Klaagt U?? SCHOONMAAK S. COLTOF KARPETTEN 24e JAARGANG DINSDAG 11 APRIL 1933. No. 29 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN PLICHT IS GELUK Merkwaardige Paaschgebruiken. uWIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKE5 DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per S maanden f, 1.—. ÜITGEVUt CORN. J. BOSHEK, W LERING! BUREAU BJppolytuheef Wlerlngen. Telefoon Interoemm. Be. 19. AD VB Van 1—9 regelj Iedere regel meer f 8.19 t i lt DE VOORGESTELDE OMZET-BELASTING. liet wil de „Haagsche Post voorko men, dat met de voorgestelde omzet belasting wederom een geweldige last op het bedrijfsleven wordt gelegd, die allerjninst onschuldig kan worden ge noemd. Niet alleen dat de heffing op den verkoop van fabrikaten, wegens cumu latie van een heele reeks van heffin gen op grondstoffen, halffabrikaten, emballage, drukwerken, enz. in vele gevallen meer dan 3 pCt. zal bedragen, maar vooral tegen de voorgestelde wij ze van heffing heeft het blad ernstig bezwaar. De belasting moet worden voldaan door middel van zegels-plak ken op verkoop-facturen. De kleinste waarde der zegels is 10 cent (1 pCt. van f 10), terwijl voor bedragen bene den de f 10 eveneens een zegel van 10 cent moet worden geplakt. Het is v or den winkelier van het grootste belang er voor te zorgen dat hij steeds ver- sche waar verkoopt voor een con sumptie-artikel geldt dat natuurlijk in de eerste plaats. Nu hebben wij een be duidend aantal winkeliers tot klant, die wekelijks niet méér noodig hebben dan l).v. 10 ontbijtkoeken van 7 of 8 cl. per stuk. Terwijl eerst al het fabri kaat is belast met eenige percenten omzet-belasting, komt in de gevallen als hier bedoeld, als klap op de vuur pijl, nog eens door het zegel een bef fing van 12 a 13 pCt. Men meéne niet dat dit uitzonderin gen zijn. In „De „Eendracht", officieel orgaan van de Winkeliersvereeniging „Eendracht Maakt Macht" te Amster- dajn, heeft het Haagsche blad in een opstel gelezen dat 60 pCt. artikelen van een winkelier „verpakt" zijn. Als artikelen, waarop de voorgestelde be lasting ongemeen zwaar zal drukken - tenzij groote voorraden worden aange houden worden genoemd beschuit, koek, eieren, verpakte koffie en thee, honing, zuurwaren, bier, gazeuse dran ken, enz. enz., te veel om op te noe men. Wie zal er b.v. meer dan één vaatje azijn bestellen En dan wordt de belasting daarop al 10 pCt.". Het blad is van meening dat dergelijke verkoopen zoo goed als onmogelijk worden gemaakt. De Minister zegt in zijn toelichting tot het onderwerp dat, zoodra een verkoop-overeenkomst is gesloten, de verkooper verplicht is aan den kooper een factuur uit te reiken, waarop een plakzegel van de waarde van de verschuldigde belasting moet worden gehecht. Een duplicaat van de factuur wordt door den verkooper bi] zijn boeken bewaard. Beide stukken vormen dc grondslagen voor de con trole op de juiste nakoming van de be lastingplicht. Vandaar dat van deze stukken een nauwkeurige administra tie moet worden aangehouden, die ge durende eenige jaren moet worden be waard. Boeken en duplicaat-facturen moeten ter inzage worden gegeven aan de ambtenaren die met het toezicht op de naleving der bepalingen zijn belast. Door vergelijking van de aanteekenin- FEUILLETON. Naar het Engelsch. No. 19. „Ik moeet nog een paar boodschappen doen," zei Mary met diepen blos. „Ik geloof, dat het beter zou zijn, om u hier goeden dag te zeggen." „Mary," zei hij, „je handelt niet mooi te genover mij Ze stonden vlak bij den ingang van den Tuin, maar op dat vroege uur, was er nog niemand te zien. Ze zag er tegenop, om bin nen te gaan, waar zij dan al licht woorden te hooren zou krijgen, waarop zij niet voorbe reid was. Hij was intusschen vastbesloten, die woor den te zeggen, en, ofschoon hij ze liever had uitgesproken in die poëtische omgeving van groen en bloemen, zou hij er tóch mee te voor schijn treden, al liepen ze dan ook op straat. „Als je dan niet onder de arcade van hoo rnen wilt loopen, welnu, dan dwing je mij, om het je hier te zeggen, dat ik je lief heb." Deze verklaring was haar geen nieuws, en tóch, toen zij ze hoorden uitspreken door zijn diepe stem, trillend van ontroering, door straalde haar een gevoel van groote gelukza ligheid. „Zou je onmogelijk ooit iets voor mij kun nen voelen, Mary „O, laat mij nu naar huis gaan pleitte zij. „Je vraagt mij iets, dat toch niet in zoo'n kort oogenblik kan beslist worden." „Wist je, dat ik je lief had „Ikvermoedde het wel." „Zeg dan eens even was je gisteren avond blij, toen je mij zag „Ja, heel blij „Nu, ik kan je verzekeren, dat ik nooit zoo verrast was, als toen ik die uitnoodiging ont gon omtrent verzonden facturen met die omtrent ontvangen facturen en door het instellen van een accountants onderzoek van de boekhoudingen, zal een doelmatige controle op de uitvoe ring der wet verkregen worden, meent de Minister. Die, zegeltjesplakkerij en de ver plichting om facturen, tot zelfs over de geringste bedragen, in duplo uit te schrijven en daarvan een nauwkeuri ge administratie bij te houden (regis ters)) is een last, die niet zoo aanstonds in procenten van den omzet is uit te drukken, maar die niet licht te achten is. Stel u den berg van duplicaat-fac turen in een bedrijf van ecnigen om vang maar eens voor minstens twee jaren moet die massa papieren wor den bewaard en gerangschikt, opdat op eerste aanvrage elk gewenscht excm plaar daaruit kan worden opgediept en vertoond. Het blad vraagt zich af of een dergelijk systeem wel noodig is. Verkoopen van winkeliers aan parti culieren blijven vrij. Belastingplichtig zijn dus de fabrikanten, grossiers "en importeurs. Deze categorieën hebben nauwkeurige administraties, zij het dan ook dat verkoopen voor kleine be dragen, ter vermijding van geheel over- bodigen en kostbaren rompslomp, veelal op een collectieve rekening worden geboekt. In de hool'dboeken komen deze echter weer altijd samen, en wat is nu eenvoudiger dan dat de belasting geheven wordt over de wer kelijke verkoopen, door eiken belasting plichtige b.v. éénmaal per maand op te geven? Wanneer tegen valschc aan gifte als straf geen boete, doch gevan genisstraf wordt opgelegd, en daarbij van Rijkswege accountantscontrole wordt uitgeoefend, zal de kans op be lasting-ontduiking al zeer gering zijn. Het zou kunnen zijn dat deze wijze van beffing al te eenvoudig is dat het plakken van zegeltjes eleganter is ,meer werk meebrengt waaraan immers groote behoefte bestaat. Maar boe dan ook, een heffing van 1 pCt., die zich in een groot aantal bedrijven zal ontpop pen als een heffing van 14 pCt. en méér, kan niet door den beugel en zal naar onze vaste overtuiging vele be drijven ten gronde richten. Paschen, het feest van het nieuwe, jonge leven heeft van alle feestdagen in den loop der eeuwen wel de meest typische gebruiken in het leven geroepen. In verschillende stre ken van ons land wordt het feest vaak nog op zeer eigenaardige wijze gevierd. Daarbij wor den oude zeden en gewoonten, welke vaak herinneren aan het heidensche tijdperk, of wel hun oorsprong vinden in de geschiedenis van den Heiland, in eere gehouden. In vele landelijke plaatsen in Noord-Brabant is het onder de jeugd de gewoonte, rond te gaan langs de huizen der ingezetenen, om eieren op te halen. Eenige dagen voor Paschen ver zameld de jeugd zich 's morgens in de school. De jongens zijn voorzien van manden, waar in onder op den bodem een laagje hooi is ge legd, om het breken van de eieren te voorko men. Zoo trekken zij het heele dorp doo; terwijl voor ieder huis wordt stilgehouden en gezongen. Het bedellied je luidt meestal als ving. Ik houd het er vast voor, dat Mi's. Gil- bert die bewerkt heeft, ofschoon ze beweerde, dat ze er niets van wist. Je keek gisteren a- vond met zulk een stralenden blik En, of schoon ik er mij niet mee durfde vleien, dat dit iets had uit te staan met mijn tegenwoor digheid, genoot ik er toch echt vanEen paar malen ging ik zelfs hoop koesteren, wat ik op Iriya nooit deed." „Laat mij alles nog eens mogen overden ken," smeekte zij. Hij keek op zijn horloge en zag, dat hij nog juist den tijd had, om den trein te halen. „Tenzij je zeker bent, dat je mij nooit kunt lief hebbenmaar geef mij anders de hand," vroeg hij. Na een oogenblik aarzelens stak zij hem de hand toe, hij kuste die teeder en fluisterde nauw hoorbaar „God zegene je, Mary Nu geloof ik, dat je mij lief hebtZoo niet kijk mij dan recht in het gelaat en spreek het tegen." Zij keek hem recht in het gelaat, maar zei niets. Toen achtte hij zich gerechtigd haar in den arm te sluiten en de teederste omhel zing volgde. Nu gingen hun wegen uiteen en acht mi nuten later zat hij in den trein, die hem noordwaarts over de vlakte voerde. Intusschen had er een heel ander tooneel plaats in den salon bij Mrs. Gilbert. Omtrent elf uur kwam Roger Thorburn E- velyn opzoeken. „Ik ben den heelen nacht op geweest," zei hij, „maar nu is moeders temperatuur nor maal en daar zij heel rustig sliep, meende ik het er wel op te kunnen wagen, om een uur tje bij haar weg te gaan." ,,'t Is erg verdrietig, dat je moeder zoo zwak is," zei Evelyn. „Als opwinding zoo nood lottig op haar gestel werkt, dan geloof ik, dat ik in zekere mate aanleiding heb gegeven tot de laatste twee ziekteaanvallen." „Neen, dat kan niet, kindje." „Toch is het een feit, dat je moeder en ik het niet best vinden kunnen." „O, maar je kent elkaar nog niet." „Ik vrees, dat het je erg ongelukkig zal volgt Vrouwke, vrouwke, doet uw best, Haal de eieren uit de nest Van de witte hennen, God zal ze kennen, Van de witt' en van de zwart' Geef van elk henneke wat. Eén ei is geen ei, Het tweede ei is een half ei, Het derde ei is een ei. Het vierde is een Paaschei De huisvrouwen houden de eieren al ge reed, zoodat aanstonds aan het verzoek kan worden voldaan. Zij, die geen eieren hebben, geven meestal eenige geldstukken, welke door de jongens in een ouderwetschen, linnen geld buidel worden bewaard. Zijn de jongens het dorp door geweest, waarbij zelfs de verst afge legen huizen niet worden vergeten, dan gaat het terug naar de school, waar de buit onder de deelnemers gelijkelijk wordt verdeeld. In vroeger jaren was het gebruikelijk op de Paaschweide volksdansen, de z.g. reidansen te houden. Ze werden meestal uitgevoerd om een grooten in den grond geplanten Paasch- taak. Op de Paaschweide werden bovendien nog allerlei volksspelen gehouden, zooals eier- tikken en eierloopen. Ook het ontsteken van Paaschvuren was een geliefd vermaak, dat echter van heiden- schen oorsprong is. De Germanen vierden n.1. in de lente het feest van de godin van het licht, de liefde en het leven, Ostra genaamd. (Vergelijk het Duitsch Ostern voor Paschen en het Engelsche Eastem). Het was dan ge bruikelijk, dat men ter eere van de godin een groot vreugdevuur ontstak, waar oud en jong omheen danste. De eerste Christenen in onze gewesten namen van hun heidensche voor ouders deze gebruiken over, welke zich tot in onze dagen hebben gehandhaafd. De Paaschvuren ziet men nog veel in de Twent- sche dorpen ontsteken. Een voornaam punt op het programma der Paaschdagen vormde het Paaschmaal, dat bij onze voorouders hoofdzakelijk bestond uit eieren, krentenbrood en rijstebrij, waarvan ongeloofelij ke hoeveelheden werden verslon den. Meermalen werden weddenschappen aan gegaan, wie de meeste eieren kon eten. Er wa ren personen, die met gemak dertig eieren verorberden. Zelfs staat er geboekstaafd, dat Isaac de Vreter, uit Schagen, 60 gekookte ei eren at en daarbij 30 liter bier dronk. Dege nen, die de meeste eieren had gegeten, werd op een wagen in triomf rondgereden. Het houden van een eierfuif bestaat trou wens nog in Twente. De heele familie is bij deze plechtigheid tegenwoordig. Nadat de eieren gekookt zijn, komen ze in een groote schaal op tafel. De eerste eieren worden te gen elkander getikt, terwijl het laatste met de schaal wordt opgegeten. Dit laatste wordt gedaan, om onpasselijkheid te voorko men. Ook de Twentsche boeren kunnen een groot aantal eieren verdragen. Vroeger werd er in de provincie Groningen, in het bijzonder in het Oldambt, een eigen aardig eierspel gespeeld, dat men „lomperke- pan" noemde. Eenige dagen voor Paschen kwamen de kinderen uit een buurt bij elkan der en brachten bij een hunner een hoeveel heid zand op de deel, het gedeelte van de schuur, waar het koren gedorscht werd. Dat over de kousen der kinderen koopt ze bij JAAP SNOR (en de kijk is er af, hij breit ze zelfs BEST). Ie kl. reparatie-inrichting: voor alle soorten wollen kleeding. Kousen en sok ken (ook de allerfijnste) Den Helder, Zuidstr. (Let op de Gelen Winkel.P.S. Vracht voor onze rekening. maken, maar toch is het altijd 't best de fei ten onder de oogen te zien. Ik bewonder haar Als zij niet je moeder was, dan zou ik haar zeker aardig vinden, maar zooals het nü is, kunnen wij niet samen zijn. Onze antipathi zou regelrecht in haat verkeeren." „Zeg zulke dingen toch niet, liefste Als jullie niet met elkaar kunt omgaan, wat zal het leven mij dan waard zijn „Maar je vergt ook een onmogelijkheid, Roger. Je zoudt willen, dat ik met haar 'sa menwoonde Dat wil ik niet, nooit Hij liet haar handen los en keek haar in het gelaat met zoo innig-droeven blik, dat die haar meer trof dan het scherpste verwijt. „Kijk toch niet zoo," zei ze en trachtte te glimlachen. Een man kan toch niet altijd aan den leiband van zijn moeder blijven loo pen. Je zult toch ons beiden moeten kie zen Hij overdekte zijn gelaat met de handen en wendde zich van haar af. „Ik kan haar nooit verlaten, Evelyn zelfs niet voor jou Er volgde een langdurig stilzwijgen toen vroeg zij op heeschen, onnatuurlijken toon „Weet je wel, wat dit beduidt, in al z'n consequenties Zonder wat te zeggen, knikte hij slechts be vestigend, terwijl hij nu weer smeekende den blik op haar gevestigd hield. „Al zou het mij nu ook het leven kosten, om te weigeren, tóch zal ik er nooit in toe stemmen, om in één huis te wonen met je moeder," zei Evelyn en liet zich op een rust bank vallen, of ook haar lichaamskracht zoo danig was uitgeput, dat zij niet meer kon. „En al kostte het mij ook het leven," luid de zijn antwoord met klanklooze stem. „Ik zal Moeder nooit verlaten. Ik ben alles, wat haar ter wereld is overgebleven „Ga dan," drong zij, „waarom zou je langer hier blijven het is niets dan een kwelling voor ons beiden." „Meen je dat?" vroeg hij nog eens. „Kan je mij opgeven, enkel en alleen, omdat ik niet verzaken wil den plicht, mij opgelegd door de natuur en door den Hemel Dit is toch zeker een nachtmerrie Dit kan toch niet zand spreidden zij cirkelvormig uit en maak ten er een schijf van, ter dikte van een paar centimeter en met een middellijn van een a anderhalven meter. Het zand werd mooi glad gestreken en om de schijf kwam een ringwal van zand, ongeveer een hand breed hoog. Slechts op één plaats liet men een opening in den wal. Daarin legde men een dakpan onder een helling van 45 graden en met den hollen kant naar boven. Buiten den wal rust te de pan op een paar steenen en zoo helde ze af naar de zandschljf. De pan zelf werd ook met een dun laagje zand beplakt. Waar zoo'n „lommerkepan" in gereedheid was ge bracht, kwamen de kinderen op de Paasch dagen bij elkander. Zij waren gewapend met gekleurde eieren en lieten die langs de dak pan op de zandschijf rollen. Dat ging om de beurt en wie het ei van een ander raakte op de zandschijf, had recht op een paar noten uit den pot. Tegenwoordig kent men dat spel niet meer, maar het noten spelen is nog vrij algemeen gebruik in Groningen en Drente. Tegen Pa schen slaat men in bijna elk gezin een paar pond noten in. BINNENLANDSCH NIEUWS. Smokkelvee te Goirle. Een schietpartij midden in in het dorp. Vrijdagnacht tusschen drie uur en halfvier is het midden in het dorp Goir le bij Tilburg voor de zooveelste maal tot een schietpartij gekomen. Op ge noemd uur kwamen twee auto's 'n per sonenwagen en een vrachtauto, van de richting der grens door het dorp gere den. Ter hoogte van café „Mozes" wer den beide wagens door kommiezen be schoten. De kogels floten langs de hui zen. Uiteraard beleefden de bewoners in de omgeving eenige angstige oogen- biikken. De personenauto ontkwam de vrachtauto werd staande gehouden. Maar het succes was niet groot. Er werd slechts een klein fleschje cog nac gevonden vermoedelijk een hart verst erkertje voor den chauffeur. De vrachtauto werd mede teruggevoerd naar het gi*enskantoor, waar proces verbaal werd opgemaakt. Er is een ac tie gaande om bij den Minister te pro testeeren tegen deze herhaalde schiet partijen in de bebouwde kom van het dorp. Ditmaal kwamen de omliggende huizen er, voorzoover kon worden na gegaan „zonder kleerscheuren" af, doch een vorige maal bijvoorbeeld wer den op verschillende plaatsen ruiten stukgeschoten. Oplichting van den Staat der Nederlanden. Twee robbenjagers en een veldwachter voor de rechtbank Vrijdag stonden voor de Rechtbank te Leeuwarden terecht de 29-jarige Joh. Bottema en de 28-jarige J. Bol, beiden robbenjagers te Zoutkamp, verdacht van oplichting van den Staat der Ne derlanden voor f 2000 of f 1000, of al thans eenig geldbedrag. In 1932 zijn door hen 1040 robbon aangegeven door telkens dezelfde vellen met aange naaide vinnen te vertoonen. Verdachten zeggen, dat er niet meer waren dan 547. VOOR DE BIJ KANAALWEG DEN HELDER. Prima vloerzeil52 Prima lenoieum, Krommenie 115 Inlaid- of Graniet 2-25 Groote sorteering Bouclé,- Wilton en Deventer mijn Evelyn zijn „Voor mij is het even verschrikkelijk als voor jou Met niets om op uit te zien, ga ik dus naar Iriya terug. O Roger, hoe kan je nu mijn heele leven en zooveel van het jóuwe bederven Haar hoofd viel achterover. Hij werd doods bleek en hij dacht, dat zij een flauwte kreeg. „Evelyn!LiefsteDit is doodend voor ons beiden „Kan je je die opoffering niet voor mij ge troosten, Roger Is het volstrekt hopeloos Hij stond op en zei vastbesloten „We hebben nog een jaar en acht maan den vóór ons, eer je vader ons zijn toestem ming zal geven voor een huwelijk. Tot dien tijd om is, wil ik geen beslissing van je aan nemen. Je kunt mij in dien tijd wel zeer on gelukkig maken, maar je zult mij nog niet doen wanhopen. Nü zal ik gaan. Maar, eer je naar Iriya terugkeert, zal ik je weer vragen, of je bij je wensch volhardt, dat ik mijn lief de voor jou zou bewijzen, door mijn moeder te verlaten. Je weet, wat een mans moeder is en behoort te zijn voor haar zoon. Je weet, hoe zwak zij is iedere opwinding maakt haar ziek. Op die manier zou ik een gevoel krijgen, of ik een moordenaar ben. Wat weet je van haar natuur Wat hindert je zoo'n klein verschil van opvatting Misschien heb jij wel gelijk en zij ongelijk. Tracht dan zoo veel mogelijk te vermijden de gesprekken, die verdeeldheid kunnen wekken. Als je mij toch lief hadt, Evelyn, zou je nog wel meer riskee- ren om mijnentwille." „Ik zou alles anders voor je willen riskee- ren. behalve dit, want dat zou toch onze liefde voor elkaar dooden. Maar toe, ga nu," drong zij weer, in snikken uitbarstend. „Als wij geen van beiden anders kunnen doen, waarom zullen wij elkaar dan blijven kwet sen Zij wilde geen woord meer tot hem zeggen en dus ging hij. Dien volgenden dag kwam hij wéér, maar zij wilde hem niet ontvangen en hij begreep, dat hij berusten moest in haar besluit, om een einde te maken aan hun verloving. Mary zag, dat Evelyn zeer ongelukkig was De officier van justitie eischte tegen elk der verdachten één jaar gevange nisstraf, met aftrek van preventieve hechtenis. In deze zaak werden 19 getuigen ge hoord. Mr. Beukelaar uit Groningen vroeg vrijspraak, omdat niet bewezen is, dat verdachten zeehondenvellen met aan genaaide vinnen hebben getoond. Tevens stond terecht de veldwach ter van Schiermonnikoog, Douwe Min- nema, oud 50 jaar, verdacht van valsch beid in geschrifte in verband met deze zaak. De officier van justitie eischte tegen verdachte negen maanden gevange nisstraf, met aftrek van zeven maan den preventieve hechtenis. Mr. Schaper uit Leiden vroeg vrij spraak, omdat niet bewezen is, dat hier fraude is gepleegd. Kind ttit een rijdenden trein gevallen. Donderdagmiddag is ongeveer 1 Km. vóór Ede een Duitsch jongetje, dat be hoorde bij een transport Duitsche kin deren, die in ons land eenige weken zullen doorbrengen, uit den trein ge vallen. Ofschoon het nog ongeveer 50 M. meegesleurd werd, bracht het knaapje het er jnet een lichte hersen schudding en eenige schaafwonden af. Het jongetje is naar het ziekenhuis te Bennekom gebracht. BUITENLANDSCH NIEUWS. Dorstige kelen 1 In negentien staten van Amerika is Donderdagnacht precies om 12 uur het bierverbod opgeheven, welke gebeurte nis in vele stedcf» op feestelijke en uit bundige wijze is gevierd. In New-York, waar de brouwerijen zooals men weet, besloten hadden pas Vrijdagochtend om 6 uur bier uit te schenken, was het en daarom zei ze geen woord over haar eigen geluk. Op den acht-en-twintigsten vertrokken de meisjes naar huis. Sir George Illingworth stond aan het station, en, terwijl Mrs. Gil bert nog even met Mary sprak, zag hij kans, Evelyn in te fluisteren „Ik zal u heel gauw volgen naar Iriya. Of u het zelve nu verlangt of niet, ik wil u tot de mijne maken." Evelyn zei hier niets op en knikte hem en kel verstrooid toe, toen hij een smachtenden blik naar haar wierp door het portierraampje. De trein zette zich in beweging en binnen enkele minuten reden zij over de vlakte, die Evelyn zich nog zoo goed herinnerde van dien vorigen keer, toen zij uit Melboume daarheen terugkeerde. En als het landschap haar toen maals saai en weinig-belovend had geleken, nü was het nog ééns zoo erg, want toen was zij althans vervuld geweest van vage droo- men betreffende de mogelijkheden van het leven, maar nu aanvaardde zij dit als een pro zaïsche teleurstelling. HOOFDSTUK XVIII. Toen Mary en Evelyn Iriya weerzagen, was dit stralende in herfstpracht. Overal was de grond bedekt met een groen grastapijt, daar er er lagen lang een zachte regen was geval len. Tiddly was het eerste levende wezen, dat zij zagen. Hij kwam de paarden aannemen van Stogdale, die de meisjes was gaan halen. In aanmerking genomen, de overhaasting, waarmee de verloving van Evelyn en Roger in stilte dan toch had plaats gehad, waren haar ouders niet al te zeer verrast, toen zij van het verbreken van dien band hoorden. In hun hart namen zij het hem kwalijk. Had hij eerst gezorgd, dat Evelyn zijn moeder had leeren kennen en had hij haar al dadelijk ge zegd. dat hij verwachtte, hoe Mrs. Thorburn bij hen haar intrek zou nemen, dan zou hun beiden dit leed bespaard zijn. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1