SCHOONMAAK S.C0LT0F KARPETTEN 24e JAARGANG VRIJDAG 12 MEI 1933. No. 38 SPP NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR EN OMSTREKEN ONDER DEN VUURTOREN. PLICHT IS GELUK ■WIERINGER COURANT Wil VERSCHIJNT ELKE!* DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden t. L UITGEVER CORN. J. BOSKER, wmuxGn. tv BUREAU: Hlppolytosheef Wlerlnfen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADV1RT1NTIIII Van 1—9 regel* 0.99, Iedere regel meer 9.19 Sedert den triesten voetbalmiddag van vo- rigen Zondag loopt onze Nederlandsche leeuw rond met een kous op den kop en den staart tusschen de beenen, en al wat ooren had om naar het relaas van den welbe- spraakten heer Hollander te luisteren heeft nog altijd een ongeveer gelijk gevoel. Neen, radio is wel mooi, maar bezorgt op zijn tijd ook ergernis genoeg. Dat hebben die inwoners van Den Burg op Texel nu waar schijnlijk ook wel begrepen, die zoo gaarne van de radiomuziek wilden genieten zonder evenwel hiervoor iets te betalen. Zij legden hiervoor zelf een draad op het net der dis tributie en meenden op deze wijze mede van de aansluiting te profiteeren. Het gevolg was, dat op het net der radio-centrale veelvuldig storing ontstond. Het is de politie gelukt de daders op te sporen en tegen deze „muziek liefhebbers" is procesverbaal opgemaakt. Ja, HollandBelgië zit ons nog dwars in de maag. Laten we den moed niet verliezen en hopen, dat de Hollanders voortaan meer uitgeslapen zijn. Maar de naam België zal ons den eersten tijd aan een bittere ontgoo cheling doen denken. Vrij zeker zal het ook het geval zijn bij die inwoners van Alkmaar, welke de laatste dagen een Belgisch 5-franc- stuk inplaats van een rijksdaalder in beta ling ontvingen, wat natuurlijk een financieele strop van ruim 2 gulden beteekende. Het schijnt den laatsten tijd meer voor te komen, dat Belgische 5 franc-stukjes voor rijksdaalders worden uitgegeven, zoodat uit kijken de boodschap is geworden. Neen, de bekende zegswijze, „van Alkmaar begint de victorie" is op dit geval niet erg toepasselijk, tenzij men de zaak van de kant der betrokken flesschentrekkers mocht be zien. Dan richten wij onzen blik liever naar Hoorn. Van Hoorn begint de victorie Man nen met een diep inzicht in de groote dingen van dezen tijd hebben daar hun licht laten schijnen, welk licht deze week zelfs niet is uitgegaan toen de hoogspanningskabel bij het baggerwerk in de haven werd stukgetrokken, waardoor het stadje eenigen tijd zonder stroom was. In Hoorn heeft men het klaar gespeeld, een duidelijk antwoord te geven op de vraag naar de oorzaak van de wereldcri sis, iets waarover de knapste koppen het tot dusver nog niet eens waren. Ge meent dat het „kapitalistische stelsel" weer als zonde bok moest dienen Neen, dat is veel te on bepaald. Wie heeft anders schuld aan onze armzalige loontjes en hooge belastingen dan Hitier Leest U maar zelf. De volgende motie is aangenomen op het Congres van den Neutralen Bond van Boe ren, Land- en Tuinbouwers gehouden op 29 April 1933 in „De Keizerskroon" te Hoorn. Het Congres samengesteld uit afgevaardig den van de afdeelingen van bovenstaande bond, arme boeren en tuinders, protesteert fel tegen het Regiem van Hitier, Hugen- berg en c.s. Dit Regiem dat zoowel Hollandsche als Duitsche arbeiders en boeren en tuinders naar den ondergang brengt. Dit Regiem dat lage loonen en hooge las ten brengt voor de werkers van alle landen. Enz. enz. Het Congres besluit de motie op te zenden aan het Duitsche consulaat, aan de groote en provinciale pers en gaat over tot de orde van den dag. Het heet, dat Hitier van dit bericht uit Hoorn zoodanig ontsteld is, dat hem een flinke voorraad Hoffman moest worden in- gedruppeld, voor hij weer zoo'n beetje be hoorlijk „Heil" kon roepen. Zelfs moet hij een oogenblik ernstig aan aftreden hebben gedacht. Alle in Duitschland aanwezige num mers van de in Hoorn verschijnende bladen moeten worden verzameld en plechtig ver brand. Daartegenover staat, dat de opstel lers van het stuk in ons land voor een eere doctoraat in de economie schijnen te zijn aan gezocht. De heeren hadden echter geen tijd om de regeerings-vertegenwoordigers te woord te staan, druk bezig als ze waren met het voorbereiden van nieuwe moties voor het volgende congres. Uit die nieuwe motie's FEUILLETON. zal blijken, dat Hitier de oorzaak is van a. het slechte weer van den laatsten tijd b. het mond- en klauwzeer onder het vee c. de kinkhoest onder jeugdige marxisten en d. de kaalkoppigheid van oudere Joden. Maar thans weer ter zake. Wij zijn ons zeer goed bewust van den nood, die momenteel onder den boerenstand heerscht en juichen het toe, als hun organi satie alles in het werk stelt om die nood be kend te maken en steunmaatregelen enz. te verkrijgen. Maar laat men dan de zaak niet aanpak ken met het nemen van motie's, die feitelijk niets anders zijn dan een slag in de lucht die bovendien in opruienden, alarmeerenden vorm zijn gesteld en beleedigend moeten worden geacht voor de regeering van een met ons land bevrienden Staat. Met groote woorden komen wij niet verder en in onzen tijd minder dan ooit. OBSERVATOR. DE DANSWET. Ter uitvoering van art. 56, lid 2 der Drank wet, is bij Koninklijk Besluit van 27 April j.1. (Staatsblad 235) de nieuwe regeling inzake het dansvraagstuk afgekomen, welke rege ling reeds op 1 Juni a.s. in werking zal tre den. Waar ten deze door het uitgaand publiek nogal veel belangstelling aan den dag wordt gelegd, meenen wij goed te doen in het kort de inhoud van deze nieuwe voorschriften even nader onder den loupe te nemen. Ingevolge art. 1 der wet wordt voor het dansen in eene voor het publiek toegankelij ke localiteit (met aanhorigheden) waarvoor een vergunning of een verlof A is verleend door den Burgemeester slechts vergunning verleend als de localiteit aan in de wet ge noemde eischen voldoet. Men heeft niet voor iedere localiteit dezelf de voorwaarden gesteld. Gemakshalve vermelden wij even de in de wet gemaakte groepeering der localiteiten A. Waarin gedanst wordt in een of meer localiteiten of aanhorigheden, welke kenne lijk uitsluitend of in hoofdzaak als voor het publiek toegankelijke dansgelegenheden ple gen te worden gebruikt B. Localiteiten welke plegen te worden gebruikt voor het houden van tooneel-, mu ziek-, zang-, dans- en dergelijke uitvoerin gen, van bijeenkomsten of van partijen C. Het dansen in besloten kring in de on der A of B bedoelde localiteiten. D. Het dansen in een localiteit van een in richting voor dansonderwijs. E. In restaurants tijdens het gebruik van de maaltijden. F. Het dansen op slechts enkele dagen van bet jaar bij gelegenheid van het carnaval, de kermis of een ander volksfeest. G. Het dansen in open aanhorigheden van in een der vorige rubrieken genoemde locali teiten. Aan de onder A genoemde localiteiten, de ï.g. „dancings" (welke men hoofdzakelijk in steden aantreft) worden de zwaarste eischen gesteld. Hieronder vinden we b.v. ook de be paling dat de dansvloer niet meer dansparen mag bevatten dan bij vierkante meters groot is en het absoluut verbod tot toelating van personen beneden den achttien jarigen leef tijd. Waar in het algemeen de meeste platte- landslocaliteiten van eenige beteekenis, waar in uitvoeringen e.d. worden gehouden, het beste onder de rubriek B kunnen worden on dergebracht, willen wij de eischen welke hier aan worden gesteld in het kort weergeven. lo. In de localiteit mogen niet meer be zoekers aanwezig zijn dan het aantal beschik bare behoorlijke plaatsen bedraagt 2o. Behoorlijk verlicht en van alle kanten goed zijn te overzien 3o. Wanneer in de localiteit of in de aan horigheden een buffet aanwezig is, mogen aan de toonbank geen dranken worden ge bruikt 4o en 5o. Betreft de toiletgelegenheden, waarin o.a. als eisch gesteld wordt dat een behoorlijke gelegenheid om de handen te wasschen aanwezig zij 6o. Personen beneden de 18 jaar mogen tijdens het dansen slechts onder geleide van een voor hen verantwoordelijk meerderjarig persoon in de localiteit aanwezig zijn 7o. Personen, kennelijk onder den invloed van drank, of wien gedrag in de localiteit daartoe aanleiding geeft moeten worden ver wijderd 8o. Vrouwelijk personeel mag slechts werk zaam zijn aan het buffet of voor den verkoop van plaatsbewijzen, voor het toezicht hou den in gardarobes en toiletten 9o. Het dansen moet geleid worden door een daartoe door den Burgemeester geschikt geacht persoon lOo. Alcoholvrije dranken moeten steeds verkrijgbaar zijn llo. Aan personen beneden 18 jaar mogen geen alcoholhoudende dranken worden ver kocht of verstrekt. Aan de onder C. genoemde localiteiten wor den vrijwel dezelfde eischen gesteld, terwijl voor de onder F. genoemde localiteiten alleen de onder de no.'s 2, 6, 7, 10 en 11 genoemde voorwaarden gelden. Nog zij vermeld dat van de voorwaarden, onder B genoemd no.'s 2o, 4o, 5o en 8o en C no.'s 2o en 8o op schriftelijk verzoek van den houder van de vergunning of van het verlof A ontheffing kan worden verleend door den inspecteur van de Volksgezondheid belast met de zaken rakende de drankbestrijding welke laatste de Burgemeester met zijn beslissing in kennis stelt. BINNENLANDSCH NIEUWS. JAGER DOOD IN HET BOSCH GEVONDEN. Geheimzinnig sterfgeval te Middel- beers. Wat was de oorzaak Te Middelbeers in Noord-Brabant is in den nacht van Maandag op Dinsdag in een sloot het lijk gevonden van den 53-jarigen land bouwer T. Dicker aldaar. Toen de heer Dicker Maandagavond om 10 uur nog niet thuis was gekomen, ging zijn familie en de politie er met lantaarns op uit om hem in de donkere bosschen te zoeken Ongeveer twee uur in den nacht vond men het lijk van den heer Dicker met een schot wond in den hals, terwijl de schedel een klei ne wonde vertoonde. Het geweer van den heer Dicker hing hem nog op den rug. Het was niet geladen. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat Dic ker is getroffen door een schot van een per soon, die hem op de jacht vergezeld zou heb ben. Dicker, die in het bezit is van een jacht- acte, was per rijwiel op dé konijnenjacht ge gaan. Het rijwiel is nog niet teruggevonden. De omstandigheden wijzen erop, dat Dicker niet door een schot uit zijn eigen geweer kan zijn getroffen. ONBEVOEGDE TRACHTTE EEN AUTO TE BESTUREN. Het liep echter verkeerd af. Voor een zuivelfabriek aan de Lindehoven- straat onder Alphen aan den Rijn stopte de zer dagen een groote transport-auto, beladen met zes runderen en terugkeerend van de veemarkt te Rotterdam. De eigenaar van den wagen moest bij de fabriek een rund afleveren. Een veekoopman uit Alphen, die mocht meerijden en lichtelijk onder den invloed van sterken drank ver keerde, meende van deze schoone gelegenheid gebruik te moeten maken om toe te geven aan zijn verlangen ook eens een auto te be sturen. Het feit, dat hij nog nooit achter het stuurrad van een auto had gezeten, kon hem daarvan niet weerhouden. Inderdaad slaagde hij er in den wagen aan het rijden te krijgen, maar nauwelijks had de auto zich in beweging gezet, of hij reed al tegen den muur van de fabriek, waardoor een groot gat ontstond. Eenige meters verder botste de wagen, waarin zich nog vijf koeien bevonden, tegen een houten schuur, welke grootendeels vernield werd. De man achter het stuur moest echter ervaren, dat het ge makkelijker is een auto aan het rijden te krijgen dan hem tot stilstand te brengen, want na de schuur werd een handwagen ge torpedeerd, die in de sloot terecht kwam, ver volgens werden kort na elkaar een knotwilg en een lantarenpaal omver gereden en nadat hij eindelijk nog in botsing was gekomen met een uit tegenovergestelde richting naderende vrachtauto, welke beschadigd werd, stevende veewagen, bestuurder en vee recht op de sloot af, waar het heele zaakje in verdween. Toen de eigenaar, die „even" een koe afle verde, terugkeerde, zag hij zijn eigendom met de wielen omhoog uit het water steken. Met vereende krachten werden de man, die zoo graag wou rijden en de vijf koeien op het droge gebracht. Man en vee bleken er met lichte verwondingen te zijn afgekomen, maar de schade zal den overmoedigen veekoopman waarschijnlijk niet meevallen. KNOEIERIJ MET HYPOTHEEKGELD. Vier personen in arrest. Dinsdag zijn naar Rotterdam overgebracht een makelaar te Middelharnis, een timmer man, een tuinder en een landbouwer allen te Dirksland, die er van verdacht worden be trokken te zijn bij een vervalschingsaffaire. De tuinder wordt er van verdacht den grond, dien hij voor zijn eerste kas gekocht, had voor f 2400, te hebben laten quiteeren voor f 4000. Voor zijn volgende kas kocht de tuinder land voor een bedrag van f 2700, doch hij liet een quitantie teekenen van f 4300. Het was den tuinder bekend, dat een geld schieter uit Den Haag zestig procent hypo theek zou willen geven op de werkelijke waarde. De tuinder liet den timmerman de kassen bouwen, die volgens den tuinder f 6100 zouden gekost hebben. De werkelijke kosten van de kassen waren echter maar f 3600 zoo- dat de geldschieter uit Den Haag er voor de volle waarde tusschen zat. Een candidaat-notaris te Dordrecht kreeg van den geldschieter opdracht een en ander te laten schatten en heeft deze opdracht o- vergedragen aan den makelaar te Middelhar nis. Deze makelaar taxeerde grond en kassen op f 20.000, terwijl de werkelijke waarde maar f 13.000 was. De makelaar taxeerde echter een en ander na inzage te hebben gekregen van de bovenvermelde quitanties. Ook stond op de koopacte nog een schuur vermeld, doch deze was niet aanwezig. Lastig Raadslid. Een communist mot den ster ken arm verwijderd. In de Maandagavond te Finsterwol- de (Gron.) gehouden vergadering van den gemeenteraad is het tot een inci dent gekomen. Tijdens het debat over een algemeene huurverlaging noemde het communistische raadslid, Siemond3 den raad een poppenkast, waarop het s.d. raadslid Tuin zeide, wel te weten wie dan voor Jan Klaassen speelde, waarop de communist Siemonds den so ciaal-democraat Tuin een lakei van het kapitalisme en een schurk noemde Daar de communist weigerde de bclee- diging terug te nemen, stelde de voor zitter voor S. uit de vergadering te ver wijderen, welk voorste! met 5 tegen 3 stemmen werd goedgekeurd. De heer Tuin onthield zich van stemming. Toen S. zich naar het oordeel van den voor zitter niet snel genoeg verwijderde, werd hij door de aanwezige politie uit de zaal gezet. Ontwikkelingswerk der Wood- brookers te Barchem. Gedurende Mei, Juni en Juli organi seert de Ver. Woodbrookers drie ver schillende ontwikkel ingscurssen voor jonge ,menschen tusschen 18 en 25 jaar die belangstelling hebben voor een wij dere levenskring dan hun huis, dorp, fabriek die eigen geest willen vor men. Wat bedoeld wordt met deze bij eenkomsten, vindt men uitvoerig ver meld in een boekje, dat aan onder staand adres kan worden aangevraagd en gratis aan belangstellenden wordt toegezonden. Enkel zij hier aangestipt, dat niet naar „geleerdheid" gestreefd wordt (verdere ontwikkeling, dan de lagere school geeft, is voor het bijwo nen van de cursussen niet noodig), maar naar kennis „waar je wat aan hebt" in je leven. Naar het Engelsch. No. 28. (Slot.) „Evelyn zal zeker achter de waarheid ko men," ging Mrs. Gilbert voort. „Waarom het haar dan niet te zeggen, eer het te laat is." „Tante Fanny, kwel mij toch niet zoo. Ik geef toe, dat het waar is, al wat u zegt. Ik vrees zelfs, dat het zoo is. Maar toch zal ik nooit doen datgene, waarop u nu zinspeelt." „Kijk, lieve kind, ik heb je enkel de waar heid onder de oogen willen brengen en er je aan willen herinneren, dat je een plicht hebt te volbrengen, zoowel tegenover jezelve, als tegenover hem en tegenover Evelyn. Verder durf ik er mij niet in mengen." „Ik zal u een geheim vertellen," zei Grace. Als u mij verraadt, zal ik het u nooit verge ven.. Een jaar geleden sprak Evelyn er mij van, hoe innig zij hem lief had en dat zij hem altijd zou blijven liefhebben, en, of schoon dit met mij precies hetzelfde geval was, heb ik de gelofte afgelegd, dat zij door mij nooit eenig leed zou ondervinden. Niets en niemand zal mij hiervan afbrengen. Maar wel zou dit streven mij nog meer doen lij den zeker méér dan ik verdiend heb Ze barstte weer in onstuimig snikken uit, zoodat Mrs. Gilbert diep ontroerd was. Gra ce was nooit zoo bijzonder haar lieveling ge weest ze had haar altijd zoo stil en in zich- zelven gekeerd gevonden, maar nu zag Tante Fanny toch, dat zij het jonge ding verkeerd beoordeeld had. „Dus heb je Roger Thorburn al die jaren lief gehad vroeg Mrs. Gilbert, nog één en al verbazing. „Dan heb je je geheim goed weten te bewaren. Maar nu zal ik er niet meer van spreken en vanavond ga ik met je mee naar Iriya." Evelyn deed de reizigers openRoger had haar nog nooit zoo mooi gezien. „Ik dacht wel, dat je komen zoudt," zei ze. hem de hand reikend, eer ze de anderen begroette. Grace ging naar haar eigen kamer. Het deed haar goed, zoowel lichamelijk als gees telijk, toen ze zag, dat hier een vuurtje brand de. Zij maakte het zich zoo makkelijk mogelijk, en, nadat zij een halfuur in een armstoel had gezeten, kwam Mary bij haar met een blaad je met thee en cake. Mary alleen had het geheim vermoed, maar zij had er nooit op gezinspeeld. En nu kon die bijzondere teederheid haar grond hebben in het gemeenschappelijk verlies althans op haar gevoelvolle wijze vertelde Mary, hoe zacht haar vader was heengegaan. Dien volgenden ochtend was Grace te uit geput, om op te staan, maar Rosamond zorg de voor haar. De jongens waren van school geroepen, om de begrafenis van hun vader bij te wonen, die op Woensdag zou plaats hebben. Evelyn en Rosamond met Mrs. Gilbert, Anthony, Roger en de beide jongens volgden de lijkbaar Mary en Grace bleven thuis, om het daar weer eenigszins op orde te bren gen. In stilte werkten zij voort, toen zij het rijtuig zagen terugkomen. Evelyn kwam binnen, een statige verschij •ning, in haar zwarte kleeding, en ging naast Grace zitten. Mary werd weggeroepen door Anthony en, toen de deur achter haar dicht was, nam Evelyn de hand van Grace in de hare en drukte die teeder. „Grace," fluisterde zij, „zou je mij gelukkig kunnen laten zijn inplaats van jezelve Zou je liever willen opgeven, wat je vrij hebben moogt, dan mij teleurgesteld te zien „Ja," snikte Grace. „O, Evelyn, doe toch niet zulke wreede vragen 't Is een bewijs van groote zelfoverwinning, om afstand te kunnen doen van iets, dat men boven alles ter wereled verlangtzei Evelyn weer. „Maar ik geloof, dat in den re gel dergelijke goede voornemens ons begeven op het critieke oogenblik Grace drong haar tranen terug, en, terwijl zij haar hand uit die van Evelyn trok, stond zij op en ging. Zij dacht, dat haar zuster haar moedwillig pijn deed en zij was in haar trots geraakt. Evelyn keek het verdwijnend figuurtje na, met een eigenaardigen glimlach. Grace verscheen niet, zoomin aan het mid dagmaal, als met de thee. De middag leek al leen vreeselijk lang en troosteloos. Na de thee vroeg Evelyn Roger, of hij met haar den tuin eens wilde rondgaan. Hij wist, dat hij er niet aan ontkomen kon, om de volle waarheid uit te spreken, gedurende het nu volgend gesprek. „Ik weet niet, wat je tot mij zeggen wilt, Roger misschien had ik je eerst moe ten raadplegen, maar ik denk, dat je er geen bezwaar tegen zult hebben ik heb vandaag beloofd met Tante Fanny samen te wonen." Hij was verplet van verbazing. VOOR DE BIJ KANAALWEG DEN HELDER. Prima vloerzeil52 Prima linoleum, Krommenie 1.15 Inlaid- of Graniet 2-25 Groote sorteering Bouclé-, Wilt n- en Deventer Drie cursussen vermeldt het program ma 24-31 Mei Cursus voor fabrieks meisjes. Kosten f 10.-. 19 Juni—1 Juli Cursus voor platte landsmeisjes. Kosten f 20.-. 5-13 Juli Cursus voor jongeren (jongens en meisjes) die met jeugd vor ming in aanraking zijn geweest. Kos ten f 10.-. Op de bijeenkomsten wordt niet ge vraagd naar politieke of godsdienstige richting alleen eerbied voor de over tuiging van anderen. Programma's en inlichtingen kun nen worden gevraagd bij Mej. C. C. Wil brenninck, de Carpentierstraat 82, Den Haag. Pinda-man en tariefsverlaging. „Spoor- en Tramwegen" vertelt en kele ervaringen met de tariefsverla ging der Spoorwegen. Niet onaardig was het geval met een pindamannetje. Zij toch betalen ge woonlijk met gepast geld en met dub beltjes en kwartjes, terwijl meestal hun bestemming door hun leiders op een stukje papier geschreven is, aan gezien zij onze taal niet spreken. Hij ontvangt f 0.60 terug, was daarop plot seling druk gesticuleerd met handen en armen en stootte eenige onbegrijp- baro woorden uit. Met veel moeite werd hem beduid dat het 't plaatsbewijs voor de gevraagde bestemming was en dat het goedkoQper was geworden, Korten tijd daarna kwam hij wederom aan 't loket terug, riep „lekka lekka" en deponeerde 12 pakjes pinda op het plankje. Niet zonder eenige moeite kon hem duidelijk gemaakt worden, da- voor die f 0.60 geen pinda's verlangd werden. Blijkbaar had hij het woord „koopon" verstaan in plaats van „goed kooper". Niet goed begrijpend pakte hij eindelijk zijn pakjes weder in zijn trommel en verdween. Op het Chineezengelaat was niet te lezen, wat deze reiziger dacht van de Neder. Spoorwegen resp. van het per soneel. „O," ging zij haastig voort, „ik weet, wat je denkt. Ondanks alles, wat ik gezegd heb, heb je je beschouwd als verloofd met mij maar ik meende het oprecht. Ik weet ook, dat je mij al sinds lang niet meer lief hebt en ik begrijp zeer goed, dat je het moeilijk vondt, mij dit mee te deelen." „O, Evelyn, als je wist, wat ik geleden heb, dan zou je het mij vergeven „Laten wij toch niet praten van vergeven Ik ga mij zelve een nieuw leven scheppen en ik zal een genegenheid voor je blijven voelen als voor een broer." „De Hemel zegene je zei hij diep ont roerd. „Je hebt een hoogstaand karakter." „En laten wij nu ieder onzen weg gaan." noodde zij. „Ik heb nog heel wat in orde te brengen. Misschien zou je enkele van de con doleance-kaarten voor mij beantwoorden wil len Toen Evelyn dien avond alleen was op haar kamer, schoof zij met bijzondere zorg de gor dijnen dicht, sloot de deur af en gaf zich geheel aan haar leed over. „O, Roger, Roger weeklaagde zij. „Ik heb je zoo lang lief gehad, zoo lang en zoo innig, dat ik nu niet meer veranderen kan. Ik heb mijn verdiende loon, maar de straf is zwaar Vroeg op den ochtend stond zij op, bette de oogen en het gelaat en bleef geruimen tijd kalm in een makkelijken stoel zitten. Daar op ging zij naar de eetkamer, zette daar kof fie, nam een blaadje, en ging met twee kop jes naar de kamer van Grace. Ze had tweemaal geklopt, eer ze den gren del hoorde terugschuiven en dit dus als een uitnoodiging mocht beschouwen, om binnen te komen. „Ik wist, dat je wakker was. Laten wij sa men dit kopje ten afscheid drinken, want ik geloof, dat Tante Fanny met den vroegen trein vertrekken wil en ik ga mee." Grace, die er veel slechter uitzag dan Eve lyn, nam het gebodene aan en zei Jleel lief van je, om mij dit te brengen. Ga je waarlijk met Tante Fanny mee Zeker om je uitzet te koopen ,Ik wil wel voor den jouwe zorgen, als je dat graag hebt," antwoordde Evelyn lachen de. „Ik blijf bij Tante Fanny, zooals ik mij dit vroeger ook altijd heb voorgesteld. Zij voelt zich zoo eenzaam en wtj hebben het al tijd samen kunnen vinden. Kom, drink je koffie nu uitIk vind het zoo vervelend, als de menschen iets laten bederven, dat ik be reid heb." „O, ik zal nooit gelukkig zijn, als jij niet gelukkig bentsnikte Grace. „Hoor nu eens naar mij, jou ouderwetsch kindriep Evelyn. „Weet je dan niet, dat ik een moderne vrouw ben Ik wil mij niet aan banden laten leggen door een man. Ik ben geëmancipeerd zie je „Evelyn Je breekt mij het hart. Want je moet niet denken, dat Je mij misleiden kunt „Lieve kind ik maak van den nood een deugd. Dat is alles Roger heeft Je lief en mij heeft hij niet lief. Misschien dat hij nog wel bereid zou zijn, jou en ook zichzelven op te offeren, maar nu ik weet, hoe het er mee staat, zal jullie mij toch geen van belden voor zoo zelfzuchtig houden, dat ik hem zou willen trouwen. En nu, Grace, droom prettig en maak hem zoo gelukkig als immer moge lijk is Vaarwel, liefste EINDE,

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1