ECHT EN GOED PUROL ER OP DAMES!! SALON DAMEN SYSTEEM WELLA a f4.-. SALON DAMEN - K0LH0RN. Rondom van mej. wed. Wiggors. Vori ge week word dit in 3 perceelen inge zet op f 21030 voor de Betuwsche Hypo theekbank. Thans werd niet geboden en ook niet gemijnd zoodat koopster is geworden genoemde Bank voor f 21030. Bioscoopzaal Kosseii. Wie eens de film „Justitia" heeft gezien, zal de treffende momenten niet licht vergeten De strijd om eerlijk te blijven in dt rechtspraak, ook al betreft het do naas te is soms heel zwaar. In deze film aan schouwt men zulk een geweldigen ge moedsstrijd tusschen liefde en plicht. Deze film doel u zien een greep uit 't 'leven. De officier zal het vonnis moe ten vellen over de broer van het meisje dat hij innig lief heeft en waardoor hij haar dreigt te verliezen. Yrecselijk is die tweestrijd. En toch wint het recht vaardigheidsgevoel het en het blijkt later goed te zijn. Deze prachtfilm, welke a.s. Zondag gaat, is een unicum, en is uw gang naar de bioscoop waard! Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. II. Quist van St. Fi- lipsland; J. W. van Nuland van Hoorn R. Rouwkema van Oost stellingwerf. Burgerlijke Stand: Geboren: Tiny, dochter van N. Goed; Gerardus Johannes, zoon van II. Th. G. Dorrestijn en Iv. M. G. van Steijn. Ma ria dochter van J. A. de Ridder en M. Scheers. Overleden: M. Elfering-Brouwer, oud 52 jaar. Politie: Gevonden: een nummerplaat G 65413, een schroefsleutel; een thermo meter; Verloren: een vulp.houder Swan een dop van benzine - reservoir (Chevr. Jubileum Smit. De heer C. Smit heeft veel belangstelling bij'zijn 35 ja rig jubileum in dienst van den polder ondervonden. Naast vele felicitaties ontving hij bloemstukken van burge meester Lovink en raadsleden en van den polderopzichter den hr. Taillie. zijn Poeders alleen, wanneer zij de handtee- kening dragen van den fabrikant A. Mijn- hardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kies pij npoeders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. GEMEENTE WIERINGEN. Uitvoering „Gym." De Gymnastiek- vereeniging Wiel ingen gaf Zondag een uitvoering, welke in alle opzichten goed geslaagd mag heeten. De num mers van het programma werden keu rig uitgevoerd en het hartelijk applaus dat telkens weerklonk, getuigde dat 'i publiek genoot. Een gezellig bal vormde het slot. Ook heden Zondag wordt bij de ad- spiranten - uitvoering liet zelfde succes verwacht. SUCCES-NIEUWS, 't Programma voor a.s. Zondag 9 April luidt als volgt WIERINGERWAARD I—SUCCES II 2 uur. SUCCES 3—SCHAGEN 2 2.30 uur. SUCCES 4—WIERINGERWAARD II 12 uur. De overige elftallen zijn vrij. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. NED HERV. GEM. ZONDAG 9 APRIL. H.-hoef voorm. 10 uur Ds. Van Beek. Bevestiging nieuwe lidmaten. Extra coll. Oosterland 'sav. half acht Ds. van Beek. Avondmaalsviering. Kapel Den Oever v.m. 10 uur de heer Franck. In gebouw „Land in Zicht" kwart voor twaalf Zondagschool. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. GEMEENTE ZIJPE. INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE tN.H) brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van A. Bakker te Zijper- sluis, om VERGUNNING tot het plaatsen van een .benzine-motor van 1 3/4 P.K. tot opwek king van electriciteit en tot het drijven van een waschmachine in een schuur op het per ceel, kadastraal bekend in Sectie F, no. 989. Op Woensdag 19 April a.s., voorm. 10 uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. ZIJpe. (N.H.) 5 April 1933. Burgem. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. 'Burgemeester en Wethouders der gemeente ZIJPE brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op den len Mei a.s. nieuwe leerlingen tot de open bare lagere scholen alhier kunnen wor den toegelaten, die den leeftijd van 5 jaar en 9 maanden hebben bereikt. Deze toelating moet worden verzocht aan de Hoofden van scholen vóór. of op 25 April a.s. Zij, die zich niet vóór dien datum aanmelden, zullen nog een jaar op toe lating tot de scholen moeten wachten. ZIJPE, 4 April 1933. Burgemeester en Wethouders van Zijpe, J. DE MOOR, De Secretaris, J. A. DE BOER. SCHAGERBRUG. De datum voor de twee de nutsavond alhier is nu definitief vastge steld op Zaterdag 22 April a.s. Opgevoerd zal worden het blijspel „In de Radio." De alhier bestaande Jazzband zal dien avond haar me dewerking verleenen, zoodat het een aardige avond belooft te worden. SCHAGERBRUG. Bij beschikking van den Min. van Justitie is aan de Holl. Mij van Land bouw afd. „Zijpe en Omstreken", vergunning verleend tot het houden van hare gewone laarlijksche verloting ter gelegenheid van do Paardenmarkt en Tentoonstelling, in Septem ber a.s. BURGERLIJKE STAND. gemeente Zijpe van 31 Maart6 April 1933. Geboren Albertus Lourentius, z.v. Willem van Duin en van Maria Spaans Jan, z.v. Warenr Raven en van Maartje Hoornsman. Ondertrouwd Johannes van Leeuwen, 25 jaar, landarbeider te Texel en Antje Roozing. 23 jaar, zonder beroep, te Zijpe Hendrik Bak ker, 41 jaar, vrachtrijder en Geertruida Ma ria Deutekom, 34 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. Getrouwd Jan Klaaren, 25 jaar landar beider, te Barsingerhorn, en Cornelia Schou ten, 26 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Overleden Jacobus Strooper, 69 jaar, ong. OUDERAVOND O.L. SCHOOL TE SCHAGER BRUG. Dinsdagavond werd in het gebouw der O. L. School te Schagerbrug een Ouder avond gehouden, die door een bevredigend aantal ouders werd bezocht. Te acht uur ongeveer opende het hoofd der school, de heer S. Jaring, met een woord van welkom tot de aanwezigen de vergade ring. Spr. deelde mede, dat dit de tweede ou deravond was, die met de nieuw oudercom missie werd gehouden binnen betrekkelijk korten tijd en hoopte dat de avond een bij drage zou zijn tot een goede verstandhouding tusschen school en ouders, in het belang van de schoolgaande kinderen en het Openbaar Onderwijs. Door den Secretaris, den heer E. Rentenaar, werden de notulen gelezen. Mededeeling volgde van de samenstelling der oudercommissie. Tot voorzitter was geko zen de heer Jb. Nieuwland, tot Secretaris de heer E. Rentenaar. De wijziging der O.L. wet, die met ingang van 1933 van kracht gewor den is, heeft tengevolge, dat met Januari 1934 de vierde leerkracht op wachtgeld moet wor den gesteld. Een gevoelig verlies voor de school, dat nauw samenhangt met de aan zienlijke achteruitgang van het aantal leer lingen, vooral in de laatste maanden. Omtrent de bevordering der leerlingen naar een hoogere klasse, die op 1 Mei zal plaats hebben, doet de voorz. eenige algemeene me- dedeelingen. In 't bijzonder wijst spr. er op, dat er ook dit jaar, kinderen zullen zijn, die niet verhoogd kunnen worden. Laten de ou ders er vooral van verzekerd zijn, dat het Onderwijzend personeel zijn uiterste best doet, om de kinderen te doen overgaan, doch dat er leerlingen zijn, voor wie bevordering eerder een misdaad dan een zege zou betee- kenen. Wanneer straks het werk wordt inge keken. zullen de ouders zich daarvan zelf kunnen overtuigen. Daar in de Oudervergadering van Novem ber 1.1. het geneeskundig schooltoezicht ter sprake was gebracht, had de commissie deze aangelegenheid als punt van behandeling op de agenda geplaatst. De heer Jaring had zich bereid verklaard, daarover een inleiding te houden. Spr. behandelde in korte trekken de geschiedenis van het instituut schoolart sen, hoe de voor- en tegenstanders elkander in den beginne fel en hartstochtelijk hebben bestreden, maar dat toch ten slotte in de meeste groote gemeenten een goed function- neerende schoolartsendienst tot stand geko men is. De taak van den schoolarts bepaalt zich vooral tot het toezicht op den lichame- lijken toestand van het schoolkind en het be strijden van besmettelijke ziekten op de scholen o.a. besmettelijke huid- en haarziek ten en van onrein. Oorspronkelijk wilde men den schoolarts ook invloed geven op de bouw en inrichting van scholen en op de samen stelling van het leerplan. De praktijk heeft wel uitgemaakt, dat op dit gebied andere des kundigen n.1. de bouwkundigen en de leer krachten van advies behoorden te dienen, zoo dat de gemeentebesturen, die schoolartsen hebben aangesteld, zoo goed als unaniem de invloed van deze heeren op de inrichting van i scholen en samenstelling van het leerplan hebben uitgeschakeld. Uitvoerig gaat spr. aan de hand van een proefschrift van de Zaan- damsche schoolarts J. van der Coo, in op het eigenlijke werk van den dokter in de school, n.1. het onderzoek van de leerlingen, die voor het eerst de school bezoeken, het medische toezicht gedurende het heele schoolleven, het ontdekken van afwijkingen en het bestrijden van de schadelijke invloed van het schoolgaan op de gezondheidstoestand der kinderen. Er ligt voor de oudercommissies in de Gem. Zijpe op dit gebied nog een heel terrein braak om te bearbeiden de schoolartsendienst is hier nog verre van volmaakt. Laat ons zien naar de regeling die Den Helder, Anna Paulowna en Callantsoog gezamenlijk getroffen hebben. Daar is nog veel van te leeren. Hierna werd het tentoongestelde werk der schoolkinderen bezichtigd en onderhielden de ouders zich met het onderwijzend personeel over hun pupillen. Vervolgens het nazien van rekening en verantwoording van het in 1932 gehouden Sint-Nicolaasfeest. Bij monde van den heer Nieuwland verklaarde de financieele com missie, tevens bestaande uit Mw. N. Dekker- Jimmink en den heer P. Veuger, dat zij alles in orde bevonden had en dat de penning meester van zijn beheer ontheven kon wor den. Dit geschiedde. Bij de rondvraag brengt Mw. Veeter de schoolreisjes ter sprake, speciaal met het oog op de reisjes van de jongste klasse kinderen. De heer Klomp informeerde naar de moge lijkheid om kinderen die reeds van school zijn, mede te nemen. Daar dit niet ressorteerd onder de bevoegd heden van de oudercommissie, zal het bij de regeling van de schoolreisjes voor het a.s. seizoen ter sprake worden gebracht. Mw. Vries informeert naar de mogelijkheid van invoering van het vak handenarbeid op school. Verschillende ouders zouden daar prijs op stellen. Wellicht is het mogelijk een begin te maken met dat onderwijs in de hoogste klassen. Daar de invoering van handenarbeid door het personeel der school eerst nader be zien dient te worden, -zal dit eerst plaats heb ben, alvorens bij het Gem. Bestuur pogingen tot invoering worden aangewend. Mej. Krul bréngt het werken van de ver- eeniging „Volksonderwijs" ter sprake. Scha- gen heeft een afdeeling die sterk aan het op komen is. Het gaat om een vereeniging, die strijdt voor het Openbaar Onderwijs. Een klein afdeelinkje in Schagerbrug zal niet kun nen doen, wat een groote afdeeling Schagen kan presideren. Laten wij ons daarom bij Schagen aansluiten. Spreekster zal gaarne namen van nieuwe leden noteeren en aan den Secretaris van de afd. „Schagen" opge ven. 15 personen geven zich als lid op. De Voorz. feliciteert mej. Krul met haar succes. Door de heeren Veuger, Bijl en Rentenaar worden nog eenige interne aangelegenheden ter sprake gebracht. Het loopt tegen twaalven als de voorzitter de aanwezigen dank zegt voor hun belangstelling en de vergadering sluit met de welbekende nachtgroet„Goe den nacht en wel te rusten." Door den heer Modder waren belangeloos stoelen beschikbaar gesteld. Een woord van vriendelijken dank voor die medewerking PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 9 APRIL. NED. HERV. KERK Schagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Bevestiging van nieuwe lidmaten Extre. coll. Oudesluis, St. Maartensbrug, Burgerbrug, Petten en Callantsoog geen dienst. DOOPSGEZ. GEM. Burgervlotbrug v.m. 10 uur Ds. R. v. d. Veen. Avondmaal. EVANGELISATIE Schagerbrug nam. 7 uur Ds. Bosma. Breezand, voorm. 10 uur de heer Boon. Breezand n.m. 3.30 uur de heer Boon. Correspondentie. Het verslag Afd. Zijpe Holl. Mij. van Landbouw moest wegens plaatsgebrek tot volgend num mer blijven liggen. Red. Dan zijn in een ommezien handen, ruw en rood van huishoudelijk of welk ander werk ook, weer zacht, gaaf en blank. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. OPENBARE VERGADERING VAN DEN RAAD DER GEMEENTE ANNA PAULOWNA OP VRIJDAG 7 APRIL 1933, DES NAMIDDAGS TWEE UUR TEN RAADHUIZE. Na opening en notulen volgen mededeelin- gen a. Ged. Staten berichtten de goedkeu ring der verordening tot aanvulling der verordening tot regeling van de maxi- mumsnelheid voor motorrijtuigen en rijwielen. b. de suppl. begrooting voor 1933vastge- steld 27 Jan. 1933 is door Ged. Staten goedgekeurd dd. 15 Febr. c. bij beschikking dd. 4 Mrt. j.1. No. 85 is een voorschot van f2900,- verleend ter uitbetaliing aan F. K. Koeman tot verkrijging van een plaatsje als be doeld in de Landarbeiderswet. d. bij brief van 9 Febr. j.1. is door den Mi nister van Staat bericht, dat Z. Exc. niet kan goedkeuren, dat door het ge ven van een toeslag op de uitkeering dei' werkloozenkas, kastrekkers meer ontvangen dan uitgetrokkenen; van denzelfden bewindsman is medegedeeld dat de steunregeling uiterlijk 27 Febr. j.1. wordt stopgezet, omdat de werkloo- zen geplaats kunnen worden bij de werkverschaffing nabij Wieringen. Naar aanleiding dier brieven is ge vraagd de eenmaal goedgekeurde toe slagregeling te mogen handhaven, waarop evenwel een afwijzend ant woord is ontvangen. De heer Dekker ik weet dat er alles door uw college in deze is gedaan, maar meende 'toch iets aangaande de werkverschaffing te moeten zeggen, n.1.1 April is de gratis brandstof-uitdeeling stop gezet, en daar de tijden op heden nog niet veel beter zijn als vóór 1 April zou ik willen verzoeken of B. en W. aan den Minister wilden vragen om toe slag te mogen ontvangen op de huishuur en dan voor hun die boven drie gulden per week moeten verwonep een toeslag van f 1.50 te mogen ontvangen als steun. Voorzitter Ik geloof wel dat de Raad hier mede accoord kan gaan, en wij zullen daar om dit verzoek aan den Minister doen. Dekker wenschte ook nog eenige toelichting betreffende het diepspitten. Hij had verno men dat dit 7 April zou eindigen, maar dit geldt zeker niet voor onze gemeente Voorz.Neen. e. verslagen omtrent liet vervolgonder wijs gedurende den winter 1932-'33. De Voorzitter las nu de verslagen voor van de hoofden van scholen welke hij ontvangen had, en wij danken de heeren voor hunne verslagen. f. procesverbaal van gehouden kasveri ficatie bij den Gemeente-Ontvanger. De kas van den Gemeente Ontvanger was in orde bevonden en er bleek in kas te zijn f 781.33. g. nadat inlichtingen omtrent de veroi dening betreffende de veldwachters zijn ontvangen, is deze ter goedkeuring ingezonden. Al deze mededeelingen worden voor kennis geving aangenomen. 3. Voorstel tot aanvulling van de alge meene politie - verordening. Voordracht van B. en W. inzake aanvulling van de Alg. Politie - verordening A. Paul. Art. 24a. Het is verboden stoffen, welke hinderlijken stank verspreiden, het water ver ontreinigen of voor de gezondheid schadelijk zijn te achten, te laten loopen of te werpen in kanalen, vaarten of slooten, of te werpen, te hebben, te bergen of geborgen te hebben op of aan wegen. Deze bepaling is niet van toepassing ten aanzien van de uitloozing van privaten. Artikel 26a. Overtreding van art. 24a wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste drie honderd gulden of ten hoogste twee maanden hechtenis. Art. 955d. Het is verboden tegen den wil van de eigenaars, bewoners of gebruikers van aan wegen gelegen perceelen a. in de raamkozijnen, op de drempels van straatdeuren of stoepen of op de vóór of langs die perceelen geplaatste hekwerken of andere afscheidingen te gaan zitten of daar tegen te leunen. b. tegen de deuren, luiken of vensters te slaan of te. schoppen dan wel die te beklad den of te bevuilen. Kuiken vraagt naar aanleiding van punt 3 of die strafbepalingen voor alle wijzigingen van kracht zijn, omdat zijn inziens het weg werpen van vuil wel moeilijkheden zal mede brengen, omdat privaten hiervan zijn buiten gesloten. Spr. bedoelt wat betreft Art. 24a. Voorzitter Ik zou mij er best mede veree nigen als wij dit schrappen. Secretaris merkte op dat dit niet kan wij hebben geen overlaat. Voorz Dan zullen we het maar zoo laten. Raven lichtte toe, dat het anders langs den Amsteldijk aan de Van Ewijcksluis in de warme dagen wat kan wezen, 't Is er soms niet te harden van de stank. Dekker Laten wij het dan zoo wijzigen dat men putten e.d., die er moeten wezen niet mag uitlaten loopen in wegslooten. Smit is het met Kuiken eens, maar zou gaarne weten, hoe of het zit met de rioleering in Breezand is dat wel in de haak Dat schijnslootje bij Kuut laat veel te wenschen over en wat het vuilwerpen betreft, als het maar gehandhaafd wordt. Koorn Wij kunnen toch alles niet verbie den in de steden loopt het toch ook in de grachten. Komen Ik zou willen voorstellen om deze verordening huis aan huis bekend te maken. Aldus wordt besloten. 4. Verzoek om ontslag als lid van het Burgerlijk Armbestuur van 11. Fzn. Waiboer en benoeming van een opvol ger (voordracht 1. V. Kaan; g. G. II. Geerligs. De heer Raven stelt voor in comité te gaan. Na heropening stemming; met 6 stem men wordt de heer Kaan benoemd. 5. Aanvragen van H. Brqmmer en J. Voorthuizen om een voorschot ingevol ge de Landarbeiderswet. Met toevoeging van nog een aanvra ge van den heer A. Raven worden al de ze aanvragen toegestaan. 6. Verzoek van den agent der arbeids bemiddeling en werkloosheidsverzeke ring o,m 'n verhooging zijner jaarwedde en een gratificatie over 1932. B. en \V. stellen voor een gratificatie van f 100.- voor 1932 en een zelfde be drag voor 1933. De heer Kuiken kan, gezien hel. vele werk v.d. correspondent, met hei voor stel best accoord gaan. De heer Dekker acht salarisverhoo- ging beter. Bij de werkverschaffing ver dient men nog meer. Spr. wil het sala ris van f 500 op f 800.- brengen en dan voor 1932 f 200 gratificatie. De heeren Smit en Raven steunen dit voorstel. Voorz. zegt dat de corresp. zijn werk op voortreffelijke wijze doet. doch het salaris kunnen we altijd op het eind van het jaar nog wijzigen; dan hebben we een overzicht, 't ls de vraag immers waar het Rijk slechts 40 proc. van f 300 salaris vergoedt, of dit een saiarisvor- hooging zal goedkeuren. De hr. Keuris. Te Wieringen hebben ze dezelfde moeilijkheid gehad. Mis schien zouden we een tijdelijke verhoo ging kunnen geven. De voorz. Waarom geen gratificatie? De heer Komen. Waarom keert het Rijk niet boven de f 300.- veu'tig proc. aan de gemeente uit Voorz. De wet schrijft het zoo voor en wij achten een gratificatie van f 100.- boven zijn salaris van f 500 - voldoende De heeren Smit en Dekker kunnen zich er niet mede vereenigen Voorz. Laten we met salaris verhoo ging wachten tot we zien dat dit nood zakelijk is B. en W. nemen hun voor- siel in dit opzicht voor een graliticatie voor 1933 terug en handhaven hun voor stel voor 1932. De heer Dekker wil stemming ovev zijn voorstel. Dit wordt verworpen met 3 tegen 8 stejnmen. Voorstel B. en W. v ordt aangenomen. 17. Verzoek om verhooging van het subsidie voor wijkverpleging van f 700 tot f 750 per jaar, mede over 1932, en van het subsidie voor tuberculose-be- strijding over 1932 met f 1000,-- Wordt goedgekeurd. 8. Voorstel om de voorschriften voor de takken van dienst als bedoeld in ar tikel 252 der gemeentewet van kracht te verklaren tot 1 Juli 1934. Wordt goedgekeurd. 9. Verzoeken om ontheffing van aan slagen in het schoolgeld. Van twee wordt afwijzend beschikt, een werd verminderd en vijf werden algeheele kwijtschelding toegestaan. 10. Verzoek van het Bestuur der R.K. school te Breezand om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor aanschaffing van nieuwe ban ken, boeken en atlassen. De heer Kuiken, alhoewel eerst pessimis tisch tegenover het voorstel staande, heeft na gewonnen inlichting bij het hoofd dier school een andere kijk op deze zaak gekre gen en is overtuigd dat de gelden gevoteerd moeten worden. Voorz. Tegen zijn zou toch niet helpen, want de wet schrijft het voor. Aldus besloten. 11. Voorstel tot het verleenen van een voorschot aan de besturen der bijz. scholen, op de vergoeding, bedoeld in artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920, over het jaar 1933. Goedgevonden. 12. Voorstelling tot vaststelling van de vergoeding bedoeld in artikel 101 der Lager-Onderwijswet 1920 over het jaar 1930, toe te kennen aan de bijzon dere scholen, en van de vergoeding be doeld in art. 102 der Lager-Onderwijs wet 1920, over 1929 aan de R.K. School aan den Nieuweweg. Wordt goedgevonden. 13. Voorstel tot vaststelling van de driejaarlijksche afrekening van de ver goedingen bedoeld in art. 101 en 102 der Lager-onderwijswet 1920 voor de R.K. school aan den Nieuweweg en de Chr. school te Breezand. Aangenomen. 14. Verzoeken om tegemoetkoming in de reiskosten voor leerlingen op meer dan 4 K.M. afstand wonende van de school, welke zij bezoeken en ver lenging van de eerder toegekende bij dragen. De beschikking houdt in, dat kinderen op school voor Gemeenterekening een rijwiel krij gen, vervolgens f 10.- per jaar vergoeding, plus f 2.50 voor belasting dit geldt natuur lijk voor niet aangeslagenen in de belasting anders naar verhouding der aanslagen. De heer Smit vindt de schoolverdeeldheid verschrikkelijk. De heer Raven vindt 't billijk dat ieder kind de school naar gezindheid kan bezoeken. De heer SmitWe hebben 't allemaal te danken aan 't kwanselen der S.D.A.P. ter wil le van 't algemeen kiesrecht. De heer Komen wijst er op dat vóór 1920 reeds bijzondere scholen bestonden. Na dien kwam de gelijkstelling. Punt 14 wordt hierna aangenomen. Punt 15. De voorzitters, leden enplaatsverv. leden van het hoofdstembureau en stembu- reaux worden thans benoemd. Een schrijven is van 't Polderbestuur inge komen, dat in volgende jaren voor stemmin gen het kantoor van den opzichter te Van Ewijcksluis daarvoor niet meer disponibel kan worden gesteld. De heer Raven meent, dat wegens stern- vrijheid 't noodig zal zijn de stemhokjes zoo te plaatsen dat de kiezers meer vrijheid van handelen zullen hebben. Voorz Zal trachten hierin te doen voor zien. 16. Voorstel tot vaststelling van supple toire begrootingen voor 1932 en 1933. Wordt goedgekeurd. RONDVRAAG. De heer Kuiken vraagt of voorz. te vreden is over de opbrengsten van het crisis - comité. Voorz. U kunt er straks zelf over oor- deelen. De heer Koorn zou gaarne een urinoir geplaatst zien bij het pakhuis van Krou wel; het is daar altijd druk met laden. Voorz. B. en W. zullen er aandacht aan schenken. Verder informeert de heer Koorn hoe 't staat met de terugstorting van belas tinggelden aan Sportlust. Voorz. YVb zullen het overwegen en in een volgende vergadering met ons advies komen. De heer Smit heeft het over het niet kunnen betalen van huishuur van oen gezin van drie personen dat met f 7.- per week toemoet. Voorz. Dan zal hij zich bij het Armbe stuur moeteji vervoegen. De heer Smit had gaarne dat het ïap port van het electrisch bedrijf was be handeld geworden. Voorz. U heeft toch een bericht ont vangen. U is zoo ongeduldig. Dat komt straks. Voorz. dankt de heeren voor het schitterende bloemstuk, dat hij bij zijn jubileum mocht mocht ontvangen. De heer Smit dankt ten slotte ook namens vrouw en dochter den. Raad voor het ontvangen bloemstuk. Hierna sluiting. MARKTBERICHTEN. Schagen, 6 April 1933. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt7 Paarden f 125—f 225 39 Gelde- koeien (mag.) f 100 a 140 10 Geldekoeien, (vette) f 130 a 160 43 Kalf koeien f 160 a 175: 2 Pinken f 24 a 32 331 Nuchtere kalveren f 3 a 13 147 Overhouders f 7 a 13 3 Bokken en Geiten f 0.50 a 2 37 Varkens (mag.) f 14 a 20 7 Varkens (vette) per Kg. 32 cent128 Biggen f 6 a 13 10 Konijnen f 0.50 a f 1.50 Eenden f 0.50. Eierveiling, Schagen 6 April 1933. Aange voerd 152000 Kipeieren. Prijzen als volgt 5254 Kg. f 1.70 5557 Kg. f 1.70 a 1.90 58—60 Kg. f 1.90 a 2.10 61—63 Kg. f 2.00 a 2.30 6467 f 2.30 a 2.40 8000 Eendeieren 140 a 1.60 10 Kalkoeneieren 7. 00 129 Kie vitseieren f 11 a 12. Eierveiling, Helder 6 April 1933. Aangevoerd 26843 Kipeieren Prijzen als volgt52—54 Kg. f 200 55—57 Kg. f 2.00 a 2.20; 5ft—60 Kg f 1.85 a 2.30 61—63 Kg. f 2.50 a 2.80 Eend- eieren f 1.40 a 1.65. 2 Kievitseieren 17 ct. per stuk. Alkmaar 7 April. Kaasmarkt. Aanvoer to taal 59 stapels wegende 100.000 Kg. Prijzen: Fabriekskaas kleine f 20.-; Commissie f 22.-; blank f 18.50; Middelbare f 17.-; Boeren kaas kleine f 21.-; Commissie f 24.- Wenscht U een pracht PERMANENT Laat U dan bedienen in MET ZES MAANDEN GARANTIE. Beleefd aanbevelend, MANHEIM'S GOEDKOOPE WINKEL KONINGSTRAAT DEN HELDER is a.s. DINSDAG en WOENSDAG wegens feestdagen GESLOTEN.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 4