Van 3-7 jaar 12 uren slaap, van 7-1*2 jaar 11 uren slaap van 12-14 jaar 10 uren slaap van 14-10 jaar 9*/j uren slaap van 10-20 jaar 9 uren slaap boven de 20 jaar 8 uren slaap. Als „bedtijd" wordt aangegeven tot 7 jaar 0 uur van 7-12 7 uur van 12-14 8 uur van 14-10 halfne gen van 10-20 9 uur boven 20 10 uur. Kinderen mogen pas naar bed gaan, als ze vermoeid zijn en slaap hebben, of beter gezegd, als „bedtijd" gekomen is, moeten ze moegespeeld en slaperig zijn'! Dat is een kwestie van gewen ning. Men moet ook de kinderen niet la ten stoeien en ravotten, vlak voor dat. ze naar bed gaan, dan zijn ze opge wonden en kunnen den slaap niet vatten. Zeer verkeerd is dus ook, wat som mige moeders wel leuk schijnen te vin den, om zelf met haar kinderen in bed nog wat te stoeien. Daar zijn toch wel beter geschikte momenten voor te vinden, als moeder daar plezier in heeft Ook is 't om dezelfde reden af te ra den, de kinderen te laten eten, vlak voor 't slapen gaan met een volle maag slaapt men onrustig. Eveneens verkeerd is 't tot laat in den avond laten lezen en studcercn. De slaapkamer zij koel en frisch (pl.m. 12 graden) en goed gelucht. Als 't kan, 'n venster open houden, doch oppassen voor tocht De dekens en het bed moeten niet te zacht, niet te warm en vooral niet te zwaar zijn, 't bed geen broei-inrichtipg! Bij gezonde kinderen geen warme kruik in bed, tenzij misschien te voren om de klamheid uit de lakens te ver drijven. Zeer aan te bevelen zijn lange nacht hemden met lange mouwen of geslo ten pyjama's. Ingezonden Stukken. Hooggeachte Redactie. Beleefd verzoek ik U voor onderstaande re gelen een plaatsje in uw veel gelezen blad. waarvoor ik U bij voorbaat mijn dank be tuig. Er wordt den laatsten tijd nogal eens ge sproken over de bedenkelijke scheve positie van onze torenspits van de kerk te Hippoly- tushoef. Ook mij is dit den laatsten tijd opgevallen, hoewel ik er niet die aandacht aan schonk, welke vermoedens van gevaar deden opleve ren. Dezer dagen echter kwam ik tot de minder prettige ontdekking, dat er min of meer ge vaar aan verbonden is, wanneer men te dicht in de nabijheid van het kerkgebouw komt. Toen ik namelijk mijn rijwiel tegen de kerk plaatste, viel er plotseling een stuk metsel steen naar beneden rakelings langs mij ge volgd door kalkstof. Ik heb toen, (voor zoover dit van de grond af mogelijk is) de toren eens aan een nadere bescho.uwing onderworpen en zag dat het bovengedeelte van de spits een vrij gam mele indruk maakte. De bedoeling van dit stukje is n.1. nu deze, de aandacht hierop te vestigen van de auto riteiten (naar ik meen Is de Gemeente eige naresse van de toren) opdat eens onderzocht wordt, in hoeverre de toren onmiddellijk ge vaar oplevert. U mijnheer de redacteur nogmaals dank zeggend voor de verleende plaatsruimte. Uw abonné J. K. Wieringen, 15 Maart 1933. (Wij beloven inzender dat wij dezer dagen ons licht eens zullen opsteken bij een des kundige. Red.) PARIJSCHE MODEBRIEF. WAT KINDEREN IN HET VOOR JAAR DRAGEN. Eenvoudige jurken met frissche kleuren. Ons kleine jongens en meisjes verheugen zich alweer op de komende lente. Dan krijgen ze Paaschvacantie en daarna is de zomer niet ver meer, die tal van heerlijkheden brengt waarvan het hoogtepunt alweer va- cantie is De jeugd kent nog geen zorgen en een nieuw jaargetijde brengt niet anders dan nieuwe genoegens. In het voorjaar kun je weer heerlijk buiten spelen. Handschoenen en mutsjes worden overbodig en langzamer hand maken de dikke, zware winterkleeren plaats voor de prettige, lichte voorjaars- en zomerkleedjes. Op dit gebied vinden we een streven naar vereenvoudiging. Simpeler van lijn, met min der tooi en op schik, zoo ver schijnen ons de nieuwe voor jaarsjurken en -(mantels. Zelfs de pasgeboren baby doet aan de algemeene vereenvoudi ging mee. Z'n eerste uitgaans toilet, de doop jurk, is heel sober en wei nig versierd. De jurken voor de heele kleintjes be staan meestal uit een schou derstukje met ballonmouwtjes en een ge fronst rokje. Om het een meer feestelijk karakter te ge ven is dit laat ste soms met enkele plooitjes of een strikje versierd. Fris sche lichte stofjes, effen of gebloemd, neemt men voor de babies, voile, katoen, linnen Komt het kind op den schoolleeftijd, zoo kiest men heel veel crêpe, voile, toile de laine. De kleuren rood, blauw, groen en beige genieten dan de voorkeur, terwijl ook geruite, genopte en Schotsche stoffen voor schooljurken in aanmerking komen. Aan den hals zijn ze heel veel met kraagjes van linnen, kant of linnen afgemaakt. Onder een rond liggend kraagje knoopt men een vlugge vlinderstrik Soms is het bovendeel van de jurk van ande re stof dan het rokje. Maar gewoonlijk is dan de kraag weer van dezelfde stof of wordt de rok door bretels, die over de blouse gaan, opgehouden. Dikwijls dragen de kinderen bij hun wollen jurk een mantel in dezelfde kleur, maar van iets zwaardere, ruigere stof. Over het alge meen vallen de voorjaarsmanteltjes recht en worden aan het middel door een leeren cein tuur bijeengebonden. Heel dikwijls sluit het manteltje met groote knoopen, tot hoog aan den hals. Voor kinderen van dezen leeftijd, jongens zoowel als meisjes, ziet men nog altijd het Baskische baretje in allerlei kleuren. Nieuwer is echter het guitige mutsje uit de Schotsche Hooglanden met z'n Schotschen rand en z'n strikje van achteren. Zoodra; onze meisjes vijftien, zestien jaar zijn, beschouwen ze zich, terecht, niet meer als kleine kinderen. Ze dragen nu bijna het zelfde mantelcostuum als mama, alleen is de rok veel korter. Een aardig ensemble voor dezen leeftijd bestaat b.v. uit een mantel van beige diagonaalstof met een rooden kraag en roode manchetten, en een beige jurk, waar van het bovenstuk van roode stof is. Voor de jeugd houdt men veel van deze kleuren-com- binaties die vroolijk en levendig staan, terwijl men op dezen leeftijd gelukkig nog niet voor opzichtigheid bevreesd hoeft te zijn. Zeer in de mode is b.v. een roo de wollen jurk met blauwe noppen, waarbij een blauw manteltje past met roode revers. Voor meisjes is al: lentedracht de bolero zeer in den smaak. Z< staat vlug en jong, terwijl het feit, dat z< gemakkelijker dan een manteltje, zelf te ma ken is, natuurlijk ook een woordje meespreekt. De moderne bolero reikt tot aan de taile, wordt schuin op zij gesloten en heeft geen kraag. In de puntige uitsnijding van boven bespeurt men de vroolijke tint van de blouse, terwijl ook dikwijls de kraag van deze over de bolero bedragen wordt. De eenvoud der kinderkleeren wordt ook niet opgegeven wanneer het partij- of uit gaansjurken betreft. Natuurlijk worden dan ook wel de fijnere stoffen genomen, zooals georgette, zijde en satijn. Maar evengoed ziet men mousseline, voile, soepele wol en zelfs katoen. Of het weefsel echter kostbaar is of goedkoop, 't maaksel is eenvoudiggeen mooie kanten, franjes, borduursel en bloe men. Alles wat naar opschik zweemt wordt zooveel mogelijk vermeden. Wel zullen we van den zomer weer heel veel kinderjurken zien van met nopjes geborduurd linnen of van het zoogenaamd Engelsch borduursel, maar deze stofjes staan eenvoudig en jong, juist zooals het bij een kind behoort. WILHELMINE. C. HOOGVORST KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG. Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend, BINNENLANDSCH NIEUWS. NOODKREET UIT WEST FRIESLAND. De gemeenten niet langer in staat, om den gezinnen zelfs voldoende voeding te verzekeren. De gemeentebesturen van 50 West Friesche dorpen hebben het volgende adres gezonden aan minister Verschuur De vijftig Westfriesche gemeentebesturen kwamen gisteren opnieuw in noodvergadering bijeen, om zich te beraden over de te nemen steunmaatregelen voor de tuinders, die in oogenblikkelijken nood verkeeren. Ter vergadering bleek, dat verschillende onzer gemeentebesturen hun wettelijken plicht tot armenzorg niet of totaal onvoldoen de nakomen. Tuinders zonder middelen of crediet worden in enkele gemeenten nog ge holpen met contanten voor levensonderhoud, varieerend van f 4 tot f 7 per gezin en per week. In vele gemeenten worden ze afge scheept met een paar bons voor levensmid delen of zelfs totaal aan hun lot overgelaten. Ons herhaald verzoek aan uw ambtgenoot van binnenl. zaken om de menschen tijdelijk in steun te nemen tezamen met de gemeen tebesturen of de armenkassen en crisiscomi- té's zoo noodig te subsidieeren, is vorige week beslist afgewezen. De eenige steunvorm, dien het departement ons laat, en waarmede dezen winter met succes gewoekerd is, n.1. de werkverschaffing, biedt thans aan de z.g. zelfstandigen geen voldoende hulpkans meer, omdat de extra werkobjecten (baggeren, diepspitten e.d.) vrij wel zijn opgebruikt en het gewone seizoen werk den tuinder voor den vollen langen dag op eigen akker opvordert. Zoo is op dit oogenblik de algemeene toe stand. De hoeveelheid land echter, die als gevolg hiervan braak blijft liggen, is vrij ge ring. Nog geringer is het aantal executies of vrijwillige prijsgave van het bedrijf. Wanneer men mocht verwachten, dat door het uitblijven van de middelen tot allernood zakelijkst levensonderhoud een automatische productiebeperking of verlaging van produc tiekosten zou intreden, blijkt deze verwach ting, aan de feiten en ervaring getoetst, fou tief. De tuinders, aan hun lot overgelaten, zul len zich liever laten uithongeren dan het rampspoedig, zwaarbelast maar bemest en verzorgd bedrijf met de daaraan verbonden herstelkans, prijs te geven. Liever gaan ze nu reeds met tekort aan voedsel, 10 a 12 uren op hun akker ploeteren, liever aanhooren ze de dagelijksche jammerklachten in het gezin over voedseltekort en dreigende leveranciers, dan zich als werkloos tuinbouwarbeider in steun of werkverschaffing een minder kom mervol bestaan te zoeken. Om de noodige productiebeperking, veran dering van cultuur of verlaging van produc- toekoslen te bereiken, zal een betere weg ge kozen dienen te worden, die sneller en min der martelend werkt. De tuinbouwsteunwet 1932 was een stap in de goede richting. Nu echter gebleken is, dat de richtprijstekorten belangrijk hooger zijn dan het geraamde bedrag van 5 millioen, ver oorloven wij ons in aansluiting met ons schrij ven van 7 Februari 1933, opnieuw een beroep te doen op de welwillendheid van Uwe Ex cellentie. Nu op aanvullende hulp van uw ambtge noot van binnenl. zaken in steunvorm niet valt te rekenen, hebben de 50 Westfriesche gemeentebesturen ons opgedragen, om Uwe Excellentie nogmaals met gepasten nadruk te verzoeken om onverkorte en vooral ook snel le uitkeering der richtprijzen ingevolge de tuinbouwsteunwet 1932 door te voeren. Het gevolg hiervan zal voor tuinbouwend West friesland zijn le. Dat de meeste tuinders dan tot oogst 1933 hun gezinnen zullen kunnen voeden 2e. Dat tal van arbeiders, die nu wegens gebrek aan contanten worden afgewezen, in het tuinbouwbedrijf zullen worden opgeno men 3e. Dat er weer eenige middelen komen te rouleeren onder de middenstanders, zoodat ook deze bevolkingsgroep lucht krijgt 4e. Dat de meeste gemeentebesturen in hun taak zoover worden verlicht, dat zij de groep overblijvende slachtoffers gemakkelijk kunnen overzien en waar noodig, helpen. Wij vertrouwen, dat Uwe Excellentie ons lastig—dringend verzoek op grond van den nijpenden toestand zal weten te rechtvaardi gen." BUITENLANDSCH NIEUWS. Schadevergoeding voor een kapster. Mijnheer fnoet betalen om dat mevrouw niet verscheen Tc Northampton heeft de rechter 'n schadevergoeding van 1 pond sterling toegekend aan een kapster, die een be woner dier stad had vervolgd omdat zijn vrouw zich niet had gehouden aan een afspraak om op een bepaalden dag heur haar te laten permanenten. De rechter overwoog dat honderden vrouwen elk jaar afspraken maakten en die niet nakwamen. Ilij kon niet als algemeen beginsel aannemen dat iede re mondelinge overeenkomst tusschen een klant en een leverancier een con tract vormde. Ieder geval moest op zichzelf worden beschouwd. In dit ge val was er een afspraak gemaakt voor een permanent wave, een operatie (at- dus de rechter) welke de aandacht van een helpster drie tot, vier uur in beslag nam. De klaagster .moest, haar onder geschikte voor dit. werk reserveeren en daarom meende de rechter dat zij recht had op schadevergoeding. Ware het contract aangegaan met een Lot» densche groote zaak waar altijd volop werk was, dan zou de rechter naar hij verklaarde waarschijnlijk geen schade vergoeding hebben toegekend. VRAAGT SPOOR/GESTAMPTE MUISJES Rotterdamsche Bankverccniging N.V. Aan het Jaarverslag over 1932 der Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. ontleenen wij het vol gende „Tot het midden van het afgeloopen jaar nam de economische depressie in hevigheid toe. In het najaar kwam een opleving, die echter van korten duur was. Toch is sedert dien hier en daar een kleine verbetering te bespeuren, welke evenwel niet in een verle vendiging onzer zaken tot uitdrukking komt. Gezien de groote geldruimte en de geringe bedrijvigheid in handel en industrie zijn de cijfers van onze winst- en verliesrekening bevredigend te noemen. Ten laste van deze rekening zijn de gebrui kelijke voorzieningen getroffen voor de pen sioenregeling en voor afschrijving op gebou wen. Teneinde de positie van onze instelling sterk te houden, stellen wij U voor, een be drag van f 2.200.000.- toe te voegen aan de onder crediteuren opgenomen Bijzondere reserve tegen mogelijke risico's. Er kan dan een dividend van 3% worden uitgekeerd. De hooge stand van het gulden-devies in Engeland aan het einde van het boekjaar opende de mogelijkheid, aldaar tot een koers van 62% cum dividend 1932 een nominaal be drag van f 5.000.000.- onzer aandeelen te ver werven. Gebruik makende van de ons bij ar tikel 11 der statuten verleende bevoegdheid, hebben wij daartoe in dit bijzondere geval besloten de transactie kwam in het begin van dit jaar tot uitvoering. Wij stellen U voor, het geplaatste kapitaal onzer instelling bij statutenwijziging met dat bedrag te verminderen en dus te brengen op f 45.000.000.-. Verder stellen wij U voor, om het koersver schil uit deze transactie, groot f 2.050.000.-, vermeerderd met f 702.000.-, te ontleenen aan onze Bijzondere Reserve, dus totaal f 2.752.000 te bestemmen voor aflossing van amortisatie- bewijzen. Het bedrag dat aan zulke bewijzen zal uit staan, oorspronkelijk groot f 25.000.000.- zal dan nog f 10.000.000.- zijn. De balans vertoont de volgende cijfers DebetzijdeKas, kassiers en callgelden f 28.094.314.09 Wissels f 92.032 884.69, Ban ken en bankiers f 20.275.725.88, Prolongatie gegeven en voorschotten tegen effecten f 37.075.302.38, Effecten f 4.247.252.05, Syndica ten f 272.011, Deelnemingen in financieele Instellingen f 996.680.85, Debiteuren in reke ning-courant f 103.094.262.79, Vorderingen wegens gestelde borgtochten f 13.928.886.35, Gebouwen f 5.900.000, Te leveren fondsen f 700.823.20. Creditzijde Kapitaal f 50.000.000, Reserve f 20.000.000, Geadviseerde wissels f 2.250.658.79 Geaccepteerde wissels f 10.791.239.59. Dooi derden geaccepteerd f 2.782.544.31. Voor der den op prolongatie uitgezet f 23.500, Deposi to's f 52.980.801.02, Crediteuren in rekening courant f 150.792.761.35, Te ontvangen fond sen f 1.149.788.78, Gestelde borgtochten f 13.928.886.35, Saldo in verband met termijn zaken f 162.013.08, Dividend 1932 f 1.500.000 ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Aanbesteding. Op Woensdag 12 April 1933, des voormiddags te 11 uur, zal door den directeur-generaal der Zui derzeewerken, in het gebouw der Zui derzeewerken te 's-Gravenhage, Zee straat 102, worden aanbesteed de aanleg van klinkerwegen in sec ties 1?. J. K. en M. van de Wderinger- meer 9 k.m. lengte. Raming f 48.000 Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den eerstaanwezend-ingenieur bij de Zuiderzeewerken ir. J. Postma, te 's-Gravenhage, en bij ingenieur F. L. v.d. Blom te Medemblik. De nota van inlichtingen ligt op 5 April 1933 ter inzage aan voornoemd bureel dei- Zuiderzeewerken. Aanbesteding. Op Woensdag 12 April 1933, des voormiddags te 11 uur, zal door den directeur-generaal der Zui derzeewerken, in het gebouw der Zui derzeewerken te 's-Gravenhage, Zee straat 102, worden aanbesteed bouw van 10 bruggen in gewapend beton, met bijkomende werken, in de Wieringermeer. Raming f 100.000. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den eerstaanwezend-ingenieur bij de Zuiderzeewerken ir. J. Postma, te 's-Gravenhage. en den heer ir.F. L. v.d. Blom te Medemblik. De nota van inlichtingen ligt van 5 April 1933 af ter inzage aan voornoemd bureel der Zuiderzeewerken. Wegen in de Wieringermeer. De directeur-generaal der Zuiderzee werken heeft aanbesteed het aanleg gen van plus minus 18,7 k.,m. gewal ste wegen in de Wieringermeer. Het laagst was ingeschreven door de N.V. Jaartsveld's Wegenbouw Mij. te Sil- volde met Nederlandsch cement voor f 163.650 met buiten landsch cement voor f 158.650. Slootdorp. Voetbalclub opgericht. Te Slootdorp is een voetbalclub opge licht, die werd gedoopt S.V.V. (Sloot- dorper Voetbal Verecniging.) Het bestuur bestaat uit: Korsthuizen Voorz., C. v.d. Stel, secr. en Por, penn. Leden L. de Regt, J. Rietbergen, N. Mulder, E. v.d. Meer, M. de Geus, P. van Hormert, H. Wals, L. Kieviet., J. de Kort, J. van Wingerdc, L. Jenzeak. De heer Smit schonk de Goalpalen, clublokaal hotel Smit. Politie. Verloren te Slootdorp een armbandhorloge. Tegen belooning te rug te bezorgen. „DE EERSTE." Voor de eerste maal komt nu dan In Uw hoekje van deez' krant, Speciaal een rijmlarijtje Over 't nieuw gewonnen land. 'k Noem het daarom maar „De eerste", Want dan blijf ik in de lijn, Ik wou net als zooveel anderen Ook graag koning „Eenoog" zijn. Immers in dit krantenhoekje Leest men telkens, telkens weer Dit gebeurde in den polder, Voor den allereersten keer. Na een reeks van eerstelingen Kreeg je eerste dit dit en dat Tot de eerste mensch tenslotte Het beloofde land betrad. Toen begon het eerst te eersten Eerste wegen, eerste vaart, Eerste bruggen, eerste auto, Eerste koe en eerste paard. 't Eerste zaaien, 't eerste oogsten, Ook „de Eerste" werd gesticht, Voorts aanschouwde kort daarop reeds 't Eerste kind het levenslicht. Eerste huizen, dorpen, kerken, Scholen, winkels en café, Bioscoop, 't was alles eerste Als je weer wat anders dee, En nu ving men kort geleden Voor het eerst een hermelijn, 't Eerste wat ik dacht natuurlijk „Wat zal nu weer 't eerste zijn." 't Antwoord liet niet op zich wachten, „Een begraafplaats gaat men maken In de eerste polderstad." Slootdorpmenschen, bij het vele, Reeds door U tot stand gebracht, Heeft U steeds, dat blijkt ook hier weer. Aan de toekomst eerst gedacht. Want op deze laatste eerste Zal straks één de eerste zijn, Kijk, naast al uw grootsche daden Voelde U zich toch weer klein. (Nadruk verboden.) NIEK. KERKDIENSTEN TE SLOOTDORP. ZONDAG 19 Maart R. K. KERK Des Zondags 2 H. H. Missen, n.1. te half acht en te 10 uur. Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de H.H. Mis te half acht. NED. HERV. GEM. Slootdorp n.m. 2.30 uur Ds. Fischer. Half twaalf Zondagschool. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Bidstond voor het gewas. Middenmeer nam. 3.30 uur Ds. Finkensieper. Beide diensten zal een collecte worden gehou den voor oud Broeders-Evangelisten. C.J.V. Timothëus. a.s. Woensdag vergade ring te Middenmeer, 's av. half acht. Inl. J. Zeeman over Joh. 12. GEREF. KERK Slootdorp v.m. 9.30 en nam. 3 uur cand. Fransen te Meppel. Saldo op nieuwe rekening f 256.350.01. Het winstcijfer van rente en wissels be draagt f 8.042.115.24, provisie f 4.169.900.06 en dat der Effecten en Sijndicaten f 407.595.19. De debetzijde der winst- en verliesrekening vertoont de navolgende cijfers Bedrijfsonkos ten f 7.359.194.09, Garantie tegenover de Ne- derlandsche Bank f 232.976.43 Pensioenfonds f 539.163.60, Afschrijving gebouwen f 801.599.86 Bijzondere reserve tegen mogelijke risico's f 2.200.000. Dividend 3%. f 1.500.000, Saldo op nieuwe rekening f 256.350.01. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Bioscoop zaal Kossen. Zondag is 't voor hen, die van tafereclen uit de wil dernis en de natuur houden, een pro gramma om van te watertanden. De beroemde film „Dwars door Afri ka" komt op het witte doek. Verder nog een hoofdnummer De Koning der Mis dadigers. Voor elk dus wat wils Zie advertentie. Loop der bevolking. Ingekomen G. II. van Steijn en gez. van Si, Maar- tensvlotbrug. Vertrokken Mw. I- D. A. Iluijg naar Sassenheim J. C. Baken naar Den Helder A. F. van de Veire, naar Bier vliet J. Beetsman naar Iloerhugo- waard. BURGERLIJKE STAND GeborenNicolaas Adrianus, z.v. II. van Maris en E. Wassenaar; Jannet te Cornelia, dochter van D. Rezelman en A. I. Zijp; Annigje Klazina, dochter van II. Bartelds en II. Kruithof. Overleden: Wed. T. Heddes-Verwer, oud 74 j. Politie.: Gevonden: Heerenhorloge; 'n combinatietang; Verloren: een belas tingplaatje. Verzoek Verlof. Door den heer Th. P. Jansen te Ilillegersberg is een verlof A gevraagd voor de cafélokaliteit van perceel Benedenbuurt 2. Concert ten bate Crisiscomité. De muziekvereeniging Concordia van Bree zand zal Zondagavond een concert ge ven in „Vcerburg", waarvan de op brengst komt ten bate van het Crisis comité. Zie advertentie in dit nummer. Bouwvergunningen. B. en W. verleen den bouwvergunningen aan A. Harder voor een dubbel woonhuis met schuur tjes aan de Molensloot; M. de Ridder, 'n schuur aan den Meerweg F. K. Koe man, landarbeiderswoning aan den Kerkweg, S. Spigt., houten woning aan den Stoomweg; Jb. Baken aan den Mo lenvaart en J. Heiligenberg aan den SPROETEN komen vroeg in het voorjaar, koop tüdig een pot Balg weg, beiden een schuur; Ver. Pers. Kon. Gist en Spiritus Fabr. te Delft, ke telhuis Zandvaart; G. Smit, Molenvaart garage; A. Kaan, Zwinweg, boerderij II. Smit, woning a.d. Koningsweg. Vrijstelling van dienstplicht. Vrij*- stelling van dienstplicht wegens broe derdienst is verleend aan A. J. Alke made; D. Baken; H. J. v.d. Berg; H. de Boer, A. Broersen, J. P. Geense; N. Hoogschagen; J. Huigen; H. Kalter; D. Koppel; A. Leijen, H. L. Looijesteijn; J. Mooij, P. J. Oele; J. Plagmeijer; J. Simons; .T. C. Vader; A. Veul; C. T. v.d. Vlugt; J. A. Waiboer; P. Watertor; J. v. Wilsem en M. Wit. Ann4i-Paulowna. Ten overstaan van den te Wieringer waard gevestlgden notaris J. Koomen werd Dinsdagmid dag in hotel „Veerburg" hij inzet ge presenteerd een woonhuis met veestal ling, schuur, erf en weiland aan den Boer,mansweg alhier, tezamen groot 13.25.50 II. A., benevens een perceel bouwland aan den Zuiderweg, groot 1.36.60 H.A. eigendom van den heer P. Roven Pz. Deze veiling stond in het toeken van oppositie. De politie was nanwezig. Vooraf werd aandacht ge vraagd door den heer Saltas van Am sterdam, die aan het publiek verzocht niet te bieden, opdat de hypotheek- houdster eigenares zou blijven, waar- dooi- Roven 't is misschien weer zou zou kunnen huren. Ten tweede werd sterk aangeraden om 't niet te huren, want een andere huurder dan Roven zou namens enkele bonden (genoemd werden de Neutrale Zuivelbond en de Westfriesche) geboycot worden. Be houdens een paar maal bij de laatste perceelen werd van uit de zaal niet ge boden en werden alle perceelen dooi den heer A. de Ruiter te Amsterdam opgeboden. Het geheel werd alzoo door genoegden heer in bod gebracht op een bedrag van f 18490.40 Volgende week afslag. Een Stierkalf voor 30 cent De Chr. Boeren- en Tuindersbond deelt mede: De misère op landbouw gebied demonstreert zich herhaaldelijk op zeer verschillende wijzen. Een sterk staaltje van de gevolgen van de on gunst der tijden vernamen wij uit Icr- seke, waar een kalf geruild werd voor 80 H.L. aardappelen en een voer erw ten stroo en een pas geboren stierkalf voor een pakje kleine sigaren ter waai de van 30 cent. Faillissementen. Gedeponeerd te Alk maar ter griffie der arr. rechtbank de eenige uitdeelingslijst in het faillisse- p n »-> r fp /-v n« rv ment van L. Star, bloemist te Brceznnd. S P R U 1 U L Bij alle Drogisten, uitkeering 1 pCu

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2