PUROL Schoonmaak^ HANDEN C. HOOGVORST BINNENLANDSCH NIEUWS. HET GEDENKTEEKEN VOOR DEN AFSLUITDIJK. Naar wij vernemen zal op den afsluitdijk naar Friesland, ter plaatse waar op 28 Mei van het vorige jaar het laatste sluitgat „De Vlleter" is gesloten, een gedenkteeken wor den opgericht. Het zou komen aan de Zuid zijde (dus IJselmeerzijde) van den dijk en zou bestaan uit een belvedère van 20 tot 25 Meter hoogte, waaruit men een schitterend gezicht zou hebben over den afsluitdijk, het IJselmeer en de Waddenzee. Beneden zou er een gelegenheid komen om wat te gebruiken, terwijl het geheel zou worden uitgevoerd door en voor rekening van de N.V. Maatschappij 'tot uitvoering van Zuiderzeewerken alhier, die het, na voltooiing, zou schenken aan den Staat der Nederlanden. De ontwerper is de bekende Hilversumsche architect Dudok. CONTINGENTEERING VAN VROEGE AARDAPPELEN NAAR DUITSCHLAND „De Tuinderij" maakt melding van een adres van den Duitschen Landwirtschaftsrat aan de Duitsche regeering, waarin gewezen wordt op den grooten oogst van vroege aard appelen in Duitschland, waarvan de afzet echter bemoeilijkt wordt door het feit, dat reeds van April af met den invoer van zeer groote hoeveelheden vroege bultenlandsche aardappelen moet worden gerekend. Daarom acht adressant het noodig, dat dit jaar tijdig maatregelen worden genomen ter bescher ming van eigen kweekers. Een invoerbeper king, die pas in Juli begint, zou ook dit jaar niet meer helpen, omdat dan de prijzen der vroege aardappelen onder den druk van de enorme aanvoeren uit Italië en Nederland reeds zoozeer zouden zijn gezakt, dat voor den Duitschen tuinbouw geenerlei winstmo gelijkheid overblijft. Daarom moet reeds van van 1 Mei af de contingenteering van vroege aardappelen worden ingevoerd, terwijl het besluit daartoe reeds thans moet worden ge publiceerd, opdat de Duitsche kweekers van vroege aardappelen er bij den aanplant re kening mede kunnen houden. Het blad constateert, dat uit de invoercij- fers van de laatste jaren blijkt dat Italië en België veel grooter hoeveelheden naar Duitsch land hebben verzonden dan ons land, zoodat aan Nederland slechts een zeer klein contin gent zou worden toegekend. Voor tegenmaat regelen van de zijde van Italië en België be hoeft Duitschland dus niet bevreesd te zijn. Voor ons land een reden te meer om uiterst waakzaam te zijn. OP ZIJN VROUW GESCHOTEN. Toen hij geen geld kreeg, verwondde hij haar levensgevaarlijk. Woensdagmorgen omstreeks negen uur kwam aan een woning in de Voorhelmstraat hoek Rustenburgerlaan te Haarlem een man, die reeds 2'/t jaar van zijn vrouw gescheiden was. Hij woont te Heemstede, doch kwam nu bij zijn vrouw financieelen bijstand vragen, daar hij moeilijkheden had. Toen zijn vrouw geen geld wenschte te geven loste de man twee revolverschoten op haar. Zij werd ge troffen en is waarschijnlijk door een der ko gels in den rug geraakt. In zeer zorgelijker, toestand werd zij naar de Mariastichting overgebracht. De dader heeft zich zelf bij de justitie gemeld. Rijwieldiefstal op groote schaal. De gemcente-politie van Drachten is in samenwerking met de politie te Steonwijk een belangrijken rijwieldief stal op het spoor gekomen. Een 31-jari ge man, afkomstig uit Amsterdam, maakte er zijn bedrijf van zich op ver schillende plaatsen in Groningen, Friesland en Drente, onbeheerd staan de rijwielen toe te eigenen. Op die wij ze is een 25-tal rijwielen gestolen. Hij werd te Steenwijk in een volklogement gearresteerd en heeft een volledige be kentenis afgelegd. Verscheidene personen worden van heling verdacht. Oude munt. De heer B. te Uden heeft in de No- tarissteeg aldaar hij graafwerkzaam heden in zijn tuin een gave zilveren munt opgegraven. Het bleek bij onder zoek een schelling te zijn van de pro vincie Groningen, dateerend van 1691 De eerste aardbeien. Aan de Alkmaarsclie exportveiling werden de eerste aardbeien aangevoerd door den heer J. Bas te Heerhugo- waard. De aardbeien werden gekocht door door den fruithandelaar I. Adams van Alkmaar. OVERBOORD GEVALLEN. Aneta seint uit Batavia De korporaal bottelier L. Posthuma van de „De Zeven Pro vinciën," die zich na passagieren met een collega in een roeiboot naar het schip terug- begaf is overboord gevallen. Hij wordt ver mist. VECHTPARTIJ TE SLEEUWIJK. Maandagmorgen ontstond te Sleeuwijk tus- schen T. van der St. uit Werkendam en H. W. v. E., uit eerstgenoemde gemeente, een woordenwisseling, welke zoo hoog liep, dat Van der S. een mes trok en Van E. in den bulk stak. Zeer ernstig gewond is Van E. per auto naar het ziekenhuis te Gorcum vervoerd. Maandagavond was zijn toestand zeer ern stig, Dinsdagmorgen was echter eenige ver betering ingetreden. Van der S. werd gear resteerd, doch is nadat proces-verbaal was opgemaakt, op vrije voeten gesteld. had een betrekking als gezelschapsdame aan het meisje beloofd. Het meisje zou een on derhoud met de vrouw hebben, doch toen de moeder van het meisje er bij was, heeft de vrouw zich niet vertoond. Per brief werd een tweede onderhoud aangevraagd. Het meisje ging ditmaal alleen, met het noodlottige ge volg, dat zij sindsdien is verdwenen. ENORME BRAND IN POOLSCH DORP. In de Poolsche plaats Jesinona zijn 74 hui zen een prooi der vlammen geworden. Een driejarig kind is het slachtoffer van den brand geworden, terwijl een aantal perso nen bij het blusschen wonden opliepen. Meer dan 400 menschen zijn dakloos geworden. Boycot voor Duitsche goederen. Als gevolg van het besluit der Duit sche Regeering om de invoerrechten op eieren te verhoogen, waardoor aan honderden kippenfokkers in Finland een vernietigende slag wordt toege bracht, is in een vergadering van boe ren en pluimveehouders te Sagu een van Finlands's voornaamste land bouwdistricten besloten, alle Duit sche goederen te boycotten en de voor keur te geven aan Engelsche waren. Kostbaar oorlogssouvernier in Polen. De kas van generaal Sasonows leger. Volgens een Reuterbericht uit Wilna heeft een Poolsch landeigenaar in de nabijheid van de stad een bedrag van 1.350.000 goudroebel in zijn land be graven gevonden. Vermoedelijk is dit bedrag de leger- kas van het derde tsaristische leger onder generaal Sasanow en hier na de nederlaag, welke Von Hindenburg aan dit leger toebracht, begraven, teneinde te verhinderen dat de kas in handen van de Duitschers zou vallen. Aangezien Polen bij het verdrag van van Riga alle Russische bezittingen op zijn gebied verwierf, zal het bedrag door den vinder en den Poolschen staat worden gedeeld. BUITENLANDSCH NIEUWS. VIJFTIG HUIZEN IN DE ASCII GELEGD. In de winkelwijk van de Noord-Japansche stad Sendai brak Maandag een brand uit, die snel om zich heengreep, zoodat 50 huizen een prooi der vlammen werden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. ZOON DOODT ZIJN VADER. Een boer te Untergemaringen in Zwaben heeft Donderdagavond tijdens een woorden wisseling zijn vader met twee revolverscho ten gedood. De boer heeft zich zelf bij de po litie gemeld. BRUSSELSCH MEISJE ONTVOERD. Een politie-onderzoek heeft uitgemaakt, dat een 16-jarig Brusselsch meisje, dat spoor loos was verdwenen door een handelaarster in blanke slavinnen is ontvoerd. De vrouw RECHTZAKEN. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Verspreiding van het beruchte opruiïngs- pamflet te Den Helder. Op de politiezitting werden de nog voorra dige verspreiders van het bekende blauwe pamflet, getiteld „Alarm voor de daad" en wel de heeren Roelf D., 'n 35-jarig stempe laar uit Schagerbrug, echtgenoot van mej. Hilke Sch., die de vorige week voor een derge lijk feit terecht stond, alsmede zijn kame raad Lutze B. uit Wieringen, beiden verstokte dienstweigeraars en overtuigde antimilitaris ten, voor den strafrechter geleid. Verdachten vertoefden in het Huis van Bewaring ter za ke verdenking van opruiing door middel van een strooibiljet, waarin werd opgeruid tot verschillende feiten, zooals diefstal, vernie ling, huisvredebreuk en opstand tegen het gezag, zulks in de veelbewogen dagen van het avontuur der Zeven Provinciën. Deze beide verdachten, later gevolgd door een derde, ontkenden de verspreiding. Wel erkenden zij in het bezit te zijn geweest van dergelijke biljetten, doch zij hadden deze niet uitgereikt. Dit was wel geschied door zekeren La Ros, een werkman uit Wieringen. De ver dachte B. had later na zijn arrestatie, de in zijn bezit zijnde biljetten handig verstopt in de zich in de politiecel bevindende krib. Hij was toen aanvankelijk op vrije voeten gesteld, doch later, toen de truc met de biljetten aan het licht kwam, weer gearresteerd en in voor- loopige hechtenis gesteld. Deze zaak was ditmaal nog al breed opge zet. Verdachte Roelf Dr. werd verdedigd door mr. Buiskool van Schagen en Ludserd B. door mej. de Zeeuw uit Rotterdam, pleitster in een vorige zaak. Mr. Buiskool verzocht het verhoor van een drietal getuigen a décharge, waaronder ge zegden heer La Ros. De publieke tribune was weer flink bezet met belangstellenden, die kennelijk konden worden beschouwd als geestverwanten van de personen op de zondaarsbank. Hun aanwezig heid gaf echter geen reden tot aanmerkin gen. Verdachte B. had de Vrijheid, wegens zwak te te mogen blijven zitten. Een tweetal marineschepelingen, de serge ant en korporaal der mariners, de heeren, Hoeve en v. d. Berg, wonende in het bloemen- kwartier te Den Helder hadden de versprei ding bemerkt, 'n pamflet ontvangen en de politie gewaarschuwd. Omtrent de herkenningsteekenen kon men het absoluut niet eens worden. Zelfs moesten petten en hoeden worden opgepast en de pet van Roelf Dr., die in 't Huis van bewaring was achtergebleven, per expresse worden op gehaald. Na een langdurig onderzoek, waarbij ook de beide verdedigers zich niet onbetuigd lieten, werd de officier in de gelegenheid gesteld zijn vordering voor te dragen en bleek het dat de vertegenwoordiger van het O.M. gene gen was te erkennen, dat het misdrijf in ver- eeniging niet was bewezen, maar niettemin hield de officier nog voldoend motief over om tegen ieder 3 maanden gevangenisstraf te vorderen. Mr. Buiskool besprak uitvoerig het karak ter van het pamflet en kwam tot de overtui ging dat het hier niet anders gold dan toe laatbare propaganda voor het idee. Pleiter vermeende voorts, na de verklaring der getuige a charge onder de loupe te heb ben genomen, dat het overtuigend bewijs zeer zeker niet was geleverd en hier kon wor den toegepast het bekende spreekwoord n duboo pro reo Met een verzoek tot invrijheidstelling en het uitspreken van het vertrouwen in een rechtvaardig en billijk vonnis, eindigde ver dediger zijn rede. Hierop kwam mej. mr. de Zeeuw aan het woord. Pleitster sloot zich in verschillende punten aan het betoog van mr. Buiskool, sprak haar twijfel uit over het onaanvecht bare der getuigen-verklaringen, leverde nog eenige tamelijk scherpe critiek uit op de dagvaarding en eindigde met voor haar cliënt vrijspraak te verzoeken met onmiddellijke in vrijheidstelling. Hierop volgde de onvermijdelijke re- en dupliek, waarna de politierechter in een uit voerig vonnis beide verdachten veroordeelde, ieder tot 3 maanden gevangenisstraf. De in vrijheidstelling werd geweigerd. DE VERLOREN ZOON TERUGGEKEERD. Hierop stond terecht de derde en laatste pamflettist in den persoon van den 32-jari gen los werkman Pieter van E. te Den Hel der, thans gedetineerd. Ook hij had pamflet ten verspreid en aangeplakt. Zijn versprei dingsmethode was zeer eenvoudig. Hij had een pak biljetten in sde lucht geworpen en was trouwens geheel van zijn revolutionnaire ideeën terug gekomen. Hij had spijt dat hij er mee begonnen was. De officier, zeer cle ment gestemd,eischte 1 maand met 1 maand dito aftrek. Vonnis conform en verdachte werd in vrijheid gesteld, tot voldoening van zijn verdediger, mr. Eecen, die in zijn pleidooi nadrukkelijk te kennen gaf de wenschelijk- heid dat het gezag jou worden gehandhaafd. Hierna sluiting om it.lt acht. ruw, rood of bescha digd, worden weer vlug gaaf en zacht met Doos 30 en 00 ct. Bij Apoth.en Drogisten. GEMEENTE WIERINGEN. DE SCHEEVE TORENSPITS. Slechts een nauwkeurig onderzoek ter plaatse zal uit kunnen wUzen, of gevaar voor instorten te duch ten is. In ons nummer van Vrijdag 17 Maart j.1. plaatsten wij een ingezonden stuk, waarin werd gewezen op de scheeve torenspits van den toren te Hippolytushoef. In een onderschrift beloofden wij eens te informeeren bij deskundigen, wat of de oor zaak van deze scheeve positie zou kunnen zijn en of onmiddellijk gevaar voor instorten te duchten, is. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat wij noch over het een, noch over het ander, een positieven uitspraak konden krijgen zon der dat een onderzoek ter plaatse heeft plaats gehad. En daar wij niet gerechtigd zijn een onder zoek op te dragen van iets wat niet ons ei gendom is, kunnen de gegevens die ons wer den verstrekt, slechts op veronderstellingen berusten welke niettemin van groote waarde kunnen zijn en een aanleiding kunnen wor den dat van bevoegde zijde een onderzoek wordt gelast. Een stukje geschiedenis. In de voorloopige lijst der Nederland- sche Monumenten van geschiedenis en kunst kan men eenige bijzonderheden le zen over de Ned. Herv. Kerk (H. Hippolytes.) Het schip is in 1674 ingestort en daarna herbouwd. Bovendien in 1839 en 1895 nog eens hersteld en herbouwd. Het gebouw bestaat uit een baksteenen schip (1675) met een iets smaller 5/10 geslo ten tufsteenen koor (13e eeuw) en eenen to ren, welks benedendeel (13e eeuw) van tuf steen en welks overige deel (15e eeuw) van baksteen is. De toren heeft een gemetselde baksteenen spits welke dateert uit het einde der 16e eeuw. De mogelijke oorzaak. Hieruit blijkt dus, dat de spits ruim 300 jaar oud is, een eerbiedwaardigen leeftijd, zoodat men het haar niet kwalijk kan nemen dat zij wat uit het lood is gaan hangen en wat op zichzelf niet zoo erg zou zijn indien zij daar hoog in de lucht een steuntje kon vin den. Daar dit echter niet het geval is lijkt het ons wel gewenscht dat eens onderzocht worde in hoeverre dat hangen gevaarlijk of ongevaarlijk kan zijn. Wij hebben aan een terzake deskundige ge vraagd wat of de mogelijke oorzaak kan zijn van het scheef hangen gaan van de toren spits. De gegevens welke ons hieromtrent werden verstrekt komen op het volgende neer In tegenstelling met andere kerktorens, die doorgaands houten spitsen hebben, heeft de toren van Hippolytushoef een gemetselde, wat gerekend naar de tijd waarin zij gebouwd werd een bijzonderheid en tevens een presta tie genoemd mag worden. Want door het buitengewoon groot soorte lijk gewicht van metselwerk moet de onder bouw niet alleen van groote soliditeit zijn maar moet zij tevens de door de schuinte van de spitsvlakken ontstane zijdelingsche druk kunnen opnemen. De kerktorens met houten spitsen geven ook, doordat deze lichter van constructie zijn uit den aard van hun constructie minder zorg. Ter nadere toelichting dlene het hieronder afgedrukte schetsje KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG. Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. BIJEENKOMST VOOR VROUWEN EN MEISJES. Op Zaterdag 25 Maart a.s. te 2>/s uur zal in het gymnastieklokaal te Slootdorp een vergadering plaats hebben uitsluitend toe gankelijk voor vrouwen en meisjes. Op deze bijeenkomst, die onder leiding van den heer G. Nobel, Voorzitter der Vereeniging voor landbouwhuishoudonderwijs in Noord- Holland, zal staan, wordt een uiteenzetting gegeven over het Landbouwhuishoudonderwijs en voorts over een op te richten cursus in huishoudkunde, naaien, knippen, enz. Tevens wordt de Wieringermeerfilm ver toond en een kopje thee geschonken. 't Ligt voor de hand, dat allen present zul len zijn, nu er eens iets te doen is voor de dames alléén. Ieder is welkom. Men reserveere tijdig a.s. Zaterdagmiddag voor dit doel. 't Belooft een prettige bijeenkomst te wor den. Meerdere leeraressen zullen het woord voeren. Goed onthouden Zaterdag 25 Maart, half drie, in het gymnastieklokaal te Slootdorp. Inscharing jong-vee Wierlngermeer. Veel aanbod. Voor de bij advertentie bekend ge maakte gelegenheid tot inscharing van jong vee bleek groote animo te be staan. Door een der secretarissen der landbouworganisaties, die hun bemid deling konden aanbieden, werden niet minder dan 700 stuks aangegeven. In totaal zijn pl.m. 4000 hokkelingen opgegeven, terwijl sléchts voor pijn. 3500 stuks plaats beschikbaar is. De gelegenheid tot aangifte is thans ge sloten. De dieren zijn grootendeels af komstig uit Noord- en Zuid-Holland en Friesland. Met het nummeren en schetsen der dieren wordt dezer dagen een aanvang gemaakt. Kerkinwijding. Het nieuwe R. K. Be dehuis te Middenmeer zal heden Zater dag 25 Maart, v.m. 10 uur woren inge wijd. Opening zaak. Onder flinke belang stelling der burgerij opende j.1. Zater dag de heer J. Varkevisser te Midden- meer zijn nieuwe zaak in Kruideniers- en Grutterswaren, annex drogisterij-ar tikelen. Reeds van buiten maakt deze winkel een forsche indruk. De ruime etalage, keurig opgesteld met velerlei artikelen trekt aan en noodigt U als 't ware uit om binnen te komen. Ook het interieur van de winkel is in orde. Alles ademt frischheid en hygië ne: de lichte beschildering, het granie ten blad op de toonbank, de granieten vloer, de stofvrije etalagekast, het is al lemaal in orde. De jarenlange zaken- ervaring van den heer Varkevisser komt hier wel tot uiting. Zoo kan de etalagekast door één schroef te verwij deren geheel uit elkander genomen worden. Voor bijzondere reclame is dit uiterst gemakkelijk. Een compliment aan den aannemer de firma Van Oeveren te Middenmeer is hier wel op zijn plaats. Ook de schil der fa. Heilink van Medemblik heeft keurig werk geleverd. Aan den heer Varkevisser onze har telijke gelukwensch. Zijn ondernemings geest zal hier wel met succes worden bekroond; dit getuigden ook al de tal rijke geschonken bloemstukken, die in de winkel prijkten. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 26 MAART. R. K. KERK Zaterdag 25 Maart v.m. 10 uur v.m. inwijding van de R.K.-Kerk te Middenmeer. Des Zondags 2 H. H. Missen, n.1. te half acht en te 10 uur. Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de HS. Mis te half acht. NED. HERV. GEM. Slootdorp voorm. 10 uur Ds. Fischer. Onderwerp „De sterke man van beiden." Middenmeer n.m. 2.30 uur Ds. Fischer. Half twaalf Zondagschool. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur.Ds. Finkensieper. Slootdorp nam. 3.30 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK Slootdorp V.m. 9.30 en nam. 3 uur Leesdienst. In dit schetsje is in A. aangegeven de rich ting van de krachten (ontstaan door eigen gewicht), werkende in de schuine vlakken van den torenspits, welke op de onderbouw de in B. aangegeven horizontale krachten, die van binnenuitwerken, te voorschijn roe pen. Blijkbaar heeft men bij de bouw van den toren hierop reeds gerekend, gezien de z.g.n trekstaven die daar ter plaatse zijn aange bracht. i Het behoeft dus niet onmogelijk te zijn dat één en ander door de „tand des tijds" is aan getast, waardoor het verband is verbroken en bovengenoemde krachten vrijspel hebben. Ten overvloede zij echter herhaald dat niet anders dan door een nauwkeurig onderzoek ter plaatse kan aantoonen, welke oorzaken tot het verval der toren aanleiding geven. Uitgave A. Oosthoek, Utrecht.) Vergadering van Hoofdingelanden van den Polder Waard Nienwland te Wieringen op Woensdag 22 Maart 1933 te Hippolytushoef. De voorzitter, de heer Breebaart, opent de vergadering. De notulen worden na voorlezing goedgekeurd. De geloofsbrieven van opnieuw be noemde Hoofdingelanden worden on derzocht en goedgekeurd. De rekening en verantwoording wordt onderzocht en goedgekeurd. Onderhoud wegen en bemalingskos- ten (wegens 't vele waterbezwaar in Oc tober) leverden belangrijke overschrij- dingspost'en der begrooting op. Komt in behandeling de begrooting voor het dienstjaar 1933. Wordt medegedeeld, dat vanwege de afdeeling WÜeringen van de Hol landsche Maatschappij van Landbouw een verzoekschrift bij Gedeputeerde Staten is ingediend geworden waarin met klem wordt aangedrongen de stroomkosten voor bemalingsinstalla- tiën te verlagen. Wordt medegedeeld, dat bij den Mi nister van Waterstaat wordt aange drongen om 'n bijdrage als tegemoet koming in de bijzonder hooge onder houdskosten van de wegen, die in aan sluiting zijn gebracht met het wegen net in den Wieringermeerpolder. Wordt besloten in verband met het het toenemend verkeer de volgende voordracht van Dijkgraaf en Heemra den goed te keuren Hoofdingelanden van den Polder Waard Nieuwland Gezien de voordracht van Dijk graaf en Heemraden, inzake de be handeling van de oppervlakte van den hoofdweg met basaltsplit en wegenteer Overwegende, dat het onderhoud van den hoofdweg door het jaarlijks voorzien van spreidsel van basalt slag, in verband met de toeneming van het verkeer, niet meer aan rede lijke eischen voldoet. Overwegende, dat daarbij nog een belangrijk bedrag aan arbeidsloon verloren gaat. Overwegende, dat eene behandeling met 420 K.G. wegenteer, 1.25 m3 basaltsplit 5 x 15mm. en 0.85 m3 ba- split 3x5 mm. per 100 m2, na opploe ging en behoorlijke inwalsing van het bestaande wegdek een bevredi gende oplossing van het onder- houds-vraagstuk zal brengen Overwegende, dat ongeveer 4 K.M. lengte ter breedte van ongeveer 3.50 m. als zoodanig zal moeten worden behandeld, alzoo tot een oppervlakte van 14000 m2 a f 0.35, met een post. voor onvoorzien te begrooten op rond vijf duizend gulden Besluiten Tot behandeling van het wegdek als in hoofde dezes omschreven Tot dekking der kosten eene lee ning aan te gaan van ten hoogste vijf duizend gulden tegen ten hoog ste vijf ten honderd in het jaar, af te lossen in tien jaarlijksche termij nen ieder groot vijf honderd gulden uit den omslag des polders. Dijkgraaf en Heemraden te mach tigen deze werken te doen uitvoeren en bedoelde leening aan te gaan op de wijze in dit besluit vervat. Zullende dit besluit aan Gedepu teerde Staten van Noord-Holland ter goedkeuring worden opgezon/- den. De begrooting wordt tenslotte goed gekeurd in ontvangst en uitgaaf op f 13606.45. Op de aanbevelinslijst ter benoe ming van een Heemraad wordt als no. 1 aanbevolen den heer Jb.. M. Tij- sen. De heer Tijsen zal bij aanvaarding der aanbeveling zitting hebben tot het jaar waarin deze den 70-jarigen leeftijd zal bereiken. Als no. 2 wordt benoemd de heer R. Lont en als no. 3 de heer C. Koorn Sz. Wordt besloten de werken weder in eigen beheer uit te voeren. Wordt besloten de verhuring te hou den op Woensdag 5 April a.s. des avonds te 8 uur. De heer C. Koorn Sz. stelt voor de opbrengst van kade en riet te bepalen op f 3.— per 100 m. Het voorstel wordt aangenomen. Zij die van deze kade geen gebruik willen maken kunnen de kadesloot op de bij de keur bepaalde wijdte maken, zoodanig, dat een be hoorlijke afscheiding tot stand is ge bracht. De heer C. Koorn Sz. stelt voor de waterleidingsloot in de Kaggele op nieuw af te dammen. Hieraan zal gevolg worden gegeven. Hierna wordt de vergadering geslo ten. BURGERLIJKE STAND van 17 tot en met 23 Maart 1933. Geboren: Annechinus Harmen z.v. L. Hoentjen en L. L. Boer; Geertruida Maria, d.v. H. Thoma en G. A. de Boer; Wallem, z.v. KI. Jager en M. Helmus; Deborus, z.v. F. Liebe en D. de Bie; Cor nelis Petrus, z.v. P. A. Steigstra en S. Ligtendag; Geessien, d.v. F. Bodewitz en G. de Boer; Jan, z.v. H. v.d. Berg en J. Neef. Gehuwd: J. Tijsen en A. M. Wetzler. Pater E. Bosse O. F. M. f. Iedere week zagen wij hem, die al op jaren zijnde, doch kaarsrechte, krachtige figuur, met dat vriendelijk innemend gelaat, zelfs j.1. Maandag nog. En Woensdag morgen vernamen wij het ontstellend bericht dat Pater Bosse niet meer was en Dinsdagnacht plotseling was overle den. De parochianen te Wieringen zul len hem ook missen. Iedere week nam hij de diensten waar in het noodkerkje ,te Den Oever. Wijlen pater Bosse was 66 jaar, werd in 1890 tot priester gewijd en was leer- aar aan de gymnasia der Franciscanen te Venray en Megen en een bekend missieprediker. Den laatsten tijd ver bleef hij in het klooster te Nieuwe Nie- dorp, waar hij ook, waarschijnlijk ten gevolge van hartverlamming is overle den. Zaterdagmorgen om 10 uur zal de plechtige uitvaart en teraardebestelling op het kloosterkerkhof plaats hebben. Politie. Gev. een pak schoenen. Inl. bij den Gem.-Bode.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2