BEHOEFT MET DUUR IE ZIJN. Uw Kleedlng Kledingmagazijnen ELDER. C. HOOGVORST Wij maken reeds vanaf 28 gld tot 65.- gld een costuum of overjas naar maat in zwart, blauw of fantasie. PRIMA STOFFEN, KEURIG PASSEND. Voor 9.75 opklimmend met 5 gld tot 45 gld leveren wij gaarne onze BETERE confectie-costuums en re genjassen. Kinderkleeding voor halve prijzen. OVERHEMDEN I 1.35. 1.50, en 1.90. HOEDEN. PETTEN, extTa goedkoop. Alles met VOLLEDIGE GARANTIE. Een politieke vergadering met tumult. Naar aanleiding van het Wilhelmus. In de Maandagavond te Utrecht ge houden vergadering spraken ir. A. A. Mussert en de heer C. van der Voort van Zijp. Beider redevoeringen werden her haaldelijk door applaus der stamp volle zaal onderbroken. Het s.d. raadslid G. L. de Haas kreeg gelegenheid tot een korte uiteenzet ting van zijn standpunt, waarop de heer Mussert deze spr. beantwoordde. Zoowel tijdens dit debat als daarna bleef het in de zaal rustig, maar toen ir. Mussert aan het einde der bijeen komst mededeelde, dat het „Wilhel mus" zou worden gezongen, waarom hij andersdenkenden gelegenheid gaf het gebouw te verlaten, brak een tu mult los. Aan alle kanten werd gefloten en gejoeld en een deel der aanwezigen zette de „Internationale" in. Deze werd dadelijk overstemd door het „Wilhelmus", dat door een staande zaal werd gezongen. Vrij rustig ging men daarna uiteen. Op straat en in de omgeving van Ti- voli waren den heelen avond groote menschenmassa's op de been. Tal van malen moest de politie de straat schoon vegen. Ook na elven bleef het in de binnenstad nog langen tijd rumoe rig en hoopten zich groot ere volksme nigten op hoeken en pleinen op. EEN ROEKELOOZE VROUW ACHTER HET STUUR. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft Woensdag terecht gestaan, de 23-jarige stu dente C. H. de V., die op den Straatweg tus- schen De Bilt en Zeist met haar auto terecht was gekomen op het rijwielpad, waarbij mevr. BI. werd aangereden en zoodanig ge wond, dat ze nog steeds in het ziekenhuis vertoeft. Verdachte had met groote snelheid de bocht genomen, waardoor ze van den rijweg afgeraakte. Na verhoor van een paar getuigen, die ver klaarden, dat verdachte roekeloos had gere den, eischte de officier van justitie, die ook van meening was, dat roekeloos was gereden, een hechtenisstraf van 14 dagen en intrek king van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. De verdediger pleitte voor een geldboete als straf, of anders veroordeeling tot een voor waardelijke straf. VROUW DOODGESTOKEN. De rechtbank te Maastricht heeft Dinsdag J. J. S., 26 jaar geditineerd, veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf, ter zake van doodslag gepleegd op Anna Creutzer, op 13 Januari te Hoensbroek. De eisch was 10 jaar gevange nlsstraf. Na de uitspraak verklaarde verdachte, om zijn geweten te ontlasten, dat hij de vrouw met voorbedachte rade had vermoord, omdat hij het niet in koele bloede kon doen, had hij zich eerst bedronken. TEENEN AFGEREDEN. De trein, welke om 13.09 van Alphen a.d. naar Amsterdam (Willemspark) vertrekt moest Dinsdag nabij de halte Gouwsluis plot seling stoppen wegens het vastloopen dei- remmen. De leerling-machinist trachtte het euvel te verhelpen, doch ging daarbij met een dei- voeten op de rails staan, waardoor hem, toen de locomotief plotseling achteruit reed, twee teenen werden afgereden. De leerling is naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. De trein kon met eenige ver traging de reis voortzetten. Kind aan brandwonden overleden. Celluloid pop bij de kachel. Dinsdagmorgen was een twee-jarig kind in een woning aan de Paul Kruger straat aan het spelen met een cellu loid pop. Het kind kwam te dicht bij de kachel, de pop vloog in brand en 'n oogenblik later brandden ook de klee ren van het kind. Op het gegil van de kleine kwamen de ouders toeloopen, zij blusschten de vlammen. Maar het kind was zoo verbrand, dat het na aan komst in het ziekenhuis is overleden. De Nederlandsclie tentoonstellings trein. Het is een gelukkig teeken, dat men in deze benarde tijden niet bij de pak ken neder gaat zitten, doch tracht het maatschappelijk evenwicht te herstel len. Zoo wordt voor de Nederlandsclie industrie er alles opgezet 't afzetterrein uit te breiden. De jaarbeurs, een extra reclame campagne, enz. zijn daarvan 't voorbeeld. Thans hebben onderhan delingen gevoerd tusschen de Neder landsclie Spoorwegen te Utrecht, de Directie der Europcesche Tentoonstel- lingstreinen en een Nederlandsclie Groep, er toe geleid, dat in ons land een Nederlandsche Tentoonstellings- trein zal loopen. Deze zal bestaan uit 17 wagons, waar van 15 salonwagens geheel als exposi tie-ruimte worden ingericht, met een geraamde oppervlakte van 1000 M2. De lengte van den trein zal circa 400 M. bedragen. Vooral nu vele bedrijven, door ex port belemmeringen zich meer op de binnenlandsche markt zullen moeten toeleggen, is deze „rollende jaarbeurs", die op grootsche wijze wordt opgezet het aangewezen middel om het contact met den handel en het publiek te be werkstelligen. Immers, deze tentoon stelling is niet gevestigd op een een traal punt, doch gaat zelf de koopers bezoeken. De Nederlandsche Tentoonstellings- trein wordt voor het publiek openge steld 15 Mei a.s. te Utrecht en maakt van daar uit een tocht door ons land, die drie maanden zal duren. Circa 70 der belangrijkste plaatsen in geheel het land worden bezocht. Waar de plaatsruimte niettegen staande de respectablc lengte van den trein, beperkt is, worden de ;meest be langrijke bedrijven het eerst in de gele genheid gesteld deel te nemen. In het buitenland zijn de bereikte re sultaten van dien aard, dat in België dit jaar reeds de derde tentoonstellings trein wordt georganiseerd. Tientallen exposanten, die aan den Belgischen Tentoonstellingstrein deelnamen, zon den reeds aanvragen voor den Neder- landschen trein. Nederlandsch Fabri kaat heeft echter prioriteitsrecht, De toegangsprijzen zullen matig zijn terwijl overwogen wordt om voor on- lerwijs-imichtingen enz. bij collec tieve bezoeken een speciaal geredu ceerd tarief vast te stellen. Deze vooruitstrevendheid toont de standvastigheid van ons Nederland sche volk, een vooruitstrevendheid die moet worden toegejuicht en van alle zijden gesteund. gafhoe meer menschen in arrest, hoe lich ter de straf en hoe meer kans op intrekking van de salariskorting. De G. was reeds een maal tot een maand voorwaardelijke gevan genisstraf veroordeeld wegens verduistering. Concludeerend eischte de fiscaal tegen De G. acht maanden gevangenisstraf en* ontslag uit den militairen dienst, tegen Van K. tien maanden gevangenisstraf en ontslag uit den militairen dienst, tegen Sch. zes maanden ge vangenisstraf en tegen D. zeven ma&nden gevannisstraf en ontslag uit den militairen dienst. Het pleidooi. In zijn pleidooi wees de verdediger er op, dat deze vonnissen uiterst gewichtig waren, omdat zij richtsnoer zouden zijn voor de ver dere uitspraken van den Krijgsraad. Hij verklaarde de verdediging na machti ging van den commandant der Zeemacht te hebben aanvaard om twee redenen lo. om dat hij de verdediging nimmer weigert, indien hij daartoe voldoende Tyd beschikbaar heeft en er geen wettelijke redenen voor verhinde ring bestaan 2o. zou bij een eventueel hoo- ger beroep door een bepaalt soort raadslieden voor het Hof valsclic munt geslagen kunnen worden uit het feit, dat deze menschen zon der raadsman bleven in het proces in eerste instantie. Bovendien is pleiters persoonlijke overtui ging, dat een raadsman desgewenscht te al len tijde aanwezig behoort te zijn, al was het slechts om den schijn van onevenwichtige rechtspraak te vermijden. De snelle opeenvolging van feiten bij de Marine resumeerend, verklaart pleiter, dat hier door veel vertroebeld is wat anders zeer klaar en duidelijk zou zijn. De geweldige hetzecampagne, die een be langrijk deel van de pers ontwikkeld heeft na de muiterij aan boord van „De Zeven Pro vinciën" heeft veler oordeel vertroebeld. Met zeer geweldige wraakgedachten be zield, wordt door de publieke opinie van ie- deren dienstweigeraar een muiter gemaakt, van iederen schepeling een onbetrouwbaar sujet. UIT ONZE OOST. GEMEENTE WIERINGEN. ONS WIERING ERMEERHOEKJE. De dienstweigering te Soerabaja. Dc Zeekrijgsraad ving op 11 April j.1. de behandeling aan van de zaken der dienstweigeraars bij de marine. Van deze stonden de eerste vier te recht, n.1. de matroos der eerste klasse De Geus, de stoker dei- eerste klasse Dijkstra, de matroos der tweede klas se Schilthuizen en dc korporaal-torpe- domaker Van Kouwen. De Geus werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en ontslag uit den militairen dienst, Dijkstra lot vijf maanden gevangenisstraf, Schilt huizen tot vier maanden gevangenis straf en Van Kou wen tot tien maan den gevangerfisstraf en ontslag uit den militairen dienst. DE DIENSTWEIGERING TE SOERABAJA. De zitting van den Zeekrijgsraad was niet openbaar. De Marine verstrekte de volgende gegevens De Zeekrijgsraad werd gepresidieerd door den luitenant-kononel der mariners C. J. O. Dorren, als fiscaal trad op de officier van Administratie der eerste klasse mr. G. H. van Driel. Als verdediger trad op de officier van ad ministratie der tweede klasse S. D. Duyver- man. Voor den aanvang van de zitting hield de president een redevoering, waarin hij zeide, dat met deze zitting een aanvang werd ge maakt met een massa-berechting, uniek in de annalen der zeemacht. Hij hoopte dat de rechtspraak van den Krijgsraad een sanee- renden invloed zou uitoefenen, hetgeen in deze tijden van het grootste belang moest worden geacht. Zich richtend tot den fiscaal wees de pre sident op zijn groote verantwoordelijkheid. Hij sprak de hoop uit, dat de Krijgsraad zou kunnen steunen op een gedegen requisitoir. Zich wendend tot de leden van den Krijgs raad wees spreker er op, dat van hun beslis singen zeer veel afhing. De zaken zijn te splitsen in twee hoofdgroe pen lo. zaken betrekking hebbend op de mas sa ongehoorzaamheid. 2o. zaken betrekking hebbend op de mui terij. De zaken hebben een ernstigen en een tra- gischen kant, ernstig voor de marine, tragisch voor de schuldigen. De president sprak de hoop uit, dat de Raad zijn beslissingen zal nemen met warm hart en koel hoofd. „Wij dienen er van bewust te zijn, dat, wan neer wij het sentiment laten meespreken dit funeste gevolgen kan hebben." Bij de strafoplegging dient onderscheid te worden gemaakt tusschen aanstokers, oprui ers, bewuste opstandelingen en domme onbe- radenen. Bovendien zal de Raad, gesteund door het oordeel der Regeering en door het oordeel van den fiscaal hebben te beslissen over de houding van diegenen, die als meerderen door de gevaarvolle ontknooping werden ver rast en of zij datgene gedaan hebben wat op dat oogenblik hun plicht was. In zijn requisitoir belichtte de fiscaal het aandeel van elk der beklaagden. Hij merkte ten aanzien van Van K., op, dat zijn vergrijp zeer ernstig was, ondermeer in verband met zijn rang, terwijl ten aanzien van Sch. werd aangevoerd dat het vergrijp minder ernstig is aangezien hij door het voorbeeld van Van K. zeer ten kwade was beïnvloed. Tevens werd zijn zeer jeugdige leeftijd in aanmerking genomen. Voorts werd in het requisitoir ten aanzien van D. opgemerkt, dat het delict van onge veer gelijke zwaarte was als dat van Sch. D. was echter reeds eerder in Willemsoord tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens dienstweigering. Ten aanzien van De G. werd opgemerkt, CURSUS RIJPERE JEUGD. Uitstekende resultaten be reikt, welke de gestelde ver wachting overtroffen. De cursus voor de Rijpere Jeugd, welke in het najaar van 1932, door het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en de vereeniging „Volksonderwijs" werd opgericht heeft dc lesavonden voor dit seizoen beëindigd. Als waardig sluitstuk op deze bui tengewoon goed geslaagde cursus werd Dinsdagavond een lezing gehouden met film en lichtbeelden door den be kenden natuurvriend Jan P. Strijbos over vogelleven in Nederland. Werd op de gewone lesavonden spo radisch een buitenstaander toegelaten, voor dezen avond was het den leerlin gen vergund hunne ouders mede te nemen, terwijl bovendien nog verse lul lende uitnoodigingen waren verstrekt, zoodat een flink gezelschap aanwezig was in dc bioscoopzaal „De Haan". Wij merkten onder de aanwezigen op de Burgemeester, secretaris, een wethouder, de Gem.-Ontvanger en en kele raadsleden. Na een kort openingswoord van den heer J. de Wit, waarin hij vooral den heer Strijbos welkom heette, was aller eerst het woord aan den heer van 't. Ilof, die tot de leerlingen een korte toe spraak hield. De heer van 't Hoi, namens de leera ren sprekende, sprak er zijn voldoe ning over uit dat de cursus zoo goed geslaagd mag heeten. Tachtig procent van de leerlingen heeft steeds trouw de school bezocht, een teeken dat dit onderwijs wel de belangstelling had, de resultaten zijn zeer bevredigend, de onderwijzers hebben prettig gewerkt. Voor hen, die minstens 10 maal de cursus hebben bezocht, is een leesboek Aangeschaft, welke zijn gekocht van de dubbeltjes door de leerlingen zelf bijeen gebracht. Het aantal leerlingen bedroeg 60. Spr. is ook de ouders dankbaar voor de medewerking door hun kinderen steeds naar de cursus te zenden, wel ke medewerking naar spr. hoopt steeds zoo mag blijven. De heer J. de Wit sprak vervolgens nog enkele woorden namens de com missie. Wat bereikt is, zegt de heer de Wit, overtrof de verwachting, gelet op de vroegere vervolgcursussen. Spreker dankt het gemeentebestuur voor de royale medewerking door het toestaan van een subsidie, die dc commissie in staat stelde dc cursus op te zetten zoo zij zich dat gedacht had. Spr. hoopt dat de toestand van de gemeentekas het volgend jaar weder om bij machte is, om een tweede cur sus mogelijk te maken. Een bijzonder woord van dank brengt spr. aan het onderwijzend personeel welke zich met groote ambitie voor de ze cursus heeft gegeven. Spr. brengt lof aan de leerlingen de dosis kennis welke zij dezen win ter hebben opgedaan, kan een basis zijn voor latere ontwikkeling. Als er weer een cursus komt, hoopt spr. dat hier aan deelgenomen zal worden door 2 maal 60 leerlingen. Nadat dit huishoudelijk gedeelte be ëindigd was, verkreeg de heer Strijbos het woord tot het houden van zijn le zing. De heer Strijbos hield, voor dat hij overging tot het vertoonen van film en lantaarnplaatjes, een korte inleiding over het vogelleven in Nederland. Bescherming van de natuur komt ten goede aan de vogels naast onze andere menschelijke behoeften hebben wij ook natuur noodig, waarvan de GRAS- EN KLAVERZADEN VOOR „DE VVIERINGER.MEER." Landbouwers, die het plan hebben gras- of klaverzaden te telen om deze aan de Wierin- germeer te verkoopen, dienen er rekening mede te houden, dat de Wieringermeer-Di- rectie bij voorkeur gras- en klaverzaden zal aankoopen, die hier te lande zijn geteeld, mits deze te velde door den Nederlandschen Algemeenen Keuringsdienst (N.A.K.) en op partij zijn goedgekeurd. De bedoeling is der halve, dat de regeling zooals deze de laatste jaren voor witklaverzaad heeft- gegolden ook voor roodklaverzaad zal worden toegepast. BURGERLIJKEN STAND Medemblik 6-12 April inbegr. gedeelte Wieringermeer. Geboren: Anthonius Martinus, zoon van Willem Manshanden en Johanna Hoek; Mattheus Wilhelmus, zoon van Petrus Josef Stroet en Cornelia Schil der.; Johan Conrad, zoon van Johan Conrad Fischer en Petronella Helena Rinsma. Gehuwd: Freek Hindrik Wilkens en Grietje Nomden. Overleden: Pieter Dekker, 62 jr. we- duwn. van M. de Vries. Uitslag aanbesteding bruggen. Van wege den directeur-generaal der Zui derzeewerken is aanbesteed de bouw van tien bruggen in gewapend beton met bijkomende werken in de Wierin germeer. Laagste inschrijver Th. Fok- kens te Dokkum voor f 70.180. Beroep aangenomen. De bij de Geref. Kerk te Slootdorp beroepen Cand. tot de II.D. de heer Van der Vliet te Zeisi, heeft dit beroep als hulpprediker aan genomen. Schadelijk gedierte. Hoewel alles nog in een beginstadium verkeert in onzen nieuwen polder, is daarentegen het on gedierte in legioenen vertegenwoordigd. Ratten en muizen zijn schier overal te zien of hun sporen te ontwaren. Ook wezels ziet men af en toe voor het voet licht komen. Op een der bedrijven mocht men dezer dagen een 4-tal van laatstgenoemde cxemplaron onschade lijk maken. Bruggenbouw. Geleidelijk met dc aan leg van nieuwe wegen komen ook de brugverbindingen tot stand. De befaam de ponten en bijna historische vletjes verdwijnen meer en meer, al zal bij ve len de herinnering aan deze eerste pio niers bij het beginstadium der droogleg ging blijven voortleven. dat deze geheel uit zichzelf tot zijn misdra ging is gekomen, waarbij hij als motief op- vogels een onderdeel zijn. Inscharen van weidevee. Naar ver luidt, zullen de voor hier ingeschreven jonge koebeesten in de tweede helft van April reeds arriveeren. Naai- het zich laat aanzien zullen door de goede weide stand aan deze runderen een malsche ontvangst kunnen worden geboden, 't Geeft voorts weer de bekende zomer- sche levendigheid en tevens de inlui ding voor het naderend seizoen. Vlugge boombeplanting. In zeer snel tempo gaat de aanplant der boomen voort en langs de wegen en in de dorps omgeving ziet men de boomen als het waren bij tooverslag uit den grond verr rijzon. Reeds nu vormen ze reeds 'n wei kome onderbreking op de groote vlakte. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. R. K. KERK H. Geest-kerk te Slootdorp Zondag 16 AprilH.H. Missen te 7en 10 u. 's av. te 6 uur Lof Maandag 17 AprilH.H. Missen te 7Va en 10 u. Dinsdag 18 AprilH. Mis te 7l/a uur. Woensdag 19 April H. Mis te 7'/a uur. 's av. te Th uur Lof met conferentie. Zaterdag 22 April H. Mis te 7'/a uur. 's Avonds van 6—8 uur biechtgelegenheid. Maria, Sterre der Zee-kerk te Middenmeer. Zondag 16 April H.H. Missen te Th en 10 u. Maandag 17 April: H.H. Missen te Th en 10 u. Donderdag 20 AprilH. Mis te Th uur. Vrijdag 21 AprilH. Mis te Th uur. Zaterdag 22 April's Avonds van 68 uur biechtgelegenheid. ZONDAG 16 APRIL. NED. HERV. GEM. Slootdorp 's av. 5 uur Ds. Fischer. Voor inwoners Middenmeer autobusverbin ding 4.30 uur. Geen Zondagschool. EVANGELISATIE Slootdorp voorm. 9.30 uur Ds. H. J. Hak, Pred. der Ned. Herv. Kerk te Alkmaar. Bevestiging nieuwe lidmaten en bediening van de H. Doop. Op de eerste Paaschdag zal er een bus voor de kerkgangers rijden van Aartswoud over Middenmeer naar Slootdorp v.v. Deze bus zal ±9.10 te Middenmeer bij de Cantine zijn zoodat men zich daar kan verzamelen. GEREF. KERK Slootdorp v.m. 10 uur Cand. v. d. Boom van Overschie. Nam. 3 uur v. d. Boom, Voorb. H. Avondmaal. Middenmeer 's av. 7 uur dienst Voorb. H. Avondmaal. MAANDAG 17 APRIL. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Finkensleper, GEREF. KERK Slootdorp v.m. 10 uur cand. v. d. Boom. Voor de instandhouding van den vo gelstand is 't noodig dat hij beschermt wordt. Het mag de bekende natuurvrienden Ilijmans en Tijsen dan ook als een groote verdienste aangerekend worden dat zij geijverd hebben voor de z.g. natuurmonumenten, waar de broed plaatsen zijn en waar de vogels in de ongerepte natuur zich kunnen uitL ven. Ons land heeft verschillende natuur monumenten, waarvan het eiland Texel wel heel bekend is. Ook in de nabijheid van Wielingen zijn groote mogelijkheden weggelegd, o.a. het Boe- zenimeer wat zich .meten kan met Texel, legio vogels van verschillende pluimage wouden hier aangetroffen wanneer men de medewerking van het publiek kan krijgen is een prachtig natuurmonument hiervan te maken. Ook in deW.-Meer zouden op ver schillende plaatsen welke voor onze cultuur minder of ongeschikt zijn ide ale broedplaatsen gesticht kunnen worden. Spr. vertoont hierna een prachtcol- Iectie lantaarnplaatjes, waarbij hij op zeer populaire en geestige wijze toe lichting bij geeft. Voor het maken van deze plaatjes is ontzaggelijk veel geduld noodig ge weest. gezien het nog al wispelturig foto-object wat de vogel is. De groote liefde welke menschen als de heer Strijbos en c.s. voor de natuur hebben, trad hierbij duidelijk aan den dag. De films, die werden vertoond wa ren juweeltjes, waarvan een buitenge wone opvoedkundige waarde uitgaat. Een noviteit op dit gebied was de ge luidsfilm van de aalscholvers-kolonie te Lekkerkerk, een fil,m welke is ver vaardigd onder leiding van den heer Strijbos. Men staat verbaasd wat bereikt is op het gebied van de film met de toch meestal schuwe vogel. Het gesprokene en vertoonde viel dan ook zeer in de smaak. Met het orga niseeren van deze avond, heeft de com missie dan ook een zeer gelukkige greep gedaan, en mocht er dit najaar weer cursus gehouden worden, zeker [zal dan een avond als deze weder in het leerplan opgenomen worden. De heer J. de Wit sprak in zijn slui tingswoord een hartelijk woord van dank tot den heer Strijbos voor zijn zeer leerzame lezing. VRAAGT LETOPHET FABRIEKSMERK Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. Gevestigd te Alkmaar. Aan de op 1 Mei 1933 te houden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders zal worden voorgesteld het dividend over 1932, voor de preferente aandeelen te bepalen op 6% en van de gewone aandeelen op 3%. Op de preferente aandeelen werd in min dering hierop in November 1932 reeds een interim-dividend van 3% betaalbaar gesteld. BINNENLANDSCH NIEUWS. VLIEGONGEVAL TE HARSKAMP. Woensdagmiddag is bij militaire oefenin gen in de Harskamp door nog niet opgehel derde oorzaak een militair vliegtuig bemand met den sergeant-majoor Buwalda en een sergeant-waarnemer brandende omlaag ge komen. De piloot slaagde er met groote be hendigheid in het toestel op den grond te zet ten. Beiden inzittenden sprongen er onmid dellijk uit, zij hebben slechts lichte verwon dingen opgeloopen. WAARTOE HARDNEKKIGHEID LEIDEN KAN. Zal de raad van Gramsbergen ontbonden worden Maandagavond heeft de gemeenteraad van Gramsbergen behandeld een brief van Gedep. Staten, waarin deze mededeelen, dat zij op de begrooting voor 1933 hebben gebracht een post voor den bouw van een hervormde school te de Krim. Aangezien de raad steeds heeft geweigerd uitvoering te geven aan een in beroep door de Kroon genomen beslissing, waarin het recht van het schoolbestuur te de Krim werd vastgesteld, werd de raad thans daartoe gedwongen, maar wenschten Gedep. Staten den raad gelegenheid te geven de mid delen tot dekking aan te wijzen. De raad wei gerde dit. De heer Colenbrander stelde voor in beroep te gaan bij de Kroon tegen de be schuldiging van Ged. Staten, dat de raad wei gerachtig is. Hij meende, dat de raad slechts de uitvoering uitgesteld heeft en dat daarom het wetsartikel ten onrechte is toegepast. Ook dit voorstel werd verworpen. De burgemeester deelde mede, dat de raad nu niets meer te zeggen heeft over de wijze, waarop Gedep. Staten de in uitgaaf op de begrooting gebrachte posten zullen dekken. Volgens hem zou het heel goed mogelijk zijn, dat ontbinding van den raad een feit zou worden. MARKTBERICHTEN. Schagen 13 April 1933. Eierveiling. Aanvoer 155.000. Prijs 52-54 kg. 1.60 55-57 kg:. 1.70 a 1.90; 58-60 kg. 1.80 a 2.10; 61-63 kg. 2.10 a 2.30; 64-67 kg. 2.20 a 2.40; klein 1.60. 9000 Eencleiei'cn 1.20 a 1.40; 16 kal- koeneieren 3.00; 300 kievitseieren 5.10, a 6.— alles per 100. Schagen, 13 April 1933 Op de heden gehouden weekveemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 180 Gelde koeien mag. 110 a 150; 43 Gelde koeien vette 130 a 170; 35 kalfkoeien 120 a 180; 30 pinken 20 a 30; 239 Nuchtere kalve ren 3 a 10; 309 Overhouders 6 a 15; 33 Lammeren 6 a 10; Bokken en geiten 2 a 75; 8 Varkens mag. 12 a 18; 22 Var kens (vette) per kg. 30 a 32 'et.; 158 big gen 8 a 13; konijnen 0.75 a 1.40. KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2