Een schitterende uitvinding. Volgens mededeclingen van het Mei lon-instituut te Pittsburg, hetwelk tot taak heeft, proefnemingen voor de in dustrie te doen, is men er in geslaagd, het poetsen der schoenen overbodig te .maken. De uitvinding komt er op neer dat het bovenleer der schoenen wordt gedrenkt in schoencrome. Door de warmte die de voeten uitstralen, wordt die creme uitgescheiden en be gint te glimmen en de gelukkige bezit ter dezer schoenen ziet er steeds schit terend van blank schoeisel uit. 'iJÊLu* De pas-van drie herleeft. De bond van Duitsche (lansloet aren heeft besloten, naast de modern»; dan sen, ook weer de oude polka, Duitsche polka, „Rheinl&nder" genoemd, en wals weer onder de modedansen op te nemen. Een reusachtig Christusbeeld Op initiatief van een priester uit Savoye, pastoor tc Houch.es, zal er in de Alpen, op den rechteroever van do Arve, een reusachtig Christusbeeld worden geplaatst. Het zal een monu ment van graniet worden, ontworpen door den beeldhouwer Serraz. In het voetstuk, dat 10 meter hoog wordt, zal een kapel kamen. Het beeld zelf zal 20 meter hoog worden het stelt den Christus voor in zegenen de houding, met opgeheven rechter hand. Op het voetstuk zullen de berg tochten vermeld worden, uitgevoerd door Paus Pius XI, toen deze nog de Italiaansche geestelijke Achille Ralti was. SPROETEN komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot S P R U T O L Bij alle Drogisten. GEMEENTE WIERINGEN. HULIGINGS AVOND V.V. „SUCCES." „Succes" op waardige wijze gehul digd. Veel bloemen en beste wenschcn. (v.V.) De huldiging welke het eerste elftal van „Succes" Zaterdagavond te beurt is ge vallen, ter gelegenheid van het behaalde kam pioenschap in de Noord Holl. Voetbalbond, is een onvergetelijke geworden. Een tjokvol „Concordia" was de levende getuigenis van de aanhang die onze voetbal club in de loop der jaren om zich heen heeft weten te verzamelen. Doch niet alleen uit de gemeente zelf, doch ook buiten Wieringen heeft „Succes" zich veel vriendschap weten te verwerven wat wij op konden maken uit de vele afgevaardigden van Zusterverenigingen uit den omtrek, die mede aanwezig waren, welke allen met bloe men kwamen aandragen, als bewijs van sympathie. Er had zich uit de burgerij een feestcom missie gevormd onder voorzitterschap van den heer Corn. J. Bosker, welke tevens op zich had genomen om een revue te schrijven. De versiering, hoewel sober gehouden, gaf een Intiem karakter aan de zaalde ont werpers hadden veel eer van hun werk alles was In de kleuren (blauw-zwart) van Succes gehouden. Een ovatie voor de spelers. Als de zaal om kwart over acht is volge stroomd, maakt het kampioenselftal met het bestuur, voorafgegaan door den ceremonie meester J. Bosker Oz., zijn entree in de zaal liet publiek brengt staande een ovatie aan de wakkere jongens, wat minuten lang aan houdt. Openingsrede voorzitter feestcommissie. Als de spelers zich op het tooneel hebben neergezet, neemt de he^r C. J. Bosker het woord tot het uitspreken van een openings rede. Kampioenen, leden en bestuur van Succes. Dames en Heeren De geweldig groote opkomst van al deze feestgangers hier aanwezig, bewijst dat hier vanavond een vereeniging gehuldigd wordt die zich een groote sympathie heeft verwor ven. De tegenwoordigheid van den secretaris penningmeester van de N.H.V.B. en de aan wezigheid van de afgevaardigden van veree- nlglngen van elders verhoogen de beteekeni! van dit feest dubbel. Het spreekt vanzelf dat het geheele publiek van harte meeleeft en van erkentelijkheid vervuld is voor het kam pioenselftal. De voorzitter zal dan ook wel met trots ver vuld zijn van zijn jongens want „Succes" i nog niet zoo heel oud en in de eerste levens jaren van „Succes" waren haar levenskansen nog maar vaag. Zoo langzamerhand heeft zij zich omhoog weten te werken en de eer var Wieringen hoog gehouden. Het is zoo moei lijk om een vereeniging te handhaven, omdat wij steeds met menschen te doen hebben en niets is moeilijker om alle, met verschillend karakter, bij elkaar te houden. En steeds steeg men weer een trapje hooger, dank zij de energie die werd aangewend. Bij iedere wedstrijd die gespeeld moest worden zagen wij vol spanning uit naar den uitslag. Totdat eindélijk de groote dag kwam, die het kam pioensschap bracht. Met recht hebt gij U een eereplaats in het vereenigingsleven van Wieringen verworven. Gij beoefent bovendien een sport die aan de spits staat van alle sporten. Immers men kan geen dagblad opslaan, of men leest berichten over voetbal. Over de geheele wereld wordt deze sport beoefend door milliocnen menschen. En nu gij uw intrede gaat doen in de groo te Kon. Ned. Voetbalbond, hoop ik dat alle krachten zullen worden ingespannen, zoodat daar ook een goed figuur in gemaakt zal worden. U mijnheer de voorzitter van „Suc ces" ik feliciteer U met uw prachtige jon gens. (Applaus en fanfares.) Voorzitter Oden dankt. De heer Oden, voorzitter van Succes, dankt voor de hartelijke woorden door den heer Bosker gesproken. Spr. geeft een resumé van de competitie waarin door „Succes" het kam pioenschap werd behaald. In September 1932 aanvangende moesten 14 wedstrijden worden gespeeld. De opinie was algemeen „Succes" zou dit jaar wel kampioen worden. In het begin werd Succes bedreigd door H.R.C. en M.L.D. Nadat 10 wedstrijden waren gespeeld, kwam een kleine inzinking; de jonge eerste klasser Petten bracht Succes do eerste neder laag toe doch daarna ging het weer cresen- do 12 wedstrijden werden gewonnen en 2 verloren. Ook het doelgemlddelde van Succes was prachtig, n.1. 70 voor en 23 tegen, ook hierbij staat zij bovenaan op de ranglijst. Spr. feliciteert de spelers van harte met het behaalde succes en hoopt, nu zij voor de poor ten van de K.N.V.B. staan, dat nog vele lau weren mogen worden geoogst. (Applaus.) Aanbieding foto. De heer Bosker neemt hierna nogmaals 't v/oord. ter overhandiging van foto van het elftal. Wanneer men de kasten met medailles en bokalen beziet van „Succes", aldus spr., dan is door de vereeniging reeds veel gepres teerd. Deze stille getuigenis van een reeks van successen beteekent voor de vereeniging dan ook zeer veel. Het is echter een goede gedachte geweest, om de spelers ook een per soonlijke herinnering aan te bieden. Men meende dit niet beter te kunnen doen, dan door een foto te laten vervaardigen van het kampioenselftal. Spr. overhandigt hierop aan alle spelers en het Bestuur een prachtige foto, gemaakt door de fa. Jac. de Boer uit Den Helder, waarvan wij in ons nummer van j.1. Vrijdag in verkleind formaat een afdruk, plaatsten. (Wederom applaus en fanfares.) Het complimenteeren. Van de gelegenheid tot het complimentee ren der vereeniging werd allereerst gebruik gemaakt door den Secretaris van de Noord- Holl. Voetbalbond, den heer II. Brussel. Van de uitnoodiging om hier vanavond aan wezig te zijn hebben wij met groot genoegen gebruik gemaakt. Dat de Secretaris hier tot U spreekt, vindt zijn oorzaak in het feit, dat de Voorzitter van den bond een dringend excuus heeft, waardoor hij verhinderd was om naar Wieringen te komen. Mij is daarom op gedragen om de eerste elftal-spelers van „Succes" te complimenteeren. Persoonlijk weet ik wat U in ons voetbalwereld je betee kent, daar ik als scheidsrechter het genoegen heb gehad eenige wedstrijden door U ge speeld te mogen leiden. Ik heb steeds de indruk gehad, dat gij nog veel zoudt bereiken. Steeds waart gij bezield om te overwinnen, en de indruk was altijd met „Succes" wordt een prettige partij voet bal gespeeld. Door de groote saamhoorigheid die steeds in uw club heeft geheerscht, mijnheer de voorzitter, hebt gij tenslotte het doel bereikt wat gij U had gesteld. Nu gij in de K.N.V.B. gaat spelen, moet gij U niet direct een eldo rado voor gaan stellen daar wacht U een zeer zware taak en menige teleurstelling zult gij nog moeten overwinnen. Wanneer ik op de goede clubgeest van „Succes" wijs, dan doel ik in dit verband op uw ijverige secretaris, die alles steeds zoo keurig bij elkaar weet te houden. Tracht hem nog lang voor uw vereeniging te behouden. Gij zult nog veel bereiken. Op de algemeene vergadering zal nog nader over uw vereeni ging worden gesproken. „Succes" veel suc ces. (Applaus.) Hierop werd vervolgens nog gesproken door den heer C. Nieuwbuurt, namens de v.v. H.R.C.Den Helder den heer K. Keuken, na mens M.L.D. Vliegkamp De Kooy de voor zitter van de scheidsrechters-vereeniging der N.H.V.B. uit de kop van Noord-Holland, den heer P. Jongkind namens de mandolineclub „O.K.K." den heer C. J. Bosker, namens „Harmonie" en de heer S. de Vries, namens de Gymnastiekvereeniging „Wieringen." Al deze sprekers spraken woorden van hul de tot de spelers en hun vereeniging, terwijl tevens prachtige bloemstukken hunne woor den vergezeld gingen. Het was in een woord een grootsche huldi ging, een kampioenselftal waardig. De voorzitter de heer D. Oden beantwoord de de sprekers steeds ieder op hun beurt en bracht de dank van de vereeniging over aan de werkelijk overweldigende wijze, waarop Succes gehuldigd werd. Schriftelijke felicitaties waren ingekomen o.a. van B.K.C., Wieringerwaard, Herw. Le venskracht, waarvoor „Succes" reeds eenige wedstrijden tot stijving der kas speelde. Het dagelijksch bestuur van de Kon. Ned. Voetb. Bond, waarschijnlijk op excursie naar de Zuiderzeewerken, had van de voorgeno men huldiging in de courant gelezen en zond een felicitatie, iets wat door „Succes" op hoo- gen prijs werd gesteld. Van Bram Lensen, de lunchroom in Den Helder, waar „Succes" indien zij in Den Hel der moet spelen, na afloop even aanlegt, was een bloemstuk gekomen. De heer Oden sprak nog een kort slotwoord waarmede het officieele gedeelte van den avond was gesloten. De revue en liet bal. Zooals wij reeds schreven was voor dezen huldigingsavond een speciale revue geschre ven door den heer C. J. Bosker „Dat moet je meemaken." De opvoering hiervan is een groot succes geworden de diverse weder waardigheden en belevenissen van de spelers passeerden hierbij de „revue" en waren veel al raak en goed uitgebeeld. Doch ook het tafereel waarin onze vuilnis- dienst ten tooneele werd gevoerd, was koste lijk van opzetzelfs bekende types van het „hoekje" ontbraken niet. Door de wijze van uitbeelding wie of aan het woord was. Een en ander liep prachtig van stapel en het slottableau, waarin nog eens hulde aan „Succes" wordt gebracht, besluit deze uit twee bedrijven bestaande revue. De dames en heeren-medewerkenden een woord van lof over de opvatting van hun taak. Vermeld dient nog te worden dat aar dige wijsjes op de diverse coupletjes waren gezet, terwijl de „Conéordia-band" onder lei ding van den heer H. Zon het geheel muzi kaal op verdienstelijke wijze opluisterde. Vervolgens werd met het bal een aanvang gemaakt en men was op de goede gedachte gekomen om in partijen te laten dansen, waar voor strikjes werden uitgereikt in verschil lende kleuren. Jannes Bosker Oz. had de lei ding, wat geen benijdenswaardige taak was. Muziek werd afgewisseld geleverd door de Heldersche Mixid Follies en de Concordiaband Een verloting en diverse attractiës waren tevens \aan het bal verbonden. Mutsen en lawaaitoeters werden uitgereikt, zoodat aldra een feeststemming heerschte die tot zonsop gang gaande bleef. „Succes" is op echt sportieve wijze gehul digd. Moge in de toekomst nog vele van deze avonden volgen onder dezelfde roemvolle om standigheden. Uitslag van de trekking van de verlo ting ten bate van het plaatselijk Cami-| té van „Herwonnen Levenskracht" af cl. Wieringen gehouden op Zaterdag 29 \pril j.1. Op onderstaande nummers zijn de prijzen gevallen die afgehaald kunnen worden tegen inlevering van het lot hij P. .L Vroone, Hoofdstraat 5, Wieringen. Nummers 37, 88, 217 2121 232 243 245 278 30r2 352 359 444 451 459 470 496 515 579 607 671 744 758 834 919 921 962 1026 1039 1057 1109 1135 1202 1238 1254 1267 1270 13122 13tfe 1385 1396 1404 1471 1536 1556 1557 1576. De Hoofdprijs zijnde '2 fauteuils met 4 stoelen is gevallen op No. 671 en ge wonnen door den heer A. Kok, Vatrop, Wieringen. Jaarlijksch onderzoek. Het jaar- lijksch onderzoek waaraan door de lichtingen 1921 en 1924 moet worden deelgenomen zal worden gehouden te Hippolvtushocf, in fegl Schoolgebouw Hoofdstraat 1, op Dinsdag 20 Juni 1933 des voormiddags 10.45 voor de lich ting 1921 en des voormiddags 11.15 uur voor de lichting 1924. Statistiek kerkelijke gezindten. Door het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's-Gravcnhage zijn gege vens verstrekt omtrent de bevolking naar de kerkelijke gezindten volgens de laatst gehouden volkstelling. Voor de gemeente Wieringen als volgt M. V. Ned. Hervormd 1166 1158 Wjaalsch Hervormd Remonstrant 1 Chr. Gereformeerd 10 20 Doopsgezind 265 '244 Evang. Lutherse li 4 13 Hersteld Lutherscli 3 3 Geref. Kerken 111 100 Roomsch Katholiek 292 257 Oud Bissch. Cler. of Oud Roomsch 1 Ned. of Port Israëliet Geen 1003 780 Andere gezindten 15 19 Totaal 2870 2595 Bouwvergunningen. In de maand April zijn bouwaanvragen ingediend door do volgende personen, J. Klein, P. Poel, I). v. Bloemendaal, C. Tijsen, H. J. Iluting, W. A Hoep, J. Hollan der, P. de Vries, Gebr. J. en Jb. Hege man, Mej. A. Wigbout en Gebr. de Haan. Aanbesteding Slingerweg. Op 1 Mei j.1. heeft de aanbesteding plaats gehad van het verbeteren en asfalteeren van den Slingerweg en het in aansluiting daarmede aanleggen van een aarden haan waarop aan te brengen een klin kerverharding met bijkomende wer ken. De uitslag luidt als volgt W. J. Bolt je te Ileeronveen t' 13867 A. Doves, alhier 12980 W. II. Klos, alhier 12600 J. Kuipers, te Zurich 12520 N.V. Nederland, 's-Gravenhage 12344 G. Versteegh, Groningen 11968 N.V. Geruisch. weg, Heemstede 10990 O. .1. Bosker, alhier 9740 liet werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Registratie van Vaartuigen. Het vis- schersvaartuig R. 217 van J. \V. He geman is aangekocht door den heer Jac. Tijsen Jzn. en blijft onder hetzelf de nummer in de vaart. Politie. Verl. een tasch met gereed schappen en een pak manufacturen ie Westerland. Gev. een rijwielplaatje. Inl. bij den Gem.-Bode. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Over kies- of hoofdpijn klagen Onzin'n Mijnhardt's Poeder vragen Vergadering Huiszorg. Na opening en lezing der notulen, deelde de voorzit ter de heer C. Kcijzer mede, dat van de afdeeling van het Witte Kruis f 250 subsidie is ontvangen. Uit het jaarverslag, uitgebracht door mevr. Daalder, stippen we 't volgende aan Het ledental daalde met 50, door bedanken wegens vertrek enz. 10 nieuwe leden deden het echter weer tot 462 stijgen. De vaste helpster verleende in 50l/a week hulp aan 14 gezinnen. De losse helpsters in 89 we ken in 22 gezinnen 22 wasch- en werkdagen in 3 gezinnen werden ex tra toegestaan. Volgde rekening en verantwoording van Mevr. Vorstman. De ontvangsten bedroegen f 1561.98l/è, inbegrepen een batig saldo van het vorig jaar, groot f 189.19, en een subsidie en schenkin gen tol een bedrag, van f 285. Er was een batig saldo van f 412.13V-> te boe ken. Dit saldo was in de begrooting, die nu aan de orde kwam, verwerkt. Zij sloot in ontvangst en uitgaven op f 1429. Mevr. Vorstman wordt dank ge bracht voor haar accuraat beheer. Voor het nazien van de rekeningen over 1933 zullen aangezocht worden mevr. Swierts en de heer D. de Graaf Alle aftredende bestuursleden wer den bij acclamatie herbenoemd. Hier na sluiting. Loop der bevolking. Ingekomen Mej. C. Schouten van Zijpe J. Jansen en gezin van Nibbixwoud S. Dobma van Zijpe Mej. T. Blokker van Alk maar M. B. Bouma van Steenwijk II. Zeeman en gezin van Den Helder. Vertrokken J. K. Hart hoorn naar WSeringerwaard P. C. Putter naar Akersloot J. Veldman en gezin naar Heerhugowaard W. Dupon en gezin naar Zijpe II.. Kuit naar 's-Graven hage C*. Schoonbeek en gezin naar Anloo Mej. A. Geerligs naar Alkmaar .1. Ilielkema naar Zijpe. Burgerlijke Stand. Geboren Frederik, z.v. H. Bouwers en B. v.d. Laan Maria, d.v. J. van Dreunen en W. Spoelstra Klaas z.v. P. Langereis en J. T. Vader Willem, z.v. P. Smit en G. V. Keijzer Fran- ciskus Xaverius, z.v. M. J. Huiberts en Ontspanningswerk Wiermgermeer Nu het kamp van Slootdorp naar de I'erp verplaatst is, is het ontspannings werk weer door de geheeionthouders- vereenigingen met medewerking van de W ieringcrmeerdirectie ter hand ge nomen. Op Woensdag 3 Mei a.s. 's avonds om 8 uur in de Cantine bij de Terp zal de Nederlandsche vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dran ken de eerste avond verzorgen en wel met als hoofdnummer haar eigen film „Fakkelgang". Deze film is over het algemeen zeer gunstig door de pers beoordeeld en spreekt dan ook voor zich zelf. Naast Fakkelgang wordt een hijprogramma gegeven, waaronder de welbekende AmcrikaanSchc gooche laar Joh. Brandsma zijn toeren zal ver toonen. Propaganda-vergadering. De Chris telijke Zangvereen. ,,De Lofstcm" te Middenmeer, hoopt Vrijdagavond 5 Mei om half acht in de voormalige Can tine een propaganda-verg, to houden. Besproken zal worden huishoudelijke zaken. De vergadering is toegankelijk voor jongens hoven de 15 en voor meisjes vanaf 14 jaar die lid willen worden van deze zangvereen. Alle le den worden verwacht. Bij nadere be spreking zal blijken of op een avond kan gerepeteerd worden huiten s-Zaterdagsavonds. Laat ieder die kan deze Chr. Zangvereen. versterken en dan zal straks dit koor haar dool kun nen bereiken. Het zal voor den Direc teur, den Weled. Heer Hovenier, van Bergen, een voldoening zijn als het ledental groeit. Slootdorp 29 April. Vergadering. Hedenavond was bij circulaire cene vergadering bijeengeroepen in Hotel Smit zonder onder teekening en uit gaande van geen enkele organisatie. De opkomst daarentegen was zeer groot. Ruim 150 personen waren aanwezig. Deze vergadering werd ge opend door iemand -- (voor mij onbe kend - Verslaggever) uit Medemblik welke een welkom toeriep en voorts het woord gaf aan zekere lieer Boers van Amsterdam, lid van het Landelijk Strijdcomitó van Werkloozen. Spr. noemde de verschillende gebeur tenissen voorgevallen bij de cultuur- Mij. een gevolg van de bourgeoisie, waartegen moet worden gestreden, spoorde de aanwezigen aan om zich aan te sluiten hij bovengenoemd sirijd- comité. Na de verschillende Vakbonden in hun houding hij de löongeschilleii te hebben gehekeld, werd de gelegenheid opengesteld om zich te laten inschrij ven bij het comité. Wellicht door de ietwat te veel propagandistische lucht welke de spr. liet uitkomen en de ver keerde wijze o.i. van strijd voeren ga ven zich slechts enkelen op Dij genoemd comité. Te ongeveer 9 uur sloot de voorz. van dezen avond met dank voor de opkomst. Slootdorp 1 Mei. Vergadering R. K. Landarbeidersbond. Hedenavond was in het gebouw voor Maatschappelijk Werk een ver gadering belegd door de R.K. Landar beidersbond, afd. Wieringermeer. De voorz., de heer Caluwé, opent deze ver gadering met den Chr. groet en heet voorts de talrijke (40) aanwezigen har telijk welkom. De secretaris leesl de notulen welke destijds onderbroken werden door een incident. Een 6 tal bestuursvergaderingen werden gehou den in 't afgeloopen jaar. Punt 3. Bestuursverkiezing. Wegens uitbreiding met 2 leden, (thans zijn 3 bestuursleden zittend). Vooraf werd opgemerkt door den heer de Boer, dat hij het gewensclit achtte, dat per con vocatie of op andere wijze meer be kendheid werd gegeven aan de opge stelde agenda. De voorz. zegt dat dit voorheen werd nagelaten doordat de afd. zeer klein was. Bij volgende voor komende vergaderingen zal hetero be kendheid gegeven worden. Hierover ontspon zich een nog al levendige dis cussie. De penningmeester de heer Gcerts deelt nog mede de wijzigingen der uitkeeringsperioden. Na 39 weken lid te zijn heeft men recht op uitkee- ringen. Zij die dus thans zich aanslui- ti kunnen nog worden gerekend aan gesloten te zijn vanaf 3 April, zoodat men dan nog 36 dagen uitkcering kan ontvangen na 39 weken. Tot stemopne- mers worden benoemd de h h. Élfe- rink en I\ Kuilboer. Gekozen werden de h.h. J. de Boer met 21 stemjmen en P. v.d. Wal met 17 sremmen. Punt 4. Jaarverslag en Rekening en verantwoording. Juli 1932 begonnen zijnde met 6 leden breidde het ledental zich uit tot 25 Inkomsten bedroegen f 220.05 Uitgaven - 213.57 Saldo - 6.48 Punt 5. Benoeming controle-commis sie boekjaar 1933-1934. Door de voorz. werden hiertoe benoemd voor Sloot dorp II. Bakker en voor Middenmeer de heer Meierink. De voorz. deelt voorts mede, dat a.s. Zondag een Il.H. Mis zai worden opgedragen als wenscli van wege de organisatie's. Spr. hoopt dat hierin door allen zal worden medege werkt, als zijnde op de meeste plaat sen gebruikelijk in de maand Mei. Rondvraag. De heer J. Rollé vraagt of de contributie ook wellicht weke lijks zou kunnen worden ingezameld. De penningmeester heeft hiertegen bezwaren vanwege de omslachtigheid. Voorgesteld werd door verschillende personen een of meer leden alsdan te benoemen te Middenmeer en te Sloot dorp. Besloten werd opi voortaan we kelijks contributie te halen en wel door den heer Geerts te Slootdorp en een ander bestuurslid te Middenmeer. De heer Rollé zag gaarne dat ook anderen een kans werd gegeven omdat er reeds waren die zich ook wilden be lasten als bode te i'ungeeren. De heer J. Roosendal zegt dat deze functie niet anders wordt toegewezen dan uitdruk kelijk door het bestuur aan te wijzen persoon. Ook dit met het oog op minder gc- wenschte complicatie, weshalve het bestuur ook het risico draagt van de bijeengebrachte gelden. Reglementair wordt dan ook later bevestigd, dat het bestuur hierin ook rechtmatig op treedt. Voorts deelt de voorz. mede, dat eën Hoofdbestuurder is aange zocht tot 't houden van 'n spreekbeurt zoodat men wellicht spoedig oen ver gadering opnieuw tegemoet kan zien. De heer Rollé vraagt of er ook elk jaar een nieuw bestuur wordt gekozen. Voorz. antw oordt olm de 2 jaar. Het vol gend jaar treden 3 bestuursleden af. De heer P. van Es vraagt of de spaar kasbeweging ook in voortgaand stadi um verkeert. De heer J. Roosendal zegt dat de vo rige vergadering hierover buiten de afd. om is gehouden en het. bestuur al- zoo hier niet van af wreet. De Eerw. heer Pastoor Braak merkt óp dat velen dezen avond iets anders, iets aparts hadden verwacht, denkend aan de in het laatst der vorige week verspreidde circulaire. En hierover werd tot heden geen woord van gerept. De leiding en manier van j.1. Zaterdag avond was niet goed. Dit is visschcn in troebel water en zoo bereikt men niets zoo zeide spr. Te doen is dit Het Hoofdbestuur zoo spoedig mogelijk in kennis te stellen van het gebeuren hier, omdat niet alleen jeugdige perso nen doch ook kostwinners zijn betrok ken bij de 'bekende regeling. Persoon lijk heeft pion niets te beteekenon, or ganisatorisch wel misschien, omdat men landelijk werkt. Er zijn zeer gewone natuurlijke we gen om te behouden wat men heeft en ook een bovennatuurlijke. Immers „Wanneer de Heere het huis niet ze gent, zullen de bouwlieden tevergeefs arbeiden." op die wijze te werken is ook onze weg. Ga dus a.s. Zondag mede ter communie. Laat u niet ompraten door anderen en aan te sluiten bij 't strijdcomité. Niet langs onregelmatige weg, doch langs regelmatige weg zij ons aller parool. (Applaus.) De voorz. dankt hierna voor de op komst en sluit met de Chr. groet. (Ongecorrigeerd. C. C. Veul Anne, d.v. H. Koens en M. C. Botci' Gerardus, z.v. Ch. Riebot en M. C. vali Bozelaar Marie Corne- lia, d.v. C. Duineveld en A. II. A. Prins Ondertrouwd B. de Vries en J. M. van Teulingen Getrouwd J. Vel en A. A. Smit J. C. Tiel en M. van Stipriaan. Politie. Gevonden een bruin tasch- je met portemonnaie twee belasting- plaatjes oen sleutel oeu bril in doos. Verloren een heerenportemonnaie, een blauwe tasch. GEMEENTE WIERINGEN. Ongeluk onbewaakte overweg". Hedenmorgen werd bij de onbewaakte overweg Doggersvaart bij den Helder een Wieringer luxe auto, waar van de bestuurder' 't gevaar van een komen de trein waarschijnlijk niet opmerkte, dooi de trein aangereden en bijna geheel versplin terd. De chauffeur, die uit de auto werd ge slingerd, bleek er, hoewel gewond aan hoofd en handen, nog wondergoed af te zijn geko men. Hij werd naar het Marine-Hospitaal te Den Helder vervoerd. Aanbesteding woonhuis met garage te Oos- terland voor den heer C. Tijsen. Ingeschreven P. Bakker f 4895.-; Juisting 4967.-; J. C. Klein f 5070.-; J. C. de Vries f 5095.-; Gebr. Boer- sen f 5147.-; Mulder f 5200.- Begrooting f 5220.-. Peters en Baanders architecten. CORRESPONDENTIE. Verslagen Mandoli- nevereeniging „Oost-Wieringen" 1 Mei feest, en een ingezonden stuk G.B. moeten wegens plaatsgebrek tot volgend nummer blijven lig gen- RED. Gewestelijke Varkenscentrale Noord-Hollaiul. Het Bestuur der Gewestelijke Var kenscentrale deelt hierbij aan belang hebbenden mede, dat de biggenmer- ken van de eerste periode niet langer dan tot 1 October 1933 geldig zijn. Voorts is bepaald, dat alle biggen, geboren vóór 1 Januari 1934, gemerkt moeten worden met merken dei- eerste of tweede periode. In verband hiermede zullen de mer ken van de derde periode niet worden aangebracht vóór 5 Februari 1934. Zijn zoon overreden. De garagehouder W. Kuipers te Oos terzee voelde vlak bij de garage, toen hij uitreed voor tien dienst H'oerot veen Lemmer, een stoot van den wagen. Stoppend om een onderzoek in te stel len vond hij zijn eigen 10-jarig zoon tje overreden op den weg liggen. Eeni ge uren later overleed de knaap. BOSKBR 's BOEKHANDEL Hboef: UW ADRES I I

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2