24e JAARGANG VRIJDAG 21 APRIL 1933. No. 32 '8®r NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ..DE WAKENDE LEEUW" J. R. KEUSS. Laat 125 Alkmaar. PARIJSCHE MODEBRIEF. PLICHT IS GELUK Wat verstaat men in den volksmond onder „ASPIRIN" ■WIERINGER COURANT» VERSCHIJNT BLKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRUB per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOS K ER, W LERING EB. BUREAU Hlppolytnsheef WlertBgen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVIRTINTIIN Van 1—1 regelt O H. Iedere regel meer f l.lt VOOR BETERE PIJP - TABAK TABAKSFABRIEK DE MODE IN DE HUISKAMER. Hoe men ouderwetsche kamers kan moderniseeren. Een ouderwetsch huis behoeft nog niet altijd ouderwetsch te zijn ingericht. Het hangt hierbij vooral van de smaak van den bewoner af. Wie eenmaal de rust en den een voud der moderne meubels heeft lief gekre gen, wie is gaan houden van sterke kleuren, wie zich niet meer thuis voelt in volle kamers met gebloemde behangels en prullige snuiste rijtjes voor die wordt het leven in een ou derwetsche omgeving een groot probleem. De gelukkigste oplossing zou natuurlijk zijn, wanneer men zich geheel opnieuw kon inrichten. Maar dergelijke oplossingen komen in deze tijden maar zelden voor. We zullen het gewoonlijk moeten doen met de dingen die wij hebben. Met een beetje goeden wil kan men echter in ouderwetsche kamers heel veel moderni- lijk iets heel aardigs bereiken, dat, al is het dan ook niet volmaakt, toch geheel aan de moderne eischen voldoet. Onze afbeelding geeft een aardige aanwijzing, die nog op ve lerlei manieren gevarieerd kon worden, naar ieders eischen en wenschen. Het meubel be staat uit een gewone rechte divan, van ach teren en aan de zijkanten ingesloten door boekenkastjes. De wandkast is door zijplank jes in vakken verdeeld die zoowel voor boe ken als tijdschriften kunnen dienen. Ook de zijwand kan boeken bevatten en hier is te vens een halfrond tafelblad aangebracht, dat als schrijftafeltje kan gebruikt worden. Aar dig zijn hier de kastjes van verschillende hoog te, die alleen naar voren toe geopend zijn. Twee etagere-plankjes bieden plaats aan een cactus en een laag kamerplantje. Het aantrekkelijke van dit meubel is het onsymmetrische de beide zijkanten zijn on gelijk en toch vormen ze een eenheid, die aangenaam is voor het oog. Het linker zijkantje vormt één geheel. De bo venplank heeft een afge ronde hoek en steekt on geveer tien centimeter uit, evenals de beide plankjes daaronder. Daar door worden vakjes ge vormd waarin men een paar bijzonder mooie boe ken kan plaatsen, een fraaie pul of iets derge lijks. De divan zoowel als de matras en de drie rug kussens zijn met gelijke stof overtrokken, hetzij effen fluweel, rips of wol len stof. Moet het zitje met het overige meubi lair overeenstemmen, zoo laat men het hout in bij passende kleur beitsen en kiest dezelfde beklee ding van de overige meu bels of die welke er het beste bij komt. Is men echter vrij in z'n keuze, zoo kan men zich eens aan iets bijzonders wagen We zagen dit meubel o.a. uitgevoerd in groen met warmgele bekleeding, hetgeen zonnig en warm deed. Mooi was ook een meubel van zwartge lakt hout met terracottabekleeding. Stemmi ger deed bruin hout met beige kussens. Maai de eigenaardigste combinatie was hardblauw met felrood. In dit geval had men ter versie ring zwarte pullen en zwarte bloempotjes ge nomen. Hoewel men aan deze kleurensamen- stelling even moest wennen, deed ze heel mooi. Alleen kan ze lang niet overal gebruikt worden. Vóór den divan legt men een gestreept kleed, waarin de beide kleuren van het meu bel verwerkt zijn. WILHELMINE. scheiden is, wat Nederlandsch is en wat niet van het slagen van de „Koopt Nederlandsch Product-propaganda" niet mag worden ge sproken. Aan de hand van rapporten, die voor elk werkelijk belangstellende gaarne ter inzage zijn. en ook op grond van hetgeen hieronder nog volgt, kom ik tot dat oordeel. Door dumpingprijzen van buitenlandsche producten laten verscheidene Nederlandsche firma's zich verleiden deze te koopen en te verpakken. Dit verpakte product zal dus goed kooper zijn, dan dat van geheel Nederlandsch fabrikaat. Bovendien is er voor de Nederland sche fabrikant nog een tweede nadeel, dat veel fnuikender is. Het blijkt namelijk, dat de kwaliteit van deze buitenlandsche producten in vele gevallen slechter is dan het Neder landsche fabrikaat. Het buitenlandsche pro duct wordt altijd aangeboden in een verpak king met Nederlandsche tekst bedrukt. En gewoonlijk is die tekst zoo opgesteld, dat de koop((st)er en ook de winkelier denkt te doen te hebben met een product van zuiver Neder landsche oorsprong (vele voorbeelden zijn hiervan te vinden in mijn rapporten). De minderwaardige kwaliteit van die buitenland :che artikelen brengen dus niet alleen het product in kwestie in discrediet, maar doen bij de koop (st) er de gedachte opkomen dat de Nederlandsche Industrie niet in staat schijnt te zijn een prima product te leveren Het vorenstaande is van zoo groot belang, dat de regeering hier moet ingrijpen, wil zij hare propaganda niet krachteloos maken. Ook de Nederlandsche Vereeniging van Huis vrouwen dringt bij de regeering op duidelijke onderscheiding aan, wat Nederlandsch is en wat niet seeren. Een goed begin is reeds, wanneer we al het overtollige wegruimen, alle snuisterij tjes verwijderen. Maar daarmee behoeven we ons natuurlijk niet tevreden te stellen. Mis schien kunnen we hier of daar in huis, hetzij in een hal of studeerkamer of, heel eenvou dig maar in de serre, een gezellig modern zit je inrichten. We bewonderen tallooze moder ne meubels, van prachtige, luxueuse houtsoor ten vervaardigd. Maar we zagen ze evengoed van gewoon wit hout, in kleur gebeitst of met lakverf beschilderd. Met behulp van een tim merman kan men op deze wijze soms werke- FEUILLETON. Naar het Engelsch. No. 22. Mrs. Underwood had niemand van dien brief gesproken, maar Evelyn en George had den beiden het handschrift herkend. Voor het eerst sinds haar vaders ziekte had Illingworth zijn rechten op haar doen gelden; hij wilde haar onmiddellijk trouwen. De toe bereidselen voor haar uitzet waren al lang voltooid in de gegeven omstandigheden kon het niet anders dan een zeer stille huwelijks voltrekking zijn. Mrs. Underwood maakte geen bezwaren. George had gehandeld als een zoon en had bijna alle onkosten van de ziekte willen dra gen. „Al wat ik van u vraag is, dat u den domi nee hier noodt. Hij kan mijn kamer hebben, dan neem ik zoolang mijn intrek in het hotel. U duidt het mij toch niet ten kwade, dat ik Evelyn opeisch Sinds ik haar belofte kreeg, dat zij de mijne wilde worden, heb ik mij niet zoo gelukkig gevoeld, als ik dit verwacht had. Zij is zoo in zichzelve gekeerd zegt niets, van wat er in haar omgaat, maar dit al anders worden, wanneer wij getrouwd zijn. Zij voelt zeker niet zooveel voor mij als ik voor haar maar dat kan ook niet." „George," zei Mrs. Underwood, hem de hand op den schouder leggend, „als je niet geluk kig bent in je verloving dan is het nog tijd genoeg, om je terug te trekken. Als je twij felt aan Evelyn, vraag haar dan, of ze je lief heeft en ze zal je naar waarheid antwoor den." „Als ze zei, dat ze niet van mij hield, zou ik haar toch haar woord niet teruggeven. Ze heeft WAT IS NEDERLANDSCH PRODUCT? De heer W. M. Hartman te Scheveningen schrijft aan de Alkm. Crt. De propaganda „Koopt Nederlandsch Pro duct" is nog in vollen gang. Over de mogelij ke resultaten dient het oordeel dus nog te worden opgeschort. Toch make men zich van die uitkomsten geen overdreven verwachtin gen. Al jaren sta ik midden in de toegepaste propaganda voor Nederlandsch fabrikaat. En door het helpen aanbrengen van een kleine 1000 raambiljetten, (verkleinde uitgave van het groote biljet, dat door geheel Nederland is aangeplakt), bij winkeliers in geheel ons land, nam ik aan de thans gevoerde propa ganda een werkzaam aandeel. Op grond hier van moge ik mij dus alleszins tot oordeelen bevoegd achten. Mijn oordeel luidt nu, zoo lang voor het publiek niet duidelijk te onder- BINNENLANDSCH NIEUWS. DE PEEL WEER IN VLAMMEN. De brand woedt reeds twëe dagen. Alle pogingen töt blusschen tot tot dusver vergeefs. Maandagmiddag is brand ontstaan in de z.g. Meerschelsche Peel, welke gelegen is tus- schen het N. Brabantsche plaatsje Deurne en het Limburgsche plaatsje Venray. De brand brak uit bij de bekende Peelhoeve „Kraaien hut" aan den provincialen weg. De brand weer van Deurne was terstond na het uitbre ken van den brand aanwezig om te blusschen, maar kon tegen de vlammen, die intusschen tot een vuurzee geworden waren, niets uit richten. Aangewakkerd door een feilen N.-O.- wind en voedsel vindend in de droge turf- gronden, had de brand spoedig groote afme tingen aangenomen. Verscheidene H.A. gingen in de vlammen verloren. Brandweerlieden en Peelboeren uit de streek poogden nog door het aanleggen van vuurdijken en het graven van greppels het vuur tot stilstand te brengen. Tegen het val len van den avond meende men inderdaad daarin geslaagd te zijn. Verkeerd is de meening, dat elk hoofdpij n- tabletje „ASPIRIN" is. Alleen „ASPIRIN- l TABLETTEN" met het Bayer-kruis zijn het origineele product, dat door zijn uitstekende werking, niet alleen tegen hoofd- en kiespijn, doch ook tegen alle ziekten, welke op kou vatten berusten, een wereldvermaardheid ver kregen heeft en nog steeds ongeëvenaard is. Let er dus in uw eigen belang op, steeds „ASPIRIN-TABLETTEN" (herkenbaar aan het Bayer-kruis) te ontvangen, indien U „ASPIRIN" verlangt. Verkrijgbaar in oranjeband buisjes van 20 tabletten a 70 cent en oranje-zakjes van 2 tabletten a 10 cent bij apothekers en erkende drogisten. eenmaal beloofd, de mijne te worden en aan die belofte moet zij zich ook houden." „Een man moet edelmoedig zijn. Tegen haar wil zou je haar toch niet willen bin den „Heeft zij u verzocht mij dit te zeggen vroeg hij achterdochtig. „Neen, ik spreek uit eigen bezorgdheid voor je beider toekomstig geluk." „Geluk voor mij beduidt, dat ik Evelyn tot vrouw heb. Met haar zou ik alle belangstelling in het leven verliezen. Ik kan er niet aan den ken, haar vrijheid te geven, om zich terug te trekken. Als zij eens mijn vrouw is, zal ik haar wel dwingen, mij lief te hebben. In ieder geval vindt u het toch goed, dat wij de volgende week trouwen „Als het je beider verlangen is, zeker Dokter Underwood was weer in zooverre hersteld, dat hij het gewone voedsel kon ge bruiken dat hij in een ziekenstoel in den tuin kon gereden worden en dat hij de ver schillende leden van het gezin toelachte, of schoon het nog de vraag was, of hij ze her kende. Maar hij kon niets anders zeggen, dan „ja" of „neen" en bedoelde dikwijls het tegen gestelde van het woord, dat hij gebruikte. Zijn vrouw herkende hij altijd en hij voelde zich in niet geringe mate afhankelijk van haar. De jongelui hadden nog alle hoop, dat de behandelende geneesheer zich vergist had en dat haar vader best wel weer zou gaan loe pen en spreken. Mrs. Underwood was over tuigd, dat zij haar echtgenoot nog zou vóór gaan en dit vervulde haar steeds met de groot ste zorg, tot de datum, voor Evelyns huwelijk vastgesteld, al zeer nabij was en een onbe schrijfelijke kalmte zich van haar meester maakte, zooals het geloof die schenken kan. Al bij het begin van de ziekte van hun va der waren de beide jongens naar huis geroe pen en ze mochten blijven tot den dag na Evelyns huwelijk. „En hoe zal het nu met óns gaan vroeg Anthony, toen ze voor het eerst sinds de ziek te van dokter Underwood samen gingen wan delen. Maandagnacht is het vuur echter in nieu we hevigte uitgebroken op verscheidene plaat sen tegelijk, over een lengte van ongeveer 10 km. R.K. PASTORIE TE GROENLO IN DE ASCII Spuitgasten niet te vinden. Zondagavond ongeveer negen uur ging eens klaps op de bovenverdieping van de r.k. pas torie te Groenlo het electrisch licht uit. Bij onderzoek ontdekte men, dat in een vertrek ken brand was uitgebroken. Vermoedelijk had men den brand nog wel kunnen beperken tot een of twee vertrekken, indien de brandweer wat vlugger in actie was geweesthet duurde n.1. ruim een uur aleer de motorspuit water gaf. De personen, die aangewezen zijn voor de bediening van deze spuit, waren wegens het Paaschfeest afwezig, zoodat leeken dit werk moesten overnemen. Toen men eindelijk het vuur kon bestrijden stond het geheele gebouw in lichte laaie. Er viel niets meer aan te red den. Men bepaalde zich meer in het bijzondei tot het nat houden van het naastbij staande kerkgebouw, waarop een regen van vonken neerdaalde. Om twaalf uur 's nachts was de geheele pastorie uitgebrand. VERKEERSONGEVAL TE RHEDEN. Zes gewonden. Maandagmiddag tegen twee uur wilde de heer A. A. Levy, uit Amsterdam, met zijn au to, die met een snelheid van circa 80 K.M. reed, een voor hem rijdend voertuig inhalen op den Rijksweg te Rheden. Omdat van de andere zijde ook een auto aankwam, moest de heer Levy remmen. Een hem volgende, eveneens 80 K.M. rijdende zespersoonsauto uit Enschedé, die hierop niet verdacht was, reed de auto van den heer L. van achteren aan, waardoor deze eenige malen over den kop sloeg en met de wielen in de lucht bleef liggen. De heer L. en zijn verloofde, mej. B. Pfef- fer, werden met veel moeite onder het wrak vandaan gehaald. De heer L. heeft een arm gebroken, mej. P kreeg een ernstige schedelbreuk. Haar toe stand is zorgelijk. Beiden zijn naar het zie kenhuis te Velp vervoerd. De auto uit Enschedé, bestuurd door den 18-jarigen W. de Lange, werd tegen een boom geslingerd en geheel vernield. De bestuurder en drie inzittenden werden gewond. Wrakstukken van de beide wagens zijn in beslag genomen. YO-YO IN ONGENADE. In verschillende N.-Brabantsche bedrijven, waar kort geleden een groote drukte was in verband met de Yo-Yo-fabricage, liggen thans zeer groote voorraden Yo Yo's tever geefs op koopers te wachten. Kwamen eeni- gen tijd geleden de bestellingen in zulk een mate binnen, dat dag en nacht moest gewerkt worden in de betreffende fabrieken en werk plaatsen, op het oogenblik is de eens zoo ge wilde Yo-Yo radicaal in ongenade bij het publiek gevallen. Honderdduizenden stuks Yo-Yo's, in voorraad gemaakt, zullen slechts als brandhout te gebruiken zijn. ONGELUK AAN HET LEXKESVEER. Slag van een veerkabel Vrijdagmiddag stonden aan het Lexkes- veer onder Randwijk vier personen bij hun fietsen op de pont te wachten, aangezien ei een sleep passeerde. Een der schepen raakte met het roer achter een veerkabel vast. Dez: werd een eind meegesleept en schoot toen i. De terug-schietende kabel trof drie der wachtenden, die alle drie op den grond vie len. Een heer en een dame brachten het er goed af, doch de 14-jarige J. Speijers uit He- teren werd zes meter weggeslingerd. Door den slag van den kabel was zijn bovenbeen ge broken, bovendien was hij aan hoofd en han den gewond. Het was de avond vóór Evelyns trouwdag'. Binnen zat dominee John Ashburton met de rest van de familie te praten op zijn vriende lijke, bemoedigende, gezellige wijze, die hem zoozeer geliefd deed zijn. „Wat zullen wij nu doen, Mary Waarom zouden wij maar steeds wachten en blijven wachten Laten wij gebruik maken van de gelegenheid en vragen, of dominee Ashburton óns ook wil trouwen. Zoolang je moeder leeft, zullen wij toch geen verandering aanbrengen en hier blijven wonen." „Mary lachte door haar tranen heen. „Wacht nu even langer, Anthony Ik be loof je, dat ik je dan geen moeilijkheden meer in den weg zal leggen, maar laat Moeder voe len, dat wij althans nog een paar weken uit sluitend aan haar onze gedachten wijden. Heb je wel opgemerkt, hoe teer zij er den laat sten tijd uitziet Gisteren avond vooral trof mij dat. Nu kan het ook zijn, dat de gebeur tenis van morgen haar zenuwgestel zoozeer aangrijpt en dat zij na Evelyns huwelijk weer wat sterker wordt." „Goed, liefste. Als jou dit beter dunkt, zal het ook wel 't beste zijn. Laten we dan een maand wachten." Dien avond lag Evelyn lang wakker. Nu de tijd gekomen was, vond ze het zelve vreemd, dat ze zoozeer verlangd had, om het ouderlijk huis te verlaten, en voelde zij eerst, hoe ge zellig het gezinsleven op Iriya was. Zacht ging de deur open en onmiddellijk vroeg Evelyn „Is daar, Moeder „Ja, lieve. Ik wilde nog even met je praten Na morgen loopen onze wegen zoo ver uit een." „Ik ben blij, dat u gekomen is, Moeder. Ik voelde mij ongelukkig bij de gedachte, dat ik morgen het huis verlaten zal. Misschien dat in het eerst mijn verlangen daarnaar enkel daar vandaan kwam, dat ik hier niet goed wortel geschoten heb. Terwijl ik weg was. hadt u het zonder mij leeren stellen en toen ik terugkeerde, scheen ik mijn plaats niet te kunnen vinden, tot ik nü, na Vaders ziekte, eerst gemerkt heb, dat ik noodlg ben." crtcls' Oliefabrieken N.V. Amsterdam. Kwalitelts producten: Murwe en hslfz. Lijnzaadkockjes l.tinzaadschilfers Lijnmeel Suyaschilfcrs Soyakoekjes 7-8' vocht, dat is 5° o vocht minder dan gewoonlijk io de koeken. Ratiokoekjes v. rationeclc voedering Kunstkorrel geeft meeste eieren en sterkste kuikens Vitamincnmeel beter dan vischtneel. Vraagt merk BERTELS. Let op oos ongeschonden LOODJE. DE SWARTE HEAP. Een geheimzinnige Friesche organi- nisatie. Eenige maanden geleden publiceerden en kele bladen een communiqué, dat melding maakte van de oprichting van ..De Swarte Heap." De nieuwe vereeniging zou een reeks /.wartboekjes uitgeven en zij had als banier gekozen een wit Jüréd op een zwart vaandel. Namen van bestuursleden werden niet ge noemd, evenmin het aantal leden, dat deze vereeniging zou hebben opgericht. Thans schijnt de vereeniging in actie te komen. Op een ochtend ontdekte men, dat op een der vitrines van het „Volksblad voor Friesland" een papier was geplakt met het opschrift„Dizze minsken hawwe neat for Fryslan dien. Stim Friezen. De Swarte Heap." Dergelijke papieren zouden ook geplakt zijn op verkiezingsplaten voor dr. Colljn. Voorts lezen we in de „Leeuw. Crt." dat deze organisatie te Leeuwarden zou hebben vergaderd. Naar aan dat blad werd medege deeld, had men verbinding gekregen met ver scheidene Friezen in en buiten Friesland, ter- wel ook internationaal contact met Berlijn is gezocht. Als hoofdpunt kwamen in bespreking de middenstand op het platteland en de midde len, welke tot verbetering kunnen lelden. Men was algemeen van oordeel, dat de regeering veel te min doet om verandering te brengen en te veel haar kracht zoekt in democratische groote-stads-politiek. Hulp en uitkomst zijn alleen te verwachten van de Friezen-zelf. Het werk van de Swarte Heap zal zijn een flinke actie tegen de Nederlandsche regee ring. Zelfbestuur voor Friesland in federatief verband met „Hollan" blijft een dringende eisch. Er moet ook geprotesteerd worden te gen het opkoopen van Friesche boerderijen door Hollandsche geldmagnaten om dit te voorkomen zal een belasting op afwezigheid (het in een andere provincie wonen van land- heeren) noodig zijn. Ook is besloten actie te voeren tot het in eere houden van het graf van „Greate Pier" en van den oud-Frieschen gedenkdag van de overwinning van de Frie zen op de „Hollanners" in 1345. De redactie van dit blad teekent o.m. bij dit bericht aan, dat in welingelichte kringen in de Friesche beweging hardnekkig het ge rucht gaat, dat het bestaan dezer organisatie op een mystificatie zou berusten. Heeft men, vraagt het blad, hier met men- schen te maken, die de Friesche zaak een kwaad hart toedragen en maar al te goed we ten, ciat de Friesche beweging, wil zij al haar kansen op de meest redicale wijze verspelen, ::iet boter kan doen dan zich aan'zulk „Swar te Heap"-gedoe te buiten te gaan Of is het 't werk van een of meer heethoof den, die door een dwaze intimidatie iets mee- nen te kunnen bereiken Dan moeten zij wel echte kinderen in de politiek zijn STAKING VAN VEENARBEIDERS TE VRIEZENVEEN. In verband met de door de verveners inge voerde loonsverlaging van 10 pCt. zijn de veenarbeiders in de veenderijen te Vriezen- veen in staking gegaan. De toestand is vol- ,Maar, lieve, lieve kind We hebben je al tijd „noodig" gehad. En nu heb ik tegen jou in het bijzonder iets te zeggen. Ik heb een voorgevoel, dat ik het niet lang meer maken zal." „Maar, Moeder, waarom hebt u er mij niet eerder van gesproken, dat u zich ziek voel de U houdt mij toch niet voor zoo hardvoch tig, dat ik bij u weg had willen gaan, als ik dit geweten had Ik geloof ook niet. ik kan het niet aannemen, dat uw toestand gevaar lijk is. U ziet er bleek en mager uit, maar Vaders ziekte heeft ook zooveel van uw krach ten gevergd. Wat zal ik doen „Enkel dit, liefste als ik verkeerd heb ge zien, welnu, dan zal er nog niets mee mis daan zijn, dat ik je over mijn vrees gesproken heb en heb ik juist gezien, dan is er ook geen tijd te verliezen. Eén ding is er, waar over ik mij vreeselijk ongerust maak, name lijk, dat Mary's leven bedorven zou zijn. Je kent haar onzelfzuchtigheidhaar sterk plichtsbesef. Als ik soms mocht heengaan, vóór zij getrouwd is, zal je mij dan oprecht beloven, dat je weer hier terugkeert en voor Vader zult zorgen Dat zal George toch ook wel goed vinden." ,0, ja, wat zouden wij niet voor u willen doen „Als alles weer tot rust is gekomen, nadat je weg bent, dan zal ik er op aandringen, dat ze toch niet hun huwelijk uitstellen. Ik heb gesproken met Mr. Ashburton en hij zal nog een huwelijks vergunning aanvragen en dan moeten zij dadelijk een reisje maken." „O, Moeder, ging ik maar niet morgen al trouwen Ik ben nog te jong, om weggezon den te worden met een vreemden man Nu alles mij geschonken is, wat ik maar verlang de. lijkt het mij zoo waardeloos." „Maar liefste kind Voor jou zal de zon wel weer schijnen, maar tracht zoo gauw mo gelijk de les te leeren, die het leven ons geeftzoolang onze wenschen zich alleen op onszelven concentreeren, zullen wij nooit vin den, wat wij zoeken." „Dat weet ik, Moeder. Het is mij nu alles duidelijk geworden Mary was wijs en ik dwaas." Evelyn barstte in onstuimig snikken uit. „Wind je niet zoo op, liefste Zelfbeheer- sching is een eerste voorwaarde voor den mensch, die verstandig wil wezen. Tracht een goeden invloed uit te oefenen op George. kindje. En nu, goeden nacht, liefste kind. Ik ben al zoo lang van Vader weggebleven HOOFDSTUK XXI. Dien volgenden ochtend werd Evelyn wak ker met zoo'n vaag gevoel, of er iets was voor gevallen, waardoor haar huwelijk uitgesteld zou worden. Eer zij zich nog goed rekenschap had gegeven van de wezenlijke omstandighe den, viel haar ineens de herinnering in aan dien avond, toen ze haar moeder verteld had van Rogers liefde. Maar neen er was niets gebeurd, waar door haar huwelijk met George zou uitgesteld worden. Moedig stapte zij dus uit bed, dronk wat koud water en zette het venster open, zoodat de frissche lucht met volle teugen naar bin nen stroomde. Het was nog te vroeg, om zich te kleeden, meende zij, en toch wilde zij niet alleen blijven met haar gedachten. Ze verliet het vertrek en ging naar den sa lon, om te zien, of ze er ook iets te lezen vond. Op tafel lagen de papieren, die zij en George dien vorigen avond geteekend hadden. Ook stonden er nog de twee stoelen, waar zij naast elkaar hadden gezeten. Het naaiwerk, waaraan Moeder was bezig geweest, lag op een tafeltje daar dichtbij. Een wonder dat Moeder dit niet had opgeruimd, dacht zij nu weer. Op den grond lag de „Avondster," de krant, die Mr. Ashburton bij zich had gehad. Ze raapte het blad op en nam bet mee naar haar kamer. Toen zij het openvouwde, werd haar blik getroffen door het volgende berichtje „Passagiers met de mailboot„De Rome Voor Londen -Mr. en Mrs. Simpson, Mrs Glyde, Mr. Tomlin. Voor Venetië Mr. Har- pur, Mr. Martin, Mr. Thorburn." (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1