SCHOONMAAK S. COLTOF KARPETTEN Klaagt U 24e JAARGANG VRIJDAG 28 APRIL 1933. Np. 3-4- SB? NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN PLICHT IS GELUK WIERINGER COURANT N.— VERSCHIJNT BLKBN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1. UITGEVER CORN. J. BOS EER, L WEERINGEN. BUREAU Hlppolytiuheef Wlerlngen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADV1RT1NTIIII Van 1—9 regels Iedere regel meer l f i it VOOR DE BIJ KANAALWEG DEN HELDER. Prima vloerzeil52 Prima linoleum, Krommenie 1.15 Inlaid- of Graniet 2-25 Groote sorteering Bouclé,- Wilton en Deventer benoorden den afsluitdijk zich gaan voorbe reiden, met succes in de Waddenzee en de Noordzee beoefend kan worden, dan breken er voor velen werkloos geworden Zuiderzee- visschers nieuwe tijden aan. Als een boer een nieuw pak moet hebben. De teekenaar van de „Boerderij" ge- assiteerd door den landbouwkundigen markt,medewerker, laat in liet Paasch nummer zien, wat een boer moet ver- koopen bij wijze van voorbeeld - wan neer hij zijn nieuwe „Paaschbeste pak" moet betalen ad f 57.50 Daarvoor moet de man besteden de opbrengst van een schaap f 5.50 een nuchter kalf - 4.--. twee biggen - 10.50 6 oude kippen - 3.60 G oude eenden - 3.G0 500 eieren f G.— 100 liter melk - 3.--. 500 KvG- aardappelen - 5.—. een kar hooi - 7.--. 5000 K.G mangel wortelen - 1.— 2 H.L. gerst - 8.30 BINNENLANDSCH NIEUWS. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Vier paters gewond. Dinsdagmorgen te omstreeks half twaalf is op den Rijksweg Noord te Echt een personen auto met vier paters van het Retraitenhuis „Manresa te Venlo tegen een boom gereden. Een der vier inzittenden werd zwaar gewond. Hij brak een been en bekwam inwendige kneu zingen. Men vreest voor zijn leven. De drie andere paters zijn licht gewond. De auto is totaal vernield. DE ZUIDERZEE-HARING. Zal waarschijnlijk als ras in stand blijven. Allerlei voorspellingen omtrent het lot der Zuiderzeeharing werden reeds geuit, toen de afsluitdijk nog niet tot stand was gekomen en de voorjaarsharing nog vrij-uit de Zuider zee binnen kon trekken. Nu echter de afsluit dijk een feit geworden is, was ook de viGchsoort, die zich in al die jaren een repu tatie als „Zuiderzeeharing" had verworven, plotseling verdwenen. Waarheen Velen meenden, dat de Zuiderzeeharing als ras zou verdwijnen, na wellicht eenige om zwervingen in de Waddenzee ten Noorden van Friesland en Groningen. Het scheen zoo goed als buitengesloten, dat de haring kuit zou schieten aan de oevers van een onstuimige Waddenzee, waarin ieder getijde de groote zeestroomen hun geweldige massa's water uit gieten. Thans kan men in de „Nieuwe Harlinger Courant" het bericht lezen, dat een medewer ker van het blad, met behulp van een micros coop heeft kunnen vaststellen, dat het langs de kust gevonden haringkuit hetwelk vastgehecht is aan wier en steenen, voor een zeer groot gedeelte bevrucht is. De levende embryo's zijn in de eieren aanwezigook zwemmen reeds larven vrij in zee rond. Er bestaat hoop, dat de Zuiderzeeharing als ras in stand zal blijven. De observaties van dezen medewerker, aldus het blad, zijn intusschen door een tweetal biologen, welke te Harlingen vertoeven, als wetenschappelijk juist erkend. Trouwens deze mededeeling van een betee- kenisvoi feit staat niet op zichzelf. Er is dit voorjaar veel haring gevangen door de kust- visschers ten Noorden van Harlingen en nog dagelijks worden groote hoeveelheden visch uit de Waddenzee daar ter plaatse aange voerd. Wanneer straks mocht blijken, dat ook de ansjovisvangst, waarop vele kustvisscher? FEUILLETON. Naar het Engelsch. No. 24. „Nu u niet langer zorg kunt dragen voor Moeder, kon zij hier ook niet meer blijven," antwoordde Evelyn en bleef hem kalm aan kijken, „Ja vroeg hij weer. „U vindt het toch niet erg, dat zij het eer ste ging Ze was gisteren avond bij het naar bed gaan zóó moe, dat ze niet meer wakker kon worden." Het duurde enkele seconden, eer de betee- kenis van Evelyns woorden geheel tot hem doordrong. Toen was een onstuimige uitbars ting van smart het bewijs, dat hij het wel vatte. Zij liet zijn hoofd tegen haar schouder rusten, tot hij eindelijk doodstil en kalm was geworden. „Gisteren avond is Moeder mij komen zeg gen, dat ik altijd voor u zorgen moest en van morgen vond Mary, dat zij ontwaakt was in den Hemel. Daar zullen wij haar weerzien." „Haar weerzien," herhaalde hij zacht. „George is weg," ging Evelyn voort. „Hij komt niet terug. Mary en Anthony zullen heel gauw gaan dan zullen u en ik met Grace en Rosamond hier blijven. Ik zal u nooit meer verlaten, voor geen dag, zoo lang ik leef HOOFDSTUK XXII. Roger Thorburn was in Londen, toen het bericht van Evelyns breuk met Sir George II- lingworth op haar trouwdag hem bereikte. Een half jaar later ontmoette hij Illingworth bij een vriend, en, eer hij het met zichzelven eens was, of hij zich soms ook houden zou, Merkwaardige Kaarsen. Een voorname rol speelt zoowel bij openbaren eeredienst als huiselijke plechtigheden de kaars, welke ontsto ken wordt ter nagedachtenis van over ledenen. Zoo liet in 1913 de familie van Pierpont Morgan een kaars ver vaardigen, welke op bepaalde dagen ter nagedachtenis van den overleden millionnair moet branden, en een hoogte van 5 M. had, terwijl het be nedenvlak 50 c.M. in doorsnede was en een gewicht had van 200 K.G. Zij kostte 3500 gulden en kan het, op de gezette tijden brandende, 3000 jaren uithouden. Zoo werd ook ter nagedachtenis van Enrico Caruso op bestelling van het bestuur van een weeshuis, aan het welk hij een milde jaarlijksche dota tie schonk, een waskaars, 450 K.G. we gende, vervaardigd om geplaatst te worden in de kerk van O.L.V. van Pom pei, in welke stad de beroemde tenor het laatst zong. Deze kaars moest vol doende capaciteit bezitten om gedu rende 5000 jaren op Allerzielendag haar licht te verspreiden. Waar de viering van den geboorte dag van Prins Willem I onze gedach ten ook bepaalt bij diens voorvaderen, daar herinneren wij ons hoe, toen de Oud Oom van den Zwijger, Graaf Eii- gelbert II aan wien de vermaarde graftombe in de kerk te Breda nog ai- tijd de gedachtenis bewaart - in den noodlottigen slag bij Nancy in 1477 door de Zwitsers gevangen genomen was, zijn vrouw beloofde, indien haar echtgenoot in veiligheid mocht wcder- keeren, hetgeen tegen een door Breda betaald hoog losgeld geschiedde, aan de kerk een kaars te zullen schenken, welke even zwaar woog als de wapen rusting van Engelbert. GEMEENTE WIERINGEN. DEN OEVER. Willem de Zwijger herdenking. Door de Anti-Rev. Kiesvereeniging Neder land en Oranje werd Maandagavond in het of hij hem niet kende, reikten ze elkaar de hand. Samen verlieten ze het huis, en, grootelijks tot Rogers verbazing, vroeg George hem, om mee te gaan en een pijp te rooken op zijn kamers in Albany. „Wat heb je het hier gerieflijk ingericht," zei Roger, eens overal goed rondkijkend. „Ja, en wil je wel gelooven, dat menigeen, die op een houten stoel, op een kalen vloer zit, gelukkiger is dan ik.Maar ik heb je niet hier gebracht, om je lastig te vallen met eenopsomming van mijn misère..,. We zul len liever een glas champagne drinken en trachten vroolijk te zijn." Hij zette een flesch op tafel, haalde glazen uit een buffet, en sigaren van zijn rooktafel. „Weet je, hoe alles geloopen is vroeg hij toen weer. Roger knikte en eenigen tijd zaten de hee- ren zwijgend te dampen. „Ik wilde wel eens weten, ofje terug gaat naar Australië en haar trouwt vroeg Sir George ineens. „Er zijn oogenblikken," zei Roger, „dat ik er wel over denk, om mijn geluk nog eens te beproeven, maar ik geloof toch niet, dat ik zoo gek zal zijn." „Waarom niet Je kunt haar gerust trou wen, want je hoeft niet te twijfelen, dat ze jou verkiest. Nog geen twee uur vóór ze de mijne zou worden, gaf ze mij den bons, om dat ze in de krant had gezien, dat je moeder overleden was. Om mij persoonlijk heeft ze nooit gegeven het was enkel om den titel en om het geld „Ik geloof, dat ze niet weet, wat ze wil." „Niét En óf ze dat weetToen ze mij afscheepte, zei ik een paar leelijke dingen te gen haar, waarvan ik nu nog spijt heb. De eenige wijze, waarop ik dat weer goed kan maken, is, dat ik haar help, om gelukkig te worden. Ze heeft jóu lief, daar hoef je niet aan te twijfelen. Ga gerust naar Adelaïde te rug en trouw haar." „Ik geloof toch niet, dat ik dit doen zal," zei Roger na een pauze. „Het lijkt mij te ge- Christelijk Tehuis te Den Oever een bijeen komst gehouden ter herdenking van de 400ste geboortedag van Prins Willem van Oranje, den grooten voorganger van ons vorstenhuis. Voor deze bijeenkomst bestond vrij grooten belangstelling en het tehhis was dan ook bij na geheel met bezoekers gevuld. Door de aan wezigen wordt allereerst het Wilhelmus ge zongen waarna de avond met gebed wordt geopend. De Heer Robbers heet den aanwezigen har telijk welkom, het is vandaag aldus spreker naar algemeen inzicht een nationale feest dag om een Nationaal figuur te eeren, de grondligger van ons bestaan. Spreker eindigt met den spreker voor dezen avond, de Heer R. A. den Ouden, Secr. van het centraal Co mité van Anti-Rev. Kiesvereenigingen een bijzonder woord van welkom toe te roepen. Door het Christelijk Zangkoor onder leiding van den Heer Juisting wordt allereerst ten gehoore gebracht het 1ste, Ge en 15e couplet van Wilhelmus. Na de zang van het zangkoor vangt de Heer den Ouden zijn rede aan Is er in dezen tijd wel reden om feest te vieren, aldus spreker, nu de tijden zoo ernstig zijn ja voor het volk Gods is er altijd reden om te juichen en hoe donker de tijden ook mogen zijn voor Nederland en Oranje is de dag van vandaag een dag van vreugde. De Anti-Revolution- naire partij te Wieringen heeft U opgeroepen om te herdenken wat God door Oranje heeft gedaan in Nederland en ik hoop dat de band tusschen Nederland en Oranje zal worden hernieuwd. De heer R. A. den Ouden bespreekt uitvoe rig de band tusschen Nederland Oranje, die bestaat sinds het jaar 1572, en die eenmaal werd verbroken toen de stadhouder Willem V naar Engeland moest vluchten. Oranje kwam gelukkig terug. In 1918, toen in Duitschland de revolutie uitbrak, dacht men dat ook hier in Nederland de tijd gekomen was om de Koningin die bij de gratie Gods regeert, den troon te ontnemen. Wel heeft later Mr. Troel stra gezegd dat Koningin Wilhelmina presi dente van de republiek had kunnen worden. Gelukkig tot heden bestaat de band tusschen Oranje en Nederland nog want een Ko ningin bij de gratie Gods kan geen presidente van een Republiek worden. Zijn rede vervolgende geeft de Heer den Ouden een overzicht over Rusland en over het nieuwe vijf-jaren plan van dat land. Over Rusland kunnen wij niet oordeelen want de menschen die er heen zijn gereisd vertelden verschillend de toestand daar. Het vijf-jaren plan heeft niet minder in dan dat alle kerken gesloten zullen worden en ingericht voor bioscoop en clubs, de gees telijken het land uit, de godsdienstscholen gesloten en alle geloovigen ontslagen uit de Sovjet. Wij denken met vreugde aldus spreker aan den band tusschen Nederland en Oranje die wij deze week hopen te vernieuwen. Het stond dat de verkiezing dit jaar plaats moest vin den in dit jaar gelijk met een historisch feit. De ontwikkeling van de parlementaire ge schiedenis heeft de verkiezingen vervroegd en valt deze tusschen twee nationale feestdagen, de dag van vandaag en de dag van 30 April. Het is Gods vinger die de historie schrijft ook de geschiedenis van Nederland en Oran- JAAP SNOR (en de kijk is er af, hij breit ze zelfs BEST). Ie kl. reparatie-inrichting: voor alle soorten wollen kleeding. Kousen en sok ken (ook de allerfijnste) Den Helder, Zuidstr. (Let op de Gelen Winkel.) P.S. Vracht voor onze rekening. om mij voor een tweede maal aan een weigering bloot te stellen. Blijf je voor- loopig nog in Londen „Ja, tot ik besloten ben, wat ik doen zal. Met al mijn geld ben ik nog niet gelukkig. Het zou veel beter zijn, als het werd aange wend voor degenen, die het waarlijk noodig hebben." Zwijgend rookten zij enkele minuten voort, toen zei Roger „Ik heb eens gehoord van twee mannen, die ongeveer in dezelfde positie verkeerden als wij en die de gelofte hadden gedaan, dat ze van een minimum bedrag per week zou den leven en dat ze hun heele fortuin opof ferden aan liefdadigheid. Ik zou wel eens willen weten, of wij beiden karakter genoeg bezaten, om een dergelijk iets door te voeren. „Als het de moeite loont, dan ben ik er voor te vinden. Maar ik heb zoo verschrikkelijk véél geld „In den oceaan van gebrek en ellende in een stad als Londen, kan het grootste fortuin verzinken als een droppel." „Hoe wilde je het dan aanleggen Zou je een comité stichten, of aan geestelijken vra gen, je de ware behoeftigen aan te wijzen „Voor menschen, die het zelf druk hebben, lijkt mij dit de aangewezen weg maar wij hebben den tijd, om de gevallen op te zoe ken, die hulp noodig hebben. We zouden er zeker goed aan doen, menschen te raadplegen, die ervaring hebben op dat gebied geeste lijken en leden van het stedelijk armbestuur. Maar ik zou toch altijd de vrije beschikking willen houden." „Laten wij dan dadelijk beginnen," zei Ge orge met zijn gewone voortvarendheid. „Ik ben dit leven moe. Ik ga naar concerten en schouwburgen, maar de muziek en de voor stellingen kunnen mij niet genoeg bekoren, om de aandacht van mij zeiven af te leiden. Maar als wij nu misschien wat voor anderen konden doen, dan zou ik waarschijnlijk mij- zelven vergeten. Hoe en waar zullen zullen wij beginnen Me dunkt, we moeten geen uur meer verloren laten gaan je en ligt voor mij in deze een bijzondere sprake Gods, omdat God nog eenmaal ons oproept om de keuze te doen voor Nederland en Oranje. De spr. eindigt met de aanwezigen op te wekken, de band God, Oranje en Neder land te hernieuwen. De Heer Robbers dankt de Heer den Ouden voor zijn rede en verzocht gezamenlijk te zingen „Zij zullen het niet hebben de Goden dezer eeuw" Het zangkoor brengt vervolgens een twee-/ tal nummers ten gehoore, die met een welver diend applaus worden beloond. Gezamenlijk werd daarna nog gezongen „Wij leven vrij wij leven blij op Neerlands grond." Na de pauze wordt allereerst gezongen „Een vaste burcht is onze God," waarna het zang koor haar programma beëindigt met het lied „Omhoog de blanken vaan." Nadat de heer Robbers het slotwoord heeft uitgesproken, wordt door de aanwezigen gezamenlijk gezon gen een tweetal coupletten van het Wilhel mus. De avond werd met gebed besloten. Visscherij op Wieringen. Ten dienste der visscherij op Wieringen zijn de laatste weken door de scheepswerf Voorwaarts te West-Graftdijk 4 vaar tuigen afgeleverd. Telefoondienst. Met ingang van 1 Mei a.s. zal Den Oever verstoken wor den van de nachtverbinding welke ge durende enkele jaren als gevolg van de drukte door de Zuiderzeewerken is ingevoerd geweest. Door den af loop der werkzaamheden schijnt deze nachtverbinding voor de abonné's niet meer noodig te zijn doch voor hen die op een nachtverbinding rechtstreeks met kantoor Alkmaar prijs stellen be staat daarvoor vanzelfsprekend de ge legenheid tegen betaling van het daar voor verschuldigd extra tarief. De sluiting van den telefoondienst Den Oever is beperkt tot de u-en liggende tusschen 8 of 9 uur 's avonds (het juis te uur moet nog worden vastgesteld) en 8 uur *s ochtends. Benzinepomp op den afsluitdijk Aan de Texaco is vergunning verleend lot jhet plaatsen van een benzinepornpin- stallatic op den afsluitdijk ie Bree- zand^en wel ten dienste der A.T.O. voor hare busdiensten over den af sluitdijk Alkmaar-Leeuwarden v.v. Ulklulltnd verkrijgbaar In de oranjo-bandbultjoi van n tebl. 70 cl», en orenjexekjei ven 2 lebl. k 10 et». ten, terwijl A. W. Krancken een ..uit stapje" maakt over den Atlantischen Oceaan hij vestigt de aandacht op een merkwaardige beverbrug in het Harritman State Park. W. A. F. X Hoffman loont, o.m. door verschillende citaten hunner verzen aan, hoe de dichtois hebben gereageerd op de herleving der nat uur, A. C. dc Koek, die een artikel wijdt aan het uitzettende heelal, zoekt het uit den aard der zaak, eveneens in honger sferen en van P. L. Rusiieus wordt een artikel opgenomen over de aantrekke lijkheden van den tuin in April. De rubriek „Van en voor de lozers" (natuurhistorisch allerlei) beslaat weer verscheidene bladzijden, die zich be zighouden met natuurontluistering in Limburg, Paaschgehruiketi in Duitsch land, zonderlinge gedragingen van koolmeezen, enz. Oudergewoonte zijn weer een groote reeks illustraties, die zeer lot do ver beelding spreken, luschcn den tekst gestrooid. BUITENLANDSCH NIEUWS. BOEKBESPREKING „De Wandelaar" Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderheck te Laren de April-a (levering van „De Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuurstudie, heemschut, natuurbe scherming, geologie, folklore, buiten leven en toerisme. A F. Binsbergon brengt op prettige wijze verslag uit van zijn vogelwaar nemingen in 't Oostzijderveld, J. II. Brinkgrave-Entrop wijdt aandacht aan „lijdensplantcn", in dc eerste plaats de passiebloem, en Rinke Tol man, de redacteur, beschrijft eer. voor jaarswandeling langs den Eein Inte ressante mededeelingon doet dr. A. Scheygrond over een te loor gegaan vogellparadijs binnen onze landsgren zen, het Schollevaareiland, waar het eertijds o.a. wemelde van kwakken, P. v.d. Lijn weidt uit over merkwaar dige schijnfossielen, z.g mosboompjes Gerlof Kalma staat opnieuw stil hij de waterlelies en haar ovcrlijke verwan- „En my dunkt," zei Roger opstaande, „dat wij er allereerst eens over slapen moesten. Morgen om tien uur hoop ik weer bij je te zijn, met adressen van enkele personen, die ons op de hoogte kunnen brengen." Allereerst zal ik dan hier deze kamers op geven en zullen wij samen logies nemen, er gens waar wij het meest gelegen voor ons werk wonen." „Dat ontwikkelt zich alles wel vanzelf. Ik zou maar niet al te gauw je appartementen opgeven. Later kan je daar altijd nog wel toe komen, maar ik geloof niet, dat het raad zaam is, zich ineens zooveel te ontzeggen." Na drie maanden woonde George echter in een gewoon burger kosthuis. Over het geheel wist hij zich veel beter aan te passen in de vrijwillig gekozen leefwijze, dan Roger, die zich bleef ergeren aan veel, wat Illingworth met zijn beweeglijke natuur beter verdragen kon. „Je hebt nu zooveel, dat je belangstelling wekt, dat je althans geen tijd voor tobben meer overblijft en dat je 's nachts slaapt in het bewustzijn, een welbesteden dag achter den rug te hebben," zei George geestdriftig. „Ik schaam mij, dat ik er zoo lauw onder blijf," luidde het antwoord. „O, maar jou wacht ook nog een heel ander leven in Australië Volg mijn raad en ga terug. Waarom jullie beider geluk nu nog zoo lang uit te stellen Een acht dagen later deed hij zijn vriend uitgeleide, want Thorburn vertrok met de boot naar Adelaïde. Hij was niet jaloersch meer op Roger, daarvoor had hij te radicaal alle hoop opgegeven, om Evelyn ooit te kun nen winnen. En daarvoor was hij nu ook te zeer vervuld van zijn nieuwe taak, die hem zeer veel voldoening schonk. HOOFDSTUK XXIII. Eer Mr. Ashburton het huis verliet en en kele dagen na de begrafenis van Mrs. Under- wood werden Anthony Stogdale en Mary door hem getrouwd. Ze bleven op Iriya en voor TE KORT AAN BIER IN AMERIKA? 70 millioen van de bevolking stilt zijn dorst. Op den eersten dag dat de bier-verkoop in de Vereenigde Staten wettelijk was toege staan is, volgens Reuter, zooveel bier gebruikt, dat hierin gemakkelijk een oorlogschip had kunnen drijven. De brouwerijen hadden gerekend op groote vraag naar het lichte bier en in de eerste 24 uur werd niet minder dan 1 a 11 millioen vaten verkocht, aan dorstige Amerikanen. Van de ongeveer 120 millioen zielen tellende bevolking der Vereenigde Staten konden 70 millioen op den eersten dag van de opheffing van het drankverbod, bier koopen. De 50- millioen andere Amerikanen wonen in de sta ten. waar het drankverbod eerst nog door de plaatselijke autoriteiten moet worden opge heven. De belasting-opbrengsten varen wel bij den verkoop van bier en reeds zijn hon derd duizenden dollars in de staatskas ge vloeid. In den staat Milwaukee is de vraag naar bier zoo groot, dat de brouwerij ver ach ter is met leveren. De redacteur van de „Bre- wery Age" heeft .verklaard, dat als de vraag naar bier blijft voortduren er spoedig een te kort aan bier zal zijn. Rocsevelt eerste „vliegeucle Presidenl" Naar Reuter uit Dapton (Ohio) meldt zal Hoosovelt de eerste „vliegende pre sident" der Vereenigde Staten worden. Volgens bericht uit militaire lucht vaartkringen wordt een groot drie- motorig vliegtuig op het oogenblik ver houwd en uitgerust voor het persoon lijk gebruik van den president. Dit vliegtuig zal plaats bieden aan zeven personen waaronder twee piloten en er zal een speciale afdeeling voor het personeel in zijn, alsmede een berg- plaats voor kleedingstukkon, terwijl iedereen in huis was alles nog precies als voor dien tijd. De zusjes praatten veel over haar moeder; het was net, of zij in den geest nog bij hen was. Op een avond was dokter Undcrwood vroeg naar bed gegaan, daar hij zich door de hitte bijzonder moe voelde en Evelyn was daar door eerder vrij dan gewoonlijk voor haar avondwandeling. In den regel ging zij alleen, maar toen zij Grace zoo peinzend naar haar zag kijken, kwam zij den tuin in, en vroeg haar. om mee te gaan. „Laten wij naar het eiland roeien." zei ze en nam haar plaats in bij het roer. „Hoe dui delijk herinner ik mij nog dien eersten keer. dat ik overstak. Ik had Anthony gevraagd, mij naar het eilandje te roeien en was wan hopend, toen wij werden lastig gevallen door een zwerm muskieten. Wat had ik toen het land aan Iriya Hoe is het mogelijk, dat ik dezelfde ben en dat dit alles slechts twee jaar geleden gebeurd is „Het lijkt mij ook langer." meende Grace. „Ja?Maar jij hebt nog je leven vóór je lk niet. Ik zou dit niet alles tegen ande ren zeggen, maar ik heb geheel afgerekend met het leven." Ze waren nu aan wal gegaan en liepen hand in hand in de schemering tusschen de groote boomen. „Dit is maar een voorbijgaand gevoel. Eve lyn. Je hebt zoo vreeselijk geleden, dat het mij niets verwondert, hoe je zoo denkt. Maar ik hoop en vertrouw, dat er ééns nog een dag zal komen, dat je je weer heel gelukkig zult voelen." .Liefste kind." zei Evelyn, lk heb dikwijls gedacht, dat. al zijn Mary en Anthony nu ook de beste broer en zuster, die je ooit heb ben kunt, ze toch nooit zoo innig voor mij kunnen voelen als jij. Eéns. Grace. wees maar niet boos op mij, dat ik het Je vertel, maar het is al lang geleden en je was nog bijna een kind, heb ik zoo half en half ge dacht, dat jij ook liefde voelde voor Roger." (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1