SCHOONMAAK S. COLTOF KARPETTEN C. HOOGVORST Uw Kleedlng BEHOEFT I! DUUR IE Zll Kleedingmagazijnen DEN H ELDER. VOOR DE BIJ KANAALWEG DEN HELDER. Prima vloerzeil52 Prima lenoleum, Krommenie 1-15 Inlaid- of Graniet 2-25 Groote sorteering Bouclé,- Wilton en Deventer komen rustig. Er werken hoogstens nog een 25-tal arbeiders, die niet lastig gevallen wor den. De hoofdbesturen van de landarbeiders bonden zijn van den toestand op de hoogte gesteld. Zij zullen met de afdeelingsbesturen en de arbeiders vergaderen en hun standpunt bepalen. AUTO MET WAPENS AANGEHOUDEN. In den Ooypolder bij Nijmegen hebben douanebeambten een auto aangehouden waarin 200 revolvers en een groote hoeveel heid patronen werden vervoerd. Auto en in houd werden in beslag genomen en de ver voerders gearresteerd. BIJ HET WATERGEVEN VERDRONKEN. Dinsdagavond is op de grens van de ge meenten St. OedenrodeVeghel de 41-jarige ongehuwde v. d. Laar bij het watergeven aan de koeien in een drinkwaterteil gevallen en verdronken. LOONSVERLAGING AANGEKONDIGD IN HET VEENBEDRIJF. Zaterdag heeft het bestuur van den Ver venersbond voor Emmer Erfscheidenveen aan de hoofdbesturen van de vier nationale veen arbeidersbonden voorgesteld om een looncon- tract te sluiten op basis van 5 pet. loonsver laging voor het schapen en droogmaken van persturf, alsmede voor het producèeren van groote fabrieks- en baggerturf. De loonen voor het maken van persturf wenscht genoemd bestuur te handhaven op het loon van 1932. Voorts zal voor woninghuur gegeven worden 75 cent per dagwerk of 37' cent per stobbe bagger. Voor brandturf wordt eenzelfde vergoeding gegeven. Dit voorstel werd gedaan na een zeer langdurige bespre king met de arbeiders en onder voorbehoud van goedkeuring door de leden. Aanvankelijk stelden de verveners 10 pet. loonverlaging voor alle werkzaamheden voor. De arbeiders zullen over dit voorstel in den loop van deze week een besluit nemen. Op 24 April zal dit besluit ter kennis van den Ver- venersbond gebracht moeten zijn. ONGELUKKEN. Een motorfiets tegen een huis gereden de bestuurder brak beide polsen. Te Zaandam geraakte een motorrijder, de 51-jarige M. Fust uit Amsterdam, die in den zijspanwagen zijn 83-jarige moeder en op de duo zijn 13-jarige dochter meevoerde, bij het nemen van een lastigen bocht zijn stuur kwijt, waardoor hij met vaart tegen den muur van een huis botste. De motorrijder brak daarbij zijn beide pol sen, zijn moeder en dochter kwamen met de schrik vrij. Een auto over den kop geslagen. Vier gewonden. Te Zaandam is Zondagavond een auto van een verhuurinrichting tegen den trottoirband aangereden en omgeslagen. De inzittenden, een gezelschap van vier personen uit Amsterdam, die te Zaandam een verlovingsfeest hadden gevierd en zich met een auto naar den laatsten trein hadden laten brengen, kregen allen meer of mindere verwondingen, een dame moest in het zieken huis worden opgenomen. De auto die zwaar werd beschadigd, is in beslag genomen. VLET OMGESLAGEN. Door een tjalk overvaren. Een onge lukkige opvarende. Zaterdagmiddag trok een zeilvaartuig uit Amsterdam door de Ringvaart van de Haar lemmermeer met een vlet op sleeptouw. In de vlet zaten zes personen, dames en heeren uit Santpoort. Door een verkeerde manoeuvre- van den stuurman stootte de vlet te Heem stede tegen een paal bij de brug. De brug wachter, die het ongeval zag, waarschuwde den stuurman dat een gat in de vlet geslagen was. De stuurman liet daarop het roer los, met het gevolg dat de vlet uit de koers raak te. Er voer juist een tjalk voorbij, die de vlet overvoer, met het gevolg dat het geheele ge zelschap te water geraakte. Met behulp van schuitjes en haken zijn allen gered en bij omwonenden van droge kleeren voorzien. "Een der dames verloor bij het ongeval een taschje met 37 gld.het is met dreggen niet terugge vonden. Auto rijdt in Voornsch Kanaal. Een dame en vier jonge meis jes verdronken. De bestuur der en een jongetje weten zich nog te redden. Woensdagmiddag omstreeks 4 uur is onder de gemeente Nieuwcnhoorn na bij de IJzeren Brug op Voorne een au to, op weg van Rockanje naar Rotter dam, te water geraakt. Van de zeven inzittenden wisten de chauffeur en een jongetje zich tijdig te redden. De vijf overige passagiers een da me, drie kleindochters en een vrien dinnetje - zijn verdronken. Nadere bijzonderheden. De auto, welke in het Voornsche ka naal is gereden, was afkomstig uit Rotterdam en was Woensdag naar Rockanje gegaan om vandaar een da me en vier meisjes, welke laatste eeni- ge dagen mot vacantie in Rockanje had den doorgebracht, te halen. De chauffeur, die den weg waar schijnlijk niet goed kende, kwam uit een zijweg van Oudenhoorn naar het Voornsche Kanaal. Men vermoedt dat hij voor het nemen van de bocht te snel reed en waardoor bij het remmen in de bocht het achterste gedeelte van den wagen doorschoof. Hierdoor kwam de auto, een groote wagen, op den zes a zeven meter breeden berm en reed achteruit het Voornsche Ka naal in. De bestuurder en zijn broertje, dat naast hem zat, konden uit den wagen springen en kwamen met een nat pak vrij. De auto verdween nagenoeg ge heel onder water. Reddingspogingen. De chauffeur ging onmiddellijk hulp halen en spoedig v.aren tal van hel pers ter plaatse. Intusschen was bode Huisman, die een dienst tusschen llel- levoetsluis en Rotterdam onderhoudt, met zijn vrachtauto, ook op de plaats van het ongeluk aangekomen. Men slaagde erin een staaldraad am de in hot water liggende auto te bevestigen. Deze draad werd aan de vrachtauto vastgemaakt, waarna men trachtte, den verongelukten wagen omhoog te trekken. De staaldraad brak echter af Intusschen was men met een roei bootje bij den wagen gekomen, doch men kon de vijf personen, die in de au to zaten, nog niet bereiken. Me', tou wen slaagde men er ten slotte in den wagen zoover op te trekken, dat de voorwielen op den berm stonden. Toen de wagen zoover was opge haald, heeft men met haken de inzit tenden uit de auto gehaald. Onmiddellijk werd bij de slachtof fers, die een vrouw, vermoedelijk de grootmoeder van do kinderen, en vier meisjes van omstreeks tien tot de-nr*. jaar bleken te zijn, kunstmatige adem haling toegepast, ür J Slis uit Nieuwcnhoorn verleende geneeskun dige assistentie. Hei mocht echter niet gelukken bij een de- vijf drenkelingen Ie levensgeesten wee* op te wekken. De vijf lijken werden voorloopig naar het lijkenhuisje te Nieuwcnhoorn overgebracht. Kort na het ongeval verscheen het parket uit Rotterdam, dat door de plaatselijke politie was gewaarschuwd ter plaats^. Namen der slachtoffers Blijkens de laatste berichten ge schiedde het ongeluk te tien minuten voor drie. De chauffeur heeft later ver klaard, dat hem het uitzicht op den dijk werd belemmerd door het brug- wachtershuisjc, waardoor hij het noo dig oordeelde de bocht zoo wijd moge lijk te nemen. Hij en zijn naast hem gezeten broertje konden zich gemakke lijk uit den wagen werken en in een naast de plaats van het ongeluk ge meerd roeibootje stappen. De chauffeur was tevens eigenaar van de auto, welke hij twee weken ge leden van zijn familie had gekregen, cm er in den a.s. zomer emplooi mee te zoeken. De man was reeds twee jaar werkloos. De slachtoffers zijn De 58-jarige mevrouw 'Ih Kuipers, wonende te Rockanje en haar drie kleindochtertjes, de negenjarige Door tje Bckker, de elfjarige Alida Bekker. wonende Wolphaertssiraat 69 en de tienjarige Johanna Duynstee, Stations singel 17 en het vriendinnetje, de tien jarige Maria Hengst, wonende in het. Noorden van Rotterdam De kinderen hadden met de Paaschdagen hij de ia milie Kuipers te Rockanje gelogeerd en waren er ook niet den wagen van Saly heen gebracht. Mevr. Kuipers was met de kinderen op weg naar Rotterdam, om later weer naar Roekan je terug te gaan NOG STEEDS VLUCHTELINGEN UIT D UITSCHLAND. Een geval van ernstige mishandeling. Nog steeds komen joodsche vluchtelingen uit Duitschland naar Nederland. Ook gedu rende de beide Paaschdagen is uit verschil lende plaatsen uit Duitschland een aantal in de hoofdstad aangekomen, waar zij door het vluchtelingen-comité werden voortgeholpen. Een dezer vluchtelingen, een voorganger van een kleine gemeente van orthodoxejo- den te Gelsenkirchen, was in Duitschland zoo ernstig mishandeld, dat hij bij aankomst in Amsterdam noch staan noch loopen kon. Hij is voorloopig in een der ziekenhuizen opgeno men. Zaterdagavond tegen zeven uur bevond hij zich met tien andere leden der gemeente, waarbij mannen van zestig en zeventig jaar, om het avondgebed te lezen, toen een 20-tal S.S.-lieden de synagoge binnendrong en van den voorganger uitlevering van alle aanwezi ge wapens eischten. Toen de voorganger ver klaarde dat niemand wapens in zijn bezit had en dat zulks ook met het oog op den Sabbath niet geoorloofd zou zijn, werd naar de geheime papieren gevraagd, en toen men verklaarde, ook deze niet te bezitten, werden alle aanwezigen door twee S.S.-beambten in burger gefouilleerd, waarna zij twee aan twee in het gelid werden geschaard en begeleid door de S.S.-maijnen door de geheele stad moesten marcheeren, om tenslotte in een S.S.- gebouw te worden gebracht, waar zij onder gescheld en bedreigingen de voorganger kreeg eenige malen hevige oorvijgen met het gezicht tegen een muur geplaatst en met de handen omhoog gedurende twintig minu ten diepe kniebuigingen moesten maken Toen de oudste arrestanten teekenen van uit putting gaven en de voorganger het waagde, nogmaals te protesteeren, werd hij op een schuinstaanden ladder gelegd, waarbij hem werd medegedeeld, dat hij vijf stokslagen zou krijgen omdat hij vijf jaar in Duitschland had gewoond. Bij den vierden slag, die met een langd eikenhouten stok werd toegediend, liet hij zich van de ladder afglijden, waarbij hij met een gummiknuppel zoodanig werd bewerkt, dat hij verdoofd bleef liggen. Toen hij weer tot bewustzijn kwam, werd hij voor een S.S.-beambte geleid, die hem een verklaring ter teekening voorlegde, waarin hij erkende, dat hij door een misverstand ge durende eenigen tijd in „Polizei-haft" was genomen, doch zonder eenig nadeel te heb ben ondervonden weer in vrijheid was gesteld. Zondagochtend werd de sleutel van de syna goge door eenige S.S.-lieden teruggebracht, die zich opvallend correct gedroegen. In den loop van den ochtend verscheen opnieuw een tweetal S.S.-lieden, die bedreigingen aan het adres van den voorganger uitten, zoodat deze het, ondanks zijn hevige pijnen raadzamer vond, te trachten over de Nederlandsche grens te komen. Het Comité tot Hulpverleening aan Jood sche vluchtelingen heeft zich het geval aan getrokken. Aangezien de betrokkene van Poolsche nationaliteit is, heeft ook de Pool- sche consul zich met het geval bemoeid en zullen ook door hem de noodige stappen wor den gedaan. NACHTVORST - SCHADE. Door de strenge vorst in West Fries land in de laatste nachten, vooral na 't losbreken der trossen uit de knoppen, zijn tal van bloemen van de vroegbloei- ende, grootvruchtige Prolificlies bevro ren, zoodat' verwacht wordt, dat deze bessoort een slecht beschot zal geven. EEN BOFFER Op den Eerdensche weg onder Veghel is een personenauto, toebehoorende aan den garagehouder van Berkel te Veghel en bestuurd door den heer A v. d. Boer aldaar, toen hij met groote snel heid door een bocht reed, tegen enkele hoornen gebotst. De wagen werd totaal versplinterd. Als door een wonder kwam de bestuurder jiïiet de schrik vrij. De auto was niet verzekerd. KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. DE VERRASSING DEZER DAGEN „HET AANGIFTEBILJET." Nog enkele weken en wij zullen het jaar lijksche feit wederom zien passeeren. Na ont waakt te zijn uit een voor-zomersche slaap zullen wij weer de sensatie beleven van vori ge jaren. Wij zullen de brievenbus met een flinke klap hooren sluiten en, wanneer wij haastig in de gang zullen kijken, bemerken dat de fiscus ons thans ook weer niet verge ten heeft. Met een nonchalant gebaar zullen wij de bekende gele enveloppe opnemen en deze voorloopig een plaatsje in buffet of couran ten-hanger geven. Doch een paar dagen la ter zullen wij beseffen, dat wij nog een aan gifte voor de Inkomsten- en (of) Vermogens belasting in moeten vullen. En daarmede rij zen tegelijkertijd de moeilijkheden voor ve len uit den grond. Het invullen dezer aangifte formulieren is n.1. voor menigeen een groote puzzle. De oorzaak daarvan is gelegen in de ingewikkelde samenstelling van dit formu lier, welke al even moeilijk is als de Wet zelf. Een boete van max. f 1.00Ö.- kan men oploo- pen, wanneer men niet aan de eischen die men aan zoo'n aangifte stelt, voldoet. Het biljet moet n.1. DUIDELIJK, STELLIG, ZON DER VOORBEHOUD en NAAR WAARHEID worden ingevuld, zoo zegt ons art. 49 der wet op de Inkomstenbelasting. Menigeen is niet bekend met de straffen, welke men kan krij gen bij het niet voldoen aan de vereischte aangifte. De bovengenoemde boete-bepaling werd in 1927 door de noodzakelijkheid in het leven geroepen. Voordien bestond echter al een straf, die momenteel nog van kracht is gebleven n.1. de zoogenaamde „Omkeering van bewijslast." Wat dit zeggen wil zullen wij trachten dui delijk te maken. In het algemeen geldt dc regel, dat wanneer de Inspecteur der Directe Belastingen een aanslag oplegt in afwijking van de ingezonden aangifte, hij moet bewij zen in hoeverre deze aanslag juist is. Er zijn echter twee gevallen, waarin deze bewijslast drukt op den belastingplichtige t.w. a. Wanneer de vereischte aangifte niet is gedaan b. Wanneer men niet voldoet aan het ver zoek om inzage te verleenen van boeken en bescheiden. Wanneer voldoet men nu niet aan de ver eischte aangifte Binnen 20 dagen, nadat zij zijn uitgereikt moeten de-,biljetten ten kantore van den In specteur worden bezorgd. Niet iedereen heeft echter het genoegen een aangifte-formulier te ontvangen. Een zoodanig biljet zal worden uitgereikt aan „de binnen het rijk wonende natuurlijke personen, wien een aangiftebiljet, bedoeld .bij art. 14 der Vermogensbelasting, wordt uitgereikt en hen wier inkomen geacht wordt hoofdzakelijk te bestaan uit vaste trac tementen of salarissen, ongerekend de op brengsten uit de bronnen van art. 4 (I.B.) onder lo, 2o en 4o. (lo Onroerende goederen 2o. roerend ka pitaal4o. rechten op periodieke uitkeerin gen van het leven afhankelijk.) Tevens ontvangen degenen, wier belastbaar inkomen in het vorig belastingjaar op f 2.000 of meer is geschat een aangifte-biljet Art. 43 der W.I.B. geeft ook nog een om schrijving van hen, die niet binnen het Rijk wonen of gevestigd zijn, doch dit is hier ter plaatse van minder belang. Men zal ook een biljet uitreiken aan een ieder, die zijn ver langen te kennen geeft eene aangifte te wil len doen. Uit het bovenstaande volgt, dat men, be lastingplichtig zijnde, niet verplicht is een aangifte te doen, wanneer men geen formu lier daartoe heeft ontvangen, voor zoover het de Inkomstenbelasting betreft. Wie echter belastingplichtig is volgens de Vermogensbe lasting moet volgens art. 16 dezer wet vóór den 15en Juni van het belastingjaar zelfstan dig aangifte doen. Wij komen weer terug op de aangifte der Inkomstenbelasting. Er zijn lieden, die opzet telijk hun aangifte-biljet, ondanks de ver zonden waarschuwingen, niet in dienen. De ze menschen hopen dan tusschen de klippen door te zeilen. Wat is n.1. het geval Dient men de vereischte aangifte niet in, dan legt de Inspecteur naar zijn believen een ambts- halven aanslag op, welke in het algemeen niet aan den zuinigen kant zal zijn. Bedoelde lieden maken er een speculatie van en ver wachten, dat de Inspecteur minder zal schat ONS WIERINGERMEERHOEKJE. EERSTE BOOMPLANTDAG IN DE WIERINGERMEER OP 22 APRIL a.s. In den Wieringermeerpolder zal op Zater dag 22 dezer een boomplantdag gehouden worden voor de schoolgaande kinderen te Slootdorp en Middenmeeruitgaande van de Directie van de Wieringermeer. De Minis ter van Waterstaat Mr. P. J. Reymer zal de plechtigheid bijwonen en dien dag den eer sten boom planten. Om half drie wordt de Minister verwelkomd aan de brug te Sloot- dorp (bij regenweer in het Gymnastieklokaal.) In optocht voorafgegaan door muziek gaat het dan door het dorp naar de Brink. In de stoet wordt meegevoerd de versierde boom, die door den Minister wordt geplant. Na een welkomswoord van den voorzitter der Dorpscommissie, de heer P. C. J. Peters, burgemeester van Medemblik volgt een toe spraak van Minister Reymer en het planten van den boom. Daarna worden de boomen door de kinderen geplant. Het doel van de boomplantdagen is om de kinderen in nauwe aanraking te brengen met de natuur en bij hen de liefde voor de natuur, vooral voor het bosch aan te kweeken. Voor de Wieringer- meer-jeugd is deze dag van bijzondere betee- kenis, omdat zij hun boom planten in een tot nog toe boomloos gebied. Ongeveer 250 schoolkinderen, verdeeld in plantgroepen van vijf, zullen hun boom plan ten aan de Brink en andere wegen te Sloot- dorp, terwijl voorts aan elke boom een her- kenningsteeken wordt bevestigd door het kind dat hem plantte. De langzamerhand populair geworden boomplantliederen zullen ook dien dag worden gezongen een tracta- tie is het slot van de feestelijkheid. Des avonds worden in het gymnastieklo kaal te Slootdorp om 7 uur en half 9 de Wie- ringermeerfilms afgedraaid voor volwassenen, deeluitmakende van de Wieringermeerbevol- king. Programma van den eersten Boomplantdag in de Wieringermeer te Slootdorp op Zaterdag 22 April 1933, 'snam. 2Va uur. 1. Ontvangst der autoriteiten en overige ge- noodigden bij Sluis I te Slootdorp (bij re- genweder in het Gymnastieklokaal te Slootdorp.) 2. Optocht met muziek door het dorp naar den Brink. 3. Muziek van de harmonie „Crescendo" uit Medemblik, directeur de heer G. Groen.) 4. Welkom door den Voorzitter van de Dorps - commissie den Edelachtbaren heer P. C. J. Peters, Burgemeester van .Medemblik. 5. Toespraak van den Minister van Water staat, Z.E. Mi-. P. J. Reymer. 6. Zang der schoolkinderen. 7. Het planten van den eersten boom dooi den Minister van Waterstaat, Z.E. Mr. P. J. Reymer. 8. Gezamenlijke zang van het „Wilhelmus." 9. Het planten der overige boomen door uit de schoolkinderen gevormde plantgroepen op den Brink en langs diverse wegen van het dorp. (Tijdens het planten muziek op den Brink.) 10. Verzameling der plantgroepen op den Brink. 11. Muziek. 12. Zang der schoolkinderen. 13. Oplaten van ballons (ballonnenwedstrijd.) 14. Muziek. 15. Optocht met muziek naar het sportterrein. 16. Thee in het Gymnastieklokaal, aangebo den aan autoriteiten en genoodigden, en tractatie der schoolkinderen. 's Avonds om 7 en 8V> uur vertooningen der Wieringermeerfilms in het Gymnastieklokaal (gratis toegang, doch niet voor schoolkinde ren.) BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK 13 - 20 April met inbegrip ged. Wierin germeerpolder. Geboren: Johanna, dochter van Lam mert Fransen en Johanna Bos; Jacob Yrie, zoon van Martinus Franciscus Du mont en Francina Cornelia Idema. Ondertrouwd: Teunis Ruurds de Jong en Anna Adriana Schoen. Johan Eg en Anna Schoon; Anne Dikkerbooni en Johanna Wijnanda Hart; Cornelis A res Marinus de Gruijter en CathariiW Koopman. Gehuwd: Gerardus Hendrikus Bartc- link en Susanna Vcronica Bouma. Auto-onc eluk. Dinsdag had te Mid- mm eer een ongeluk plaats dat betrek kelijk nog goed is afgeloopen. De wagen kwam van richting Sloot dorp en moest over de pont De chauf. feur was zeker bij dc oprit zijn stuup niet goed meester en de auto kwam te gen 't damwand van het kanaal terecht. Gelukkig maar, anders was de wagen zeker in de vaart gereden. Twee van e drie inzittende dames werden door glasscherven gewond, echter niet ern stig- Met vereende krachten werd do agen weer op het begaanbare pad ge pacht. dc ten, dan hun werkelijk inkomen bedraagt. Dat deze speculatie zeer gevaarlijk is behoeft geen betoog. Slaat de Inspecteur te hoog aan en reclameert men hierop, dan kan men den aangeslagene opdragen de onjuistheid van dien aanslag aan te toonen. Mislukt hem dat, dan zal de beschikking op het bezwaarschrift luiden „GEEN AANGIFTE GEDAAN ONJUISTHEID NIET GEBLEKEN HAND HAAFT DEN AANSLAG." Zou de belastingplichtige hierop in beroep gaan, ook dan zal het hem zeer moeilijk val len zijn cijfer te bewijzen. Kortom men staat er dan leelijk voor. Om nog maar niet te spreken van het boete-systeem, dat de Raad van Beroep volgt bij afwijzing van het Be roepschrift. Het is dus zaak wel aangifte te doen. Wordt vervolgd. p. de G. INGEZONDEN STUKKEN. COLLECTELIJST „JERUEL" TE LEIDEN. Met toestemming van de HoogEdelachtbare College's van B. en W. te Wieringen zal deze week een colectelijst worden aangeboden van het Tehuis voor verzwakte Nederlandsche kinderen „Jeruel", gevestigd te Leiden, Mid delstegracht 3. In dit Tehuis worden kinderen, door on dervoeding verzwakt, geheel gratis en ook zonder eenige voorwaarde, wat een vaak on bereikbare uitzet betreft, opgenomen, om weer op krachten te komen. Reeds een 145- tal kon gedurende het bestaan dezer Stich ting als geheel hersteld naar hun familie te ruggezonden worden en zijn daardoor be waard voor de niet te omschrijven ellende welke het gevolg van hunne verzwakking voor hun toekomstig leven zou hebben veroorzaakt. Dit is de schoonste arbeid, welke men zich kan indenken, kinderen zoo mogelijk te be hoeden, dat zij met een door ondervoeding verzwakt lichaam in de toekomst de maat schappij moeten intreden. Dit werk wordt belangeloos bestuurd. Ook de geneesheer, die de kleinen controleert, doet dit werk belan geloos. Dit neemt niet weg, dat, waar de Stichting geen enkele bron van inkomsten heeft, dan alleen liefdegiften, zij zich bij ie dere week voor nieuwe zorgen geplaatst ziet en heel veel financieelen steun noodig heeft om aan hare verplichtingen te kunnen vol doen. Door zuinig en practisch beheer van personeel, dat voor minimaal loon de kleinen verzorgt, wist men het Tehuis zes jaren van collecte en giften in stand te houden. Er zijn kinderen uit diverse plaatsen in ons land van verschillende richtingen. De voor waarde, die voor opname gesteld wordt, houdt zonder meer in Heeft de kleine liulp noodig Bij dit verplegingswerk, dat uitgaat tot kinderen van geheel Nederland, heeft de In richting nog een plaatselijk werk. Er komen namelijk iederen morgen de Avond over Tuinaanleg. Maandag avond a.s. zal Dr. Ir. Bijhouwer, tuin-architect te IJmuiden, in hot ge bouw voor Maatschappelijk Werk te Slootdorp een lezing houden over tuin aanleg en onderhoud. Velen zullen ze ker de gelegenheid aangrijpen om hun kennis op dit punt te verrijken. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER, ZONDAG 23 APRIL. R. K. KERK II. Geest-kerk te Slootdorp Zondag 7' en 10 uur H. H. Missen. 's av. te 6 uur Lof In de week Maandag, Dinsdag, Woensdat en Zaterdag 's morgens 7Va uur H. Mis. Woensdagavond 7'/a uur Lof met Conferentie. Zaterdagav. 68 uur Biechtgelegenheid. Maria, Sterre der Zee-kerk te Middenmeer Zondag 7'/. en 10 uur H. H. Missen. In de week Donderdag en Vrijdag 's morgens 7'/« uur H. Mit Zaterdagav .6—8 uur Biechtgelegenheid. NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Pischer Onderwerp Het geloof in Jezus Christus. Middenmeer kwart voor tien autobus naai Slootdorp. Aan de Ned. Hervormde Gemeenteleden wordt het volgende bekend gemaakt Elkemaal dat er om 10 u. dienst is in de Ned. Herv. kerk te Slootdorp rijdt een autobus om kwart voor tien precies van Middenmeer, Na de kerkdienst worden de kerkgangers on middellijk teruggebracht. De bus zal om kwan voor tien niet wachten maar dadelijk afrijden. Voor de middagdiensten is nog geen bus regeling getroffen. De autobus is gratis. GEREF. KERK Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. Dracht van Noord-Scharwoude, Bediening H. Avondmaal. 3 uur Voortzetting Bed. en H. Avondmaal en dankzegging. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Finkensleper. Slootdorp nam. 3.30 pur Ds. Hoek, Den Helder H. Avondmaal. Er zal een bus rijden van Aarswoud via Middenmeer naar Slootdorp. Deze bus za! pl.m. 3.10 aanwezig zijn bij de Cantine te Middenmeer, zoodat men zich daar kan ver zamelen. armste kleinen van Leiden bij ons gratis ont bijten. Het zijn kinderen, die voor een groot deel heel vaak zonder ontbijt op school kwa men. Onderwijzend personeel constateerde dit laatste als een feit en van deze mededeelingen werd reeds acht jaar geleden ook met het ver strekken van het ontbijt begonnen. De kos ten hiervan worden ook alleen bestreden met en uit liefdegaven. Wat zult „Gij" doen voor dit mooie werk? De malaise en crisistijd, welke wij nu be leven, doen zich begrijpelijkerwijze ook in dezen arbeid gevoelen. Doch wie nog iets kan doen, doet het van harte. HET BESTUUR VAN „JERUEL" TE LEIDEN. HET VERKEER OVER DEN AFSLUITDIJK. In antwoord op een verzoek deelde de di recteur-generaal van de Zuiderzeewerken aan den A.N.W.B. en de K.N.A.C. mede, dat alge- heele openstelling van den weg over den af sluitdijk waarschijnlijk in Juli a.s. tegemoet kan worden gezien. Wij maken reeds vanaf 28 gld tot 65.- gld een costuum of overjas naar maat in zwart, blauw of fantasie, PRIMA STOFFEN, KEURIG PASSEND. Voor 9.75 opklimmend met 5 gld tot 45 gld leveren wij gaarne onze BETERE confectie-costuums en re- genjassen. Kinderkleeding voor halve prijzen. OVERHEMDEN f 1.35. 1.50, en 1.90. HOEDEN. PETTEN, extra goedkoop. Alles met VOLLEDIGE GARANTIE.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2