Opening zaak op Zaterdag 11 Maart a.s. VOOR DE ZAAI BEKENDMAKING. AUTOBUSDIENST SCHOENEN REPAREEREN goedkoope schoenmakerij. Heeren-rosienenlialilienlUS DaiB-zoito COMMENSAALS GEVRAAGD. H0LLANDSCHE MIJ. VAN LANDBOUW DIENSTBODE TE KOOP CONSULTATIE - BUREAU WITTE KRUIS WIERINGEN. in MANUFACTUREN, DAMES-, HEEREN- en KINDERKLEEDING UITGEBREIDE SORTEERING Aanbevelend J, VOS Firma DEIJMANN SPOORSTR. 88, TE KOOP T. HENNINK, Beltstraat lijst hij voorkomt aan de stemming te willen deelnèmen, behoort tot het stemdistrict in hetwelk hij het door hem opgegeven adres heeft. Bij onzekerheid hieromtrent behoort hij tot het eerste stemdistrict. De kiezer en zijn gemachtigde mogen niet meer deelne men aan de stemming in de gemeente op welker kiezerslijst de kiezer voorkomt. Aan het opgegeven adres ontvangt de kie zer, die bevoegd is aan de stemming deel te nemén, van den burgemeester der gemeente van dit adres de oproepingskaart voor de .stemming in die gemeente. ZIJPE (N.H.) 6 Maart 1933. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Arbeidsbemiddeling Anna Paulowna. Geplaatst geen. Staan nog ingeschreven 1 visscher, 455 landarbeiders, (met inbegrip 121 werkverschaffing W.-meer en 30 alhier), 2 timmerlieden, 1 smid, 2 schilders, 1 trans portarbeider, 1 opperman, 1 waker, 2 metse laars, 1 loodg. half.w, 1 bakschipper. Buiten de gemeente kunnen nog geplaatst worden 2 offsethdrukkers, l.n.o.t.k. hof meesteres voor scheepvaart Mij., boven 25 jaar, moet bekend zijn met Fransche en En- gelsche taal f 80.- per maand bekwame bor stelmaker, liefst ongehuwdeerste modiste, zelfstandig kunnende werken loon f 25.- p. maand Slagers (speciaal uitbeeners)dad. 46 ct. per uur voor Waschfabrieg agentes sen of colportricies, 15% provisie voor Auto mobielfabriek kantoorbediende (21—26 jaar) loon n.o.t.k., technicus voor fabrikante van zonneschermen enz.dienstbode (2e meisje) tevens voor hulp in de keuken. Openbare vergadering van Hoofdin gelanden van den Anna-Paulowna-pol- der op Zaterdag 4 Maart 1933 des voor- middags te 10 uur in het Polderhuis. Afwezig de heer Lovink en De Graaf met kennisgeving van verhindering. De Dijkgraaf, de heer YVjijdenes- Spaans opende deze eerste vergade ring in 1933, met een hartelijk welkom waarna spr. dan het woord eerst aan den secretaris, den heer Keijzer gaf tot het lezen der notulen. Deze werden zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd. Punt 12. Mededeelingen. a. een be- Punt 2. Mededeelingen. a een bericht van vermindering van rente van een leening 23 Nov. 1932 a pa ri van 4 op W2 pCt. dus voor ons naar verwachting een meevaller. b. een kasgeld le ening was aange gaan op 20 Dec. tot een bedrag van f 65000 a 4 pCt. en een eventueele lee ning in rekening-courant zou dan nog geopend worden bij de Rotterda,msche Bankvereeniging kantoor Schagen. c. een bericht en ook al reeds ont vangen een uitkeering van f 300.-- voor de Lagedijk tot Boermansweg d. concessie van de heffing der sluis gelden voor 3 jaar verlengd bij Kon. Besluit 1932; e. een schrijven van den heer de Graaf, dat hij bedankt als lid van dit college, wegens verkoop zijner bezit tingen. Verder doet voorz. de volgende mede deelingen f. Wij hebben een bespreking ge houden met Jb. Pranger, over het ver schuiven boezem, waarbij na gehouden uiteenzettingen tot overeenstemming is gekomen. g. Wij hadden een verzoek gericht aan de Ned. Spoorwegen en Tram, dat aan den Kruisweg en Boermansweg de overwegen verbetering behoeven. Tot ons genoegen zijn die overwegen al reeds onder handen genomen. h. Aan het waterge,maal I van Ewijcksluis zou een nieuwe zuiginstal- latie moeten komen, maar bij nader onderzoek ter plaatse zullen er meer dere en belangrijker herstellingen noo- dig zijn, zoodat wij ons in verbinding. hebben gesteld met prof. Visser en die heeft zich beschikbaar gesteld om de zaak in zijn geheel te onderzoeken; hij zal ons dan wel ter gelegener tijd de noodige gegevens en inlichtingen ver strekken. Wij zullen dit dan eerst af wachten om dan door te gaan met de verbeteringen o^ndat het bedrag f 700.- voor reparatiën en f 7000.-- voor voor- loopige herst-clingen nog niet wordt aangesproken, terwijl wij dan nog niet klaar zoudep zijn met het gemaal, dus maar zoolang afwachten heeren. i. Naar aanleiding van onze vra gen aan den Min. van Waterstaat om trent den Rijksweg, is als antwoord.in- "ckomen dat ei- voor 1939 wel geen voorstel daaromtrent is te wachten en er zal tevens een tegemoetkoming wor den verleend aan den Polder. j. Naar aanleiding van in de vorige vergadering gehouden besprekingen en de drie voorgelegde plannen bruggen, en wegenbouw genummerd 1-2-3, blijkt ons het meest gunstigste plan 3 te zijn en zouden we aan uw college willen verzoeken om ons ten opzichte van bruggen zooveel mogelijk vrijheid te verleenen, omdat in de toekomst spra ke zal zijn van het verschuiven der sluisdeuren, en het verleggen van grond. k. Met de verbetering van den van Ewijckl.-vaartsweg is .men al best ge vorderd wij zullen een hulpbrug moe ten plaatsen bij gemaal II. 1. De asphalt beton bewerking zal uitgevoerd word.cn door den Ned. Ba- zalt Mij. te Zaandam. Wij hadden prijs en inlichtingen gevraagd van 4, 5 en 6 c.m. dikte in grofdik asphalt-beton en zijn besloten om 5c.m. dikte te laten maken voor f 1.39 per vierkante meter. De heer Lubbert komt ter vergade ring. Een teekening van de nieuw te ma ken brug bij gemaal II wordt nu door den opzichter voorgelegd. De Dijkgraaf gaf hierover een inleiding. Alle mededeelingen werden voor ken nisgeving aangenomen. Punt 3. Voorstel tot het opruimen van den duiker door den Lagedijk ter plaat se van de voormalige balkenhaven van P. Wilms. De Dijkgraaf zou het 't beste achten het geheel hier weg te nemen en dan de duiker op een andere plaats en op een andere manier te plaatsen; dit zou een groote verbetering geven en men bleef dan geheel op eigen terrein, terwijl men nu nog altijd van een am der zijn terrein afhankelijk is. De hr. K. A. Kaan: Is het water in het bedoelde haventje op gelijke hoogte als het Oude Veer Dijkgraaf: Het is op het oogenblik af gesloten, maar u kunt het wel aan ons overlaten. Onze medewerking voor het inlaten van water in het haventje zal zeker tot tevredenheid zijn. Punt 4 Voorstel' tot'verkoopvan 'n perceeltje grond, waarop een hóek van het pakhuis van J. KrouA el is gebouwd, wordt goedgekeurd. De bedoeling is op dien hoek enkele cM. in te krimpen en aan de zijde er een metter bij te doen; 't geheelc verschil is 'n 4 meter. Punt 5 Voorstel tot het geven van 'n bijdrage van f 10.- over-1933 aan het co mité tot bestrijding r-.yan de iepziekte, wordt aangenomen. Punt 6: Voorstel tot converteering' van de geldleening groot 99.000.— a 5 pre. Deze leening zal nu per 21 Juni wor den omgezet in een leening a 41/*» proc. koers a. parie 100, met een versterkte af lossing in de eerste 5 jaren rentebeta ling per 6 maanden. Aangenomen. Punt 7: Vaststelling van de bégroo- ting voor 1933. Deze werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 445004.16V2. Punt 8: Rondvraag. De heer Lub bert zou gaarne vernemen of er geen verordening gemaakt kon worden op 't in de slooten gooien van bloemen; dit verwekt vuur en vele andere ziekten bij de bloemenvelden. De Dijkgraaf meende, dat het aller eerst op den weg van de bloemkwee- kers Verceniging lag, om dit met el kaar te bespreken; Die hebben toch ze ker allemaal dezelfde belangen bij het stoppen met deze verontreiniging Hierna sluiting. Bond voor Staatspensionnecring. Zaterdag avond werd door den Bond voor Staatspensi- onneering afd. Anna Paulowna een propa- ganda-avond gegeven in de zaal van den heer Kossen. De zaal was goed bezet, toen den Voorzitter, den Heen^ter Burg, de aanwezigen het openingswoord toesprak. Hierna werd vertoond de film „De Storm des Levens," die bij de aanwezigen zeer in den smaak viel. In de pauze had het optreden van de soubrette Fietje Etène plaats, daar Mimmie Heuver wegens omstandigheden ver hinderd was. Na dit optreden werd nog vertoond de zeer mooie filip „Van Huis verdreven," een zeer boeiend werk, en het was al bijna midder nacht toen de voorzitter den avond als ge bruikelijk sloot met een opwekkend woord tot hen, die nog geen lid van de B. v. S. wa ren, 0111 zich aan te sluiten bij de Afd. Anna Paulowna (eenige nieuwe leden traden toe). Verder bracht spr. een woord van dank aan allen die aan dezen avond hun medewerking hadden verleend, in het bijzonder de zaalhou der Kossen voor het beschikbaar stellen der films en apparaat en aan de Heeren Das en Van Zandwijk voor het rijden van oudjes naar dezen avond. Het verdere gedeelte van den avond verliep gezellig, waar ter afwisseling zoo nu en dan de Soubrette optrad. Een woord van lof nog aan de Heeren Heuver (piano), Moerland (Harmonlka) en onze plaatselijke slagwerker Kaan, voor hun gezellige en goede begelei ding op dezen avond. Ook Zondag was de zaal goed bezet, zoodat beide avonden voor onze afdeeling flink zijn geslaagd. BUITENLANDSCH NIEUWS. Aan Hitier en Hugenberg de zege. Zij hebben samen 340 van de 648 zetels, bijna 52.5 pCt. DE UITSLAG DER VERKIEZING IN DUITSCHLAND. Doordat er zoodruk gestemd is, wordt de nieuwe Rijksdag grooter dan de vorige. Hij telt 648 zetels, waarvan aan de regeering Hit- IerHugenberg Von Papen 340 toevallen, zijnde 52.47 procent, dus een meerderheid van 32 boven alle andere partijen samen. De ver houding van antimarxisten en pro-marxisten is zelfs 449199 geworden en daar was het Hitier om te doen. Gedetailleerd luidt de uitslag Nazi's (196) thans 228 Nazi's vroeger Socialisten Communisten Centrum Beieren Duitsch-nat. D, Volkspartij Overigen Bij die „overigen" partij, (196) thans 228 (121) thans 118 (100) thans 89 (70) thans 70 (20) thans 21 (52) thans 52 (11) thans 4 (14) thans 14. bevinden zich de Staats- met vroeger 2, thans 5. Hoe vaak sommige candidaten werden gekozen. Rijkskanselier Hitiet en de rijksministers dr. Frick en Göring, die aan het hoofd ston den der candidatenlijsten van de N.S.D.A.P., zijn ieder 36 maal gekozen, n.1. in de 35 kies kringen en eenmaal op de rijkslijst, meldt V. D. Dr. Hugenberg werd 26 maal gekozen, dr. Brüning 21 maal, vice-kanselier Von Papen zevenmaal, rijksminister Seldte zesmaal. Indruk te Genève. De resultaten der verkiezingen voor den rijksdag en den Pruisischen landdag zijn in internationale kringen te Genève met groote spanning ontvangen, meldt V. D. In Engelsche, Amerikaansche en neutrale kringen wordt de nieuwe toestand in Duitsch- land met vreugde begroet. Men verwacht, dat thans op buitenlandsch politiek gebied de po sitie van Duitschland zal worden versterkt. Minder vrouwen in den rijksdag. Terwijl in den vorigen rijksdag 35 vrouwen zitting hadden, zullen thans slechts ongeveer 30 vrouwen rijksafgevaardigden zijn. DE CRISIS IN DE VER. STATEN. De Amerikaansche regeering werkt koorts achtig aan een regeling om spoedig te komen tot weder opening der banken en op gang brengen van het betalingsverkeer. Er zal nood geld worden uitgegeven benevens de Clea- ringhouse-certificaten. Te Londen wordt het bericht, dat Europee- sche circulatiebanken een crediet aan de Fed. Res. Bank te New York zouden verleenen als juist aangenomen. Het verlaten van druiven. Goéde resultaten. Op den Proeftuin 11. Glasdistrict te Naaldwijk, worden sedert het voorjaar van 1929 proeven genomen niet het verlaten van druiven, ten einde den oogst van deze cultuur over een langer tijdsverloop te kunnen verplaatsen, het geen den handel ten goede moet komen. Zoodra de zon althans voor een niet- verwaimde kas -- eenige kracht begon te krijgen, werden de kassen van bui ten dik met kalk, van binnen met krijt wit bespoten en de grond binnen even als buiten bedekt met een laagje turf molm ter dikte van 5 c.m. Dit werd van af begin Maart begonnen, waarna steeds flink gelucht werd. De geheele opzet was n.1. den oogst zoolang moge lijk op te houden. Zoodra de knoppen begonnen uit te loopen, werd krijtwit, kalk en turfmolm verwijderd en wer den dc kassen normaal behandeld. Van af 1929 werden interessante waarne mingen te dien opzichte gedaan. Dc proeven waren van dien aard, dat de druiven zich tot begin October pri ma hielden. Na deze tijd kwam 'n regen periode, welke minder gunstig gewerkt heeft op de hoedanigheid van de drui ven. Voor de prima kwaliteit druiven werd half Januari nog f 1 per K.G. be taald, het kwatum had echter grootor kunnen zijn. Ook zijn nog proeven genomen door plaatsing van de verlatingsdruiven in de koelhuizen. Deze proef is ten volle geslaagd, daar de druiven zich op 15 Februari j.1. nog in prima conditie De- vonden. Mogelijk dat hier een lichting wordt aangegeven om zoodoende tot diep in het voorjaar een prima kwali teit druiven te leveren. Het volgend sei zoen zullen althans proeven op ruimer schaal genomen worden. De leiding van den Proeftuin kan het verlaten der duiven aanraden. Er zullen aan elke deelneemster of deelnemer 5 plantjes worden uitgege ven, waarvoor tevens een vergoeding gevraagd wordt. Voorts zullen aan de schoolkinderen gratis plantjes uitge reikt worden. Tevens zal aan deze Flo ral ia - tentoonstelling een tentoonstel ling van eigen gekweekte bloemen ei» planton worden verbonden. MARKTBERICHTEN. MARKTOVERZICHT der vorige week inge zonden door Firma Jac. Knoop, Makelaars in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 telef. 81431, Amsterdam. Ondanks onze geregelde waarschuwingen om maar niet raak te zenden op Amsterdam, hebben de landbouwers van Zierikzee een la ding ongesorteerde Bonten en Blauwen naar Amsterdam gezonden, waardoor de prijs der aardappelen nog meer ging zakken, daar men deze lading loste a f 0.90 a 1.per H L, en nog niet eens leeg kon lossen. Wat er een maal van de prijs af is, komt er nu niet meer bij. De Landbouwers bederven zoodoende zeil' de prijs in de steden, en krijgen van de ge zonden aardappelen niets thuis. Grove bon ten poters gevraagd, deze brengen meer op dan de grooten. Deze week zullen de eerste Malta aardappelen in Amsterdam zijn. De prijs zal naar schatting f 5 a 6.- per 100 Kg, zijn. Andere soorten zooals bl. Eigenheimers etc. zijn bijna niet te verkbopen. Heden 6 Maart werden de volgende prijzen gemaakt per 70 Kg. Zeeuwsche Bonten f 0.90 a 1.60 ld. Blauwen f 0.90 a 1.60 ld. Eigen heimers f 0.80 a 0,90 ld. Bl. en Bontenpoters f 1 a 1.10 ld. Bl. Eigenh. f 0.70 a 0.80 Spui- sche Eigenh. f 0.80 a 0.90 ld. Poters f 0.70 a 0.80 Ypolder en Haarl.meer Bevel, f 0.80 a 1 ld. Eigenheimers f 0.70 a 0.75 Alle soor ten Bonken f 0.90 a 1 Drentsche Nieuwl. zand f 1.50 1.75 Noord Holl. Blauwen f 0.80 a 1.10 Flakkeesche Eigenh. f 0.80 a 0.90 ld. Poters f 0.70 a 0.80 Blanke Duinzand f 1.50 a 1.75. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. De Vereéniging Al gemeen Belang" alhier, zal a.s. herfst een Floralia-Tentoonstelling organisee- ren. Verschillende dames zullen dezer dagen met lijsten hij de inwoners rond gaan, tot het opneme^i van deelnemers. NEUSS, de stad der ziforkool. Men zal nauwelijks aan den heneden Rijn, ja wellicht aan den gansehen Rijn, een oude stad vinden, welke uiterlijk in de laatste tientallen van jaren zoo geheel veranderd is als Neuss. Deze stad is gelegen nabij de plaats waar de Erft zich in den Rijn werpt en in de onmiddellijke nabijheid van Dussel- dorp. Door de aeuwen heen is haar lol met dat van de oude mededingster ver bonden geweest. Sedert eenige jaren veibimdu t een der mooiste Rijnbrug gen de beide steden met elkaar. Neuss, het „Novaesium" der Romei nen, is ongeveer 2000 jaar geleden op gericht door Rotneinsche legionnairen. In de middeleeuwen maakte het deel uit van Kur-Keulen. Als ommuurde stad kon het elf maanden lang weer stand bieden aan het beleg van Karei den Koenen. Niet minder dan 56 bestor mingen werden door de verdedigers af geslagen. Als kostbare herinnering aan den laut-Romaanschen tijd verbet f zich nog heden St. Quirinus, het fraaie Munster, boven de stad, welker bur gers door vlijt en ondernemingsgeest Neuss gemaakt hebben tot een belang rijk verkeerspunt aan den Rijn, een voorstad van het uitgestrekte Hinter land, van het katoengebied aan den linkeroever van den Rijn, met de zich daarachter uitstrekkende kolenmijnen, groenten-tuinen en akkers. Vreemde lingen worden te Neuss, al naar ge lang het jaargetijde of het weer, getrof fen door verschillende geuren, die de aandacht vestigen op de verschillende producten der plaatselijke industrie. Soms riekt het hier lekker naar choco lade en snoepgoed, soms naar appels en wortelloof. Draait de wind, dan wordt do neus geprikkeld door den reuk der koffie- en inoutroostcrijen of door den geur van de meehvaren-fa- briken. Soms weer riekt het hier naar olie en vet, naar margarine, naar olie koeken, naar brandewijn en hier, naar lak en vernis, naar kunst-rubber, naar tabak en sigaretten, naar grutterswa ren en naar meel, naar groote bakke rijen, naai- veevoeder, naar tafelolie, naar landbouw producten, naar .meststof fen, naar de fabricage van touw, I11 de haven riekt het weer geheel anders naar wier en teer, naar cemontstof en chamotte-steenon. Wanneer men in de late herfstmaanden Neuss bezoekt, be speurt men aan alle hoeken en einden van de stad den scherpen reuk van de zuurkool. Neuss is de stad van de zuur kool. Wat men in het Rijk als „Rheini- sche Sauerkraut" voorgezet krijgt, is afkomstig uit Neuss. De zuurkool uit Neuss wordt niet alleen verzonden naar alle deelen van Duitschland, maar ook naar allo deelen van de aarde. De zuurkool van Neuss is wereldberoemd! Men vindt haar in Nederland, België, Frankrijk, Engeland en Amerika -- ja zelfs naar het verre Oosten worden dc vaten met zuurkool uitgevoerd. Men kan deze zuurkool werkelijk beschou wen als een nationaal gerecht der Duitschers, daar zij in Duitschland op geen tafel ontbreekt. Uit do jongste onderzoekingen is ge bleken, dat zuurkool bloedzuiverend en verjongend werkt. En wie niet steeds „Eisbein mit Sauerkraut" wil eten, hem kunnen de vijftig recepten van de „Vereinigto Sauerkrautfabrieken" wor den aanbevolen, zooals trouwens ook de Amerikaansche Zuurkool-Cock tail" sap van ongekookte zuurkool Heden overleed na een smar telijk doch geduldig lijden on ze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader J. VROOM, (Wedn. v. Aaltje Kooij) in den ouderdom van bijna 85 jaren. Wed. G. MAARS-Vroom. J. VROOM G. VROOM - Wagemaker. en Kleinkinderen. Wieringen, 3 Maart 1933. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van deel neming ontvangen bij het over lijden en de teraardebestelling van mijn geliefde Echtgenoot Jb. BAKKER Jbz., zeg ik hartelijk dank. Dank ook in het bijzonder aan Ds. van Beek voor zijn troostvolle woorden en aan heeren Dragers voor het bewijzen van de laatste eer. WED. Jb. BAKKER-Heijblok. Den Oever, Wieringen, Maart 1933. Goudgerst f 4.25 per 70 Kg. Haver f 6.50 per 100 Kg. Haver-, Gerst-, en Tarwe- stroo f 10 per 100 Kg. W. DE JONGH, Polderweg 22, Wieringen. Gedeputeerde Staten van Noord holland brengen ter kennis van belanghebbenden, dat van 8 Maart 1933 tot en met 6 April 1933 ter Provinciale Griffie van Noordhol land op alle werkdagen des voor middags van 10 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 5 uur, doch des Zaterdags alleen des voormid dags van 10 tot 12 uur, voor een ieder ter inzage zal liggen eene aanvrage (met nadere gegevens) van de N.V. A.T.O., te Utrecht, om VERGUNNING tot het in werking brengen van een van Schagen over Veerburg naar v. Ewijcksluis en terug, en dat ieder belanghebbende ge durende genoemden termijn schrif telijk en op 10 April 1933 des vóórmiddags te 11 uur ter Provin ciale Griffie bij eene commissie uit hun College, welke daartoe in het openbaar zitting zal houden, mondeling bezwaren tegen deze aanvrage kan inbrengen. Haarlem, 1 Maart 1933. Gedeputeerde Staten voornoemd, A. RöELL, Voorzitter. MEINESZ, Griffier. LAAT NU UW in de Speciaal adres voor het repareeren van LAARZEN. Al uw schoenwerk denzelfden dag weer thuis. Beleefd aanbevelend J. W1GGELAAR. Schoenmaker, Mekkenstuinw'eg, Hippolytushoef. Aan hetzelfde adres eenige nette Nette WERKHUIZEN GEVRAAGD voor heele of halve dagen door Mej. H. ROPS, Keet ELFT, Hippo. afdeeling Wieringen. Smedenpatroons, die zich wil len aansluiten bij hunne collega's die zich bereid verklaarden een behoorlijke tarief verlaging van het hoefbeslag te zullen invoeren, kunnen zich opgeven vóór 10 Maart a.s. bij den voorzitter, de heer O. J. Bosker. Na dien da tum zullen bekend gemaakt wor den de namen van hen die zich willen vasthouden aan het oude tarief. (Besluit alg. verg. d.d. 6 Maart.) HET BESTUUR. BIEDT ZICH AAN te WIERINGEN een Voor dag of dag en nacht. Brieven onder letter H. aan het Bureau van dit Blad. een hok, groot 1.50 bij 2 M., 10 kippen en een haan. ADRES Station v. Ewijcksluis GEVRAAGD een net 2de MEISJE, boven de 17 jaar, katoen dragen vereischte. Aanmelding Mevr. L. DE NEEFF, Hippolytushoef, Wieringen. T ZITTING DONDERDAG 9 MAART Dr. BEEKER (2—3 uur.) NAM. TE 2.30 UUR TE MIDDENMEER. ONDERKLEEDING, in de beste kwaliteit. WERKMANSGOEDEREN. VITRAGE en verdere GORDIJNSTOFFEN. KOUSEN, WOLLEN GAREN, enz. SPOORSTRAAT 94 KantoorboekhandelKunsthandel WORDT VERPLAATST NAAR DEN HELDER. vijf beste Old. RIJTUIG- en WERKPAARDEN, bij G. W. WA1BOER. Kleiweg ANNA PAULOWNA. is het beste adres voor Stoomen, Verven, Ajouren, 1 en, Haken, Plisseeren, Wassc Strijken. Gehaakte spreien wasschen Geslagen spreien wasschen J| Wollen dekens stoomen Watten dekens stoomen Heeren hoeden stoomen Heeren costuums verven Heeren costuums stoomen en in een week klaar. Ajouren 20 cent per Mete Gehaakte spreien te koop v f 15.—. Kousen en sokken breien, aanbreien. Tevens bestaat er gelegenheid het opmaken van kappen, en der Machinale Tapijtreinigin?

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3