C. HOOGVORST KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG. Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. Min. Reymer. Minister van Waterstaat. EERSTE KAMER. Aan de Memorie van Antwoord op het, Voorl. Verslag der Eerste Kamer wordt het volgende ontleend Wat de in de Waeringermeer gevon den grondsoorten betreft, is liet den minister niet bekend, dat grondmon sters door elkaar zouden zijn geraakt, liet behoeft niet te verwonderen, dat het door prof. Van Beminden, in 1880 ingestelde onderzoek, omvattende een 120-tal boringen op een oppervlakte van ongeveer 20.000 H.A. en ook de la ter nog verrichte aanvullende 51 borin gen geen nauwkeurig beeld van de lig ging en de geaardheid van de gronden van dezen polder heeft kunnen geven, daar deze in hooge mate heterogeen zijn gebleken. Hiermede is geenszins beaamd, dat het gewonnen land zou tegenvallen, want hoewel de NVicrin- germeer meer zandige gronden bevat dan verwacht was, stejmmen in het al gemeen de voorloopige cultuurresulta ten op de nog zeer jonge gronden tot tevredenheid. Een betrouwbaarder beeld is verkregen van de gronden in den N.O. polder, aangezien uit boven dien veel intensievere boring is geble ken, dat deze homogener zijn van sa menstelling. Op grond van het in 1932 in dezen polder ingestelde onderzoek mag worden aangenomen dat de hier aanwezige grondsoorten grootendeels van goede hoedanigheid zijn. Waterstand. De mededeeling, dat de waterstand op de Wadden gemiddeld 84 c.M. hoo- ger is geworden, ,moet op een misver stand berusten. Wel is buiten den af sluitdijk vermeerdering van het tijd verschil (verschil tusschen de gemid delde standen van hoog en laag water) waargenomen, doch de gemiddelde wa terstand in de Waddenzee is na afslui ting enkele c.M. verlaagd. De waarge nomen veranderingen van hoog en laag, water stemmen overeen met de uitkomsten van de daaromtrent door de commissie-Lorentz opgestelde bere keningen, waarmede op zich zelf reeds de waarschijnlijkheid stijgt, dat ook haar berekeningen omtrent de storm vloedshoogten na afsluiting zullen wor den gevestigd. In verband hiermede be hoeft geen vrees te bestaan, dat de dij ken van Friesland en Noord-Holland benoorden de afsluiting onvoldoende veiligheid zouden, bieden men heeft immers de verhooging van die dijken vastgesteld naar stormvloedverhoogin- gen ten minste 20 pCt. hooger dan de commissie-Lorentz als meest waar schijnlijk aannam. De stelling, dat de afwatering door den hoogoren waterstand van het IJs- selmeer dan werd verwacht, veel slech ter zou zijn geworden, kan de minister niet als juist erkennen. Wel zijn gedu rende den eersten tijd na de afsluiting en na ongewoon zwaren regenval hoo- gere waterstanden op het IJsselmeer veroorzaakt dan anders het geval zou zijn geweest., en wel doordat wegens werkzaamheden aan de afwaterings- sluizen deze niet onmiddellijk alle met vol vermogen konden werken, maar ook hier is de afwatering niet ongun stig geworden. Er is dan ook geen re den om loozing van het IJsselmeer via het Noordzeekanaal te IJmuiden te overwegen, noch om daartoe machi nes op te richten. In het voorloopig verslag werd verde re inpoldering vooreerst ontraden, om dat betwijfeld wordt of de verbouwers van den grond daarop een bestaan zul len kunnen vinden en omdat de land bouw dooi- de huidige export-moeilijk heden wordt gedwongen de productie te beperken, zoodat het in cultuur bren gen van nieuw land daarmede volko men in strijd zou zijn. Hierin moge on der de huidige crisis-omstandigheden waarheid liggen, en zulks moge tot voorzichtigheid manen bij het nemen van een besluit tot voortzetting van den inpoldcringsarbeid, doch niet mag uit het oog worden verloren, dat ook deze crisis in haar tegenwoordigen vorm niet van blijvenden aard is en dat onze landbouw, gelijk deze zulks bij her haling deed, door zich te voegen naar gewijzigde toestanden, zich zal weten te herstellen. Tegen dat tijdstip zal in ver band met toenemende bevolking ook nieuwe behoefte aan cultuurgronden zich doen gevoelen. Het is mogelijk, dat de rente van het in de eerste jaren voor de inpoldering van den N.O.-polder benoodigde kapi taal zal blijven beneden hetgeen als werkloqzen-uitkeering van het geschat te getal der benoodigde arbeidskrach ten zou moeten worden uitgekeerd, doch daarbij moet worden bedacht, dat deze gunstige verhouding na eenige jaren zal vervallen. Ten laste van de Whterstaatsbegroo- ting werden betaald -- hierbij niet in aanmerking genomen de bijdrage van f 640.500 's-jaars, wegens vervroegde droogmaking van den Noordwestpolder noch de uitkeering ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet in 1926 f 6.525.000 in 10(27 f 7.000.000; in 1928 1 14,400.000 in 1929 f 20.610.000 in 1930 f 35.460.000 en in 1931 f 38.107.000. Voor de jaren 1932 en 1933, welke nog niet zijn afgesloten, kunnen geen defi nitieve cijfers worden verstrekt. Daar de jaren 1926/28 voor de. Rijks- begrooting een batig saldo hebben op geleverd, zoodat voor die jaren niet be hoeft te worden geleend, kunnen de hierboven bedoelde uitgaven, ook voor zoover zij als kapitaalsuitgaven zijn te beschouwen, geacht worden te zijn be taald uit de gewone uitgaven. Ook de jaren 1929/30 hebben voor den gewonen dienst een batig saldo opgele verd, dat echter in het reservefonds is gestort. Gezegd kan worden, dat in 1929 en alle daarop volgende jaren de financiering van de Zuiderzeewerken uit leeninggelderi is geschied. Ter beantwoording van oen gestelde vraag kan de minister als zijn meening te kennen geven, dat de wijze, waarop de mij. tot uitvoering van Zuiderzeewer ken de haar opgedragen werken heeft uitgevoerd, zijn volle tevredenheid hoeft, gewekt. De minister herhaalt gaarne zijn reeds meermalen afgelegde verklaring dat hij doordrongen is van de groote belangen, verbonden aan verlaging van het peil van het IJsselmeer, zoodat hij zooveel in zijn vermogen is er toe zal medewerken om die verlaging zoo spoedig mogelijk tot stand te brengen Zuiderzeesteunwet. De minister beijvert zich deze wet zoo toe te passen, dat goed, snel en af doend ten aanzien van de Zuiderzee- visschers wordt opgetreden. Hij voegt daaraan nog toe, dat. wijziging van het K. B. van 19 Mei'1932 op eenige punten door hem wordt bevorderd. BUITENLANDSCH NIEUWS. HOE HITLER REGEERT. Voortzetting van den vlaggen- strijd. Woensdagavond hebben nazi's het geboortehuis van Karl Marx te Trier bezet en een der swasticavlaggen gehe- schen. Drie roode vlaggen met de drie roode pijlen werden voor het gebouw verbrand. De politie houdt het huis be zet. Te Berlijn zijn zwart-wit-roode vlag gen geplant, op de Brandenburgerpoort en de SiegesSaule, later ook. swastica vlaggen. Op 'f Karl-Liebknechthuis zijn swastica- en Stahlhelmvlaggen gehc- schen. Te Olsnitz in Saksen verwijderde de communistische burgemeester eigen handig de op het raadhuis geheschen swastica- en zwartwit-roode vlaggen, waarop de nazi's het stadhuis bezetten, de vlaggen weer plaatsten en den bur gemeester in politie-arrest stelden. Het Karl Liebknechthuis be stemd voor de politieke politie ter bestrijding van het bolsje wisme. Minister Göring deelt mee, dat op grond der noodverordening van 28 Febr., de localiteiten van het Karl Lieb knechthaus, tot voor kort de burcht der communisten, met den zich daarin be vindenden inventaris ter beschikking van den Pruisisclien staat is gesteld, liet gebouw is bestemd voor de politie ke politie en wel van die afdeeling, wel ke belast is met. de bestrijding van het bolsjewisme. De vlaggen der zegevierende natio nale beweging zullen als symbool van de versterking van den nationalon geest onder het Duitsche volk op het gebouw geheschen worden. Naaktlooperij verboden. Rijksminister Göring; heeft in een circulaire aan de Pruisische politie den oorlog verklaard aan de naaktloo perij in Pruisen, die volgens hem schrik wekkende afmetingen heeft aangeno men. De honderdduizenden aanhangers van de nudisten in Duitschland worden beschreven als gevaarlijke menschen voor de Duitsche cultuur en normali teit. De naaktlooperij doodt bij de vrou wen den natuurlijken zin van zedig- hied en ontneemt den mannen hun re spect voor vrouwen, waardoor de basis van ware moralitiet. wordt vernietigd, aldus Göring's verklaring. De politie heeft order gekregen streng tegen de naakt loopers en de publicaties over die beweging op te treden. Persoonlijke gelukwenschen van Mussolini aan Hitier. Rijkskanselier Hitier ontving Woens dag naar de „Angriff" volgens liet W.B. meldt, den Italiaanschen ambassadeur Cerutti, die hem de persoonlijke geluk wenschen van Mussolini met het groo- te succes der N.S.D.A.P. overbracht. Een land zonder klein geld. Door de bankcrisis is het nijpend te kort aan klein geld in de Vereenigde Staten de aanleiding tot de allerzotste situaties. „Nickels", „dijnes" en hoe de andere Amerikaansche dubbeltjes en kwartjes in den volksmond ook mogen heeten, zijn in het dagelijksch leven van nog meer belang geworden dan vroeger de dollar, en zelfs thans nog. lederen heeft klein geld noodig voor de tram, de bus, de krant etc. en niemand kan het krijgen. De krantenjongens heb ben er een winstgevend bedrijf van ge maakt zij roepen de Amerikaansche analogie van „Leest het laatste nieuws over de beurspa%j.ek Hier krijgt u wisselgeld In het algemeen, zoo heeft men al kunnen lezen, neemt het publiek de zaak van den amusanten kant op en al leen de rijken zittcp» in zak en asch. En de vreemdelingen die al hun geld op de bank hebben gebracht, die het niet mag teruggeven. Zoo kan men rijk zijn en geen geld hebben Geen wonder dus dat rijen vreemdelingen queue maken voor de banken, ofschoon dat heusch niets helpt. Maar, zoo denken zij, het is allicht te probecren. De correspondent van de „Evening Standard" signaleerde nog het volgen de grappige geval een lange queue stond ergens voor oen bank, vastbeslo ten zoodra deze open ging hun geld op te vragen. Daar komt een vrouw aanren nen, 'n baby op den arm. Zij roept met snikken in haar stem „Laat mij voor aan staan Ik kan niet wachten 1 Denk aan mijn arme baby En na tuurlijk liet men haar voorgaan. Totdat iemand eens bij toeval ont dekte, dat die arme baby steeds dezelf de bleef, maar telkens een andere moe- dei- kreeg, die vooraan wilde staan in de queue. Het kind kon worden ge huurd tegen betaling van klein geld. De correspondent hoorde verder ook de meest radicale oplossingen van de bankcrisis en simpele uitleggingen van haar ontstaan. Een vrouw uit het volk zeide „Waarom bestormen wij de banken niet en halen het geld Het ligt daar en is toch van ons Een man „Dit beteekent dat de bankiers het geld van ons in hun zak gestoken hebben." Overigens kan het volk zich alleen maar helpen door credietverleening op groote schaal Salarissen kunnen slechts gedeeltelijk worden uitbetaald en post zegels zijn gepromoveerd tot zeer ge wild bankpapier. In de theaters neemt men of schuldbekentenissen aan of alle mogelijke en onmogelijke artikelen van eenige waarde. Een man die een 100- dollarbiljet wilde wisselen tegen 90 dol lar kleingeld vond geen afnemer. Ho teljongens maken de kerken onveilig om het kleingeld bij collectes te wisse len tegen groot geld. Er is in heel Ame rika geen kinderspaarpot meer heel alle vaders hebben de spaarvarkens stuk geslagen om zich 't spaargeld toe te eigenen. Groote hotels en instellin gen hebben een „binnenlandsche" cre dietverleening ingesteld om het bedrijf gaande te kunnen houden. Dat de toestand in de Vereenigde Staten wel zeer zonderling is kan men zich indenken ook zonder deze bijzon derheden. Men stelle zich eens voor dat wij hier geen kleingeld konden krijgen! Rijke bedelaars. De politie te Praag heeft opnieuw een aantal personen gearresteerd, die zich aan bedelarij schuldig maakten, of schoon zij rijk waren. Eén van de arre stanten gebruikte eiken dag in een eer ste klas restaurant drie maaltijden, elk van drie gulden. Een andere bedelaar, die overdag vrij veel geld ophaalde, gaf dit 's-avonds en 's-nachts uit in fijne clubs. Tot de arrestanten behoort ook een echtpaar, dat van rijkswege pensioen kreeg en bovendien nog eigen kapitaal had. De gearresteerde bedelaars zullen voor de rechtbank worden gedaagd en streng worden gestraft, daar de politie de bepalingen op bedelarij heeft ver scherpt. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Een Begraafplaats. De voorbereiden de werkzaamheden tot het maken van een algemeene begraafplaats in de Wie ringeijneer zijn begonnen. De plaats is aangewezen aan het. eind van Slootdorp aan den Slootweg. Bioscooptheater Hotel Smit. Zooals in dit nummer wordt aangekondigd zal Zaterdagavond weder een super-geluids film worden vertoond, n.1. „Kermis- menschen." Tragiek en spel maken de ze film boeiend van begin tot. 'L einde. Ook het bijprogramma is uitmuntend verzorgd. Zie adv. Opening zaak. Wij herinneren nog e- ven aan de bekendmaking van den heer Vos, te Middenmeer, die zijn manufac turenzaak Zaterdagmiddag zal openen. BURGERLIJKEN STAND MEDEMBLIK (met inbegrip ged. Wieringermeer.) Geboren: Elizabeth, dochter van Lou- ren9 Johannes Heilema en Carstiena Hoff. Jan, zoon van Sietze Varwijk en Janke Brouwer. Petrus Wouterus, zoon van Cornelis Tebak en Maria Johanna Christiaanse. Overleden: Anthonius Brakcboer, 91 jr. echtgenoot van Antje Buis. Frans Wbnink, 69 jr., weduwnaar van Stie- na Pleiter. Ontslag. Wegens afloopen van di verse werken in de Wieringermeer zijn door de Aannemers Mij. fa. O. J. Bosker pl.m. 60 arbeiders ontslagen KERKDIENSTEN TE SLOOTDORP. ZONDAG 12 MAART. R. K. KERK Des Zondags 2 H. H. Missen, n.1. te half acht en te 10 uur. Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de H.H. Mis te half acht. NED. HERV. GEM. Slootdorp voorin. 10 uur Ds. Fischer. Middenmeer n.m. 2.30 uur Ds. Fischer. Half twaalf Zondagschool. De lezing van Ds. van Lunzen waarvoor verschillende convocaties zijn rondgezonden is één week uitgesteld en valt op Maandag 20 Maart, 's av. 7.30 uur in de kerk. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Finkensleper. Slootdorp nam. 3.30 uur Ds. Finkensleper. C.J.V. Timothëus. a.s. Woensdag vergade ring te Slootdorp 's avonds half acht. Inl. de heer H. Schone veld over Joh. 11. GEREF. KERK: Slootdorp v.m. 9.30 en nam. 3 uur Leesdienst. wijn meer schade kan aanrichten dan een kanon BINNENLANDSCH NIEUWS. PERSBERICHT. De wijn in den wereldoorlog. Indertijd verscheen een opzienbaren de brochure van Prof. Hans Schmidt Warum haben wir den Krieg verloren?" waarin hij de nederlaag der Duitschers in de beslissende slagen aan de Marne toeschrijft aan de voorraden wijn, die de Duitsche troepen in de door de Fran schen ontruimde plaatsen vonden en die hen alle orde en tucht en zelfs de zorg voor eigen veiligheid deden ver geten, zoodat zij een gemakkelijke prooi voor de aanrukkende Fransehen werden. De uiteenzettingen van Prof. Schmidt hebben heel wat critiek te verduren ge had, vooral van den kant der legerau- toriteiten. Dat intusschen zijn meening ook in Frankrijk gedeeld werd, blijkt o.a. uit een polemiek naar aanleiding van een boek van den Franschen schrij ver Paul Reboux over de kunst om te eten. Hij stelt daarin de champagnewij nen in 'n slecht blaadje. Nu neemt men het anders in Frankrijk niet zoo hoog op, als iemand eens wat onaangenaams zegt, maar met den wijn valt niet te spotten en met de wijhhandelaars nog minder. Dezen deden hem dan ook een proces aan, dat vele gemoederen en pennen in beweging bracht. In een der aan den dichter gerichte stukken werd hij er aan herinnerd, dat de Franschen aan den wijn hun overwinning te dan ken hebben, doordat de Duitschers, toen zij de wijnvoorraden in Cham pagne aantroffen, er niet meer van daan konden komen Treffend is het antwoord van Reboux „Dat bewijst slechts, dat een flesch Staking in het bouwbedrijf Enimen. Dinsdagochtend zijn de bouwvakar beiders, aangesloten bij den modernen, protestantsch-christelijken en katholio ken bond in de gemeente Emmen in staking gegaan, omdat zij zich niet kun Inen vereenigen met een door den pa troonsbond voorgestelde loonsverlaging van 8 ct. per uur. Vandaag zal de rijks bemiddelaar ter plaatse met de leiders der organisatie confereeren. Stoombootdienst Helder-Texel-Vlieland Terschelling. Naar de „Texelschc Crt meldt, heeft de heer Kool uit Medem- blik, die bovengenoemde dienst onder hield met het stoomschip „IJsselmeer"; dienst en boot overgedaan aan de fir ma Doeksen te Terschelling. Zakkenroller gezocht, in Rotterdam. Dinsdagavond waren de trams naai den Linker Maasoever tengevolge van een storing van welhaast een uur prop vol, zoodat het in een van de wagens van lijn 2 ook een gedrang van belang was. Een schippersvrouw die op weg was naar haar schip dat in de Waal haven lag bemerkte plotseling tot haar schrik dat zij haar portemonnaie met f 25.- kwijt was, maar ze wist zich nog wel te herinneren dat ergens bij de Vischmarkt een man tegen haar was op gedrongen. Ze vertelde dat aan den con ducteur, die eenige haltes verder een agent aanriep. De agent stelde een uit voerig onderzoek „ter plaatse" in en om dat dat niets opleverde besloot de dien der benadeelde en aangeklaagde mee te nemen naar het politiebureau. De tramwagen werd op het doode spoor voor het bureau gereden. Klaagster, aan gedaagde en nog vijf passagiers die in de tram zaten moeten mee naar het bu reau, waar ze onder hevige protesten werden gefouilleerd. De portemonnaie werd niet gevonden. Na een kwartier op onthoud reed lijn *2 verder. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Faillissement N'.V. Boembollenkwee kerij en Handel v.li. E. P. Zwager te Breezand. Het weekblad „Handelsbelangen" neemt o.m. op de crediteuren lijst in bo vengenoemd faillissement. Deze lijst telt 18 crediteuren met een totaal pas sief van f 77.708.09 waarvan preferent f 38.125.86. De baten zijn nog niet volle dig bekend. De voornaamste crediteu ren zijn J. C. v.d. Eijken le Ilvpotheek rente en geldleening preferent f 35063.18 plus p.m. J. W. Stolte geleverde goederen I' 3135.65 N.V. Friesch Groningschc Hypotheek bank geldleening rente provisie en kos ten f 28684.- plus p.m. E.P. Zwager geldleening f 422.92. Loop der bevolking Ingekomen: W. W. Turk van Uitgeest Mej. G. Hopman van Schagen; Mej. N. C. Schipper van Zuilen; A. Oudendijk van Schoorl; J. J. Polter en gezin van BarsingerhornL. Webeling Bakker v. WÜeringen; H. de Langen en gcz. van Heemskerk; N. Bakker van Wicringer- waard; F. IL Prins en gez. van Zijpe; H. Piening en E. Woortman van Gieten; W. de Graaf en gezin van Heiloo. Vertrokken: P. L. J. van Emmerik naar Hilversum; J. J. Kokelaar en gcz. naar Vlissingen; A. Klos naar Barsin gerhorn; M. C. de Graaf naar Zijpe; G. v. Drie naar Amersfoort Jac. Rezelman en gezin naar Wieringerwaard; B. Smid en gez. naai- Wieringerwaard. Burgerlijke Stand: Geboren: Wietske Hilligje, dochter van G. Pier en A. Kuik; Hendrik, zoon van P. Plagmeijer en H. C. van Beek; Guda Janny, dochter van C. Geerlings en A. C. Schermerhorn; Johanna Elisa- beth Gebena, dochter van A. M. van Loon en A. P. Oudejans; Wilhelmus Pe trus, zoon van P. W. Zandburen en E. A. Leijen. Getrouwd: R. 011 mans en D. A. Phi- lipsen. Politie. Gevonden Twee rijwielplaat- jes. Verloren: een portemonnaie. Uitslag veiling: Woensdag is door No taris Mr. J. W. v.d. Heide geveild een Heerenhuis met tuin en een perceel bouwland in den Boermansweg, groot 1.23,90 II.A., behoorende tot de nalaten schap van A. de Graaf. Kooper werd de heer Jb. Swaag te Borgen: het heeren huis voor f 6000 en het land voor 1' 1000, alzoo een totaal van I' 7000.- Bioscoop Kossen. Zondag staat voor de bioscoopbezoekers een pracht voor stelling te wachten. Vertoond wordt het prachtige filmwerk: „Maciste in de On derwereld". Ook het bijprogramma is dik in orde. Zie advertentie. Heropening Lunchroom. Zooals de advertentie in dit nummer aangeeft zal lieden Zaterdag de lunchroom v.h. C. Schrama, Nieuwe weg alhier, heropend worden. We wenschen den nieuwen ei genaar, den heer W. de Graaf, veel suc ces met zijn zaak. GEMEENTE WIERINGEN. Holl. Mij v. Landbouw. Het volgende bericht is door de afd. Wieringen der Hollandsche Maatschappij verzonden van Gedeputeerde Staten van Noordholland Het bestuur van de Hollandsche Maatschap pij van Landbouw, afdeeling Wieringen, heeft door deze de eer bij Uw College beleefdelijk, doch met klem aan te dringen het daarheen te willen leiden, dat binnen den korst moge lijken tijd worde overgegaan tot verlaging der tarieven, geldende voor de poldergemalen in dit gewest. Reeds eerder is in de afd.-vergaderingen aangedrongen een dergelijk verzoek tot Uw College te richten, doch eene mededeeling van een der vertegenwoordigers van het P.E.N., die hierop neer kwam, dat na de ver laging van de tarieven voor maalinrichtingen enz., ook de verlaging van de tarieven voor polderbemalingen aan de orde zouden ko men, was aanleiding dat hieromtrent een af wachtende houding werd aangenomen. Thans echter, nu bij het opmaken der be grootingen, de post van stroomkosten zeer bijzonder de aandacht trekt, omdat, (in te genstelling met de andere posten, waarbij over de geheele linie de zoo hoog noodzake lijke verlaging kon worden toegepast) hier eerder eene verhooging moet worden toege past, mede omdat, zooals van waterschaps zijde werd medegedeeld, een reeks van onder allerlei benamingen toegevoegde bijrekenin gen, het bedrag der geldende tarieven met on geveer 30 verhoogen, is deze vraag opnieuw aan de orde gesteld. Dat, ook nu, terwijl het opbrengen der pol derbelastingen door de in hoogen nood ver- keerende boerenbevolking, bij velen tot eene onmogelijkheid is geworden, bedoelde herzie ning der tarieven, nog haar beslag niet heelt verkregen, heeft, zooals bekend, in velerlei kringen, bevreemding gewekt. Het is ook daarom dat het bestuur het in hoofde dezes omschreven verzoek met te meer aandrang bij Uw College ter welwillende overweging aanbeveeld. HUISVUIL. Huis aan huis, kwam dezer dagen, Een papiertje in de bus, 't Was geen manifest ol' klaaglied, Maar 't ging over „vullegus." In een luttel aantal jaren Is de ophaaldienst gegroeid, En nu wordt hij, ter volmaking, Op modernen leest geschoeid. 't Huisvuil, stond er op dat briefje, Wordt door „Dirk" niet opgehaald, Als U zich niet daad'lijk aansluit En belooft dat U betaalt. Jan Fatsoen kreeg ook zoo'n briefje En hij was direct bereid, Voor een stuiver in de week slechts Wou hij graag de rommel kwijt. Ook z'n vrouw, geboren „Netjes". Was het reuze naar den zin, En Fatsoen, de stiptheid zelve, Vulde 't formuliertje in. Daarmee klaargekomen sprak hij „Vrouw, ik geef je dezen raad. Dat je je niet door die luidjes Van hiernaast bepraten laat. Buurvrouw zal bepaald wel zeggen „Hoor es effe, vrouw Fatsoen 't Zou voordeelig wezen als we Met de vuilnis samen doen." ,,'t Benne heele nette menschen, En ze benne ook wel knap, Maar je weet, met zulke dingen Nemen ze 't toch niet zoo krap. 't Mag de helft goedkooper wezen, 't Geeft je niks dan ergernis, Als je alleen doet, kun je zorgen, Dat ook je vuilnis netjes is." Wieringsch voor vuilnis. Nadruk verboden.) NIEK,

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2