VARKEVISSER - MIDDENMEER. zoodat het weer moest terugkeeren. De ongelukkige vrouw moest thans uren lang per slee vervoerd worden in een zeer bergachtige streek, waar begane paden ontbraken. Zij leed ontzettend, doch was zoo krachtig van geest, dat zij hare begeleiders toch nog woorden van bemoediging toesprak. Tenslotte werd het kleine ziekenhuis van Doro- tea bereikt, waar de verdere operatie behoorlijk uitgevoerd kon worden. In het begin ging alles goed, doch na enkele weken ontwikkelde zich tenge volge van de doorgestane vermoeienis sen thrombose, zoodat tenslotte toch de dood intrad. Toen de dokter ver nam, welke onderscheiding hem was toegedacht, protesteerde hij daartegen omdat hij slechts zijn plicht had ver richt. Hij zeide, dat, indien zijn patiënt nog geleefd had, deze veel meer recht op de onderscheiding zou hebben ge- bad wegens haar heldhaftig gedrag, dan hijzelf. GEMEENTE WIERINGEN. DE MINIATUUR WERELDSTAD. Blijkens een advertentie in dit nummer is de miniatuur Wereldstad a.s. Woensdag en Donderdag geexposeerd in Hotel De Haan te Hippolytushoef. Het moet een wonderwerk zijn en uit de vele verslagen willen wij een overzicht overnemen uit de „Bildtsche Cou rant". Dit blad schrijft De Miniatuur-Wereldstad. 8 April. Hedenavond waren we in de gele genheid de Miniatuur-Wereldstad, die 3 da gen wordt tentoongesteld op de bovenzaal van Broekens te bezichtigen. Vol bewondering en met verbazing hebben we dit kunstwerk, dat inderdaad ieders respect afdwingt, aan schouwd. Hoe zuiver zijn de verhoudingen getroffen van gebouwen, voertuigen en per sonen in de stad met haar gezellige en be weeglijke drukte. De electrische tram gaat en komt en laat de passagiers voor de lun chroom uit. De meelfabriek laadt de gereed liggende schuit met een moderne kraan. Een plezierbootje vaart af en aan langs de scheepstimmerwerf, waar zeker geen malaise is, doch een en al bedrijvigheid van zagende, slijpende, hamerende en kloppende arbeiders. Door den plichtsgetrouwen brugwachter wordt de brug telkens op het juiste moment afgedraaid. De houtzaagmolen zaagt lange reepen carton aan „planken". De school gaat aan en uit de katholieke kerk komen de kerk gangers. Wielrijders haasten zich, ambachten en bedrijven stempelen de stad tot een „werk stad", een historische optocht passeert, rui ters trekken voorbij het Vredespaleis. Een sneltrein haast zich over de brug, waaronder een bootje potsierlijk schommelt op de dei nende golven. Hoog in de lucht zweeft een modern luchtschip de „Zeppelin." Vóór het paleis verschijnt afwisselend een portret van Koningin Wilhelmina, de Koning van Enge land, Wilhelm II enz., bij welke verschijning de verschillende volksliederen door een pop- petjes-orkest worden gespeeld. Plantsoenen en pleinen met fonteintjes vervolmaken het wonderlijk mooi geheel tot een waar kunst gewrocht. Men vergete niet een blik te slaan in het nauwe straatje bij de lunchroom. Daar vindt het „jonge leven" een plaatsje, dat vele ouderen aan de zorgelooze dagen der jeugd doet terugdenken. Zoo leeft de geheele stad in haar aanhoudend beweeg van komen en gaan. Niets ontbreekt zelfs is er nog „bouw terrein" te koop voor nieuwe ideeën. En dat alles is gemaakt van duizenden stuk jes hout alleen het paleis bestaat uit meer dan 5000 stukjes leeft en beweegt door een wirwar van draden, klossen, assen, raderen, hefboomen, blokken en gewichten en wordt gedreven door electriciteit. Inderdaad een kunstwerk dat getuigt van groote energie, stalen volharding en liefdevolle toewijding. De vervaardiger, de heer H. T. Huizinga te Veendam heeft getoond, hoewel zijn geniali teit slechts in 't klein tot uiting kwam, tot groote dingen in staat te zijn. Zijn zoon ver telde ons iets van het ontstaan van het kunst werk „Mijn vader was op zijn 12de jaar op de fabriek in de stroocartonindustrie te Hoo- gezand gekomen en later als zoodanig te Veendam werkzaam. Als Vader van de fa briek kwam, was hij altijd aan 't knutselen. Zoo werd in Hoogezand het eerste gemaakt (de miniatuurstad), dat door zand gedreven werd. Over deze voorstad werd 7 jaar, van 1907 tot 1914, gewerkt. Toen kwam de 8-urige werkdag en kreeg vader meer vrije tijd, zoo dat er ieder vrij uur, iedere vrije dag weer wat nieuws bij kwam. In 1931 heeft hij nog een lunchroom gebouwd, toen de groote sta king uitbrak. Mijn vader kon wel „trekken", doch dit was een mooie gelegenheid om de „Miniatuur-wereldstad" tegen een laag en- trée ten toon te stellen, zoodat in Augustus 19331 het reizen is begonnen, en, met succes. Tot nu toe, dus in nog geen 2 jaar tijd, is de stad bezocht door meer dan 100.000 bezoe kers.." Ook alhier zal de tentoonstelling zich wel in een druk bezoek mogen verheugen. Volgens adv. in dit 'blad is de Miniatuur wereldstad deze week te bezichtigen Hotel de Haan te H.-hoef. Niemand verzuime dit werkelijk geniale kunstwerk te gaan zien. 't Is ook voor kinderen een leerzame tentoon stelling. Aanbesteding Schilderwerk Garage Velt- man. Ingekomen waren 3 biljetten van de volgende heeren Jb. en S. C. Lont, Wieringen 1432. O. v. d. Wal, Wieringen, 1317.—. Boomsma en Geertsma, Slootdorp 1088. Filmavond Nederlandsche vereeniging tot Afsch. van Alch. dranken. Afd. Wieringen. De filmavond welke bovengenoemde veree niging Zaterdagavond heeft gehouden in „Concordia" was zeer slecht bezocht. Als de heer Jb. Boon, voorzitter der afdee- ling een kort openingswoord spreekt zijn slechts 50 k 60 personen aanwezig. Deze avond beoogde per film een beeld te geven van het onthouderswerk wat geduren de een reeks van jaren door de N.V. reeds is verricht. Als inleider en spreker tusschen en bij de films trad op de heer J. Harders, secr. van den filmcommissie der N.V. Allereerst werden vertoond een drietal kor te filmpjes welke, resp. een beeld gaven te zien, van de verschillende drankbestrijders- vereenigingen in Nederland, de „Blauwe Week" propaganda en één getiteld „Er wordt niet meer gedronken in Nederland zegt men." Een film waaruit het tegendeel echter zeer duidelijk spreekt. Driehonderd millioen gulden geeft men jaarlijks nog aan bier en drank uit in ons land. Tegen de inhoud van deze films als propa- ganda-materlaal voor de onthoudersidee is noemelijk niets aan te voeren, doch wij vree zen dat het de overige aanwezigen evenals ons is vergaan wij waren blijde dat zij af gedraaid waren. De films waren verbazend slecht van beeld en deden pijn aan de oogen. Dit was echter niet het geval met de film „.Fakkelgang" welke hierna vertoond werd. Alvorens deze film werd vertoond hield de heer Harders een inleiding over deze bij uit stek mooie propaganda-film. Deze film is ver vaardigd in opdracht van een commissie uit de leden van den N.V. welke is aangeboden eer gelegenheid van het negentigjarig be staan in 1932. Vervolgens gaf de heer Harders een over zicht van de levensloop der vereeniging die in 1842 werd opgericht, doch toen nog niet het karakter droeg van een specifiek onthou- dersvereeniging, tot 1899 was het meer een afschaffersvereeniging tegen sterken drank. In dien tijd ging er weinig invloed van uit doch in Friesland beteekende zij reeds veel. Thans is het een machtige organisatie van ruim 20.000 leden, verdeeld over 379 afd. De film „Fakkelgang." Deze film is vervaardigd in opdracht van de filmassociatie „Visie", (innerlijke aan schouwing) naar een scenario van Max de Haas en A. Pleysier. Men heeft hier de zelfde werkwijze toege past als bij de Russische films, n.1. de z.g. plakkaatfilm. Ieder tafereel en fragment spreekt voor zich zelf, zoodat nadere aanduiding van het geschreven of gesproken woord overbodig is. Fakkelgang symboliseert den strijd voor een drankvrij Nederland als een onderdeel, het een belangrijk, van den strijd der ar beidersbeweging voor een betere samenleving. Het eerste deel van de film „Het licht wordt ontstoken," grijpt terug naar de periode, toen de arbeiders nog niet aan verzet tegen hun ellende en hun slavernij dachten. In beeld wordt gebracht de eindelooze, af beulende arbeid, die de wil afstompt en aan scherpe genotsprikkels een onweerstaanbare verleidingskracht gaf. Doch in deze arbeiders, die in verdierlijking dreigen onder te gaan, breekt de geest van verzet, waarvan één der symptomen is de op richting der N.V. in het jaar 1842. Het tweede deel van de film toont de zware strijd, die de onthouding had te strijden. De ellendige woningen waar de arbeiders in woondenhet wemelde in die dagen van de kleine kroegjes in de volksbuurten. Zorg aan zuigelingen, tuberculouse of zwak ke kinderen werd niet besteed de kinderen werden gevangen gehouden in zonlooze slop pen van stad of dorp. Het kind mocht al gauw meesnoepen uit het glaasje wanneer er brui loft was en kwam Zondags in gezelschap van Vader vaak in de kroeg en leerde de herberg- gezelligheid kennen en verlangen. De stad hiertegen werd met volle energie gestreden. Voor betere volkshuisvesting en verkorting van den arbeidstijd. Ook het jeugdwerk van de J.V.O. wordt aangehaald. Het tweede deel eindigt met de leus „De mensch is te schoon om zijn li chaam en zijn geest weg te werpen als rotte appelen Dan komt het laatste deel„de Fakkel gang". Uit de dorpen en de gemoedelijke pro vinciestadjes zijn de steden gegroeid met hun razende snelverkeer en haar groote paleizen. Ook het drankkapitaal is met de tijd mee gegaan. De bier- en jeneverfabrieken over- stroomen het publiek met een zee van recla me. Het vlamt boven de avondstad in hel verlichte letters met de bedriegelijke leus .iedere dag een glaasje." Tegen deze propaganda verheft zich een andere, n.1. die der onthouders, die de eisch stelt van iedere dag één kameraad." En met een demonstratie van onthouders die de burcht van het drankkapitaal doet in storten, besluit de film. Niet ontkend kan worden dat de film in druk maakt zonder dat overdreven wordt met het gegeven beeld. Niettegenstaande dat een eindelooze beel denreeks den toeschouwers voorbijflitst is de ze film zonder inspanning in tegenstelling met de voorgaande te volgen. De heer Harders hield vervolgens nog een korte toespraak tot den aanwezigen waarin hij opwekte om het onthouderswerk te steu nen door lid te worden van de N.V. velen, al dus de spreker, leven als onthouders, doch staan nog naast ons werk. Een komisch filmpje werd hierna nog ver toond waarna de heer Jb. Boon een kort slui tingswoord sprak en dank bracht aan de heer Harders. .Rerum Novarum," waardoor de arbeiders werden opgericht uit die poel van ellende. Dat is nu 40 jaren geleden en nog is het groo te woord van kracht. En onze roemrijk regee- rende Paus Pius XI richtte aan de wereld dë encycliek „Cwadragsslmo Anno". Dit ging vanaf het Vatfcaan de wereld in met dit zelf de en eene doel„terug naar God." Wij leven in een wereld van revolutie, ongeloof en ar moede. Zoo verhief Paus Pius XI zijn verma nende stem vanuit het Vaticaan, om pal te staan voor Geestelijke verheffing, kerk en geloof. En wij vormen nu allen één bond en wel de N.LR.K. Volksbond, een machtige bond, daar wij alleen zonder onderscheid trots op kunnen zijn. Nederland is voor God en Kerk, Vorstin en Vaderland en als dan ieder voor zich die woorden opvolgt en er is onderling vertrou wen in het vereenigingsleven zoowell bij het Bestuur als leden en als de leden dan ook bedenken dat het bestuur zelf door hen is gekozen als hun leider dan gaat het de goede kant uit. Zoo besloot ^inze G. A. zijn schit terende rede Rondvraag Door verschillende leden werd hiervan gebruik gemaakt en naar ieders ge noegen beantwoord. Hierna sloot de Voorzit ter de vergadering op de gebruikelijke wijze. ONS WIERING ERMEE RH OEKJE. SPROETEN komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot S P R U T O L Bij alle Drogisten. Kinderkoor „Jong Leven." Dir. Jb. I. Ho- nier. Zondagavond a.s. geeft de heer Hove nier met zijn welbekend kinderkoor een uit voeringen in „Concordia", waar opgevoerd zal worden, de mooie kinderoperette „De Heks van de Boschhut." Het belooft een zeer mooie avond te wor den en wij kunnen de ouders met hun kinde ren dan ook aanraden, gaat deze operette zien. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad en de raambiljet ten. In het nummer van Vrijdag a.s. komen wij nader op deze uitvoering terug. R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond, afd. Wieringen hield op Zaterdag 13 Mei hare le denvergadering in het lokaal van den heer S. Veerdig, welke o.a. werd bijgewoond door onzen Geestelijk Adviseur Z. Eerw. Heer Pas toor de Wildt. Te ruim 8 uur opende de Voorz., de heer A. Zwanink, de vergadering met den Chr. Groet en heette de aanwezigen hartelijk wel kom en hoopt dat de besprekingen van de zen avond naar ieders genoegen mogen wor den behandeld. De notulen van de vorige vergadering wor den door den secr. den Heer Jn. Koster voor gelezen en vervolgens onder dankzegging goedgekeurd. De ingekomen stukken worden op één na voor kennisgeving aangenomen. Dit eene, waarin geprotesteerd tegen de plannen om het Kanalisatiewerk in West-Friesland ook in werkverschaffing te laten uitvoeren werd on der de loup genomen en besloten om dit schrijven door te zenden naar het R.K.Werk- liedenverbond, opdat er dan over de geheele linie actie gevoerd zal worden, om die arbeid niet in werkverschaffing te doen plaats heb ben. Verslag Centrale Raad. De afgevaardigde, de heer P. L. Vroone brengt verslag uit van de in Den Haag gehou den vergadering van den Centrale Raad. De afgevaardigde werd door den Voorzitter hartelijk dank gebracht voor zijn keurige weergave. Feestrede door den Geestelijk Adviseur. Zijn Eerw. sprak dat deze avond een feest avond is, wel zeer bescheiden en heel eenvou dig, doch niet minder hartelijk. Het is n.1. ter herdenking van 't Rerum Novarum, het groo te woord, dat Paus Leo XTTT de wereld inzond. Hoe treurig was het toen met de arbeiders. Zij hadden totaal geen menschwaardig be staan een wereld van wanorde heerschte. Toen kwam het groote woord, de encycliek, Een bravo voor de Dames van de Gymnastiek-vereeniging „Wieringen". Deze behaalden te Schagen in de wed strijden den lsten prijs van 12 deelne mende vereenigingen met 145 punten. Deze prijs ontstaat door samenstelling der punten van 1 Dame le graad 2 Dame 2e graad 3 Dame 3e graad De dames die deze prijs behaalden zijn G. Snooij le graad 24/2 punt A. Met- selara 2e graad 22 p. B. Ruitenberg 2e graad 22V& P- N. Kok 3e graad 25!4 P- Jo Idema 24V£p. A. Smit 20 p. Totaal dus 145 punten. Zoo ziet men, dat op hot oogenblik bijna alleen de dames zijn, die de eer van onze „Gym." hoog houden. Van de heeren kwam alléén de heer Zwart uit en behaalde in de 3e graad een 3e prijs Hoe is 't mogelijk slechts enkele ja ren terug was er toch ook een afdeeling heeren, die klonk als een klok. Komt heeren, neemt nu eens een voorbeeld aan de dames. Treedt toe als werkend lid van de „Gym." Het is zulk 'n prach tige en gezonde sport. Waar 't vereeni gingsleven hier alom bloeit, mag dat bij de „Gym." niet falen. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I een vriendschappelijke wedstrijd tegen Alkm. Boys I uit Alkmaar (ook kampioen le klas N.H.V.B.) Voor den aanvang der wedstrijd werden wederzij dsch eenige toepasselijke woorden gesproken en biedt de aanvoerder van Alm. Boys Succes een aardig bloemen mandje aan. Om half drie werd een aanvang gemaakt met de wedstrijd en brengt Alkm. Boys de bal aan het rollen en bijpa al direct na het be gin krijgt de S.-keeper een harde schuiver te verwerken, dat hem echter goed af ging. Succes speelt echter voor de wind en is ge- ruimen tijd het meest in den aanval, doch de Boys komen er steeds beter in en worden ook af en toe uiterst gevaarlijk en na eenige oo- genblikken weten zij de leiding te nemen 01. De aanvallen van beide kanten zijn steeds opgelegd doch gaan door slecht schieten ver loren. De Alkm. Boys-keeper weet echter met de schoten die hij krijgt bovendien nog wel raad, want de onmogelijkste ballen worden nog weggewerkt. De Boys weten intusschen haar voorsprong nog te vergrooten 0—2. Uit een der vele aanvallen weet de rechtsbuiten van Succes de achterstand te verkleinen, doordat de B.-keeper ver uit liep, en de bal precies langs de B.-keeper in het verlaten doel terecht komt 1—2. Met deze stand gaat de rust in. In de tweede helft zijn het steeds de gasten die het beste van het spel in handen hebben en weten dan ook de stand op te voeren tot 41. Als Succes een goede aanval weet te onderscheppen geraakt de B.-achterhoede een beetje in het nauw en een der backs speelde terug op haar uitloopende keeper, doch de bal werd precies over de keeper heenge- wipt en verdween in het doel 2—4. Het mooie gaat hierdoor wel een beetje van het spel af doordat nu te forsch gespeeld werd en scheids rechter niet streng genoeg optreedt. De S.- midvoor wordt wat al te hard bewerkt waar door Succes een penalty krijgt, welke door Rijkers in een doelpunt wordt omgezet 34. 't Verdere verloop van de wedstrijd is niet MIDDENMEER. Een derde, doch goede verhuizing. Ingesruikstelling nieuwe Nat. School. Het is uit met de hulpgebouwtjes voor de schoolgaande jeugd. Was voorheen een woonhuis „een schoolgebouw", en als zooda nig fungeerend opgevolgd door de voormalige cantine, heden Maandagmorgen werden de eerste lessen gegeven in de nieuwe comforta bele school. Al is dit nog niet de officieele openingsdag, officieus mag men toch zeker ook deze vooruitgang voor dit poldergedeelte noemen „excelsior", steeds hooger. SLOOTDORP. Aanranding. Het 13-jarig meisje van den heer T. alhier had eenige boodschappen gedaan in het naburig Kol hom. Op een zoogenaamd binnenpad werd zij aangesproken door zeker iemand, zich voor gevend afkomstig te zijn uit Alkmaar. De persoon bleek lage bedoelingen te hebben het kind wist echter weg te vluchten en in hoogst overspannen toestand kwam het thuis, Mocht het gelukken het individu op te spo ren om hem zijn verdiende straf te bezorgen, SLOOTDORP. Een goede verkeersverbetering. Vanwege de Directie Zuiderzeewerken zijn thans de zware kantsteenen langs den weg SlootdorpDe Haukes weggeruimd. Voor auto-, motor- en wielrijders is de verdwijning der kantsteenen zeker een opluchting. Wij hopen dat de wegbermen van zoodanige stijve constructie zijn, dat een herplaatsing dezer steenen overbodig zal zijn. De zegenrijke Mei-regens. Dank zij de over vloedige neerslag op onze gewassen zijn deze, vooral haver, tarwe en gerst dusdanig bijge komen, dat de stand thans zelfs in doorsnee goed is te noemen. Waren voor eenige dagen nog verradelijke zoute sporen te ontwaren, thans door de vele regens, zijn deze weer ge ruimd, zoodat de tot heden natte Mei de ge volgen van de droge Aprilmaand sterk heeft verbeterd en hersteld. Oprichting Muziek-Vereeniging. Naar aan leiding van het in dit blad van 5 dezer ver meldde bericht, betreffende de plannen tot oprichting van een muziekvereeniging kun nen wij mededeelen, dat een voorloopig Co mité werkzaam is, om tot de oprichting van bedoelde vereeniging te komen. Verscheidene personen zijn en worden nog aangezocht hun medewerking te willen ver- leenen, om, een elk in eigen kring en omge ving, propaganda en symphatie voor een muziek-vereeniging te maken. Zoowel de medewerking van Geestelijke, als Burgerlijke autoriteiten is verzocht en ver kregen en verwijzen wij dan ook naar de in dit blad voorkomende advertentie aangaande de oproeping tot bijwoning eener vergadering, waarop over de oprichting van een muziek vereeniging zal worden gesproken. Laten allen, die wat gevoelen voor de tot stand koming eener muziekvereeniging voor de Wieringermeer, hun medewerking toonen door ter vergadering te komen, waar zij, die werkend lid zouden willen worden, zich al daar dan zullen kunnen opgeven. De bedoeling is een muziekvereeniging te stichten, waaraan allen, ongeacht hun Gods dienstige- of politieke overtuigingen, zullen kunnen medewerken, hetzij om als werkend- of als kunstlievend lid op te treden, of zich als Donateur op te geven. Zoowel financieele- als moreele steun is noodig om voor onzen Polder een muziekver eeniging te bestendigen, die dan bij eventu eel voorkomende gevallen of festiviteiten, haar medewerking daaraan zou kunnen ver- leenen. Komt daarom allen, die voor onze plannen iets gevoelen, ter vergadering, om door geza menlijke bespreking ons doel te kunnen be reiken. Het voorloopig Comité. Middenmeer, Mei 1933. Voor DROGISTERIJ ARTIKELEN, SCHRIJF BEHOEFTEN enz. tegen billijke prijzen is uw adres Tel. No. 11. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Herstellende. Naar ons werd medegedeeld, gaat de toestand van den Heer B. den Das, die zooals we de vorige week meldden een klap van een dol geworden koe tegen het li chaam heeft gehad, en hem daarbij twee rib ben werden gebroken, gelukkig vooruit. Een succes. Voor een den geheele middag en avond flink opgekomen publiek trad Zon dag j.1. de bekende Harmonica-virtuoos/ de heer Jan Overweg op in de lunchroom van den Heer W. de Graaf, en oogstte zijn gege ven varieerende nummers, zooals opera-stuk- ken en bekende Volksnummers, steeds groot succes. Hij wilde zijn eigen rechter spelen, doch kwam in de cel terecht. Zondagavond werd de politie ontboden in den Kleiweg alhier, daar op de boerenhoeve van den Heer Alb, Keppel Az., een gewezen knecht, een jong- mensch zekere K., die meende nog loon te kunnen vorderen van zijn gewezen patroon, met geweld optrad. Daar de patroon niet aan het verzoek wil de voldoen, werd het jongmensch woedend en trapte de voordeur van den Heer Keppel stuk. De politie heeft de vernieler in de cel opgesloten en tegen zijn daad procesverbaal opgemaakt. Vergrooting Zwembad Witte Kruis. Aan den aannemer Abr. Dekker alhier is opgedragen de vergrooting van het zwembad voor reke ning van „Het Witte Kruis," n.1. bijmaking van 20 badkamers en een plankier groot 150 M2. De vergrooting zal geschieden langs de steenen dam. Ongeluk. Op de zeer gevaarlijke hoek Balg- weg nabij De Kooij is Zondagmiddag onge veer kwart voor twee een ernstig ongeluk ge beurd. Vanaf de Vlotbrug kwam een luxe au to, afkomstig uit Den Haag, toen vanuit de Balgweg een motorrijder, de Heer Masten broek uit Den Helder kwam aanrijden. De motorrijder had in de bocht nog een flinke gang, en hoewel deze rechts reed moest hij door deze vaart de bocht te veel snijden en kwam in botsing met reeds genoemde auto, die beslist niet harder reed dan ongeveer 30 K.M. De motorrijder werd van zijn motor geslin gerd en werd met een gebroken linkerdijbeen opgenomen en naar het Marine Hospitaal te Den Helder vervoerd. Naar we vernemen treft de chauffeur absoluut geen schuld. Wees voorzichtig met laster. Dezer dagen lazen we in een courant„wat ik van die en die heb gezegd, is niet waar enz Dat be trof n.1. een barbier, die een klant jaren had bediend, maar door de crisis ging deze man zich zelf scheren, en dat deed hij nu al een half jaar de man kwam dus niet meer bij de barbier. Nu kreeg de man echter huiduit slag en verschillende menschen vroegen hem hoe komt dat Nu, zegt de man, als je het ook wil hebben, ga dan naar die barbier enz., en deed dus deze ten onrechte zeer veel scha- - de in diens zaak. De barbier kwam dit ter veel bijzonders meer, er wordt van beide kan- oore en dwong de man een advertentie te uur dames- en herenkapper voll. bek. met het vak bekw. kapster bekend met wasschen enz.concierge-bediende voor gemeentehuis; bekw. confectienaaisters, moeten vlot op de handnaaimachines kunnen werkenbekw. carrosserie-makerdienstbode, goed kun nende kokendameskapster, bekend met permanenten enz.R.K. Huishoudster 2530 jaar verder dienstbode, kindermeisje enz. Ook kunnen in het Hotelbedrijf geplaatst worden kellners, keukenmeisjes enz. GEMEENTE ZIJPE. Schagerbrug. Door de E.H.W.V „De Jutter" te Don Helder worden op a.s. Hemelvaartsdag een tweetal afstands- marschen georganiseerd, n.1. één van 25 K.M. en één van 45 K.M. Van laatstgenoemde is de route als volgt vanaf Den Helder langs den duinrand tot Callantsoog, waar rust gehouden zal worden, vervolgens Stol- pervlotbrug, Schagerbrug, Keiusmer- brug naar 't Zand, waar weder halt gehouden zal worden, om dan te ver volgen tot Den Helder. PROVINCIAAL NIEUWS. ten onfair gespeeld waar toch al niet veel mee te bereiken valt. In de stand kwam geen verandering meer. Goudenkruis-wedstrijden. Succes II was naar Oudesluis, en was in topvorm. De D.O.S.K.O.-mannen hadden geen schijn van kans wat dan ook wel blijkt uit de 61 over winning voor Succes n. Succes 3 speelde thuis tegen Watervogels I van Den Helder en konden het tegen deze „vogels" niet houden en verloren met 52. BENOEMD tot Herv. Onderwijzeres aan de Chr. School te Den Oever mejuffr. Th. J. M. den Boer van Soest, „Kunst na Arbeid." Alhier is opgericht een jeugdvereeniging „Kunst na Arbeid," die tot doel heeft door eigen kunst propaganda te voeren voor het Vrije Socialisme met aanvan kelijk 21 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren P. Laros Voorzitter, H. Ottens Secre taris, en H. Barelds penningmeester. NIEUWBOUW. Aan de aannemers firma S. Dekker en H. Lont alhier werd uit de hand gegund de bouw van een burgerwoonhuis aan den Koningsweg voor rekening van den Heer P. Jongkind. Uö6fdpi}*v, Kiespijn bedaart spoedig met een IftiftiUacdb's Poeder Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist plaatsen reeds genoemd, wat beslist niet meer als een billijke straf voor zijn laster was. Dankbetuiging van H.M. de Koningin Het comité voor de herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Wjllem van Oranje ontving een in op dracht van H.M. de Koningin geschre ven, brief van Haar particulieren se cretaris. In het schrijven wordt meegedeeld, dat H.M. Haar oprechten dank betuigt voor het Haar tijdens de herdenking toegezonden telegrajn en dat H.M. zeer gevoelig is voor de daarin lot uiting gebrachte gevoelens van aanban kelijkheid en trouw. Bouwvergunningen. B. en W. ver leenden vergunning aan A. Raven voor het bouwen van een woonhuis aan den Kerkweg en aan Joh. Spigt voor den bouw van een woning aan den Schorweg. Verlof A. Door B. en W. is aan den heer J. Meeldijk een verlof A verleend, (verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein), voor de café-localiteit van het perceel Benedenbuurt 2). Arbeidsbemiddeling Anna OPaulowna. Geplaatst binnen de Gemeente 14 landar beiders. Buiten de Gemeente 1 schilder. Staan nog ingeschreven 1 visscher, 169 landarbeiders met inbegrip 145 bij werkv. Wieringermeer Gem. werkverschaffing stop gezet.) Buiten de gemeente kunnen nog geplaatst Hoogere Handelsschool te Den Helder. De faculteit der Handelswetenschappen aan het Bestuur der Hoogere Handelsschool te Den Helder bericht, dat de faculteit aan het College van Curatoren heeft voorgesteld te bevorderen, dat de H.H.S. te Den Helder door B. en W. van Amsterdam zal worden aangewezen als school, waarvan het einddi ploma den bezitter toelaat tot het afleggen van het candidaatsexamen in genoemde fa culteit. Zie adv. in dit nummer.) SCHAGEN. Turnkring „Hollandsch Noorderkwartier". J.1. Zondag hield de turnkring „II. N.Iv haar jaarlijksche voorjaarswedstrijden in het N. H. Kof fiehuis alhier. Deze wedstrijden geven altijd een gezellige drukte en evenals andere ja ren verliep alles schitterend. Dank zij het ijverig» werken van Juryleden en Technische commissies slaagde men cv toch in. op tijd door de berg van deeine- mers(sters) heen te komen. Niet minder dan 28 ploegen van 6 !meis jes en jongens en ongeveer 296 Dames en Heeren, namen aan de wedstrijden deel. Hieronder volgen de uitslagen van en kele ploegen D.O.K.E.V. Auna-Paulowna. Personeele uitslagen Meisjes le graad. R. Schenk, 26 punten A. Schenk 26 p. Vereenigingsprijzen Diploma's) Meisjes le graad, le Prijs D.O.K.E.V. 125 punten. Personeele uitslagen Meisjes 2e graad. C. van Oeveren 24M» punt T. Harder 23M>; G. Bas 23M>C. Houtlosser 22Vè p. Vereenigingsprijzen (Diploma's) Meisjes 2e graad, le Prijs D.O.K.E.V. 115purten. 2e Prijs „D.O.K.E.V." 107^ punten. Uitslagen Heeren 3e graad, le Prijs G. W. Waiboer 40 punten. 3e Prijs Joh. Vergouwen, 34 punten. 2e graad. 3e Prijs A. C. Raap 35 p. Uitslagen Personeele Heeren le graad. 2e Prijs K. Waiboer 36Y2 p. Uitslagen Personeel Dames 3e Graad. 3e Prijs M. deGroot 21 p. 3e pr. R. W/ai boer 20^2 p.; 3e pr. E. Molanus 21 p. Uitslagen Personeel 3e Graad. 2e Prijs C. Blom 22V-i P- M. Geluk 2U/2 p. N. Postma 21 Vè P- le Prijs A. D. Waiboer 25 p. C. Wit- meer 25 p. 2e Graad. 2e Prijs A. Gijsbertsen 2&V2 P- N. Iloogestegen 2iy2 p. A. Tiel 21V2 p. Uitslagen Personeel le Graad, le Prijs B. Blaauboer 23 p. M. Kra nenburg 23V2 p. Vereenigingsprijzen Dames. 2e Prijs „D.O.K.E.V. 140 punten. „Z. S. C." Burgerbrug. wordenterrazzo-vloerenmaker, dad. 55 ct. p. Personeele uitslagen Meisjes 2e graad.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2