RUITER AVOND L. RIJVEREENIGING. Een gezellige avond in „Concordia." Zaterdagavond heeft de Landelijke Rij ver eeniging „Wieringen" een ruiteravond gehou den in Concordia. Deze avond kan als goed geslaagd beschouwd worden. Veel sportvrien den en vrienden hadden aan de uitnoodiging tot het bijwonen van dezen avond gevolg ge geven. Ook van de Rijvereenigingen uit den omtrek waren afgevaardigden aanwezig, ter wijl de Eere-voorzitter van de L. R. Wier in - gen, Burgemeester L. C. Kolff en de Ingenieur b.d. Z.W.W. Ir. Ringeling met hunne dames blijk gaven van belangstelling door aanwezig te zijn. In een keurig openingsscheechje werden de aanwezigen een welkom toegeroepen door Mej. G. Mostert, presidente der L.R. Een afgevaardigde van de L.R. West Fries land maakte van de hem geboden gelegenheid om eenige woorden te spreken, gebruik. Hij complimenteerde de L.R., Wieringen met haar presidente, wat naar hij meende wel een unicum in den lande zal zijn. Tevens bracht hij de groeten over, van den ruiter Jb. Schoorl welke momenteel in Dort- mund verblijf houdt om daar deel te nemen aan een concours. Intusschen had zich de „Concordiaband" reeds een paar maal laten hooren, waarna de aandacht werd gevraagd voor een klucht genaamd „Rustige Luldjes", wat heel aardig werd gespeeld en aan 't slot met een harte lijk applaus werd beloond. De dames Schenk en Kistemaker uit Bar- singerhorn verrasten de aanwezigen vervol gens met een voordracht „Perrot en Piërret- te," wat hun niet onverdienstelijk afging de costuums, die de dames hierbij gebruikten, waren keurig. Hierna werd de aandacht gevraagd voor de vereeniging „Bleu Band" welke een muzikale voordracht ten beste gaf. De tekst uit deze voordracht was door den heer P. Bruul op verschillende bekende lied jes gemaakt. Een 12 a 13 dames en heeren zongen ieder op hun beurt een solo-partijtje, waarna het refrein door het koor. Men had hiervoor een aantal goede zangstemmen tot medewerking weten te bewegen, zoodat een goed geheel werd verkregen. De heer Jannes Bosker Oz. was directeur over het spul en tus schen de coupletten door hield hij het publiek bezig als een volleerd conferencier, uitgedost in een costuum a la Siem Nieuwenhuizen. De voordracht of beter revue viel danig in de smaak zoodat een groot succes er mee werd behaald. Alleen, men had een liedje als het „Kerk hof' er niet tusschen moeten lasschen. Mej. G. Mostert bood na afloop den heer P. Bruul een vulpenhouder aan, namens de Landelijke Rij vereeniging. Vervolgens werd dank gebracht aan de dames en heeren me dewerkenden. De aangekondigde verloting had hierna plaats, waarvan de meeste prijzen vielen op loten buiten de zaal verkochto.a. werd de eerste prijs een compl. Heeren Rijzadel ge wonnen door den Heer G. Poppen. De uitslag was als volgtLotn. 293 Rijza del 194 Oud Holl. Stoel179 Waschstel 29 Schemerlamp 391 6 dl. Likeurstel305 Fruitmand ;267 Doos Post669 Aktetasch 255 Kleed 475 Vaas 708 kist sigaren 205 Theemandje 185 Wandbord 480 Broodzaag; 73 Broodmes 63 Damestasch 371 Brood zaag 716 Servet-Standaard 728 Koffiemuts; 197 Kleedje 247 Hangbloeinpot759 Bloem pot 790 Bloempot59 Vulpotlood 201 Vul potlood 553 Vulpotlood 494 Vulpotlood 376 Schrijf garnituren 308 doos pudding 505 Glazen blaadjes 254 6 lepeltjes 170 Vaas 379 Jampot417 Kaas 208 Portemonnaie 195 Portemonnaie 281 Vaas 441 Vork en lepel ;473 Vork en lepel239 Vork en lepel 151 Waschtafelkleedjes 399 Waschtafelkleed jes 662 Bloempot500 Bloempot637 Cac tus pot 2 d 41 Cactuspot 2d. 426 Doos Ka- rel I514 Doos Karei I236 Dames directoir; 459 Waschtafelkleedjes 546 Karei I Sigaren; 503 Karei I sigaren 206 Bonbonbakje 487 Waschtafelkleedjes 430 Jongenstrui623 Bonbonbakje. Een zeer gezellig bal met diverse attracties onder leiding van den heer Jannes Bosker duurde tot zeer laat in den nacht. Ledenuitvoering „Apollo", Mooie muziek en tooneel te Den Oever. De muziekvereeniging „Apollo" heeft Zaterdag- en Zondagavond een muziek en tooneeluitvoering gegeven, die jnet eere genoemd kunnen worden. Vooral Zondagavond is deze uitste kend geslaagd. Bij ontstentenis van den voorzitter, werd de avond geopend door den heer D. Vcrfaille, die een speciaal woord richtte tot den heer Spaander, oud-di recteur van „Apollo", die voor het eerst na zijn ziekte weer op de uitvoering aanwezig kon zijn. Hierna werd een muzikaal program ma uitgevoerd onder leiding van den heer Joh. van Glahheek, wat op hoog peil stond. liet programma werd ge opend met een pittig gespeelde imarsch van den directeur zelf. De fantasie Sincérité en Les Echos de la Houille (op verzoek) werden de best gespeelde nummers. De ouverture Ren au d et Armide, een nummer wat als vrij num,mer op het a.s. hondsconcours gespeeld zal moeien worden liep er reeds goed af, hoewel hier nog danig op gestudeerd zal moe ten worden. Met den marsch „Den Oever Vooruit", eveneens van den heer Van Glahheek, werd dit gedeelte van den avond be sloten. Hierna volgde de opvoering van een klucht in 3 bedrijven „De Ridder van de Kousehand" van Henk Bakker. Een dol le klucht met een opeenstapeling van de malste situatie's Het zou ons te ver voeren het gehecle stuk te ontleden, doch het werd zeer goed gespeeld, vooral door de hoodfi- guren het zat er goed in, zoodat het een vlotte vertooning kreeg. Een com pliment aan de dames en heeren, wel ke de verschillende rollen vervulden is dan ook zeer zeker op zijn plaats. Om allen te noemen is een onmoge lijkheid, daar een 12-tal personen aan dit stuk meedoet. Doch apart genoemd dienen te worden de dames mevr. A. de Haan-Bakker en G. Tijsen-Bosker als schoonmama en dochter. Vervolgens de heeren D. Vcrfaille. D. Bakker en A. Cornelissen resp. schoonpapa, schoon zoon en loodgieter. Vooral het spel van mevr. de Haan en D. Verfaille was kostelijk en uitstekend getypeerd. Doch ook de bijrollen werden naar behooren vervuld, wij denken hierbij aan de zendeling en de negerbokser. Allen, die in het stuk hebben meege speeld hebben zonder uitzondering bij gedragen tot een goede vertooning. De avond werd ,met. bal besloten on der leiding van den heer v. Glabbeek. Benoeming. De Heer J. de Wit, thans werkzaam als tweede ambtenaar ter secretarie alhier, heeft tegen 1 Mei a.s. ontslag aangevraagd. Hij treedt dan in dienst als leeraar aan het instituut Laurillard te 's-Graveilhage, (oplei ding in gemeente-administratie en staatsinrichting). pacht wierwaarden Het pachtcon- tract tusschen het rijk en de gemeente Wieringen voor de wierwaarden is we derom verlengd en wel voor het tijd vak 1 Juni 1933 -- 31 Mei 1936. Loterij. Door Burgemeester en Wet houders is toestemming verleend aan de vereeniging „Herwonnen Levens kracht" tot het houden van een loterij. Do trekking heeft plaats op 29 April. Onderwijzend personeel. De heer J. Boon, onderwijzer aan de O.L. school te Oosterland, heeft voor een tijd van veertien dagen ziekteverlof aange vraagd. Vrijstelling dienstplicht. Aan den dienstplichtige Sj. Veenstra der lich ting 1933 is voor een jaar vrijstelling verleend wegens kostwinnerschap. Herhalingsoefeningen. De volgende dienstplichtigen zijn opgeroepen voor herhalingsoefeningen J. Keijzer, J. Hermans. W. de Jongh, J. Hegeman, al Ion van het Reg. Kustartillerie, lich ting 1929, op 24 Juli te Den Helder S Dijkstra, 5e Reg. Veld-Rrt., lichting 1927, op 14 Aug. te Amersfoort; T. Grij ze, Treinafd. IV Art. Brig., lichting 1927 op 24 April te Utrecht J. v.d. Laan, Schoolcomp. Motordienst, lichting 1927 op 8 Mei te Haarlem. Loop der bevolking. Ingekomen R. Schouw vlieger uit Den Helder; S. Wiersma en gezin uit Menaldumadeel; C. Jaspers en gezin uit Wonseradeel R. Huls uit Wedde Mw. C. A. Neder- lof uit Giesendam .1. P. Wigbout en gezin uit Zijpe; Mw. .1. P. Groen uit Harenkarspel; G. Schoorl en gezin uit Medemblikj. G. Brandsma en gezin uit Mcdemblik; A. Vlictland uit Ouddorp; St. van de Velde uit Norg; P. L. Fer- werda en gezin uit Medemblik; P. B. Verschote, A. Buijs en E. V. Mattheij- sen uit Graauw en Langendam Mw. M. Westerhof uit Nieuwe-Peltela; N. de Boer en gezin uit Velsen; J. van Wijk en gezin uit Medemblik; Mw. J. Kuut, geb. Basstra uit Bloemendaal; J. Bos en echtgen. uit Zijpe; A. J. Koop en echtgen. uit Den Haag C. Kors- tanje uit Wolphaartsdijk; C. van Vre de en echtgen. uit Velsen; J. Hoekstra uit Akersloot II. Baartman uit Har- lingen. Vertrokken W. Mulder naar Am sterdam; A. Bolt en gezin naar Den Helder; G. J. Klos naar Baarn; H. Pan der en gezin naar Medemblik; Mw. M. Schadenberg naar Rotterdam; E. V. Mattheijsson, P. B. Verschote en A. Buijs naar Graauw en Langendam; \V. van Krieken naar Wonseradeel; Y. K. Bosma naar Baarderadeel; A. Reitze- ma naar Den Helder; Th. ter Hoeve en gezin naar Amsterdam; J. Palensteijn en echtgenoote naai* Blokker; P. van der Leest en gezin naar Leeuwardera- deel; II. van Gils en gezin naar Boster- hout. G. A. Bot naar*Rotterdam; Wed. G. A. E. Iviela naar Dordrecht; M. van Guillik naar Medemblik; E. C. Schoen naar Alkmaar; G. Efting Dijkstra naar Alkmaar C.. J. P. Damen naar Wes- terbork; J. van der Ven naar Den Haag W. van Vondel en gezin naar Hoog kerk; Mw. A. W. van Savoyen naar Barsingerhorn; Mw. L. Bakker naar An na-Paulowna. Nieuwe Zaak. De Eerste Wieringer Bioscooponderneming Hotel de Haan, heeft een stuk tuingrond van het R.K. Kerkbestuur aangekocht, hetwelk grenst aan het Parkeerterrein van het hotel. Daarop zal een modern bioscoop gebouw verrijzen, ontworpen door het architectenbureau Peters en Baanders. In de zaal zal ba Icon en parterre wor den aangebracht, plaatsruimte bie dend voor 400 personen, terwijl door het aanbrengen van een ruim toooeel, het gebouw ook voor tooneelvoorstcl- lingon bij uitstek geschikt wordt ge maakt. POLITIE. Gevonden een nikkelen arm- armbandhorloge met band. Inl. bij den Gem - bode. Gesnapt. Door do Brigadier der Rijks veldwacht en de belastingkommiezen werd dezer dagen een controle gehou den op diverse voertuigen of deze wa ren voorfen van rij- en nummerbewij- zen, wegenkaarten en rijwielbelasting- plaatjes. Opnieuw werden een zevental personen het slachtoffer dezer controle. Alweer een gesnapt. Door den onbe zoldigd Rijksveldwachter C. v.d. Hoek is procesverbaal opgemaakt tegen een zekere J. L. te De Ilaukes, wegens het vervoeren van twee jachtgeweren waar toe hij niet gerechtigd was. Van der Hoek was L. per rijwiel tegen gekomen op den weg van den Wieringermeerpol der en sommeerde L. tot afstappen. De ze gaf hieraan echter geen gevolg en versnelde zijn gang. Ook een schot in de lucht had geen succes zoodat v.d. Hoek die L. kende hem volgde en hem met de brigadier welke met 't geval in kennis was gesteld thuis opzocht met bovenstaand gevolg. 50-jarig Zaken-jubileum. Op Maan dag 6 Maart iWochten de oprichter de heer P. Kaan Cz., en de Directie van de N.V. Gebr. Kaan's Vervoer Maat schappij gevestigd te Wieringen, vele blijken van medeleven en sympathiebe tuigingen zoowel van familie, zaken vrienden, personeel en partuculieren ontvangn. Vele bloemstukken, telegrammen, felicitaties en cadeaux waren in ont vangst te nemen en ook kwamen velen persoonlijk hunne gelukwenschen aan bieden. Een schrijven van den Directeur van het .martwezen te Alkmaar gaf te ken nen, dat het in de bedoeling ligt van den Wethouder van den havendienst Vrijdag as. blijk te geven van belang stelling bij het zaken-jubileum. In den loop van den morgen zijn dooi- het Foto-Persbureau Polygoon te Amsterdam verschillende foto's van het bedrijf genomen en ook een van de oprichter en de twee Gebr. Kaan ie midden van de ontvangen bloemstuk ken. Attentie. Wegens plaatsgebrek most het. verslag „Lezing Joris Ivens" tot het volgend nummer blijven liggen. HOLL. MIJ VAN LANDBOUW, afd. Wieringen. Maandagavond werd in Hotel Lont een al- gemeene vergadering gehouden van de Afd. Wieringen der Holl. Mij van Landbouw in Hotel Lont. Aanwezig 35 leden. De wn.Voorzitter de heer O. J. Bosker opent de vergadering op gebruikelijke wijze en richt een speciaal woord van welkom tot ir. C. A. G. Spaan van het Land- en Tuinbouwbureau der I. G. Farban-industrie Aktiengesellschaft, Amsterdam, die een filmvoordracht zal houden over het nieuwe bemestings- en beweidings systeem. De notulen der vorige vergadering worden zonder op of aanmerking goedgekeurd. De heer W. Mostert brengt namens de Com missie van onderzoek rapport uit over vorige rekeningen, welke allen in orde bevonden zijn. Verschillende ingekomen stukken worden voorgelezen w.o. een schrijven van de bond van hoefsmeden waarin wordt medegedeeld dat verlaging van het hoefbeslag nog niet mogelijk is. Bestuursverkiezing. Wegens het bedanken van de heer L. C. Kolff als voorzitter moet een nieuwe voorzitter worden gekozen. In de laatste gehouden vergadering werd den heer O. J. Bosker verzocht deze functie op zich te nemen, de heer Bosker wilde ech ter dit door de algemeene vergadering uitge maakt zien. Op voorstel van de heer O. J. Bosker wordt besloten den heer Kolff het eerevoorzitter schap van de afdeeling aan te bieden. Hierna wordt de heer O. J. Bosker met groo te meerderheid van stemmen benoemd tot voorzitter der afdeeling. Periodiek moeten aftreden de heeren L. C. Kolff, (niet herkiesbaar), P. Kuut en C. M. Mulder, de twee laatstgenoemde heeren wor den met meerderheid van stemmen herko zen. In de plaats van de heer Kolff wordt be noemd de heer S. Koorn. Allen nemen hun benoeming aan. Tot het nazien der nieuwe rekening worden benoemd de heeren J. Doves en N. Mulder. De Tentoonstelling. De voorzitter deelt mede dat besprekingen gaande zijn met het departement van justitie om gedaan te zien krijgen dat de geheele nette opbrengst der verloting aan de afdee ling zal mogen komen inplaats van 50% zoo als voorheen. Indien dit slaagt dan is het misschien mo gelijk dat een tentoonstelling op bescheiden voet kan worden georganiseerd. Gaat het niet dan zou het bestuur willen voorstellen de tentoonstelling een jaar uit te stellen. Verschillende stemmen gaan in de verga dering op om evengoed een jaar uit te stellen. Doch besloten wordt dit door het bestuur uit te laten maken. Rondvraag. De Voorzitter vraagt de goedkeuring aan de vergadering dat in het bestuur uitgemaakt wordt wie secretaris wordt. Wordt goedgevon den. De heer P. Veerdig vraagt of niet te veel familie in het bestuur zit. De voorzitter zegt dat het reglement dien aangaande geen bepalingen heeft. Vervolgens vraagt de heer P. Veerdig of er nu niet iets gedaan moet worden naar aan leiding' van het schrijven van de smedenbond, het hoefbeslag op Wieringen is te hoog. An ders moeten we maar een Coöperatieve sme derij oprichten. De Heer J. Veerdig zegt in een landbouw blad gelezen te hebben dat in Friesland voor het verleggen van 4 hoeven f 1.wordt be rekend en voor 4 nieuwe f 1.60. Als het daar kan, waarom zou het hier dan niet kunnen De voorzitter zegt dat een vergadering be legd zal worden met de hoefsmeden. De heer Veerdig stelt nog een vraag over een mogelijke belasting op bebouwde eigen dommen voor het Heemraadschap. De voorzitter zegt, dat reeds een verzoek bij Ged. Staten is om voor dit Heemraadschap een heffing te mogen maken. LEZING Ir. C. A. G. SPAAN. Hierna kreeg ir. Spaan gelegenheid om een lezing te houden met een film over Het nieu we bemestingssysteem. Het bemestingssysteem komt hier op neer dat het grasland in meerdere perceelen zal moeten worden afgebakend, gevolgd door een doelmatige bemesting. Ir. Spaan heeft dit in een inleidend woord uitgelegd hoe en waarom, daarna met de film in beeld verduidelijkt, de opnamen betroffen allen proefweiden in verschillende streken van ons land. Ook de uitkomsten werden hierbij aange geven, met een hoogere melkproductie, doch de kostprijs werd aanmerkelijk lager bij toe passing van dit systeem. De lezing was op zich zelf zeer interessant, doch gebrek aan plaatsruimte noodzaakt ons tot beknoptheid. Ir. Spaan heeft echter voldoende propa- ganda-materiaal uitgedeeld, wat de afwezigen op dezen avond misschien wel ter lezing kun- ONS Opening Commestibles- en Sigaren zaak E. v.d. Wal te Middenmeer. Even als in Slootdorp wordt ook in Midden- meer een zakenwijk geformeerd en langzamerhand wordt het eene bedrijf na het andere geopend. De bakkerij van den heer Kok is al geruimen tijd in wcr king, en j.1. Zaterdag was ook het mooie winkelpand van den heer v.d. Wal ge reed. Klokslag 4 uur des middags werden de beletselen voor de etalages weggeno men en mochten wij met velen de fraaie uitstallingen bewonderen, aan de eene zijde de zuivelproducten en commesti bles, aan de andere kant tabak, sigaren en sigaretten. Met bewondering zagen wij na bin nen getreden te zijn, hoe deze twee winkels, op vernuftige wijze van el kan der waren gescheiden en toch gemak kelijk door één persoon kunnen worden bediend. Een groote spiegelruit tusschen bei de maakt toch, dat men het geheel kan overzien, en een kort doorgangspor taal maakt 't bereiken gemakkelijk. Ook wat de betimmering der winkels betreft, de stellages tot opstelling der artikelen, de heldere harmonische kleuren, de hygiënische inrichting, het geeft de overtuiging, dat de architect met alles rekening heeft gehouden. Vlak achter de winkel zagen wij toch weder een koelkast met stroomend wa ter waarin de melk wordt bewaard, want de heer v.d. Wal heeft ook een melkhandel aan de zaak verbonden. Verder is er een ruime kelder, onmis baar om in den zomer de producten goed te houden. Ook de Van Berkel weegschaal ont breekt niet op de toonbank en als wij vernemen, dat de heer v.d. Wal jaren in 't zuivelbedrijf is werkzaam geweest en wij zien hoe mevr. v.d. Wal reeds met de talrijke klanten weet op te schieten, dan komt bij ons de overtui ging, dat alles hier bij elkander past en zooiets moet marcheeren. Een compliment tevens aan het be kende architecten-bureau Peters en Baanders, die dit geriefelijke winkel pand heeft ontworpen en aan de firma Batenburg te Middenmeer, aan wie de bouw werd opgedragen. Talrijke bloemstukken troonden bij de opening in de zaak. Wij weuschen de heer en mevr. v.d. Wal van harte suc ces met dit mooie bedrijf. Opening manufacturenzaak. A.s. Za terdag zal te Middenmeer weder een nieuwe zaak worden geopend, n.1. het Manufacturen-, dames- heeren- en kin- derkleedingmagazijn van den heer J. Vos. Dit is de eerste zaak op dit gebied in de W/ieringermeerpolder en er zal dus Zaterdag wel groote belangstelling zijn. Zie advertentie. Bevolking der Wieringermeer. Met godsdienstige of staatkun dige richting wordt bij toela ting geen rekening gehouden. De regeering deelt in antwoord op schriftelijke vragen van ir. J. W. Al bar- da, lid van de Tweede Kamer, over de regeling der toelating van personen en gezinnen, die zich in den Wieringer meerpolder wenschen te vestigen en betreffende toelating van die personen zonder aanzien van godsdienstige of staatkundige gezindheid, mede De bevolking van den Wieringermeer bestaat uit de volgende zes groepen ambtenaren, middenstanders en indu- strieelen, bedrijfsleiders, landarbeiders bouwvakarbeiders. De. personen, tot deze groepen behoo- rende, vestigen zich op eigen initiatief nen krijgen van hen die wel aanwezig waren. De voorzitter dankte de heer Spaan voor zijn lezing en de vergadering voor de aan dacht. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. VUURWAPENEN, MUNITIE, ALARM- PISTOLEN. Het Hoofd van politie der gemeente ZIJPE brengt onder de aandacht van belangheb benden, dat bij de op 1 Maart 1933 in werking getreden wijziging der Vuurwapenwet 1919 algemeen het onbevoegd voorhanden hebben van vuurwapenen en munitie strafbaar is ge steld en dat ingevolge art. 1 der Vuurwapen- wet 1919 in verband met artikel 1 van het Vuurwapenreglement almarmpistolen en soort gelijke voor bedreiging of afdreiging geschik te voorwerpen in het algemeen onder vuur wapenen zijn begrepen. Art. 1, lid 2, van het Vuurwapenreglement luidt „Onder vuurwapenen worden mede ver staan alarmpistolen en andere soortgelijke voor bedreiging of afdreiging geschikte voor werpen, met uitzondering van die, welke geen loop of een kennelijk verkorten, geheel gevul- den loop hebben, en welke zoodanig zijn in gericht, dat zij enkel losse patronen van een kaliber niet grooter dan 6 m.M. kunnen be vatten, terwijl de ligplaats van die patronen en de gasuitlaat loodrecht staan op den loop of op de lengterichting van het voorwerp." Hoewel zij, die thans onbevoegd vuurwa penen, alarmpistolen en dergelijke en muni tie voorhanden hebben strafbaar zijn, zullen tegen hen strafrechterlijke maatregelen ach terwege kunnen blijven, indien zij voldoen aan onderstaand bevel. BEVEL Voornoemd Hoofd van politie beveelt aan ieder, die, zonder daartoe bevoegd te zijn, alarmpistolen en dergelijke voor bedreiging of afdreiging geschikte voorwerpen (voorzoo ver niet vallende onder de uitzondering in boven weergegeven bepalingen omschreven) dan wel vuurwapenen, gaswapenen of muni- of worden aangesteld door het daartoe I bevoegd gezag. Zoo noodig wordt hun een dienstwoning aangewezen. De middenstanders en industrieelen hebben hun bedrijf gevestigd op staats" erfpachtsgrond. Voor ieder bestaat de l gelegenheid om zich als zoodanig in de i VV/ieringermeer te vestigen. De bedrijfsleiders zijn aangesteld door de voorloopige directie van de Wieringermeerpolder, in haar kwali teit van bestuur van de cultuurmaat schappij. Inlichtingen werden ingewon- nen bij de door gegadigden opgegeven gewestelijke landbouworganisaties. Het aantal arbeiders, dat geplaatst j kon worden in de gestichte arbeiders- woningen, werd betrokken door be- middeling van den rijksdienst der werk j loosheidsverzekering en. arbeidersbe- middeling. Vooraf werden alle gezin- nen in opdracht van de voorloopige di- rectie van den Wieringermeerpolder I bezocht dooi' de landbouwhuishoudkun- J dige-woning-inspectie. De aanvrage werd door genoe,mden 1 rijksdienst op de gebruikelijke wijze ter kennis gebracht van de organen der openbare arbeidsbemiddeling in i het geheele land. Gegadigden moesten j zich aanmelden bij de plaatselijke or- ganen. Door de voorloopige directie van den Wieringermeerpolder wordt geen on derzoek ingesteld naar de godsdiensti- i ge of staatkundige richting van hen, die in aanmerking willen komen voor het aangaan van een erfpacht- of huurover ecnko,mst. Wel bestond voor de aanne ming van landarbeidersgezinnen gele- genheid om op het gebruikelijke aan gifteformulier van den genoemden j 'rijksdienst melding te maken van het kerkgenootschap, waartoe een gegadig de behoort. Met de godsdienstige of staatkundige richting van hen, die gegadigden aan- hevelen, wordt geen rekening gchou- I den. Begin Januari waren blijkens de uit- j treksels uit de officieele bevolkingsre gisters in de Wiieringertmeer aanwezig 918 personen, waarvan 435 Neder- j landsch hervormden, of 47.39 pCt., 243 i gereformeerden, of 26.47 pCt.j 174 katho lieken, of 18.95 pCt. 66 personen die j geen kerkgenootschap opgaven, of 17.9 j procent. Bij deze opgave is geen rekening ge houden met hen, die in barakken, ar- I ken, enz. gehuisvest zijn, wijl hun aan wezigheid in den polder slechts een tijdelijk karakter draagt. Bij de groep Nederlandsch Hervorm den zijn zestien personen gevoegd, be hooren de tot diverse kerkgenootschap pen. De verklaring, die de steller der vra gen wenscht te ontvangen, is dus blijk baar deze, dat onder het gedeelte der bevolking, dat aangewezen is de ge- i wensclite werkkrachten voor de Wie- ringermeer te leveren, de behoefte aan 1 kerkelijk verband levendig is, hetgeen j wordt weerspiegeld in de samenstel ling der bevolking, die zich in den nieu wen polder vestigt. POLITIE. Verloren tusschen De Haukes en Middenmeer een noodluik van autobus H.A. B.O. Terugbezorging bij politie Slootdorp of Middenmeer. BILJARTMATSCH. Zondag hebben de be langstellenden genoten van de match ge speeld in hotel Smit te Slootdorp tusschen de meesters op het biljart Drost en Koehof. welke partij door Drost werd gewonnen. De heer Koehof maakte nog verschillende fantasiestooten, terwijl de heer Drost met den heer Smit een schitterend geslaagde par- tij speelde. De Queu welke werd verloot werd gewon- n endoor den heer Edens, Kerkstr. 41. tie voorhanden heeft, deze vóór 16 Maart a.s. bij hem in bewaring te geven. De inlevering kan geschieden op Woensdag, 15 Maart a.s. des voormiddags 11 uur, ten Raadhuize te Schagerbrug. Bij die inlevering zal belanghebbenden ge legenheid worden gegeven om desgewenscht j bij een daartoe aangewezen ambtenaar schrif i telijk of mondeling een verzoek om machti- I ging tot het voorhanden hebben van het (de) betrokken vuurwapenen (en) en (of) munitie in te dienen. Niet-naleving van dit bevel is, ongeacht de strafbaarheid van het onbevoegd voorhanden hebben zelf, strafbaar met hechtenis van ten i hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste tweeduizend gulden. ZIJPE (N.H.), 1 Maart 1933. Het Hoofd van politie voornoemd, .J. DE MOOR. KAMERVERKIEZING. Stemmen in een andere gemeente. De Burgemeester van Zijpe (N.H.) maakt bekend, dat bij de verkiezingen voor de Twee de Kamer der Staten-Generaal de kiezer, met inachtneming van het bepaalde in de artike len 57b tot en met 57j der Kieswet, in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere gemeente aan de stemming kan deelnemen. De kiezer kan in die andere gemeente niet bij volmacht stem- men. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, deelt, uiterlijk veertien dagen vóór den voor de stemming bepaalden dag, in persoon ter secretarie van een gemeente aan den burgemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar mede in welke gemeente hij aan de stemming deelnemen wil. Hij geeft daarbij op zijn naam en voornamen, de dagteekening en plaats zijner geboorte, de gemeente in welke hij op de voor deze verkie zingen geldende kiezerslijst voorkomt, en een adres in de gemeente in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk met aanduiding van straat en nummer. Van de mededeeling wordt een schriftelijke verklaring opgemaakt, waarvan een afschrift aan den kiezer wordt uitgereikt. De kiezer, die heeft medegedeeld In een andere gemeente dan die op welker kiezers-

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2