BEHOEFT II DUUR IE Spoor'S geraspte Zwitsersche Kaas Uw Kleeding Kledingmagazijnen DEN HELDER Mogen kinderen snoepen VARKEVISSER - MIDDENMEER. Overspannen MIJNHARDTs Wij maken reeds vanaf 28 gld tot 65.- gld een costuum of overjas naar maat in zwart, blauw of fantasie. PRIMA STOFFEN, KEURIG PASSEND. Voor 9.75 opklimmend met 5 gld tot 45 gld leveren w(j gaarne onze BETERE confectie-costuums en re genjassen. Kinderkleeding voor halve prijzen. OVERHEMDEN I 1.35. 1.5», en 1.90. HOEDEN. PETTEN, extra goedkoop. Alles met VOLLEDIGE GARANTIE. Italië. Het Ministerie van openbaar onder wijs deelde aan de voorzitter van de Italiaansche Esperanto Federatie me de, dat Esperanto-cursussen faculta tief in alle scholen worden toegestaan. Nieiftwe concurrentie voor de spoor wegen. Intercommunaal taxivervoer Te Amsterdam is opgericht de maat schappij „Astor" onder directie van de hoeren Merkelbach en G. Lampetje. Deze onderneming stelt zich ten doel, handelsreizigers door het geheele land per auto te vervoeren tegen tarieven, ongeveer gelijk aan een spoorwegabon nement. De gang van zaken zal aldus worden: men kan een maandabonnement nemen tegen een vast bedrag. De week van te voren -- uiterlijk den voorafgaanden Zaterdag geeft men de directie op naar welke plaatsen men in de loop van de volgende week vervoerd wenscht te worden. Door gegadigden te combineeren, maakt de directie dan een dienstregeling, waarbij de „klan ten" worden gebracht en gehaaid. De dienst zal ook op Zondag werken Niet-leden kunnen meerijden tegen het tarief der derde klasse bij de Spoorwe gen. liet ligt in de bedoeling, zoodra mogelijk den dienst te openen met een wagenpark van 200 wagens, voorzien van bagagerekken. Ook forensen kun nen worden afgehaald. BUITENLANDSCH NIEUWS. Bond van misdadigers in Mexico. In Mexico is naar wordt verteld een vereeniging opgericht, zooals er wel geen tweede zal voorkomen een syn dicaat met het doel de gedetineerden der verschillende gevangenissen in het geheele land te organiseeren en hun groepsbelangen te behartigen. Niet iedereen, die dit zou willen, wordt als lid toegelaten men moet een strafregister kunnen overleggen, hetwelk aantoont, dat men ten minste drie vonnissen van lichten aard achter den rug heeft of een straf van meer dan drie jaar dwangarbeid heeft onder gaan. De contributie is gering een bedrag dat overeenkomt met slechts 5 cents in Nederlandsch geld per maand. Oprichter en ziel van het syndicaat is een zekere Ilorace Valanez, die zelf tot tien jaar bagno veroordeeld werd en een geweldig vermogen heeft „ver gaard". Met welke middelen laat zich raden. Naspel van de Lindbergh-affaire. De oplichtingszaak-Walsh. Voor het Opperste Gerechtshof stond deze week terecht Gaston B. Means en Norman Whitaker, die beschuldigd wor den van een poging om mrs. Evelyn Walsh op te lichten voor 35000 dollar. Ten tijde van de ontvoering van Lind bergh's baby beloofden zij haar voor dit bedrag mededeelingen omtrent de plaats waar de baby werd vastgehou den, te kunnen doen. Er bestond voor deze rechtzaak enorme belangstelling van de zijde van het publiek, omdat bekend was, dat o.a. de vader van het slachtoffertje als ge tuige zou worden gehoord. Kolonel Charles Lindbergh antwoord de aanvankelijk met zwakke stem op de vragen die de president hem stelde. Hij zette uiteen, dat hij zijn kind pas dood heeft teruggezien in het lijkenhuis te Trenton. Hij had 50.000 dollars be taald aan dr. Condon, van wien men had aangenomen dat hij in connectie met de ontvoerders had gestaan. Ten slotte verklaarde Lindbergh op een vraag van een der verdedigers, dat hij bij zijn weten den beklaagde Whita ker nooit vroeger had gezien. Esperanto Nieuws. Tchechoslowakije. De Staatsspoorwegen in Tchechoslo wakije heeft een geillustreerde gids in Esperanto uitgegeven. De gids bevat o.m. 11 geografische kaarten en 140 fo to's met toelichting. Het geheel is samengesteld door Dr. Jos. Belohlav. Men kan deze gids aanvragen bij het Ministerio de Fervojoj, Praha. Zij wordt gratis toegezonden. RECHTZAKEN. Verduistering door Kantongerecht klerk. Anderhalf jaar geëischt. Voor de Rechtbank te Alkmaar had zich wegens verduistering ten paleize van justitie te Alkmaar te verantwoor den een rijksklerk eerste klasse in lienst van het parket van het kanton gerecht aldaar. Verd. had verschillende malen gel den door overtreders bij schikking ter voorkoming van procesverbaal zich toe geëigend tot een bedrag van f 108 en ter voorkoming van ontdekking ver schillende stukken vernietigd. Toen het feit ontdekt werd door een collega had deze dit aanvankelijk stil gehou den, omdat verd. een leening had ge sloten om het geld terug te betalen. Daarna had hij nog eenige malen het strafbare feit gepleegd, waarop de of ficier van justitie, mr. B. v.d. Feen de Lille, toen hem de zaak ter oore kwam, een strafvervolging had ingediend. Verd. was, nadat hij een bekentenis had afgelegd, als ambtenaar geschorst en voorloopig op vrije voeten gesteld. Toen de vorige week de zaak behan deld zou worden bleek, dat hij poging tot zelfmoord had gedaan, waarom de zaak werd uitgesteld en de man in het huis van bewaring was ingesloten. De man was zeer nerveus, zat in gebogen houding en snikte voortdurend. Uit het verhoor van getuigen, w.o. de ambtenaar en de griffier van het kan tongerecht bleek, dat hoewel de minis ter van justitie in een circulaire had te. kennen gegeven, dat het zijn wensch was, dat de ambtenaar de schikkingen zelf regelt, de practijk meebracht, dat dit ook door klerken krachtens een ta rief geschiedt. Hoewel verdachte niet door den griffier daartoe gemachtigd was, aangezien hij niet ter griffie werk zaam is, doch wel op het parket werkt, bij afwezigheid van anderen, meerma len gelden wegens schikkingen in ont vangst genomen. Deze gelden had hij niet verant woord, zoodat verschillende personen later bij verstek werden veroordeeld en hun naam in de krant lazen. Mr. v.d. Feen de Lille eischte een ge vangenisstraf van een jaar en zes maanden. Na re- en dupliek uitspraak 23 Mei. DE „OPBRENGST" DER BRONNEN VAN INKOMEN. In ons vorige artikel deelden wij U een en ander mede over de bronnen, die voor het belastingjaar in aanmerking kwamen. Hier onder zullen wij uiteenzetten, hoe het zuiver bedrag van de opbrengst eener bron wordt berekend. Om tot dit bedrag te geraken moe ten van de bruto-opbrengst worden afgetrok ken de „kosten tot verwerving, inning behoud der opbrengst en op de opbrengst rustende lasten." Wat wordt echter onder deze omschrijving verstaan Art. 10 der I.B.-wet geeft een opsomming der verschillende aftrekposten n.1. a. de bedrijfs- en beroepskosten, waaron der worden verstaan de kosten noodig voor de uitoefening van een bedrijf of beroep of rechtstreeks daartoe betrekking hebbende, met inbegrip van kosten van onderhoud, verschuldigde renten en belastingen, die op het bedrijf of beroep drukken. b. de kosten van verzekering en onderhoud van onroerende goederen, uitkeeringen we gens opstal of ander zakelijk recht krachtens hetwelk de belastingplichtige het genot van onroerend goed heeft, op onroerend goed rus tende belastingen en uitkeeringen wegens daarop gevestigde schuldplichtigheid, kosten van verhuring of verpachting van onroeren de goederen, de kosten vallende op de verzil vering van coupons en de kosten van beheer. c. de afschrijvingen op zaken, die voor de uitoefening van het bedrijf of beroep worden gebruikt tevens de afschrijvingen op schuld vorderingen. Hoe groot die afschrijvingen mogen zijn geeft de Wet niet precies aan, doch zij moeten geschieden „volgens goed koopmansgebruik," welk begrip dus voor uit breiding vatbaar is. Ook hier zal elk geval afzonderlijk moeten worden beoordeeld. Uit deze bepaling volgt tegelijkertijd, dat een af schrijving op een onroerend goed, hetwelk men particulier verhuurt of in eigen gebruik heeft, nooit wordt toegestaan. d. Tractementen en andere belooningen, alsmede verlofs- en nonactiviteitstractemen- ten, wachtgelden en pensioenen worden ver minderd met verplichte bijdragen voor pen sioenen en fondsen. In tegenstelling met bovengenoemde af trekposten worden uitgaven voor aankoop of verbetering van grond, gebouwen en werk tuigen voor het bedrijf NEET als bedrijfskos ten beschouwd, tenzij die uitgaven w orden gedaan ter vervanging van zaken, waarop niet wordt afgeschreven, gebouwen niet daar onder begrepen. Wel is aftrek toegestaan van de uitgaven tot aanschaffing van voorwerpen van geringe waarde, voor zoover die uitgaven gewoonlijk tot de dagelijksche onkosten van het bedrijf of beroep worden gerekend. Art. 11 laat geen aftrek toe ter zake het vormen of vergrooten van een reserve fonds of voor intrest voor EIGEN kapitaal. Wanneer wij het aangifte-formulier eens verder bekijken zien wij, dat daar ook nog aftrek-posten op voorkomenn.1. VER SCHULDIGDE en niet met een bron van in komen in verbandstaande a. lijfrenten, pensioenen en andere peri odieke uitkeeringen en verstrekkingen niet aan de vervulling van een ambt of dienstbe trekking verbonden, die bij overlijden van den gerechtigde, of van een derde, eindigen (Hieronder vallen o.a. ondersteuningen aan behoeftige ouders en grootouders en aan Dit is voor vele ouders nog steeds een open vraag. Toch is deze kwestie heel gemakkelijk op te lossen. Als Uw kinderen weer vragen om iets „lek kers" geef ze dan de origineele KING Pepermunt. Waarom Omdat KING niet alleen een heerlijke smaak en geur bezit, maar tevens door het edele natuurproduct, waaruit het be reid is, de eetlust opwekt. KING Extra Strong^ behoeftige kinderen en kleinkinderen. Op voeding en onderho'* Vgan minderjarige kin deren zijn geen aftrekposten..) b. altijd durende renten en renten van andere schulden. (Zie ook hiervoor bij art. 10a.) c. premiën levensverzekering, lijfrente of voor pensioen tevens contributie voor begra fenisfonds. (Het totaal van de onder c. ge noemde bedragen mag niet meer zijn dan 5 van het inkomen en ook niet meer dan f 100.-, en in geen geval meer dan het WER KELIJK verschuldigde jaarlij ksche bedrag.) De aftrek van contributie voor een ZIEKEN- fonds wordt niet toegestaan. De Wet op de Inkomstenbelasting dateert van 1914 af. Hoofdstuk V is gewijd aan de gehuwde belastingplichtigen. De bronnen van inkomen van een getrouwde vrouw worden beschouwd als bronnen van inkomen van haar man, uitgezonderd bij scheiding van tafel en bed, bij scheiding van goederen en als de vrouw zich het beheer van haar goe deren en het genot van haar inkomsten bij huwelijksche voorwaarden heeft voorbehou den, doch in beide laatste gevallen wordt de belasting berekend naar het gezamenlijk be lastbaar inkomen en dan over hen omgesla gen in verhouding van ieders belastbaar in komen. Het laatste geval is niet meer dan billijk. Zooals een ieder wel bekend zal zijn is het tarief der Inkomsten-belasting progressief, d.w.z. men heft een hooger percentage naar mate de inkomens hooger worden. Derhalve kan men dus beter twee aanslagen van f 2000.betalen dan eene van f 4.000.Om nu te voorkomen dat zij die bij huwelijksche voorwaarden voorgenoemde rechten voorbe houden tegelijkertijd zouden profiteeren van deze progressie, telt men eerst hun inkomens te zamen, stelt dan het belastingbedrag vast en gaat daarna omslaan in de genoemde ver houding. Evenzoo bij de „tafel en bed" ge schiedenis. Het zuiver of belastbaar inkomen wordt nog verminderd met kinderaftrek. Na deze af trek krijgen wij de belastbare som, waarop het belastingtarief van toepassing is. Het volgende artikel zal een en ander ver duidelijken betreffende den aanslag. Wordt vervolgd. P. d. G. WILT GE UW KEUKEN OF SLAAPKAMER WITTEN KUNSTKALK hiervoor verkrijgbaar bij Tel. No. 11. Nerveus, Onrustig en Slapeloos Gebruik hiertegen de Zenuw- stillende en Zenuwsterkende ZENUWTABLETTEN Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Te weinig slaap. Een mensch kan vele weken achter een zonder voedsel in leven blijven maar zonder slaap sterft hij onherroepe lijk na een week. Dit was voor de be kende Amerikaansche Colfeate-univer- siteit een reden om een speciaal insti tuut op te richten, teneinde den slaap te bestudeeren. Na negenjarige werk zaamheid zijn thans de tot dusverre he reikte resultaten gepubliceerd. Zeer belangrijk is datgene, wat er werd geconstateerd betreffende den duur van den slaap en de gevolgen daarvan. Gebrek aan slaap heeft onder alle omstandigheden achteruitgang der lichamelijke en geestelijke vermo gens tengevolge er wordt langzamer gereageerd en het valt moeilijker, zich te concentreeren. Oververmoeienis en gebrek aan slaap maken zenuwachtig en prikkelbaar, drijven den mensch tot schijnbaar ongemotiveerde handelingen en doen hem de meest gewone en alle- daagsche dingen vergeten. In alle on derzochte gevallen (het waren er eeni ge honderden) bleek stuk voor stuk dat gebrek aan slaap buitengewoon schade lijk was. Veel van de de moderne „zenuwach tigheid" kan worden toegeschreven aan voortdurend gebrek aan slaap de meeste menschen slapen minder dan noodig zou zijn in verband met de hoe veelheid werk, die zij doen. Het aantal uren slaap, die noodig zijn om den dag volkomen uitgerust te ginnen is zelfs voor één bepaald per soon niet op te geven. De verkwik king door den slaap hangt behalve van den duur n.1. ook af van de licha melijke ontspanning tijdens den slaap en deze behoeft niet identiek te zijn met de z.g. diepte van den slaap. Wel bleek de gangbare opvatting, dat de slaap in de eerste uren het diepst is, juist te zijn doch de conclusies die hieruit getrokken worden, gaan niet op. Waar het aankomt op de lichame lijke ontspanning, ligt voor de hand en dit werd door de proeven ook be wezen dat het inslapen wordt be moeilijkt door lichamelijke activitieit, bijv. gvmnastiek, voor het naar bed gaan. Het wordt daarentegen verge makkelijkt door geestelijke activitiet, vandaar dat velen nog wat gaan lezen. Het moet echter niet zoolang worden volgehouden, tot men werkelijk onaan genaam moe is. Emoties, vooral zorg, of ergernis, die men kort voor het in slapen doormaakt, hebben tengevolge, dat de slaap minder verkwikkend is, dat is een reden te meer, waarom de Coiffeurszaak te Slootdorp. Druk is men bezig met het bouwen van een fraai pand naast het Postkantoor te Sloot- dorp. Datrin zal worden gevestigd de moderne coiffeurszaak van den lieer Kroese afkomstig uit Leeuwarden. Reeds vanaf a.s. Maandag zal hij zijn bedrijf voorloopig uitoefenen in Ilotel Smit. (Zie advertentie in dit nummer.) Burgerlijke Sfand Medemblik (met inbegr. gedeettel. Wieringermeer) van k tot en met 11 Mei 1933. Geboren Jan, z.v. Geert Sielkobusch ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Een ontdekking. In de nog afgelegen en ei genlijk slecht bereikbare afgelegen hoeken van de Wieringermeer komen we niet alle dagen. Echter toen we verleden week een tochtje langs de Terp naar de Oude Zeug waagden, zagen we daar zoowaar een landbouwschuur waaraan een voorhuis was aangebouwd, dus een gewone boerenhofstede. Waar hier de woningen allen los van de schuren staan, is dit (althans dat gelooven wij) een unicum in onzen polder. GROEI. De boomen de Slootdorp beginnen al zulk een mooie bladerdos te krijgen, dat beloven zeer goed op jeugdigen grond te gedijen. menschen in dezen tijd meer dan nor maal behoefte hebben aan slaap. Voor een gezonden slaap bleken gelui den het meest nadeelig te zijn. Zelfs 'n onbeduidend geluid, zooals ontstaat, wanneer er iemand op de teeno.i door de kajner heenloopt, doet de kwaliteit van den slaap achteruitgaan en brengt de lichamelijke spanning bijna op liet peil van ontwaken. Ook als men schijn baar gewend is geraakt aan bepaalde geluiden, b,v. van langsrijdende trei nen, is de ongunstige invloed ervan op de kwalitiet van den slaap nog vrij wel even groot als in het begin. Licht is bijna even storend als ge luid de kwaliteit van den slaap beeft zelfs te lijden van bet licht van een au tolamp, dat door de zoldering wordt weerkaatst. Wanneer door meer werk, rumoer, licht, zorgen of onverschillig welke oorzaak de lichaamsontspanning min der volkopien wordt, moet men dit uit den aard der zaak goedmaken door langer te slapen. En aangezien de meeste menschen den tijd hiervoor niet hebben of niet willen missen, is het logisch gevolg, dat tegenwoordig de meeste menschen te lijden hebben onder de gevolgen van gebrek aan slaap. Wat voor zenuwachtigheid wordt aangezien, is bijna steeds niets anders dan voortdurend tekort kofnen in dit opzicht. In het kort wij slapen veel te weinig cn Kenna Huls Johannes z.v. Johan- nes Kool en Jaike de Vlugt Nicolaas Jacobus, z.v. Johannes Breed en Anna Ravenstein. Gehuwd: Teunis Ruurds de Jong en Anna Ad na na Schoen Anne Dikker- boom en Johanna Wijnanda Hart Cornelis Ares Martinus de Gruyter en Catharina Koopmans Johan Eg en Anna Schoon. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 14 MEI. R. K. KERK H. Geest-kerk te Slootdorp Zondag 7l/t en 10 uur H. H. Missen. 's av. te 6 uur Lof In de week Maandag, Dinsdag, Woensdag en Zaterdag 's morgens 7Vz uur H. Mis. Woensdagavond 7Vz uur Lof met Conferentie. Zaterdagav. 68 uur Biechtgelegenheid. Maria, Sterre der Zee-kerk te Middenmeer. Zondag 7'/2 en 10 uur H. H. Missen. In de week Donderdag en Vrijdag 's morgens 7V» uur H. Mis. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. NED. HERV. GEM. Slootdorp 11.30 uur Zondagschool. Slootdorp nam. 5 uur Ds. Fischer. Middenmeer GEEN bus. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Middenmeer nam. 5 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Slootdorp 'sav. 6.30 uur Ds. Donner. Bevestiging Ambtsdragers. MIDDENMEER, GEREF. KERK. Voorm. 9.30 uur Leesdienst. Nam. 3 uur Ds. v. d. Vliet. WAAKT TEGEN BOSCH- EN HEIDEBRAND. Onder dit opschrift schrijft ir. H. W. Schenkenberg van Mierop, houtvester bij het Staatsboschbeheer, in „De Kam pioen" een artikel, waarin hij uiteenzet, waarom juist in het voorjaar het ge vaar van bosch- en heidebranden zoo groot is en welke maatregelen daarte gen te nemen zijn. Niet de hooge temperatuur in den zo mer bevordert, zooals veelal wordt aan genomen, in de eerste plaats het ont staan van deze branden, doch de groo- tere droogte in de voorjaarsmaanden en de brandbaarheid van verschillende in onze bosschen voorkomende planten in die maanden geven den doorslag. De statistiek van bosch- en heide branden, die sedert 1924 jaarlijks door samenwerking van de Nederlandsche Heidemaatschappij en het Staatsboseli beheer wordt samengesteld, geeft ons een inzicht in die wijze, waarop bosch- en heidebranden ontstaan. In de jaren 1925 tot en met 1932 kre gen wij aangaande 1537 branden uit voerige gegevens. Gemiddeld woedden er in die periode in ons land dus 192 bosch- en heidebranden per jaar, waar door, ongeacht het verlies aan natuur schoon, belangrijke geldelijke schade werd aangericht. Van deze 192 branden kwamen er niet minder dan 149 voor in de maanden Februari tot en met Mei. Deze branden moeten, blijkens de sta tistiek voor 36 pCt. worden toegeschre ven aan onvoorzichtigheid piet vuur, zooals het achteloos wegwerpen van brandende lucifers, eindjes sigaar of sigaret, het stoken van koffievuurtjes en dergelijke. Is het rooken in bosch en heide inder daad zoo gevaarlijk Ja- en neen. Zeer terecht heeft de directie van de Neder landsche Heidemaatschapij eens ge schreven „Weest er van overtuigd, dat er niets gevaarlijker is dan het roo ken in de bosschen en op de heide; be wust zult gij er geen brand doen ont staan, maar wel onbewust en hierin schuilt juist het groote gevaar". Gij allen, die van onze bosschen en heidevelden geniet, knoopt dit in uw oor. Bedenkt daarbij, dat wij zuinig moeten zijn op onze bosschen, die een belangrijk deel uitmaken van het na tuurschoon en die slechts 7 pCt. van de oppervlakte van ons land innemen. Wij hebben hier werkelijk niet veel te verliezen. Van de andere oorzaken van het ont staan van bosch- en heidebranden noemt de heer Schenkenberg van Mier op de baldadigheid en onvoorzichtig heid van kinderen. Ongeveer 20 pCt. van de branden moeten daaraan wor den toegeschreven. Het vuurtje stoken is voor de jeugd, helaas, een verleide lijke en gevaarlijke bezigheid, die reeds vele malen een stuk natuurschoon in een zwartgeblakerde vlakte mei ver koolde houtresten heeft doen verkeeren Hier ligt een taak voor ouders, onder wijzers en leiders van jeugdvereni gingen. Het is - zij het dan ook gelei delijk mogelijk gebleken het uithalen van vogelnestjes aanmerkelijk te be perken. Evenzeer zal het m.i. mogelijk zijn, de jeugd bewust te maken van het gevaar van vuurtjes stoken. Het voortdurend manen tot voorzich tigheid piet vuur door oud en jong, in onze juist door het voorkomen van bosch en heide zoo bij uitstek uitge zochte recreatieoorden, is een taak, die op ons aller weg ligt. Indien het aantal branden, dat aan onvoorzichtigheid moet worden toege schreven, kan worden beperkt, dan is reeds veel bereikt. Dronken Wethouder verstoort een Raadsvergadering. De politie sluit hem tenslotte op. In Stein (L.), dat langzamerhand een beruchten naam heeft gekregen om zijn luidruchtige raadsvergaderingen, is het deze week gebeurd, dat een wet houder in aangeschoten toestand in de raadvergadering kwajn. Ilij permitteerde het zich zelfs om in hemdsmouw en te verschijnen en be gon direct zich in debatten te mengen. Hij sloeg met de vuisten op de tafel en uitte in minder parlementaire bewoor dingen beschuldigingen aan het adres van raadsleden, den burgemeester ook de pastoor werd niet verschoond. Het liep tenslotte zoo hoog dat de voorzitter de zitting schorste. De wet houder ging heen, maar keerde even later terug en 't spelletje begon op nieuw, in nog veel ergeren graad. Tenslotte deed de voorzitter het voor stel den rustverstoorder door de politie te laten verwijderen, maar dat voorstel vond geen meerderheid. De burgemeester gelastte hierop den veldwachter den dronken wethouder uit de raadszaal te zetten. Met groote moeite lukte dat. Wat later in den avond werd de wet houder ter ontnuchtering in het. arre stantenlokaal opgeborgen. De staking te IJmulden. Een nieuwe boycotbeweging. Men meldt uit IJmuiden De stakers hebben weer een nieuw soort boycot uitgevonden teneinde het den werkwilligen zeelieden zoo lastig mogelijk te maken. Zij dreigen nu den eigenaren van woningblokken, waarin een werkwilllige woont met een huur- staking-als deze niet uit het huis ver wijderd wordt. Zij hebben een begin gemaakt met eene huurstaking aan te kondigen in het blok, waarin de schipper van den trawler „Knikker" gevestigd is, en eischen onmiddellijke uitzetting van diens gezin. Staking in de Venen. In de veenbedrijven in Noord-Oost- Overijsel en Zuid-Oost Drente is een georganiseerde staking uitgebroken. Reeds om zes uur postten de aibei- ders op verschillende plaatsen om werk willigen tegen te houden. Om zeven uur was de politie aanwezig, doch tooi lag alles reeds stil Onder de verveners schijnt geen eensgezindheid te bestaan. Verschil lende verveners zouden bereid zijn het gevraagde loon te geven. In het stakingsgebiod is alles rustig-

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2