Ruwe Handen C. HOOGVORST OATS WIERINGERMEERHOEKJE. KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG. Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. voorzitter wilde samenwerken, doch van bedanken is bij het bestuur niets ingekomen. De voorzitter gaf te kennen, dat hij het niet wenschclijk zou achten, dat de heer Kuijn zou worden geroyeerd. De vergadering zou de justitie vooruit loo pen. Wie schuldig is, zal zijn straf wel ontvangen. Daarna deelde de heer Koppen nog mede, dat de drie bestuursleden, n.1. de heeren Koppen, Tentij en Brouwer, den heer Tentij voorloopig hebben aange wezen als penningmeester en den heer Kuijn in zijn functie hebben geschorst. Over een deel van de bescheiden be schikt het bestuur echter niet, daar boe ken verloren zijn geraakt. Op welke wij ze is moeilijk te verklaren. De voorzitter deelde mede, dat hij gaarne zijn mandaat ter beschikking stelt, indien tien personen zulks wen- schen. Hij zal zich aan de critiek van leden en bestuur niet onttrekken en ook, zoo noodig, steeds medewerking verleenen. Het zal de vergadering wel bekend zijn dat hij in Zuid- en Noord- Schermer geen zitting meer zal nemen in plaatselijke vereenigingen. Na eenige discussie werd besloten dat ook de voorzitter lid van het bestuur zal blijven. Het nazien der rekening van wijk verpleging werd daarna opgedragen aan een commissie van drie personen. Daarna sluiting. EEN „DOOFSTOMME" GEARRESTEERD. Te Bussum arresteerde de politie een langs de huizen ventend koopman, die onwillige koopers te lijf ging. Om zijn arm droeg hij een doofstommen-band. Daar hij van simu latie verdacht werd, ging men telefonisch bij de Amsterdamsche politie navraag doen de drager van den opgegeven naam was werke lijk doofstoom, maarzat rustig thuis. Toen dit den gearresteerde onder 't oog werd gebracht, kreeg hij plotseling zijn spraakver mogen terug en bekende hij reeds eenigen tijd onder valschen naam te leven. Uit ver schillende plaatsen kon hij op dien naam ge stelde ventvergunningen toonen. Daar de man ook vier vonnissen te goed heeft, wordt hij ter beschikking van de justitie gesteld. DE LOONEN IN HET BOUWBEDRIJF. Nieuwe verlaging verlangd door de Regeering, maar door werknemers werkgevers afgewezen. Zaterdag Is op uitnoodiging van de regee ring te 's-Gravenhage een bijeenkomst ge houden van de interdepartementale bezuini gingscommissie met vertegenwoordigers van werknemers en werkgevers in het bouwbe drijf. Uit de mededeeling van den heer Lietaert Peerbolte, die de bijeenkomst leidde, bleek, dat de regeering een nieuwe verlaging van de loonen in het bouwbedrijf noodig oordeel de. Er moest een verlaging van 15 pet. op de loonen van vóór 1 October 1932, over de ge- heele linie, plaats vinden. Waar deze verla ging van 7.5 tot ca. 14 pet. had bedragen, be- teekende dit, dat over de geheele linie op nieuw een tusschentijdsche wijziging moest plaats vinden. Bovendien moesten in die plaatsen waar z.g. geautoriseerde tarieven golden dit is slechts voor een drie- of vier tal plaatsen het geval deze tarieven zóó worden herzien dat niet meer dan 20 a 25 pet. boven de controleloonen verdiend kon worden. Van werknemers- en werkgeverszijde is een tusschentijdsche wijziging der collectieve ar beidsovereenkomst met beslistheid afgewe zen. Een weddenschap. Dc politie t,e Berlicum (N.-Br.) heeft een. moeilijk vraagstuk op te lossen. Een arbeider had in een café met een landbouwer om honderd gulden gewed dat hij een varken uit den stal van den boer zou kunnen stelen. Of de boer het jneende, valt te betwijfelen, doch den ander bleek het volle ernst te zijn ge weest. Want omstreeks 10 uur in den avond sloop de arbeider den stal der boerderij binnen, sloeg, met een hamer een varken buiten westen, om het ver volgens den hals door te snijden. Met den vetten honderdponder op z'n nek stapte de man vervolgens naar bedoel de herberg en toonde triomfantelijk het buitgemaakte varken. Behalve dit varken eischte de man bovendien van den landbouwer de hon derd gulden der weddenschap, die hij eerlijk gewonnen had, naar hij zeide. De boer denkt er echter niet over te be talen. De politie staat voor de moeilijke vraag hoe dit raadsel te ontwarren. Een telegram aan Von Hindenburg Het "Verbond voor Nationaal Herstel heeft aan President Von Hindenburg het volgende telegram gezonden „Wij spreken onze diepe verontwaar diging uit, dat iemand, die zich Neder lander noemt, het Rijksdaggebouw in brand heeft gestoken". De aanstaande verkiezingen. Bescherming van propaganda- vrijheid gevraagd. Het Tweede Kamelid de heer Vliegen heeft aan den Minister van Binner.- landsche Zaken de volgende vragen gesteld Acht de minister het, met het oog op vele ervaringen in vorige verkiezings perioden in sommige deelon des lands niet gewenscht om voor de thans uitge schreven verkiezingen van leden van de Tweede Kamer Den Burgemeester aan te manen, dat ze door alle partijen een volledige bescherming van propagandavrijheid hebben te waarborgen, o.a. door het te gengaan van elke molestatie van wel ken aard ook, door zich te onthouden van elke pressie op zaal houders ter za ke van het beschikbaar stellen van lo kaliteiten voor vergaderingen en even eens zooveel mogelijk tegen te gaan, dat anderen dergeljjke pressie uitoe fenen En dat zij, voor zoover zekere vormen van propaganda afhankelijk zijn van door hen te geven vergunnin gen, deze vergunriingn slechts in ge vallen van evidente gevaren voor de openbare orde, weigeren Den gemeentebesturen en voorzitters van stembureaux aan te manen er voor te zorgen, dat voor de kiezers het geheim der stemming wordt gewaar borgd, door de hokjes zóó te plaatsen, dat controle, op de handeling van den kiezer bij het uitoefenen van zijn kies plicht is uitgesloten, dat personen, die blijkbaar dergelijke controle willen uitoefenen, worden verwijderd en in menging van wie ook volstrekt verbo den wordt tenzij dan in het geval van lichamelijke hulpbehoevendheid, als bedoeld in art. 87 der Kieswet Werkloozenopstootje te Sliedrecht. In verband met de rumoerige raads zitting van Maandagavond is het Dins dag in de gemeente Sliedrecht tot on geregeldheden gekomen. Eenige hon derden werkloozen trokken naar eeni ge werkgevers en eischten werk. De politie heeft eerst de menschen aange maand zich rustig te houden, toen daar aan echter geen gehoor werd gegeven, werd van de wapens en gummistokken gebruik gemaakt. De marechaussee uit Papendrecht verleende assistentie. Eenige personen liepen verwondingen op. Banklooper met f 7000 op stap. De Haagsche politie is op zoek naar den 26-jarigen banklooper Ch. M. van de firma De Bas en Co. M. heeft in den loop van Dinsdagmiddag ruim f 7000 in opdracht van genoemde firma ge- ind bij de Nederlandsche Bank, met welk bedrag hij niet was teruggekeerd. M. is reeds gedurende ruim tien ja ren bij de firma De Bas en Co. werk zaam en stond als een betrouwbaar persoon bekend. Het bankiershuis is tegen alle schade verzekerd. BUITENLANDSCH NIEUWS. 17'/! VOOR EEN KOE. Een lezer van het Handelsblad vraagt te gen welken prijs de Deensche regeering de afgemolken koeien opkoopt, die elke week ten getale van 3000 stuks worden vernietigd en voor de andere helft uitgedeeld aan werk loozen en behoeftigen. Welnu, deze prijs bedraagt 18 ore of wel 7 cents per kilo slachtgewicht. Voor een beest met een slachtgewicht van 250 kilo wordt dus zeventien en een halve gulden vergoed SOBERHEID VOOR FILMARTISTEN. Teneinde geen overvallen uit te lokken Blijkens een Reuter-bericht uit Hollywood heeft de hoofdcommissaris van politie te Los Angeles een waarschuwing gericht tot de filmacteurs om zich te onthouden van uiter lijk vertoon en overmatigen pronk, teneinde de veelvuldige beroovingen van filmacteurs te voorkomen. „Niet dat zich georganiseerde benden in Hollywood bevinden," zoo verklaarde de hoofd commissaris, „doch er zijn wel vele personen, die als kennissen van de filmsterren hiervan misbruik maken om aan de werkelijke dieven de noodige inlichtingen te geven opdat deze hun slag kunnen slaan, zooals onlangs ge schied is met Betty Compson. Deze waarschuwing heeft in de eerste plaats gegolden voor Lilian Harvey, die na haar aankomst uit Berlijn, voor het eerst in Holly wood verscheen met aan haar vinger een gou den ring bevattend een elfkaraats-diamant en aan haar armen drie diamanten en saffie ren armbanden. VEREENIGDE STATEN. FORDS SECRETARIS ONTVOERD Sedert Maandag zoek. Sinds Maandagmiddag wordt de secretaris van Henri Ford, Ernest G. Liebold, vermist. Men vreest dat hij ontvoerd is. Het geheele politie-personeel is gerequi- reerd om den vermiste op te sporen. Liebold is sedert ongeveer twintig jaren bij Ford werkzaam. Kerk en mobilisatie. Anti-militaristische Deensche predikanten weigeren de klok ken te laten luiden De antimilitaristische Deensche pre dikanten hebben zich, naar „Berlings- ke Tidende" meldt, tot het ministerie van eeredienst gewend (Denemarken heeft naar men weet een Staatskerk) om vrijgesteld te worden van de ver plichting, de klokken in hun kerken te laten luiden wanneer bevel tot mobili satie wordt gegeven. Zij wenschen deze oude bepaling afgeschaft te zien, daar zij haar onvereenigbaar achten met het standpunt van de Kerk tegenover den oorlog. De vereeniging van anti-militaristi sche predikanten telt. 113 leden, van wie er ruim 100 tot de Deensche Staats kerk behooren. De legercommandant,1 luitenant-ge neraal With, heeft naar aanleiding hiervan betoogd, dat het kleine Deen sche leger alleen dient tot verdediging van den vrede, tot verweer tegen alles wat den oorlog over het land kan bren gen. De generaal achtte het verzoek der predikanten zeer gekunsteld en ge zocht en bovendien in het geheel niet verei9cht zelfs van streng religieus standpunt beschouwd. Op een oogen- blik dat ons land in gevaar is (aldus generaal With moet de Kerk naar de meening dezer predikanten zich er ge heel van onthouden het hare er toe bij te dragen dat onze vredesweerjnacht - leger en vloot - zoo spoedig mogelijk op haar effectieve mobilisatie wordt gebracht. De generaal verkla&rde voorts nog, dat de predikanten der Staatskerk amb tenaren zijn en dus evenals alle ande re ambtenaren hun plichten hebben bij mobilisatie. Het aloude klolSenluiden bij mobili satie achtte de generaal de beste aan kondiging van het mobilisatiebevel alle andere middelen, zelfs de radio, kunnen geheel of gedeeltelijk kort schieten, niet het minst door maatre gelen van buiten. Socialisten, jagen met koninklijke geweren. In de voormalige kroondomeinen van ex-konig Alfonso te Rio Frio in Spanje, heeft een uit 40 socialisten be staand jachtgezelschap een groote drijfjacht gehouden, waarbij geweren werden gebruikt met het koninklijk wapen voorzien. Niet minder dan 52 herten werden neergelegd. In de recht- sche pers komt groote verontwaardi ging tot uiting, omdat zij is gehouden na de sluiting, van het jachtseizoen, waarbij er op gewezen wordt, dat ex- koning Alfonso altijd nauwgezet de da ta van opening en sluiting van de jacht tijd in acht nam. Het jachtgezelschap daarentegen ver klaart, dot de jacht is gehouden met 't doel de dojneinen te ontlasten van de overtollige herten. De domeinen zijn reeds driemaal in veiling geweest, doch er hebben zich geen koopers aangemeld. Botsing tusschen twee vliegtuigen. Dinsdagmorgen zijn bij Chinester in het Engelsche graafschap Sussex twee militaire vliegtuigen in de lucht met elkaar in botsing gekomen. Een van de piloten, een officier, werd gedood, de andere slechts licht gewond. Dc bot sing geschiedde op een hoogte van 100 meter. Dit is het negende doodelijke ongeval bij de Engelsche luchtmacht sedert het begin van het jaar. Tegenwoordigheid van geest. In de Berlijnsche wijk Spandau gaf een 5-jarig knaapje een jnerkwaardig bewijs van tegenwoordigheid van geest. Hij was met zijn moeder op be zoek gegaan, doch moest om iets te ha len, even naar huis terug, waarin de vader alleen was achtergebleven. Het ventje vond zijn vader bewusteloos in de keuken. De man had blijkbaar ver geten de gaskraan te sluiten en de keuken was geheel met gas gevuld. De jongen draaide eerst het gaskraantje dicht, maakte toen de vensters open en ging daarop pas zijn jnoeder, die in het zelfde huis op bezoek was, roepen. De vader kon in het leven worden terug geroepen. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Fouten in de moderne voedingswijze. De wijze, waarop de meeste men schen zich tegenwoordig voeden, is ver van aanbevelingswaardig. Zelfs in het gezin zijn de thee- en de avondboter ham als kleine maaltijden vervallen, men heeft nog slechts de drie hoofd maaltijden in eere gehouden, doch eigen lijk verdient slechts één daarvan dien naam ;met recht. En als men een kijkje neemt bij alleenwonende jonggezellen en werkende vrouwen, is het nog slech tetr met de voedingswijze gesteld, ook reeds hierom, dat er met de persoonlij ke behoefte aan bepaalde spijzen min der rekening gehouden wordt dan in een gezin. Wat is nu in het algemeen gewoon te Er wordt ontbeten daarbij eet men zoo weinig dat weliswaar voor eenige uren het gevoel van honger wordt verdoofd, doch aan het lichaam niet voldoende voedingsstoffen worden toegevoegd, om zonder schade geduren de den voormiddag ingespannen te kunnen werken, temeer waar ook gedu rende den langen nacht uit den aard der zaak geen voedsel is gebruikt. De ze toestand blijft ook na het koffie drinken bestendigd ten eerste is het tijdsverloop tusschen ontbijt en koffie tafel te groot, de karigheid dezer maal tijden in aanmerking genomen en ten tweede wordt er alweer niet gezorgd voor de voeding van het lichaam en blijft het doel slechts te voorkomen dat men honger krijgt. Met dat al komt het organisme gedurende de werkuren geregeld voedsel te kort. De eenige werkelijke hoofdmaaltijd, dien wij kennen is in vergelijking met de andere overladen de aan kleine maaltijden gewende maag is bovendien niet in staat om deze groote hoeveel heid voedsel zoo te verteren, dat het organisme er voldoende van profiteert. Dit is dan ook de reden, dat somjnigc menschen 's-avonds laat of 's-nachts honger krijgen ze zetten met het oog daarop wat eten klaar om tenminste niet wakker te liggen van den honger, doch dat deze levenswijze in haar ge heel verkeerd is, behoeft geen betoog. Dat de prestaties op elk gebied vermin deren en de gezondheid onvermijdelijk wordt geschaad, spreekt vanzelf. De grootste fout ligt bij het begin, dus bij het ontbijt. Al ;moet men er wat vroeger voor opstaan, het is noodzake- BEKENDMAKING. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat het gedeelte van de kiezerslijst der gemeente Medem blik 1933/1934, waarin vermeld zijn de namen der kiezers, wonende binnen het bij die gemeente behoorende gedeel te van den Wieringermeerpolder, op Maandag 6 Maart en Dinsdag 7 Maart a.s. des nam. van 7 tot 9 uur ter inzage ligt te MIDDENMEER ten huize van den veldwachter H. den Ilartigh en te SLOOTDORP in het gebouw voor Maat schappelijk Werk. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur van Medemblik verbetering van de vastge stelde kiezerslijst te vragen, op grond, dat hij zelf of een ander, in strijd imét de wet. daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt of al dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier wordeh gesteld. Middenmeer. Opening zaak v.d. Wal. Gelijk wij reeds in een vorig bericht hebben gemeld, zal heden Zaterdag de heer v.d. Wal zijn zaak openen en komt in dit nummer een advertentie voor, waarin uitvoerig wordt aangekondigd, welke artikelen in de winkel van den heer v.d. Wal te verkrijgen zijn. Ook speciale openingsattracties zijn inge steld en we gelooven wel, dat het pu bliek hier een druk gebruik van zal maken. Waj wenschen den heer y.d. Wal veel succes. Slootdorp. Bioscoop. Heden Zaterdag avond zal in hotel Smit een mooi bios coopprogramma worden vertoond. Als hoofdnummer komt op het witte doek de prachtige klankfilm „De Sjanghai Express". Gereformeerde Vrouwen en Meisjes- vereeniging. Donderdagavond gaven de Gei'. Vrouwen- en Meisjes Vereeni ging gecombineerd een zeer goed ge slaagde uitvoering in dc Gereformeer de Kerk te Slootdorp. De leiding van dezen avond beruste bij den hr. Tie- mersma, die dan ook, nadat gezamen lijk gezongen was Ps. 103:1 en geopend met gebed, de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Spr. verheug de zich over de goede opkomst (het kerkgebouw was geheel gevuld.) Hierop releveerde Mevr. van 't. Wout in 't kort de wordingsgeschiedenis der Ger. Vrouwenvereeniging, hoe eerst werd vergaderd in 't gebouwtje aan de Slootweg en de hoop aanvankelijk ge vestigd was op de bewoners welke nog zouden komen. Gelukkig kon hieruit groeien een Vereeniging op Christelij- ken grondslag met ruim 30 leden. He laas gingen de Hervormden heen, wat viel te betreuren, zoodat toen werd ge boren de Geref. Vrouwenvereeniging. Met de wensch, dat God ook dit werk mag kronen met Zijn zegen, en een op wekking tot aaneensluiting, besloot spr. haar overzichtelijk betoog. Een dubbel kwartet (jongens en meis jes) deed zich nu hooren en zong 3 cou pletten van „De Heer is mijn Herder Mej. T. van Dis gaf een bijbelsche be schouwing over „Ruth". De hr. van Dis droeg op voortreffelijke wijze voor „De Blindgeborene.". Eveneens viel de samenspraak van Mej. N. van Dis en T. Holterop „Groen als gras" zeer in de smaak. Een geslaagd tableau „Veel voor anderen te wezen" door de dames G. v.d. Sluis, Mevr. van 't Wout en Mej. N. van Sluis en de muzieknummers der- li.h. de Weert en van Sluis oogstten een dankbaar applaus. Ook „Het lucifers meisje" (zang) door Mej. N. v. Sluis en het Schimmenspel trokken een onver deelde aandacht. Na de pauze gaf' Mej. N. van Sluis 'n uiteenzetting over het nut der meisjes- vereeniging. In breede trekken werd 't goede doel naar voren gebracht. Hierop zong de Meisjesvereeniging het Bonds lied. De afgevaardigden tracteerden ver volgens op een zangstukje. Daarop samenspraak „De visschers", Zang door 4 dames en 4 heeren; Ps. 42 opgevolgd door sajnenspraak: „Wie zal de gelukkige zijn" door 3 dames. Tableau, muzieknummers, en dan weer 'n samenspraak „Haar kleinkind" door Mej. N. van Sluis en de kleine pas schoolgaande van Sluis. Voortreffelijk gaf dat kleine ding met. lieflijk stemme tje weer de hartéwensch welke kinde ren eigen kan zijn. Een tableau en een pantomime volg den hierna. Als laatst gegeven nummer was een samenspraak „De Pelgrim" door G. van Sluis, Mej. T. Holtrop, Mej. N. van Dis, Mej. T. van Dis, en Mej. N. van Sluis. Tusschen de programma nummers in werd het eene lied na het andere spontaan gezongen, begeleid door 't orgel, bespeeld door den heer Bosma. I-Iet mag gezegd worden: de vrouwen- en pieisjesvereeniging heb ben getracteerd, niet alleen op lekker nijen, maar ook vele mooie samenspra ken en voordrachten. Hun devies dan ook „meerdere bekendheid te geven o- ver doel en werkwijze der beide Veree nigingen" is dezen avond geheel in ver vulling gegaan, mede ook door het ex- poseeren der vele gemaakte ^goederen voor een eventueel te houden bazar. In dankbare sternjning werd te bijna middernacht Ps. 103:8,9 gezongen, waar na de leider deze in alle opzichten goed geslaagde avond met dankgebed sloot. BURGERLIJKEN 8TANB MEDEMBLIK (met inbegrip ged. Wieringermeer.) 23 Februari - 2 Maart 1933. Geboren: Albert Antonius Johannes, zoon van Adrianus Franciscus Lookx en Maria Elisabcth Mertens. Egbert zoon van W'illem Frederik Hendrik de Graaf en Annagina Jantina Kruidhof. Verder geen aangiften. ZUIDERZEEWERKEN. Aanbesteding. Op Woensdag 15 Maart 1933, des voormid dags te 11 uur, zal door den directeur-gene raal der Zuiderzeewerken, in het gebouw der Zuiderzeewerken te 's-Gravenhage, Zeestraat 102, worden aanbesteed het aanleggen van 18,7 km gewalste we gen in de Wieringermeer. Raming f 200.000. Het bestek no. 193 Z.W. ligt na 9 Maart 1933 ter lezing aan het Ministerie van Water staat en aan bureel der Zuiderzeewerken te 's-Gravenhage, Zeestraat 102, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der aan den voet daarvan vermelde kosten, te bekomen bij de Algemeene Landsdrukkerij, te 's-Gra venhage. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den eerstaanwezend-ingenieur bij de Zuiderzee werken ii\ J. Postma, te 's-Gravenhage, en den ingenieur bij de Zuiderzeewerken ir. J. F. L. v. d. Bom, te Medemblik. KERKDIENSTEN TE SLOOTDORP. ZONDAG 5 MAART. R. K. KERK Des Zondags 2 H. H. Missen, n.1. te half acht en te 10 uui\ Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de H.H. Mis te half acht. NED. HERV. GEM. Middenmeer n.m. 2.30 uur Ds. Fischer. Half twaalf Zondagschool. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Middenmeer geen dienst. C.J.V. Timothëus. a.s. Woensdag vergade ring te Middenmeer 's av. 7.30 uur. GEREF. KERK Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. v.d. Vliet, Zeist. Slootdorp n.m. 3 uur Cand. v. d. Vliet. VRAAGT LETOPHET FABRIEKSMERK Ruwe Huid-Schrale Lippep lijk, dat men zich hiervoor ruimschoots tijd gunt. Er moet rustig, gegeten wor den en het gewone brood met thee of koffie (cacao is voor 's morgens vroeg niet geschikt) dient te worden aange vuld met een flink bord pap, waarbij melk, stroop, suiker, praai* voor de af wisseling ook gekookte vruchten of vruchtensap gebruikt kunnen worden. Ook een bord dikke soep is zeer aan te bevelen. Melk en kaas voorzien in de behoefte aan eiwit, terwijl ook visch zeer voedzaam is en een aangename variatie geeft. Eieren kan, doch be hoeft men niet te gebruiken bruin brood en roggebrood wisselen het witte brood af of wrden daarnaast gepresen teerd, terwijl vruchten niet mogen ont breken, tenzij er sla, radijsjes of iets dergelijks op tafel wordt gebracht. Hoe dokters een eeuw geleden over baden oordeelden. Toen de lord mayor van Londen in 1872 de magistraat om goedkeuring voor de kosten van het plaatsen van een badkuip verzocht, werd op zijn ver zoek afwijzend beschikt en het werd met de volgende opmerkingen terugge stuurd „Tot nog toe is er nog nooit aanmerking gemaakt op het ontbreken van een badgelegenheid. Wanneer de tegenwoordige burgemeester en zijn familie een bad willen nejnen, moeten zij zich die gelegenheid maar op eigen kosten verschaffen". Pas toen lord John Russel, als eer ste Londenaar, zijn eigen bad had, was er aan te denken, dat ook de burge meester zoo'n wascligelegenheid kreeg Dat eerste had verwekte groote be langstelling. Van heinde en.ver kwa men menschen om het te bezichtigen. Onder hen bevond zich ook een Ame rikaan, Adam Thompson genaamd, die zich dadelijk een dergelijk bad in zijn huis te Cincinna liet inrichten. Een lachwekkend commentaar daar bij vormt het oordeel der dokters uit dien tijd, die verklaarden, dat., „wan neer deze weelde van het baden zich verder zou verbreiden, dit niets anders tengevolge zou hebben, dan veelvuldige ziektegevallen koorts,- rheumatiek en longontsteking". PROVINCIAAL NIEUWS. WIERINGERWAARD. Aan den heer D. Jan sen, stationschef alhier, is op zijn vex-zoek wegens invaliditeit eervol ontslag verleend. Naar we vernemen, gaat de heer Jansen de volgende maand reeds van hier vertrekken. Bereidwillig en hulpvaardig als de heer Jan sen steeds was, zullen velen hem noode zien heengaan. FAILLISSEMENTEN Door de Arr. Rechtbank te Alkmaar is het faillissement uitgesproken van W. Ilaverkorn, winkelier te Wieringer- waard, met benoeming van ;mr. Krabbe tot rechter-commissaris en van mr. de Groot tot curator. DE EERSTE SLABOONEN. Donderdag werden door den heer Stam te Berkhout de eerste slaboonen aan de veiling aangevoerd.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2