NIET DUUR TE ZIJN. PARIJSCHE M0DEBR1EF. Uw Kleeding Kledingmagazijnen DEN HELDER. Waarschuwing voor iedereen C. HOOGVORST KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG. Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. lijk roofvogels, als arenden en gieren, is de uiterste hoogte 7000 M. Gaan do dieren hun uiterste grens te hoven, dan overvalt, hun de zoogenaamde „bergziekte". De oorzaak hiervan is ver 'mindering van den luchtdruk, dus ge brek aan zuurstof. Enkele toeristen, die 't plan hadden opgevat den Mount Everest te beklimmen, kwamen zondei zuurstofapparaat tot 6789 M. en met het gebruik van het apparaat tot 8320 meter hoogte. MANTELCOSTUUMS VAN GESTREEPTE STOF. Parijsche kleinigheden. Wanneer we ons den geheelen winter, van het begin tot het einde, in een langen, be- schuttenden mantel gewikkeld, hebben, zoo verlangen we in het voorjaar eens, ter afwis seling naar een kleedingstuk, dat minder lang en minder beschuttend is. Vandaar mis schien, dat elk voorjaar opnieuw het mantel costuum met zoo'n vreugde begroet wordt. Een mantelpak geeft de illusie van lente en jeugd, zelfs al zijn geen van beiden voorhan den. Nu weet ik wel, dat er heel veel tegen het mantelcostuum te zeggen valt. Wat al klaag zangen over rokken, die veel gauwer leelijk en versleten zijn dan het manteltje, ethetische be zwaren over de leelijke „vlakverdeeling" om het zoo maar eens uit te drukken in een don kere beneden- en een lichte bovenhelft en, niet te vergeten, het practi- sche bezwaar, dat men eigenlijk nooit „gekleed" is, wanneer men het man teltje aflegt. En toch doet dit alles niets aan het succes van het mantelpak af. Heeft een vrouw, die eenmaal op een bepaald kleeding stuk haar zin heeft gezet, zich ooit door welke be zwaren ook, van de wijs laten brengen Ze tracht veel liever aan die be zwaren tegemoet te ko men, in dit geval b.v. door bij het mantelcos tuum twee gelijke rok ken te nemen, zooals een heer ook dikwijls twee pantalons bij zijn pak bestelt. En verder vergeten wij zelf, zoowel als ieder die ons ziet, graag de minder mooie vlakverdeeling, wanneer we in zoo'n snoezig modem blousje gekleed zijn. Opvallend veel mantelpakjes zijn op het oogenblik van gestreepte stof gemaakt. Deze streepen worden op allerlei wijze toegepast en gecombineerd. Men gebruikt ze in de leng te in de breedte, men zet reepen streepstof zóó aan elkaar dat er een vischgraat ont staat (hetgeen voornamelijk voor de mouwen gebruikt wordt.) Deze laatste vertoonen dik wijls het raglanmodel en loopen soms tot bij na aan den hals door. Het omgekeerde komt echter nog veelvuldiger voor de schouders zijn door kappen verbreed, die over den bo venarm vallen. Naargelang men het noodig heeft, smaller of breeder in de schouders te schijnen, kan men het eerste of het tweede maaksel kiezen. Een vorigen keer vertelden we reeds, dat men op het oogenblik de blouse graag, door kleur en versieringen, met het mantelcos tuum In overeenstemming brengt. Verder houdt men van lichte blouses bij donkere rok ken en wat heel nieuw is van donker gekleurde blouses bij lichte mantelcostuums Men neemt hiervoor speciaal gedrapeerde mo dëlletjes, die van voren schuin overgekruist gesloten worden. De rechterzijde van den hals is glad, de linkerzijde eindigt in een lange slip die van voren op de blouse door een breede schuif wordt getrokken. Schotsche stof wordt zeer veel als garnee ring gebruikt op de voorjaarsmantelpakken. De eenvoudigste versiering in dit genre be staat b.v. in een liggend kraagje met groote Schotsche strik en, onder aan de mouwen, Schotsche manchetten. Aardig zijn ook mantelpakjes met driekwart lange of halve mouwen. Meest al vervangt dan de blouse van genopte, .fleuri ge stof, het ontbrekende mouwdeel. Aanlokkelijk zijn voor ons vrouwen, de tal looze kleinighe den waarmede we op 't oogen blik ons toilet kunnen voltooi en. De winkels liggen er vol mee en de keu ze is moeilijk. Allerliefste kleu rige mutsjes met bijpassende sjawl en hand schoenen. Zeer chic zijn hand schoenen, die volmaakt met de japon of het costuum overeenkomen. Veel dames bren gen daarom een lapje van de japonstof, wol, jersey, fluweel etc. naar den handschoenen maker die er, in combinatie met leer, een paar keurige handschoenen van fabriceert die een zeer persoonlijk karakter dragen. Fij ne handschoenen met zeer breede, mooi be werkte kappen zijn zeer prijzig, onder de zes gulden kan men in dit genre bijna niets krij gen. Geen wonder, dat dames, die een beetje handig met de naald weten om te gaan, trach ten aan een paar gewone handschoenen zelf zoo'n paar mooie kappen te bevestigen dikwijls met veel succes. Misschien ontstaat er in dezen tijd wel een nieuw spreekwoord „Wie niet rijk is, moet handig zijn WILHELMINE. BINNENLANDSCH NIEUWS. Van honger gestorven. Doch 1000 dollar op zak. Een 63-jarige bedelares is in Leban- non (Vereen. Staten) bewusteloos van uilputting en honger aangetroffen. Zij werd naar het ziekenhuis gebracht, waar zij overleed. Bij onderzoek bleek, dat de vrouw een bedrag van 1000 dol lar op de bank had staan en dat in de zoomen van haar kleeren eveneens bankpapier verborgen was. Hoeveel geld zij in haar kleeren verborgen had, kon evenwel niet worden bepaald, daar de vrouw aan een besmettelijke ziekte leed, in verband waar-mede haar kleeren terstond verbrand werden Een goedgeloovige zieke. Slachtoffer van een Zigeunerin. Naar eerst thans bekend wordt, is eenige weken geleden een ingezetene van Breda door een zigeunerin voor duizenden guldens benadeeld. Deze vrouw, die eenigen tijd in het woon wagenkamp te Breda verblijf hield, ver voegde zich op een goeden beter ge zegd kwaden dag bij bedoelden inge zetene, die zich reeds geruimen tijd niet wel gevoelde. De vrouw vroeg hom om wat levensmiddelen, welke be reidwillig werden gegeven. Hierop zeide de vrouw: „Mijnheer is ziek", hetgeen door den patiënt aan stonds werd beaamd. De zigeunerin vertelde toen, dat zij in staat was de ziekte te genezen, doch dan moest zij vooraf .met den patiënt 'n onderhoud onder vier oogen hebben. De vrouw werd binnengelaten en verklaard den man, door middel van pillen van een bepaalde samenstelling in staat te zijn hem te genezen. Deze pillen kostten echter geld, het geen de man, die blijkbaar direct on der suggestie van de vrouw was ge komen, haar gaf. De zigeunerin vertrok en kwam na eenige dagen terug. Zij wist den man toen te suggereeren, dat zijn kwaal reeds aan het afnemen was. De gene zing zou versneld kunnen worden, wanneer zij meer bad, waarvoor een nieuwe betaling verschuldigd was, ditmaal grooter dan de eerste. Weder om werd zonder bezwaar betaald. Een week later verscheen de vrouw opnieuw, thans met een wortel, dien zij, volgens haar zeggen, 's-nachts om 12 uur bij een bepaalden stand van de maan opgegraven had en welke wor tel een wonderkracht zou bezitten. De drager van dien wortel zou voor ziek ten en ongelukken gevrijwaard wor den. De zigeunerin wist haar slachtoffer zoodanig te be-invloeden, dat hij voor f 1300 eigenaar van dien wortel werd. Ook dit bleek haar nog niet voldoen de. Nog steeds verscheen de vrouw weer en steeds weer stelde de goedge loovige haar flinke bedragen ter hand Zooveel zelfs, dat de man in financi- eele moeilijkheden dreigde te komen. Ook toen nog bleef hij betalen en te meer, toen de zigeunerin hem kwam mededeelen, dat zijn genezing nog slechts een kwestie van weken was, terwijl zij nu haar tooverformule zou gaan bidden in een kapel in Italië. Daarvoor was weer veel geld noo dig, maar dat had de zieke niet meer. Zoo gróót was echter zijn vertrouwen in de bedriegster, dat hij een hypo theek op zijn huis nam en het bedrag daarvan aan haar ter hand stelde. Met dit laatste bedrag is de vrouw verdwe nen om niet meer terug te keeren. De man bemerkte eerst toen, dat hij het. slachtoffer van een gewetenlooze oplichtster was geworden, die hem duizenden guldens afhandig had ge maakt. Uit een soort van valsche schaamte heeft hij geen aangifte van de practij- ken van de vrouw gedaan, zoodat de politie niet kan ingrijpen. GEMEENTE WIERINGEN. Wij maken reeds vanaf 28 gld tot 65.- gld een costuum of overjas naar maat in zwart, blauw of fantasie. PRIMA STOFFEN, KEURIG PASSEND. Voor 9.75 opklimmend met 5 gld tot 45 gld leveren wij gaarne onze BETERE confectie-costuums en re genjassen. Kinderkleeding voor halve prijzen. OVERHEMDEN f 1.35, 1.50, en 1.90. HOEDEN. PETTEN, extra goedkoop. Alles met VOLLEDIGE GARANTIE. Verkiezings-Propaganda. Voor de afd. Wieringen der S.D.A.P. sprak Dinsdagavond te Westerland in de zaal den heer Jb. Duinker, het lid der Prov. Staten Mevr. Miedema- Zondervan. De avond, waarop een 60-tal perso nen aanwezig waren, werd geopend, wegens ontstentenis van den voorzit ter, door den heer S. P. de Vries. Mevr. Miedema, haar rede aanvangende zegt, dat bij iedere nieuwe verkiezing, iedere par tij tracht haar macht te vergrooten. Ook komen ei' steeds partijtjes bij, welke trachten m den gunst der kie zers te komen. Wij hebben een tijd gehad dat er 48 partijen deel namen aan de verkiezin gen doch bij de a.s. Ile Kamer-verkie zingen zijn het er maar liefst 53. Wat meer eendracht in ons vader land zou wel wenscheli.jk zijn vele van deze dwergpartijtjes komen niet aan een zetel toe, waardoor zeer veel stemmen verloren gaan. Ook de S.D.A.P. blijft niet achter en tracht haar invloed in het parle ment te vergrooten door deel te ne men aan de verkiezingen niet alleen voor hen die zich onder haar vanen hebben geschaard, doch voor de ge- heele gemeenschap. Spr. weidt uitvoerig uit over de vele wetten, welke gemaakt zijn ter bescher ming van de arbeiders met de stij gende invloed in het parlement die de S.D.A.P. kreeg, kwamen dezen tot stand. Het zal er echter vanaf hangen of wij behouden zullen, wat werd verkregen, indien wij weer een regeering zullen krijgen, zooals wij ze de laatste jaren ge had hebben. Het zal er van af hangen hoe het stembiljet gebruikt wordt door de ar beiders want men zit klaar om veel terug te nemen, wat eertijds is gege ven. Alle partijen spannen samen tegen de S.D.A..P., want reactie is troef ook de vrijzinnig-democraten hebben hun democratie verloren en doen mee aan reactionaire maatregelen tegen de ar beidersklasse. Ook in dezen tijd laat men alles op de arbeiders neerkomen het zijn de bezitloozen die de crisis mogen beta len denk maar aan de maatregelen van steun welke zijn genomen, het brood, de margarine, koffie, thee, al les belast men, en het zijn de arbeiders die deze belasting mogen betalen. De S.D.A.P. komt steeds tegen deze onbillijkheden op, doch zij heeft nog maar een kwart vajri het aantal zetels in de Ile Kamer haar invloed zal veel grooter moeten worden. Spr. wekt op om te stemmen op de lijst der soc.-democraten, op Duijs, lijst 11. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen of het voeren van debat werd geen gebruikugemaakt waarna de heer S. P. de Vries de vergadering met een opwekkend woord sloot. FEESTAVOND VAN DE VEREENIGING „VOLKSONDERWIJS", afd. Wieringen. Ter gelegenheid van de opening der nieu we Openbare Lagere School te Den Oever had de vereeniging „Volksonderwijs" een feeste lijke bijeenkomst belegd in de zaal van den heer Jurrie Lont. Voor dezen avond bestond vrij veel belang stelling, waarover de nieuwe voorzitter van Volksonderwijs, den heer M. J. Bosker zijn groote vreugde uitsprak in zijn openings woord. Wij moeten aldus de heer Bosker, Volksonderwijs vooruit brengen laten wij grooten, die met elkaar reeds zoo hopeloos verdeeld zijn, onze kinderen toch opvoeden in verdraagzaamheid. Steunt ons bij dit werk. Spr. dankt den heer Glabbeek met zijn corps voor de bereidwilligheid om dezen avond muzikaal op te luisteren, alsmede den heer Bredow, die eenige liedjes zal zingen met gi taarbegeleiding. Voor de tooneelclub uit Hippo, die een too- neelstukje op zal voeren, roept spr. eenige clementie in, daar zij met ziekte van eenige leden te kampen had tijdens het instudeeren. Ook den heer Marinus, die een en ander over Volksonderwijs zal zeggen roept spr. een welkom toe. Spr. hoopt dat de nieuwe school waarvoor deze avond speciaal is belegd zal moge groei en en bloeien tot in lengte van dagen. (Appl. Hierna bracht „Apollo" een viertal num mers ten gehoore, waarvan als wij ons niet vergist heben er twee bij waren die op het a.s. concours gespeeld zullen worden. De prestaties van Apollo vielen zeer in de smaak van het publiek wat met een dank baar applaus haar dank betuigde. De Heer Marinus sprak hierop een korte rede uit, waarin hij mede namens .het Hoofd' bestuur van Volksonderwijs de Gemeente Wieringen feliciteerde met de nieuwe Open bare Lagere School te Den Oever. Spr. zette hierop uiteen de hopelooze ver deeldheid die de z.g. gelijkstelling van het onderwijs gebracht heeft. In ons lieve Nederland zijn 30 soorten van scholen w.o. 1 openbare, de andere 29 zijn uitwasschen van het sectarisme, waarin de bevolking van ons land is onderverdeeld. Wanneer men een bijz. school voor zijn kinderen begeerd, hier zou spr. ten slotte nog genoegen mee kunnen nemen, maar wat men er nu van gemaakt heeft is een bespotting. De openbare school kan alle kinderen om vatten, de bijz. niet. Wanneer men de geschie denisboekjes leest van de R.K. school en die van de Chr. school krijgt men een overzicht van de verwarring die men de kinderen bij brengt. Vroeger waren op Wieringen geen bijz. scholen, zijt gij daar minder om geworden. Nu splitst men de jeugd in groepen, en jaagt ze tegen elkaar op. Vroeger hoorde men hier geen scheldwoor den het geloof betreffende, de stichting van bijz. scholen heeft dit verwekt. De commissie Rutgers, ingesteld om de uit wassen der gelijkstelling na te gaan heeft alleen tot doel gehad dat tot vermindering der onderwijskrachten en hooger aantal leer- ONS WIERINGERMEERHOEKJE. WIERINGERMEER. Spreekuren Burgemeester van Medemblik. Stemmen in een andere gemeente. De Burgemeester van Medemblik zal Dinsdag 11 April a.s. zijn spreek uur niet des middags, doch des avonds houden en wel te Slootdorp in het ge bouw voor Maatschappelijk werk, tus- schen 6.30 en 7.30 uur, en te Midden- meer in de school tusschen 7.30 en 8.30 uur. Op genoe,mde uren kunnen kiezers, die elders op de kiezerslijst staan, doch bij de a.s. verkiezing in de Wic- ringermeer willen stemmen, daarvan aangifte doen. Zij dienen daartoe in persoon te verschijnen, en gelieven trouwboekje of andere papieren mede te brengen. Medemblik, 5 April 1933. De Burgemeester voornoemd, Chr. PETERS. Slootdorp in bloementooi Wie zou U niet minnen, Bloem, van zacht fluweel Wie is in deze zonnige lentedagen al niet bezig in zijn vrije avonduren zijn tuintje op te knappen en te beplanten Maar hoe moet het worden en wat moet er in Als straks de talrijke mooie en minder mooie tulpen uitgebloeid zijn, wat dan Dat is voor menigeen een moeilijk vraagstuk. En toch: Slootdorp dezen zomer zon dei' bloc,men is ondenkbaar. Wie zou ze willen missen, deze kleurrijke kinde ren van Flora. Wat geven ze jong en oud, rijk en arm een genieting, die lieve, stilgeurende zonnekinderen. Wat zou ons nieuwe dorp in 't vlakke polderland eentonig en triest in heete, felle zomerzon blakend, zich ergeren, wanneer het zijn kleurige bloemen pracht moest ontberen. Maar niet allen zijn even bedreven in 't aanleggen en beplanten van hun voortuintjes. Sommigen maken er heu velbedden van op zandhoopen gelij kend; anderen, blijkbaar nog minder ervaren, doen er niets aan, blijkbaar Iniet wetend, wat er in te zetten. Gelukkig is er uitkomst. In Slootdorp heeft zich een commis sie gevormd, die U helpen wil. Koste loos kunt ge 'n eenvoudig plan van aan leg en beplanting voor uw voortuintje bekomen met de noodige aanwijzingen bij den heer Ilarsliagen. Gij kunt het zelf naar eigen s,uiaak en keuze wijzi gen. En de planten Ook daarmee wil de Coirtfnissie U helpen. Zij zaait een massa één- eiv (meerjarige zaaibloemen uit; allemaal soorten, waarvan te verwachten is, dat ze het hier wel zullen doen. Als deze plantbaar zijn, stelt de com missie ze beschikbaar tegen een zeer ge ring bedrag: b.v. 5 stuks a 1 cent. En vaste planten, -- planten, die dus maar één keer aangeschaft behoeven te worden en elk jaar weer opkomen en nieuw genot geven heeft de com missie ook binnen enkele dagen be schikbaar tegen een luttel bedrag van 3 5 cent per stuk lingen is besloten. Vervolgens heeft deze Commissie geadviseerd om de handteekenin- gen die voor de stichting van een school noo dig zijn af te schaffen. Als dat aangenomen wordt zal het nog gemakkelijker zijn om een school te stichten. Spr. staat hier uitvoerig bij stil en doet een beroep op de aanwezigen om te strijden voor één school „de Openba re." (Applaus.) Hierna werden eenige liedjes ten beste ge geven door den heer Bredow met begeleiding van gitaar. Hoewel de liedjes allen in het Duitsch werden gezongen (de zanger is een Duitscher) vielen zij bij het publiek zeer in de smaak. Vervolgens werd een klucht opgevoerd door de tooneelclub uit Hippo getiteld „Hij is onschuldig." Er werd om de grappige situatie, die dit stuk heeft, hartelijk gelachen. De heer M. J. Bosker sprak nog een kort slotwoord waarin hij dank bracht aan allen die meegewerkt hebben aan dezen avond. PROVINCIAAL NIEUWS. Wieringerwaard. In verband met de loonsverlaging van het personeel aan de kaasfabriek „De Volharding" G. A. werd door het personeel een verzoek aan- het bestuur gedaan om de verla ging niet in die sterke mate toe te pas sen. Naar aanleiding daarvan werd Maandagavond wederom een vergade ring gehouden, waarin aan het verzoek is tegemoet gekomen, door het salaris van het mindere personeel met onge veer f 2 te verhoogen en dat van de an deren in evenredigheid. De gemoede ren zijn daardoor weer tot rust ge komen. Schagen. Propaganda Vara-avond. De afd. Schagen van de V.A.RA. zal op Donderdag 13 April a.s. in de zaal van den Heer Ignez aldaar cene pro- paganda-fcestavond houden, waaraan zullen medewerken de bekende Wil lem van Capellen, het Heldersche fan- Alles is afkomstig van een zeer solie de kweekerij. Koopt dus geen rommel van onbekende venters. Let op de aan kondiging in de Wieringermeerbode Slootdorp zonder bloemen?" Als de natuur en de bewoners mee werken, kan ons dorp dezen zomer het eigen- en vreemde oog bekoren en ver bazen. Ongetwijfeld zal een stroom van vreemdelingen dezen zomer Slootdorp bezoeken. Nog even zij vermeld, dat bovenge noemde commissie dezen zo'mer alle tuintjes geregeld onopvallend denkt te beoordeelen. Voor de beste tuintjes zijn in de herfst prijzen beschikbaar. Booinplantdag. 212 April is voorloo- pig vastgesteld als datum voor de Boom plantdag voor de kinderen van Sloot dorp. Dit belooft een grootsche dag te worden. Vele autoriteiten zullen daar bij uitgenoodigd worden Straatverlichting Slootdorp. Donder dagavond 19.30 uur waren de Slootdor- per straten als bij tooverslag verlicht. De bewoners toonden voor dit onver wachte gebeuren veel interesse. In groepjes stond men dit merkwaardig tijdstip in de Wieringermeergeschiede- nis te hespreken. Wel zijn de donkere a- vonden nu voorbij, maar voor de toe komst is de verlichting hartelijk wel kom in het dorpsleven. Wel Animo. Voor de inschal ing van weidevee bestaat ook dit seizoen wel do gewenschte animo. Beweerd wordt dat het getal aanvragen, groot vierdui zend niet kan worden toegelaten, daar voor 3500 plaats beschikbaar is. Even wel toch al een groot kwantum De paardenfokkerij. Ook de paarden fokkerij heeft in de nieuwe polder haar intrede gedaan. Op de diverse bedrijven zijn reeds een viertal veulens ter wereld gekomen, terwijl nog ettelijke exempla ren binnen afzienbaren tijd worden ver wacht. Burgerlijke stand Medemblik 30 Maart - 6 April met inbegrip god. Wieringermeer Geboren: Iiendrikus Adrianus, zoon van Cornelis Petrus Moerkens en Cor- nelia Snoeijers. Floris Klaas, zoon van Jan Zeeman en Maria Petronella Anna van der Linden van Sprakhuizen. Verder geen aangiftten. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 9 APRIL. R. K. KERK Des Zondags 2 H. H. Missen, n.1. te half acht en te 10 uur. Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de H.H. Mis te half acht. NED. HERV. GEM. Slootdorp voorm. 10 uur Ds. Fischer. Doop- en bevestigingsdienst. Voor de inwoners van Middenmeer half tien auto bij de bakkerij. Geen Zondagschool. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Slootdorp nam. 3.30 uur Ds. Finkensieper. C.J.V. „Timothëus" a.s. Woensdag 12 April vergadering te Middenmeer. GEREF. KERK Slootdorp 's morgens 9.30 uur en nam. 3 uur Ds. Bouma van Dirkshorn. farccorps en de heer H. Hof las spre ker. De heer v. Cappellen komt met 3 nummers op het programma voor, ter wijl het bovengenoemde fanfarecorps een 5-tal nummers zal laten hooren, waaronder o.m. „Au Pays Basque", van H. Fernand. Het geheel belooft een schitterende avond te zullen worden en wij wekken een ieder op den avond van 13 April vrij te houden en een bezoek te bren gen aan dezen feestavond. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij naar de in dit nummer voor komende advertentie. GEMEENTE ZIJPE. Steeds weer blijkt het, dat niet altijd „ASPIRIN" verstrekt wordt, indien men „ASPIRIN" verlangt. Voornamelijk bij aan koop van losse tabletten. U kunt zich hier tegen vrijwaren, door steeds de origineele verpakkingen te eischen en wel oranje-zakjes met 2 tabletten a 10 cent en oranjeband-buisjes met 20 tabletten a 70 ct. en geen losse tabletten. Elke tablet is voorzien van het Bayer-kruis. Dit is Uw waarborg voor echtheid. Oudesluis. Maandagochtend trad Mejuffrouw C. ter Brugge, na geheel hersteld te zijn van het auto-ongeluk dat haar bij den onbewaakten over weg aan de Groote Sloot overkwam, weder in actievon dienst als onderwij zeres aan de O.L. school alhier. De schoolkinderen hadden haar lokaal en de gang feestelijk versierd. Het Hoofd van de school heette haar welkom, waarna twee kleine meisjes, J. Moer land en G. Bos, haar een mooi bloe menmandje met „welkom" aanboden onder 't uitspreken van een aardig wenschje. Nu yolgden een vijftal meis jes der hoogere klassen, die haar een lied toezongen en een prachtigen bloe menmand en „pull" ten geschenke ga ven. Veel bloemen en bloemstukken waren nog als blijk van waardeering en vreugde gezonden. Daarna werd Mejuffrouw A. de Jong, de tijdelijke onderwijzeres toegespro ken en dank gebracht voor don ernst en toewijding en bovenal voor den aar digen geest, die zij van zich uit deed gaan. Haar zongen wederom de groo- tcre meisjes toe en vereerden haar een mooion vaas gevuld met bloemen. Later in den ochtend verschenen B. en \V. von de Gem. Zijpe om Juffrouw ter Brugge te feliciteeren met haar herstel. Ook de Heer Gemeente-secre taris was aanwezig, als voorzitter der Schoolcommissie. Allen, die medewerkten om dezen dag voor de Juffrouw tot een blijden dag te doen worden zij een hartelijk woord van dank gebracht. Zij zijn daarin ten volle geslaagd.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2