nTÏ. iTivff a ixi TWEEDE BLAD VRIJDAG 3 MAART No. 18. MAN EN VROUW ZIJN ééN Of ii BIJ PIJN WIERINGEN - DEN OEVER. TE KOOP BURGERWOONHUIS TE KOOP GEVRAAGD: in hun lof over „Zij "-crème. Zij is inderdaad even onmisbaar voor de verzorging van huid en teint der vrouw, als voor den man die op pijnloos, spiegelglad en onberispelijk scheren gesteld is. In prijzen van 20—75 cent. BINNENLANDSCH NIEUWS. Bejaard echtpaar aangereden. Op den Nieuwe weg te Poeldijk is 'n bejaard echtpaar onder een auto ge raakt. De man en de vrouw werden na bij de Blauwe Brug uit een auto gela ten, waarna de vrouw, die aan doofheid lijdt, den weg overstak, zonder te mer ken, dat er een vrachtauto naderde. Zij werd aangereden en over den weg ge slingerd, evenals de man, die haar on middellijk was gevolgd. De verwon dingen waren van dien aard, dat de ge troffenen naar een ziekenhuis in Den Haag moesten worden vervoerd. DE EISCH VAN MINISTER DECKERS. Uitgave „Algemeen Marineweekblad" stopgezet. Naar men meldt zal het „Algemeen Marine- weekblad", het bestuursorgaan van het „Cambo", met het nummer van heden voor- loopig voor het laatst verschijnen wegens ontslag van den redacteur, den heer Smit en het aanbrengen van ingrijpende wijzigingen in de redactie. Het ontslag van de burgerbestuur ders van het Cambo. Nog nader wordt gemeld In de vergadering van den Bond van Onder officieren der Kon. Marine, Woensdagavond in „Musis Sacrum" te Den Helder gehouden, is de burgerbestuurder van dezen Bond, de heer J. H. de Neys, met algemeene stemmen ontslagen. In de vergadering van den Bond van Kor poraals en den Bond van Minder-marineper- soneel moest over het ontslag van den bur gerbestuurder, den heer Van der Vaart, nog worden beslist. De redacteur van het „Algemeen Marine- weekblad," de heer Smit en de algemeen ver tegenwoordiger van het CAMBO in Ned.- Indië de heer Van Klaveren 'zijn door het be stuur van het CAMBO ontslagen. Laatstge noemde is radiografisch met zijn ontslag in kennis gesteld. STEUN AAN DEN LANDBOUW IN DE VEENKOLONIëN. Drie mülioen uitgetrokken. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp tot het verleenen van steun aan de verbouwers van fabriekaardappelen in de Veenkoloniën. Daartoe wordt 3.000.000 gld. uitgetrokken. Aankoop van varkens. Vanwege de Varkenscentrale De Nederlandsche Varkenscentrale deelt mede In het najaar 1932 heeft de mogelijk heid bestaan om varkens, welke toen tertijd een gewicht hadden van 75 tot 125 K.G. aan de Nederlandsche Var kenscentrale op te geven voor levering op een nader aan te geven tijdstip, te gen een gegarandeerden prijs van 15 cent per pond levend gewicht. Een groot gedeelte der ingevolge deze regeling opgegeven varkens is op dit oogenblik reeds door de Nederlandsche Varkenscentrale afgenomen. Het ligt in de bedoeling de afname van het overgebleven gedeelte alsmede van een groot gedeelte van de reeds lang bij de Nederlandsche Varkenscen trale opgegeven zwaardere varkens uiterlijk medio Maart te doen geschie den. De afgenomen varkens zullen niet in het binnenland worden geplaatst, doch zijn geheel voor export bestemd. Regeering en. Bouwbedrijf. Contracten tot 1 October onge wijzigd. Minister Ruys heeft den besturen der organisaties in de bouwbedrijven jmedegedeeld dat hij op verlaging vóór 1 October a.s. met 15 pCt. van de vóór 1 October 1932 geldende contracloonen thans niet zal aandringen. Waar ech ter in tarief gewerkt wordt, zullen de loonen beperkt moeten worden tot 20 a 25 pCt. boven het contractloon, met behoud van de arbeidsprestaties, zoo als dit tot dusver in tariefwerk regel was. GASVERGIFTIGING. Toen Dinsdagavond mej. K., wonende aan de Nieuwe Dreef te Bergen op Zoom, thuis kwam, nam zij een sterke gaslucht waar. Het bleek, dat de gaskraan open stond in de keu ken. De echtgenoote van mej. K. lag in be- wusteloozen toestand op den vloer. Een dok ter kon met behulp van het zuurstofapparaat de levensgeesten weer opwekken. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. De 16-jarlge G. v. E. te Woerden, die Zon dag doordat haar kleeren vlam vatten, ern stige brandwonden opliep, is aan de gevolgen hiervan overleden. UITGESPROKEN FAILLISSEMENTEN. Noord-Holland (excl. Amsterdam) 63, Am sterdam 42, Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 49, Den Haag 43, Rotterdam 33, Utrecht 27, Gelderland 32, Noord-Brabant 25, Limburg 9, Zeeland 4, Friesland 10, Gronin gen 9, Drente 14, Overijsel 14. Totaal over Februari 374 faillissementen. Totaal van 1 Januari af 761 faillissementen. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 692 faillis sementen. BUITENLANDSCH NIEUWS. GARAGEHOUDER LEVEND VERBRAND. Te Brussel was de echtgenoote van een ga ragehouder ongerust geworden over het lang uitblijven van haar man. Toen zij eens in de garage ging kijken, vond zij hem verkoold in een hoek liggen, terwijl een auto in brand stond. ZOON BESCHERMT ZIJN MOEDER EN DOODT ZIJN VADER. Te Rijssel was een 54-jarige man aan den drank verslaafd en mishandelde telkens zijn vrouw. De 20-jarige zoon wilde bij zoo'n twist zijn moeder beschermen. Hierbij kwam het tot een vechtpartij tusschen vader en zoon, waarbij de vader door messteken werd ge dood. Vader door zijn zoon vermoord. Te Antwerpen is de 35-jarige v.d. Kamp door zijn 16-jarigen zoon met re volverschoten gedood. Het gebeurde wekte veel opschudding in de buurt en de politie moest den moordenaar tegen de woede van het publiek beschermen. Het slachtoffer stond bekend als dronk aard. Meermalen mishandelde hij zijn huisgenooten, met name zijn dochter. Waarom Economische wereldconfe rentie nog niet bijeen is. MacDonald verwacht spoedige besluiten. In een rede te Londen zeide MacDo nald dat de Economische Wereldconfe rentie vroeger had moeten bijeenko men, doch dat er hinderpalen zijn. De ze worden langzamerhand uit den weg geruimd. Zaterdag a.s. zal de nieuwe regee ring te Washington worden ge-instal- leerd, aldus de premier, en dan zullen wij meteen voeling nemen aangaande de quaesties, welke wij wederzijds heb ben op te lossen. Onze gemeenschappe lijke moeilijkheden zullen ons dicht tot elkaar brengen in ons besluit om een einde te maken aan de invloeden, die, beginnend met den jongsten oor log, de economische structuur onzer beschaving ondermijnen. Er zijn oplos singen, welke Amerika, wij zelf en an dere industriecle naties onder het oog zien. De Britsche Regeering wenscht ze onverwijld ter conferentietafel te brengen en niet te rusten vóór er een uitweg is ontdekt. 2.000 Communisten in arrest. In Duitschland. De politie gaat nog steeds voort met haar actie tegen communisten in het geheele Duitsche Rijk. Het aantal arre staties loopt in de honderden. Rijksjni- nister Goring heeft in een rede gezegd dat binnen 48 uur na den brand in het Rijksdaggebouw 2.000 communistische leiders achter slot en grendel zaten. Op de Sprinkhanen jacht. Een... cullinaire aantrekkelijkheid Reuter meldt uit Tunis, dat de ge heele oase van Tozeur (Afrika) in ac tie is om sprinkhanen te vangen, die in groote getalen door den wind uit het noordelijk deel van de Sahara worden gedreven. Aangezien gezouten en gerookte sprinkhanen voor de inlandsche bevol king een groote lekkernij beteekenen, verschaft de regeering zout aan hen, die aan de sprinkhanenvangst deelne men. Men hoopt het aantal deelnemers aan de vangst daardoor zoo groot te maken, dat de sprinkanenplaag wordt beperkt. PROVINCIAAL NIEUWS. MUZIEK - CONCOURSEN. De deelname voor het Nationale con cours voor harmonie- eii fanfarecorp sen te HEILOO belooft groot te worden 40 corpsen hebben zich reeds aange meld. Men zal pl.m. f 1000.- aan prijzen beschikbaar stellen. Voor het te houden muziekconcours van den Westfrieschen bond van harmo nie- en fanfarecorpsen op 25 en 28 Mei te HEERHUGOW-AARD, waarbij de plaatselijke vereeniging H.U.G.O. als gastvrouw optreedt, is door het gemeen tebestuur het gemeentelijk sportterrein welwillend ter beschikking, gesteld. SPORT. 40 K.M. AFSTANDSMARSCH. Op Zondag 19 Maart a.s. zal de R. K. Ma- rinesportvereeniging „St. Christophorus" een afstandsmarsch over 40 K.M. organiseeren te Den Helder, aanvang 10.15 uur v.m. vanaf hotel „Centraal" Kanaalweg. Deze marsch is een zgn. open marsch waar aan ook kunnen deelnemen vereenigingen, clubs of particulieren die niet aangesloten zijn bij de K.N.A.U. (afd. Wandelsport.) De deelname is opengesteld voor Dames en Heeren boven 16 jaar. Voor groepsverband is deelname minstens 10 personen, plus lei- der(sters.) Opgave tot deelname (naam en leeftijd goed vermelden) met overmaking f 0.90 per persoon moet geschieden aan A. W. P. Ange- nent, Keizerstraat 89, Den Helder, Postgiro 20642. De inschrijving sluit uiterlijk 10 Maart. GEMEENTE WIERINGEN. OUDERAVOND op Woensdag 1 Maart 1933, des avonds om 8 uur in de O.L. School te Westerland. De Heer J. Siesling opent als voorzitter der oudercommissie dezen avond met een harte lijk welkom tot de aanwezigen en spreekt zijn groote tevredenheid uit over de opkomst. Er zijn er maar liefst 53, die toch allen een plaatsje kunnen vinden. Hierna draagt hij de leiding van den verde ren avond op aan het hoofd der school, den Heer H. N. Cornelissen. De groote opkomst, aldus spreker, bewijst, dat de ouders voor het onderwijs voelen en in 't bijzonder nu de tijd van de overgang na dert. 1 April, een heerlijke dag voor velen, maar geen vreugdedag voor de zittenblijvers. U kunt in de pauze het werk van de kinderen bekijken en de zwakke broeders aansporen, dan kunnen ze misschien verhoogd worden. De onderwijzer doet zijn best er voor. Een na deel is echter, dat ze na de verhooging de klasse tegenhouden. Blijven ze zitten, dan herhalen ze het reeds geleerde, wat voor het kind zelf en 't onderwijs beter is. Enhet kind is zijn leed gauw vergeten. Na deze toespraak van het hoofd, leest de heer C. Omis de notulen voor van den ouder avond op 30 Nov. '32, die onveranderd goed gekeurd worden. Hierna is het woord aan Mej. C. Langedijk, onderwijzeres aan de school, die het onder werp „Het leesonderwijs in het 1ste leer jaar" zal behandelen. Verschillende personen in de opvoedkunde, aldus de Juffr., hebben methoden gemaakt voor 't aanvankelijk leesonderwijs. De alge meen gebruikte methode is wel die van Hoo- geveen. Op 1 April komen de kleintjes op school. Eerst bedeesd, maar na een aanmoedigend woordje, als wat heb jij een mooie naam gevoelen ze zich weldra thuis. De Juffr. be kijkt het lokaal met ze en komt eindelijk bij de klassikale leesplank. Die vinden de kinde ren prachtig, want hij is gekleurd. Vroeger, aldus spr., toen ja naar school ging, was deze er nog niet. Juffr's moeder heeft nog lezen geleerd met de spa - a, slee - ee methode van Prinsen. Opvatting van Hoogeveen is wat het kind doet, wat 't maakt, wat 't kan, vindt het van meer belang, dan wfw het weet. Het kind doet graag iets. De eerste les begint met een vertelling over de plaatjes van de leesplank. Dan volgt de vertelselplaat, die de personen en dieren toont, die in 't verhaal voorkomen. Dan krij gen de kinderen een doosje met letters die ze op hun kleine plankje mogen leggen. Op de klank af worden letters op 't eind van een woord geleerd. De S van mies b.v. hooren de kinderen duidelijk. Daarnaar heet de metho de ook klankmethode. De 17 woorden op de leesplank zijn de normaalwoorden, waarvan wordt uitgegaan. Als de kinderen de klanken kunnen onderscheiden, worden de lettertee- kens geleerd. Voor de kinderen zijn de letters nog maar figuurtjes. Hoe moet hun nu bijge bracht worden, dat letters samen een woord vormen, dat gezegd kan worden Zoo behandelt spreekster op leuke wijze dit zoo moeilijke onderwerp. Moeilijk, voor ons ouderen, omdat wij kunnen lezen en ons niet kunnen indenken, dat kinderen daar nog zoo'n moeite mee hebben. Dit wordt ook be weerd door den voorzitter, die het een kunst vindt om de kinderen van die niets weten tot aardige lezers te maken. Een daverend applaus bewees, hoe de ou ders er mee instemden iets te weten te ko men van het moeilijke werk van de Juffr., die de kinderen, zonder levensplichten op school komend, na een jaar al letterwijs heeft ge maakt. Voor de pauze wordt voor ontspanning een leuk stukje, 'n Bof, van Top Naeff, voorgele' zen door den Heer P. Cornielje, wat zeer in de smaak valt. In de pauze hebben de ouders gelegenheid om 't schriftelijk werk van de kinderen te bekijken. Dit is een voornaam deel van de avond, waarvoor ook veel tijd was uitgetrok ken. Onder 't nuttigen van een kop thee met ver snapering werd er een gezellig praatje ge maakt met de onderwijzers over de kinderen. Hierna is het woord aan den Heer J. Sies ling over „Vogelbescherming in verband met de jeugdopvoeding." Spreker schetst in 't kort, waarom de vo gels beschermd dienen te worden. Vogels zijn nuttig of schadelijk. Als voorbeeld nemen we de spreeuw Hoe nuttig is deze vogel niet bij 't verdelgen van rupsen en hoe schadelijk in de kersenboom gaard Spr. geeft het verhaal van een jongen, die een musch doodtrapt, omdat die vogel den ooer schade berokkent. Doet die jongen dat om de boeren te helpen Neen, Dat moet er uit door opvoeding. Personen, die van de natuur houden, zien natuurlijk alleen het schoone. Hoe doodsch zou het niet zijn, als er geen vogels waren. De vogelstand wordt in ons land bedreigt door verschillende dingen, die spr. nagaat. De lezing wordt aanschouwelijk gemaakt door de mooie natuurplaten van Dorsman, Knip en Stellink. Met een praatje over de uil als nuttige vo gel door 't verdelgen van muizen, besluit spr. zijn lezing. Daar er voor de rondvraag geen liefhebbers zijn, sluit de Heer Cornelissen dezen ge:selli- gen avond met een dankzegging aan de me dewerkers. Vergadering Holl. Mij. van Landbouw Op de j.1. gehouden bestuursvergade ring der afd. Wielingen Hollandsche Maatschappij van Landbouw, werd besloten a.s. Maandag een landboaiw- filmavond te houden, na afloop der bestuursverkiezingen. De verkiezingen moeten hier plaats hebben van een voorzitter en drie be stuursleden. Men besloot de Algemeene vergade ring voor te stellen de afgetreden voor zitter, den Heer Kolff, het eerevoorzit terschap aan te bieden. De heer O. J. Bosker werd voorgedragen voor de functie van voorzitter waarvan de aan wijzing (verdeeling bestursfumetien) bij het bestuur behoort. De Heer Bosker achtte echtev, dat het heter was deze uitspraak aan de alge meene vergadering over te laten. Naar wij vernemen heeft de Heer Bosker reeds 25 jaren, eerst als 2e, daarna als le secretaris, de administra tieve leiding der afdeeling waar ge nomen. Practisch heeft de Heer liosker reeds jaren als waarnemend voorzitter ge- fungeert. Bal - Masqué. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de Dansclub T.O.P. om op Zaterdag 25 Maart a.s. 'n bal - masqué te organiseeren. in de zaal van Concordia te Hippolytujshoef. Ook niet-leden kunnen hieiraan deel nemen. Politie: Verloren een rese rve-auto- wiel met band. Inl. Gem. Bocba Benoemd. De heer A. E>i idenbak, onderwijzer aan de Bijzonden e school te Den Oever is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd aan de bijzondere school te Zeist en heeft die benoeming geac cepteerd. Een Jubileum. 15 Maart a.s. .bestaat onze afd. der S.D.A.P. 20 j;aar, welk feit men in een te geven intiemen feest avond op Zaterdag 11 Maart in Concor dia hoopt te herdenken. Veel medi nver- king, ook van vereenigingen van el ders is reeds toegezegd. EEN 50-JARIG JUBILEUM. Zes Maart a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat het expedi ttie- bedrijf van de Gebr. Kaan te Wïeringen 'erd opgericht. Aanvankelijk exploiteerde de oude .Heer P. Kaan Sr. een beurtveer Wierlngen—Alk maar met één zeilschip „Drie gezusters" groot 26 ton, welke boot later vervangen werd door de motorboot „Anna Maria." Dit duurde tot December 1917 waarna de dienst overging in handen van de drie zoons van den oprich ter. Deze heeren breidden den dienst al snel uit met een dienst op de Zaanstreek en Am sterdam. Verschillende bestaande beurt'veeren werden door overname aan hun bedrijf toe gevoegd. Op 1 Januari 1929 werd het bedrijf omgezet in de N.V. Gebr. Kaan's Gocderen- vervoer-maatschappij. Gedurende de nu vol gende periode nam het bedrijf een grootcn omvang aan. Thans zijn in de vaart m.b. „P. Kaan Czn." 95 ton m.b. Water geus, 70 ton m.b. Onderneming I, 50 ton m.b. Onderneming II, 50 ton, benevens de motor-sleepboot „Gawijzend." Doordat het automobiel-vervoer meer en meer naar voren kwam was het noodzakelijk met den tijd mede te gaan en over te gaan tot de aanschaffing van enkele vracht-auto's, zoodat momenteel een drietal dezer wagens ook in dienst zijn gesteld. Doopsgez. Zubterkr. Dinsdag 7 Maart. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 5 MAART. NED. HERV. GEM. Oosterland, v.m. 10 uur Ds. Van Beek. Na afloop stemming voor twee notabelen, we gens periodieke aftreding van de Heeren C. Maars en S. de Jong. Westerland nam. 2 uur Ds. Van Beek. Maart 's av. 8 uur Herv. Zusterkr. te H.-hoef. Kapel Den Oever v.m. 10 uur de heer Franck. Voorbereiding H. Avondmaal. In gebouw „Land in Zicht" kwart voor twaalf Zondagschool. DOOPSGEZ. GEMEENTE H.-hoef nam. half drie Ds. Smidts van den Helder. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. Voorbereiding H. Avondmaal. H.-hoef nam. 4'/ï uur de heer O. Deen. Schagerbrug. Door de. Zuivelfabriek .,I)e Eensgezindheid" te St. Maartens brug is bij onderhandsche aanbeste ding het rijden van melk tijdens do af sluiting van de Groote Sloot nabij Scha gerbrug gegund aan den heer C. Bak ker alhier. BURGERLIJKE STAND gemeente ZIJPF. van 24 Febr. tot en met 2 Maart 1933. Geboren Clazina. d.v. Pieter Vorst en Christina Trijntje Leegwater. Overleden Levenloos aangegeven kind van Gerrit Klaver en Adrlana Maria Mattheeus- sen Agatha Catharina Besteman, 8 dagen, d.v. Johannes Besteman en Guurtje Mekken. Jan van Lente, 82 jaar. weduwnaar van Aas jc Bakker. W1ERINGERMEERPOLDER. Uitslag aanbesteding. De directie van de Wieringermeer heeft aanbesteed 't maken van inlaadwerken, riolen en hij- komende werkzaamheden ten behoeve van de zoetwatervoorziening van den Wjieringermeerpoldcr. Hoogste ins- schrijver was de heer \V. J. Karssen te Alkmaar met f 41.000; laagste de heer E. Statema te Bolsward met 1 24.680. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. i c i e e I. De Propaganda - avond. Zooals in de advertentie in ons vorig nummer al reeds is gemeld, geeft de Afd. Anna Paulowna Bond voor Staatspensionnec ring Zaterdag 4 en Zondag 5 Maart pro paganda - avonden in de zaal van den heer Kossen Spoorbuurt. Men verzuimc niet deze avonden van onze zeer actieve afdeeling te bezoeken. „Vara - avond". Ons werd medege deeld dat 25 Maart voor de Vara Afd. Anna Paulowna in de zaal van Veer- burg op het witte doek zal worden ver toond de geluidsfilm „Stuwing" in wel ke film thans nog zijn ingelascht de concerten van de Flierefluiters en nog andere medewerkenden van de Vara. Een jubileum van onze vrijwel oud ste Vereeniging. Een vereeniging te stichten is niet zoo buitengewoon moei lijk, doch haar bestaanbaar te maken, dat valt dikwijls niet mee, en vele ver eenigingen moeten dan ook soms reeds na enkele jaren de vlag strijken dooi gebrek aan ambitie of andere reden. Echter zijn er ook die door goed be- iStuur en beheer zich steeds uitbreiden. Zulk een vereeniging is ons Begrafenis fonds ,,'t Algemeen Belang" 't welk de zer dagen 40 jaren zal bestaan. Hoewel de aard der vereeniging geen feestelijke herdenking toelaat, willen we toch een woord van lof doen hooren jegens het altijd actieve bestuur en in het bijzonder jegens den penningmees ter den heer P. List, die 40 jaar lang, dus van de oprichting af, deze vertrou wens functie heeft bekleed. Onze hulde. Loop der bevolking: Ingekomen: C. P. Putter van Aker sloot; H. A. M. Ruijsenaars en gezin van Heemstede. Vertrokken: J. Andringa en gez. naar Den Helder; J. C. Vleeskens en gez. naar Haarlemmermeer; A. v. Rozelaar naar Amsterdam; J. de Vos naar \Vie- ringerwaard. Burgerlijke Stand. Geboren: Joannes Josephus Maria, zoon van J. J. A. Verresen en M. H. v. d. Berg; Clasina Johanna, dochter van N. Koelewijn en M. G. Spruijt. Dirk, zoon van J. den Das en V. v.d. Ilam; Jo hannes Petrus, zoon van N. J. Leijen en B. van Kooten. Jan Johannes, zoon van J. J. Pennekamp en T. Blokker; Piet, zoon van P. Holkema en J. Semplo nius. Adrianus Jozef, zoon van W. C. Cornelissen en E. Alkemade. Getrouwd: P. J. Wilms en A. Schro- der; W. Hoogerhuis en A. M. Sins. Overleden: D. Kater, oud 10 maanden Politie Verloren: een groote wit hor stel; een autoband met velg. VUURWAPENEN. MUNITIE. ALARM PISTOLEN. Het Hoofd van politie der gemeente ZIJPE brengt onder de aandacht van belangheb benden, dat bij de op 1 Maart 1933 in werking getreden wijziging der Vuurwapenwet 1919 algemeen het onbevoegd voorhanden hebben van vuurwapenen en munitie strafbaar is ge steld en dat ingevolge art. 1 der Vuurwapen- wet 1919 in verband met artikel 1 van het Vuurwapenreglement almarmplstolen en soort gelijke voor bedreiging of afdreiging geschik te voorwerpen in het algemeen onder vuur wapenen zijn begrepen. Art. 1. lid 2, van het Vuurwapenreglement luidt „Onder vuurwapenen worden mede ver staan alarmpistolen en andere soortgelijke voor bedreiging of afdreiging geschikte voor werpen, met uitzondering van die, welke geen loop of een kennelijk verkorten, geheel gevul- den loop hebben, en welke zoodanig zijn in gericht, dat zij enkel losse patronen van een kaliber niet grooter dan 6 m.M. kunnen be vatten, terwijl de ligplaats van die patronen en de gasultlaat loodrecht staan op den loop of op de lengterichting van het voorwerp." Hoewel zij, die thans onbevoegd vuurwa penen. alarmpistolen en dergelijke en muni tie voorhanden hebben strafbaar zijn, zullen tegen hen strafrechterlijke maatregelen ach terwege kunnen blijven, indien zij voldoen aan onderstaand bevel. BEVEL Voornoemd Hoofd van politie beveelt aan ieder, die, zonder daartoe bevoegd te zijn, alarmpistolen en dergelijke voor bedreiging of afdreiging geschikte voorwerpen (voorzoo ver niet vallende onder dc uitzondering in boven weergegeven bepalingen omschreven) dan wel vuurwapenen, gaswapenen of muni tie voorhanden heeft, deze vóór 16 Maart a.s. bij hem in bewaring te geven. De inlevering kan geschieden op Woensdag, 15 Maart a.s. des voormiddags 11 uur, ten Raadhuize te Schagerbrug. Bij die inlevering zal belanghebbenden ge legenheid worden gegeven om desgewcnscht bij een daartoe aangewezen ambtenaar schrif telijk of mondeling een verzoek om machti ging tot het voorhanden hebben van het (de) betrokken vuurwapenen (en) en (of) munitie in te dienen. Niet-naleving van dit bevel is, ongeacht de strafbaarheid van het onbevoegd voorhanden hebben zelf, strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste tweeduizend gulden. ZIJPE (N.H.), 1 Maart 1933. Het Hoofd van politie voornoemd. J. DE MOOR. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 5 MAART. NED. HERV. KERK Schagerbrug, 's avonds 7 uur Ds. Witkop. Oudesluis, Burgerbrug, Petten en Callants- oog geen dienst. St. Maartensbrug v.m. 10 uur Ds. Eikema. Eenigenburg v.m. 10 uur Ds. Witkop. EVANGELISATIE Schagen, voorm. 101.- uur, Ds. Kloosterman, van Amsterdam. Maandcollecte. Breezand, v»onn. 10 uur de heer Boon. Breezand n.m. 3.30 uur de heer Boon. in hoofd en ledematen, alsook bij Kiespijn en gevatte Koude, Rheumatische pijnen, Griep, Influenza en vastzittende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Prijs per poeder 8 ct Doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. GEMEENTE ZIJPE. Schagerbrug. Door de werkzaamhe den voor het kanaal Schagon-Slolpen zal de Groote Sloot tusschen Keinsemor brug en Schagerbrug waarschijnlijk met. ingang van 13 Maart voor 't scheep vaartverkeer worden afgesloten. MARKTBERICHTEN. Schagen, 2 Maart 1933. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt13 paarden f 150 a 350 7 geldekoelen mag. f 80 a 120 43 idem, vette f 120 a 190 12 Kalikoeien f 120 a 180 341 nucht. kalveren f 3 a 10 191 overhouders f 8 a 14 7 varkens mag. f 10 a 20 idem vette per Kg. f 0.28 a 0.30 95 biggen 6 a 10 konijnen f 0.50 a 1.75 kippen 1 0.75 a 1.25. Eierveinng, Schagen, 2 Maart 1933. Aange voerd 125000 Kipeieren. Prijzen als volgt 52—54 Kg. 1 1.80 a 1.90 55—57 Kg. f 1.90 a 2.00 58—60 Kg. 1 2.00 a 2.00 61—63 Kg. f 2.10 a 2.30 64—67 Kg. f 2.30 a 2.60. 3000 Eendeieren f 1.80 a 2.20. Eierveiling, Helder, 2 Maart 1933. Aange voeld 25247 Kipeieren. Prijzen als volgt48- 51 Kg. f 1.60 52—54 Kg. f 1.80 a 2.00 58—60 Kg. I 1.80 a 2.40 61—63 Kg. f 2.20 64—57 K.G. f 2.30 a 2.50 308 Eendeieren f 1.90 a 2.10. Neemt de bekende „CENTRA"- KWITANTIE als zekerheid, dat ook in Uw ge dane opdracht een lot of obligatie is aangekocht, aanwijzing trek king N.S.L. Solide actieve Agenten(tessen) gevraagd. Goede bijverdiensten. Verzuim niet Uw inkomsten te verhoogen met het plaatsen der „Centra"-kwitantie voor aankoop lot of obligatie. De Vertegenwoordiger, F. A. DE GREEF De Haukes Wieringen. een prachtig DUBBEL MET TUIN EN GARAGE. 75% van den voordeeiigen koopprijs kan als le hypotheek er op geves tigd blijven. een werkmanswoning met 5 A 10 H.A. grond. Te bevragen en aangeboden bij J. KEIJZER, Makelaar, De Stolpe, Schagerbrug.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3