar armen in het onwelriekende bad. Wij gelooven wel dat de geur sterker geweest zal zijn dan de animo om verder een bezoek aan de danszaal te brengen. OUDESLUIS. Zaterdagmiddag 18 Februari had in de feestelijk versierde zaal van den Heer Buisman alhier de opening plaats van de Huishoudtentoonstelling door den Voorzit ter van het Nut. B. en W. van de Gemeente Zijpe werden het eerst welkom geheeten. Daarna ontvingen de dames en heeren Jury leden een woord van dank, in 't bijzonder de dames Korver, die een magnifieken stand van .eigen gemaakt werk en opgezette vogels (Jan v. Gent b.v.) hadden ingezonden. Ook de Heer H. Jonker, die het „geraamte" op stelde ontving daarvoor woorden van waar deering, net als Mw. G. Brouwer, die „kant klossen" beoefende, wat veel bekijks heeft getrokken. De jongedames, die zich met het arrangement belast hadden, konden met vol doening op hun ordenen en uitzoeken terug zien. Hierna werd de Heer H. C. Veltman hulde gebracht voor zijn vele arbeid aan de voor bereiding en het fangschikken besteed. De familie Buisman werd succes gewenscht met hun vele bemoeiingen, welke zij zich ga ven om alles in hun mooie, ruime nieuwe zaal er kostelijk te doen uitzien. De firma Kruyt te Schagen verzorgde met uitstekende uitslag de versiering der zaal met palmen, laurierboomen enz. De firma J. Groot, eveneens te Schagen, demonstreerde een Philips radiotoestel met Magnavoxluidspreker, welke gedurende de tentoonstelling frissche vroolijke marschen enz. heeft doen hooren. Na allen dank hebben betuigd voor hun medewerking, verzocht de Voorzitter den Bur gemeester der Gemeente Zijpe de tentoonstel ling officieel te willen openen, waaraan deze bereidwillig voldeed, 't geen een dankbaar applaus uitlokte. Nadat een kop thee met een gebakje was gepresenteerd, gingen allen het tentoongestelde bezichtigen en kon eveneens het publiek de zeer fraaie uitzendingen be wonderen. Enkele vermakelijkheden schon ken een aardige afwisseling. De gasten be tuigden herhaaldelijk hun voldoening over het geziene. Inzenders (sters) en bestuur kunnen trotsch zijn op hun pogen en vooral de dames konden genieten van keurig werk en welgekozen op stelling. 't Is in één woord prachtig geslaagd. Wat een mooie inzendingen heeft men af gestaan voor de Huisvlijttentoonstellingen. De inzending ter opluistering van den Bur gemeester (Negerkunst) en die der dames Korver alhier (keurige handwerken en opge- ONS WIERING ERMEERHOEKJE. Installatie van Pastoor Braak te Slootdorp. Bij besluit van 11 Febr. j.1. heeft Z.1I. Exc. Bisschop van Haarlem, tot wiens bischdom de Wieringermeer behoort, dezen nieuwen polder tot een opigrens- dc parochie gemaakt. Gevolg van dit besluit is, dat nu ook officieel een pastoor over deze nieuw opgerichte parochie kon worden aan gesteld en zoo gebeurde het dat de ZeerEerw. Heer P. Braak, die tot nu toe belast was met de zielszorg der Katholieken die hier gevestigd zijn, Zondag j.1. door den IioogEerw. Heer Deken van Schagen als pastoor dezer Wieringermeer - parochie werd ge-in stalleer d. Reeds vóór 6 uur was het kerkje te Slootdorp geheel door de talrijk opge- komenen bezet. Nadat de deken de nieuw benoemde, tevens eerste pastoor dezer parochie zette vogels en dieren tot één stand vereenigd) vragen afzonderlijke vermelding. Voor de afdeeling fijn Haakwerk, diende de Jury bestaande uit de dames G. Brouwer, Zijpe, A. de Jong, Den Helder en M. Korver, alhier de volgende prijzen toe le pr. Mw. A. de Vries, Zd. Scharwoude 2e Mej. Guus Bos, 2 x 3e Mw. A. de Vries Zd. Scharwoude. Eerv. vermelding Mw. de Wed. W. Metzelaar Wieringerwaard Mw. Schilderman, Anna Paulowna Mw. Schmalz-Vader en G. Brou wer, alhier. Point la?é le pr. Mw. Hopman-Rezelman, Schagerbrug. Richelien 1ste pr. Mw. Delver-Schenk2e pr. Mw. Hopman-Rezelman, Schagerbrug Eerv. vermeldingenMevr. Schmalz-Vader Mw. Hopman-Rezelman, 2 keer. Handwerk le pr. Mw. Guus Bos 2e Mw. A. Jimmink, beiden alhier. Borduurwerk le pr. Mevr. Schmalz-Vader. Schagen 2e Mw. J. Tauber, Anna Paulowna. Eerv. vermelding Mw. Tr. Jonker en Mw. Br. Paarlberg, beiden alhier en Mevr. M. Ba ken, Anna Paulowna. Gewoon Haakwerk le Mevr. N. Jimmink- Paarlberg 2e Mevr. dé Wed. Schermer, Scha gen. Eerv. verm. Mw. Hoogland, Schagen. Fijn Naaiwerk le Mw. M. Baken, Anna Paulowna 2e Mw. N. Jimmink-Paarlberg. Eerv. verm. Mw. J. Groot, alhier. Tule stoffen le pr. Mw. A. de Wit-Vos, Cal lantsoog, 2e Mw. G. Hoep-Brak, TexelEerv. verm. Mw. Guus Bos, alhier. Filé-stopwerk le Mw. G. Hoep-Brak, TexelEerv. verm. Mw. G. Kater-Sleutel, Wieringerwaard. Decca-Stofversiering le pr. Mw. W. van Loenen-Klaus, Schagerbrug 2e pr. idem Eerv. verm. Mw. W. van Loenen-Klaus, Scha gerbrug Mw. C. Rol, Wieringerwaard Mw. A. Buisman, Oudesluis, 2 maal. Pitriet le Mevr. N. Delver-Schenk, Wierin gerwaard 2e Mevr. Jimmink, Belkmerweg, Zijpe Eerv. verm. Mw. C. Doorn, Schager brug Mw. T. Brak-Brouwer, Zijpe. Kruissteek le Mw. C. Rol, Wieringer waard 2e Mw. N. Asjes, Oudesluis Eerv. verm. Mw. M. Hoogland, Schagen. Kelimwerk le pr. Mw. G. Kater-Sleutel, Wieringerwaard 2e Mw. B. Sleutel, St. Maar tensvlotbrug Eerv. verm. Mw. J. Tauber, Anna Paulowna. Eerv. verm. Mw. J. Tauber,Anna Paulow na Kelima. le Mw. Hopman-Rezelman, Scha gerbrug eerv. verm. Mw. Hopman-Rezel man Schagerbrug. Smyrna 2e pr. Mw. G. Kater-Sleutel, Wie ringerwaard. Eerv. verm. Mw. N. Asjes-Oude- sluis. Kempen 2e Mw. A. Buisman Oudesluis. Batikken le Mw. N. Asjes, Oudesluis. Kraaltjeswerk Eerv. verm. Jongejuffr. D. Geerligs, Oudesluis. Schaduwwerk Eerv. verm. Mevr. J. Kater- Wieringerwaard. Weven le pr. de Heer H. Stip, Schager brug 2e Mw. M. Kreijger, Jd., Oudesluis. Eerv. verm. Mw. Jimmink, Belkmerweg, Zijpe. Spreien le prijs Mw. Schmalz-Vader, Scha gen 2e Mw. T. de Rijs, Texel 2e pr. Mw. G. Kater-Sleutel, Wieringerwaard, insgelijks 2de prijs. Eerv. verm. Mw. Wed. Nieuwland, Ou desluis. Fijn Kruissteekwerk le Mw. G. Nannis, Oudesluis 2e Mw. de Wed. W. Metselaar, WieringerwaardEerv. verm. Mw. Nap-Kos, Schagerbrug. Grofweefwerk Eerv. verm. Mw. J. v. d. Vliet, Groote Sloot, Oudesluis. Kantklossen 2e Mw. T. Brak-Brouwer Eerv. verm. Mw. Jimmink, Belkmerweg, Zijpe; Mw. G. Brouwer, Zijpe. Prikwerk le Mw. Algarissen, Zuid-Zijpe Eerv. verm. Mw. Strooper, Zijpe. Breiwerk en Kunstbreiwerk le pr. Mw. A. de Vries, Zuid Scharwoude le pr. Mw. Hop man-Rezelman, Schagerbrug 2e pr. Mw. G. Bos, Oudesluis2e pr. Mw. M. Hoogland, Schagen 3de pr. Mw. M. Hoogland-De Graaf St. Maartenbrug. Eerv. verm. Mw. Hoogland, Schagen en Mw. J. Kant-Breed Schagerbrug en Mw. M. Lin- denberg, Oudesluis. De Jury bestaande uit de Heeren C. Goet, H. Jonker en KI. Kreijger te Oudesluis ver leende de volgende prijzen Houtsnijwerk le pr. de hr. A. Baken, Belk merweg, Zijpe 2e pr. de hr. A. Baken idem Eerv. verm. de hr. P. de Lange, Schagerbrug, 2 keer de hr. B. Metzelaar, Wieringerwaard de hr. W. Bijl, St. Maartensbrug, 3 maalde heer J. W. Metzelaar, Wieringerwaard, 3 keer; de hr. H. de Graaf, Schagerbrug de hr. J. Groot, Wieringerwaard. Huisvlijtle pr S. Tijsen, Anna Paulowna; 2e pr. G. Heemskerk, Oudesluis Eerv. verm. de hr. M. de Vries de hr. J. Silver Mw. B. Sleutel, 4 maal, de hr. J. de Wind Mw. J. Kater, Wieringerwaard 1 keer, de hr. Jn. Ka ter, Wieringerwaard. Schilderen le de hr. K. Swiers, Schagen 2e, idem Eerv.verm. de hr. K. Swiers en Mw. M. Baken, Anna Paulowna. Teekenen le Mw. G. Jimmink, Keinsmer- brug 2e Mw. M. Strijbis, Harenkarspel. Eerv. verm. M. Strijbis, 4 maal, F. v. d. Ham, Wie ringerwaard, Mw. G. Jimmink 2 maal. Figuurzagen le pr. W. v. Loenen Kzn.. Schagerbrug 2e pr. Eilers, Spoorbrug, Zijpe Eerv. verm. Sibenga, Den Helder de hr. D. Muntjewerf, Oudesluis de hr. H. de Koning, Den Helder. Kinderafdeeling huisvlijt enz. Handwerken le Jongejuffr. Kooister, 2e Jongej. Annie Bakker, Keinsmerbrug 2de pr. Reine de Wit, Keinsmerbrug. Eerv. verm. Mw. M. Kreijger Pd., Oudesluis Jansje Geer ligs, K. Appel, A. de Geus, St. Maartensvlot- had binnengeleid, las Z.II. Eerw. de benoemingsbrief aan de geloovigen voor, waarna door allen Gods zegen werd afgebeden over den nieuwen .unctionaris door het zingen van het „Feni Creator". Hierna legde de pastoor de eed van trouw aan zijn parochie af en werd hij door den Deken in het bezit van zijn parochie gesteld door het overhandi gen der Kerksleutels. In een rustige toespraak schetste de Deken vervolgens de verhouding tusschen pastoor en parochie, waar na deze beteekenisvolle plechtigheid werd besloten met den zegen. A. R. Kiesvereeniging. Vrijdagavond zal in de Geref. Kerk te Slootdorp een vergadering worden gehouden, waar men hoopt te komen tot oprichting van een Antb-Revolutionaire Kiesvereeni ging. Zie advertentie in dit nummer. brug, Reini de Wit 2 keer. Teekenen le pr. c. Thomas, Schagerbrug; 2e pr. L. Berg, Schagerbrug Eerv. verm. E. Venema, Schagerbrug, Reini de Wit, Keins merbrug. Houtsnijwerk le pr. R. Bil, Kreil2e pr. idem Eerv. verm. Idem, 2 keer. De le prijs der verloting, geleid door den Heer C„ Nannis, Wethouder der Gemeente Zijpe, viel ten deel aan den Heer G. Baken, Boermansweg, Anna Paulowna. 't Was een fijne theekast. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKINGEN. OPHALEN VAN HUISVUIL. Burgemeester en Wethouders van Wierin- gen maken het volgende bekend. In den loop dezer week worden formulieren uitgereikt aan de bewoners van alle percee- len, waar van gemeentewege het huisvuil wordt opgehaald. Deze formulieren, in verband staande met de nieuwe verordening tot heffing van reini gingsrechten, moeten met inkt worden inge vuld en ter secretarie worden ingediend uiterlijk 4 Maart a.s. Bij gebreke daarvan zal na dien datum het huisvuil niet meer worden opgehaald. Wanneer aan iemand geen formulier is uit gereikt vóór 28 Februari, kan hij er een ter secretarie aanvragen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. O. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. DE HUURDERS-ACTIE Zaterdagavond heeft, hoewel niet officieel aangekondigd, wederom een vergadering: plaats gevonden van huur ders van woningen. Na de hopeloos in het water geval len vergadering van Woensdagavond, welke met de liuisheeren gehouden zou worden, had „leider" Tillema zijn ge trouwen weder bijeengeroepen, waar aan nu een 50-tal huurders gevolg had den gegeven. De Heer Tillema zei onder jneer, dat de aanwezigen goed moesten begrij pen, dat de huiseigenaren „ons niet naar hun huizen hebben toegehaald, maar wij zijn naar die menschen ge gaan de gelegenheid was er toen om liooge huren te vragen, en wij hebben dus daaraan zelf meegewerkt. Nu is het aan ons ze te trachten weer naar beneden te krijgen. En wij moesten zoo solidair zijn, dat als er hui zen leeg stonden, wij gezamenlijk moes ten besluiten „wij stappen er in, want die huizen staan er en zijn voor ons Tot daadwerkelijke besluiten is het ook op deze vergadering niet geko men wel werd voorgesteld om ook te Den Oever te vergaderen, wat de heer Luckie de woorden ontlokte, dat dit niet zoo makkelijk zou gaan, want wanneer je om een zaal kwam en je zei dat het voor de huurstaking was, zou geen kastelein bereid zijn, om een zaal te geven. Toch werd besloten om te trachten contact te krijgen aan Den Oever. Aan het slot van de vergadering werd een collecte gehouden, teneinde de onkosten te bestrijden van dezen avond. Evancjelisatie-vereeniging in en ten bate der Ned. Hervormde Kerk te Hippolytushoef. Doordat de leden dei- Hervormd Kerkelijke vereeniging te Den Oever thans zijn aangesloten bij bovengenoemde vereeniging, is het be stuur uitgebreid als volgt Chr. Gul- demeester voorz., D. Meijers, (Den Oe ver) secretaris Tj. Buma, penning meester Dijkstra, (Den Oever) 2e penningm. G. Timmerman, G. de Graaf, J. Landolt en Alb. Bupia (Den Oever) leden. RUNDVEEFOKVEREENIGING „OOST- EN WEST-WIERINGEN." Maandagmorgen hield bovengenoemde ver eeniging een algemeene vergadering in Ho tel Lont onder leiding van den heer S. J. Koorn. Aanwezig 13 leden. Na opening door den voorzitter volgt voor lezing der notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Volgt rekening en verantwoording van den penningmeester ,den heer Jn. Engel. Na in zage wordt de rekening goedgekeurd. Dan volgt het jaarverslag van den contro leur-stamboekhouder over het melkjaar 1932. Beste melkvaarzen zijn Kg. Kg. Mdg. melk vet Zwarte 4, eig. Wed. D. Mulder 4848 188 3.88 315 Grietje 3, eig. N. S. Bakker 5107 177 3.47 327 Jannie 20, eig. Wt. Mostert 5361 175 3.26 280 Klara 21, eig. Wt. Mostert 4089 170 4.16 280 Reina 4, eig. Jb. P. Dekker 4487 152 3.39 280 Paulin, eig. C. Kool 4084 148 3.62 324 Marie 4, eig. C. Tijsen 4385 147 3.35 330

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2