SCHOONMAAK S. COLTOF KARPETTEN 24e JAARGANG DINSDAG 9 MEI 1933. No. 3-7 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ri>: PARIJSCHE MODEBRIEF. PLICHT IS GELUK >n feit!!! ■WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ALKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.—. UITGEVER CORN. J. BOS EER, WIER IN GEN. BUREAU HJppoiytiuheef Wlerfncea. Telefeon Intercamm. 19. ADVIRTINTI9M Van 1—9 regela iedere regel meer OR t 9.1t NIEUWTJES OVER „TAFELTJE, DEK JE." Versieringen voor glas. Niet alleen een smakelijk bereide maaltijd, ook een mooi gedekte tafel bevordert de eet lust. Wie heeft niet wel eens z'n appetijt vol komen voelen verdwijnen bij het gezicht van een slordig gedekte tafel met een vies be morst tafellaken en schotsch en scheef ge plaatste bordjes En omgekeerd kan een zorgvuldig gedekte tafel met mooi frisch lin nengoed en een vaasje bloemen in het mid den er buitengewoon aanlokkelijk uitzien. Zelfs met een heel eenvoudig menu kan men op deze wijze een maaltijd tot een feest ma ken. Is dit al het geval voor het gewone dage- üjksche leven, nog veel meer van gewicht is de tafeldecoratie ter gelegenheid van een feestje of een verjaardag. Zeer in de smaak zijn op het oogenblik gehaakte tafellakens van Iersch of Venetiaansch haakwerk, dat doorschijnt op een ondergrond van heel zacht roze getinte zijde. Ofwel men legt het tafel laken direct op de tafel en laat de houtkleur doorschemeren. Bij een dergelijk tafellaken behooren kleine servetten, bestaande uit een vierkant van fijn linnen, omgeven door een gehaakte band, in overeenstemming met het tafellaken. Heel mooi staat ook een tafelkleed van blauw filet met een witten Griekschen rand of van zachtgroen met beige. In dit geval be hooren de kleuren van het servies met de ta felbedekking in overeenstemming te zijn, tenzij men biscuit-kleurig aardewerk heeft ofwel effen wit porcelein met een smal ver guld randje. Dit laatste kan men natuurlijk bij alle kleuren gebruiken. Gekleurd damast is ook zeer gewild en even eens gekleurd linnen, vooral in zachtgroen, roze en mauve. Tot de nouveauté's op dit gebied behooren witte of crème linnen tafel^ lakens met blauwe of citroengele kant. t jM. m- -m fa Wat de versiering van de tafel betreft, is er op het oogenblik niets zoo in de smaak als glas en allerlei versierselen van glas. Men legt b.v. een wit glazen vierkant in het mid den van de tafel en daarop, in schuine lijnen, rozen van glas zonder stelen. Of op een blauw glazen plaat zet men kleine glazen vischjes in diverse kleuren. Bezit men een kristallen jardiniére, zoo kan men deze als middenstuk gebruiken en ze met sneeuwwitte bloemen vullen. Aan beide zijden plaatst men dan een kristallen fruit schaal met vuurroode appels. Dit wit met rood maakt een bijzonder effect op de tafel. Op nog andere wijze kan men het verkrijgen in het midden van de tafel schikt men zes wisse kristallen vingerkommetjes, die bijna in elk huishouden voorkomen. Drie komme tjes vult men met roode geraniums, omgeven door een krans van witte bloemen de drie overige worden met witte bloemen gevuld, omgeven door roode. Bij een zachtrose koffieserviesje koopt men b.v. een roze glazen tegel, zet daar een kleine lage kom op van roze glas waarin een groote roze of witte roos drijft. En nu, tenslotte, de beschrijving van onze teekening. Hier bestaat de glazen plaat uit zes deelen die men alle gezamenlijk zoowel als apart kan gebruiken. Het feitelijke mid denstuk bestaat uit een groote, verkant gla zen bak en zes kleinere, die, drie aan drie, aan de beide hoeken geplaatst zijn. Men kan de bloemen alle in één kleur kiezen of sterke FEUILLETON. Naar het Engelsch. HOOFDSTUK XXVI. C*~ Besluit. In den loop van het volgend jaar ging Ro ger Thorburn tweemaal naar Iriya. Eens per maand kwamen er briéven van George, die van meer succes spraken in zijn werk, dan toen zij scheidden. Slechts éénv gewaagde hij van Evelyn „Je vertelt mij niets van je aanstaand huwelijk. Waarop wacht je eigenlijk nog Op deze vraag antwoordde Roger niet. Hij kwam veel aan huis bij Mrs. Gilbert en in zijn gesprekken met haar had hij niet al leen verteld, hoe de zaken stonden tusschen hem en Evelyn, maar ook had hij haar toe vertrouwd, hoe hij langzamerhand Grace had leeren lief hebben. Deze openbaring wekte in „onredelijke" mate, zooals zij zichzelve erkennen moest, het misnoegen van Mrs. Gilbert jegens Grace. „Wat zal hij nu doen vroeg zij zich af. „Die Grace heeft hen alle drie in een aller onaangenaamste positie gebracht en nu zal tegenstellingen zoeken, het middenstuk b.v. met oranje en de zijdeeltjes met blauwe bloe men vullen. Erg aardig staat 't ook, wanneer men in den grooten kom roode of roze rozen zet en in de kleine niet anders dan frisch groen. Onze lezeressen zul len zelf zien wat een groot gebied hier open ligt voor haar fantasie en hoe ze met de een voudigste middelen dik wijls mooie en aparte resultaten kunnen be reiken. Ook op het gebied van eetserviezen vinden we tal van nieuwighe den. Daar is b.v. grijs aar dewerk met een bree- den platinarand wit porcelein met een heel smal zwart randje een fel-rood mono gram in het midden blauw porcelein met een dubbelen rand in ster blauwe kleur in platina. Bordjes van teer lichtgrijs porce lein hebben een smal zilveren randje en het midden een groote zilveren cirkel terwijl een eigenaardige melk achtige substantie om rand is met drie cirkels groen in verschillen de tinten. Het servies voor een groot diner, de scha len en bordjes voor de vleesch- en vischge- rechten, voor de zoete tusschenspijzen en het dessert behoeven tegenwoordig niet meer van hetzelfde porcelein te zijn. De hors d'ouevre wordt b.v. opgediend op smaragd groene glazen bordjes, de visch op borden met een decoratie van schepen of visschen de vleeschschotel serveert men op gekleurd aar dewerk, de tusschenspijs op verzilverde bor den, de vruchten op borden met ouderwet- sche vrucht-afbeeldingen, enz. Waarschijn lijk zullen velen een dergelijke afwisseling in eetgerei waardeeren. En bovendien is het voor de gastvrouw aangenamer dat wanneer er per ongeluk iets gebroken wordt, tenmin ste niet het geheele servies geschonden is. WILHELMINE. Belastingen. DE TOESTAND OP 1 MEI BESLISSEND. Zoowel voor de Inkomsten- als Vermogens belasting geldt de toestand op 1 Mei. Op dien datum vraagt men zich af welke bronnen van inkomen aanwezig zijn. Van elk dezer bronnen moet de volle j aarlij ksche opbrengst worden opgegeven. Wanneer men de op brengst nog geen vol kalender-jaar (1 Jan. 31 Dec.) heeft genoten, dan moet de opbrengst worden begroot voor het komende belasting jaar. Bij deze begrooting dient men te letten op de feiten welke bij den aanvang van het belastingjaar bekend zijn. Had de belasting plichtige de bron reeds een vol kalenderjaar (dus op 1 Jan. vorige jaar) dan geeft men op de opbrengst over dat vorige kalender-jaar. Welke bronnen van inkomen zijn er nu De Wet op de Inkomstenbelasting kent vier groepen van bronnen van inkomen, welke wij hieronder zullen behandelen. I. Onroerende goederen. De opbrengst uit deze bron kan bestaan uit huur- of pacht sommen de huurwaarde van gebouwen of gronden uitkeering ter zake van opstal, erf pacht, beklemming of vaste huur enz. II. Roerend kapitaal. Hieronder verstaan wij de opbrengst van dividenden en renten van aandeel-bewijzen obligatiën of andere effectenuitkeering wegens geldschieting en commandite rente van gewone schuldvorde ringen ook rente die begrepen is in een annuiteit, (welke bestaat uit rente en aflos sing altijddurende rente bonusaandeelen enz. III. Onderneming en Arbeid. Hieronder ressorteeren tractement, salaris, arbeidsloo- nen, honoraria, genot van vrije woning, aan deel in winst of overwinst, presentie- of va catiegelden, eigen gebruik van zelf voorge brachte vruchten ook de betaling die de leden van een vennootschap ontvangen voor geleverde goederen of verrichten arbeid wordt tot het volle bedrag als prijs der goederen of als arbeidsloon beschouwd. IV. Rechten op periodieke uitkeering van het leven afhankelijk. Hieronder vallen Wachtgelden verlofs- en nonactiviteits- tractementen pensioenen lijfrenten ver schuldigde verstrekkingen van levensonder houd huisvesting, enz.vervolgens in het algemeen, alle verschuldigde uitkeeringen of verstrekkingen welke NIET aan de vervulling van een ambt of betrekking zijn verbonden, doch die bij overlijden van den gerechtigde of van een derde eindigen. Als deel van het inkomen of als inkomen wordt niet beschouwd „winst ontstaan enkel door speculatie in fondsen" en goederen, an ders dan in de uitoefening van een bedrijf" of „voordeel uit het boschbedrijf. hieronder echter niet begrepen de exploitatie van hak hout." Buiten bovenstaande uitzonderingen be staan er nog een drietal gevallen, waarin men de opbrengst niet als inkomen of deel van inkomen moet beschouwen, t.w. 1. het aandeel in de winst van verzeke ringsmaatschappijen, dat door de verzekerde als zoodanig wordt genoten 2. bij coöperatieve vereenigingen treft men veel aan, dat het voor de leden bestemde winstaandeel uitgekeerd wordt in verhouding van de door hen bestede som. Dergelijke ont vangsten behoeven de leden niet als inkomen te beschouwen, TENZIJ het doel der vereeni- ging in verband staat met hun bedrijf of be roep. 3. ten aanzien van minderjarigen, hetgeen zij van hun ouders voor onderhoud en opvoe ding genieten of hetgeen hun in den vorm van eene lijfrente of andere periodieke uit keering door hun ouders is toegekend. Het belastingjaar loopt van 1 Mei tot en met 30 April. Men neemt dus aan, dat de belastingplich tige over het komende belastingjaar een in komen zal genieten uit die bronnen, welke op 1 Mei van dat belastingjaar voor hem beston den. De opbrengsten dezer bronnen worden dan aangenomen hetzelfde te bedragen als zij waren over het afgeloopen kalenderjaar. Zooals U dus ziet is de 1 Mei-dag niet al leen belangrijk voor de politiek doch ieder belastingplichtige heeft belang bij dien dag. Want alleen de opbrengsten van bronnen, die op 1 Mei aanwezig zijn komen in aanmer king. Wanneer een bron van inkomen op dien dag niet meer bestaat, dan blijft zij geheel buiten beschouwing, hoe groot ook de op brengst is geweest. In het laatste geval moet de belastingplich tige echter het voor 1 Mei uitgeoefende be drijf of beroep enz. voor goed hebben ge staakt. Wanneer een of andere bron van inkomen na den 1 Mei-datum ontstaat telt zij derhal ve niet mede voor het aangevangen belasting jaar. Wanneer ten aanzien eener bron van inko men een verlies wordt verkregen, komt dit in mindering van de zuivere opbrengst der verdere bronnen van inkomen. Met andere woorden kan men dus winsten en verliezen uit de verschillende bronnen ontstaan met elkander compenseeren. Houdt men na deze conpensatie nog een verlies-saldo over, dan mag dit verrekend worden bij de vaststelling van het inkomen van het volgende belasting jaar. Blijkt vervolgens, dat er nog steeds een verlies-saldo resteert, dan mog njen dit verrekenen bij de vaststelling van het inko men van het daaropvolgende belastingjaar. Verdere verrekening is niet toegelaten. In een volgend artikel hopen wij U wat meer te vertellen van de z.g. bronnen-theorie der Inkomsten-belasting. Wordt vervolgd. P. d. Gr. die arme Evelyn zoo zwaar gestraft worden." Dag aan dag stelde Roger zich dezelfde vraag Wat zou hij doen Toen hij tot de ontdekking kwam, dat hij Evelyn niet langer lief had, had hij in het eerst gemeend, dat hij zich tegenover haar toch steeds zoo houden moest, of dit wél zoo was. Maar toen het hem duidelijk was gewor den, dat hij Grace lief had en dat die hetzelf de gevoelen koesterde voor hem, dat hij wel geweten, dat hij Evelyn niet trouwen kon. Grace en hij waren verwante zielen vonden smaak in dezelfde dingen, hielden beiden evenzeer van lezen en konden dan met zoo'n innig genot over het gelezene van gedachten wisselen. Van Grace ging ook een bekoring van liefelijke zachtheid uit, die Evelyn miste. Hij wist, dat hij niet meer naar Iriya moest gaan toch wist hij ook, dat, als hij weg bleef, Evelyn begrijpen zou, dat dit kwam, doordat zijn gevoelen jegens haar bekoeld was. Maar hoe zou hij haar de waarheid kunnen zeggen Tegen die taak voelde hij zich waarlijk niet opgewassen. .De twintigste Juni was een algemeene va- cantiedag en er werd van hem verwacht, dat hij dien in Iriya. zou doorbrengen. Hij besloot echter, niét te gaan. Zoolang hij zijn verbintenis met Evelyn niet verbroken had, wilde hij Grace niet zien. Hij nam zich voor, dien vrijen dag daaraan te wijden, dat hij het met zichzelven eens werd, hóe te handelen. Misschien zou het ook 't beste zijn, naar Engeland terug te gaan, tot Evelyn vrij was. Maar alweer voelde hij duidelijk, dat hij haar toch nooit zou kunnen trouwen. Als Grace hem lief had, waarom moest stad de 50-jarige P. de Geus uit St. Maarten op zijn fiets naderde. Deze wielrijder passeerde de auto rechts en wilde zich vasthouden aan een muur tje. Hij greep echter mis en kwam te vallen. Juist op dat oogenhlik zette de file zich in beweging en kwam de G. onder een der wagens terecht. De man bekwam een gebroken heen, dat door den heer Stoutjesdijk gespalkt werd. Daarna werd hij per ziekenauto der firma Met naai' het Stadszieken huis overgebracht. Aikm. Crt. Verdacht sterfgeval te Tholen. De dame-met-de^-koudwa ter- baden Vorige week Zondagavond omstreeks twaalf uur is ?e Tholen overleden het drie-jarig zoontje der familie L. 13. al daar. Deze dood heeft de gemeente in op schudding gebracht door verschillende omstandigheden. In de eerste plaats werd op last van den officier van justitie te Breda inbe slagneming van het lijkje gelast, het geen door de gemeente-politie te Tho len is geschied Woensdagmorgen heeft dr. Hulst uit Leiden speciaal daartoe overgekomen, eveneens het stoffelijk overschot geschouwd en pas des mid dags gaf deze toestemming tot de begra fenis, welke onder groote belangstel ling geschied is. riet spreekt vanzelf, dat men allerlei gissingen maakte over de mogelijke oorzaken vap deze justitioneele imm n ging. Het Dgbl. v. N. Bral), is op onderzoek uit geweest, met het navolgende resul taat Sinds geruimen tijd komt uit Bot ter- lam regelmatig een juffrouw V. gelice- ten, die zoogenaamd zieken onder be handeling neemt, doch daartoe onbe voegd is. Zij past daarbij toe, of schrijft voor, uitsluitend koudwaterhaden en overgietingen met water. Vergoeding voor consult eischt zij niet, doch wel laat zij zich de reiskosten betalen. Naar men mededeelde, had deze da me talrijke patiënten in Tholen en daar onder ook de thans overleden knaap. Dr. D.'s hulp was eenige uren vóór het overlijden nog ingeroepen, maar deze mocht toen niet. meer baten Toen later door genoemden geneesheer de lijkschouwing moest worden verricht, heeft hij den burgemeester ais hoofd der politie met een en ander in kennis gesteld en deze de justitie ti» Breda, met het genoemde gevolg. Het resultaat van dr. Hulsi's onder zoek kon men niet mededeel.'.i, maar men verwacht, dat dit zoodanige aan wijzingen zal hebben opgeleverd, dat voldoende ter,men aanwezig zijn om de dame-met-de-koudwater-baden vooi t- aan te beletten dit onbevoegd uitoefe nen der geneeskunde voort te zetten. SNEEVLIET EN SARDJONO. De Communistische Partij Holland heeft aan de Tweede Kamer twee adressen verzon den, waarin de Kamer verzocht wordt te wil len uitspreken dat het benoemde lid der Tweede Kamer A. Sneevliet behoort te wor den in vrijheid gesteld en waarin de Tweede BINNENLANDSCH NIEUWS. Onder een auto geraakt. Donderdagmorgen even voor 9 uur hoeft hij de Friesche brug te Alkmaar een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. Een viertal auto's stond voor de ge opende brug te wachten, toen vanuit de haar geluk dan opgeofferd worden Het was op Zaterdagmiddag, toen hij van zijn eigen huis naar Mrs. Gilbert ging, dat hij zich hoopvol aan die laatste gedachte ging vastklampen, en, toen hij opkeek en wielgeratel hoorde, zag hij Grace die met Tante Fanny uit rijden was. Maandag was het de vrije dag en onder gewone omstandig heden zou hij Zaterdag met den middagtrein naar Iriya vertrokken en daar gebleven zijn tot Maandagavond. Dat hij nu Grace ontmoet te, was hem een bewijs; allereerst, dat zij zeker meende, hoe hij naar Iriya vertrokken was, en, tweedens, dat zij thuis weggegaan was, waarschijnlijk, om hem te ontloopen. „Ze heeft mij lief dacht hij, juichende. Maar een droeve reactie volgde op deze korte vreugde. Hij besloot, dat hij haar zijn tegenwoordigheid niet zou opdringen en keer de dus onmiddellijk naar huis terug. Hij wist, dat het een onverwacht bezoek moest zijn ge weest anders zou Mrs. Gilbert hem er wel over gesproken hebben, toen hij haar op dien ochtend in de stad had ontmoet. Maandagmorgen ging hij een lange wande ling over de heuvels maken, in de hoop, dat hij op die wijze eens even aan zichzelven ont komen zou. Tegen den avond keerde hij doodmoe terug en daalde juist den laatsten heuvel af, toen hij zag, dat er een rijtuigje aankwam met twee dames er in en dat de eene met kracht en geweld de teugels aantrok, om het paard te beletten, op hol te slaan, enéén blik overtuigde hem, dat de inzittenden Mrs. Gil bert en Grace waren Hij ijlde toe, om zoo mogelijk te helpen, én, toen hij heel wat dichter bij was, zag hij het VOOR DE h dat een eigen-gebreide kous of sok van JAAP SNOR, WEL 6 X STERKER IS, dan anderen. (Hij breit ze zelf best.) Ie KLAS reparatie-inrichting voor ALLE soorten wol len kleeding, kousen en sokken, (ook de al lerfijnste). Zuidstraat 19. (Let op de Gele Winkel.) P.S. vracht voor onze rekening. BIJ KANAALWEG DEN HELDER. Prima vloerzeil52 Prima linoleum, Krommenie 1.15 Inlaid- of Graniet 2-25 Groote sorteering Bouclé,- Wilton en Deventer Kamer verzocht wordt de regeering te willen opdragen de noodige stappen te doen voor de invrijheidstelling van het benoemde lid der Tweede Kamer Sardjono en tevens alle noo dige stappen te ondernemen opdat Sardjono in staat worde gesteld, alle voorgeschreven formaliteiten tijdig te vervullen. GEMEENTE WIERINGEN. rijtuigje midden op den weg staan Mrs. Gil bert en Grace stonden op eenigen afstand en het paard was nergens te zien. Hij trad naderbij, en, nog ten zeerste ont steld, riep Mrs. Gilbert „Ja, stel je nu voor die Barley, een paard, dat ik nu al twee jaar rijd Hij is lang niet jong meer en was altijd even kalm en gedwee. Hij begon te schoppen, waarom dat weet ik niet, en, toen ik de teugels wat vierde, omdat de hoeven zoo vlak bij mijn gezicht kwamen, rukte hij zich geheel los en sloeg op holmaar gelukkig brak er iets aan de boomen van het rijtuigje en zoo holde hij verder, maar wij stonden stil." Ze liepen een heel eind verder, naar een soort uitspanning, waar Roger het rijtuigje stalde en waar dit zelfs gerepareerd kon wor den, terwijl hij een ander wagentje huurde, om de dames mee naar huis te rijden. Hij durfde niet kijken naar Grace. Mrs. Gilbert was van plan, hem geen moei lijkheden in den weg te leggen zij had óók wel vermoed, dat Grace van huis was wegge gaan, om hem niet te ontmoeten, maar, zoo als het nu geloopen was, achtte zij het 't bes te, dat hij zich uitsprak, want zij vond toch ook, dat Grace er niet aan opgeofferd mocht worden, dat haar zuster zich eens vergist had. „Dit is geen aangenaam slot geweest, aan het bezoek van mijn nichtje," zei Gilbert on derweg. „Ze wil morgen naar Iriya terug." Toen ze dicht bij huis waren, kwam het meisje al door de halldeur aangeloopen met een telegram. „Dit beduidt slecht nieuws," zei Grace. Mrs. Gilbert las de enkele woorden, werd doodsbleek en riep liLOEMENVEREENIGING „FLORA." Dit jaar worden de feesten reeds half Augustus gehouden. Zoo op het oog leek het een zeer onschuldi ge agenda wat te behandelen viel op de alge meene vergadering, welke .Flora" J.l. Zon dagmorgen in het café van den heer D. TIJsen hield. Dat schijn slechts bedriegt, kwam echter later weer eens overduidelijk uit. Het begin was al erg slecht, daar de verga dering om 10 uur was uitgeschreven en om elf uur pas een aanvang nam, aangezien het bestuur omstreeks dien tijd pas op kwam da gen. Des ondanks bleven we nog in de onschuld van het agenda gelooven en meenden met een uurtje wel klaar te zijn. Onze berekeningen waren er echter fall- kant naast, het uurtje, zouden er ruim drie worden, het was ruim twee uur in den mid dag toen we pas weer op straat stonden. En als we de oogst op ons notitiebloc eens nazien blijkt deze zeer mager te zijn. O, ze ker, er is genoeg gepraat op deze vergadering, doch om alle discusies welke gehouden zijn te vermelden, zou op zijn minst een pagina noo- dig zijn en dan zou het nog maar een zeer beknopte weergave zijn van wat meer op een middenstandsvergadering thuis hoort lnplaats van op een vergadering, van 'n onmateriallsti- ?ehe vereeniging als eigenlijk „Flora" is. Uit eerbied voor de Romelnsche godin der bloemen en der Lente, houden we de belan genkwesties, welke besproken zijn, in de pen en bepalen ons tot hetgeen wat van belang is voor de vereeniging zelf. De opening. Als de heer C. Tijsen de vergadering opent zijn van de 365 leden die „Flora" heeft er slechts 21 aanwezig. Het bestuur aldus de heer Tijsen, acht de tijd weer gekomen, dat aan de belangen van „Flora" weer eens aan dacht wordt geschonken. Spr. hoopt dat de besprekingen van aange- namen aard mogen zijn. De notulen worden vervolgens gelezen door den heer C. Koorn, daar de secretaris de heer V. Koorn JVzn. wegens ziekte afwezig is. Deze worden zonder op of aanmerkingen goedge keurd. Verslag Penningmeester. De penningmeester de heer C. Kool brengt hierop verslag uit van zijn gehouden beheer „Och, Grace, je arme vader Het jonge meisje las nu zelve ook „Heden ochtend vroeg heeft dokter Under- wood opnieuw een attaque gehad en is van middag om vier uur gestorven." Anthony Stogdale." „Ik zal den avondtrein nemen naar-Mars hall," zei Grace. „Die vertrekt om acht uur." „Maar, lieve kind, ze zullen je niet verwach ten vóór morgen en je kunt tóch niets doen." „Ik zal met je meegaan," zei Roger. „Het lijkt mij ook beter, dat wij vanavond gaan Ik zal wel voor een rijtuig zorgen. Laat alles maar aan mij over." „Het is beter, dat hij naar Evelyn gaat zei Grace, toen de dames in huis waren, en in antwoord op de vraag, die zij las op het gelaat van Tante Fanny. „Beschouw jij het dan altijd nog, dat hU haar behoort vroeg Mrs. Gilbert. „Ja, zeker. Hij is met haar verloofd." „Lieve kind. dat is pure sentimentaliteit. Er bestaat geen engagement. Zij was te ver standig, om zoo iets te willen hebben. Hij is vrij om te trouwen, met wie hij wil." „Ik vat het niet zoo op. Maar hij moet doen, zooals het hem goed dunkt." „Bovendien hij heeft Evelyn niet lief. Het was haar eigen schuld, het arme kind, dat het tot deze misvatting is gekomen, maar nu moet zij de gevolgen dragen „Was het dan haar schuld, dat, toen zij eindelijk tot rust was gekomen, hU terugkeer de uit Engeland vroeg Grace. „Hij heeft haar niet lief, maar Jou." Grace verborg het gelaat in de handen en snikte onstuimig. i J (Slot volgt.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1