richte schade is niet groot. Tot dusver zijn, zooals gemeld, 23 aardschokken geregistreerd, die gelei delijk in hevigheid afnemen. Ontruiming van Long Beach overwogen. In de Zuid-Californische stad Comp- ton is naar V. D. meldt de staat van beleg afgekondigd. Teneinde plunderin gen te voorkomen, zijn nog meer mari niers naar de betrokken plaatsen ge dirigeerd. Een ziekenhuis, waarin vele gewonden werden verpleegd, moest wegens gevaar voor instorting worden ontruimd. Te Santa Monica is een politie-vlieg- tuig, dat ter verkenning was opgeste gen, neergestort en verbrand. De drie inzittenden kwamen om het leven. De zwaar beschadigde gevangenis te Comp ton moest worden ontruimd. De 1200 gevangenen werden onder militaire bewaking in de stadsparken onderge bracht. Te Torrance is de grootste pe- troleumtank ter wereld uitgebrand. Verscheidene steden zijn ge-isoleerd. Daar men vreest, dat Long Beach door een vloedgolf zal worden over stroomd, overweegt men de ontrui ming; der stad. Vijftig personen zijn wegens plunde ring gearresteerd. Vraag naar vlaggedoek. De nationale golf, die over Duitsch- land is geslagen, heeft het eigenaar dig gevolg gehad dat de beste zaken op het oogenblik worden gedaan door de fabrikanten van vlaggedoek. Een groot fabrikant werd eenvoudig over rompeld. Hij had 15.000 vierkante me ter vlaggedoek en bovendien nog 15.000 vierkante meter katoenen stoffen voor vlaggen in zijn magazijn en hij dacht, dat dit nu wel voor eenigen tijd vol doende zou zijn. Maar reeds den eer sten dag na de verkeizingen was hij ge heel uitverkocht. BINNENLANDSCH NIEUWS. Het distributiesysteem van den sluikhandel. Nede^andsche specialiteiten koffie en tabak, pantserau to's in soorten. Neerlands meest romantische stoep. -- De smokkelhandel neemt af. liet Handelsblad schrijft Menigeen, die de smokkelkroniek in de verte volgde, moet zich al wel eens hebben afgevraagd waar blijven die geweldige hoeveelheden sluikwaar toch, hoe komen ze over de grens en wie consemeert ze Enorme partijen werden in de laatste jaren frauduleus in- en uitgevoerd. De massa's die in be slag genomen worden en die natuur lijk maar een klein gedeelte van het gesluikte vertegenwoordigen geven een idee van hetgeen aan de waakzaam beid der douanen ontglipte. Het levendigste smokkelfront tus- schen Duitschland eenerzijds en Neder land anderzijds, heeft een lengte van ongeveer 60 kilometer. Het is gelegen tusschen Sittard en Eupen, valt dus ongeveer samen met de industrie-ge bieden van Wurm en Geleen, of als men wil van Aken en Heerlen. Op (leze linie van zestig kilometer komen de meeste aanhoudingen van smokkelaars voor, niet minder dan de helft van heel de Duitsche Westelijke grens 25.000 gevallen, waarbij 60.000 menschen betrokken waren, kwamen in 193t2 voor het gerecht. De aanvoer van goederen uit ons land geschiedt op normale manier, want het is een binnenlandsch trans port. Het gros dezer goederen, koffie en tabak vooral, wordt gereden naar de zaken, gelegen aan de fameuze stoep, welke te Kerkrade juist op de grens ligt en waar 't 's-avonds wemelt van avonturiers. Ze moeten achter inge bracht worden, wijl de weg zelf Duitsch gebied is. Aan Neerland's meest roman tisch trottoir zijn, aan beide zijden der Domaniale Mijn, gelegen een vijftigtal zaken, meest winkels in koffie en ta bak of combinaties ervan, b.v. slagerij- koffie, papierhandel-sigaret ten, galanj- terie-tabak. Voor onze koffiebranderij en, tabaksfabrieken, enz moet deze stoep een voornaam afzetgebied wezen In de vitrines ziet men alle populaire merken, uit de Hollanden, Friesland, Groningen enz. Daartusschen bevinden zich ook minder bekende merken, enke le uit de streek, waaronder van zaken, die zich in den sluikhandel speciali- seeren, die kleine filialen in het Rijn land hebben, waar ze met dezelfde eti ketten werken. Ei* zijn artikelen, die, door den platten vorm hunner ver pakking, de bedoeling al verraden ze kunnen gemakkelijk gedragen worden, verdikken de figuur niet. Oogenscliijnlijk is deze streek de minst geschikte voor de smokkelarij. Vlak voor de smokkelaars patrouil leeren de Duitsche tolbeambten. De grensweg is aan twee zijden afgeslo ten met slagboomen, er loopt een tram lijn (Aken-Merksteiu), daarachter een greppel met landerijen, hier en daar van heggen en hagen omsloten, verder een dorp en het geheel gelegen tegen de spoorlijn Aken-Dusseldorf. Dat men juist hier, niettegenstaande zooveel hinder en bewaking, zoo geweldig smokkelt Men deelde ons mede waarom. Door dat de Nederlandsche stoep zoo dicht bebouwd is, kunnen de Duitsche dou anen haast niet van hun vuurwapens gebruik maken. Tien zijstraten voeren op Nederlandsch gebied naar den grens weg. De pantserauto's kunnen gemak kelijk uitbreken, en rijden desnoods maar door deze haag en struik dorp in en spoorbaan over. Ze zijn kogel vrij. De smokkelaars loeren, vooral wanneer het goed donker is, op ieder kansje Lijkt hun de baan veilig, dan springen ze de stoep af het „Vaterland" in. Merken ze een aanhouding, waar door de tolbeambten dus in beslag ge nomen worden, clan rennen heele ben den over. De smokkelaars zijn haast allen Duit schers, natuurlijk veel werkloozen. Duizenden zijn ermee bezig. Onder hen bevinden er zich ook honderden die men vaklieden noemen kan, die al de knepen van het métier kennen en over veel bravour beschikken. De listen van het beroep zijn niet allen even smake lijk veel, als sigaretten, tabak en kof fie, wordt door de vrouwen in onder- kleeren weggemoffeld, zelfs in de pantalons. Berlijn onderhoudt een mu seum van foefkleedij en andere trucs, als b.v. het uitgeholde blok hout, dat de mijnwerker van de „koel" meeneemt om thuis te stoken, doch dat vol kof fie steekt. Zijn de auto's aan salvo en nagel planken ontsnapt, konden de smokke laars doorbreken, dan begint de eigen lijke distributie. De koffie wordt afge leverd dieper het land in, waar zekere - ook Nederlandsche firma's haar branderijen onderhouden. Hier mengt men de ingestoken waar met de ter plaatse verwerkte, verpakt ze en de expeditie gaat haar gang, naar de na bij gelegen groote steden en verder Duitschland in. Vooral het Ruhrgebied is een groote afnemer. Met tabak gaat het iets moeilijker, wijl tabak gebanderolleerd moet zijn. Dit artikel wordt verder frauduleus verhandeld, voornamelijk in de arbei derswijken van industriegebieden. Groote zaken laten zich niet met deze waar in. Graan en meel smokkelt men meer in de landelijke omgeving van Scher- penzeel—Gangelt, naar boeren, die zelf verbouwen. Het smokkelen in eenza me streken brengt ook meer risico mee wijl men gemakkelijker en tevens met minder menschen de wegen controlee ren kan. De smokkelhandel in de bekende ar tikelen vertoont, door dichter bezetting van het douanefront en krasser afweer maatregelen, een dalende lijn. Onder staand statistiekje, betreffende aange houden waren, bewijst dit wel 1931 1932 1933') Koffie 35.000 k. 74.000 k. 13.000 k. Tabak 3.600 k. 12.000 k. 1.700 k. Meel, enz 32.000 k. 40.000 k. 5.000 k. Cigaretten 14 mill. 6 mill. 650.000 st. Ook de frauduleuze brood invoer ver minderd tot een vierde van het quan- tum van verleden jaar. Het terugloo- pen van den sluikhandel in sigaretten schrijft men echter eveneens toe aan 't feit ciat Duitschland zelf nu meer goed- koope merken produceert. Ons statistiekje gaf een overzicht van de aangehouden, in beslag geno men waren. Dat beteekent natuurlijk maar een klein deel van het gesmok kelde, misschien maar één twintigste, anders zou het bedrijf -- vol geldelijke- en lijfrisico niet loonend wezen. Ver menigvuldigt men de getallen met twintig, dan krijgt men respectabele hoeveelheden. Die meteen laten ver moeden wat de romantische stoep van Kerkrade, ook voor Nederlandschen handel, beduidt. Over Januari en Februari. GEMEENTE WIERINGEN. Tijdelijk onderwijzer. Wegens ziekte van den Heer J. Boon is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L. School te Oosterland cle Heer J. de Graaf van Schagen. Werkverschaffingsloonen. Blijkens ingekomen bericht bij het gemeente bestuur heeft de Minister besloten, voorloopig tot en met 29 April, het ge middeld uurloon voor de werkver schaffing voor deze gemeente nader vast te stellen, op 30 cent per uur (thans 28). Deze toezegging is uitslui tend gedaan als overgangsmaatregel en de Minister moet zich ten aanzien van de handhaving van deze norm, ook voor de toekomst, alle vrijheid voorbehouden. Nieutwbouw. Aan den aannemer den heer C. Klein te Il.-Hoef is de bouw opgedragen van een dubbel woonhuis aan den Slingerweg en wel voor reke ning van den heer C. Scheltus Nz. al hier. Aangesteld. De heer M. Kwast, voor heen boekhouder bij de M.U.Z. te Den Oever, welke met anderen wegens over compleet was ontslagen is werkzaam gesteld aan de Inspectie der directe belastingen te Den Helder. Overgeplaatst. Pastoor Koppert al hier wordt met ingang van 24 Maart a.s. overgeplaatst naar Lutjebroek (N.-H.) en is in zijn plaats benoemd ka pelaan de Wild van de H. Jacobuskerk te 's-Gravenhage. Gedurende het ver blijf van pastoor Koppert alhier heeft deze zich bij zijn parochie bemind ge maakt zoodat men hem noode ziet vertrekken. Twee vliegen in een klap. Daar som mige personen nog altijd nalatig blij ven om van het houden van een hond aangifte te doen, zoo wordt thans te gen deze nalatigen strenger opgetre den en is door den Brigadier der Rijks- veldwacht procesverbaal opgemaakt i tegen een zekere J. de J. te Stroe, we gens het niet doen van een dergelijke aangifte. Voornoemde J. liep tegelijk een tweede proces-verbaal op terzake van beleediging van den Brigadier. Voorwaar een duur hondje met een staartje. Overleden. In den ouderdom van 73 jaar is te Amsterdam overleden de ZeerEerw. Heer pastoor C. H. Bramlage, werkzaam aan de H. Kerk St. Bonifacius aldaar, voorheen een zeer gezien pastoor alhier, zoowel bij zijn parochianen als andérsdenkenden. Vierjarig meisje door roekeloos motorrijder doodgereden. Zondagmiddag omstreeks twaalf uur is het vierjarig dochtertje van den heer de G. door en roekeloos motorrij der, de arbeider W., op de ""Gesterweg. te Don Oever aangereden met het nood lot tig gevolg, dat de arme kleine met een a.h.w. gekloofde schedel leven loos werd opgenomen. Tegen den motorrijder is procesver baal opgemaakt, en zal waarschijnlijk vervolgd worden wegens het veroor zaken van dood door schuld. De man heeft op hoogst roekelooze wijze de Gesterweg een poos onveilig gemaakt wat tenslotte bovengenoemd noodlottig gevolg heeft gekregen. W. is niet in het bezit van een rijbe wijs, op zijn motor ontbrak een sig naalhoorn terwijl het met de remmen ook niet al te best gesteld is. De politie heeft het lijkje in beslag genomen, en naar het verbandlokaal laten vervoeren van de M.U.Z. alwaar de gerechtelijke schouwing zal plaats hebben. Men kan zich de droevenis vorostel- len van de ouders die hun lieveling op zoo'n noodlottige wijze verloren. O.K.K. De mandolineclub „O.K.K." direc teur de hr. P. Jongkind zal op Maandag 17 Aprli 1933 (2e Paaschdag) deelnemen aan een Nationaal Concours te Amsterdam. O.K.K. komt uit in de afdeeling uitmuntend heid en zal gezien het feit, dat steeds nog eerste prijzen werden behaald er alles op zet ten om deze traditie gestand te doen. Jong Leven. Gaarne verwijzen we nog eens op de advertentie voorkomende in ons num mer van Vrijdag j.1. waarin een oproep wordt gedaan tot toetreding aan dit kinderkoortje. De Heer Hovenier heeft een aardige operette in studie, n.m. „De heks van de Boschhut." Vrijstellingen broederdienst. Aan de volgende dienstplichtigen der lichting 1934 is voorgoed vrijstelling verleend wegens broederdienst H. A. van As- peren, J. Baijs, H. Garrelts, H. Hidden, J. Hoekstra, J. Iloep, M. F. van Hoesel, P. Klein, A. Koorn, M. van de Kreeke, A. Kuiper, P. B. van Mook, A. Mosk, K. Ottens, J. A. Siesling, M. Snooij en P. Takes. Herhalingsoefeningen. De dienst plichtigen F. Schaafstra en J. van Dijk beiden lichting 19(27, zijn opgeroepen om op 7 Aug. resp. 27 Maart op te ko men voor herhalingsoefeningen bij het 5e Reg. Veld.-art. te Amersfoort de dienstpl. Jb. Kuit, op 11 Sept. bij het Korps Pontonniers en Torpedisten te Gorinchem de dienstpl. C. D. Gro- becker lichting 1929, op 11 Sept. bij het 10 Reg. Inf. te Ede de dienstpl. H. Kroon op 11 Sept. bij het 19e Reg. Inf. te Doesburg. Vrijstelling dienstplicht. Aan den in geschrevene voor den lichting 1933 A. P. Hoogesteger is door den Minister in.i.v. 16 Maart 1933 voor een jaar vrij stelling verleend van den dienstplicht wegens kostwinnerschap. Woningbouw. De aannemer P. Bak ker Ez. zal voor rekening van den Heer J. Bosker Mz. een woonhuis bou wen aan de Zwinstraat. Aantal kiezers. Blijkens de kiezers lijst zal het aantal kiezers voor de Tweede Kamer in deze gemeente 3431 bedragen. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelden Succes 3 en 4 beiden een uitwedstrijd in Den Helder en kwamen met een mooie overwinning uit den strijd. Succes 3 speelde tegen H.R.C. 6 en was verreweg de beste en sterkste in het veld wat dan ook wel blijkt uit de 7 1 uitslag. Succes 4 zorgde voor een verrassing. Zij waren op bezoek bij de Heldersche Boys en deze waren op eigen terrein nog niet versla gen, doch deze keer moesten zij het tegen S. 4 afleggen en verloren met 3—2. S. 4 krijgt zoodoende nog een klein kansje voor het a.s. kampioenschap. FEESTVERGADERING S.D.A.P. 20-jarig bestaan, afdeeling Wieringen. Zaterdagavond herdacht de afd. Wieringen der S.DA.P. in een feestelijke bijeenkomst, welke werd ge houden in Concordia het feit dat de afdeeling twintig jaar geledenwerd opgericht. De zaal was tamelijk goed bezet, hier en daar waren vaandels en vlaggen aangebracht, terwijl een 10-tal bloemstukken, aangeboden door ver schillende corporaties de bestuurstafel sier den. Bovendien hadden eenige dames en hee- ren zich bereid verklaard een strijkorkest te formeeren, teneinde eenige muzikale afwisse ling te brengen. De voorzitter, de heer Hulsebosch, opende de vergadering, met eenige woorden van wei- komen en zei o.m., dat, hoewel de juiste da tum van herdenking eigenlijk 15 Maart is, men het maar beter had geacht om op Zater dagavond feest te vieren. De tijdsomstandigheden waren er wel niet erg naar, om feest te vieren, toch was het wel eens goed om eens even terug te zien in het afgeloopen tijdperk, om dan weer met frls- schen moed voort te gaan. Aanvankelijk had men gehoopt dat een lid van het partijbestuur als spreker zou optre den, doch men kreeg het tegenwoordig zoo druk met jubileums van af deelingen, dat aan verzoeken om sprekers niet meer kon worden voldaan. Ook het Gewestelijk Bestuur was met druk ke werkzaamheden overladen, waarna het bestuur den heer W. v. d. Vaart, Wethouder te Den Helder bereid had gevonden om een korte toespraak te houden. Spr. heette de heer v.d. Vaart dan ook hartelijk welkom. ONS ZUIDERZEEWERKEN. Aanbesteding Op Woensdag 5 April 1933, des voormiddags te 11 uur, zal door den directeur-generaal tier Zui derzeewerken, onder goedkeuring van den Minister van Waterstaat, in het gebouw der Zuiderzeewerken te 's-Gra venhage, Zeestraat 102, worden aan besteed de levering van straatklinkers ten behoeve van de wegen in de Wierin- germeer. Het bestek no. 192 Z.W. ligt na 212 Maart 1933 ter lezing aan het Ministe rie van Waterstaat en aan het bureel der Zuiderzeewerken te 's-Gravenhage, Zeestraat 102, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der aan den voet daarvan vermelde kosten, te beko men bij de Algemeene Landsdrukkerij te 's-Gravenhage. Behalve voor gegadigden, te 's-Gra venhage woonachtig, zal de toezending van gewenschte exemplaren geschie den door tusschenkomst van de kanto ren der posterijen ter plaatse, tot wel ke men zich eveneens kan wenden voor bestelling daarvan. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den ingenieur bij de Zuiderzeewer ken ir. F. L. van der Bom, te Mcdem- blik, en bij den opzichter 1ste klasse bij de Zuiderzeewerken den heer G. van den Berg, te Medemblik. De nota van inlichtingen ligt op 29 Maart 1933 ter inzage aan voornoemd bureel der Zuiderzeewerken. Slootdorp, 10 Mrt. Daartoe uitgenoo- digd door de Afd. Wieringermeer der Chr. Landarbeiders Organisatie trad hedenavond voor deze afdeeling op in de Ger. Kerk de heer Amelink, secre taris bij de Ned. Chr. Vakvcreeniging en tevens lid der Tweede Kamer der Skaten-Generaal, met het onderwerp „Beteekenis en taak der Christelijke Vakbeweging". De voorzitter, de heer C. Smit opent deze bijeenkomst met gebed en leest Romeinen 12; heet de aanwezigen hartelijk welkom, inzon derheid de spreker van den avond en Ds. Finkensieper. De heer Amelink hierna het woord bekomend begon met te zeggen dat thans ieder wel weet wat een vakbeweging is. Aan de hand van een definitie van wijlen Ds. Tal- ma noemt spr. dan ook het nut der or ganisatie bij het sluiten van looncon- tracten en bracht deze een wending in de verhouding onderling. Spr. vervolgt en toont aan dat naast den georgani- seerden arbeider de enkeling niets ver mag en dat derhalve ook voor hem organisatie een dringende eisch is. Op die wijze alleen kan er kracht van uit gaan. Ds Talma zegt hiervan „De machteloosheid wordt hem ontnomen en wordt hij bij loongeschillen door de organisatie gesteund, waardoor dit euvel wordt opgelost". Waarom zoo vraagt spr. dan ech ter Chr. Vakorganistatie en geen Neutrale of welke dan ook Omdat wij onzen arbeid in het maatschappe lijk leven en het werk der Vakbewe ging zien bij het Woord Gods, en door dat beginsel moeten worden geleid en de oplossing der Maatschappelijke vragen dienen te worden opgelost bij Gods Woord door God's genade. De tegenstander meent bij stoffe lijke belangen God's Woord niet noo- dig te hebben. Wij meenen, aldus spr., dat God tusschen werkgevers en werk nemers ook deze materie heeft gesteld, zoodat geen neutraliteit mogelijk is. Het klassenstrijd-standpunt bespre kende der S.D.A.P. of Communisme, drong spr. aan hier niet negatief, doch positief tegenover te staan. De tegen stelling illustreerend, ziet jnen in de Socialistische Vakbeweging de klassen strijd als een onoverbrugbare klove en de Christelijke Vakbeweging die geen strijd zoekt, doch samenwerking Ook het Oud-Liberaal-standpunt hekelde spr. in dit verband doordat overleg uitgesloten was, en één slechts n.1. „de patroon" zeggen kon hoe het loon zijn zou Ook tegen dit stelsel keert de Chr. Vakbeweging zich door dat, er mogelijkheid moet zijn voor overleg en de arbeider moet worden erkend ook op dit punt als volwaardig. De beteekenis der Chr. Vakbeweging zegt spr. is groot en waardevol zij tracht meer zon en zomer te brengen in de woningen der arbeiders en ach ter die verbetering der Sociale verhou ding ligt ook een groote geestelijke waarde. Een goed arbeider mag geen arme zijn. Het streven voor verkorting van den arbeidsdag had tot doel dat de arbeider meer vrijen tijd kreeg om zijn roeping tegenover gezin», kind en Kerk te vervullen. Niet alléén om het brood doch ook voor geestelijke verbetering werken wij. Zeer vele arbeiders, ook Christelijken, geven hun hand aan de Moderne Vakbeweging, doordat meenen ze de Chr. Vakbeweging achter komt. Zij kennen echter de Chr. Vakbeweging niet, omdat wij niet zoo hard schreeu wen als de Modernen, aldus spr., doch hierdoor bereikt men het ook niet, evenmin als door demonstratie. Wij zien toch een snelle groei der Chr. Vak Medegedeeld werd nog, dat de heer W. F. Lub een kort overzicht zou geven van het afdeelingsleven gedurende twintig jaar, ter wijl tevens gelegenheid werd gegeven om de afdeeling te complimenteeren. Hierop zette de muziek de socialistenmarsch in welke door de aanwezigen werd medege zongen. Nadat het orkestje nog eenige muzieknum mers had laen hooren was het woord aan beweging, veel sneller zelfs dan de Moderne, groei 1 Jan. 72964 - groei 1 Jan. 1933 116918 leden. De zware wereldcrisis besprekende, komt spr. ,met de opmerking dat 30 millioen werkloozen rondloopen zon der werk, hetgeen een zwart verschijn sel is. Ook in Nederland waar 400.000 geheel en 30.000 gedeeltelijk werkloos zijn teekent de crisis zeer scherp af. De moeilijkheden in het bedrijfsleven zijn zeer groot, de afzetgebieden naar het buitenland grootelijks weg. Indu strie, land- en tuinbouw, overal is de crisisnood zeer groot, waarbij nog komt dat spoedig herstel een onmoge lijkheid schijnt voor ons menschelijk oog. Het volksvermogen is met een derde ingekrompen, en zoo ook zijn de inkomens sterk gedaald. De zedelijke crisis is ook zeer groot, evenals de economische doch de laat ste ligt niet in onze hand om op te los sen. De eerste echter dragen wij als Christenen verantwoording voor en moeten die met alle kracht bestrijden voor de grondslag van ons Maatschap pelijk samenleven, het gezin, door in woord en geschrift op ons volk te wer ken als Christenen. Gerechtigheid ver hoogt een volk, doch de zonde is een schandvlek der natie. Toepassing van het beginsel ook op het Maatschappe lijk terrein met de vele vragen thans. Wij hebben goeden moed, want Onze Heiland heeft de wereld overwonnen en Hij is Onze Koning. De spreker eindigt hierop en sluit met dankgebed dezen avond. Opening Manufacturenzaak. Alweder was het Zaterdag in de winkelwijk te Middenmeer druk, thans vóór en in de nieuwe zaak van den heer Vos. De etalages toonden een groote ver scheidenheid van gemaakte goederen, alsook vitrage en mode-artikelen. Men weet hoe dat, vooral voor de dames, een aantrekkelijkheid is en deze waren dan ook ruim vertegenwoordigd. In de ruime winkel, rondom al opge steld met 'n pracht sortiment manu facturen prijkten fraaie bloemstukken, o.a. van de aannemers fa. Kingma en Zn., van het architectenbureau Peters en Baanders, van de schilders fa. Boomsma en Geertsema, van de Til- burgsche Kousenfabriek, enz. Geen wonder, dat het gelaat van Mevr. Vos, die hier in de winkel de scepter zal voeren, (want de heer Vos zelf heeft een brandstoffenzaak), glun derde bij al die bloemen en belangstel ling. Zij had het druk met bedienen dei- klanten, en wij beamen het met zuster Prins die ook al een der cliënten was en die zeide „ja aan zulk een winkel hadden wij in de Wieringermeer thans in de eerste plaats behoefte aan Nu, de winkel mag gezien worden en de ruime sorteering noodigt tot koo- pen. Wij wenschen de heer en mevr. Vos alle succes. Het architecten-bureau Peters en Baan ders was hier weer de ontwerper, de firma Kingma en Zoon de bouwers en de firma Boomsma en Geertsema de schilders. Bij het noemen van bovenge noemde firma's behoeven we zeker niet extra te zeggen, dat de afwerking pri ma in orde was. Wfeder een, zaakopening in 't ver schiet. Zaterdag a.s. zal de heer Varke- vissor te Middenmeer zijn winkel iq kruidenierswaren, waaraan tevens ver bonden een afdeeling in drogisterij-arti kelen, openen. Ook den heer Varkevis- ser zal het op dezen dag wel niet aan belangstelling ontbreken. Een nalatigheid hersteld. Hadden wij (naar we meenden) in het verslag van de opening van de zaak van den hr. v.d. Wal te Middenmeer de namen van alle firma's genoemd, die aan de bouw hadden medegewerkt, toch bleek naderhand één aan onze aandacht te zijn ontglipt. Het was de schilder, de heer Jellinga. Wij herstellen nu deze fout, want zijn werk was ook uitmun tend, gelijk wij in 't verslag trouwens aangaven. Geweldig druk. Dank zij het mooie weer was het Zondag te Slootdorp een gezellige drukte van auto's en motor fietsen, die vooral afkomstig uit Fries land in de Wieringermeer een kijkje kwamen nemen. De nieuwe begraafplaats. Met een ploeg van 30 man wordt aan de begraaf plaats bij Slootdorp gewerkt. Wij verna men dat het werk in zeven weken tijds moet worden opgeleverd. Goed geregeld verkeer. Blijkens de aankondigingen zal de II.A.B.O. -auto- busdienstonderneming zijn uitgebreide diensten vanaf Schagen door de Wie ringermeer naai* Middenmeer, Slootf- dorp en Den Oever Zaterdag a.s. aan vangen. Wij verwijzen naar de aankon diging in dit nummer. KERKDIENSTEN TE SLOOTDORP. NED. HERV. GEM. ZONDAG 19 Maart Slootdorp n.m. 2.30 uur Ds. Pischer. den heer Lub die met een hartelijk applaus werd begroet. Rede heer Lub. Op een dag als deze, aldus de heer Lub zijn rede aanvangende, is het ook gebruikelijk één en ander te releveeren. 20 jaar geleden was Wieringen nog poli- tiek-dood een afdeeling van de S. D. A. P was er nog niet, evenmin vak-vereenigingen. Wel waren er de Vrijzinnigen, doch deze

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2